Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Mo. kilép az EU-ból?

emma33
Létrehozva: 2012. március 14. 19:49

Arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye arról, kilép vagy kilépjen-e Magyarország az Európai Unióból.

 

Mostanában annyi mindent lehet hallani, egyfelől, hogy legyen népszavazás róla, nem leszünk gyarmat, csak hátrányai vannak, nem lehetünk szuverének, csak rabszolgának tartanak minket a periférián.

 

Mások szerint Magyarország alapvetően európai ország európai értékekkel és törekvésekkel, és nem tudnák elképzelni, hogy újra útlevél-vízum kelljen.

Mások szerint ez eleve elképzelhetetlen.

 

Vannak, akik azt mondják, még a végén az EU maga fogja Magyarország jogait és tagságát felfüggeszteni.

 

Mi a véleményetek: szerintetek mi várható? vagy mi lenne a legjobb?

 

Nem szeretnék személyeskedő, polarizált vitát,  nagyon kíváncsi vagyok mindenféle véleményekre és érvekre. 

Nem is annyira a politika, hanem inkább a teljesen hétköznapi, átlagember szempontjából -  a tegnap elfogadott szankciók apropójából. 

  1. 2012. március 28. 22:141001.

    Nem ertek egyet azzal, hogy a jovot csak a multbol lehet epiteni.

     

    Egy nep identitasanak fontos resze a tortenelme ( es azt lehetoleg targyilagosan ertekelni). De jovot epiteni a jelenbol kiindulva, elorenezve, eloremutatoan kell. 

    Meg kell nezni, minek van realitasa, az hogyan erheto el. 

     

    Hogyan epiti a jovot az, akinek az autojan, a nappalija falan a Nagy Magyarorszag terkepe vilagit?  Vajon mit jelent ez? Nosztalgiat? Kisebbsegi erzes kompenzalasat? Milyen erzes lehet ez a Szlovakiaban elo szlovakoknak stb? Nekunk hogy esne, ha a romanok kitennek az autojukra, hogy eredetileg a Tiszaig ovek lenne Magyarorszag?

    Vagy jonnenek a Habsburgok, hogy ez az o foldjuk (ahogy jottek is a 2. vh elott)?

     

    Angoloktol tudom, akik magyarokat ismernek vagy jarnak Mo-ra - MINDEN magyar elmondja nekik az elso 10 percben, hogy tudja-e, hogy Mo regen sokkal nagyobb volt, csak a szemetek elvettek Trianonban?

     

    Felreertes elkerulese vegett - en is hibanak es eltulzottnak tartom a teruletek ekkorara lecsapolasat. Teny, hogy megtortent es teny, hogy valoszinuleg hiba volt. Csak ezt nem ertem, egy nep miert ujra csak ebbol bir kiindulni,  de ENNYIRE felfokozott mertekben?

    Ez miben jelent iranyt vagy mit akarnak vele mondani?

     

    Az is teny, hogy Ausztriatol aranyaiban TOBBET vettek el.  Hogy Mo. lakossaganak alig fele volt magyar nemzetisegu. Hogy ma  a magyarlakta teruleteken Romaniaban tizenvalahany % a magyarok aranya.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. március 28. 21:541000.

    Szia!

     

    "O mondta , hogy a torokok olyanok , mint mi.Meg mindig ott tartunk , mi lett volna ha..."

     

    ez azert is erdekes, mert mastol is hallottam, hogy most az EU-ban Mo-ra kezdenek ugy nezni, mint a torokokre. Politikai es tarsadalmi  ertelemben.

    Politikailag:; ravaszkodo megbizhatatlan, szemedbe egre-foldre eskudozik, mindent megiger, a hatad mogott rakezdi az ellenkezojet.

    Tarsadalom: korrupt, a vallas novekvo szerepe (bar Mo-on ez a keresztenyseg), a tradicionalis ertekek fele fordulas, intolerancia. A tarsadalom szelsosegeinek erosodes, elszegenyedes, a gazdagok egyre gazdagabbak (egy szuk reteg), akik eddig a kozeposztalyba tartoztak, egyre lejjebb csusznak. 

     

    En nem tudom megitelni ezt, nem ismerem Torokorszagot, de elgondolkodtato. 

     

    Kulonosen ( ha az eredeti  temanal maradunk) Torokorszaggal idorol-idore megrekednek a csatlakozasi targyasok, jegelik, feltetelekhez kotik a csatlakozast stb. 

    előzmény:
    Andi/Cop (984)
    2012-03-28  16:48
  3. 2012. március 28. 21:50999.

