Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasság mentése, minek?

gabo125
Létrehozva: 2013. február 3. 16:17

Férfi vagyok, ez itt szokatlan.
Csak megosztok egy sztorit, nem várok semmilyen tanácsot, egyszerűen csak kiírom magamból.

Összeházasodtunk, szerelemből tettük, együtt képzeltük el az életünket. Az első gyerek hamarosan érkezett, egy csodálatos kislány. Kapcsolatunk kezdetétől sokat veszekedtünk, de mindig gyorsan jött a békülés.
A gyerek néhány hónapos volt, mikor már úgy éreztem, hogy távolodunk egymástól, de nem tulajdonítottam ennek nagy jelentőséget.
Mentek a hétköznapok, rengeteget dolgoztam, nem éltünk rosszul. Mire a gyerek egy éves lett kezdtem magam nem jól érezni ebben a kapcsolatban, de ezt magamnak sem ismertem be, éltük a "rendes" családi életet.
A feleségem mindenáron szeretett volna egy másik gyereket. Én nem, mert akkor már erőteljesen éreztem, hogy ebbe a kapcsolatba nem kéne, de persze nem mertem nemet mondani.
Amikor a gyermek megfogant, kapcsolatunk minden volt, csak nem éppen harmonikus. Persze hallgattam, hogy a gyerek majd újra összehoz minket, megmenti a kapcsolatunkat. Ezt a dumát, soha senki ne higgye el, összehoz fizikálisan a kötelesség miatt, azonban érzelmileg soha.
Az általam nagyon nem várt gyerek megszületett egy kisfiú, és persze szeretem. Imádom a gyerekeimet.

A második gyerek születése után nem sokkal szerelmes lettem egy csodálatos nőbe. Régóta ismertük egymást a munkánk kapcsán találkoztunk, mindig is jó viszonyban voltunk.
A munka miatt sokszor találkoztunk és egyre többet és többet beszélgettünk. Hihetetlenül egy hullámhosszon voltunk, és folyamatosan vágytam a társaságára, a közelségére.
Elhívtam vacsorázni, ő nemet mondott, mert házas vagyok, Ő többször elküldött engem, hogy próbáljam rendbe tenni a házasságom. Miután összejöttünk akkor is többször szakított velem a házasságom miatt, azonban én mindig visszahódítottam, mert nagyon szerettem. Ha létezik olyan, hogy Igazi, akkor Ő volt az.
Nagyon sokat gondolkoztam, hogy mit tegyek, és gondolataim legfőképp a gyerekeken jártak, hogy hogyan lehet ezt megoldani, hogy ők a legkevésbé se sérüljenek.

Kb 8 hónapja voltunk együtt mikor lebuktunk, smsekkel, emailekkel, híváslista ellenőrzéssel. Egyértelmű volt minden.
Egyszer csak eléd lép a feleséged és mindezt a fejedhez vágja. Nem vagy felkészülve, derült égből a villámcsapás és
ott állsz a feleséged előtt, aki kérdőre von, áll előtted idegesen, kiborulva, megalázva és te szeretnél bocsánatot kérni, mérsékelni a fájdalmát, magyarázkodni, és nem mered azt mondani, hogy a másikat szereted és szeretnél ebből a házasságból kilépni, hanem a lehetőségekhez képest kíméletes verziót adod elő, letagadsz mindent amit csak lehet és bizonygatod, hogy őt szereted, ez csak egy félreértés volt, ő a legfontosabb és persze a család.

