Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 25. 18:11276.
    főleg sürgősségi ügyeletre kényszerülve...
    előzmény:
    kivi39 (274)
    2014-07-25  18:08
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 25. 18:08275.
    Szerintem annyira felesleges mindig a külfölddel jönni. Én nem tudom, mi van külföldön ebből a szempontból, és rohadtul nem is érdekel, mivel nem ott élek. Ha ott élnék, ottani fizetést kapnék a munkámért, valszeg lenne annyi eszem, hogy az ottani rendszerhez alkalmazkodva normális biztosítást kössek akkor is, ha csak magánúton történhet az ellátás. Egyelőre azonban itt élünk, itt szocializálódtunk, ezt az eü. rendszert ismerjük, az itteni tapasztalatok fényében vannak elvárásaink. Amik a legtöbb esetben nem többek, mint az emberséges hozzáállás, a normális hangnem (nem buksisimi és közös koktélozás, csak a fejünk le nem üvöltése), és lehetőleg az a fajta "gyorsaság", hogy mire sorra kerülünk, még életben legyünk. Nekem van kollégám, bocsánat, volt ... aki fiatalember létére azért halt meg, mert már nem tudott elmenni a kivizsgálásra a fejfájása miatt... túl későre kapott időpontot, volt pofája addig meghalni, pedig jó beteg létére tudhatta volna a kötelességét.

    És felháborító az is, amit az orvosokkal, nővérekkel művelnek itt. Én is morcos lennék, ha délután négykor mehetnék először pisilni, ha ez igaz, amit valaki korábban írt. VAgyis nem morci lennék, én vagyok annyira renitens, főleg eü. tudással, hogy igenis elmennék wc-re, nem hagynám kikészülni a vesémet. Ha ennyi sem járna, én is külföldön kötnék ki. És AKKOR MÁR érdekelne, mi van külföldön. Sorry, de most nem. Én itt szeretnék emberibb körülményeket. Orvosnak, nővérnek, betegnek egyaránt. Ehhez meg kellenek az esetleírások is. Ne dugjuk már a fejünket a homokba!
    előzmény:
    mikro (273)
    2014-07-25  17:50
  3. 2014. július 25. 18:08274.
    Ezt annyiszor írtátok, hogy most már muszáj megkérdeznem: mi a különbség aközött, hogy Budapesten a III. kerületben lakom, de a barátnőmnél a VIII. kerületben lettem rosszul és kerestem ügyeletet vagy Budapesten lakom, Békéscsabán nyaralok és ott leszek rosszul. Ez utóbbi esetben ellátnak, vagy menjek haza Budapestre, esetleg forduljak fel? Tényleg nem tudom. Mert sehol nincs megírva, hoyg az ember kizárólag a saját bejelentett lakcímén lehet beteg.
    előzmény:
    mikro (273)
    2014-07-25  17:50
  4. 2014. július 25. 17:50273.
    Tök mindegy. Egyre kevesebb van, megbecsülve meg nincs. Mininmum minden héten van egy topik, ahol lehet szidalmazni őket. Egyik sem varázsló vagy látnok. Emberből vannak ők is.
    Itt virnyog a cikkíró, hogy egy olyan ügyeleten ahová nem is tartozik nem gyógyították meg iziben. Külföldön be se tehette volna oda a lábát. Ennyi.
    előzmény:
    Anda39 (270)
    2014-07-25  17:09
  5. 2014. július 25. 17:35272.
    előzmény:
    Lillaréka (269)
    2014-07-25  17:09
  6. 2014. július 25. 17:13271.
    Aha.. meg az élhetetlen- kiszámithatatlan carban lévő  ország miatt.


    Fizetés??
    hát.. tudom vannak nem hálapénzes helyek....
    de  pl nálunk egy sebészeti mütét.. az ott indul, hogy 150----  és ha  kevesebbet viszel, szóvá teszik és  kérik a többit.
    Nem légből kaptam...   nem én találtam ki.. tapasztalat.

    előzmény:
    Anda39 (270)
    2014-07-25  17:09
  7. 2014. július 25. 17:09270.
    Szerintem a dokik nem a sok panasz (a legtöbbje jogos) miatt megy külföldre, hanem a minősíthetetlen munkakörülmények és a béka segge alatti fizetés miatt!
    előzmény:
    mikro (267)
    2014-07-25  17:04
  8. 2014. július 25. 17:09269.
    Ez   fel is veti a kérdést..
    ki van kiért?????

    A beteg van az eü személyzetért... vagy az eü személyzet van a betegért??


