Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. szeptember 18. 08:31284751.

    Jó reggelt Julika. 


    Leültem a padra, kicsit féltem, hogy valami kigyóféle jön felém, de mivel a pad környéke tiszta itt olvastam el a szépséges verset. 


    Igen a barátokkal nagyon kell vigyázni, vannak azért félreértések, de ezeket azonnal tisztázni kell, mert megölik a barátságot. Nem lehet várogatni vele. 


    Remélem semmi nem változik, ha haza érsz a gyógyszertárból, és a kedved szerint élhetsz a mai napon.  


    Én megyek a festeményért, elvittem a keretezőhöz. Szép keretet választottam, jó pénzért. Mármint a keretezőnek jó. 


     


    Ma én sem tervezek semmit, még főzést sem, mert van maradék.  Tegnap maratoni mosás volt. 


    Cincogjál csak eleget, még sokáig. 


    Én is elolvastam Pál Ferit, egyszer hallottam az előadását, nagyon tetszett, szívesen hallgatnám most is.  Nagyon igaza van, magunkra is kell szánni egy kis időt. 


    Ma hasonlót szervezek magamnak. Bár a zöldségzöldet nagyon le kéne szednem, mert már rászárad a növényre.  Na itt kicsit fel van rúgva az énidőm. Én igazán csak festenék, de tudom nagyon bele fáradnék, mert "nehéz" munka, vagy minek is nevezzem. 


    Most nézem azt a sorozatot, amit küldtem neked, a vége felé járok, még két rész van vissza, nagyon elhúzták, elnyújtották, ahogy szokták.  Már várom a végét. /ilyen buta lányt játszani szerintem nehéz lehet/ .


    Megyek, mert a nap kevés lesz a számomra. Mégha kedvtelős is egy  rész,más része meg   fájdalmas. 


    Úgy terveztem, ma külön hsz-t kap, aki engem említ. /hehe


    MINDENKINEK SZÉP NAPOT!


    Mai gondolat: 


    "Néha, amikor borzasztóan nagy szükségünk van egy barátra, van úgy, hogy senki sem elérhető."


    A barátság egy angyal lábnyoma.


    /sz.sz./


    Mai bölcsesség, amit nekem dobott a gép:


    A bukás gyakran csak pillanatnyi állapot. Véglegessé az teszi, ha feladjuk a küzdelmet.


    Marilyn vos Savant


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    BiriBiri (284746)
    2019-09-18  07:02
  2. 2019. szeptember 18. 08:14284750.

    Jó reggelt Magdi. 


     


    Örülök, hogy a kopaszság száműzve. Megjött az értékes hsz.


    Itt szeles idő látszik az ablakból, kint nem tudom milyen. 


    Magdi örülök, hogy találtál magadnak filmet, VELE minden sorozat nagyon jó. Nem tudom, hogy láttam-e vagy sem, a kép nagyon ismerős. De csak a Zeppelin dalokat tudom előszedni. 


    Amúgy rákerestem, most pl. nálam nem üzemel a filmnézés/majd nézd meg, hogy nálad lehet-e nézni/. Egyáltalán egy db videó sincs h ozzá./ Valaki valamelyik koreai  hsz-ben irt róla, de nem tudom melyikben láttam, hogy valaki kereste. 


    Nagyon jó helyen voltál, én is nagyon szeretnék ilyenekre járni, de a buszközlekedés nagyon akadozna, és mindig izgulnom kellene, hogy tudok haza menni. 


     Szép napot. 


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284745)
    2019-09-17  19:44
  3. 2019. szeptember 18. 08:04284749.

    Egy indiai nőnek volt egy körülbelül négyméteres pitonja, amelyet végtelenül szeretett. Úgy vigyázott rá, mintha a gyermeke lenne. Teljesen érte élt, minden igényét kielégítette. Nyugodtan és harmóniában éltek együtt, mígnem a piton egyszer csak abbahagyta az evést. A nő mindent megpróbált, de nem tudta rávenni az evésre. A hirtelen változástól kétségbeesve felhívta az állatorvost, aki kiment hozzá, és megkérdezte tőle: „A piton éjjel önnel alszik, és egész hosszával körbeöleli?” A nő büszkén válaszolta: „Igen, minden éjjel velem alszik.” Az állatorvos akkor elmondott neki valamit, ami teljesen megrázta: „A pitonjának, hölgyem, semmi baja, kiváló egészségnek örvend, egyszerűen csak készül arra, hogy megegye önt. Minden alkalommal, amikor átöleli és szorosan körbefonja önt, csak méretet vesz, és most azért nem eszik, hogy legyen elegendő helye, és probléma nélkül megemészthesse önt.”



