Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

,,Nem egy vízszerelő a nők álma"

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2015. január 31. 13:25
A párválasztást nem lehet elkapkodni. Jól meg kell gondolni, mi az, amihez ragaszkodunk, és mi az, amiből hajlandóak vagyunk engedni, hogy boldog kapcsolatban élhessünk.

Nők Lapja Café: ,,Nem egy vízszerelő a nők álma"
  1. 2015. február 2. 21:0776.

    A férfiak jobban szeretik ha megvan a TEKINTÉLYÜK amit mondjuk egy orvos-kozmetikusnő kapcsolatban nagyon könnyű megtartani, míg egy orvos-orvos párosban már elveszik. Mert ki is nézzen fel kire?


    A férfiak ilyenek: otthon munkában a hétköznapokban tekintélyt akarnak.


    A leghülyébb orvos,jogász is diplomás tekintélyt parancsoló férfi lesz azonnal a fodrászlány mellett, míg egy szakmabeli vagy iskolázotabb nő csak legyinteni fog..


    Kinek kell olyan diplomás feleség aki mellett csak papucs marad?

    előzmény:
    elsi1 (75)
    2015-02-02  20:50
  2. 2015. február 2. 20:5075.

    Így van és olyat is tudok,amikor a diplomás pasi elhagyja a diplomás nőt,mert az még negyven évesen sem akar szülni és elvesz egy szép,kedves fiatal nőt,akinek ugyan nincs diplomája(érettségi+szakma),de hajlandó szülni és házias.


    Én is ezt mondom,hogy nem elég,hogy kevés a diplomás pasi,de még abból is egy csomóan nem ragaszkodnak a diplomás nőhöz,vagy jóval alacsonyabb szintű diplomával is beérik.


    Egy orvos elveheti a kolleganőjét, egy tanítónőt, az asszisztensnőjét,de tudok olyan is kozmetikust vett el.


    Egy orvosnő viszont azt mondja:orvos,jogász kell punk-tum.


    De miért van az,hogy ha férfi a kvalifikáltabb jóval,az nem panaszkodik a kulturális különbségekre,csak a nők szoktak ezen rugózni?

    előzmény:
    filipa (74)
    2015-02-02  20:28
  3. 2015. február 2. 20:2874.

    Nem minden diplomás férfi álmodozik olyan nőkről akik diplomásak, jó állásuk van és jól keresnek. Ezeknek a nőknek a 99% olyan pénzéhes mint Dagobert duck. Az önértékelésük a csillagos eget súrolja és a férfit a munkája/diplomája/lakása/autója/pénztárcája után ítéli meg.


    Egy férfi azt akarja hogy felnézenek rá és hogy saját magáért akarják és nem a vastag pénztárcájáért.


    Ezért vesz feleségül sok diplomás férfi alacsonyabb végzettségű nőt. De egy sikeres kozmetikusból lehet még szépség centrum tulajdonosnője, akivel azért sok férfi villoga az oldalán mint sikeres vállalkozónő.


      


     

    előzmény:
    elsi1 (41)
    2015-02-02  14:18
  4. 2015. február 2. 20:0673.

    Abbahagyhatod a személyeskedést.


    Tényeket írok le.


    Amikor a  társkereső irodás is azt mondja,hogy 40-en felül egy nőnek piszok nehéz,akkor tudja miről beszél.


    Vagy Kánya Katáról is azt tartod,hogy leértékeli magát?

    előzmény:
    Ardian05 (72)
    2015-02-02  19:03
  5. 2015. február 2. 19:0372.

    tényleg sajnállak, hogy ennyire leértékeled magad


     


    hidd el, a nő is ember és általában nem csak húsnak nézik... ha igen, azt a pasit jobb otthagyni

    előzmény:
    elsi1 (65)
    2015-02-02  17:33
  6. 2015. február 2. 18:0671.

    Nem a szakmunkásoké, hanem a szakmunkás- tanulóké!  és rossz belegondolni,  hogy azokból a vadmalacokból lesznek a   jövő szakmunkásai.  Szörnyűűűűű

    előzmény:
    Sissi52 (36)
    2015-02-02  11:59
  7. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2015. február 2. 17:5770.

    régi és örök mondás


    a szőr nem azonos a selyemmel


     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2015-01-31  13:25
  8. 2015. február 2. 17:5069.

