Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. december 12. 11:25
\"Obszcén károkozó\" - ezt és ehhez hasonlókat írtak egy fitneszbloggerről a felháborodott nők, miután szülés után négy nappal feltett magáról, és főként a tökéletes hasáról egy fotót az internetre. Mi ebben a jó? Mi ebben a szörnyű? Két szerzőnk mondja el a véleményét.

Nők Lapja Café: Pro és kontra: szülés után négy nappal lapos has?
  1. 2013. december 13. 18:44101.

    Azért nem hiszem, hogy a magzati korban az éhezés olyan nagyon jó hatással lenne pl. az agyra, nem? Nyilván nem kell kettő helyett enni, de van valahol egy egészséges középút.

     

    Időnként belegondolok, hogy 100 évvel ezelőtt nem ugráltak naponta mérlegre, max. az orvosnál, mert nem volt minden háztartásban, és mégsem lett semmi bajuk, a többség nem volt elhízott, és nem nőttek duplájára egy terhesség alatt. Igaz, nem is az foglalkoztatta őket, hogy elég lapos-e a hasuk 4 nappal a szülés után, így nem is estek depresszióba, ha esetleg csak 1 év múlva kapták vissza a volt formájukat... Volt-van-lesz ezer más ennél jóval fontosabb dolog az életben!

     

    Annyira utálom, hogy ebben a mai világban a külső a legfontosabb! Ha pár kilót hízik valaki, már kishíján a kardjába dől, hogy hűdekövér! Komolyan, annyira eltorzult az értékrend! Pedig akár tetszik, akár nem, az idő telik, és 40-50-60-... évesen már nem vagyuk olyanok, mint 20 évesen, akármit is csinálunk. Igen, oda kell figyelni magunkra, ez szerintem természetes. De ne az legyen már az elvárás, hogy pár nappal a szülés után ugyanolyan formában legyen valaki, mint a terhesség előtt! Kifordult világ ez! 

    előzmény:
    gazpacho (99)
    2013-12-13  18:12
  2. 2013. december 13. 18:40100.

    . Az egyik csecsemős nővér csak annyit mondott egyikükről (szabadon behelyettesíthető bármelyikre), "már be se megyek hozzá, mert megtépem, vagy megrugdosom, ha még egyszer azzal dicsekszik, hogy összesen 5 kilót hízott a terhessége alatt a kretén némber.

     

    :))))))

    előzmény:
    Dorinda41 (95)
    2013-12-13  14:46
  3. 2013. december 13. 18:1299.

    Norbiné gyerekei is 2,5 körül voltak,volt amelyik ennyi sem volt.ű

    Szandinak is volt másfél kilós gyereke,ugye  ő is mindig példaképnek van beállítva.

    Vagy ott van Kováts Adél,na ő is nagyon vigyázott a súlyára,vízfejű babája lett.

    Nekem pl az első terhességeem kétpeéjű ikerterhesség volt,tehát eleve két baba volt bennem,plusz kétszeresen a hozzá tartozó szerelvények ugyebár.

    Eleve ez maga kb 7 kg lehetett.

    A kiéheztett babák egyébként felnőve sokkal hízékonyabbak lesznek,hiszen megtanulják,hogy minden egyes gr.-ot haszonítani kell.

    Nézd meg a fitneszguru Norbiék gyermekeit,mindkettő kifejezetten husi.

    Én Lara korában cérnavékony voltam,pedig nem updatel-tek a szüleim.

    De mondom,annak ellenére,hogy rajtam sem volt szülés után 15 kg felesleg,valahogy nálunk ez nem volt téma.

    Annyi minden mással voltunk elfoglalva.

     

     

    előzmény:
    Dorinda41 (95)
    2013-12-13  14:46
  4. 2013. december 13. 18:0198.
    A lelki betegség nem kívülről jön, hanem belülről....
    előzmény:
    Lillaréka (97)
    2013-12-13  17:36
  5. 2013. december 13. 17:3697.

    már irtam

     

    a hasam nekem is lapos lett. 

    De a  bőr 4 nappal a szülés után nem volt még eredeti formájában

     

    Ezért irom, hogy a kép kamu. Ez a nő nem 4 napja szült, hanem legalább 4 hete!- vagyretusált a kép.

