Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Mo. kilép az EU-ból?

emma33
Létrehozva: 2012. március 14. 19:49

Arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye arról, kilép vagy kilépjen-e Magyarország az Európai Unióból.

 

Mostanában annyi mindent lehet hallani, egyfelől, hogy legyen népszavazás róla, nem leszünk gyarmat, csak hátrányai vannak, nem lehetünk szuverének, csak rabszolgának tartanak minket a periférián.

 

Mások szerint Magyarország alapvetően európai ország európai értékekkel és törekvésekkel, és nem tudnák elképzelni, hogy újra útlevél-vízum kelljen.

Mások szerint ez eleve elképzelhetetlen.

 

Vannak, akik azt mondják, még a végén az EU maga fogja Magyarország jogait és tagságát felfüggeszteni.

 

Mi a véleményetek: szerintetek mi várható? vagy mi lenne a legjobb?

 

Nem szeretnék személyeskedő, polarizált vitát,  nagyon kíváncsi vagyok mindenféle véleményekre és érvekre. 

Nem is annyira a politika, hanem inkább a teljesen hétköznapi, átlagember szempontjából -  a tegnap elfogadott szankciók apropójából. 

  1. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2012. március 27. 19:57976.

    Az első négy sorodért....

    Tökéletlen idióta! (ne válaszolj, csak vedd tudomásul)

    előzmény:
    Dapazso (971)
    2012-03-27  09:25
  2. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 27. 12:01975.
    Az IMF nem adott ki ilyen nyilatkozatot hivatalosan, hogy ezzel nem azzal meg tárgyal.
    Angela-ék bólintásáig nem is ülhet le tárgyalni a magyarokkal.
    előzmény:
    ardian (974)
    2012-03-27  10:25
  3. 2012. március 27. 10:25974.

    Kulonben azt tudja valaki, hogy miert nem engedte a EU, hogy Matolcsy kepviselje Mo-ot az IMF/EU-nal? Miert kellett Fellegit kuldeni? Csinalt valamit Matolcsy elotte?

     

    Sok hülyeséget. Köztük sikeresen "elkergette" az IMF-et 2011 nyarán.

    előzmény:
    emma33 (966)
    2012-03-26  20:20
  4. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 27. 10:11973.
    Olvastad Apponyi beszédét Trianonban? Egy ilyen szar beszédet előadni abban a vesztes helyzetbe? Nem ismerősen cseng ma is?
    előzmény:
    Dapazso (971)
    2012-03-27  09:25
  5. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 27. 10:02972.
    Ez már rég nem csak erről szól!
    LÁTTAD mit adott elő ismét Münchenben? Angela már nem is fogadta.
    előzmény:
    emma33 (965)
    2012-03-26  20:03
  6. 2012. március 27. 09:25971.

    Ami nem volt az enyém annak elvesztését nem sajnálom.

    Nekem a Trianoni határok nem mondanak semmit.

    Lehet ezért lehazaárulózni,de ez attól még így van.

    Nem éltem akkor,nincsenek emlékeim.

     

    Viszont jártam annak idején is a szoc.országokban.

    A szlovákiai magyarok pl.nem értették mit kérek,pedig előtte egymás között magyarul beszélgettek.

    Erdélyben sírva borultak a nyakamba,de a leginkább az érdekelte őket,hogy hoztam-e kaszakövet,kártyát ,pipereszappant,és sorolhatnám.

    Akkoriban mi voltunk a" legvidámabb barakk"!

    Bárhol jártunk,Bulgáriában is,mindenhol nagyon szegények voltak,sokkal szegényebbek mint mi.Még az NDK-ban is.

     

    A leginkább a lengyelországi magyarok "szerettek minket" érdek nélkül.

    Ők "csak" kaját kértek,mert ott akkoriban  nagyon nagy volt a szegénység és éheztek a lengyeklek,akár magyar akár nem.

