Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Mo. kilép az EU-ból?

emma33
Létrehozva: 2012. március 14. 19:49

Arra lennék kíváncsi, kinek mi a véleménye arról, kilép vagy kilépjen-e Magyarország az Európai Unióból.

 

Mostanában annyi mindent lehet hallani, egyfelől, hogy legyen népszavazás róla, nem leszünk gyarmat, csak hátrányai vannak, nem lehetünk szuverének, csak rabszolgának tartanak minket a periférián.

 

Mások szerint Magyarország alapvetően európai ország európai értékekkel és törekvésekkel, és nem tudnák elképzelni, hogy újra útlevél-vízum kelljen.

Mások szerint ez eleve elképzelhetetlen.

 

Vannak, akik azt mondják, még a végén az EU maga fogja Magyarország jogait és tagságát felfüggeszteni.

 

Mi a véleményetek: szerintetek mi várható? vagy mi lenne a legjobb?

 

Nem szeretnék személyeskedő, polarizált vitát,  nagyon kíváncsi vagyok mindenféle véleményekre és érvekre. 

Nem is annyira a politika, hanem inkább a teljesen hétköznapi, átlagember szempontjából -  a tegnap elfogadott szankciók apropójából. 

  1. 2012. Április 2. 20:371026.

    Hat mi sajnos eszrevettuk, belefutottunk csutortokon E-ben is, utana meg NA-ban, mert olyan dugo lett, hogy mozdulni se tudtunk mozibol jovet. Fogalmunk se volt, mi a fene van, csak mikor odaertunk, hogy total tele volt a benzinkut vagy 3 helyen, es elalltak a sorban allo autok a normal utat is:-(( Erre irtam a barikakat;-)

    Jaj, azt az asszonykat ne is emlitsd..., meg a "blame culture"-t, mert rosszul leszek... 

    előzmény:
    emma33 (1025)
    2012-04-02  20:02
  2. 2012. Április 2. 20:021025.

    "Az aremelest nem hinnem, hogy az allitolagos benzinhianyra lehetne fogni."

     

    Ami most  a napokban volt, azt igen, abban a Telegraph cikkben is ugy van, amit te linkeltel. 

    Amugy persze nem.

     

    Olyan nagy panik van, hogy en az egeszet eszre sem vettem volna, ha nincs sajto. :-))

    Es persze ha nincs valaki, aki fozes kozben akarja a benzint egyik kannabol a masikba onteni es nem eg ossze teljesen - igy viszont MONNYONLE a miniszter, aki javasolta.  

     

    Na, de ez mar nem Mo es az EU. :-D

    előzmény:
    Caithleen (1024)
    2012-04-02  19:31
  3. 2012. Április 2. 19:311024.

    Ezeket a hireket en is olvastam, ha jol gondolom, nemcsak a fenyegeto sztrajk miatt, hanem a beigert aremeles miatt is volt a panikvasarlas. Az aremelest nem hinnem, hogy az allitolagos benzinhianyra lehetne fogni. Mikor par eve Europaban (majdnem) mindenutt igazitottak az arat az akkor  csokkeno olajarakhoz, Angliaban akkor sem kovette arcsokkentes. Cikkeztek errol is.

     

    Hogy most mit mondott a miniszter, az mas kerdes... Hihetetlen kulonben, hogy milyen szinten "birkak" az emberek, es tenyleg rohannak ilyenkor... Nekem eszembe se jutott:-))

    előzmény:
    emma33 (1021)
    2012-04-02  19:15
  4. 2012. Április 2. 19:311023.

    Merugye az egyes angolok is kuruckodnak ahelyett hogy behuznák a nyakukat..minek sztrájkolni meg okoskodni..dolgozzanak csendben a multiknak ök is és akkor nemlesz (olyan) magas a benzinár sem...

    Bolondok azangolok is..naaa 

    előzmény:
    Caithleen (1020)
    2012-04-02  17:11
  5. 2012. Április 2. 19:281022.
    "még sok ember van, akinek tetszik ez a keménykedő, macho stílus. Görcsösen kapaszkodnak egy illúzióba, hogy erősek vagyunk meg okosak, és mi bezzeg megmondjuk az EU-nak.

     

    Taktikai húzás - még van pár száz hülye, aki beveszi, h tökös a kormányunk"

     

    Szerinted ez kemenykedo, macho stilus?

    Hm, lehet.

    Szerintem  provokaloan gunyos es serto. Es kioktato.

     

    Ez nem a kormany volt kulonben, es nem taktikai huzas, hanem sajtokonferencian egy ujsagiro. 

