Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 25. 14:11251.
    lehet h félreértettél.az én édesanyám is 25 éve egészségügyben dolgozik,főnővérként. én magam is dolgoztam 5 évet ápolónőként kardiológián.
    minden tiszteletem azoké akik kitartanak és becsülettel végzik a dolgukat.
    de az utóbbi időben-magam tapasztaltam-többször is beszélt velem úgy orvos hogy csak néztem...az egyik történetesen azért mert nyitott méhszájjal nem mentem be az endokrinológiai rendelésre hanem felhívtam telefonon,azon a telefonon amit ő adott meg.annyira de anniyra megalázó és bunkó volt amit én sosem engednék meg senkivel szemben..
    felháborító,hogy egyre ritkábban kedvesek az emberrel..igen tudom elfásultak és sok a munka
    néha nekem is sok a dolgom-és akkor is sok volt amikor 40 ágyra egyedül voltam 4-5 fekvővel-de soha nem engedtem meg magamnak azt a stílust ami sokaknak általános!
    természetesen kinek nem inge nem veszi magára
    előzmény:
    ÁgicaT (250)
    2014-07-25  13:55
  2. 2014. július 25. 13:55250.
    Azért lett, mert előírták...
    ... és a legtöbben nem veszik igénybe a szolgáltatását.


    Nálunk is van ellátottjogi képviselő. Minden hónapban itt van a házban, fogadóórája van. Elérhetőségei, időpont minden emeleten ki van függesztve.
    Gyorsan össze tudom számolni, hogy hányan fordultak hozzá az elmúlt 10 évben...
    De azt ne kérd, hogy azt megmondjam, hányan panaszkodnak nekünk olyan dolgok miatt, ami leginkább csak szerintük jogos, vagy egyébként tényleg hiba, de a rendszer hibája. Ám annyira még senkinek nem fájt a sérelme, hogy a megfelelő helyen megtegye a panaszt.
    előzmény:
    krisztina914 (249)
    2014-07-25  13:33
  3. 2014. július 25. 13:33249.
    a kórházakban egyre többen megteszik
    nem hiába lett ennyi betegjogi képviselő az utóbbi években
    előzmény:
    ÁgicaT (247)
    2014-07-25  13:20
  4. 2014. július 25. 13:27248.
    a háziorvosi rendelők egy része magánpraxisként is működhet
    arról nem is beszélek h a sebészek és nődokik után ők is szépen kapnak zsebbe.
    mondjuk ők legalább kedvesek szoktak lenni az is valami




    előzmény:
    asztanaviszta (245)
    2014-07-25  13:13
  5. 2014. július 25. 13:20247.
    Csak itt szájhősködnek....
    Azt nem értem, hogy ha tényleg ilyen rossz a rendszer, az ellátás, a minden, akkor miért nem fordulnak jogos panaszukkal a betegjogi képviselőhöz? 
    Hja, hogy annyi utánajárást nem ér meg. De Marisnénitől az enelcéig azért jól esik lehúzni az egész ellátórendszert, mert az mégis mennyivel könnyebb, nemde?!
    előzmény:
    krisztina914 (244)
    2014-07-25  13:12
  6. 2014. július 25. 13:15246.
    Elég sok rálátásom, vagy inkább azt mondom, tapasztalatom van ez eü-rendszerrel kapcsolatban, egyrészt édesanyám 36 éve tapossa az ápolónők nem éppen egyszerű életét, másrészt a munkahelyem kapcsán 125 beteg ember hol ilyen, hol olyan nyűgje miatt napi kapcsolatban vagyunk az ellátórendszerrel.


    Igen, vannak nagyon durva és kirívó esetek. Tudnék mesélni, nem is egyet.
    De azért mégis....
    az esetek nagy többségében normális ellátást kapnak a lakóink. És nem azért, mert az orvosok zsebét tömjük pénzzel, mert ezt intézményként nem is tehetjük meg, a lakók (és családtagok) meg örülnek, ha a térítési díjat fizetni tudják. Viszont látják, hogy mi igyekszünk emberségesen bánni mind az ellátottakkal, mind az eü. személyzettel, és ezt is kapjuk viszonzásul.




    Nagyon fura arra hivatkozni, hogy "mert fizetem a tébét, nekem ez jár, engem szolgáljon ki az eü. személyzet". Mert vajon az eü. személyzet nem fizet? Ő is épp olyan befizetője a rendszernek, mint aki a másik oldalon áll.