    Ez a valós történet azt taníthatja neked, hogy lehetnek olyan barátaid, akik állandóan közel vannak hozzád, rájuk pazarlod minden szeretetedet, nekik szenteled napjaidat, figyelmedet, de nekik nem sejtett és rossz szándékaik vannak. Nem számít, mennyi szeretetet adsz. A csók és ölelés nem mindig őszinte. Ezért ne az ellenségtől félj, aki nyíltan támad, hanem a hamis baráttól, aki ölel téged!


    (Tőzsér Endre fordítása)


  4. 2019. szeptember 18. 07:09284748.

    Az a hosszú szünet a pad helye volt..küldöm, hogy legyen hová leülni

    előzmény:
    BiriBiri (284747)
    2019-09-18  07:04
  5. 2019. szeptember 18. 07:04284747.




    Aranyosi Ervin: Ülj le itt a padra!



    Ülj le itt a padra,
    s gondolj önmagadra,
    s gondolj a lelkedben
    élő pillanatra!


    Mikor boldog voltál,
    mikor álmodoztál,
    lelkedben szép reményt,
    szép jövőt hordoztál.


    Tudd meg ez a módja a szép teremtésnek,
    mert a vágyak élnek, s örök nyomot vésnek.
    Álmok fénylő útján a forrásod látod,
    s eléred a mindent teremtő világot!


    Csak kaput kell nyitnod,
    s meglelned a titkot,
    melyet lelked hordoz,
    s meg is mutat itt-ott!


    Csak észre kell venned,
    mert ott él rég benned,
    megmutatja, hogy élj,
    hogy mit is kell tenned!


    Bizony, ez a módja a szép teremtésnek,
    lelkedbe a vágyak örök nyomot vésnek.
    Ha követed őket, világod kitárul,
    s minden csúf akadály előled elhárul.
















     




     




    55





    előzmény:
    BiriBiri (284746)
    2019-09-18  07:02
  6. 2019. szeptember 18. 07:02284746.

    Szervusztok!


    Magdi! Úgy megörültem, hogy nem kell kopasznak lenned, eljött a leveled. Remek előadáson voltál, ez olyan kuriózum, ilyenről ritkán hallani. Megcsodáltam Saci képeit. Olyan remek gyerekei vannak, hiába húzódozott az utazás elől, Kissaciék nem hagyták veszendőbe ezt az élményt. Olyan jó, hogy vannak képek róla, így mi is látjuk, nem kell elképzelni, leírás alapján. 


    Hűvös lett de süt a nap. Tegnap felszedtem az elszáradt virágokat, megraktam a kukát.  A komposztáló teli van, még nem ment lejjebb. Most nem kell sietni korán menni a meleg miatt a kertbe mert úgy tűnik szép, őszi nap lesz. 9 kor megyek a gyógyszerért, tegnap telefonon megrendeltem. Aztán megyek a kertbe, én ilyenkor szoktam fazonra nyírni a mályva bokrokat. Most még van kedvem a kinti munkához aztán majd meglátom mennyi marad belőle ha haza jövök a gyógyszertárból. A héten egyedül vagyok, úgy cincogok ahogy akarok..nem mintha máskor nem így lenne. Furcsa is, minden reggel még az ágyban sorra veszem, milyen nap van? van itt valaki? Az ebéddel nem bajlódom, majd eszem valamit....

    előzmény:
    harangvirag08 (284745)
    2019-09-17  19:44
  7. 2019. szeptember 17. 19:44284745.

    Már lehiggadtam ....de amit írtam már nem tudom összeszedni.


    Nemrég értem haza.A könyvtárban voltam ...esedékes volt már elmennem.....meg egy nagyon jó előadást hirdettek.