     

     

    és igen! baromi károsnak tartom az ilyesféle reklámozást

     

    mert  pontosan azt látom a fiatal anyák körében, hogy aki nem tud megfelelni a retusált celebképeknek azok pont az ilyenek miatt lelkibetegek lesznek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (75)
    2013-12-13  08:17
  6. 2013. december 13. 14:4796.
    Igen , nehéz ezzel mit kezdeni!De ha igaz, akkor ez is a női test csodája, és örüljünk neki, ne hitetlenkedjünk, bosszankodjunk, irigykedjünk....
    előzmény:
    gazpacho (94)
    2013-12-13  14:20
  7. 2013. december 13. 14:4695.

    4 gyereket szültem, mindet 4 kiló feletti súllyal. Az első után még szépen visszament a hasam, kb két hét múlva már nem látszott, hogy szültem. Pedig nem voltam egy fitnesz lady. De a többi után.... Nos, én már nem tudnék magamról ilyen képet posztolni, persze, nem mintha akarnék.

    A másik. Ezeka fitnesz hölgyek sorra szülik a kiéhezett babákat. A kórházakban a csecsemősök tudnának mesélni a hazai celeb hölgyek gyerekeiről. Az egyik csecsemős nővér csak annyit mondott egyikükről (szabadon behelyettesíthető bármelyikre), "már be se megyek hozzá, mert megtépem, vagy megrugdosom, ha még egyszer azzal dicsekszik, hogy összesen 5 kilót hízott a terhessége alatt a kretén némber. A gyereket meg nézd meg, nincs egy gramm zsír a bőre alatt, csupa szürke, az agya meg, na arról ne is beszéljünk, mire visszahozzák az egyéves vizsgálatra már látszik rajta, hogy mennyivel kisebb agya van neki, mint egy egészséges anya gyerekének, aki lehet, hogy 20 kilót hízott, de a gyerek agya is megkapta a maximális fejlődéséhez szükséges kalóriát."

  8. 2013. december 13. 14:2094.

    Mennyi ideig volt terhes a nő?Mekkora volt a gyerek?

    Sok celeb 8 hónaposan direkt emegcsászároztatja magát.Viki Beckham.

    Nem mindegy,hogy valaki 7  hónapra szül egy 1 kilós gyereket vagy 9 hónapra egy 4 kg-sat.

    előzmény:
    Vitosa (78)
    2013-12-13  08:48
  9. 2013. december 13. 13:3993.

    Hát nem tudom.

     

    Hát azt, hogy a mai fiatalok miket hisznek el...Valahogy nem tudom az ilyen képek rovására írni. Felőlem hiába lehet divat akármi, ha engem nem érdekel. Hiába látom pl ezt a nőt, nem fogom azt gondolni, hogy 4 hónap múlva nekem is így kell kinéznem majd. Mert tisztában vagyok vele, hogy ez ritka dolog. De attól még megcsodálom,és elismerem, hogy szerencsés nő. De nem kezdem el győzködni magam, hogy ez biztos a babája, családja stb rovására megy, csak h magamat felmentsem azalól, hogy nem így nézek ki. Mert rám nincs ilyen hatással a kép. Akire meg igen, az dolgozzon magán keményen, hogy helyén tudja kezelni a dolgokat.

    előzmény:
    maszi (92)
    2013-12-13  13:18
  10. 2013. december 13. 13:1892.

    Én teljesen egészséges lelkületűnek érzem magam, de mégis bosszantanak az ilyen baromságok, mint ez a kép. Illetve legfőképp az, ahogy a média, sajtó felkapja ezeket a hülyeségeket. Hogy x vagy y színésznő már két héttel a szülés után micsoda bomba formában van. És ezzel etetik az embereket! Egyre több és több ilyen hír jelenik meg, és ezt felkapja egy csomó féleszű - fittlédi - és azt hiszi, hogy ennek így kell lennie. Mint ahogy itthon is van egy állandóan a sajtóban magát mutogató nő, aki szentül meg van győződve arról, hogy az amit ő csinál az az etalon. Neki is egyre több követője akad, akik nem is gondolnak bele, hogy mennyi olyan dolog van a nő által hirdetett dolgokban. Mert nála is alapjáraton jó amit csinál, csak ne így csinálná, és ne állandóan azt sugallná az embereknek, hogy az a jó amit ő csinál. 

     

    Én már nem vagyok szülőképes korban, de amit mostanában tapasztalok, látok, hallok a fiatal lányoktól, nőktől néha totál elcsodálkozom azon, hogy okos, értelmes fiatal nők, hogy vesznek be egy csomó baromságot, és legfőképp azért, mert hogyan ment el ennyire a világ, hogy ennyire mindennél fontosabb legyen a külsőség. 

