Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2014. július 10. 20:11219901.
    Nekem is tetszik!
    előzmény:
    Picivirág1 (219899)
    2014-07-10  20:07
  2. 2014. július 10. 20:11219900.
    Erika!
    Ezzel kapcsolatban küldtem egy privit. Nórinak szeretnék megint kérni. Anno is te segytettél, mit , honan..és kapott is, mert sajnos jogosult volt rá. Azt hiszem még mindig az. 
    előzmény:
    erry (219893)
    2014-07-10  19:31
  3. 2014. július 10. 20:07219899.
    Szervusztok!
    Nagy titokban felteszek 2 képet Timiről. nagy "tragédia" történt. A fodrász jobban lenyírta a haját, mint ahogy szerette volna. Volt sírás, rívás, fogcsigorgatás...aztán megszokta. Nem szabad feltenni, gyorsan írjatok sokat, tűnjön el...bár soha nem jön a Menedékbe, de nem szeretnék kikapni. 
    nekem nagyon tetszett
  4. 2014. július 10. 19:56219898.
    Köszönöm, igen.
    előzmény:
    franci47 (219892)
    2014-07-10  19:31
  5. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 19:43219897.
    Erikám! Sajnáljalak vagy irigyeljelek-e a rendkivüli nyugdijemelésért? Inkább azt mondom, részvétem, hogy jogosult vagy rá! Ismerem a témát, nekem nem sikerült...Jobb lenne, ha nem szorulnál rá... 
    előzmény:
    erry (219893)
    2014-07-10  19:31
  6. 2014. július 10. 19:40219896.
    Gratulálok a nyugdíj emeléshez!!!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    erry (219893)
    2014-07-10  19:31
  7. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 19:38219895.
    Ildikém, sajnálom, hogy megint "kihúztam nálad a gyufát", igazán nem ez volt a célom.
    Már két hsz-t is irtam ezzel kapcsolatban, egyszer én X-eltem ki véletlenül, másodszor elment a net. Gondolom a teremtő nem akarta, hogy elmenjen. Viszont nem akarom, hogy ennyiben maradjunk a gyufával. Ez a "vidéki" szó nálam olyan pesties szó. Mit tegyek, ott éltem le életemből 56 évet. Az én nyelvhasználatomban köze sincs ahhoz, hogy valaki hol él. Maradi gondolkodásmódot jelent, ami általában a vidékiekre volt jellemző. Nem tehetek róla, ebbe születtem bele.  Nem tudom, téged miért sért ennyire, hiszen egyáltalán nem rád vonatkozott. Talán többen élnek közülünk vidéken (nem Pesten), gondolom nem mindenki veszi magára a maradi gondolkodásmódot, nem is lenne rá semmi oka. 
  8. 2014. július 10. 19:37219894.
    Inspsiráló idézetek.


    KOS: “Általában az az ember jut a legmesszebb, aki hajlandó merni és csinálni. Egy óvatos hajó soha nem jut messze a parttól.” – Dale Carnegie


     


    BIKA: “Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes.” – Albert Einstein


     


    IKREK: “A talánokban
    van minden biztos pont nekem. A kételkedés a válasz, a nemdöntés az
    állásfoglalás, és minden kihasználatlan lehetőség a szabadság.”
    Szeifert Natália


     


    RÁK: “Hogy bármit behozz az életedbe, képzeld azt, hogy már itt van.” – Richard Bach


     


    OROSZLÁN: “Megszületett-e
    valaha benned a gondolat a tükör előtt állva: köszönöm? Dicséred-e
    magad rendszeresen; tekintesz-e csodálattal, áhítattal saját belső-külső
    egyediségedre, szépségedre? Vigasztalod-e magad, biztató szavakkal, ha
    épp elvéted a lépést? Buzdítod-e saját lényedet: sikerülni fog, képes
    vagy rá, mert Erő vagy és Fény?”
    – Cs. Szabó Virág


     


    SZŰZ: “A magunk kis
    világában megteremthetjük a belső békét, az egyensúlyt, a harmóniát
    azáltal, hogy rendet teszünk belül és kívül is. Mert ahogy odabent rend
    van és béke, úgy elrendeződnek körülöttünk is a dolgok, és sokkal
    jobbnak találjuk a külvilágot is.”
    – Bagdy Emőke


     


    MÉRLEG: “Az igazi
    összetartozás valószínűleg az élet legnagyobb értéke. És nyilvánvaló,
    hogy nemcsak szerelmi összetartozásról van szó, hanem barátságról, vagy a
    nehezen meghatározható “közöm van ehhez az emberhez” érzésről is.”
    – Popper Péter


     


    SKORPIÓ: “A mély
    elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert:
    felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a
    célodhoz, ha egészen a végéig elmész.” – Paulo Coelho


     


    NYILAS: “Hit és
    bátorság kell hozzá, hogy az élet nehézségeit, balszerencséit és
    szomorúságait kihívásnak vegyük, amelynek megfelelni erőt ad, és ne
    igazságtalan büntetésnek, amelynek nem lett volna szabad velünk
    megtörténnie.”
    – Erich Fromm


     


    BAK: “A fejlődés első törvénye a rend. Ahhoz, hogy valami fejlődjön, rendszerre van szüksége.” – Andrew Matthews


     


    VÍZÖNTŐ: “Mert ha valakinek úgy nem vagy érdekes, ahogy vagy, akkor máshogy se legyél.” – Leiner Laura


     


    HALAK: “Magunkban hordozunk minden csodát, amelyet kívül keresünk.” – Thomas Brown

  9. 2014. július 10. 19:31219893.
    Szép estét!