    Halmos Monika író, gasztronómus Virágkonyha címen tartott kóstolóval egybekötött előadást.Nagyon érdekes volt....nem is gondoltam, hogy ennyi ehető virágunk van.Jó volt hallgatni a történeteit....és gyönyörű ételfotókat vetített.A végén volt kóstoló ....én egy kicsit idegenkedem ...egyszer ettem levendulás sütit ...de túl sok volt benne ...ezt külön hangsúlyozta, hogy a levendulánál nagyon kell tartani a mértéket.Volt kandírozott ibolya, orchidea ....ezek  inkább nagyon cukrosak voltak, de a levendulás keksz kimondottan finom volt.Voltak még kencék ...csalánból, porcsinból stb.A pitypang sokféle felhasználásáról is beszélt ...Ildikém gondoltam rád..Sacira meg a zsályánál.Annyira jól beszélt ...még hallgattam volna egy darabig.Találkoztam egy régi könyvtáros ismerősömmel....nem bántam meg, hogy elmentem ....pedig szuttyogtam előtte eleget.


    Anikó ügyes vagy ...látod milyen jó, hogy minden @-t elrakunk.Néha olyan dühös vagyok magamra ...aztán milyen jó ha van.


    Julika ....most már eligazodom. Már sokszor írtam ....minden elismerésem ahol a gyerekek  megtanulják és őrzik a magyar nyelvet.


    Ildikém ...milyen linkeket találtál? Annyi jó sorozat van most elkezdve.Én a Starway to Haven -t nézem a Sb-on.Kwon Sang Woo-val. Ti már biztosan láttátok... mert régebbi.  Lehet, hogy megint bele válogattam?


    Elküldöm ...de ha ez is elszáll ...holnapra kopasz leszek.

    előzmény:
    harangvirag08 (284744)
    2019-09-17  14:41
  8. 2019. szeptember 17. 14:41284744.

    Sziasztok!


    Komolyan ...nem tudom mi van írtam egy hosszút  ...és elszállt.Még egyszer nem tudom.Elegem van !!!!

    előzmény:
    ancsa46 (284743)
    2019-09-17  12:39
  9. 2019. szeptember 17. 12:39284743.

    Szervusztok.


    Ma megkerestem a napidíjamat. Elromlott a konyhai csap, kikopott a nyitógombban lévő műanyag betét, és nem nyitott meg nem zárt, tegnap már harapófogóval bűvészkedtem. A  régi gyűjtögetett egyik csapban találtam egy betétet, amit kiszereltem, azután beszereltem, és most működik, de azért veszek egy újat, ha találok olyan boltot ami útba is esik. Filléres mütyür az egész, de bosszantó ha nem működik.


    A cicaház szerintem is szuper, ki akarják szoktatni őket, és kell valami "lakóház" amit birtokba vehetnek, ez szigetelt, lakható, csak még kerülgetik egyenlőre, vesznek valami szert amivel befújják, állítólag annyira imádják, hogy ki sem akarnak jönni onnan. Majd kiderül.


    Julika nagyszerű találkozás volt, köszi a képeket, örülök, hogy nem kell felmondani a leckét.


    Sacikám "festői" tájakon kirándultok, lehet, hogy elfáradtok, de kár lett volna kihagyni


    A fűnyírás tegnap megtörtént, egyre nehezebb, lehet, hogy van-volt egy kis fronthatás, mert minden bajom volt.

  10. 2019. szeptember 17. 12:09284742.

    Szi asztok.


     


    Én ma már írtam nektek, hova lett? Nem tudom. 


    Talán később megismétlem...... ha eszembe jut mit is írtam. 


    Zegen voltam reggel, de nagyon      páradús a levegő, és igyekeztem vissza. 


     Julika, élveztem a képeket. 


    Annuska, tényleg igyekszem.  De Te is így csinálod. Amikor tudjuk akkor tesszük. 


    Magdi találtam letöltő linkeket. 


    Ma fáj alábam, pedig, bevettem a gyogyót is. 


    Megyek, valamit enni kell. 


     

  11. 2019. szeptember 17. 11:42284741.

    Sziasztok!


    Már megint lemaradtam!!!


    Melindának így utólag is..sok boldogságot kívánok!


     


    Szerencse, hogy nem kell felmondanom Julika hogy a vendégek kinek a kijei, mert összekeverném!!!