    Egyébként egy társadalom fejlettségét az is megmutatja ahogyan bánik a rászorulókkal a betegekkel és a sérültekkel.. A magyar a  béka feneke alá süllyedt jó nagy mélységekbe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (263)
    2014-07-25  16:31
  9. 2014. július 25. 17:06268.
    Én is emberekkel dolgozom, én nem engedhetem meg magamnak, hogy kicsit is udvariatlan vagyok, hiszen abból élek, ha elégedettek velem. Arról nem beszélve, hogy amit az ember szeret, azt sokkal szívesebben csinálja, én legalábbis fáradtan is lelkes vagyok.
    Nagyjából tudom, mennyire rossz a helyzet munkavállalóként az egészségügyben, hiszen olvasni róla elég sokat - akár itt is. Viszont azt is meg kellene értenie az ott dolgozóknak, hogy a betegek legtöbbje (főleg aki a sürgősségin köt ki) pánikol, aggódik, a frász töri ki olyan miatt, amiről azt gondolja, mindjárt meg fog halni. Ez is olyan helyzet, amit torelálni kellene.
    előzmény:
    ÁgicaT (261)
    2014-07-25  16:15
  10. 2014. július 25. 17:04267.
    Nos, azt hiszem minden nagykorú polgárnak tudnia kéne, hogy melyik ügyelet az, ahová tartozik és nem oda kóvályogna be, ahol épp világosságot lát. De, ha már oda kóválygott be és nem dobták ki, akkor a minimum a köszi szépen.
    (Még a mentő is csak az ügyeletes kórházba szállíthat beteget, még az életveszélyeseket is, nem véletlenül.)
    Amúgy pedig, egy ügyeletes orvos nem látnok. Meggyógyítani nem tud, akkor sem, ha minden éjjel beugrassz hozzá. Max. enyhíteni tudja a fájdalmaidat addig, míg ki nem vizsgálják az allergiádat.
    Most még szapulhatjátok a dokikat kedvetekre, de amikor már csak kettő marad, akkor nagy bajban lesztek. Több ezren elmentek már, de látom ez senkit sem zavar abban, hogy elüldözze a többit is.
    (Még az is lehet, hogy akkor tartassz majd otthon némi calcium tablettát is...)
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  11. 2014. július 25. 17:03266.
    A káoszban nem szokott rend lenni.
    Ránk magyarokra az álságos "fegyelem" a jellemző.
    Mire gondolok: szervezett rend, átláthatóság csak ott valósulhat meg, ott működik, ahol szankcionálják keményen a nem betartókat. Nálunk ez nem tud működni, mert minden területen vannak, akikre a be nem tartásuk következmények nélkül maradhatnak. Innentől már nincs is miről beszélni, sajnos:(
    Ez akkor változik csak, ha mindenki, még a legelső közhivatalnokok is pellengérre állítathatók, ha nem tartják be.
    Ez talán soha nem következik be, ahhoz túl korrumpálódottak vagyunk már:(
    Tisztelet a kivételeknek, és nekem:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676497 (265)
    2014-07-25  16:51
  12. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 25. 16:51265.
    "Nagyon fura arra hivatkozni, hogy "mert fizetem a tébét, nekem ez jár,
    engem szolgáljon ki az eü. személyzet". Mert vajon az eü. személyzet nem
    fizet? Ő is épp olyan befizetője a rendszernek, mint aki a másik
    oldalon áll."

    Már miért volna fura? Az eü-s személyzetnek nem kell kiszolgálnia a beteget, mert ő is fizet tébét? Vagy hogy érted?

    A tanártól nem lehet elvárni, hogy becsületesen tanítsa a gyerekemet, mert ő is fizet adót?

    Nem értem, mi a köze annak, hogy rendesen végzem a munkámat, ahhoz, hogy mit fizetek tb, vagy adó vagy bármi más címen.

    "Amikor anyám bemegy reggel 6.45-re, átveszi az osztályt, és délután 16.30-kor tud először enni vagy kimenni pisilni..
    "

    És ezért a beteg a hibás? Mert úgy tűnik ő szív miatta. És úgy tűnik, ez neked természtes.
    előzmény:
    ÁgicaT (246)
    2014-07-25  13:15
  13. 2014. július 25. 16:40264.
    Ami a legjobban meglepett az az empátia készség nélküliség:(
    Akár mennyire is leterhelt egy ügyeletet adó személyzet, az azért egyértelmű, hogy éjjel a legtöbb ember annál kényelem szeretőbb a mai világban, hogy csak úgy "szórakozásból" foglalkoztassa őket személyesen megjelenve.
    A  kórházi pórtásról nem beszélve! Ha ne adja Isten, összeesett volna, eldagad a torka, ő nem is látta?! Nem egy migrénes eset volt csak:( Az a közöny másokkal szemben, amiben élünk, azt hiszem, kimondhatjuk: életveszélyes:(
    És erre kellene fókuszálnunk, a többi ezerszer lerágott csont.(egészségügy, leterhelt személyzettel)
  14. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 25. 16:31263.
    "de ha mégis egy pillanatra saját maga nyűgjén túl tud látni a kedves
    páciens, hogy a szituáció másik szereplője milyen batyut cipel, akkor
    esetleg egy fokkal türelmesebb lesz ha 10 perc helyett 20-at kell
    várnia, vagy nem feltétlenül kap széles mosolyt, "csak" megteszi a
    minimálisat és kész
    ."

