Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2014. július 23. 07:35
Elkövettem azt a hibát, hogy hajnalban lettem rosszul, ráadásul pofátlan módon nem a lakcímkártyám szerinti kerületben. Elkövettem azt is, hogy mivel a saját lábamon is tudtam járni, ezért mentők helyett úgy gondoltam, magam indulok segítségért. A konklúzió ijesztőre sikerült.

Nők Lapja Café: Rosszul lettél éjszaka? Kit érdekel?
  1. 2014. július 24. 11:42101.

    Gondolom a tanár meg addig elmenne az orvos helyett gyógyítani.


     


    Szépen, kedvesen, ,türelmesen beszélgetne a betegekkel, hisz a gyerekek mellett már hozzáedződött.


    Hogy gyógyítani nem tudna? Nem számít.


     


    Talán már más is írta, az ügyeleti ellátásnak az akut problémák kezelése a feladata.


    A kivizsgálások sorozata, a beteg lelkének ápolása nem tartozik közéjük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (100)
    2014-07-24  11:30
  2. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2014. július 24. 11:30100.
    Én (nem a szomszéd néni) kétszer kerültem éjjeli ügyeletre életemben, mindkettő még évekkel ezelőtt történt. Az első esetben nagyon korrektül elláttak, bár kétségkívül álomból ébresztetten és barátságtalanul. Ám mivel azonnali ellátást kaptam, tájékoztatást, gyógyszert, a mogorva hangnemen nyilván hamar túltettem magam. A második alkalommal viszont tényleg minősíthetetlen volt a dolog, kifogtam egy nagyon bunkó éjszakás dokit, az én stílusom nem rejtem balladai homályba: rémült voltam és némán folyt a könnyem, majd elzokogtam a bajomat illedelmesen, de azért érthetően, amikor behívtak, megvizsgált, gyógyszert adott, közölte, hogy semmi vész, előfordul ilyen, csak nem gyakran, de hogy konkrétan mi bajom volt, és miért nem kellett volna megijednem, azt csak akkor tudtam meg, mikor másnap elmentem egy magánorvoshoz, elmeséltem neki is minden tünetet töviről hegyire (pont ugyanúgy, ahogy előző nap, csak sírás nélkül), és ő három mondatban el tudta mondani, mi is történt velem, és hogy miért is nem kell ettől megijedni. Az ügyeletes orvosnak is csak ezzel a három mondattal került volna többe a korrekt tájékoztatás, megnyugtatás. Pont azzal a három mondattal, amit ő oda nem tartozó bunkóságok kimondására fecsérelt. Meg a lecseszésemre, hogy miért is mentem be. Igaz, hogy azt ő is belátta, hogy az a tünet bármi más súlyosabb dolog is lehetett volna, mégis ezt mondta, hiszen utólag, a vizsgálat során kiderült, hogy ártalmatlan hülyeség az egész. Hát ezt nekem előre kellett volna tudnom fájdalmak és vér közepette... biztosan.