    De a fényképeket nagyon élveztem..és az utolsón tényleg látszik hogy elfáradtál. De oda se neki, biztos már kipihented magad és szép emlék lesz.


    Saci is biztos nem bánja, hogy elment a kirándulásra, nagyon szép helyen jártak.


    Ma "kutyaszitter" vagyok, most nem Dióra, hanem az új kiskutyára kell vigyáznom..teljesen begőzölt, mert a nagy fekete tüzel és hiába operálták meg a kicsit pár hete a hormonok még dolgoznak benne. Olyan jópofa. nem mer az erkély ajtó felé menni mert fél a mélységtől ahogy lelát ( 3. emelet)


    Nálunk kellemes idő van, borús és enyhe.

  12. 2019. szeptember 16. 19:07284740.

    Szia Magdi!


    Kérdésedre válaszolva: Sári nagyon jó beszél magyarul, otthon is magyarul beszéltek a szülei. Kicsi akcentusa van, az van Elzának is, attól függetlenül, hogy tökéletesen beszél, de inkább a hanglejtés, vagy a beszéd dallama kicsit más. vagy a hangsúlyt helyezik kicsit máshová..nem tudom pontosan megítélni de nyelvtanilag tökéletesen beszél. Nem mindenki van  a képen..ott volt a sógorom, a sógornőm két lánya, a férjeik. A sógornőm legidősebb lánya 51 éves,  bíró, a férje  szerszámkészítő mérnök,  a kisebb lánya 14 évvel fiatalabb, jogász.  Az idősebbnek 22 éves a lánya , Luca., logopédus, szomatopedagógus,  ott volt a barátja, aki operatőr. A kisebb lánynak 3 éves kisfia van, Balázs...a férje műbútor asztalos.  Sári valami adminisztratív munkát végez,  betegek  új gyógyszer kísérletét összegezi, adminisztrálja..a férje iskolabusz vezető. Marika, Zsuzsi, Kriszti, Melinda és én voltunk. 


    Az idén nem mennek sehova, Pesten voltak 4 napig, aztán ide jöttek és ma repültek haza. Tavaly mentek Toni szüleihez Olaszországba most nem. Lehet, hogy így zavarosnak tűnik de nem kell felmondani, akár el is lehet felejteni


    ma nagyon fáradt voltam, semmit sem csináltam csak "akklimatizálódtam"..illetve a voltunk a Unikorn gyárban, a régi Ruhagyár, ott kaptunk 5 zsák töltőanyagot..párnákat fogunk varratni és megtöltjük. Ez hulladék, semmit nem kellett fizetni érte. Aztán bementünk a gyár boltjába ami a vadász bolttal van egyben, nincs külön eladó, ott tobzódtunk a ruhák között, próbáltak Zsuzsiék és vettek is nagyon nagyon jutányos áron. Zsuzsi egy nagyon szép fekete alkalmi ruhát vett, a válla kint van , de vett hozzá nagyon szép mintás bolerót, csak a vállait takarja és egy terakotta együttest..8 ezer forintért. Marika is vett egy nagyon jópofa pettyes ruhát 2 ezer forintért. vadonat újak...Mivel nem volt akkora méret mint én vagyok nem költöttem semmi pénzt, azt  szép sálat amit elvettem ingyen adták. Kötött, meleg, hosszú sál. És ha már horgász boltban voltunk Lacinak elvettem egy horgász katalógust..az is ingyen volt, nagyon szép fotókkal, mindenféle kütyük áraikkal..Ez volt a mai nap történése. 

    előzmény:
    harangvirag08 (284739)
    2019-09-16  18:20
  13. 2019. szeptember 16. 18:20284739.

    Sziasztok!


    Többszöri megtekintés után már elég jól eligazodok Julika ...a családi viszonyokon.Nagyon kellemes találkozás. együttlét lehetett.


    Jó programot szerveztetek.Két napba sok minden belefért.


    Sárika beszéli a nyelvünket?Még mennek valamerre Európában ? Látod milyen kíváncsi vagyok .


    A mai napom jövő-menős volt.Délután kimentem Tómalomra ...leszedtem a fügét ..Zs . majd holnap viszi a " kicsiknek".


    Leszeltem egy nagy adag  vegyes savanyúságnak valót ....nem télre...folyamatosan el fog fogyni...azt is küldök.