    Nahat ez erdekes, epp itt tartok kurzust a Faroe szigeteken (azert is van idom irkalni ...)

     

    Eloszor is ehhez Danianak semmi koze, onallo autonom allam a Faroer. Dania bele nem szolhat a dolgaiba.

     

    Masodszor, lattam en is a kepeket, igen borzalmas. Valakivel mar velemenyt csereltunk rola, reges regen.Most bemasolom :

     

    The problem is that this is a false story and blatant environmentalist propaganda. The killing of Pilot whales in the Faroe Islands is not a festival. It does not take place at a preset date or month or even year, simply because it doesn't exist as a festival. It is a simple hunt and slaughter of free-ranged animals for the purpose of feeding the people. It is illegal to trade any parts of the whales. They are distributed evenly amongst the inhabitants of the community, who roughly get approximately 100 pounds of meat and blubber each time there is a killing. Can you imagine the savings in food bills this means for the poorer families? And as for the manhood-test! Most people aren't certified to kill the whales. In most places it is only legal for certified people to actually kill the whales, and the legal punisment for doing so anyway is quite harsh in these communities.

    The Faroese government (it's not bound by Danish law, as the Faroes are self-governing) has extensive records of pilot whale killings going 500 to 600 years back. Every single whale, where and when it was killed, and what persons it was divided between for food. These records clearly show that the numbers of whales killed in the Faroes have been roughly the same for centuries.

    Whom ever wrote this article does not know his own head from his feet. Even some of the pictures are fake. They are not from the Faroe Islands, and judging by the ones that are, some of them have been photographed in the late 70's or early 80's. Just look at the last two pictures, do you see the difference in size between the whales in those pictures compared to the rest?

     

     

     

    Ha valakine nem ertene az angolt leforditom persze szivesen. De a lenyeg , hogy sajnos ez egy fabrikalt hir. Azert sajnos, mert ezzel ,hogy hazugsag ,nagyon nem tesz jot a kornyezet es allatvedelemnek.

     

    Evek ota jarok ide dolgozni, tobb hetre . Tudom mirol beszelek.

     

     

    Unger : irtam, hogy ez mar nagyon regen tortent.  Es persze hogy nem ugyanaz a sztori. Dania tortenelme is veres , csakugy mint sok orszage. Peldanak irtam. Voltak itt is nagy ide- oda csatolasok. Az se volt jo az ott lakoknak.

     

    Mi van a mai magyar helyzettel ? Milyen MAI? Ami 90 eve tortent az tortenelem.

    Csufos ronda pont a Magyarok tortenelmeben, de nem mai esemeny.

     

     

    előzmény:
    brekica (997)
    2012-03-28  20:25
  4. 2012. március 28. 21:16998.

    Itt lakozom Daniaban, mindenki buszke a vikingekre, a multra,meg a hatalmas Daniara -amit aztan elvesztettek-ma Norvegia, Izland es Svedorszag neven ismertek. De ez a siros nosztalgia, ezaz okolbeszoritott kez mar nincs...mert nagyon regen tortent mar.

     

    Azt irtad imádod a történelmet....akkor illene tudnod hogy svédország ugyanugy volt dánia mint az osztrák-magyar monachia...röviden egy "unio" voltak..akkor jött a Gustav Vasa aki enyhén szolva kirugta a drottning Margarétát..

     

    A mai magyar helyzettel összehasonlitani akkor lehetne ha az osztrákok követelnének vissza valamit is.....

    Arrol nem is beszélve hogy itt skandináviában mindez NEM a mult században zajlodott ...

    előzmény:
    Andi/Cop (990)
    2012-03-28  18:36
  5. 2012. március 28. 20:25997.

    Most olvastam, hogy Dániában élsz.

     

    Rögvest a Feröer szigeteki "népszokás" ugrott be... Ehhez mit szól egy hétköznapi dániai dán?

     

    Engem elborzaszt, hogy az Unió ezt tűri...

    előzmény:
    Andi/Cop (991)
    2012-03-28  18:48
  6. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2012. március 28. 19:57996.
    Ez a párperces fika, mit ütött volna el?
    előzmény:
    Andi/Cop (990)
    2012-03-28  18:36
  7. 2012. március 28. 19:38995.