    Néha sajnálom, hogy a foglalkozások között nincs átjárás kis időre. Állítólag van olyan ország, ahol pl. a tanárok évente másik suliban kötelesek tanítani, hogy lássák, másféle gyerekek is vannak, ne legyen az, hogy az elit gimista tanár egy idő után már nem is tudja, hova legyen jódolgában, míg mondjuk a másiknak már az idegei lógnak kocsányon a gettós gyerekektől. Tudom, utópisztikus, de jó lenne néha más foglalkozásokba is belekóstolni ily módon. Amelyik orvos pl. tanár lehetne egy ideig, nagyon hamar megtanulná kerülni a l'art pour l'art bunkóskodást, ugyanis a tinik azt sosem hagyják megtorlatlanul. Már azt sem, ha a sérelem csak vélt. Itt azonban egészséges emberekről van szó, míg az orvosoknak azt is kalkulálni kell, hogy beteg, riadt emberekkel találkoznak, és a mogorvaság, a lecseszés a legritkább esetben célravezető a gyógyulás útján. Még akkor sem, ha az ellátás "korrekt". Szerintem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (95)
    2014-07-24  10:27
  3. 2014. július 24. 11:0599.
    A tény az elláták, kezelte 1 rakat orvos, jó sok pénzbe került az ellátása és még sem elégedett. Angliában 1 hétig még az orvos színe elé sem kerülhet, de az USA-ban sem. Németországban meg ilyesmivel nem zaklatnak egy orvost, hanem diétáznak szedik az antihisztamint és annyi.
    előzmény:
    Anda39 (94)
    2014-07-24  10:15
  4. 2014. július 24. 10:5998.
    Így van ,de olyan jó hangulatot kelteni, mert nem nem estek térdre a kedves beteg előtt.
    előzmény:
    kella (85)
    2014-07-24  08:03
  5. 2014. július 24. 10:5697.
    Nem beszélve arról mindenhol ellátták, igaz a vörös szőnyeg az hiányzott.
  6. 2014. július 24. 10:5396.
    Kedves cikkíró nem szakad magára az ég mikor ennyit hazudik???
    Egyébként is azért kapnak a dokik olyan kevés ügyeleti díjat , mert bekalkulálják, hogy ott lehet aludni..persze inkább nem. Mikor pedig nem volt orvos az ügyeleten járt az éjszakában betegtől betegig.
  7. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 24. 10:2795.
    Hát igen, csakhogy a felnagyított, kiszínezett, ezáltal jócskán elferdített sztorikban pont a lényeg, a tények sikkadnak el. Most gondolj bele. Tegyük fel, hogy a beteg kérdez valamit, és az orvos türelmetlenül válaszol. Esetleg foghegyről. Vagy csak szimplán barátságtalanul. Nem szép dolog, nem is kedves, de azért az ember nem is tárcsázza miatta rögtön az ombudsman telefonszámát. Ezt a beteg már úgy adja tovább, hogy "az orvos minősíthetetlen hangnemben beszélt velem". Következő lépés: "Képzeld, Mancikával minősíthetetlen hangnemben beszélt az orvos". És a végső népi konklúzió: "Manapság már minősíthetetlen stílusban beszélnek az orvosok a betegekkel" - és itt már a tények nyomokban sem fedezhetők fel.
    előzmény:
    Anda39 (94)
    2014-07-24  10:15
  8. 2014. július 24. 10:1594.
    Igen, ezzel egyetértek. Lehet (sőt biztos), hogy ugyanazt a helyzetet mindenki máshogy mesélné el. De vannak dolgok, amik úgy ahogy vannak, felháborítóak, tök mindegy, hogy mennyire színezi ki az, aki éppen elmeséli. Attól a tény még tény marad.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (93)
    2014-07-24  09:42
  9. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 24. 09:4293.
    Sokszor ki szokott derülni, hogy az "ismerősök, rokonok" általán előadott sztoriknak általában a fele igaz... a negyedének. És ha jól megfigyeli az ember ezeket a történeteket, akkor a szegény áldozat viselkedése, kommunikációja, a saját hozzáállása, együttműködési hajlandósága a panaszkodás során valahogy mindig balladai homályban marad... Pl. a valóságban a "miután paraszt stílusban bekérdeztem, a nővér rám kiabált" típusú attrocitás általában már úgy van továbbadva, hogy "a nővér rám kiabált". Ami ugye a sztori hitelességét tekintve nem ugyanaz.

    Nem az egészségügyi dolgozókat védem. Főleg azért nem, mert a jót nem kell, a rosszat meg nem érdemes. De azért én nagyon óvatosan kezelném ezeket a "valakitől hallottam" történeteket. Mármint olyan értelemben, hogy valójában mennyi is igaz belőlük... :)
    előzmény:
    Anda39 (91)
    2014-07-24  09:08
  10. 2014. július 24. 09:3192.
    Azt írod, hogy elhiszed, hogy vannak nem megfelelő stílusú emberek az eü-ben, utána azt, hogy mindenki nézzen magába,egyik szaavaddal ütöd a másikat...