    Elhangzott, hogy aki nem bírja, menjen a teszkóba.
    Hát meg is lehet fordítani: aki olyan nagyon tudja a tutit, meg nagyon egyszerűnek gondolja az orvosok, ápolók életét, az ne többre, csak 2 műszakra szegődjön oda valamelyikük mellé.
    Amikor anyám bemegy reggel 6.45-re, átveszi az osztályt, és délután 16.30-kor tud először enni vagy kimenni pisilni... ilyenekért egy teszkópénztáros már ingajáratban van az ombucmanóhoz. Az ápoló meg viselje el, tűrje el, sőőőőt még mosolyogjon is hozzá. 
    előzmény:
    kella (242)
    2014-07-25  11:43
  7. 2014. július 25. 13:13245.

    Háziorvosi rendelőkben.


    Orvos veszi a monitort, széket, felszerelést.

    előzmény:
    krisztina914 (243)
    2014-07-25  13:09
  8. 2014. július 25. 13:12244.
    nem tudom,úgy összeségében érzem hogy ha néha a betegek kinyitnák jobban a szájukat talán változna valami..




    előzmény:
    kivi39 (153)
    2014-07-24  17:16
  9. 2014. július 25. 13:09243.
    a monitort és a széket ő veszi meg magának? milyen monitort és hol? a magánrendelőben? hát ott még szép hogy ő veszi.ott fizet is az ember.
    de gondolod h állami helyen az orvosok maguknak veszik a széket meg a monitort? ne viccelj..max alapítványi pénzből,gyógyszercégek támogatásából vagy valami hasonlóból
    én nem tudom hogy te hol élsz de kb 15 éve dolgozom eü.ben édesanyám 25 és sok orovs ismerősünk van.ennek ellenére csupa újdonságokat írsz..
    előzmény:
    almasnyusziful (150)
    2014-07-24  17:11
  10. 2014. július 25. 11:43242.
    Egy szóval sem mondtam,hogy lelketlen,Kérlek ne harapd le a fejem
    (mert vihetem a hónom alatt éjjel a belgógyászati ügyeletre ,hogy visszavarrják)


    Egészen egyszerűen arról van szó,hogy  a háziorvosok olyan túlterheltek és emellett alulfinanszirozottak,hogy hidd el nem fakadnak sirva,ha ki kell adni a rendelés elején a recepteket,beutalókat a hozzátartozóknak ,mert azt megirni 5 perc,kiadni további 2 perc.

    Ha ragaszkodnának hozzá,hogy mindenki bemenjen érte,akkor elmenne vele a fele rendelési idő.
    Nem én gondolom,hogy ez jó és üdvözitő.Mindössze rámutatnék,hogy ez az általános gyakorlat.
    Egyébként én sem gondolom,hogy a 90 éves Pityu bácsit aki mondjuk havonta megy labor kontrollra és annak az eredményével úgyis visszamegy és megvizsgálják,megbeszélik,szóval csupán a beutalóért nem kell ültetni.Az orvosok nem is teszik...Nemcsak idő spórolnak,hanem emberségből segitőkészségből sem teszik.

    A mai magyar eü-ben olyan nyomor és emberhiány van,hogyha szó szerint betartanák az összes törvényi utasitást ,akkor összeomlana a betegellátás.

    A törvény be nem tartására nem mi ,betegek kényszerítjük az orvosokat,hanem az agyatlan és betarthatatlan OEP finanszirozás.
    Amúgy elég nagy baj,hogy az aktiv orvosok nagy százalékban nyudíjas korúak,teljesen természetes ,hogy nem birják már a fizikai megterhelést.
    A rugalmasságot ugy értettem,ha a nyugdijas orvos nem képes már házhoz menni,akkor általában megpróbálja kompenzálni valami plusz segitséggel,mint pl receptkiadás.
    Ezen nem kell felháborodnod,hidd el megteszik általában.


    előzmény:
    almasnyusziful (238)
    2014-07-25  07:59
  11. 2014. július 25. 11:36241.
    "Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben."