    Persze hogy nem lehet a történelem kerekét visszafordítani, és nem lehet, nem is kell siránkozni a múlton. (Ez csak egyetlen országnak engedtetik meg, mely immáron 6 évtizede egykori szenvedésére építi politikáját, és „történelmi” múltjára hivatkozva, más nép rovására jogtalanul terjeszkedik.)

     

    Szóval nem árt, ha ismerjük történelmünket, és az események összefüggését Európa vezető országainak, hatalmainak a történelmi múltjával, politikai ténykedéseivel. A múlt ismeretéből levonhatók a következtetések is, vagyis hogy a kis országok sorsa mit jelent a nagyok szemében.  

     

    Jelen esetben nyugodtan mondható, hogy Magyarországgal szemben sajátságos az elvárás, más mérce alá esünk, mint egyes országok.

     

    "Ha legközelebb valaki azt állítja, hogy az Európai Unió az egyenlők klubja, ahol a szabályok minden tagállamra egyformán vonatkoznak, akkor hívjuk fel a figyelmét Magyarország 2012-es esetére"

     

    A belügyeinkbe való beleszólás nekem nem tetszik, és én nem adnám be a derekam.

    Az Uniónak szüksége van ránk, századokon keresztül őriztük a kapujukat, most meg jók vagyunk szeméttárolónak, szemétfogyasztónak, és még maradtak értékeink, mely hasznosíthatók.

     

    De sajnos, nekünk is szükségünk van az Unióra.

    előzmény:
    Andi/Cop (993)
    2012-03-28  18:50
  8. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 28. 19:26994.

    Nem arról van szó, hogy kinek van igaza, és hogy kinek nincs… Dőreség ilyenbe kezdeni egy virtualice világban.

    Beszélgetni kell, véleményeket, érveket ütköztetni, szórakozni, játszani… tenni mindezt kultúráltan.

    Nem lenyomni kell a másikat, nem legyőzni, nem megsemmisíteni.

     

    A múlt-jövő kérdése…

    Ha kergetik az embert, akkor nem árt néha hátra is tekinteni, hogy lássa, mi a helyzet. Ámde ha csak hátrafelé figyel valaki, és nem inkább túlnyomórészt előre, akkor hamar nekiszalad egy lámpaoszlopnak, vagy kificamítja a bokáját egy gödörben.

    Tisztában kell lenni a múltunkkal, de nem szabad a múltban ragadni, a múltban élni. Eszeveszett tempóban rohan az élet, fejlődik (??), változik a világ.

     

     „OFF:A minősítgetéseket meg nem veszem észre.”

     

    Ezt viszont nem tudom mire vélni.

    előzmény:
    Dapazso (992)
    2012-03-28  18:50
  9. 2012. március 28. 18:50993.

    Es most se. Mindegy . Lenyeg ma Kolozsvar magyar lakossaga kevesebb , mint 20 % .

     

    Teny.

     

    Kivalogatni meg nem lehet a sok kis falubol, hol van tobb magyar hol kevesebb.

     

    Vagy ?

     

    Realisan megvalositathatatlan.....

    előzmény:
    Andi/Cop (991)
    2012-03-28  18:48
  10. 2012. március 28. 18:50992.

    Nézd,neked is igazad van,és bárkinek aki  a maga módján éli/élte meg Trianon-t.

    De,nekem is.

    Én így gondolom,és nem hiszem hogy bárkinél is többett nyom a latba(hazafiságról beszélek),hogy itt miként vélekedik.

    Nekem van egy véleményem,valószínüleg lényemből fakad,hogy előre nézek.

    Ezen is sokat vitázunk a párommal,mert ő a múltat siratja,és meg  a jelennek örülök,vagy a jövőt építgetem.

    Ismerem a múltamat,az országunkét is,bár bizonyosan vannak hiányosságaim.

    DE semmivel sem tartom nagyobb magyarnak a Trianon miatt MOST (amikor már nem csak lehet,de szinte kötelező)szomorkodót,mint magamat akinek nem volt soha probléma akár melyik országban meglátogatni a rokonait.

    Sőt,Erdélyben többet találkoztam velük,mint a  Zalaegerszegen élő unokatestvéreimmel.

    Van,és volt kötődésem a határon túl maradottakkal,de valószínüleg jobban viseltük,mint itt egyesek.

     

    Ennyi,és szerintem is kicsit többett kéne foglalkozni a jelennel mint a múlttal.