    Nem, a kedves páciensnek nem kell túllátnia a "maga nyűgén." És kurvára nincs köze a másik fél batyujához.  Elég neki a sajátja.
    előzmény:
    ÁgicaT (261)
    2014-07-25  16:15
  15. Torolt_felhasznalo_676497
    Torolt_felhasznalo_676497
    2014. július 25. 16:27262.
    Mert az emberek, miután kiszabadultak ebből a helyzetből, és hazamennek, igyekeznek elfelejteni a sérelmeiket, és tovább élni az életüket. Legfeljebb megfogadják, hogy oda többet nem mennek.

    Nem olyan társadalomban élünk, ahol mindennapos, hogy bepereljük a szolgáltatót, mert megsértettek, f@szra vettek, bunkók voltak, becsaptak, és olyan is előfordulhat, hogy nekünk adnak igazat.

    Mert ha panaszt teszek, az esetek többségében az a konkluzió, hogy én vagyok a bunkó, a hisztis pi@a, az érzéketlen, és mégis mit képzelek, ki vagyok én, hogy igényeim vannak.

    Hát ezért....
    előzmény:
    ÁgicaT (253)
    2014-07-25  14:33
  16. 2014. július 25. 16:15261.
    Nem, nem felmentés, hanem magyarázat.
    És bár tudom, hogy nagyon kiszolgáltatott érzés betegnek lenni, de ha mégis egy pillanatra saját maga nyűgjén túl tud látni a kedves páciens, hogy a szituáció másik szereplője milyen batyut cipel, akkor esetleg egy fokkal türelmesebb lesz ha 10 perc helyett 20-at kell várnia, vagy nem feltétlenül kap széles mosolyt, "csak" megteszi a minimálisat és kész.
    előzmény:
    Anda39 (260)
    2014-07-25  16:06
  17. 2014. július 25. 16:06260.
    "Amikor anyám bemegy reggel 6.45-re, átveszi az osztályt, és délután 16.30-kor tud először enni vagy kimenni pisilni... ilyenekért egy teszkópénztáros már ingajáratban van az ombucmanóhoz. Az ápoló meg viselje el, tűrje el, sőőőőt még mosolyogjon is hozzá. "


    Ez mind nagyon szomorú. Viszont nem lehet az a megoldás ugye, hogy akkor jogosan mogorva egy egészségügyi dolgozó, netán undok, udvariatlan, kelletlen? 
    A bolti eladók esetében is azzal védik őket, hogy "ennyiért nehogy már jópofát is vágjon a dologhoz, meg minek köszönjön?" 
    Valami nagyon nincs rendjén, ha a kevés fizetés, vagy a szar munkakörülmény felmentést ad a munka lelkiismeretes elvégzése alól.
    előzmény:
    ÁgicaT (246)
    2014-07-25  13:15
  18. 2014. július 25. 16:01259.
    "azzal miért csak az enelcéig jut el, meg a ház előtti lócáig és szomszéd Julisnéniig?"


    Hát nekem is lett volna okom panaszra, csak a hirtelen rám szakadt gyászban tudod még élni se volt sok kedvem, nemhogy a hivatalokba járva újra és újra átélni azt, ami kb a legrosszabb az életemben. Sajnos ez van, hallottam más pórul járt társamtól. Nem feltétlenül azért történik az ilyen, mert kamu az egész.
    előzmény:
    ÁgicaT (253)
    2014-07-25  14:33
  19. 2014. július 25. 15:48258.
    Minden háziorvosi rendelő magánpraxisban működik.
    előzmény:
    krisztina914 (248)
    2014-07-25  13:27
  20. 2014. július 25. 15:41257.
    Te kimerted nyitni a szádat vagy lapultál, hogy ennyivel megúszd?
    előzmény:
    krisztina914 (251)
    2014-07-25  14:11
  21. 2014. július 25. 15:37256.
    Az első ügyeleti vizsgálat szombat hajnalban volt.
    előzmény:
    szizsuzsóka (240)
    2014-07-25  11:08
  22. 2014. július 25. 15:36255.
    Miért, neked eszedbe jutott volna megkérdezni a nővért, hogy biztos a sebészetre küldött-e, miután elmondtad, hogy mi a baj? Végül is szerencsénk volt: ha nem gyermekkórházról van szó, a nőgyógyászaton is kiköthetett volna a gyerek...  bocs, de az okos, öntudatos anyuka feltétlezi, hogy a vele szemben álló iskolázott személynek nem kell elmagyaráznia, hogy mi a különbség a betört orr és a mandulagyulladás között.
    előzmény:
    asztanaviszta (236)
    2014-07-25  07:40
  23. 2014. július 25. 14:54254.
    A betegjogi képviselőről annyit, hogy az elbacott császárom miatt voltunk benn nála a párommal. Nem sokkal később az eü-s rokonom hívott, hogy lehet hogy igazam van, de inkább ne, mert még akár őt is megszívathatják a rokonságunk miatt, ugyanis már az egész nőgyógyászati osztály erről beszél, neki is az egyik ottani nővérke vitte tovább az infót, hogy nézd kedves x, a te unokahúgod mit ugrál már a betegjoginál? 