    Igen,
    hibát követtél el, de nem abban hogy hajnalban rosszul lettél, hanem
    abban hogy nem tudtad hogy létezik egy ellátási rend, vagy Területi
    Ellátási Kötelezettség, és ez nem pofátlanság kérdése, de azért egy
    felnőtt embertől igenis elvárható hogy tisztában legyen azzal hogy ha
    beteg lesz, vagy rosszul lesz melyik kórházhoz vagy ügyelethez 
    tartozik, hova kell mennie. Ezért fontos hogy mi van a lakcímkártyádon,
    és ott vagy e fizikailag, esetleg máshol, és ezt nem a nővér vagy orvos
    találja ki, nekik tudni kell ezeket a szabályokat és be kell tartani
    őket.  Ennek ellenére mégis azonnal elláttak az ügyeleten, gyógyszert
    kaptál, tanácsokat kaptál.  Aztán minden orvos ellátott, akinél csak
    medfordultál, mind az öt! Osztályra is felvettek, kétszer is.
    Nem mondom,
    sűrű hétvégéd volt, és azt is megértem hogy nagyon meg voltál ijedve, (én is meglettem volna)
    főleg hogy a gyógyszerek csak átmeneti javulást okoztak, de nagy
    valószínűséggel az életveszélytől megmentettek.
    De akkor is, ezek
    után ilyen címet adni hogy " Rosszul lettél éjszaka? ?Kit érdekel", hát
    ezzel nagyon nem érek egyet. Nyilván hétvégén döcögösebben megy a dolog
    mint hétközben, de azért még a leírtak alapján működik.
    Annak ellenére
    hogy mekkora orvos és nővér hiány van.

    Egyébként miharabbi és teljes gyógyulást kívánok.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  12. 2014. július 25. 11:08240.
    Az első ügyeleti vizsgálat után a háziorvosnál kellett volna jelentkezni. Az ügyelet az akut esetek ellátására való. Nem az a célja, hogy a beteg a rendelőben gyakori várakozást megspórolja.
    Sajnos egészségügyi kultúránk nem áll a helyzet magaslatán !
  13. 2014. július 25. 09:12239.

    elolvastam.


    Két éjszaka alatt 5 orvost keresett fel ugyanazzal.


    Az meg külön nonszensz, hogy a második után 3 órával már ismért orvoshoz ment.


    Ez az idő sokszor még arra sem elég, hogy a gyógyszer, injekció, stb. kifejtse a hatását.


    Előfordulhat, hogy ennyi idő alatt drámaian romlik az állapota.


    Akkor viszont tényleg baj van, mentőt hív, nem pedig össze vissza taxizik és sétálgat a városban.

    előzmény:
    machita33 (137)
    2014-07-24  14:19
  14. 2014. július 25. 07:59238.
    Ha törvényesen jár el az orvos, akkor nem adhat beteg jelenléte nélkül beutalót.
    Azért el kellene gondolkozni azon, hogy ha nekünk kényelmes lépje csak át az orvos a szabályokat kockáztassa a büntetést, bezzeg ha nekünk valami kellemtlen akkor rugalmatlan lelketlen, mert betartja a törvényt.
    előzmény:
    kella (230)
    2014-07-24  22:36
  15. 2014. július 25. 07:57237.
    Ja mert az ilyen "öntudatos" anyuciknak 2 agysejtje van ami a  mozgatásért meg a szaporodásért felel:)).
    Azért én majd jót nevetek rajta mikor itthon meggyógyítja egymást a sok öntudatos, mert orvos nem lesz csak külföldön+ a felső tízezernek, de megérdemlik ők keresték maguknak, most is ezért harcolnak.
    előzmény:
    LINA (228)
    2014-07-24  21:32
  16. 2014. július 25. 07:40236.
    ÉS az okos, öntudatos anyuka kérdezni sem tud.
    előzmény:
    kivi39 (232)
    2014-07-24  22:42
  17. 2014. július 24. 22:50235.
    Tudod ma már nem divat tájékoztatni az okos, öntudatos betegeket. Se arról, hogy mi a baja (sokszor külön kérésre se), se arról, hogy az ügyeleten hová is irányítják őt. tudod, ha mondta volna, hogy a belgyógyászatra küld, akkor szóltam volna, hogy inkább a sebészet kéne. De mivel nem mondta, mert miért is mondaná, nekem tök természetes volt, hogy sebész orvos fogja látni.
    előzmény:
    kivi39 (232)
    2014-07-24  22:42
  18. 2014. július 24. 22:46234.
    Ja, és beugrott, hogy miért volt olyan ismerős almásnyuszifül stílusa. Azt hiszem, újjászületett Vivien barátnőnk.
  19. 2014. július 24. 22:44233.
    Ja, ugyanabban a kórházban volt a belgyógyászati ügyelet és a sebészet is, nekem nem kell tudnom, hogy melyik ajtó mögött milyen orvos rendel.
    előzmény:
    LINA (228)
    2014-07-24  21:32
  20. 2014. július 24. 22:42232.
    Az okos önfejű anyuci bement a kórházba, ahol a nővérke felvette az adatokat, majd azt mondta, menjek be az üvegajtón és várjak, majd a doki szólít. Nem tudtam, hogy a belgyógyászatra küldött, a folyosón végig rendeltek. Bocs, hogy az öntudatos anyuka nem gondolatolvasó.
    előzmény:
    LINA (228)
    2014-07-24  21:32
  21. 2014. július 24. 22:38231.
    Bubi, attól, hogy valaki elvégezte az orvosi egyetemet, még csak orvos lesz. Ahhoz, hogy jó orvos legyen, sokkal több kell. Bocs, hogy a beteg mer félni és ezzel zaklatja az orvost. Nem minden egészségügyi dolgozó undok és utálatos, ezt te is tudod jól. De azért azt is tudod, hogy van ilyen. És igen: ez egy panaszkodós topik, itt panaszkodunk. De ha akarod, elmondom az ellenkezőjét is: a lányomat képes voltam Pünkösd hétfőn szülni, tehát a doki, akinél elvileg szültem volna bacott bejönni. Mert állítólag nem volt róla szó, hogy nála szülök. De, de ez már más kérdés. Az orvos későn ért oda, már kint volt a lányom feje, így repedtem össze-vissza. Háromnegyed órán keresztül varrt két orvos. Az egyik mondta, hogy hová kéne ölteni, a másik varrt. Folyamatosan nyugtattak, hogy tudják, nagyon fáj, bírjam ki, pedig az egyiknek agyonkapartam a kezét. És egy szavuk nem volt, végig kedvesek voltak. Nekik miért volt lelkük, ha az egy orvosnál már a fullextrát jelenti?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (226)
    2014-07-24  19:50
  22. 2014. július 24. 22:36230.
    Szegény néni.Remélem jobban van
    Nem lett volna megoldás,ha esetleg te bemész a háziorvoshoz vele ,vagy csak te egyedül egy beutalóért,rögtön az elején?VAgy ennyire nem rugalmas a háziorvos?