    Az EU.-ban most vagyunk,és azt hiszem ha valaha sikerül akkor most  igen ,a határok nélküli magyarság nemzetté válása.

    Ennek örüljünk,és ne a múlton siránkozzunk.

     

    OFF:A minősítgetéseket meg nem veszem észre.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (989)
    2012-03-28  17:43
  11. 2012. március 28. 18:48991.

    Nem sikerult a beszuras:

     

    előzmény:
    Andi/Cop (990)
    2012-03-28  18:36
  12. 2012. március 28. 18:36990.

    Hi hi ...a szamitogep ordoge, persze elotte meg a Triatlonrol olvastam-ferjem megy nemsokara. Na de komolyan te meg sose utottel el semmit a gepen???? ;)

     

    Nem hiszem, hogy egy nemzet csak a multbol epitkezhet. Az Amerikai Eegyesult Allamok epp bevandorlok, emigransok epitettek fel. Most nem akarok az indianokrol beszelni, nem sok minden epult az o kulturajukra.

     

    Itt lakozom Daniaban, mindenki buszke a vikingekre, a multra,meg a hatalmas Daniara -amit aztan elvesztettek-ma Norvegia, Izland es Svedorszag neven ismertek. De ez a siros nosztalgia, ezaz okolbeszoritott kez mar nincs...mert nagyon regen tortent mar.

     

    Minden orszagnak megvan a maga Trianon-ja hidd el. Lehet nem ilyen durvan , de akkor is.

     

    Sajnos a 90 ev is sok. Ez ide alatt tobb szazezren telepedtek be mas nemzetisegek a magyarok lakta teruletre. Veluk mi lenne...detto ugyanaz a helyzet.

     

    Hogy gondolod, koltozzon el Kolozsvarrol a sok roman akinek mar a szuleje is odaszuletett?Pl.

     

    Sokan nem nyilatkoztak, de akkor se lehet tobb mint 20 % ...

     

    50 eve megcsak.....ma mar nem .

     

    Engem mondjuk inkabb erdekel Magyarorszag jovoje ( ja es imadom a tortenelmet)

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Dr.Álamfő phd. (987)
    2012-03-28  17:20
  13. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2012. március 28. 17:43989.

    „Szóval csak azt mondom ,hogy megtapasztaltam milyen az itthoni nemzetiségiek élete,és nem vagyok abban biztos,hogy ha hirtelen megnyitnák az összes régi határainkat,és visszakapnánk a területeinket...tudnánk élni is vele..”

     

    Egész biztosan nem tudnánk vele mit kezdeni. MOST. Még a második világháborúkor, illetve azt követően lett volna értelme, azóta túl sok minden megváltozott.

    De a veszteségét akkor is át tudom érezni. Szinte mindenfelé marad rokonunk.

    Valamint az emberi veszteségen (ami a pénzben nem mérhető) felül nagyon sokat vesztett az ország természeti javakban, termőföldekben, ipari létesítményekben, ásványkincsekben, műkincsekben, infrastruktúrában… stb

    Mindez százezermilliárdokban kiszámolható veszteség.

     

    Sógorom vajdasági magyar. Harcolt a délszláv háborúban, elit deszantos volt. Érdekes dolgokat mesélt az egész hátteréről (szerintem Magyarországon az emberek talán ha egy ezreléke tudhatja azt, mi is történt valójában, mi minek a következménye volt), no meg sokatmondóan érdekes közjátékokat. Például olyat, ami a nemzeti összetartozás iskolapéldája. A Szlovénok szinte emberveszteség nélkül megúszták az egészet, mert még a háború kirobbanása előtt megszervezték a Szlovén származású katonák szabadságolását, és amikor mindenki hazaért, akkor kiszakadtak a Jugoszláv államszövetségből. Ezt nem lehetett megakadályozni, mert a Horvátok is kiléptek, és Horvátország ott volt Szerbia és Szlovénia közt…

    Vagy olyat, hogy Szerbek és a Horvátok is a magyar származásúakat küldték előre „golyófogónak”. Tették ezt elvtelenül, nem az számított, hogy ki mennyit tud, hanem hogy mi a bevallott származása. Pedig anno az Ő kiképzése nem tíz fillér volt…

    Sokszor magyar harcolt magyarral. Szerbekért és Horvátokért. :(((

     

    A különböző Magyar fogadtatásról én is mesélhetnék… De egy nagyon jellemző esetet elmesélek.

