Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

FOGYI 08.09- től! :)

Torolt_felhasznalo_212365
Torolt_felhasznalo_212365
Létrehozva: 2010. augusztus 8. 14:57

A cím önmagáért beszél! :)

Fogyihoz keresek társakat egy jó kis csapatot akikkel bíztatjuk és támogatjuk egymást. Akinek szintén van feleslege és szeretne megszabadulni tőle azt várom holnaptól itt a topicon!

Személy szerint 8 kilótól kéne megszabadulnom.  

 

 

  1. MRM
    MRM
    2010. augusztus 12. 04:23151.
    ferjemtol kaptam:)
    előzmény:
    zeline (150)
    2010-08-12  01:11
  2. 2010. augusztus 12. 01:11150.
    letöltötted vhonnté vagy meg van?
    előzmény:
    MRM (149)
    2010-08-12  01:09
  3. MRM
    MRM
    2010. augusztus 12. 01:09149.
    tegnap kezdtem bele a p90x-be, annak a lab es hat najat csinaltam + 15 perc hasizom a vegen :)) nagyon jok
    előzmény:
    zeline (148)
    2010-08-12  00:29
  4. 2010. augusztus 12. 00:29148.

    Tapasztalatok,egyéb: 

     

     -ha nagyon motiválatlan vagyok,akkor p90x és insanity edzést végigcsináló személyek eredményeit nézegetem(általam csak gladiátor edzésnek nevezett) 

     íme néhány:

     

     http://www.youtube.com/watch?v=ViKv3UAeLDs&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=RZciY7ymPmU&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=QQGAu8GvV_I&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=YDYdgDavgMM&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=JTjO5LqH4RU&feature=related

     http://www.youtube.com/watch?v=oNFilUrdUpE&feature=related

     

    Akit ez jobban érdekel  a beachbody.com-on olvasson utána,én még töltöm az insanity-t... me gmég bátorság kell ezekhez az edzésekhez

     

    -a grapefruit tényleg zsírégető,tesóm ki van gyúrva,és ő  heti 3-4szer eszik naponta egyet:felpörgeti az anyagcserét,immunerősítő->,c-vitaminbomba  (az más kérdés,h diákmeló miatt,még csak most lenne rá pénzem)

    -felesleges a kcal-t számolni,ez olyan pepecselős,azon aggódni,h most meg van-e 1500kcal v. több-e,a minőség a lényeg

    az ember érzi,h mi egészséges,és mi nem: pl. megeszel egy tál müzlit tejjel vagy sonkát eszel fehérkenyérrel 

     ,könnyű eldönteni h melyik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 12. 00:28147.

     

    Sziasztok!

     

    Vasárnap kezdtem az alakformálásba illetve a testsúly csökentésébe,én is csatlakozom.

     

    Amivel mindig bajom volt:

    -folyadékmennyiség

    -mozgásszegény életmód,szinte zéró

    -no reggeli

    -lassú anyagcsere(kétnaponta ha egyszer nagy wc)

    -pótcselekvésként,ha unalom,ha düh ->nass 

     

    A módszerem: 

     

    -próbálok reggelizni,kiadósan és minél egészségesebben

    - folyadékot növelni most legalább kb. 1l meg van naponta

    -mindennap intenzíven futattom a kutyát bicikli mellett

    -egy bnőm összeállított egy edzést nekem,kétnaponta van edzés,merthogy állítólag az izmoknak 24órás pihi kell,különben túl edzés miatt nem lesz hatás.

    -amelyik városban dolgozom ott van egy fitnesspark a szabadban,olyan mint egy játszótér,bárki használhatja teljesne ingyen,néha használom,ha van időm a buszig ill.munkakezdésig

    -az anyagcserét:zöldteával,citromlével,erős paprikával(nem viszem túlzásba,tudom veséknek nem tenne jót a sok erős) pörgetem fel,plusz néha meleg vizet iszom...(no comment!)  így eljutottam a napi egyszer legalább nagy wchez..

    -plusz L\'oreal zöldte kivonatos masszírozós fejes cuccot használom feszesítőnek napi egyszer-kétszer,főleg sportolás előtt 

     -kb.6-7h után nem eszem este

    -ha nassolni van kedvem,akkor gyümölcs,vagy keveset belőle

    -fehér kenyér helyett barna 

     -addig eszem amíg az a könnyú kis jóllakott érzés nincs,és nem addig amíg a szemem ill szám kivánja az ízeket,a kaját.

     

     

    Jelenleg és a célom:

    -70kg 169 cm-ről indultam, a mai(08.11.)adat alapján 69 kg vagyok

    -56kg-ra szeretnék fogyni,amiről másfél éve felhíztam

    -Mindezt a 14kg-ot november 1.-ig szeretném leadni.