    Csak most van érkezésem ideülni.......

    Legelőszer Sacikám téged köszöntelek....végre újra köztünk. Látom nagy élet volt nálatok.....A villámlástól én is félek.pár éve a kikapcsolt (de nem áramtalanított) gépembe csapott villám. Nem jól mondom, a szomszéd udvarba csapott be, de az én gépem is kapott belőle. Szerencsére a biztosító kifizette a javítást....

    Annuskám, bosszantó dolog ami a kis haverral történt. Csak bízni lehet benne, hogy gyorsan és olcsón tudják meggyógyítani.....

    Botfai lányok úgy látom jön tőletek az eső errefelé.....nagyon beborult.....

    Vidéki vagy pesti.......érdekes megközelítés valaki személyéről....Sosem a születési helye alapján itélem meg az embereket.....De már úgyis elmondtatok erről a témáról majdnem mindent.....

    Borsikát nem láttam, vajon mi lehet velük?

    Megfőztem holnapra.....gyümölcsleves lesz.....van töltött csirkemell és krumpli saláta......holnap Szentheverde napot tartok....
    Ja és még öröm is ért.......kaptam rendkivüli nyugdíjemelést......nem sok, de sok kicsi sokra megy....Keresek egy nagyon nagy kanalat, mert avval fogunk enni.....

    További szép estét mindenkinek!!!!!
  10. 2014. július 10. 19:31219892.
    Szívesen Vera.
    Remélem te jól vagy.

    előzmény:
    veracsek (219891)
    2014-07-10  19:22
  11. 2014. július 10. 19:22219891.
    Szervusztok!
    Sajnálom Annuska kishaverját, jobbulást kívánok neki, és lehetőleg olcsó gyógyszereket!
    Ildi: köszönöm a közös kedvencünk fotóit! 
    Hozzánk holnap jön a számítógép szerelő, de nincs bajom a géppel, csak a szokásos átalánydíjat adjuk oda, és összegyűlt pár technikai kérdésem, arra fog válaszolni, plusz átnézi alaposan a masinát.
    Sacikám: nagyszerű, hogy ismét köztünk vagy!
  12. 2014. július 10. 19:15219890.
    Anikó....valóban vidáman telt a hét, annak ellenére, hogy azért voltak kisebb nagyobb viták..pl, hogy a fiuk vagy a lányok főhadiszállása lehet e a meggyfa?Végül a fiuké lett, mivel ők fedezték fel előbb, de meghívták vendégnek a lányokat.
    Nekem is van még egy nézetlen filmem....az utóbb küldött két sorozat letöltési ideje viszont lejárt.....majd benevezek a következő küldésbe...Tetszik a kócolásos ötleted....
    előzmény:
    ancsa46 (219888)
    2014-07-10  19:02
  13. 2014. július 10. 19:10219889.
    Annuska....kár, hogy "beteg" a kishaverod....reméljük nincs nagy baja és jutányos lesz a jvítás....
    Magadról nem írtad hogy hogy vagy? Mennyire viselt meg a meleg? Most kicsit lehült a levegő és esett pár csepp eső...nem ártana kicsit több...bár az aratásnak nem hiányzik
    előzmény:
    Nusimama (219882)
    2014-07-10  16:51
  14. 2014. július 10. 19:02219888.
    Már jó rég voltam, de sikerült visszaolvasnom.
    Gabi, ezt írja a fáma "A vadászaton lévő sün tüskéi, illetve nyugalmi állapotban, valamint nappali alvásnál elernyedve a testen fekszenek"
    Mivel hála Istennek sok évet éltem úgymond vidéken, személyesen is volt szerencsém látni a pihenő süniket.
    Nem tanmesének szántam, és remélem nem sértettelek meg vele.
    Nem lehet egyszerű Ági mellett gyereknek lenni. Kell hogy önállósodjanak, hogy megtanulják beosztani az idejüket, esetleg
    önfeledten belemerülni a játékba, ami egyedül bizony nem is olyan könnyű.

    Saci, nagyon vidám  és nyüzsis napok lehettek ott Karoson, szerintem felnőtt korukban is örömmel fognak visszaemlékezni a "mama hotelre"
    Nálunk így felnőttkorban is megemlegetjük, és akkor jön hogy "mami emlékszel amikor a cseresznyefán fejjel lefelé lógtam?"
    Beatrix volt ilyen mászós. Természetesen aggódtam is értük eleget, de ez vele járt, és jó volt.

    Annuska, remélem nem lesz nagy gond a kishaverral, Neked nélkülözhetetlen, bár biztosan meg tudják javítani, csak nem mindegy mennyiért.

    Ma sok eső esett, és esik most is, így kinti munka helyett befejeztem Ildi által küldött filmet. Most itt ténfergek csak, mert mindig
    dilemma, hogy mi is legyen a következő.