    Nagyon jó cikk van itt a topikok mellett  a Pál Feri atyával egy beszélgetés.Nagyon tanulságos.

  14. 2019. szeptember 16. 12:06284738.

    Szervusztok


     Marika,  kicsit megklsve de annál nagyobb szeretettel kivánok minden jót névnapod alkalmából. 


    Az elöbb már irtam, de a gép ördöge eltüntette.


    Bocs, hogy eddig csendbenvoltam. Mentségemül szolgáljon, hogy meg jött Ricsi és a hosszú távollét után sok beszélgetni valónk volt, na meg egy kis kényeztetés is. A ráadás az volt, hogy ujra bedurrant a tértem és ráadásul, hogy én se logjak ki  a sorból a bal terenyem is alig birom mozgatni.


    Anikó jobbulást, Remélem csökkent egy kicsit a fájsz. Jó volt, hogy ha kis idöre is, de ott volt ípeti.


    Ildike, akkor az orv. eredmény olyan fele-fele? Azért Te is erölteted a munkát.


    Sacika, sokat dolgoztál. Remélem a bogyok elhagyása nem okoz ujabb bajt? Aranyos sacika, hogy ilyen meglepetést szerez. Biztosjó lesz  a kirándulás , Érezzétek jól magatokat.


    Magdika, Te is feszegeted a határaidat. Jobb a kezed?


    Borsika, jobbulűlást, érezd jól magad.


    Julika, sokat dolgoztál. A tüzelő behordás sem lehetett kis munka. A képek tanusága szerint biztos nagyon kellemes ls vidám együttlét lehetett. Melindának sok boldogságot kivánok.


    Erika, finomat föztél. Gondolom a kerti napok után már ragyog minden a lakásban. Soraidból az tünnik ki, hogy Te sem vagy egészségügyileg 100-as. 


    Pötyike, remélem jól vagytok?


     Szép új hetet kivánok.

    előzmény:
    BiriBiri (284737)
    2019-09-16  09:13
  15. 2019. szeptember 16. 09:13284737.

    1. A társaság sokat időzött a víz mellett


    2. Balázsnak nagyon tettszett a mohás pad. Előtte a szülők nézik gyönyörködve a 3 éves gyermeket. Bori és István a szülők, a sógornőm fiatalabb lánya


    3. A hajón Sári, Móni és Balázs


    4. Én jól elfáradva Sárival

  16. 2019. szeptember 16. 09:05284736.

    1. Sárika várunk, vidáman nevetgélve


    2. Megérkezett...nekik a reggel 9 óra nagyon koránka bizonyult de becsülettel teljesítették a feladatot, pontosak voltak


    3. Ez már Szarvason van, összevárjuk egymást  a sógornőm Dorika, Marika Zsuzsi és Mónika a sógornőm idősebb lánya


    4. A sógornőm kicsi unokája Balázs..az étteremben szórakoztatja

    előzmény:
    BiriBiri (284735)
    2019-09-16  08:58
  17. 2019. szeptember 16. 08:58284735.

    Szervusztok!


    Köszönjük Melinda köszöntését. A képen a tortája van és utolsót lobban a tűzijáték. 


    Az első képem a vendég, a legidősebb unokatestvér, Sárika,  jön ki a szállodából, Marika kíséri. Az utolsó képen Melinda, Sárika és a férje, az olasz származású férje, Toni van. 


    Remek nap volt.  10 kor már Szarvason voltunk, az én kedves városomban, ott tanultam 2 évig. Első utunk az Arborétumba vezetett, ahol a makett kiállítás is van. Mi csak oda mentünk be, az Arborétumi sétát kihagytuk, sétáltunk eleget a kis makettek között délig. Aztán irány a Halászcsárda ahol mindenki kedve szerint rendelt, ettünk, ittunk, jól laktunk. Ez a csárda közvetlen a vízparton van, innen le lehet menni a hajóállomásra, ahová be is jelentkeztünk még az étteremből, hogy biztos legyen helyünk az egyórás hajóúton. Gyönyörű vízparti házak az egyik oldalon, a másik parton az Arborétum, nagyon kellemes volt. Aztán búcsú, a pestiek elmentek, mi haza jöttünk. A vendéget elvitték a szállodába egy kicsit pihenni majd fél 7 kor újra kihozták őket és még egy nagyot beszélgettünk majd búcsút vettünk. Ha Szabó mama és Sárik a édesanyja látja a mennyekből, hogy együtt voltunk, nagyon boldogok. És ez nekünk is jó érzés. valószínű megint 2 év múlva jönnek, majd akkor kitaláljuk hová is menjünk, mit mutassunk meg Magyarországból ami nincs nagyon messze. Talán Ópusztaszerre, Szegedre megyünk. 