    Azert irtam, hogy ez a  stilus mindenre meg rajon pluszban az EU-ban, es az ilyesminek nagy jelentosege van, nagyobb, mint hinnenk.

    Mert lehet azt kepviselni, hogy a magyaroknak nem tetszenek a szankciok kilatasba helyezese, ertheto es varhato is. De ezt lehetne ugy is csinalni, hogy ne assak ala a kapcsolat es a parbeszed civilizalt folytatasat, ugy sokkal nagyobb esellyel lehet eredmenyt elerni. 

     

    Es erre most  mit lehet mondani?

    Elismeteltek hatezredjere is, hogy nem a szam a lenyeg, hanem hogy fenntarthato intezkedesek nyoman csokkenjen a deficit, es majd ezt megnezik, es utana megmondjak. Vagyis nem valtozott semmi.

    Kiveve, hogy kozben ugy kiakadtak, foleg a penzugyi biztos szovivoje, hogy ez meg tutira beszedtema lesz a bizottsagban. :-(( 

    előzmény:
    turrita75 (1019)
    2012-04-02  15:45
  6. 2012. Április 2. 19:151021.

    Az uzemanyag ara tenyleg alapbol is emelkedik es sajnos, ha az energia ara emelkedik, akkor mindennek felmegy az ara a szallitasi koltsegek miatt.

     

    De ehhez a kuonbozo orszagokban mas-mas okok jarulnak meg hozza. Angliaban a benzinszallito kamionok (tartalyautok?) fenyegetnek sztrajkkal, es emiatt keletkezett panik. Az energiaugyi es a kozlekedesi miniszter ossze-vissza beszelt, de tobbek kozott azt tanacsoltak az autosoknak, hogy tankoljanak tele es vegyenek kannakba is benzint. Emiatt benzinhiany alakult ki, ami mindig felemeli az arat, a nagybani piacrol kellett benzint venniuk es plusz kiszallitasi koltseget fizetni a kutaknak, aminek a koltsegeit a vasarlokra terheltek. 

    Mo-on pedig a forint-euro arfolyam miatt IS ingadozik a benzinar. 

    előzmény:
    Caithleen (1020)
    2012-04-02  17:11
  7. 2012. Április 2. 17:111020.

    http://www.telegraph.co.uk/earth/energy/fuel/9178229/Fuel- strike-petrol-prices-to-reach-record-high.html

     

     http:// www.staveleyhead.co.uk/utilities/petrol-prices/

     

    Az uzemanyagarak mintha mindenutt emelkedni latszananak...  Ejnye de sok hozza-nem-ertes van ... ezek szerint mashol is...

    előzmény:
    turrita75 (1019)
    2012-04-02  15:45
  8. 2012. Április 2. 15:451019.

    emma33: Sajnos még sok ember van, akinek tetszik ez a keménykedő, macho stílus. Görcsösen kapaszkodnak egy illúzióba, hogy erősek vagyunk meg okosak, és mi bezzeg megmondjuk az EU-nak.

     

    Taktikai húzás - még van pár száz hülye, aki beveszi, h tökös a kormányunk, és így le lehet nyomni a torkán, h pl. ebben az évben a benzin ára már most úgy 15%-kal nőtt tavaly év végéhez képest. És persze rá lehet fogni másra (az elmúlt 8 évre, az EU-ra, a kapitalizmusra stb.) És még véletlenül se a hihetetlen mutyira, ami, ha lehet még az előző kormányét is felülmúlja (pedig ez aztán nem volt kispályás), a hozzá nem értésre stb. stb. stb.

     

    Engem nem kicsit a 'munkásököl, vasököl' retorikára emlékeztet, elég riasztó.De még több, aki ugyanúgy ráncolja a homlokát tőle, mint Te vagy én. Csak hát komolyan mondom, mi a frászkarikát lehet ellene tenni?

    Utcára nem fogunk vonulni, mert jobb dolgunk is van (én speciel örülök, hogy van munkám, pedig egy vicc a fizetésem). És sajna nem vezetne ez sem eredményre. Példának hoznám Grúziát és Ukrajnát - változott bármi is a rózsás, ill. a narancsos forradalom óta? Csak még rosszabb lett minden.

     

    előzmény:
    emma33 (1018)
    2012-04-02  15:13
  9. 2012. Április 2. 15:131018.