    -görkorit akarok venni a bolhapiacon kis segg-comformáló eszköz

     

     

     


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  6. MRM
    MRM
    2010. augusztus 12. 00:20146.

    koszi :)

     

    az biztos, hogy nem konnyu...

    30 perc tekeressel tobbet egetsz, mint 90kaloria, legalabbis akkor, ha megizzadsz tole, nem csak forgatod a bicaj pedaljat ellenallas nelkul, ha dolgozol kemenyen lehet, hogy 300at is elegetsz...

     

    csak kivancsisagbol, miert adnal egy extra kanal olajat? szerintem felesleges kaloria. en porkoltet is csirkemellbol csinalok, es a hagymat kb 1 ek olajon pirrantom, tulajdonkeppen azt is csak azert, hogy a pirospaprika feloldodjon, mert ugye az nem oldodik vizben, csak olajban.

     

    valoban a torna a lehnehezebb... epp most csinaltam meg egy egyoras laberosito gyakorlatot, mindossze 300 kaloriat egettem (ennyi aerobikkal 6-800 is megvan), izmaim remegnek, megint izomlazam lesz :)), es ez mara nem eleg, mert ha dolgozok, akkor talpon vagyok es futkarozok, de itthon, fokent nyaron (kint 40 fok folott mar 45 napja) csak a lakaban husolunk, ilyenkor kell extra mozgas... kulonben ehezhetek...

     

     

     

     

    előzmény:
    bababetű (145)
    2010-08-11  22:26
  7. 2010. augusztus 11. 22:26145.

    Néztem tegnap a blogodat, nagyon jó ! Kár, hogy ilyen szerkentyűt itthon nem lehet kapni.

     

    Nehéz tartani a diétát fegyelmezetten, és mellette még tornázni is. Mert ez nem egyszeri pár hónapos dolog, hanem ettől kezdve így kell(ene) csinálni. 

     

    Még a kaját be is tudom valahogy tartani, de a mozgás...az csorbát szenved. 

     

    Szerintetek, az működik, hogyha 2 evőkanál olajjal főzök 1 helyett ( + 90 kcla ), akkor, ha tekerek 30 percet, az kb. 90 kcalt éget ( persze nem akkor, ott rögtön, ahogy az aznap megevett étel sem akkor rögtön épül be ) , akkor kompenzálom a + evőkanál olajat ?

     

     

    előzmény:
    MRM (144)
    2010-08-11  21:47
  8. MRM
    MRM
    2010. augusztus 11. 21:47144.
    az en Bodybuggom is ezalapjan mukodik. 2font hetente, 1000 kaloria minusz. ezert kell mozognom, mert ha nem mozgok eleget, a napi 1200 kaloria edeskeves, inkabb mozgok, es eszek.
    előzmény:
    bababetű (139)
    2010-08-11  16:45
  9. 2010. augusztus 11. 20:42143.

    Te jó ég!

     

    Nekem ez alapján a számítások alapján napi 232 gr ch-t kéne (ajánlott) megennem - ez a fogyás részéhez van írva. Jujj!

     

    Annál a résznél, ahol a testsúly megtartása van ott pedig 266 gr ch-t.

     

    előzmény:
    bababetű (139)
    2010-08-11  16:45
  10. 2010. augusztus 11. 19:06142.

    Tegnap én is Rékáztam! de a felénél abbahagytam, annyira nem bírtam..de ma csak a fél fenekembe van izomláz De ma megcsináltam a 20 perces hasat, meg norbi 1000 kalóriás edzését! vacsira csináltam csirkemellet( így hirtelen megsütve serpenyöbe egy nagyon pici vajon) grill füszerrel, meg párolt brokkoli és paradicsom, jósok friss petrezselyemmel. de barátom fújjogoz, hogy sok a zöld, szóval ő kapot ma rizst is.

    De este megyünk el a csajokkal bulizni, sajnos a barackpálesz nem fogyis:D de úgyis hajnalig táncolunk:)

    Hajrá csajok!:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_414817 (141)
    2010-08-11  17:16
  11. Torolt_felhasznalo_414817
    Torolt_felhasznalo_414817
    2010. augusztus 11. 17:16141.

    Sziasztok!

     

    Nem hagytalak ám itt titeket! 

    Csak az éjszakázás miatt nem az az első, hogy gép elé ülök. Hétvégén tudok majd leginkább írni, mert akkor van szabadnapom.