    Ildikém, a képen lévő úriembernek olyan szivesen lesimítanám a haját, vagy még jobban összekócolnám.
    Nálam még mindig nagy kedvenc.
  15. 2014. július 10. 18:52219887.
    Szia Annuska!
    Már jól vagyok. Ezek a rosszullétek szerencsére hamar elmúlnak, másnapra kirúgja magát az ember és elkezd megint "rosszalkodni". na, azért vigyázok magamra. 
    Szegény "kishaver" meg nem vigyázott magára? Szegény kisöreg, mi lehet a baja? csak nem valami szerv átültetésre szorul???
    előzmény:
    Nusimama (219882)
    2014-07-10  16:51
  16. 2014. július 10. 18:49219886.
    Lányok!
    Azért Ági helyzete sem olyan rózsás. Nekem nagyon aranyos anyósom volt, de én sem örültem volna, ha egy udvarban kellett volna lakni. Biztosan szeretné ha a gyerekek nem zavarnák a nagyszülőket, azért neveli állandóan őket. Szerintem meg akar felelni. Azért mi sem vagyunk angyalok. Ha csak úgy kiengedné felügyelet nélkül a kicsi gyereket,  akkor azt szólnánk meg. 
    Igaza van Pötyinek. Egy nagyi nyáron legyen cinkos...nem kell mindenről beszámolni. Ha koszos, mielőtt haza jönnek a szülők, és ez baj,  ki kell glancolni a gyereketÉn ma skypon keresztül megkaptam: jaj, mama, én úgy szeretlek téged. Elza volt ilyen kedves. Már nagyon készülnek. 
  17. 2014. július 10. 18:05219885.
    Annuska
    írtam privit, de biztos nem láttad.

    Azt akartam, hogy szólj ha kell film, mert van feliratozva egy...a lányok már látták...

  18. Torolt_felhasznalo_568468
    Torolt_felhasznalo_568468
    2014. július 10. 17:28219884.
    Most akartam vissza olvasni ....de jött a felettem lakó "szomszédasszony"....a lányom lehetne....és hoztak egy kosár barackot.




    Ki kell pakolnom ....majd jövök.
  19. 2014. július 10. 17:14219883.
    Szia Annuska!

    Igen a kép onnan van, nekem is nagyon kedves.
    Sajnálom, hogy a kishaver lebetegedett. Remélem tényleg olcsóbb lesz a javítás,mint máshol.
    Hogy van Ricsi? Hogy van János?
    Azt nem is kérdeztem, hogy te hogy vagy?


    Nem borogatom a bokám.
    Próbálom felpolcolni, és vettem be vízhajtót.

    Imélt nem találom.
    előzmény:
    Nusimama (219882)
    2014-07-10  16:51
  20. 2014. július 10. 16:51219882.
    Szervusztok

    Sacika üdv. végre ujra köztünk.

    Érdekes okfejtés  volt amit irtatók.
     régen valóban a paraszt, vidéki eégszem mást jelentett mint ma. Szerintem sincs különbség vidék és város között. Csak okos, törekvő, tanulni vágyó és tudó ember között.

    Ildikém az a kép, ugye a téli szónátából van? Az a fiú igazán vonzó. A mosolya pláne. Irtam Neked emailt. Borogatod a bokád?

    Julika, jól vagy már?

    Itt ma elég kellemes az idő. A nap is süt.  Nekem igazán nagyon jó napom volt. Itt volt az unokám és csak most ment el. Sokat beszélgettünk. Olyan gyorsan mulik az idő, s nemsokára már messzire megy.
    Sajnos viszont rossz is van. Ugy néz ki a kishaverral komoly problémák vannak Holnap reggel elviszi a barátnőm fia. remélem megtudják csinálni és az ára sem lesz csillagászati. Hiába a kis drágám is öregszik erősen.
    előzmény:
    Picivirág1 (219879)
    2014-07-10  14:43
  21. 2014. július 10. 16:45219881.
    Szép napot mindenkinek!

    Kezdek viszazökkeni az az itthoni mindennapokba.....és várom, hogy mindenkivel újra "találkozzak"
    A visszaolvasásnál....ami eléggé időigényes volt....sok dologgal találkoztam, de visszafelé már nem érdemes reagálni.
    A legújabb témához viszont nekem is lenne pár gondolatom....lehet, hogy elfogult a véleményem, mivel én aztán igazán vidéki parasztlánynak  érzem magam...annak ellenére, hogy 50 éve városlakó vagyok...
    Nem érzem semmivel kevesebbnek magam ettől...többnek se.
    A lenézett vidékiek értékes emberek voltak....sokat dolgoztak és sok mindenhez értettek.Anyukám is tudott befőzni, savanyítani, aszalni, kertészkedni de varrni, himezni, horgolnolni, neccelni is.....Apukám kosarat, kópicot kötni, furni-faragni és mindent házkörüli dolgot javítani, alakítgatni....Annak ellenére, hogy sokat dolgoztak, volt idejük barátkozni, komázni, névnapozni, búcsút tartani ....és főleg a faluban mindig segítették azt aki rászorult...

    Gabika......a gyerekekről pedig annyit, hogy a szerintem a nagyszülőnek mindent megér, ha látja, hogy az unokái jól érzik magukat, főleg most nyáron lehetünk kicsit cinkostársaik is...
    Talán ha te is hívnál még párat az unokák közül jobban el lennének egymással, neked csak néha kellene programot kitalálni  ......lehet, hogy most helyszükére hivatkoznál, de hidd el nem akadály...jól érzik magukat akkor is ha esetleg szivacson, matracon jut alvóhely.....aztán udvaron lehet sátrazni, kuckózni....... tanulás helyett lehet mesét kitalálni, nagyobbak le is írhatják, rajzolni, ....ezeket csak ötletként írtam...a többi nagyinak biztos van ennél jobb és több ötlete...