  18. 2019. szeptember 15. 21:25284734.

    Szervusztok!


    Julika!  Szeretettel köszöntöm Melindát születésnapja alkalmából!


     


    Saci!Érezétek jól magatokat.Biztos szép utatok lesz.

  19. 2019. szeptember 15. 17:42284733.

    Szervusztok.


    Melindát szeretettel köszöntöm, Isten éltesse sokáig.


    Ebéd után jöttek Petiék, egy kicsit beszélgettünk, kávéztunk, aztán már mentek is, mert este még egy koncertre /Szenes Iván emlékkoncert/ mennek.


    Kimentem délután, kerteztem, többen is dolgoztak a környéken. Felszedtem a kardvirágokat, megpucoltam, feltéptem még egy csomó mást is a kertből, levágtam egy halom szederágat, maradt még, de tele lett a kuka, és a holnapi fűnyírásnak is bele kell még férni.


    Julika nagyon jól összeszerveződött az ünneplés, kellemes napjaid vannak.


    Saci ez ám a meglepi, biztos minden jó lesz, jó utat, érezzétek jól magatokat.


    Erika nincs is már olyan messze ez az október, remélem semmi nem jön közbe, és együtt lehet a család.


    Borsika nagyon rendes tőled, mindig készítesz valamit a családnak. Érezd jól magad.

  20. 2019. szeptember 15. 15:17284732.

    Szervusztok!


     


    Julika Melindádnak minden jót kívánok születésnapja alkalmából!!!!!!


     


    Úgy látszik Magdi, hogy egy srófra jár az eszünk.....nekem is ma jutott eszembe mosni, semmibe véve a vasárnapi tilalmat. Ami nem is tudom hogyan alakult ki. Talán az otthonról hozott rutin......A nagy rész már megszáradt, a többi remélem estig megfog.....és akkor jöhet megint a vasalás.....


    Sacikám jó kis meglepetést szereztek neked.....ne gondolkozz sokat (igaz idő sincs rá) menjetek és érezzétek jól magatokat.....Biztos nem lesz semmi baj....csak lazán.....tudom könnyű mondani, de megpróbálni sem nehéz...


    Francika nálunk is vannak olyan ételek amit bármikor szívesen megeszik a család....a pörkölt is ezek közé tartozik....de a nyerő a töltött káposzta (a téli és a nyári is)....na és a töltött oldalas.....Talán október végén sikerül minden és összejön a nagy család. Még nem merem beleélni magam, de nagyon nagyon szeretném együtt látni a gyerekeket és az unokákat..


    Annuskát nem láttam. Mi lehet vele? Hétfőn keresem majd telefonon.....


    Megyek, mert most magamra szánok egy kis időt, manikűr, pedikűr....


    További szép napot!

  21. 2019. szeptember 15. 14:44284731.

    Sacika, jó utat, minden rendben lesz.  Jó szórakozást,  lazíts. Kár, hogy a koncert nem volt a kedvedre való. Majd legközelebb. Kedves Lányok, én megint  útrakészen ülök és várom Olit az autóval, megyünk át, r-ámék megérkezését a nyaralásból és egy névnapot utólag ünnepelni. Viszek két doboz sült csirkecombot-mellet.Ők bográcsos lecsót fognak estére főzni. Mindenkinek további kellemes vasárnapot kívánok, vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    Rolta (284727)
    2019-09-15  11:59
  22. 2019. szeptember 15. 14:39284730.

    Julika, szia, ..Melindádat köszöntöm szíves szóval, szeretettel


    N é v n a p j a    


    alkalmából.

  23. 2019. szeptember 15. 14:21284729.

    Sacikám ....ne aggodalmaskodj ....addig kell menni amíg hívják/viszik az embert...ugye mondom én könnyen . Igy legalább nincs idő rágörcsölni....menjek/ ne menjek stb.Biztosan jó lesz....ha elfáradsz majd megálltok.Én sem szeretem a meglepetéseket....de néha jól jön.