    Lehet nem mindenhol így van, de egyet alapból tudok, ha még egyszer kapcsolatba kerülök a helyi kórházzal kénytelen-kelletlen és megint elbacnak valamit, na akkor pont a betegjogihoz nincs értelme fordulni.


    ( Így utólag a veszprémi kórház papírjaival a zsebemben már tudom, hogy akkor még lehetett volna a vasat ütni és feljebb menni mint a betegjogi képviselő, de akkor épp a páromra utalva, 2 kisgyerek / egyik még szopós csecsemő / mellől, kötözésre járások mellől valahogy nem ez volt a legfontosabb, így is síkideg voltam, nemhogy még hivatalokba futkozzak. )
    előzmény:
    ÁgicaT (253)
    2014-07-25  14:33
  24. 2014. július 25. 14:33253.
    De én azt nem értem, hogy ha valakinek van egy JOGOS panasza, sérelme, akkor azzal miért csak az enelcéig jut el, meg a ház előtti lócáig és szomszéd Julisnéniig? Miért nem megy a betegjogi képviselőhöz?
    Én ebből arra következtetek, hogy:
    - vagy nem is volt annyira igaza adott szituációban, és csak kiszínezve hangzik csupán méltánytalannak a bánásmód, de jogilag már nem állná meg a helyét
    - vagy inkább választják a megalkuvást, de akkor meg főleg nem értem, miért a rendszert hibáztatják, ha közben a rendszer által biztosított "biztonsági szelepeket" nem veszik igénybe.
    előzmény:
    krisztina914 (251)
    2014-07-25  14:11
  25. 2014. július 25. 14:30252.
    Hát nem mindenki van a helyzet magaslatán, már ami a stílust illeti.


    Velem egyszer volt bunkó egy ápolónő, fekvő betegként az ortopédián merészeltem annyit kérni, hogy egy lavor melegvizet tegyen az ágyam mellé, hogy amíg a többieket ő lemosdatja, én is lemosakodjam egyedül. Tette a megjegyzést... hát én meg nem hagytam szó nélkül. Onnantól kezdve látszott rajta, hogy észbe kapott.
    De amikor 75 ágyra volt 2 nővér..... akkor most hogyan kérjem számon bármiért is? Leginkább sehogy.
    Csak amikor az emberek kiszolgáltatott helyzetben vannak, akkor még inkább csak a saját igényeik körül forognak, és bele sem gondolnak azokba az objektív okokba, amiknek az ápolók éppen úgy elszenvedői, mint a betegek. Mert az ápolóknak is mennyivel könnyebb lenne, ha 75 ágyra legalább 8-an lennének. De 2-re telik a normatívából... ez van.


    Meg egy pszichiáter doktornővel van rendszeres konfliktusom, akikhez a lakóinkat hordjuk, de már betudtam az egészet annak, hogy ő az eset ÉS a doktor egy személyben.  (közli, hogy én mentálhigiénésként, valamint a gondozók-ápolók nem vagyunk jogosultak, és nem is tudjuk megállapítani, hogy az adott lakó rosszabbul van-e, úgyhogy többször ne kérjünk tőle soron kívüli időpontot, mert szerinte - az 5 perces beszélgetés alapján - jól van a lakó. Az, hogy az intézményben viszont mi mit tapasztalunk 24 órában, az őt nem érdekli, mert mi nem orvosok vagyunk, hogy értenénk ehhez....)
    De azért hozzáteszem: még pszichiáterek között sem ez az általános, bár tapasztalatom szerint halmozottan előfordulnak ott a lelki-szellemi sérült orvosok.
    előzmény:
    krisztina914 (251)
    2014-07-25  14:11

Címlap

top