    Hát nem tudom, amit pl én is írtam, hogy azért lecsesztek mert nem vártam még x órát a hajnali buszra vajúdva, hanem be mertem menni mentővel, csak azért mert eleve előtte az nst-n ezt kötötték a lelkemre, nem tudom mit ronthattam el, igazán nem, hiszen már eleve a köszönésnél és a papírjaim átadásánál nem jutottam tovább. Mint ahogy később se voltam bunkó azzal az orvossal, aki szépen elkezdett lyukas hasúnak becézgetni minden beteg és ápoló füle hallatára jó hangosan a folyosón, miután szétvált az elfertőzödött hegem.
    Ugyanígy nem ártottam pl a helyettes gyerekdokinak sem, akitől tápszert mertem kérni, mikor a háziorvos olyan antibiotikumot ajánlott fel a szülés után négy hónappal még mindig rendetlenkedő hasamra ami mellett nem lehetett szoptatni és megkaptam elég gedva stílusban hogy ő biza nem ír fel semmit mert szoptatni kell mindenáron, majd kb rámtette a telefont. Ugyanúgy ahogy le pszichés betegeztek a helyi nőgyógyászaton mert vissza mertem menni, hogy időről udőre újra felfakad a hasam. És milyen érdekes, mikor a házidokim javaslatára útbavettem a megyei kórházat, ott mennyivel emberibb orvosokba, asszisztensekbe futottam bele, eleve nem néztek egy degenerált hülyének mert hozzájuk mertem fordulni, ha konkrétan nem is tudták ( még ) megoldani a problémámat, elmondták mire számíthatok ( újabb műtét majd )és készségesek voltak mindenben ( holott ugye elvileg nem oda tartozom ). Mint ahogy a rendes gyerekdokink se anyázott le az antibiotikum kúra miatt mikor végre rendelt, hanem volt szíves tápszert felírni a gyerekemnek minden további nélkül.


    Vannak jók és vannak rosszak. Van aki alapból a magas lovon ül, ráadásul egy kisvárosi kórházban előbb lehet az ilyenekbe beleszaladni, mivel ide már mindegy, csak legyen valaki alapon, bárki megteszi orvosnak ( van itt olyan, akiről pont az eü-s rokonom mesélte el, hogy többször volt már alkoholelvonón, mégis praktizál ).
    előzmény:
    abak (84)
    2014-07-24  07:35
  11. 2014. július 24. 09:0891.
    "MINDENHOL A SZAKMA SZABÁLYAI SZERINT TÖKÉLETESEN ELLÁTTÁK A CIKKÍRÓT,DE HÁT EZ KIT ÉRDEKEL? A CIKKÍRÓT A LEGKEVÉSBÉ. "


    Akkor a szakmai szabályain kell változtatni, ha ennyi embernek nem tetszik így, ahogy van. A vélemények mind saját tapasztalatokon alapulnak, ahogy olvasgattam itt tegnap. Épp elég felháborító dolgot hall az ember ismerősöktől, rokonoktól ahhoz, hogy elhiggye az ilyen cikkben leírtakat is. Lehet, hogy a nagy része azért történik, mert úgy szar a rendszer, ahogy van, agyondolgoztatják az orvosokat, ápolónőket, de ebbe nem szabadna beletörődni, ezért kell hangot adni a nemtetszésünknek. Hátha változik valami.

    előzmény:
    LINA (83)
    2014-07-23  23:12
  12. 2014. július 24. 09:0190.
    Úgy rémlik, hogy így is történt a cikkíró esetében, és nem tudtak felvilágosítást adni neki.
    előzmény:
    abak (87)
    2014-07-24  08:47
  13. 2014. július 24. 09:0089.
    Mintha írta volna valaki, hogy nem az volt az ambuláns lapon, ami történt a kezelőben... 
    Nem mellesleg én is tapasztaltam épp elégszer, hogy pl. a kórházi zárójelentésben leírtak köszönőviszonyban sem voltak a történtekkel - úgyhogy hagyjuk már ezt...
    A sok hozzászólásból az látszik, hogy bizony, van hova fejlődni még az egészségügyi dolgozóknak, és ha a protokollnak megfelelő is az ellátás, az emberség az, amit a legtöbbünk hiányol. 
    előzmény:
    abak (88)
    2014-07-24  08:49
  14. 2014. július 24. 08:4988.
    Lehet, hogy szóban nem mondták meg a betegnek, hogy milyen gyógyszert kapott, de a papíron, amit minden esetben kiállítanak, amikor ügyetre mész, rajta van a feltételezett diagnózis, és az is, ha kaptál valamilyen gyógyszert, beavatkozást.
    előzmény:
    felicienne (86)
    2014-07-24  08:38
  15. 2014. július 24. 08:4787.

    Igen, a betegnek tudnia kell, hogy mikor, ki az ügyeletes, milyen panasszal hová forduljon.


    Ha nem tudja, felhívhatja a kerületi ügyeletet, a  mentőket, és ott minden további nélkül megmondják.

    előzmény:
    felicienne (86)
    2014-07-24  08:38
  16. 2014. július 24. 08:3886.
    Ezt neked szakmai tudas? Na ne rohogtess!