És füllentesz és ferdítesz és hazudsz folyamatosan, és oscar díjas színészeket megszégyenítő módon szerepet játszol, kitűnő
kommunikációval és megjátszással próbálod tompítani a történteket. És működik, annak ellenére, elhiszi amit mondasz, hogy az ellenkezőjét olvasta az emailekben, sms-ekben, és hogy ő is tisztában van vele, hogy házasságotok több éve nem működik normálisan.
A feleségem előtt felhívtam a szerelmemet és szakítottam vele.
Odafigyelsz a hibáidra, korábban jársz haza, a gyerekekkel is többet foglalkozol, próbálsz gyengéd lenni, közeledni.
Hogy mindezt miért így teszed? Nem tudom. Mert szégyelled magad, hogy megbántottad, mert valójában zavar, hogy ez a kapcsolat nem úgy
alakult, ahogy szeretted volna, mert a környezetedben mindenki azt mondogatja, hogy mentsd meg a házasságod, felejtsd el a szeretőd, a gyerekek miatt együtt kell maradnotok...stb És azért mert félsz, hogy miután elküldted a szerelmedet, egyedül maradsz, ha a feleséged kidob.
És egy darabig el is hiszed amit mondasz, amit teszel.

A szerelmemet megbántottam, ellöktem magamtól. Soha nem szerettem még így nőt, és mégis így viselkedtem vele.

Már tudom, hogy hiába sok könyv, a sok jó tanács, a pszichológus, a tönkrement kapcsolatba nem lehet visszahozni a meghittséget, a bizalmat, a szerelmet.

És elkezdtél egy játszmát, egy házasság mentő játszmát és ilyenkor már hogyan fordítsd vissza?! Hogy te valójában nem ezt szeretnéd.
Mára lecsillapodtak a kedélyek, megmentettem a házasságom, elveszítettem a szerelmem, és nem érzem jól magam a bőrömben.
A feleségem érzéseivel nem vagyok tisztában, de úgy gondolom számára sem ez az ideális kapcsolat, őt is inkább az vezérelte a házasság fenntartásában, hogy nehéz kilépni, nehéz változtatni és nagyon nehéz feldolgozni, hogy nem úgy alakultak a dolgok, ahogy azt korábban elképzeltük.
Jobb lett volna, ha az első gondolata szerint cselekszik, azaz kidob otthonról.
Nem beszéltem a szerelmemmel hónapok óta, valószínűleg ő hallani sem akar rólam, de nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá, és ne őrjítene meg a gondolat, hogy ezt nagyon elszúrtam.

  1. 2013. február 5. 17:07251.
    Úgy érzem totál elfelejted, hogy a házasság és a párkapcsolat nem csak a sexről szól. Legtöbb esetben ott vannak a gyerekek is. És a gyerekekkel a kötelesség is. Az éjszakai hűtőfürdők és a peluscserék. És akkor bizony apuce nem a szeretővel töltse az idejét, amíg anyuci a közös gyereket neveli. Na ezért találták ki az egynejűséget. És bizony nem kötelező egyik pasinak sem ezt választani. De ha ezt választotta, akkor tartsa magát ehhez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (227)
    2013-02-05  12:05
  2. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 17:03250.
    Azt sajnáld aki hamar szerelmes lesz és egy szar életet add ettől a babájának is.
    előzmény:
    .feketeözvegy. (247)
    2013-02-05  16:58
  3. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 17:00249.
    Nem azt mondtam, hogy durván kell közölni. A baromarcú az akivel sehogy nem lehet és a tapintatossággal takarózik.
    előzmény:
    .feketeözvegy. (245)
    2013-02-05  16:47
  4. 2013. február 5. 16:58248.
    Véletlenül megláttam a szeretője sms-t. Összecseréltem a telefonom az övével... A válóperes ügyvéd nem fogja firtatni. Semmi képzelőerőd sincsen?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (207)
    2013-02-05  10:20
  5. 2013. február 5. 16:58247.

    Ahha!

     

    Ezek szerint ha a sokadik randi után fülig szerelmes vagy a pasiba,de kiderül,hogy 10 éve végzett de csak 3 éve dolgozik azt elküldöd a p...ba?

     

    Sajnállak de tényleg.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (246)
    2013-02-05  16:48
  6. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 16:48246.
    Sok randi után szokás párkapcsolatot létesíteni.
    És igen, aki 10 évből 3-at dolgozott például az menjen a p.
    előzmény:
    .feketeözvegy. (243)
    2013-02-05  16:39
  7. 2013. február 5. 16:47245.