    Sajnálom, hogy a koncert nem sikerült ....én is csak azért az egy szám miatt mentem volna.Most jut eszembe én az idén nyáron nem is voltam koncerten ...sőt / ez valamelyik nap jutott eszembe/még egy tisztességes nagy adag fagylaltot sem ettem ezen a forró nyáron.Jégkrémet jócskán ...de azért a fagylalt az igazi.


     


    Megnézem milyen állapotban vannak a ruháim....remélem szárazak.


    Legyen szép a délutánotok.

    előzmény:
    Rolta (284727)
    2019-09-15  11:59
  24. 2019. szeptember 15. 13:08284728.

    Sziasztok Lányok!


     


    Sok szeretettel köszöntöm Melindát és sok boldogságot kívánok neki. 


    Julika, gondolom milyen boldog vagy, hogy ilyen szépen sikerült megszervezni az ünneplést, a találkozást. 


    Nagyon nehéz összehozni a rokonságot, legalábbis a környékünkön. 


    Nálunk már a névnapok is csak  köszöntő szavakra korlátozódtak, amit nem  is személyesen  oldunk meg, hanem igénybe vesszük a technikát. 


    Saci, én is a "most múlik pontosan-t" szeretem tőlük, és még pár számot. Már nagyon nehezen bírom a nagy zenebonát. Mondjuk egy Dollitól  elbírom. Én sem szeretem a nagy meglepiket, szeretek készülni,  és kell tudni az útvonalat is, mert ahhoz kell öltözni és kényelmes cipő is kell. Talán, ha nem viszel kaját, abból sem lesz semmi probléma, ma már minden kapható, még ha nem is olyan finom, mint amit te készítesz, igaz drágább is. Jó utat. 


    Magdikám, hát így vagyunk a főzéssel, de talán minden családnál megvan valamilyen hagyomány. 


     


     Szép idő van ma is, ki is megyek egy kicsit. 


     


     

  25. 2019. szeptember 15. 11:59284727.

    Szép vasárnapot Mindenkinek!


     Julika, Melindát isten éltesse.Irigylem ezt a szép családi találkozót. Egy ideig nálunk is volt aug.utolsó hétvégéjén, kinn a hegyen sátrakban aludtunk, bográcsban főztünk és mindenki vitt is valamit...30 körül szoktunk lenni, nagyon szerettük, évekig ment , aztán mikor meghalt a sógornőm férje abbamaradt..


    Magdikám, voltam a koncerten,  nagyon rossz lépés volt.A Kiss Tibi és főleg  a "most múlik" miatt mentem, ami el sem hangzott. Óriási szinpad villogó technika és olyan hangerő, hogy mindenem beleremegett.Amit ugye nem tudtam, hogy a Quimby egy valamilyen kemény rock zenekar. Rengeteg ember volt, persze főleg fiatalok és tomboltak, csak nekem volt nagy csalódás.


    A fesztivál miatt rengeteg ember volt a téren is, még álltak a sátrak, a főző helyek.Körülnézni jó volt, láttunk egy csomó igazán szép, értékes kézműves terméket, és persze sok bóvlit is.


    Nálunk váratlan esemény történt.Tegnap bejelentették a Kissaciék, hogy hétfőn reggel, mármint holnap, indulunk egy közös pár napos kirándulásra, nincs kibúvó, szállás lefoglalva. Amellett, hogy nagyon örülök, tele vagyok aggodalommal hogyan bírom majd a menést, a papa az idegen szállást, ők meg mindenre azt mondják ne aggódj, megoldjuk..


    Gyorsan elkezdtem főzni az itthon maradóknak,, babgulyás, töltött hús, túrófánk...Elvitelre oldalast sütök még ezután, reggelit és ebédet kapunk a szálláson. A programot nem közölték, nagy unszolásra elárulták Szlovénia az úti cél, azt szerették volna, ha csak menet közben derül ki.      Nekem nagy gond a pakolás, talán már tudjátok, szeretek napokkal előbb pakolni


    Majd szorítsatok, hogy ne legyen velem gond, rossz útitárs vagyok..


     


    N


     


     

Címlap

top