    Az EU-rol es a stilusrol: ezen a inken 2.20-nal kezdodik, ahogy ma delben egy magyar ujsagiro a kovetkezot kerdezte az EU biztottsag szovivojetol:

     

    "A magyar statisztikai hivatal nyilvannossagra hozta a koltsegvetesei szamokat es ebben 2,4 szerepel (a koltsegvetesi hiany szo angolul nem jut eszebe). Ez annyira olyan jo, hogy a kormany is meglepodott. Ezert a jo eredmenyert HOGYAN FOGJA MOST A BIZOTTSAG MEGBUNTETNI Magyarorszagot?"

     

    A szovivok megprobaltak civilizaltan reagalni, de lathatoan kisse megallt bennuk az uto, en is levegoert kapkodtam.  Engem pl. sokkal jobban aggaszt ez a primitiv, sotet ellenseges stilus, mint az, ha egy orszagnak a mai idokben nehez lehozni a k.vetesi hianyt. Hogy lehet igy viselkedni, es miert nem fogak fel, hogy az ilyesmi ugyanugy ellehetetleniti Mo. helyzetet, mint az "aggalyos" torvenyek?

     

    előzmény:
    emma33 (1017)
    2012-04-02  15:03
  10. 2012. Április 2. 15:031017.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. Április 1. 14:331016.

    nagyon jo latod szerintem. ma mar nem kell a regi nagy Mo utan sovarogni, hiszen az emberek szabadon lehetnek magyarok,beszelhetik a nyelvuket es az unionak koszonhetoen a szabad mozgasban sem gatolja oket senki.

     

    Ez a nagy Mo utani vagyakozas itt a regi emigransok kozott divat akik 48 ban es 56 ban jottek ide, de azok legtobbje mar 80 felett van, naluk ertheto az ilyesmi. A fiatalabbak akik gyerekkent kerultek ide mar nem foglalkoznak ilyenekkkel. Ok szivesen megtanulnak magyarul, oriznek neptancokat, szivesen esznek eteleket amik magyarok , sot buszkek is ra hogy valamelyik szulo nagyszulo magyar de mar nem politizalnak es ez igy van jol.

    előzmény:
    emma33 (1012)
    2012-03-31  14:18
  12. 2012. Április 1. 14:291015.

    Hat en eleg sok tapasztalatot szereztem mas nepek teruleten, annal is inkabb mert 25 eve elek Ausztraliaban elotte eltem Ausztriaban is sot jartam tobb europai orszagban. A vilagban nagyon sok orszagban elnek barataim, szoval hidd el ossze tudom hasonlitani hogy milyen nemzeteknek  milyen a mentalitasa.

     

    itt ahol elek 154 kulonfele nemzetbol elnek emberek bekesen egymassal.

    Nekunk az elmult 25 evben osszesen 2 magyar  baratunk van, az osszes tobbi mas nemzetisegu, pedig rengeteg baratunk van. 

    A magyar klubba sosem jartunk mert ott is egymast piszkaljak az emberek , keptelenek ugy osszejonni hogy ne egymast kritizaljak meg pletykaljak ki.

     ez bizony nagyon "magyar" dolog. Sajnos, de igy van.

     

    A valaszodban nem tudom te kiket es miert tartasz "primitiv nepeknek" de a magyar ember sem kepviseli a csucsot, foleg ha azt nezzuk mennyire osszeferhetetlen tud lenni barkivel.

    Akik kivandoroltak azok ha  jol valasztottak megtalaltak az uj hazajukban a nyugalmat es boldogsagot. Igaz ez nem megy konnyen kemenyen meg kell  dolgozni erte, de en a sajat tapasztalatombol tudom hogy megeri.

     

    En itt uj hazara talaltam soha el nem mennek innet.

    előzmény:
    Fifi (1013)
    2012-03-31  15:30
  13. 2012. Április 1. 13:471014.

    "Primitiv , buta , elmaradott emberek"?????

     

    Uristen! Ezzel csak magad minosited. Miert lenne egy magyar ember jobb , mint az osztrak, ukran , szlovak stb....???

     

    Komolyan kerdezem. Hulye ott is van ,meg itt is. Lass egy kicsit vilagot , aztan rajossz , a kulonbozo nepek nagyjabol ugyanolyanok.

     

    Vannak szepek, rondak, okosak , butak, jok , rosszak.....Felnott embernek kell ezt magyarazni?

     

    Semmiben se vagyunk jobbak masoknal. Es ahelyett, hogy a hibakat keresed mashol, nezz inkabb korul itthon. A sok sok tokeletes , okos , jovobe nezo ember miatt vagyunk ott ahol vagyunk...igaz?

     

     

    Rohej , egyeseknek mekkora szemellenzoje van.

     

    Osi terulet...nem hiszem el hogy ezt valaki leirja.