     

    Mi volt itthon?

     Az itthoni svábokat mi nem bírtuk elviselni,mert tisztábbak,szorgalmasabbak voltak mint mi.Irigyeltük az összetartozásukat is,meglátszott (ma is ) azokon a településeken,hogy milyen "népek " lakják.

    De ne szerettük a szlovákokat  sem,vagy azért ,mert a buszon egymásközt szlovákul beszéltek és mi nem értettük..vagy mert ők is eléggé elzárkóztak a falvaikban az oda  betelepülőktől.

     

    A cigányokat nem is emlitem,bár akkoriban nem volt ennyire kihegyezve a dolog,igaz akkoriban dolgoztak,volt munkalehetőségük.

    A legszarabb,de volt.

     

    Szóval csak azt mondom ,hogy megtapasztaltam milyen az itthoni  nemzetiségiek élete,és nem vagyok abban biztos,hogy ha hirtelen megnyitnák az összes régi határainkat,és visszakapnánk a területeinket...tudnánk élni is vele..

    No,az utóbbi mondatom fikció csupán ,de attól még ez a véleményem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (969)
    2012-03-26  21:48
  7. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 26. 22:06970.

    Ne sarkítsd le a témát. S ne is csúsztass!

    Az Orbán arroganciája csak egy példa volt, mint ahogyan a Trianonos tárgyalódelegációé is…

    A téma az unió. És itt jön be az, hogy „ki mint veti ágyát, úgy alussza álmát”.

     

    Ha valaki meg Orbánimádó, az is keressen meg egy jó agykurkászt… Nagyobb szüksége van rá, mint bárkinek itten… :))))

    Amúgy segítek neked kézreszketésed elmulasztásában… :))) Azon nem megvezethető magyar állampolgárok csoportját erősítem, akik MINDEN politikust, politikai formációt gyanakvással, egészséges kritikával figyelnek. Ez van… Tudod, Ők „tőlünk, állampolgároktól” kapják a fizetésüket, ergo, jogunk van kritizálni a munkájukat, a lényüket. Ezért is érzem úgy néha, illik megszólalni, mert vallom, bűnösök közt cinkos az, aki néma !!!!!!!!!!!

    Ami igazán szomorú… sokan azt hittük, hogy 2010 előtti társaságot nem lehet alulmúlni, hogy nem jöhet náluk unszimpatikusabb, arrogánsabb, dilettánsabb, tolvajabb, tisztességtelenebb formáció.  Tévedtünk. Sajnos.

    Úgyhogy nem kell megsértődni azon, ha most, 2012-ben a negatív „főhős” már nem a Gyurcsány, hanem az Orbán…

    előzmény:
    unger (968)
    2012-03-26  21:48
  8. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 26. 21:48969.

    Hááááááát, én azért sajnálom.

    Bár a „nagymagyarországos” matricát autójukra ragasztgatókat mókás gondolatokkal bíró embereknek tartom. Hiába, no, az előítélet… :))))

     

    „Az itt élő nemzetiségekkel is nehezen "bírkóztunk"”

     

    Nemzetiségekkel? Ugyan már! Még ha csak velük nem bírnánk megbirkózni, megbékélni…  De még a magyar a magyarnak is inkább farkasa… :((

    előzmény:
    Dapazso (956)
    2012-03-26  08:37
  9. 2012. március 26. 21:48968.

    Értem..akkor ezek szerint ez a topik arrol szol hogy a Zoooorbááán arrogáns.....stb....

     

    Na Emma akkor szerintem is nagyon jo helyen van ez a topik itt a polgumiban..

    Már csak azért is mert szerintem az ilyen vélemények hogy a zooorbán..egyszerüen idiotizmusra vallanak..ha valaki orbánfobiás az kezeltesse magát..ma már igen jo eredménnyel gyogyitják ezt...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (967)
    2012-03-26  21:42
  10. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 26. 21:42967.