    Azt sem tudtak, hogy merrefele kuldjek a betget! Hol van ebben a nagybetus TUDAS?

    Szerinted a betegnek kellene tudnia, hogy eppen ki az ugyeletes, es ki meltoztatik majhd ellatnia ot?

    Azt sem meltoztattak neki megmondani, hogy milyen betegsegre tippeltek, es arra milyen gyogyszert adtak neki. Mi ebben az a baromi nagy titok?

    Ez szerinted szakmai tudas meg a szakma szabalyai szerint valo ellatas?

    Ettol a tudasnak hitt onelegultsegtol ilyen az egeszsegugy, hogy a betegrol minden rosszat felteteleztek, ti meg jatszatok az eszeteket emberek karara.


    Kulonosen jellemzo ez az "egy konyvet olvasott" asszisztenciara, aki mar az orvos diktalasa utan ki tud tolteni egy receptet, kozben azt hiszi magarol hogy o a naaaagy diagnoszta.


    előzmény:
    LINA (83)
    2014-07-23  23:12
  17. 2014. július 24. 08:0385.
    A korrektség kedvéért érdemes lenne megirni a cikk folytatását is.Újságíró menjen el pár egymást követő éjszaka vagy hétvégén különböző kórházakba.Olyanokba amelyek ügyeletesek,és olyanokba is amelyek nem.(ott is lesz forgalom ne aggódjon)Gyermek és felnött ügyeletekre egyaránt.Nyilván nem a balesetire gondolok,hanem olyan helyekre ahol a beteg saját megitélése alapján érkezik éjjel ,mint sürgős akut,azonnali ellátást igénylő eset.

    MAjd irja meg a tapasztalatait.Meglátása szerint mennyire akutak az éjjel érkező esetek illetve mi folyik az ellátások közötti rövid szünetekben.
    Beszélgessen orvosokkal,nővérekkel.A várakozó betegekkel.
    Akár úgy is,hogy nappali műszak után kisérje figyelemmel az éjszakát.Érdekes tanulmány .
    Szerintem egyébként sok esetben az emberek egészen egyszerűen nincsenek tisztában az ügyeleti ellátás fogalmával.VAlamiféle meghosszabbitott rendelési időnek tekintik.

    De próbálj csak ügyeletet tartani egy hivatalban,vagy bármilyen nem egészségügyi helyen SÜRGŐS esetekre.Tuti többen lesznek ,akik azért mennek mert csak akkor van rá idejük.Egészen egyszerűen azért mert ilyenek vagyunk és kész.Rengetegen mennek a postára utolsó napon az adóbevallásokkal is,amikor már meghosszabbitott munkaidőben ülnek ott a postások.Pedig ők is emberek,akik mennének már haza a munkaidő végén.Csak annyira ez senkit sem érdekel hogy 2 órával elöbb elinduljon....(urambocsá 1 nappal határidő elött)


    A legnagyobb probléma,nem az eü-vel van.Hanem az emberekkel.Nem tekintjük a másikat embernek,nem tiszteljük meg egymást sem jó szóval sem figyelmességgel.Akár az utakon,akár a várókban,akár az utca közepén ,sorolhatnám......Egyik oldalról sem.A gyerekekbe egészen kicsi kortól neveljük,hogy mihez van JOGUK.De hogy mi a kötelességük,vagy hogyan figyeljenek a másikra,hogy legyenek toleránsak???? Azt már nem.

    Nekem minden jár,a többieknek pofa be ,le vannak szarva.
    előzmény:
    LINA (83)
    2014-07-23  23:12
  18. 2014. július 24. 07:3584.

    Nem lehet általánosítani.


    Elhiszem, hogy az eü.-ben, ugyanúgy, mint máshol dolgoznak olyanok, akiknek nem a legmegfelelőbb a stílusuk.


    Érdekes módon velem, sőt családtagjaimmal még soha nem beszéltek nem megfelelő hangnemben, nem néztek hülyének.


    Aki így érzi, javaslom nézzen először magába.


     


    A cikkíró által leírtakat erős túlzásnak érzem, sikerült megint hangulatot keltenie.

    előzmény:
    etilany (80)
    2014-07-23  21:38
  19. 2014. július 23. 23:1283.
    Szeretném felhívni elsősorban a cikkíró figyelmét arra,hogy szakmailag korrekt,hibátlan és igen tisztességes ellátást kapott minden általa említett és felkeresett egészségügyi intézményíben minden szakdolgozótól,minden orvostól!
    Ez akkor is így van,ha esetleg nem a cikkíró által elvárt modorban és stílusban tették mindezt éjszakánkét,ügyeletben.