    Ja,nyomulós pasi meg van épp a diplomások között is,önmaguk nagyságától elájult kopasz ügyvéd,meg gülüszemű főorvos,aki azt hiszi,azért mert ő déer,minden csaj hanyatt vágja magát előttük.

    előzmény:
    ezanick* (67)
    2015-02-02  17:36
  9. 2015. február 2. 17:4068.

    Elnezest a sok egybeirasert, de sokszor nem mukodik a space valamiert.

    előzmény:
    ezanick* (67)
    2015-02-02  17:36
  10. 2015. február 2. 17:3667.

    Nekem sosem volt gondom szerelokkel, ha jottek. amelyik udvarolni akart azt konnyen leszereltem. Epugy a diplomasokat is, ha nem akartam toluk semmit.  Fiuk kozt szocializalodtam :)


    ugy erzem azt mondod, majdnem minden szerelo hutlen. En nem hinnem, hogy tobb szerelo lenne hutlen, mint diplomas. Csak a diplomasok nemjarnak hazhoz, hanem elintezik az irodaban.... Esetleg hozzajuk jarnak az ugyfelek.. Nem gondolnam, hogy a hutlenseg es az iskolazottsag kozott forditott aranyossag lenne megfigyelheto.


    amugy meg olyanember, aki mindig mindent meg tud szerelni ugysincs. Masreszt sokszor igaz a mondas: a cipesznek lyukas a cipoje.

    előzmény:
    ladybird65 (61)
    2015-02-02  17:13
  11. 2015. február 2. 17:3466.

    egy főorvosi fizetésből nem olyan nagy probléma hívni egy latin szerelőt....


     


    miért kell latinnak lennie?:)))

    előzmény:
    ladybird65 (61)
    2015-02-02  17:13
  12. 2015. február 2. 17:3365.

    a dolog nem ilyen egyszerű... egy vonzó, kellemes nő idősebben is képes szerelmet, vonzalmat ébreszteni.. és képzeld, nem minden pasi akar utódot, van, aki már belátja, hogy fölösleges újabb a nagy gyerekei és unokái mellé, sőt nevetséges


     


    ???????????


    30-as férfiakról beszélgetünk,akiknek a mai világban feltehetőleg még nincsenek nagy gyerekei


    Kánya Kata mondta,akinek a kezei között párezer ember már megfordult,hogy akármilyen egyéb kvalitásokkal is rendelkezik,piszok nehéz 40+ feletti nőnek társat keresnie,akármilyen pluszot is tud letenni a 40 éve mellé.


    Ahogy a nőkné hívószó a diploma,kocsi,lakás,a férfiaknál a szépség és a fiatalság.Mondom,nem sok idősödő filmsztárt látsz  ,aki mellett nem dögös modellke feszít.


     

    előzmény:
    Ardian05 (60)
    2015-02-02  17:13
  13. 2015. február 2. 17:2764.

    Engem egy szerelő sem akart még megd..ni.


    ÉRdekes.


     

    előzmény:
    ladybird65 (61)
    2015-02-02  17:13
  14. 2015. február 2. 17:2363.

    Egyébként a szakmunka,egyetem az sarkítás,mert eközött azért van még sok minden: gimnázium,középsuli,technikum, okj,egy-két év egyetemi évet végzett csak el(nagyon sok ilyen van)


     


     egy vonzó, kellemes nő idősebben is képes szerelmet, vonzalmat ébreszteni.


    hátpersze

    előzmény:
    ladybird65 (61)
    2015-02-02  17:13
  15. 2015. február 2. 17:1562.

    mondom: ne görcsölj...

    előzmény:
    elsi1 (59)
    2015-02-02  17:12
  16. 2015. február 2. 17:1361.