      

    előzmény:
    Fifi (1013)
    2012-03-31  15:30
  14. 2012. március 31. 15:301013.
    Tegedet nem zavart ! De , rajtad kivul 5-millio Magyart zavart es zavar !!!! Hogy nem elhet Magyar emberkent a sajat fajtaja között , hanem ravan kenyszerulve hogy primitiv,buta,elmaradott nepekhez alkalmazkodjon a SAJAT ÖSI TERULETEIN !!!!! Ne is beszeljunk rola a rengeteg kivandorolt,tavol a sajat nepetöl,hazajatol kenyszerult Magyar szerete a vilagban ! Nem kell minösiteni a Magyar mentalitast , plane ha , nem is ismerunk mas nepeket , mert ilyenforman nem tudunk viszonyitani ! A Magyar ember semmivel sem rosszabb mint barmejik mas nemzet gyermeke , sött .....
    előzmény:
    Amarynda (1011)
    2012-03-31  12:20
  15. 2012. március 31. 14:181012.

    Igazad van, hogy ami mult ido, az mult ido.

     

    Annyit hozza meg, hogy a kornyezo orszagok magyar nemzetisegeinek jogaiert felelosseggel tartozunk es segitenunk kell nekik.  Pl. nyelvi segitseg templomokban, tankonyvek eseteben, magyar nyelvu lapok, a konnyitett attelepulesuk lehetove tetele.  De ezt mindig az adott orszaggal egyuttmukodve, oket tiszteletben tartva,  es nem ugy, hogy ezek a teruletek a mienk, ugyhogy majd mi mondjuk meg, mi lesz.

     

    De a realitasokbol kel kiindulni a jovore nezve. Annak nincs realitasa, hogy visszaszerezzuk a teruleteket, es az EU miatt amugy is elolvadtak a hatarok. Szoval ez az allando terkepezes meg fitogtatas egyeseknel csak indulati-erzelmi kompenzacios celokat szolgal, es felelotlenseg.

    Szerintem a mutogat mindig visszafele, akinek a jelen nem tetszik, a jovore meg nincs otlete. 

    előzmény:
    Amarynda (1010)
    2012-03-31  12:09
  16. 2012. március 31. 12:201011.

    Pont az ilyen 'visszaforgatas hianyozna". A magyarok igy is keptelenek kijonni egymassal, mas mar nem is hianyozna mint a nagy nepi osszesites.

     

    Oszinten szolva engem sosem zavart ez a trianoni ugy. Nyilvan jo lett volna ha marad a regi teruletu Mo , de nem igy tortent es kesz.

     

    ez van miert kell ezen 90 evvel kesobb meg mindig rinyalni???

    előzmény:
    Fifi (986)
    2012-03-28  17:19
  17. 2012. március 31. 12:091010.

    Pont ezt szoktam magyarazni a ferjemnek hogy hagyja mar abba az orokos Trianonozast, unalomig eleg belole.

     

    megtortent, sajnalatos, vege kesz, probaljunk mar leszamolni vegre vele.

     

    Ugyanakkor sokan haragszanak a zsidokra hogy meg mindig a Holocaustot emlegetik, pedig hat ott azert kicsivel tobb ver elfolyt szornyubb korulmenyek kozott mint az hogy elcsatoltak bizonyos orszagreszeket.

     

    Elore kellene vegre nezni nem hatrafele sirankozni meg mutogatni.

     

    ezert van amikor sokan elojonnek azzal hogy "mit csinaltatok ti feherek az aboriginalokkal Australiaban?" en csak nezek ki a fejembol>

     

    Hat eszenel van a kerdezo? Mi kozom van nekem  a most itt elo feher embernek ehhez? En nem csinaltam nem az en felelossegem. Akik elkovettek regen meghaltak, a tobbi meg nem az en dolgom. Ugyanigy az amerikai indianokkal. Kit erdekel ez ennyi idovel kesobb? Az elkovetok reg meghaltak a felelosseget nekik kellett volna viselni. Miert kellene ezen utolag keseregni mindenkinek aki ilyen orszagokban el.Eszembe sincs ezen torni a fejem, felelosseget erezni meg meg kevesbe.

     

    Lepjunk mar tovabb a nyavalygasok helyett.

    előzmény:
    Dapazso (992)
    2012-03-28  18:50
  18. 2012. március 29. 16:071009.