     

    Hétfőn mozgás nem volt, de tegnap igen: rubint réka, és amit még szerettem volna gyakorlatkat csinálni.

     

    Bevásárlásnál a vaníliapudingos fánkot visszatettem a polcra, annak ellenére, hogy imádom.

     

    A vacsorám vagy mim, nálam talán inkább ebéd a napi rend felborulása miatt saláta volt: jégsaláta, virsli, retek, paprika, répa, teljes kiőrlésű kenyér megpirítva, és apró darabokra vágva. 

    Aztán a második szünetben halat ettem. Plusz egy joghurt és banán.

     

    Visszaolvasni sajnos nincs időm, csak hétvégén :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 11. 17:06140.
    Jónak tűnik, majd kipróbálom!
    előzmény:
    bababetű (139)
    2010-08-11  16:45
  13. 2010. augusztus 11. 16:45139.

    Nézzétek, milyen jó kis számoló:

     

    http://www.orvosilexikon.hu/wrap.php?file=dcc .html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. augusztus 11. 13:07138.

    Sziasztok !

     

    Csatlakozom, igaz 07.22-én kezdtem ismét a diétába. 

     

    8 kg-tól szeretnék megválni. Október-januárban már tettem egy próbát, akkor az első 2 hónapban le is ment 3 kg, de utána nem mozdult, aztán jött a rengeteg stresszel járó munkaidőszak, nem volt idegem még a diétára is figyelni. Ami jó, hogy nem jött vissza 3 kg, csak 2. 

     

    Sportolni nem sportolok, kellene, de ....vettem nagy felbuzdulásomban szobabiciklit, de hogy kell hatékonyan használni ? Annyit olvastam arról, hogy nem elég "csak" tekerni. Pl. ha beteszem a tv elé, és nézek egy filmet, közben tekerek, az használ ? Ha a filmre figyelek, és nem a tekerésre ? 

     

    Mert úgy olvastam, hogy változtatni kell az intenzitást, 5 perc gyors, majd 5 perc lassú tekerés, hogy égesse a zsírt.

     

    A szénhidrát és cukor elhagyása, és lehető legkisebb mértékre való csökkentése úgy ahogy megy. 

     

    Ami nehéz: szűk a repertoár az ételekhez, mert van, ami tiltólistás, és eleve csak abból építkezem, ami engedett. Viszont ez teljes átállást jelent, és az embernek se ideje, se energiája pl. egy bevásárláshoz sem, ha a közeli boltba sosincs semmi. Szóval, az alapanyagok beszerzése sokkal macerásabb.

     

    Egy idő után megunom, hogy ott a kérdés, "mit főzzek", pláne úgy, hogy a lányom is megegye. Vagyis többnyire duplán kell főzni. 

     

    Most úgy, hogy nem tornázom ( télen bicajoztam, na nem sokat, talán 2*20 percet, a térdem nem nagyon bírja ), nem 1000 kcalos diétát tartok, hanem 1000-1500 között, és nem tudok naponta időre 5* enni, mert az már a tébollyal határos. Azt írom, mi mennyi kcal, ha főzök, írom, számolom. 

     

    Így, most ezzel a lazával már lement 1,7 kg. Mondhatni, hogy ez csak víz ( az is ), meg a női ciklus miatt 2 kg le-fel szaladgál a vízháztartás miatt. Igen, de nekem a kezdő súlyomtól felfele szaladt mindig az a 2 kg, most meg nem szalad, hanem áll.A ruhákon is érzem a  változást.

     

    Tudom, van ezer receptes oldal, de talán itt is adhatunk egymásnak kaja ötleteket, amikor már unjuk a szokásost, és nem tudunk mit főzni. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_212365 (1)
    2010-08-08  14:57
  15. 2010. augusztus 11. 13:06137.

    Sziasztok!

     

    Na ma - 20 deka úgy , hogy tegnap kihagytam a tornát, mert olyan hulla voltam, hogy csak na. Előző éjjel a kisasszony másfél órát fent volt, de hogy mi baja volt nem tudni, hajnal 3 kor aludtam el, aztán reggel fél 8 kor már keltünk.  Most szokatom a bölcsibe, a délelőtti kajálás kimarad, éhes is voltam rendesen, de most majd több időre hagyom ott,tudok tízóraizni is, ott már csak nem kapom elő a kis elemózsiám az udvaron a sok gyerek között. Suliba is jó lesz, ugye fél 9 kor tízóraizunk a gyerkőcökkel, ilyenkor én reggel 6 kor eszem otthon, után az már jó időpont lesz, ebéd dél -1 körül, mikor érek haza, a többit mjad látom, mert mennem kell a gyerekért, dehát az már részletkérdés. Azért is írom a délelőttöt, mert ha nálam kimarad a délelőtti uzsi, borul minden. Olyan éhes tudok lenni, hogy akkor nehezebb délben megállni hogy annyit egyek amennyit lehet,  és akkor képes vagyok délután is összevissza enni. Nekem ezért fontos a rendszeresség.