    Pár kép a mi hegylakós nyaralásunkról...
  22. 2014. július 10. 16:33219880.
    Jókat somolygok a "vidéki" kifejezésen.
    Az attól is függ éppen hol van az ember.
    Mert, úgye...amikor Szenttesen jártam iskolába ott Pesti lány voltam, amikor Pesten jártam.. vidékinek számítottam    ..mert akkor már Pest mellett Kistarcsán laktunk.
    Amikor leköltöztünk Szegedre..akkor is Pesti voltam.
    Amikor kiköltöztünk Szegedről Domaszékre akkor "gyüttmönt városi" voltam.

    Igen, azt hiszem ma már a "vidéki" jelző inkább a maradi gondolkodású embereket illeti meg.

    A gyerek nevelésről...aki ilyen szigorral nevel, mint Ági..az nem nevel..csak idomít.
    Nálam is azt csináltak az unokák amit akartak..majdnem!..Azért volt egy bizony korlát..amikor már veszélyeztették a testi épségüket..vagy a miénket.
    Emlékeztek?
    A Zsuzsinak az volt a mániája, hogy süssünk süteményt..állandóan sütöttünk..úgy is neveztétek el a "süteményes Zsuzsi".
    Egész nyáron pancsolhattak, legónk volt hegyivel, mert még a fiamtól is maradt.
    Az egész szoba legós volt, amikor abbahagyták jöttem a söprűvel egy kupacba söpertem..ők meg a szemétlapáttal beleszórták a dobozba.
    Mondjuk azért volt, hogy szétcsaptam köztükmert néggyel egyszerre ...volt, hogy igazságot kellett tennem.
    De majdnem minden nyáron lent voltunk a Balatonon..éppen Dalma emlegette amikor Hévizen voltunk ..Zsuzsi még talán 3 éves se volt.
    Úgy tudok örülni, amikor emlékeznek rá, hogy hol voltunk velük és milyen jó volt.
  23. 2014. július 10. 14:43219879.
    Az én értelmezésemben a vidáki lány pozitív kicsengésű. És éppen a sokat szidott Áginál is. Van egy olyan jelentése, hogy sokkal család centrikusabb, sokkal óvóbb, féltő. Én nagyon gyakran használtam magamra a konzervatív jelzőt. Ezt nem úgy nem kell érteni, hogy le vagyok ragadva elmúlt elvek mellett. Inkább a hagyomány, az emlékek, a gyökerek  tisztelete, ami konzervatívvá tesz... én úgy érzem. 
  24. 2014. július 10. 14:32219878.
    Na Gabi, most aztán kihúztad a gyufát nálam a "vidéki lánnyal".

    Nem azért, hogy én talán vidéki lánynak tartanám magam.
    Egyáltalán mit jelent nálad a vidéki lány szó?

    Ismerek olyat, aki  városinak vagy fővárosinak tartja magát, és némely esetben nem ér fel egy negyed vidéki lánnyal.
    Ezt  a szót töröld légyszíves a szótáradból.

    Laktam városban  30 évig.
    Mit tapasztaltam annál, aki pl. aki tőzsgyökeres városinak hitte magát?
    Azt hitte, ha ő nem tud gyomlálni,az kiváltság, sőt valami fennséges lesz tőle, vagy semmit nem ültet,mert azt csak a parasztok csinálják, ezért sokkal különb  bárkinél.
    Ma már az öltözködésben sem látszik semmi. Régen bizony a falun élők sokkal szegényebbek voltak a városinál. Mindenki tanul, akár városon, vagy falun él.

    Nem ott kezdődik a dolgok értése, nem értése, vagy nevelés, hogy hol lakunk.

    Mi van saját magunkban, mit akarunk átadni, mennyire törődünk magunkkal és másokkal.  Mit tanultunk meg a szüleinktől, vagy esetleg másoktól.
    Képesek vagyunk-e fejlődni.
    Te többször leírtad, hogy egyke voltál. Mi négyen voltunk testvérek, nem dúskáltunk anyagi javakban, de  bennünket is féltettek úgy a szüleink,mint akár az egykét.
    Minden gyermek más-más egyéniség.

    Soha nem felejtem el, 11 éves korában meghalt az Öcsém , és egy egykés szülő,mellesleg  Anyukám sógornője, azt mondta, ne bánkódj, neked még maradt 3, ha nekem ez az egy meghal nem marad egy sem. Számszakilag teljesen igaza van, de mi van ott belül, ahol a léleknek kéne laknia.

    Szóval Gabikám ez a nézet lejárt már, az embert nézd, itt is ott is vannak hiányosságok.

    Nagyon tetszik nekem Kati unokatesóm,mert ő soha nem tagadja azok voltak a legszebb évei, amikor itt a falunkban nyaralt.  Pedig ő Pesten született.