    Az „ellehetmenni” kapcsán baráti társaságban játszottuk, hogy ki hova menne itt Európában. Egy-egy országot „értékeltünk”, ki-ki a maga véleménye, „ismerete” szerint, és akkor esett erről szó

     

    ha engem kérdeznél jelenleg is Svédország lenne...igaz 30 év alatt az ember megszokja a negativ dolgokat is..de még mindig több a pozitiv..hagynak élni ugy ahogy akarok..a törvényekkel megkönnyitik az életemet és NEM forditva..igaz sok adot fizetünk de kapunk is érte valamit...pl egy müködö egészségügyet hálapénz nélkül...de ugyanigy iskolákat,idösellátást is..

    előzmény:
    brekica (1008)
    2012-03-29  15:10
  19. 2012. március 29. 15:101008.

    Már megérte, hogy megkérdeztelek, és köszönöm, hogy válaszoltál. Képeket én nem láttam, nem is fogok látni, a szigeteki hagyományról pusztán beszélt valaki, amikor pár évvel ezelőtt az egykori min.elnök, az idióta Gyurcsány szélnek eresztette a népet.

     

    Az „ellehetmenni” kapcsán baráti társaságban játszottuk, hogy ki hova menne itt Európában. Egy-egy országot „értékeltünk”, ki-ki a maga véleménye, „ismerete” szerint, és akkor esett erről szó.

     

    Világos, hogy mennyire káros egy-egy negatív vélemény, ha valaki, valakik kontroll nélkül hitelt adnak a szóbeszédnek.

     

     

    Emma33: Az összehasonlítgatás, az általánosítás kb. olyan értékű, mint a mi egykori játékunkban a véleményalkotás, azaz felületes.

     

    A politikusok egyébként is külön kategóriába sorolhatók, nyilvános véleményük gyakorta nem egyezik a magánvéleményükkel, ahogy erre

    a bekapcsolva maradt mikrofonok átka cikk alapján bátran következtethetünk.

     

    Angol ismerőseidet sajnálom, hogy ilyen honfitársainkkal hozta őket össze a sors. Jó, hogy nem kérdezték meg tőlük, hogy élik meg a gyarmatok elvesztését, mert már ilyesmiről is olvastam egy fórumban.

    Az egyes területek %-os megoszlásáról nem érdemes vitatkozni, az állami hazai anyakönyvezés 1895 őszén kezdődött, ezt megelőzően egyházi feladat volt. Kutatók sokasága foglalkozott, talán még foglalkozik is ezzel, az adatokat elvben nem lehetett meghamisítani, legfeljebb félretájékoztatással lehetett, lehet operálni. Mint ahogy tették egykoron.

     


     

    előzmény:
    Andi/Cop (999)
    2012-03-28  21:50
  20. 2012. március 29. 10:411007.

    Jo kérdés...:-)  igazábol nemvolt Dánia sosem...un. "kalmarunio" volt mert az 1300 as években a nemesek dán-svéd-norv egy közös uralkodot választottak... ez 1500 as évekig volt..akkor jött a gustav vasa aki felmondta....de az egész svédország az alatt sem tartozott oda csak ugy fele...

     

    dán-norv egészen az 1800 as évekig fenntartották..

    Ezért teljesen hibás az a szemlélet hogy mekkora is volt dánia...

    Arrol nem is beszélve hogy mindez 500 éve volt.. Trianon meg mivel még vannak jelenleg is "tulélöi" még mindig egy fájo esemény ma is..

    előzmény:
    zsanettt (1003)
    2012-03-29  09:04
  21. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 29. 09:351006.
    Nem tudják mikor halt ki az árpád-ház és az után mi volt?
    előzmény:
    Dapazso (1005)
    2012-03-29  09:31
  22. 2012. március 29. 09:311005.

    Ott a pont.

    Csak erre senki sem gondol amikor a Nagy-Magyarországot emlegeti .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (1002)
    2012-03-29  08:01
  23. 2012. március 29. 09:301004.

    Azért írtam OFF-nak ,mert a 976 , hsz.-ra nem akartam reagálni külön.

     

    Siettem,ahogy most is.

    Amit a múltról írtál avval egyetértek. Majd még beszélünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (994)
    2012-03-28  19:26
  24. 2012. március 29. 09:041003.

    Most akkor Te hol is laksz?

    Svédországban vagy Dániában? 

    előzmény:
    unger (998)
    2012-03-28  21:16
  25. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. március 29. 08:011002.

    Reise in die Vergangenheit!

     

     Habsburg Birodalom veszítette el a területeit és számolták fel.


    Az kimarad a Trianonózók fejéből, hogy nem is volt akkor Magyarország?

    Ha ez az oldal nyeri meg a háborút, akkor VALAHA is lemondott volna a Habsburg Birodalom 1 darabka földjéről is?

    MA se volna Magyarország.




    előzmény:
    Dapazso (992)
    2012-03-28  18:50

Címlap

top