     

    MA már torna nekem is ezerrel, nem maradhat ki, meg leeht kitekerek manómmal anyuék, az is jó mozgás, főleg amilyen meleg van, izzadok mint egy ló.

     

    Kitartást csajok, majd meglátjátok alakulunk szépen !

    előzmény:
    hhanna (136)
    2010-08-11  12:37
  16. 2010. augusztus 11. 12:37136.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, hogy én is eltűntem, de nagyon sűrű napjaim vannak. Ilyenkor jön jól az otthoni edzés a fitvideo-val. 

     

    Látom az ivás a téma. Nem tudom, hogy én indítottam e el azzal, hogy 4-5 litert javasoltam naponta, de örülök, hogy beszéltek róla.

     

    Szerintem egyik fontos eleme a fogyókúráknak a megfelelő mennyiségű folyadék. Legalábbis nálam bevált. 2-3 litert mindenképpen próbáljatok legyűrni.

     

    Ja, és jó ha változtatjátok a víz márkáját. Ne igyatok mindig egy fajta vizet, mert abban mindig ugyan azok az összetevők vannak. Ezt is tegyétek változatossá, ha lehet. És az aromás vizeket nem ajánlom, bár tudom, hogy sokkal jobban itatják magukat, de sajnos általában tartalmaznak cukrot. 

     

    Én azt vettem észre, amikor elkezdtem az ivásra figyelni, hogy megváltozott a bőröm, nem ropogtak az ízületeim. Talán jobb lett a testem kenése. Mint a motorban az olaj kenése, olyan hatást éreztem az ízületeimen. 

    Lehet, hogy ez is egyén függő, de ártani nem árt, az biztos. Esetleg, ha valakinek speciális problémája van a vízháztartásával.  Vizesedik stb.., de az már orvosi probléma.

     

    Egyébként az utolsú kilóktól szerintem csak sok folyadékkal lehet megszabadulni!!! Itt az utolsó 4-5kg-ra gondolok. 

    Szinte mindenki azzal szenved meg a legjobban. Azok a fránya utolsó kilók a cél előtt. A legnehezebb szerintem azokat eltűntetni. 

     

    Butterfly, Neked gratulálok az egy éves évfordulótokhoz. Legyen még sok ilyen napotok. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  17. 2010. augusztus 11. 11:56135.

    Sziasztok!

     

    Én is itt vagyok ám a háttérbe, csak sűrű két nap volt mögöttem, és nem jutottam odáig, hogy írjak.

     

    Apró lépések: hétfőn naaaagy családi bicajozás - jól esett, csak kidörzsölt a bicaj - soha nem jártam még így

     

    Tegnap Pesten jártam a kisebbemmel - lejártuk a lábunkat, uh. a napi mozgásmennyiség ismét megvolt

     

    Kaja szempontjából - nem éhezem, csak kevesebbet eszek, illetve a kenyeret kiváltottam abonettre - rengeteg minusz kalória és ch. Majd szánok rá este időt is, hogy mennyi volt az elmúlt 3 nap napi ch bevitele - kb.

     

    Folyadék - igen, sokat kell/ene inni. Sokszor megfeledkezem róla én is - sajnos. Nekem az asztalon egy fél literes pohár áll - ha már 3x kiiszom, már elégedett vagyok magammal :D + még a többi más folyadék - mert ugyi a leves is az, azt neledjétek el!

    Tehát amikor az okosok mondják a napi 2-3 liter folyadékot abban benne van bármi, ami folyadék - leves, tea, tej, víz - bármi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  18. 2010. augusztus 11. 10:40134.

    Úgy látom sokmindenkinek az ivás a gondja! nekem is az!! általában úgy van,h eszembe jut és akkor tuszkolom magamba a sok vizet, aztán pisilek egész nap

    mondjuk van a kristályvíznek almás-szőlős változata, van benne kalória de nem sok, na azt egyszerre is meg tudnám inni, csak rohadt drága:D

    Én kényszerszabin vagyok a héten,  szörnyű így....itthon vagyok és mindig nassolnék, de igyekszem tartni magam!:)

    ma meg du ráveszem magam,h elmenjek taposni-kondizni 1 órát!

     

    előzmény:
    libra (131)
    2010-08-10  15:45
  19. 2010. augusztus 11. 05:45133.