    Bocsánat,nem akartalak bántani, de már sokadik alkalom ez a  pest-vidék téma nálad,így gondoltam leírom a sk. véleményem.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219875)
    2014-07-10  13:34
  25. 2014. július 10. 14:20219877.
    Én nem szoktam használati utastást kapni a gyerekhez. Nem azért, mert én tudom, mit kell tenni...a fenét tudom. Kriszti tudja, vigyázok rájuk...amit elrontok, majd vissza csinálják...ha ugyan lehet még elrontani rajtuk valamitÉn úgy csinálom, ahogy nekik, és nekem a legkényelmeebb. Szeretnek kint matatni a műhelyben, a fás színben...csinálják..az enyémek is szerették. Szeretnek tv-t nézni, gépezni, csinálják....Kriszti meg szokta kérdezni, mit csináltok? Elvagyunk, jól elvagyunk. Nem is kíváncsi többre...nem szeret ő sem okoskodni. örül, hogy valaki fogalkozik a gyerekekekkelMár az étkezés sem érdekel. Szerencsére Boldizsár már normálisan étkezik, tudok a foga alá főzni. Virág meg jól el van a fagyasztott gombóccal, sült krumplival...virslivel. Néha beletúr a normális kajába, de ennyi. Már nem izgat, eszik fokhagymás pirítóst..sokat, hagymával, tökmagolajos kenyeret. És nem sovány. Édesség mehetne  reggeltől estig
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219876)
    2014-07-10  13:52
  26. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 13:52219876.
    "Nem olvastam vissza, hogy mit írtam el.Nem kérek korrektort."

    Tudom, ez nekem szólt...
    Téged nem szoktalak korrigálni, mert nem is kell. Mi előnyben vagyunk, ezt csináltuk hosszú éveken keresztül. Hibát nálam is lehet találni, pl. előszeretettel nem használom a hosszú í-t, ű-t, utálom. Gyakran teszem mellé a kezemet az alaptartásban. Gondolom, tudod ez mit eredményez? Ha ugy hagynám, biztosan nem tudnátok kitalálni... 


    "Kíváncsi lennék, mit csinálna Balázska, ha egy nap azt csinálhatna amit csak akarna. 
    Legjobb megismerése a gyereknek, talán nem kéne megmondani az anyjának, "


    Ezt gyakorlom most is, az ég világon semmi gond nincs vele. Szerintem jól érzi magát. Bogarakat gyűjt egy üvegbe, vizet is öntött rá... "Jaj, fúj, azonnal dobd el!" mondaná Ági... "ne pancsolj..." 30 fokos melegben. Ezt kell hallgatnunk, Lacival csak nézünk egymásra. Én még sarazni is engedem... Megszárad és letörli magáról... Még bátorítom is, mert még benne van a félsz, hogy ezt nem szabad... szegénykém... Ha itthon van, egyedül nem jöhetnek le a gyerekek, kint ül velük és egrecirozza őket. Ha fel kell mennie, akkor beszól: Gabi néni kijön hozzájuk? Fel kell mennem... "Jó, majd rájuk nézek" a válasz.  Én meg is mondtam neki, már évekkel ezelőtt, ezt ne várja tőlem, ha ki akarok ülni, kiülök, ha be akarok jönni, bejövök és ők kint maradhatnak. Ha ketten vannak és megy az üvöltés, szétcsapok közöttük. 
    előzmény:
    franci47 (219874)
    2014-07-10  13:18
  27. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 13:34219875.
    Most mondjam, hogy a javítás nem volt számomra elég szájbarágós? Hiányzott egy kettőspont, vagy egyenlőségjel. Csak még egyszer leírtad... én meg megerősítésnek vettem. Én ilyen hüle vagyok! 


    Ágival kapcsolatban, ő még képes a legó játék örömét is elrontani és kényszeríteni rá a gyereket. Sajnos az együttlakás "öröme", hogy nem mondhatom meg a véleményemet.  Ismersz már annyira, hogy el tudod képzelni, mennyire megfekszi ez a gyomromat. Szóval a lányos anyáknak könnyebb, mert "egy tőről fakadnak", "egy húron pendülnek" szó nélkül is értik egymást, azonosak a gének. Számomra még 10 év után is idegen az elméletei, gondolkodásmódja miatt. Ráadásul annyira konzervatív a fiatal kora ellenére, hogy az már fáj. Persze ez a neveltetéséből is fakadhat. Nem szívesen írom le, hogy "vidéki" lány, mert ott is lehet haladó szellemű az ember, de ő nem az. Ugye értitek? 


    Sajnállak, hogy nem lehet beilleszteni a jó betűt. TÉNYLEG HIÁNYZIK A HELYESÍRÁS JAVÍTÓ! Meddig húzzák még? 
    előzmény:
    Picivirág1 (219873)
    2014-07-10  13:17
  28. 2014. július 10. 13:18219874.
    Késői jó reggelt, vagy korai jó estét!

    Itt morcoska az idő.
    Reggel elmentem a temetőbe, körbekapáltam a sírokat, és letisztítottam a száraz fűtől, amit a kaszálás után felver a kasza.

    Tartott, ameddig tartott, már csak nagymamasírja volt hátra, ami hagyományos, és az teljes kapálást  kíván.
    Megeredt az eső, így ott kellett hagynom.
    Hazaérkezés után Kati hívott, kérdezte megyünk-e valahova talizni.
    elmeséltem, hogy nem, és más fontos témában értekeztünk.
    Sokáig, talán másfél óráig is.

    Kis ebédgyártás a maradékból, aztán most értem ide. Közben Anikóval is beszéltem.

    Kószálás a FB-on, a levelezőmben... stb.

    Én is kaptam hajdanán utasitást Bence vigyázása közben, igaz nem egy hétről volt szó, hanem majdnem az egész nyárról.
    Bizony nem volt éppen  nyugodalmas nyarunk. /több nyár egymás után/.