    Hát nálad a kultura a béka feneke alatt van.

     

    Baromarcúnak nevezed azokat az embereket akik nem esnek neki másoknak,hogy kövér vagy,csúnya vagy stb... Hanem inkább finomabban fgalmazva hozzák a tudomásukra ugyan ezeket,hogy ne bántsák meg az illetőt.

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (234)
    2013-02-05  12:42
  8. 2013. február 5. 16:43244.
    Persze, az egy dolog hogy néha vérlázító dolgokat tud meg az ember és legszívesebben figyelmeztetné az illetékest, de nekem mondjuk akkor is jól esik amikor a párom haverjai/barátai amikor mesélik a dolgaikat, és eszükbe nem jut hogy zavarja őket ha ott vagyok.Sőt van amikor én tudom meg előbb a haver titkát, a párom meg az én barinőmét, ennyi.
    előzmény:
    Gina424 (237)
    2013-02-05  16:21
  9. 2013. február 5. 16:39243.

    Egy párkapcsolat létrejötte előtt is kellene vizsgálódni, mert pénzügyi alapjának és sok emberi alapjának is stimmelni kellene.
    na ezt nem igazán csinálják. Ettől csőd a kapcsolatok többsége.

     

     

    Ezt most komolyan mondod?Egy párkapcsolat létrejötte előtt nézze meg az ember lánya/fia,hogy a másik hogy áll anyagilag?Ha az egyiknek nincs elég pénze,akkor a másik dobja sutba a szerelmet és keressen olyat aki legalább annyit keres mint Ő?

    Az első randin úgy kellene kezdeni,hogy?:

    Szia! Mielőtt párkapcsolatot létesítek veled,szeretném megvizsgálni a pénzügyeidet,mert ha nem jó az alap akkor hiába minden emberi alap ami stimmel akkor sem járok veled,mert rossz lesz a kapcsolatunk. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (230)
    2013-02-05  12:23
  10. 2013. február 5. 16:37242.
    Nagy tévedés. Semmivel sem veszít többet a vagyonából, ha megcsalta az asszonyt, vagy ha simán elhidegülés miatt válnak el. A gyerekeit sem veszíti el, vagy amennyit elveszít belőlük azt minden válás esetén elveszíti. Akkor is ha épp asszonyka volt a csaló, és neki ítélik a gyerekeket. A tartásdíjat meg már végképp ne említsük meg itt. A tartásdíj nem büntetés, főleg nem büntetés a megcsalás miatt. A tartásdíjat a gyermek miatt fizet a volt férj, a saját gyermeke felnevelésének kötlségeihez járul hozzá! Ez a minimum, ha már csinált egy gyereket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (203)
    2013-02-05  10:08
  11. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 16:37241.
    Bármikor eltudok költözni, elég, ha nem bízom valakiben.
    Ahogy a pénzét nem illik elszedni a zsebéből 2 perc alatt, úgy más bűncselekményt se illik.
    előzmény:
    Gina424 (239)
    2013-02-05  16:32
  12. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 16:33240.
    De igen gondolom, mert Magyarország nem egy ukrán megye.
    előzmény:
    Gina424 (238)
    2013-02-05  16:25
  13. 2013. február 5. 16:32239.
    Addig nem tudsz elköltözni, amíg nincs meg a bizonyosság, hogy megcsal. Elmész magánnyomozóhoz, ahelyett, hogy két perc alatt kiderítenéd az sms-eiből, hogy megcsal-e vagy sem? Nem mindenki ilyen krőzus ám, hogy hónapokig fizessen egy magánnyomozót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (192)
    2013-02-05  09:41
  14. 2013. február 5. 16:25238.
    Na persze... Mindezt Magyarországon. A tesómat megverte egy taxis, elvesztette az eszméletét, kitört három foga, és öt évnyi pereskedés után kaptt valaki más (mert tuti nem az aki megverte-visszaeső lett volna, egy barátja vitte al helyette a balhét), másfél év felfüggesztett. Ugye nem gondolod komolyan, hogy lesz bíróság, amelyik egy ilyen magántitok üggyel érdemben foglalkozni fog?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (177)
    2013-02-05  08:27
  15. 2013. február 5. 16:21237.
    Erről jut eszembe. A férjem egyik haverja elmondta, a férjemnek, hogy két barátnője van egyszerre. És ez hétpecsétes titok. De annyira természetesnek vette, hogy ha a férjemnek elmondta a dolgot, akkor már én is tudom, hogy a legközelebbi találkozóra a másik barátnőjével állított be. Én meg köpni nyelni nem tudtam, annyira mérges voltam rá, hogy most tőlem azt várja, hogy a hivatalos barátnője felé ne szóljak egy szót se! Nagyon mérges voltam/vagyok, meg is mondtam neki, többször is. Persze tudja ő, hogy most már ideje lenne dönteni, de ez megy már két éve...
    előzmény:
    rockcica (172)
    2013-02-05  07:56
  16. 2013. február 5. 16:16236.