     

     

    előzmény:
    kicsi_babóka (90)
    2013-12-13  12:19
  11. 2013. december 13. 12:4991.

    Nekem azt mondta az orvos, védőnő, hogy mivel kilenc hónap alatt változik meg az ember teste, kilenc hónap kell a regenerálódáshoz, hogy ugyanúgy nézzünk ki. Ettől lehetnek eltérések.

     

    Másrészt a test teljesen átalakul, más formája lesz a csípőnek, deréknak. 

    előzmény:
    Lillaréka (74)
    2013-12-13  05:59
  12. 2013. december 13. 12:1990.
    Pontosan. De egyébként nem gondolom, hogy egy egészséges nőt felzaklat egy ilyen kép, illetve bármiféle elvárásokat ébreszt benne. Ha meg igen, akkor azon magának kéne dolgoznia, nem a másikat ócsárolni.
    előzmény:
    maszi (89)
    2013-12-13  12:12
  13. 2013. december 13. 12:1289.

    Tudod, csak ezzel azért kell vigyázni, hogy ne legyen trend, elvárás belőle. Ahogy hosszú évek alatt már hozzánk is sok minden olyan begyűrűzött, ami alapjáraton nem rossz, csak akkor válik nem jóvá, ha elvárás lesz belőle. Pl. az életkor, amivel már átestek a ló másik oldalára, vagyis hogy csak akkor vagy jó, és kelendő, hogy ha elég fiatal vagy. Vagy a felsőfokú végzettség, most már szinte a cipésznek is felsőfokú végzettségre van szüksége. Pedig egy jó szakmunkás még most is aranyat ér, és semmivel sem kevesebb, jobb szebb, ha valaki ilyen vagy olyan végzettségű.

     

    De mondhatnám azt is, hogy attól, hogy valaki telt és van rajta 10 kiló súlyfelesleg még nem biztos, hogy jobban vagy kevésbé vonzó, mint egy vékony alkatú. Pedig ez is kezd trenddé válni, hogy légy karcsú, pontosabban vékony. Ami nem rossz, jó dolog, de csak akkor, ha nem elvárás szinten van. 

     

    Szóval lehet, hogy ez a képen szereplő csaj nem írta ki sehova, de ő is egy példakép valamilyen szinten, és ő is azt bizonyítja, hogy a szülés után így kéne kinézni. 

     

    De sajnos, vagy hál istennek a nők nagy tömegei nem így néznek ki. Jó ha csinosak vagyunk, ha adunk magunkra, ha nem hagyjuk el magunkat. De csak a saját komfort zónánkig, és nehogy valaki xarul érezze azért magát, mert nem hasonlít a manökenekhez, modellekhez, színésznőkhöz, fittneszesekhez, hogy a szülőágyról lepattanva, már sminkben, puccban, lánykori súllyal és alakkal a férje kedvében tudjon járni.

    Legyünk őszinték a pasik nagyrésze - a normálisabbja - nem hiszem, hogy elvárná egy frissen szült anyukától mindezeket, amiket az előbb írtam. 

    előzmény:
    kicsi_babóka (88)
    2013-12-13  10:39
  14. 2013. december 13. 10:3988.

    Látod, ugyan úgy gondoljuk.

     

    Csak én itt sokakkal ellentétben nem vonok le messzemenő következtetéseket egyetlen fényképből :)

    előzmény:
    maszi (87)
    2013-12-13  10:14
  15. 2013. december 13. 10:1487.

    Igen, szerintem mindenki tudja, hogy egy nő teste hogy változik a terhesség alatt. Ez egyszerű biológia.

     

    Hogy hogy változnak meg a nők külsőleg, az is biológia! Alkati, genetikai adottság. Hogy kinek milyen a hasa, kicsi, nagy, előre álló, vagy seggesedős, hízékony, vagy "mindent elnyel a baba" típus. Ja és ne felejtsük el, hogy a terhességek sem egyformák ugyanannál a nőnél. És még valami, a kor sokszor számít, hogy huszonéves vagy negyven körüli a nő. 

     

     

     

     

    előzmény:
    kicsi_babóka (82)
    2013-12-13  09:27
  16. Torolt_felhasznalo_981477
    Torolt_felhasznalo_981477
    2013. december 13. 10:0686.

    Úgy állította be? Erre nem emlékszem,mindjárt megnézem megint.

     

    A kímélő életmód természetes, de egy fényképezés azért beleférhet:-))

    Én már nem tudok újat írni: mindenki más, a nagy többség valóban nem ilyen könnyen regenerálódik (én is nehezen ültem pl., de kívülről más nem látszott rajtam, na jó, aki ismert előtte, láthatta, mekkorák lettek a bögyeim, rengeteg tejem volt, és bőséggel tudtam szopttani, ebben is szerencsés voltam).