    Szerintem hagyni kell a gyereknek egy kis önállóságot, nem lehet mindig beosztani az időt.
    Kíváncsi lennék, mit csinálna Balázska, ha egy nap azt csinálhatna amit csak akarna.
    Legjobb megismerése a gyereknek, talán nem kéne megmondani az anyjának, kiismernéd rendesen Gabi.

    Sacikám üdvözlet a fedélzeten. Örülök,hogy meggyógyult a géped. Ha villámlás okozta a kárt, talán még a biztosító is fizet.

    Mindkét történetet ismerem, már régről, de nagyon szépek.

    Ilikém, remélem megnézed a film végét és akkor nem lesz hiányérzeted.
    Bár csak sejteni lehet, hogy történt, vagy nem történt ümmölés.
    Nagyon aranyos a következő film is, ami ugyanezen "forditóanyától" származik.

    Magdikám a Cunningban a férfi volt a favorit,mint szerintem minden filmben. Valahogy előtérben vannak.
    Most mi lesz a következő?

    Várom a velem együtt későn kelőket.

    A nap gondolata nálam.


    Sosem lehet tudni egy nőnél, hol végződik az angyal, és hol kezdődik az ördög.


     


    Heinrich Heine

    1. kép. emlékeztek?
    2. kép ....mentem.

    Nem olvastam vissza, hogy mit írtam el.Nem kérek korrektort.

  29. 2014. július 10. 13:17219873.
    Gabi!
    Azt mondtam, hogy nem akarok többet erről beszélne, de ha már szóba hoztad, elmondom.
     Én azon sértődtem meg, hogy a következő hozzászólás a javítás volt!!!!!
     És ezt nem vetted észre.
     A hibás szót írtam le, nem írtam, hogy javítás, de elmondtam, töröltem valahogy a szöveget, és ezt szerettem volna írni..és leírtam.  
    Nem tudom mit nyomok meg néha, de ha javítani akarok akkor kék lesz a javítandó szó helyén és újra kell az egész sort írni, nem lehet beilleszteni a jó betűt. És mondatok is törlődnek, amit csak akkor veszek észre, ha elküldöm. 


    Sajnálom, hogy Ági olyan, amilyen. Sok joga nincsen, hogy a te nevelési módszeredet bírálja..már mint azt, hogyan nevelted te a a gyerekeidet. 
    Ebben az esetben tényleg az a megoldás, ha "meghúzod" magadat, ha ott vannak a gyerekek kedvezel nekik, a többi nem érdekes. 
    A lego nagyon jó játék, ha nem készerből kell játszani vele
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219870)
    2014-07-10  09:35
  30. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 12:43219872.
    Lesimítják? Ezt nem is tudtam... Én arra gondoltam, hogy kieresztve sem tudják egymást megszúrni, mert ha a másiknak is ki van eresztve, nem lehet hozzáférni az ugyanakkora tüskével. Szóval sántít egy kicsit, de azért tanmesének jó. 
    előzmény:
    ancsa46 (219868)
    2014-07-10  09:08
  31. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 11:41219871.
    OK! Én is szoktam a telefont használni töltés közben! 
    Néha már azt hiszem, Ági szándékosan terrorizálja a gyerekeit. Szomorú vagyok miatta, de nem akarok konfliktust. Persze nehéz megállni. Én azt szeretném, ha mellettünk Balázska jól érezné magát, főleg a szünidőben. Nagyon rossz a taktikája, mert a sok ellentmondás dacot szül a gyerekben. Ráadásul nem mindig magyarázza meg a döntése okát a gyereknek. "Azért, mert azt mondtam" a válasz a miértre... Sajnálom szegény gyerekeket. Ami a csúcs, szerinte én sem neveltem jól a gyerekeimet... Hogy jön ahhoz, hogy felülbíráljon a főokos? Mintha ő és a testvérei tökéletesek lennének... 
    Na meg én elrontom a gyerekeket... Hogy ronthatnám el egy hét alatt szünidőben? Egy nagyszülőnek nem a szigor és főleg nem a terrorizálás a dolga... 
    előzmény:
    veracsek (219867)
    2014-07-10  09:04
  32. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 09:35219870.
    Picikém, nyilvánosan megkövetlek! Nem bántani akartalak az elírásodért, valóban hiába gondolkoztam, nem értettem azt a szót. Nem azért kérdeztem, hogy bántsalak. 
    Most próbáltam úgy írni, hogy nem "vakon", letakartam a képernyőt írás közben. Bizony, mivel nem láttam, nem javítottam azonnal és voltak benne hibák. Az egészet visszaolvasni pedig unalmas volt. Ne pironkodj, ha nem megy úgy a gépelés, mint a profiknak, nem várja el tőled senki, még én sem. Lécci, ne sértődj meg, ha valamire rákérdezek! Csak egyszerüen ird meg, hogy yzasss = krumpli és ennyi! Ezt is csak akkor, ha komolyabb az elírás nem betűtévesztés. Azt még én is ki tudom találni, sőt észre sem veszem. 
    Már írtam neked, te óvónő voltál, azt szívvel lélekkel csináltad, ahhoz értesz. Mindenki másban jó. Ne bosszankodj miatta, főleg ne szégyelld magad. Én nem lennék jó óvónő... nincs hozzá türelmem, energiám, fantáziám, stb. nagymamának is csak közepes vagyok...nem mindig elég a szeretet... 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219869)
    2014-07-10  09:23
  33. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 09:23219869.
    Hajszál híján összevesztem Ágival, Laci bökdösött... Mondtam, ha velem van a gyerek, én vagyok a főnök, akkor én mondom meg, hogy mit csináljon. Ne akarjon már távollétében is utasításokat adni. Most az volt a probléma, hogy mivel csak egy tablet van, Bálint meg nincs itthon, csak este tudna vele játszani egy kicsit. Ő is igényt tart a gépre. Persze, ha leadná a töltőt, akkor fel lehetne tölteni addigra, mire hazajönnek. Olyan akaratos, uralkodó, őrmester természete van, csodálkozik, ha a gyerekei is ilyenek, főként Bálint. Balázs kis nyuszi, mint Gábor.  Minden akarat le van törve benne. Meg kell mondani neki, hogy mit csináljon, különben csak üldögél, nehogy leszúrják. 
    Most már megcsinált 8 db legófigurát, hogy tudja bemutatni az anyjának. Először elhűltem, már csak a legódarabkák hiányoztak nekem, de rendes, csak a kisasztalon vannak. Én is szeretném, ha elsősorban jól érezné magát szegény gyerek. 
    Mivel már tanultak angolt, kértem a könyvét, hogy játékos formában tudjak vele gyakorolni. Én vagyok az egyetlen, aki tudna segíteni, fel is ajánlottam, Ági németet tanult. Nem kaptam meg. Ezen a szinten még tudnék neki segíteni.Gondolom, hogy nehezen emészti meg, hogy ebben hátrányban van, valamit nem tud. A számítógép miatt előnyösebb az angol tanulása. Erről is nehéz volt meggyőzni. 
    Szegénykének majd később engedélyezek 1 órát a laptopon játszani. Sajnos erősen melegszik a gépem, időnként ki kell kapcsolni, hiába a ventillátor. Nem jó neki ez a mostani hőség. Remélem ma még nem lesz. 
    előzmény:
    Picivirág1 (219866)
    2014-07-10  08:20
  34. 2014. július 10. 09:08219868.
    Jó reggelt.
    Sacika, nagyon örülök hogy kész a géped és itt tudsz lenni velünk. Hiányoztál. Köszönöm a névnapos  nevében is a köszöntést.
    Várjuk a vidám mamahotelos képeket.
    Ilike, sűrű programotok lesz, remélem sikerül mindent elintézni.
    A reggeli sültkrumpli egy kis körözöttel mennyei.
    Gabi, aranyos a sünis történet, de aki látott már sünfészket az azt is tudja, amikor összebújnak akkor lesimítják a tüsijüket.