    előzmény:
    WASP (224)
    2014-07-24  19:38
  23. 2014. július 24. 21:38229.
    Köszönöm az előző kérdésemre adott részletes választ.
    Elgondolkodtató.....
    előzmény:
    almasnyusziful (227)
    2014-07-24  21:18
  24. 2014. július 24. 21:32228.
     Ez így van.
    Itthon nem is tudják,hogy még mindig milyen jó helyzetben vannak a betegek. De már nem sokáig. 


    Az elmúlt évtizedekben beleverték itthon az emberek fejébe,hogy minden egészségügyi ellátás jár és 'ingyér'. ,Mer' az igenis jár és azonnal.


    Nálunk  napi 24 órában az év 365 napján bármikor,bárki berughatja az eü. intézmények ajtaját és azonnal,sürgősséggel,éjszakai,hétvégi vagy ünnepnapi ügyeletben is el kell látni,ha csak náthás,kis hőemelkedése,székrekedése vagy hasmenése van,vagy elfogyott az egyébként évek óta rendszeresen szedett gyógyszere. Ha emiatt az orvos,szakszemélyzet morcos,akkor hagyja el a pályát és menjen inkább petrezselymet árulni.


    A balesetet szenvedett,vérző fejű gyerekkel simán elmegy belgyógyászati ügyeletre,ott órákig vár,mert az eszébe sem jut okos,öntudatos anyucinak,hogy ilyen esetekben sebészetre kell menni.  Honnan is tudná,ezt ugye neki 'laikusként' nem kötelező tudnia. De persze ezért is az eü. dolgozó a hibás.


    Előzőleg írtam,hogy itthon az emberek egészségügyi kultúrája a béka feneke alatt van. És ez a tudatlanság általános és nem függ az iskolai végzettségtől,beosztástól. 
    előzmény:
    almasnyusziful (221)
    2014-07-24  19:16
  25. 2014. július 24. 21:18227.
    Főleg a saját gyermekének ugye?
    Az idősek ápolása nem az egészség ügy feladata, az a szociális szféra és a család. Gondolom anyukád sem adott be kiskorodban a kórházba, mert szoptatni kellett meg pelenkázni. Az ügyeletes nem tud mit tenni gondolom láttad 1 orvosi táskával ment ..és igen félnek belapátolják a beteget a kórházba. A kórházakban meg korlátozott az ágyszám. +
    A kórház  akut esetekre való.Patt helyzet, a háziorvoshoz azért elvihetted volna. 90 éves szépkor..az orvosaitokat bezzeg sokkal fiatalbban halálra hajtanátok.:)
    Szóval nem az orvosok hibája mert nincs megfelelő szociális ellátás, és az embek az időseiktől szabadulnának.
    Ja és a háziorvos törvényszerint nem köteles ingyen kimenni, mert neki sem puszira adják sem a kocsit sem a benzint. Joga van alkalmanként 10000 Ft-ot kérni.
    előzmény:
    WASP (224)
    2014-07-24  19:38

Címlap

top