    Abban a kórházban is igen korrekt ellátást kapott ahova éjszaka a cikkíró besétált annak ellenére,hogy nem volt felvételi ügyeletes a kórház,így értelemszerűen nem készültek fel ambuláns sürgősségi ellátásra.

    A portás ennek ellenére és mivel nem szakember és nem tehetett mást,de nagyon helyesen(!) elküldte a belgyógyászati osztályra a cikkírót. Egy hatalmas területen lévő,pavilonrendszerű kórházban éjszaka bóklászni ijesztő lehet a betévedő betegnek,ha az intézmény nem felvételes,akkor különösen. (De ez nem az eü. vagy a személyzet hibája).  Itt fontos elmondani,ha nem felvételes egy kórház,akkor éjszakára bezárják az osztályok bejárati ajtajait is a bent fekvő betegek és a személyzet biztonsága érdekében!
    A cikkíró csöngetett,mindennek ellenére beengedték és ellátták! Igaz,nem tapsikoltak,de szakmailag hibátlan ellátást kapott még akkor is,ha az orvos nem ugrált éjszaka örömében és a nővér az infúzió bekötésekor nem sorolta el az adott gyógyszerek,infúzió nevét. Amúgy ha a beteg kérdezi akkor mindig elmondják,elmagyarázzák,de a cikkírót akkor ez valószínüleg nem érdekelte. Mindehol kellett kapnia és biztosan kapott is ambuláns ellátási lapot,ahol minden gyógyszer,injekció,infúzió stb. szerepel. Ezt legalább utólag el szokták olvasni a betegek. Ha nem ismeri az ott felsorolt gyógyszereket,akkor nagyon kíváncsi laikusoknak jobb híján segíthet Google barátunk.

    Az allergia valóban nem játék és ennek megfelelően a szakma szabálya szerint mindenhol korrekt módon ellátták,ilyenkor szokásos injekciót,(infúziót)kapott,recept nélkül is kapható gyógyszereket ajánlottak,tanácsokkal ellátták. Ennél többet ilyen esetekben nem lehet tenni napközben sem.

    Amúgy -ha valóban allergiáról van szó - akkor a sürgősségi injekciós kezelést követően a szájon át szedhető gyógyszerek és diéta megoldja a problémát,erősen lecsökkennek vagy teljesen megszűnnek a panaszok.

    Az is furcsa a leírt esetben,hogy a cikkíró mindig csak késő éjjel lett rosszul,napközben meg minden rendben volt. Nagyon elképzelhető,hogy az ajánlott gyógyszereket mégsem szedte,nem diétázott,így amikor elmúlt az injekció hatása,ismét erősödtek a tünetek. Aztán persze éjszakánként pánik majd ész nélkül irány az összes ügyelet,klinika,kórházak,mentők,orvosok. Mindezt sürítve egy teljes hétvégén.
    Ez az eset is bizonyítja,hogy honfitársaink egészségügyi kutúrája a béka feneke alatt van kettővel.

    Aztán megszületik egy ilyen csúszttásokkal teleköpött,az egészségügyi ellátást lejárató,hangulatkeltő,az újságírói etikát nélkülöző iromány. Az ilyenek meg itt az Nlc-n mindig nagyot szólnak.

    MINDENHOL A SZAKMA SZABÁLYAI SZERINT TÖKÉLETESEN ELLÁTTÁK A CIKKÍRÓT,DE HÁT EZ KIT ÉRDEKEL? A CIKKÍRÓT A LEGKEVÉSBÉ.





    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2014-07-23  07:35
  20. 2014. július 23. 22:1682.

    Persze, de saját élményt ír le. Ha az általad javasolt címet adja, akkor azt várod a cikktől, hogy tudsítson, pl mondjuk ott dekkol az ügyeleten egy teljes éjszakán és figyeli mi történik.