    Nálunk lóg az eső lába megint.
    Van tegnapi tökfőzelékem így nem főzök. Már mostam pár darabot kézzel, így még ki kell találnom hogy mit is csináljak.
    Varrnom kellene, de ahhoz meg ihlet, amie egyenlőre hiányzik.
    Legyen szép napotok.
  35. 2014. július 10. 09:04219867.
    Gabikám!
    Ha a tablet lemerül, akkor töltés közben is lehet vele játszani, mégis töltögeti szorgalmasan, én is szoktam így használni néha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219865)
    2014-07-10  08:03
  36. 2014. július 10. 08:20219866.
    Sziasztok, szia gabi!
    Nem értem ezt a tablet dolgot. Lemerült, és aztán? Fel lehet tölteni. 
    A mi gyerekeink  is élnek halnak a gépért. Most nyáron sokkal lazább a gyeplő. Virágnak fél órát kellett tanulnia, matekoztak és nyelvtanoztak. Nagyon jól ment. Mondta is Kriszti, látszik, hogy nem fáradt. Év végén már nagyon fáradt volt, nem ment a szótagolás, a nyelvtanban az elválasztás. Most meg ment. Gépezhetett is. Boldizsárnak az udvaron kell futni, a lúdtalpát gyógyítgatni. ha megcsinálja a gyakorlatokat ő "korlátlanul" játszhat. Ami azt jelenti, ha nincsen korlátozva, egy idő után maga hagyja abba. 


    Most egy ideig nem jutok géphez. Már mint délelőtt. 
    Jön egy bácsi masszírozorásra. Agyvérzése volt, szépen gyógyul, de maszírozást írtak neki elő. Csabára nehéz bejárni, Timit kérték meg. 
    Főzök is. Farr hát levest és rakott krumplit. Van szép régi krumplim, rózsaszínű, Zsuzsitól kaptam, azt használom el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101801 (219865)
    2014-07-10  08:03
  37. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 10. 08:03219865.
    Jó reggelt sünitársaim! (Hogy utaljak a tegnap esti bölcsességemre...) Ez annyira tetszik, hogy kitenném mottónak, de néha hosszabb lenne, mint maga a hozzászólásom. 


    Tegnap megrovásban részesültünk Ágitól... lemerült a tablet és Bálint este már nem tudott vele játszani. Büntetésből ma nem hozhatja le. Helyette kapott 2 láda legót, amit össze kell raknia. Ez lesz a mai feladata, hogy ne unatkozzon. Nem könnyű őt szórakoztatni, mert bármivel állok elő, nincs kedve hozzá, csak a számítógéphez...


    Kissé munkaigényes kaját állítok elő, töltött paprika lesz, remélem 2 napra. Jó lenne, ha elfoglalná magát. Mindjárt elindulok beszerezni a hozzávalókat. 