    Teljesen egyetértek. Eszem megáll, hogy Semiramis folyamatosan kinyilatkoztat...

     

    Egyébként meg, ha barátnőim eljönnek hozzánk, akkor  férjek is ott vannak (ha épp ott vannak), és fél füllel hallják, amit egymást között beszélünk. Teljesen természetes, hogy amit egymásnak elmondunk, azt a férjek is tudják-tudhatják. Ez nálunk így működik, és sokkal inkább az az igazság, hogy a pasik a sört kortyolgatva nem is hallják meg a női pletykákat, vagy ha igen, akkor egyik fülükön be másikon ki. A férjeink nem azért nem tudják a kis női titkokat, amiket egymással megosztunk, mert mi nem mondjuk el, hanem azért, mert jobban érdekli őket a sör meg a billiárd. És legtöbbször pont ezért két nő egymás között sokkal jobban átbeszél bizonyos problémákat, mint akár a férjével teszi. A barátnőt érdekli az esküvői teríték színösszeállítása a pasit kevésbé. És ez még nagyon sok mindennel így van az életben. Ha a barátnőm meg kifejezetten megkér, hogy na de ezt soha senkinek ne mondjam el, akkor nem mondom el. A férjemnek se. De ezt külön megbeszéljük, és eddig még olyan ritka volt, mint a fehér holló...

    előzmény:
    hutchi (166)
    2013-02-05  03:29
  17. 2013. február 5. 13:31235.
    Ugyan ezt éltem át nőben....megértelek
    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  18. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 12:42234.
    Őszintén én is meg tudom mondani, csak az előbb nem tértem erre ki, hogy ezzel takarózik sok baromarcú aki őszintétlen közegben nőt fel.
    előzmény:
    felicienne (231)
    2013-02-05  12:34
  19. 2013. február 5. 12:40233.

    Szokatlan 2 vagyok. (ffi)

    Sokszor írod: nem merem, nem tudom, nem volt jó, nem akartam, de ráhagytam...szerelmi házasság- elmúlt.

    Ha a félelemből (??) kirakott másik szerelmed esetleg nem az elküldött, ha nem tudtad, mit mondj, hát azt küldted el, akit aktuálisan szerettél, végülis nem feltétlenül nagyobb szerelem, mint volt a nejed. Ez is elmúlt, az is esélyes lehetett ilyesmire. (mitől félsz folyton?)

    Új nő, új kapcsolat, tegyük fel-elveszed azt, akit elküldtél.

    Szerinted mi a következő elég valószínű lépése? Gyereket akar. És te nem mernél nemet mondani, hát félelmedben csinálsz még 2-t??

    Ezt nem értelmes így csinálni. Gondolkodj , alaposan, mielőtt aggodalmasan új aggodalmon nyugvó döntést hozol. Talán jobb lesz mindenkinek.

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  20. 2013. február 5. 12:39232.