    Tökéletesen egyetértünk. Sosem értettem ezt a sarkítást (se nőben, se férfiban). Nevezetesen: miért olyan evidens sokak számára, hogy csak viszonylag alacsony iskolai végzettségű (nem degradálóan írom, mielőtt még lenyelnének keresztben  - egyébként is már rágós a húsom) férfiak tudnak otthon megszerelni ezt-azt, míg a képzettebb férfiak mind puhapöcsök, akik egy izzó betekeréséhez is szakembert hívnak?  Ahogy az sem evidens, hogy rendesen háztartást vezetni, jókat főzni, szépen varrni meg diplomás nők úgysem tudnak, csak szakácsok, fodrászok és takarítónők (de azt hiszem, erre ardian is utalt).  Szerintem van "átjárás" a dolgok közt, az élet nem fekete-fehér.


    Egyébként meg én biztos nem vagyok okos nő, mert sosem vágytam se vízvezeték-szerelőre, se tv-szerelőre, se semmilyenre. Amikor én még fiatal voltam, egyedül éltem és valami elromlott a háztartásban, már a hideg futkosott a hátamon, ha szerelőt kellett hívni. Mert állítom, ikrek voltak mind, olyan egyformák voltak. Mindegyik svájcisapkát viselt és dugni akart. Elég tolakodóak voltak.... Egy idő után már elkezdtem hazudozni, hogy ne kezdjenek tulok módjára bizalmaskodni (hazudtam egy férjet, aki vagy messze dolgozik, vagy későn ér haza, a szerelésre váló masina meg nem várhat addig, stb.) De olyan is volt, hogy odahívtam valakit, hogy ne legyek egyedül, akkor talán békén hagynak. Majdnem mindegyik nős volt, de náluk ez sem probléma. Amilyen pechem volt, néha előfordult az a faramuci helyzet is, hogy az a berendezés, ami egyébként nem működött, a szerelő jelenlétében tökéletes volt. Majd leégett a képemről a bőr, mert akkor meg egy kaján vigyor közepette megvádoltak, hogy biztos így keresek pasit magamnak... Ja, biztos.


    Valaki azt is említette, hogy egy főorvos felesége is biztos hogy örülne egy mosógépszerelő férjnek, ha elromlik a masina, mert akkor nem kéne szerelőt hívnia, a férje meg úgysem tudja megjavítani. Nos, én ebben sem vagyok olyan biztos. Egyrészt ha azért ment hozzá főorvos uramhoz, mert szerette, akkor semmiképp nem cserélne senkivel, akkor sem, ha egy kétbalkezes pancser a férje. Másrészt meg - szerintem - egy főorvosi fizetésből nem olyan nagy probléma hívni egy latin szerelőt....

    előzmény:
    ezanick* (31)
    2015-02-02  11:39
  17. 2015. február 2. 17:1360.

    ha ezt nagyon sokáig mondogatod magadnak, akkor nagyon megkeseredsz majd öregkorodra...


    a dolog nem ilyen egyszerű... egy vonzó, kellemes nő idősebben is képes szerelmet, vonzalmat ébreszteni.. és képzeld, nem minden pasi akar utódot, van, aki már belátja, hogy fölösleges újabb a nagy gyerekei és unokái mellé, sőt nevetséges


     


    kötelező: A szomszéd nője mindig zöldebb.

    előzmény:
    elsi1 (57)
    2015-02-02  17:06
  18. 2015. február 2. 17:1259.

    Biztos hallottál már arról,hogy kereslet-kínálat.


    Mivel a helyeskedvesdiplomás pasik száma sokkal alacsonyabb,mint amennyire igény lenne, így ők válogathatnak.És ők válogatnak.


    A nőknek meg teperniük kell.Ez van.


    Ez olyan,mintha  egy városban  100 eladó  házra van 1000 vevő,akkor az eladók kényük kedvük szerint válogathatnak a vevők közül és verik fel az árakat,ha 100 házra jut   67 vevő,akkor meg az eladók versengenek a vevőkért és nem győzik lenyomni az árakat.


    Arról meg ne is beszéljünk,hogy már a 35 éves korosztályban elkezdődik az a folyamat,hogy a pasik elkezdenek korán halni.


    Biztos tudod,hogy 51% fiúbaba és 49% lány születik,kicsivel több kisfiú hal meg,mint kislány,huszas években kb elágban vannak.