    Szóval nem szabad ugyanazt elvárni másoktól is, amire mi magunk (akár szerencséből, akár  mert sokat tett érte) képesek vagyunk.

    Én soha nem szólnék meg senkit azért, mert túlsúly van rajta, akár szülés, akár egyéb ok miatt.

     

    De csodálom, hogy ezt ennyit kell magyarázni.

     

    előzmény:
    maszi (81)
    2013-12-13  09:26
  17. 2013. december 13. 09:5885.

    Engem elkerült mind az önbizalomhiány, mind a depresszió (nyilván ez egyfajta alaphabitust is feltételez), el tudtam fogadni, hogy megváltozott a helyzet, és alkalmazkodni tudtam hozzá. Nem sérült a nőiességem, nem mentem át "csak-anyába", szóval én rendben voltam és vagyok. De vannak nők, akiknek nagyon kevés kell, hogy magukba zuhanjanak, mert megváltoztak. 

     

    Nem vagyunk egyformák! Ezt szajkózom állandóan!

    Van aki hízékony, van aki az istennek sem hízik. 

    Van akinek nem reped a bőre, van akinek igen. 

    Van akinek úgy megnyúlik a bőre, hogy soha többet nem lesz olyan mint előtte és van akin semmi sem látszik meg.

    Van akin leszenk striák, és van aki hírből sem fogja ismerni ezeket.  

    Van aki pár nap után úgy néz ki, mint a szülés előtt, és van aki még pár évvel utána sem tudja visszanyerni a formáját.  

    Van aki 4 nap alatt regenerálódik, van aki 4 hét alatt sem.

    Sajnos ezt pont azok a nők nem fogadják el, akiknek baj van az önbizalmával. 

    előzmény:
    Zalagyöngye (83)
    2013-12-13  09:28
  18. 2013. december 13. 09:3084.

    Sehol nem olvastam ettől a nőtől azt, hogy ezt állítja be természetesnek. Az ő teste így alakult, ennyit mutatott meg.

     

    De egy fényképből olyanokra következtetni, hogy ez a nő nem törődik a gyerekével, egy ribanc, nem tud főzni....Hááááááát....

    előzmény:
    maszi (81)
    2013-12-13  09:26
  19. 2013. december 13. 09:2883.

    Akinek nincs elég önbescülése, nehezen fogja megélni , ha más "jobban"néz ki szülés után, vagy így is lehet kinézni.A külsőről szól ez a cikk, ami része az önbecsülésünknek, de nem a teljes kép.

    Szerintem roppant fontos dolgot provokál, mégpedig a nőiesség a szülés után,gyermekágy alatt.Jó, ha felkészülünk rá, hogy a férjünk nme fog változni, és keresi , várja a nőt bennünk..., mégha az anyaság is ami hormonálisan berobban és rengeteg feladatot ad.Mi pl. a harmadik gyereknél értünk meg minderre, mert nem készültünk fel , keveset tudtunk arról mi vár ránk.

    Sok házasság épp ezekben a kritikus időszakoban fut zátonyra a nőből anya lesz ok miatt.(Nem kell szuper nőnek lenni külsőleg szülés után, nem is ezt várja a pasi..)

    Sajnos az egészségügy sem hozza tálcán nekünk a gátizom rehabilitációját, amit már a szülés másnapján el lehet kezdeni....

     

     

    előzmény:
    Vitosa (78)
    2013-12-13  08:48
  20. 2013. december 13. 09:2782.

    Nem kell ezen meglepődni, ők TUDJÁK, hogy MINDEN nő teste hogy változik, alakul a terhesség alatt

     

    Ilyenkor annyira hálás vagyok azért, hogy gond nélkül el tudom képzelni, hogy a világon nem csak az létezik, amit én látok/tapasztalok :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_981477 (75)
    2013-12-13  08:17
  21. 2013. december 13. 09:2681.

    Azért azok, akiknek nem szimpatikus ez a viselkedés, nem hiszem, hogy mind elhízott, lusta, buta, primitívek és elítélnék ezt a nőt. Sőt, lehet, hogy a nagytöbbség pontosan ugyanúgy járt el, mint a sógornőd, hogy hajat mosott, meg, rendbe szedte magát, sőt urambocsá a terhesség alatt is csinosan, ügyelve az étrendjükre, és adva magukra csinálták végig a terhességet.