    Ez a cím viszont, amit adott lehet, hogy demagóg, de akkor és ott ő azt érezte, hogy tényleg felfordulhat, és a   kutya nem veszi észre... Szerintem nem azt kellene felemlegetni, hogy "ebben a  topikban csak szidni szabad az orvost", hanem azt kellene észrevenni, hogy milyen sok embernek volt nem egyszerűen csak kellemetlen, hanem kifejezetten megalázó élménye egy orvosi rendelőben/kórházban/ügyeleten stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (78)
    2014-07-23  21:20
  21. 2014. július 23. 21:3981.
    Infúziós kúrára jártam az egyik kórházba. Hétköznap egy gyakorlott ügyes nővér úgy lebonyolította mint a vérvételnél szokás. Lefolyt felkeltünk mi az infúziósok és mentünk a dolgunkra s nem foglaltunk le egy egy ágyat. Bele esett a szombat s vasárnap. Ügyeletes nővér végre megjön,mit szokott kapni? kérdi. Mondom mintha ott lenne egy lista rólunk a falon. Ahá....esetlenül durván beköti és kimegy.Lefolyt. Senki arra nem jár de azt érzem hogy a felkaromban lötyög a nedű. Végül előkerül s kihúzza darab vattát ad és elmegy én meg szorítom és cihelődök ki a folyosóra. Elmegyek a nővérszoba előtt csak beszólok bár vidáman falatoznak,hogy elnézést nővérke erre a gumóra tegyek vizes ruhát? Tegyen ha gondolja és ettek tovább. Ez pár éve volt azóta megszűnt a bejárós infúzió de lefogadom hogy a beteg iránt való aggódás már a mennyezetig ér miután sokan elhúztak külhonba.
  22. 2014. július 23. 21:3880.
    Te valamit nagyon nem akarsz észrevenni. Az itt megszólalók nagy többsége nem azt emlegeti fel, hogy sokat kellett várnia, hanem azt a  tűrhetetlen bicskanyitogató stílust, amit a legtöbb eü dolgozó megenged magának. Különös tekintettel az ápolónőkre, akik hülyének nézik az embert és úgy beszélnek vele, mint egy idiótával, tekintet nélkül arra, hogy lehet az illető páciens mellesleg PhD-vel rendelkezik, ha nem is az eü a  szakterülete. 
    előzmény:
    asztanaviszta (40)
    2014-07-23  11:41
  23. 2014. július 23. 21:3479.
    A cimmel kapcsolatban igazad van.
    A tobbivel azert vitaznek holott en se szeretem a tul altalanosito cikkeket,de azert igen,nem art ha neha ilyen esetek is elobukkannak,nem szimplan es mindig a rozsaszin maszlag van talalva,de ez az elet tobbi teruleteit felolelo cikkekre es topikokra is igaz. 


    Ugyanis allitolag itt minden szep es minden jo,jah hogy csak papiron az mellekes,mondom ezt partallastol fuggetlenul,mert akik a mostani palettan vannak,na rajuk pont illik az egyik kutya,masik eb....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762013 (78)
    2014-07-23  21:20
  24. Torolt_felhasznalo_762013
    Torolt_felhasznalo_762013
    2014. július 23. 21:2078.
    Nem szeretem az ilyen topikokat. De mondjuk ez az én privát problémám. Már rögtön a cikk címe. Általánosító, pökhendi és nagyon demagóg. Kitűnően megadta a topik alaphangulatát. Sok hibájuk van a sanomás újságíróknak, de demagógiából szinte mindig jelesre vizsgáznak. Ha már vizsga: lehetett volna a cikknek egy korrekt címet is adni, pl. "Amikor az éjszakai ügyelet elégtelenre vizsgázik" - vagy valami hasonlót, jelezve, hogy egy egyedi esetet ír le. Úgy is érdekes lett volna. De ez a cím szerintem vérlázító. Mondom úgy, hogy nem vagyok egészségügyi dolgozó.
    előzmény:
    lady1986 (74)
    2014-07-23  20:38
  25. 2014. július 23. 20:5577.

    Ó mennyire igazad van!


    Egyébként meg a  stílusa nem csak elszomorító, hanem bicskanyitogató. Azokról ír ilyen hangnemben akikből él.


    Amúgy még annyit a  témához, hogy ha már annyira felhozza, hogy xar a  rendszer, meg lehet hogy nem is vagy jogosult ellátásra egy másik körzetben, stb, basszus, jó tanácsot, útbaigazítást is "tilos" adni, ha már szerencsétlen beteg nem a  megfelelő helyre ment? Azt is tiltja a  "szigorú és bonyolult szabályozás"? Még szerencse, hogy a nemtörődömséget, a  tájékoztatás teljes hiányát nem tiltja semmi.

    előzmény:
    felicienne (21)
    2014-07-23  09:17

Címlap

top