    „A területek leosztásban csak egy bizonyos rész volt eldöntve előre

    te irtad..akkor mi volt még hátra??szerinted??”

    Szerinted nincsen egy „EGÉSZ”, ha csak egy bizonyos része volt leosztva jó előre?  

    „Mond Te láttad valahol az Orbánt arrogánsan beszélni az eu-ben??”

    Mond, Te láttad valahol nem arrogánsan beszélni kishazánkban? Többek közt az Eu-ról …

    Valamint… Szerinted még mindig szájhagyomány útján, avagy vándorlegények által terjednek a hírek, vagy van netán valamni gyorsabb, megbízhatóbb is?

    előzmény:
    unger (938)
    2012-03-25  20:52
  11. 2012. március 26. 20:20966.

    Arrol, hogy a tortenelem ismetli-e onmagat, tehat arrogancia ---> kedvezotlen fogadtatas, bizalmatlan legkor ----> Mo rosszul jar

     

    Szerintem ez minden orszagra vonatkozik. 

     

    Valaki arra irta ezt, hogy a Trianoni targyalasokon a magyar kuldottseg lehetetlenul, nagykepuen viselkedett, es ezert jobban figyelembe vettek a nemzetisegek szuverenitasi igenyeit. 

     

    Altalaban a diplomaciaban szerintem sokkal nagyobb jelentosege van az ilyesminek, a stilusnak, a toltelekszavaknak, a protokoll betartasanak, a nem-verbalis kommunikacionak,  hogy milyen benyomast tesz valaki, mint gondolnank.  

    Ez mondjuk az igazsagszolgaltatasban is igaz, egy biro vagy eskudtszek mas benyomasokra is hagyatkozik, amikor iteletet hoz. 

     

    Es ez nem azt jelenti, hogy bologatni kell mindenre, csak amikor az orszagot kell valaki mas ellen kepviselni, akkor el kell talalni, hol a hatar.

     

    Az arrogancia kulonben nemcsak kiabalast jelent. Persze nem lattam ezeket mind, de Orbannak lattam egy beszedet vmi sajtotajekoztaton, ahol olyanokat mondott, amivel szerintem nagyon lejaratta magat. Lehet, hogy o azt hitte, majd elismeroen meglepodnek a karakansagan, de igazabol nagyon durvan jott ki egy nyugati szemeben.

     

    De egy-egy beszed nyilvan nem valt ki semmit, hanem tobb dolog egymasra epul. Az EU-ban talan az a baj Orbannal, hogy kiszamithatatlannak tartjak.  Es nekem az az erzesem, akkor szakadt  a cerna, amikor az a decemberi ejszakai csucstalalkozo volt (nem tamogatom-tamogatom). 

     

    Kulonben azt tudja valaki, hogy miert nem engedte a EU, hogy Matolcsy kepviselje Mo-ot az IMF/EU-nal? Miert kellett Fellegit kuldeni? Csinalt valamit Matolcsy elotte?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2012. március 26. 20:03965.

    Az EU-ra visszaterve,

    Unger

     

    "Evvel ugyanzt mondtad amit én is hogy "elöre" kész volt a csomag..viszont amit nem értek hogy hogyan jön ebbe a képbe bele a magyar kormány arroganciája vagy éppen a nem arroganciája??? van arra is törvény az eu ben hogy ha egy kormány arrogans akkor lesz eljárás ellene ha nem akkor majd késöbb???

    ugyanis eddig arrol volt szo hogy a történelem ismétli önmagát...hol??"

     

    A szankciok kilatasba helyezesenek nem volt koze Orban allitolagos arroganciajahoz. Ez a tulzott koltsegvetesi deficit alatt allo orszagokra vonatkozo intezkedescsomag kovetkezo lepese. 

    Mint irtam, 4 masik orszag volt meg eselyes ra.  Az egesz teljesen atlathato volt, es  az intezkedescsomagot megszavaztak az EU tagallamok, Mo is.