    Szerbiában megállítottak minket gyorshatásért. Tény, gyorsan mentünk. 200 euró lett volna a bírság, zsebből zsebbe… szerették volna. Láttam, gond van, egyre szürkébb a sógorom feje, ahogy szerbül beszélget a rendőrökkel. Ezért kiszálltam (utas igazoltatáskor az autóból nem szállhat ki, nem tudtam), és széles vigyorral az orcámon odaléptem hozzájuk, kezet fogtam mindkét rendőrrel (no, ezt sem szabad, ezt sem tudtam, merthogy nincs barátkozás), és mindkettő viszonozta a kézfogást. Majd a nyitott csomagtartóból mindenféle horgászós csalit, adalékot, horgászeszközt kezdtem a kezükbe rámolni, de annyit, hogy alig láttak ki mögüle :)))  (ingyen volt, mi is ajándékba kaptunk mindent). Annyira meghatódtak a sok ajándéktól, hogy elengedtek minket, sőt, mindketten tökéletesen jól beszélt, „ízes” magyar nyelven köszöntek el és kívántak jó utat. Előtte meg csak szerbül voltak hajlandóak megszólalni…

    előzmény:
    Dapazso (971)
    2012-03-27  09:25
  14. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. március 28. 17:24988.
    előzmény:
    Dr.Álamfő phd. (987)
    2012-03-28  17:20
  15. 2012. március 28. 17:20987.
    Barmilyen tragikus is volt a Triatlon???? Magyarorszag szamara
    előzmény:
    Andi/Cop (980)
    2012-03-27  23:27
  16. 2012. március 28. 17:19986.

    Miert gondolod hogy " az mar nem fordithato visza..." ha jol tudom a fö-fö bunösök a nemetek visszakaptak a teruleteiket ! A kis Magyarorszag aki bele lett rangatva ,mindket haboruba miert legyen egyedul ugy buntetve hogy , elkobozzak minden idökre 2/3-reszet az ösi teruleteinek ????? !!!!

    Miert legyen földöfuto a vilag összes tajjan a Magyar ember ? !

    Miert nem elhet a sajat teruletein a sajat fajtaja között pont a Magyar ? !

    előzmény:
    Andi/Cop (980)
    2012-03-27  23:27
  17. 2012. március 28. 17:12985.

    Nemértetted meg...egy nemzet csakis a multbol tud jövöt épiteni pontosan azon elméletek okán amit te is irtál...

    A másik..ez a jelenlegi kormány csinálta,adta meg a lehetöséget rengeteg embernek hogy ujra magyarnak érezhessék magukat,ha csak érzelmi szinten is,mivel gyakorlati haszna nemsok van.....azzal szemben hogy az elözö kabinett a 23 millio románnal riogatott a népszavazás elött......

    Gyakorlatilag most történt meg Trianon jovátétele..."érzelmi" szinten..mivel az eu--shengen miatt gyakorlati (területi) jovátétel--visszacsatolás okafogyott..

    előzmény:
    Andi/Cop (984)
    2012-03-28  16:48
  18. 2012. március 28. 16:48984.

    Ertem en, de amelyik nemzet csak a multban el.....

     

    Van egy jo torok finn baratom-egy nagy dan banknal tanacsado es  magyar ugyekkel foglalkozik. O mondta , hogy a torokok olyanok , mint mi.Meg mindig ott tartunk , mi lett volna ha...a torokok is a mai napig siratjak a nagy Iszlam Birodalmat.

     

    Ismerjuk meg a multunkat , legyunk buszkek elodeinkre, de kozben ne a multbol epitsuk a jovot....

     

     

     

     

    előzmény:
    unger (982)
    2012-03-28  12:49
  19. 2012. március 28. 12:53983.

     és nem tudnák elképzelni, hogy újra útlevél-vízum kelljen.

     

    Én eltudnám képzelni simán...ha ezzel meglehet akadályozni hogy a sok illegális dolog.szabadon beáramoljon..kábitoszer/ bünözök...stb..ráadásul ha szabin vagyok akkor nemszámit az a 15 perc vagy akár 1 ora a határon...megéri..

    előzmény:
    emma33 (1)
    2012-03-14  19:49
  20. 2012. március 28. 12:49982.
    Szerintem brekica inkább arra utalt hogy amelyik nemzetnek nincsen multja annak nincsen jövöje sem..ugye ismered a mondást??
    előzmény:
    Andi/Cop (980)
    2012-03-27  23:27
  21. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 28. 06:31981.
  22. 2012. március 27. 23:27980.