     

    Én a magam részéről azért nem tartom ezt a nőt szimpatikusnak, mert úgy állítja be a dolgot, hogy bárki képes erre, és ez a természetes. 

     

    Az én véleményem pedig az, hogy nem természetes. Mégpedig az emberi szervezetből adódóan nem természetes. Bármennyire fitt valaki egész életében, illetve a terhessége alatt, lehet, hogy valamivel hamarabb helyre áll a szervezete, de akkor is idő kell hozzá, hogy minden szépen a helyére kerüljön, és vissza álljon. 

     

    De  bármennyire is fitt, és sportos valaki, meg kell adnia azt az időt a testének, a szervezetének, ami időre szüksége van a regenerálódásra. És nem tudom elhinni, hogy bár kívülről úgy tűnik, de biztos vagyok hogy belül nem lehet három-négy nap alatt regenerálódni. 

    Ha császáros, akkor azért nem, mert nem csak a hasát, de a méhét is szétvágják, lefejtik a méhet a hólyagról, megbolygatják a hashártyától kezdve az összes izmokig mindent. És szerintem nincs olyan ember, akinek ez mind négy nap alatt begyógyulna. 

     

    Még egy megjegyzés. Annak idején 60-80 évvel ezelőtt a nők nem voltak ennyire emancipálva. Főleg a szegénységben élők ugyanúgy végezték a nehéz fizikai munkát, mint a férfiak. De az azért nem véletlen, hogy a gyermekágyi időszakot kíméletben, és segítséggel élhették át. Ez nem tudományos alapon volt, hanem tapasztalat útján, amit más asszonyoktól, és a bábáktól tanultak. Még ők is tudták, hogy a női szervezetnek pihenésre van szüksége a gyermekágyas időszak alatt, és nem szabad fizikai megterhelésnek kitenni. Bár azóta változott a vélemény erről, de a kímélő életmód szerintem még most is oda van írva a zárójelentésekre. 

     

    előzmény:
    kicsi_babóka (30)
    2013-12-12  17:10
  22. 2013. december 13. 09:2480.

    Nézd, nem fogom Neked magyarázni. Attól, mert Te valamit nem tapasztaltál, attól még az előfordulhat. Ha az én bőröm laza lesz szülés után, nem fogom azt gondolni semmiképp, hogy akkor minden nőnek márpedig így van. Azért merem ezt így leírni, mert közvetlen környezetemben volt olyan nő, aki tényleg kb ilyen hassal jött ki a kórházból. Ha nem látom személyesen 2 nappal szülés után, lehet én sem hiszem el...Vagyis de, mert nem gondolom, hogy csak az van, ami velem történik meg...

     

    Szóval nyugodj bele, hogy nem minden nőnek a szervezete olyan szülés után, mint a Tiéd :)

    előzmény:
    Lillaréka (73)
    2013-12-13  05:55
  23. 2013. december 13. 09:2179.
    És azt hol írta a nő, hogy kistangában rohangál egész nap, és nem csak a fénykép kedvéért vette fel? Mondjuk 5 perc erejéig?
    előzmény:
    Lióra (71)
    2013-12-12  23:50
  24. 2013. december 13. 08:4878.

    Pont ezt néztem én is! Ha ekkora volt a hasa utolsóidős terhesként, akkor nem nagy dolog ebből a normál állapotba visszaalakulni. Látta volna az én hasamat...   Na azt megúszni megereszekedés, bőrnyúlás és repedés nélkül esélyelen volt (egészen addig nekem sem volt megnyúlva, megrepedve a bőröm, de azóta bármit teszek, ilyen marad). Viszont nekem két jó nagy gyerekem volt, szóval egy fele akkora gyerek nyilván nem csinált volna ekkora gikszert. 

     

     

    Én azt gondolom, hogy egy frissen szült nőnek általában nem az a legfontosabb dolog az életében, hogy épp hogy néz ki a hasa. Ha neki ez a központi kérdés, az ő élete, ő tudja neki mi a fontos! A baj az, hogy a sok, eleve önbizalomhiányos nő ezt veszi mintának, pedig nem ez az átlag.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833625 (76)
    2013-12-13  08:37
  25. Torolt_felhasznalo_833625
    Torolt_felhasznalo_833625
    2013. december 13. 08:3877.
    Jól teszed, én is kentem, nekem sem lett csíkos, de biztos mondják majd rá, hogy genetika.
    előzmény:
    kicsi_babóka (66)
    2013-12-12  23:35

Címlap

top