    Szerintem a legjobbat akkor teszed, ha ezt az írást megmutatod a feleségednek, és lezárjátok azt, amit már réges régen le kellett volna.

    Ha szerencséd van, akkor azt az embert akit meg valóban szeretsz, legalább egy beszélgetés erejéig lehetőséget kapsz tőle. 

    A nejed meg kezdjen egy új életet, és ne erőszakolja magát rád. 

    előzmény:
    gabo125 (1)
    2013-02-03  16:17
  21. 2013. február 5. 12:34231.

    Akkor kezdem en: ahogyan irsz, elegge aluliskolazottnsak tunsz. (magyaran: butuska)

     

    No, hogy tetszett? Pedig csak oszinte akartam lenni. 

     

    A lenyeg: az ember kb. 3 eves korara szocializalodik arra, hogy tudjon disztingvalni.

     

    Nem kell mindenkor es mindenkinek megmondani az oszintet. Kulturember igenis megvalogatja, hogy kinek mondja meg, hogy elonytelen a fruizuraja, vastag a combja stb.  es kinek nem. 

     

    Tudni kell, hogy kivel szabad kimeletlenuk oszintenek lenni, s kivel nem. 

    Ha egy vadidegen embert lerohanunk ezzel, akkor mi vagyunk az "idiotak" es nem o. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (229)
    2013-02-05  12:11
  22. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 12:23230.
    Én nem szeretem a szabályokat ami a vallásból adoptálódtak át a mai korba.

    De az tetszik, hogy a családba a pasi a pénzkereső a nő nem karrierista. A nő végzi a női munkákat a pasi meg a pasisokat.
    Járok dolgozni én is, de van takarítónő az egyéb munkákat szívesen megcsinálom a párom meg sok pasis munkát, vagy hív szerelőt.

    Ha jön egy hitelt igénylő egy ötlettel, akkor alaposan 100 felől meg kell vizsgálni a megvalósíthatóságot.

    Egy párkapcsolat létrejötte előtt is kellene vizsgálódni, mert pénzügyi alapjának és sok emberi alapjának is stimmelni kellene.
    na ezt nem igazán csinálják. Ettől csőd a kapcsolatok többsége.
    előzmény:
    Eric Clapton (228)
    2013-02-05  12:10
  23. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 12:11229.
    Vannak emberek akikkel lehet őszintén beszélni és képesek őszintén beszélni.
    De mennyi idióta van, akinek azt se lehet megmondani, hogy ne sértődjön be, hogy rossz a frizurája, nem áll jól rajta a ruha, kövér a combja.....
    Tetű dolog az amit épp csinálni akar.
    Ilyeneket lehet estig sorolni.
    előzmény:
    Eric Clapton (224)
    2013-02-05  11:51
  24. 2013. február 5. 12:10228.
    Nem gondolom, hogy a régi szokásokkal lenne baj. Én az emberi szabadosságban, állhatalanságban látom a hibát. Nekem jobb volt, hogy az anyám (akármilyen szigorú és kemény volt) a hagyományos női mintát képviselte, mintha olyan lett volna mint némely mai modern feleség. Nem hiszem, hogy a szabályokkal van a baj. Mindkét nemre jellemző az, hogy a lehető legkevesebb felelősséget akarják csak vállalni. Ha valami nem úgy működik, ahogyan kellene, akkor célravezetőbbnek látják azt felrúgni és belekapni valami újba, mint esetleg a hozzáálláson változtatni... Az emberek többsége igyekszik a (látszólag) könnyebb megoldást választani. Pedig befektetés nélkül nincs nyereség- az emberi kapcsolatokban sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_164954 (226)
    2013-02-05  12:00
  25. Torolt_felhasznalo_164954
    Torolt_felhasznalo_164954
    2013. február 5. 12:05227.
    Annyira régen veri a vallás az emberek fejébe, hogy a nem vallásosak is bizonyos elemeket már magukénak tartanak.
    előzmény:
    Eric Clapton (225)
    2013-02-05  11:55

Címlap

top