    Barmilyen tragikus is volt a Triatlon Magyarorszag szamara , tul kell sajnos lepni rajta. 90 eve tortent, azota a vilag sokat es gyorsan valtozott es az elvalasztast mar soha semmi nem forditja vissza. Arra kellen inkabb koncentralni, hogy mi legyen a MAI Magyarorszaggal, ezzel a majdnem 10 millio emberrel.

     

    Nyilvanvaloan teljes keptelenseg lenne a mai terkepet atradirozni es par millio romant , szerbet, horvatot , szlovakot stb... elszakitani a hazajatol. Ok se erdemelnek meg ezt ,igaz? Akkor mi is olyan bunosek lennenk, mint 100 eve dedapaink.

     

    Ami tortent megtortent. Sajnos az idoutazo gepet meg még nem talaltak fel........

     

    Inkabb oruljunk, hogy kinyiltak a hatarok es az Unio reven megint kozelebb kerultunk egymashoz.

     

     

     

    előzmény:
    brekica (978)
    2012-03-27  20:54
  23. Torolt_felhasznalo_978881
    Torolt_felhasznalo_978881
    2012. március 27. 21:10979.
  24. 2012. március 27. 20:54978.

    Örömteli, hogy vannak honpolgárok, akiket nem érintett 3 millió magyar kizárása az országból, családok, rokonok szét-és elszakítása, idegen ország állampolgárává tétele. Számukra meghúzhatók a „személyes” Magyarország határai lakóhelyük és a mai határokon belül élő családtagok, rokonok köré.

     

    A trianoni igazságtalanság, és méltánytalanság kapcsán nem hivatkozom nyugati politikusok sokaságára, még francia Millerandra sem, aki „lebegtette” az esetleges revízió lehetőségét, sem az angol Sir Llyod Georgra, aki a későbbiekben beismerte, hogy „át lett verve” a szövetségeseik által, csak Francesko Nitti egykori olasz miniszterelnök, a párizsi békedelegáció tagjának könyvéből idézek:

     

     „A nemzetközi politika nagy cselszövői Trianonban adtak találkát egymásnak... Európát nem annyira a háború, mint inkább a békeszerződések sodorták a dekadencia komoly veszedelmébe. . . A népek önrendelkezési joga, amelyet az Entente a háború alatt hangoztatott, csak hazug formula volt, amelyet a veszély idején meghirdettek, hazug frázisnak bizonyult, amelyet csak a veszély idején rögtönöztek, hogy az érdekeltek rokonszenvét megnyerjék. A békét azonban nem úgy kötötték, amint megígérték, és az eszmét, amelyért az emberek életüket áldozták, a szerződéseket tárgyalók csúful elárulták. A legyőzöttekre kényszerített feltételek becstelenek voltak. . . Nem akadna olyan francia, angol, olasz, aki ilyen feltételeket elfogadna hazája számára, amilyeneket a magyarokra kényszerítettek. A bíboros hercegprímástól az egyszerű parasztig nem találni olyan magyart, ha erre a névre méltó, aki ezekbe a feltételekbe belenyugodnék.”

     

    (Nitti, Francesco: La Paix et suivantes, Paris, 1925)

     

    (Nittiről illik tudni, hogy Mussolini színrelépésekor emigrált, és csak a háború után tért vissza Olaszországba. Elutasította diktatúra mindenfajtáját, légyen az fasiszta, kommunista, vagy konzervatív.)

     

    „Érdekességként” még megjegyzendő, hogy a francia szenátus 1921. július 11-i ülésén megtagadta a Trianoni Szerződés jóváhagyását és Franciaország a mai napig sem szentesítette a „Trianoni Szerződést”.

    Az 1975-ös Helsinki Egyezmény már említésre sem méltó, mert emberi jogok vonatkozásában még annyit sem ér, mint a gólyafing a levegőben.

     

    Apponyi Albert egykori beszédéről pedig illendő lenne tisztelettel beszélni, ahogy tették is azok a „nagyok”, akik megpecsételték Magyarország sorsát egyéb politikai érdek kényszerből, avagy félretájékoztatásból kifolyólag…

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. március 27. 20:21977.
    Tökéletlen idióta! (ne válaszolj, csak vedd tudomásul) - Te is. Trianont.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978881 (976)
    2012-03-27  19:57

Címlap

top