    Szép jó reggelt!!!

    MRM: Szurkolunk, hogy sikerüljön!!!

     

     

    Olyan izgatott vagyok, hogy nem is tudtam visszaaludni a vekker után! Maa van a naaagy nap! Egy évesek lettünk a párommal!

     

    Ezer millió dolgom is lesz, hajamat megcsinálni szépen, szemöldök szedés, szőrtelenítés, smink, csini ruci. Megpróbálom kihozni magamból a maxmumot

     

    Legyen nagyon szép napotok!!!

     

    előzmény:
    MRM (132)
    2010-08-11  02:57
  20. MRM
    MRM
    2010. augusztus 11. 02:57132.

    Sziasztok, igaz, en mar fogyokurazom, de nekem is ugy 5-6 kb lenne hatra, elvileg szeptemberre meglesz, meglatjuk:) Mindenesetre benne vagyok a kihivasban, az mindig jo motivacio

    igaz nem biztos, hogy kiloban meglesz a celom, mert kozben probalok izmot is epiteni, hogy ne lottyanjon ossze a borom teljesen... :) 

    ma 64kg 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 10. 15:45131.
    Az ivás az nekem is sokáig problémás volt, aztán rátértem a pohárról a másfél literes üvegre, így látom, hogy mennyi fogy. Előtte szerintem elképesztően keveset ittam egy nap. És mint menetközben rájöttem, sokszor az evés pont az ivást pótolta, ha szomjas voltam, akkor is gyakran inkább ettem, mint ittam.
    előzmény:
    Butterflymanic (130)
    2010-08-10  12:58
  22. 2010. augusztus 10. 12:58130.

    Ez az ivás dolog nekem is hatalmas fejtörést okoz. Egyszerűen elfelejtem és nem érzem, hogy szomjas vagyok. Nemhogy 2 liter de sokszor még fél 1 liter sincs meg/nap. Nekem ahhoz, hogy normális legyen a folyadékvesztésem szó szerint itatnom kell magam. De amint nem figyelek oda máris azon kapom magam, hogy ebédnél iszok először folyadékot. Vagy ebédig ittam egy csésze zöld teát és kész. Mint ahogy most is Úgyhogy most gyorsan kortyolok is egy kis vizet.

     

    Amit nem szeretek a sok víz ivásban, hogy 5 percenként járok pisilni. Így elnidulni se lehet sehová basszus

    előzmény:
    kované (129)
    2010-08-10  11:51
  23. 2010. augusztus 10. 11:51129.

    Sziasztok!

     

    Hát én se vagyok túl jó hangulatba. Stagnálok, se fel se le nem mozdul a súlyom, pedig betartom, bízom benne hogy csak a mensi miatt van és ha majd elmúlik megindul lefelé. 

    Nekem nagy bajom, hogy nem iszom eleget. Pedig minig megfogadom, de valahogy nem megy. Jó ha 2 liter lecsúszik. 

     

    A fekvés az kegyetlen lehet, én terhesen feküdtem egy csomót mert mindig dagadt a lábam főleg ilynekor nyáron, na az is betett a kilóknak. Útáltam feküdni, de úgy volt elviselhető a meleg , a hűvös szobába. Legközelebb télen akarok terhes lenni, na de az se most lesz, majd 2,3 év múlva esetleg. Addigra úgy lefogyok,hogy terhesgatyónak jók lesznek a mostaniak

    előzmény:
    Butterflymanic (128)
    2010-08-10  11:18
  24. 2010. augusztus 10. 11:18128.

    Mi ez a nagy csend lányok? Remélem tart még a lelkesedés!

    Én sajna mióta kényszerpihin vagyok nemhogy fogynék, hanem hízok az egész napos fekvéstől. Kevés az a pár perc, amit tudok járkálni itt a lakásban. Remélem hamar megggyógyulok és újra a régi formámban leszek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. augusztus 10. 06:06127.

    Hmm jól hangzik a turmix! Biztosan a magas rosttartalma miatt van az emésztés segítő hatás ami jó, főleg, ha vki túlsúlyos akkor általában az anyagcseréje sem olyan ütemű, mint amilyennek lennie kéne.

     

    Készülj fel, mert a Zumbától szakadni fog rólad a víz igazán, ha rendesen végigcsinálodAmúgy nagyon klassz azt is szeretem. Én sokfélét tornázok már amikor nem vagyok kényszerpihin szeretem a változatosságot és így legalább nem unom meg hamar a dolgokat.

     

     

    Legyen szép napotok!

    előzmény:
    Barbus1989 (126)
    2010-08-09  22:24

Címlap

top