    A negyveneseknél már kimutathatóan több nő van,mint férfi.

    előzmény:
    Ardian05 (56)
    2015-02-02  17:03
  19. 2015. február 2. 17:0758.

    még mindig százszor jobb szinglinek maradni, mint boldogtalan házasságban élni


     


    akkor meg nincs miről beszélni


    csak utána ne kezdjen nyavalyogni az illető

    előzmény:
    Ardian05 (56)
    2015-02-02  17:03
  20. 2015. február 2. 17:0657.

    Ahogy a nőnknek is megvannak az evolucionálisan magyarázható párválasztási szempontjai,ahogy Te is rámutattál:magas társadalmi állás, úgy a férfiaknak is vannak és ezek is evolucionális eredetűek:szépség,fiatalság.


    Mert az emberiség többtízezer éves,a lombikprogi meg csak 37, a férfiakban meg munkál az ösztön,hogy az egészséges fiatal nő tud könnyen sok ,jó minőségű utódot szülni.


    Nézd meg a nagyon menő pasikat,akik  tényleg válogathatnak a nők közül,99%-uknak gyönyör,fiatal felesége van 77 évesen is.


    Szerinted miért?


    Nem arról van szó,hogy elértékelődsz,hanem arról,hogy elfogynak a lehetőségek a helyes,kedves,diplomás pasik száma véges,nagyon véges.


    Ez olyan,mint a zsemle,ha este 6-kor mész a boltba,akkor


    1. vagy nincs már friss zsemle


    2. vagy ami van,az is kevés és nyomott.

    előzmény:
    Ardian05 (54)
    2015-02-02  16:48
  21. 2015. február 2. 17:0356.

    még mindig százszor jobb szinglinek maradni, mint boldogtalan házasságban élni


    nem a férfiak és a velük való kapcsolat határozzák meg, kik vbagyunk és mennyit érünk


     


    ha ezt megtanulod, akkor a megfelelő ember jön majd magától... ha nem, akkor a te életed úgy teljes, hogy vmi másnak szenteled.... nem csak egyféle út van

    előzmény:
    elsi1 (55)
    2015-02-02  16:58
  22. 2015. február 2. 16:5855.

    Pedig nagyon sokan így mennek férjhez.


    Persze az sem jó a másik véglet,büszkeségből megkeseredett vénlánnyá válni.

    előzmény:
    Ardian05 (54)
    2015-02-02  16:48
  23. 2015. február 2. 16:4854.

    hogy ki hogyan választ párt, egyéni élet, sors, igény stb. kérdése


    én a magam részéről nem tudok nagyobb butaságot elkéozelni, minthogy presszióból férjhezmenni gysorsan, mert elkapkodják előlem a jó árut én meg leértékelődöm


     


    én nem értékelődöm le, te igen?

    előzmény:
    elsi1 (52)
    2015-02-02  16:43
  24. 2015. február 2. 16:4453.

    Akkor válasszanak a diplomás nők.....diplomás nőt társnak,nemde?


    Egyszerű a megoldás.

    előzmény:
    elsi1 (52)
    2015-02-02  16:43
  25. 2015. február 2. 16:4352.

    pusztán az jött szóba, hogy azért lehet ez egyfajta társadalmi jelenség, mert eleve több a diplomás nő, mint a férfi, és nem, nem csak büfészakokra járnak a nők


     


    akkor igyekezzen az,akinek ez fontos szempont,hoppon maradók meg mindig lesznek,azok meg előbb-utóbb vagy tudomásul veszik a helyzetüket vagy nem


     


    ugyanis a nők szeretnek "fölfelé" és nem "lefelé" párt választani, aminek evolúciós okai vannak: az utódok felneveléséhez az ad biztonságot, 


    ezt mondom én is,hogy diplomás pasik nem is mindig-sőt sokkal gyakrabban-mint a nők- nem ragaszkodnak a diplomához a párjukkal szemben,főleg ha az egyéb pozivitumokkal rendelkezik


    egy 20 éves topmodell simán beleőzi a rondácska  33 éves tanárnőt a 45 éves sztárügyvédnél


    Evvan,

    előzmény:
    Ardian05 (49)
    2015-02-02  16:03

Címlap

top