     

    Az persze mas kerdes, arrogancianak nevezhetjuk-e, hogy tobbszori felszolitas es a kovetkezo lepesek vilagossa tetele  ellenere nem javitottak a koltsegvetesen. Lenyeg, hogy nem mukodtek egyutt, sajnos.

    előzmény:
    unger (947)
    2012-03-25  23:22
  13. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 19:51964.
    Van a világban 5-10 millió zsidó, akiről süt kívülről is.
    MIT számít a te pár példád?
    előzmény:
    Caithleen (963)
    2012-03-26  19:40
  14. 2012. március 26. 19:40963.

    Nos, en szemelyes peldakat hoztam testkozelbol, te pedig lathatoan a levegobe puffogtatsz, mint maskor is altalaban. Valosagalapok nelkul.

     

    Arrol beszelhetnenk, hogy kinek a "dumaja hulye"  es ures avagy ellentmondasokkal teli. Meg ki hol szorul nemi szinvonalra. De nem erdemes, nincs szandekomban a lehetetlent felvallalni... 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-26  13:41
  15. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 19:02962.
    Én meg azt várnám el 2000 után, hogy az embereknek agya is legyen.
    NE lehessen ez a mentegetőzés az egyszerű emberre hivatkozva.
    előzmény:
    Kundalini (960)
    2012-03-26  15:48
  16. 2012. március 26. 15:50961.
    Simon Peresz egy vén hülye.Miért nem megy már nyugdijjba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-26  15:04
  17. 2012. március 26. 15:48960.

    VIVI. Értem mire gondolsz.És nagyon sajnálom hogy itt tartunk.Sajnálom azokat az egyszerü embereket akik a mocskos aljas szélsöséges politika elszenvedöi.Beleértve a globális pénzügyi politikát is.

    Bizom abban ártatlan emberek nem esnek áldozatul soha többé.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-26  14:41
  18. 2012. március 26. 14:37959.

    Ezel nem jo viccelni sem.Miért ne vállalhatná bárki is itt a zsidoságát?

    Nem egy alkalomal már láttam is ilyet külsöségekben is.Miért kell lapitani most mond meg?Itt még nem bántottak senkit fizikailag csak azért mert zsido.Megjegyzések biztos voltak de az hol nincs europában.

    Mind amelett a mindenkori Izraeli kormány fontolja meg mikor mit és milyen kijelentéseket tesz.Nagyon sokat ártanak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-03-26  13:41
  19. 2012. március 26. 13:31958.

    Nagyon sajnalom, hogy nem ertetted meg, amit irni probaltam. Az en hibam valoszinuleg... 

     

    Az en ferjem huszoneves koraban szembesult legeloszor a "zsidozas" temakorrel. New York-ban, ahova tanulmanyi osztondija reven kerult ki. Mo-n se nem titkolta, se nem lobogtatta, teljesen el lehet(ett) elni ezzel a hatterrel anelkul, hogy elonyt vagy hatranyt jelentene. Aki ilyesmit allit, annak nemigen vannak relevans vagy szemelyes tapasztalatai. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (948)
    2012-03-26  07:25
  20. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 13:20957.
    Azt tarja, hogy Ő zsidó. és az úgy is van rendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (954)
    2012-03-26  08:15
  21. 2012. március 26. 08:37956.

    Tudod,én nem sajnálom már.

    Annyi idő telt el azóta.

    Felnőtt már egy-két nemzedék  itt is ott is.

    Azokkal sem vagyunk egyetértésben akik itt maradtunk,ebben az országban születtünk,nőttünk fel és éltük le az életünket.

    Az itt élő nemzetiségekkel is nehezen "bírkóztunk" meg,és még ma is vannak közöttünk ellentétek.

    Nagyon nem tudjuk elfogadni a másságot,a másképpen gondolkozókat.

    Valahogy aki nem fér bele a mi skatulyánkba azt minden áron bele akarjuk gyömöszölni,mert mi úgy tartjuk normálisnak.

    Szóval elég a magunk baja...

    Jó a vicc,jellemző!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (934)
    2012-03-25  18:52
  22. 2012. március 26. 08:32955.

    Ezért nem értem a Nagy-Magyarország matricákkal furikázókat!

    Mondjuk az autók tetjén széltépett lobogókat sem,de ez más káposzta..

    Nagyon nem gondolja végig aki ilyen matricával megy Szlovákiába,Erdálybe,vagy pl.át Bécsbe.

    Vajon hogy tetszene,ha mondjuk egy Osztrák-Magyar  Monarchia idején érvényes térképpel villogna,vagy a német-római császárság idején aktuálissal,(de mehetünk még visszább is)...egy ottani polgár.

     

    Valóban itt és most van.

    Valóban a mai problémákat kéne megoldanunk,mert a gyerekeink,unokáink jövője a tét.

    Diplomatikusan,ha lehetne.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738772 (932)
    2012-03-25  15:30
  23. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. március 26. 08:15954.

    Igazad van, csak kötözködni akartam. :) Különben, meglepő, de pont olyan zsidó embert ismerek, akinek kínai az apja. És úgy is néz ki a gyerek, mint egy kínai mégis tartja a vallást és vallja a zsidóságát. De persze ez valóban a kivétel.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (951)
    2012-03-26  07:32
  24. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. március 26. 08:13953.

    A hadat üzenésről, ha esetleg még valaki nem ismerné:

     

    Egy anekdota igazságtartalma. Hadüzenet az USA-nak, 1941 december

    BORHI László

    Egy anekdota igazságtartalma

    Szereplők: Truman, akkor államtitkár, később az USA elnöke, és az ügyeletes titkár. Idő: 1941. december.

    – Jó reggelt, jó reggelt. No mi újság?

    – Államtitkár úr, Magyarország hadat üzent nekünk.

    – Miféle ország is ez a Magyarország?

    – Kisebb királyság Kelet-Európában.

    – Ki a királya?

    – Hát királya az nincsen.

    – Ki akkor a vezetője?

    – Hothy Miklós ellentengernagy, kormányzó.

    – Ellentengernagy? És melyik tenger mellett is fekszik ez az ország?

    – Hát tengere az nincs.

    – Úgy!? No és mi baja van velünk ennek az országnak?

    – Velünk semmi. Romániával szemben vannak területi követelései.

    – Románia?

    – Kisebb királyság Kelet-Európában.

    – Románia a mi szövetségesünk?

    – Nem államtitkár úr, Románia Magyarország szövetségese...

    Hát így.

    Truman aligha vehetett részt ezen a beszélgetésen, hiszen ekkor még csak szenátor volt, és egyáltalán nem dolgozott külügyi vonalon. 1942-től a szenátus nemzetvédelmet vizsgáló különleges bizottságát vezette, melynek feladata többek között az volt, hogy megakadályozza a hadiipari visszaéléseket, hogy valaki a fegyvergyártásból gazdagodjon meg. Truman neve csak később vált ismertté, pontosan a fent említett bizottságban végzett sikeres munkájának eredményeként, és lett az USA alelnöke 1944-ben.

    Mégis azt kell, hogy mondjuk, az anekdota nem fest torz képet Magyarország, Közép-Európa korabeli amerikai megítéléséről a térség ottani jelentőségéről. Erre mondja a közmondás: ha nem igaz, jól kitalálták.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (952)
    2012-03-26  07:37
  25. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 26. 07:37952.
    A feltétel nélküli megadásnak ez a következményi, AMIT kiszabnak az van.
    Aki hadat üzent a szunak is az idióta volt, nem lehet annyi ember ellen győzni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (918)
    2012-03-24  19:32

Címlap

top