    A Thai Full-al is jól lemaradtam, csak napi 1 részt tudok megnézni este. Egyébként ki van kapcsolva a gépem.
  38. 2014. július 10. 07:26219864.
    Napsugaras szép reggelt kívánok mindenkinek!

      Végre,-végre!  csak hogy megjöttél Sacika! Nagyon hiányoztál.Árpi már azzal riogatott tegnap,hogy biztosan nem is akarsz további kapcsolatot velünk! Köszönöm szépen az enyémeknek is küldött jókívánságaidat.
    Nálunk nyugodt,friss a reggel a tegnap koradélutáni nagy felhőszakadás után.Nagyon régóta nem esett ennyi nálunk.Nagyon rá fért mindenre,mindenkire. Csak álltunk Brigivel az ablakban és néztük,ujjongtunk hogy szakad az eső.

    Ma ismételten "hosszú" napunk lesz,mert a délelőtti klubon kívül banki intézendők (bankkártya csere),-Árpinak szemüveges,-majd délután 3-tól fogászat (protkó csere) is tarkítja a mai intézendőket.Szóval jól "be vagyunk táblázva",hogy az unalomnak eszébe jusson erre kacsintgatni.

    Julika!
    Köszönöm,hogy emlékeztettél a történetre,-igazi mély gondolatokat,szeretet hordoz,...és olvastam Ildikóét,Gabiét is,...és mindenkit!-szeretettel-csak most nem tudok reagálni. Köszönöm a Szulejmánra emlékeztetést!-így megnéztem az este,-félbe hagyva a tfullh. 16. részét. (12.-nél láttam min kuncogtatok a jómultkor! ...de az ümmölés az ifjaknál akkor elmaradt!-a film szerint ).

    Ma  :  2014 július  10  csütörtök  van,
    Amália,Alma,Január,Kanut,Kenese,Rufina,Szilvána napja.

    ▶ Vidám ébredést,szép napot kívánok!!! - YouTube


    előzmény:
    silinga (219860)
    2014-07-09  21:39
  39. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 23:19219863.
    Ezt találtam! Nagyon igaz! 


    "Néhány sündisznó roppant fázik egy téli éjszakán. Összebújnak hát, hogy egymást melegítve védekezzenek a hideg ellen. De mennél jobban összebújnak, annál jobban érzik egymás tüskéit, annál jobban szúrnak. Próbálnak hát távolodni. Csakhogy akkor ismét dideregnek. Valahogy így van ez az emberrel is. Ha eltávolodik társaitól, minden kihűl körülötte, rideg lesz az élete. Ha közelít hozzájuk, némely szúrást, esetleg akaratlan tüskét el kell viselnie. De még mindig jobb szeretteink tüskés kedvét eltűrni, mint belefagyni az egyedüllétbe. Elvégre nekünk is vannak tüskéink, amelyeket a hozzánk ragaszkodók kénytelenek eltűrni. S ha él bennünk megértés, szeretet, e tüskepárbaj sosem okoz veszélyes sérüléseket. "– Kun Erzsébet

  40. 2014. július 9. 22:16219862.
    Szia Sacika!
    De jó, megjöttél!
    A géped is jó..akkor minden OK.
  41. Torolt_felhasznalo_101801
    Torolt_felhasznalo_101801
    2014. július 9. 22:15219861.
    Szia Saci! 
    Örülök, hogy végre ismét köztünk vagy! 
    Bizony, nem elég csak kikapcsolni a gépet, a villám bele csap a vezetékbe és leégetheti a tápegységet. Azt hiszem ebből tanulhatunk mindannyian! Most, amikor ilyen viharos időszak van, én éjszakára is mindig áramtalanítom a laptopomat. (Nem használom bele az aksit, közvetlenül a hálózatról működik). Még az internet csatlakozót is kihúzom. (A wifit is kiiktattam, mert nagyon lelassítja a gépet). Ha nagyon akarom, persze működtethetem hordozhatóként is. 
    Remélem, ezután rendszeresen jelentkezel, mert érdekel bennünket, hogy mi van veled. 
    előzmény:
    silinga (219860)
    2014-07-09  21:39
  42. 2014. július 9. 21:39219860.
    Szép estét minden kedves barátomanak....., ha még emlékeztek rám
    A "nyári tábor" egyenlőre bezárt, nagyon jó volt majd lesz képes beszámoló..
    Vasárnap Kaposváron voltunk nászékat köszönteni...
    A gépemet Saci vitte szerelőhöz tegnap és csodák csodája ma kész lett ..villámcsapástól kiment valami egység...csak ki szoktam viharkor kapcsolni, kihúzni nem , mert elég bonyolult hozzáférni..
    Próbáltam visszaolvasni...elég felületesen..
    Ami megmaradt..Pötyikének boldog születésnapot és utólag Erikának is, csakúgy, mint a kicsi Virágnak..
    Ilike Emeséjének, Anikó Petijének, és az összes Lacinknak pedig névnapi jókívánságaimat küldöm..
    Gratulálok a sikeres vizsgázóknak....
    Borsika igazi együttérzéssel gondolok rátok és kívánok türelmet, kitartást...
    Mindenkire szeretettel gondolok , , nagyon hiányoztatok....ha valaki kimaradt ...annak dupla ölelés /..valaki után szabadon.../
    Mára ennyi telt tőlem....kezdődik lassan a foci...a kedvenc csapatommal..

  43. 2014. július 9. 21:14219859.
    Julika, nagyon szép a történet. Köszi hogy említetted a Szulejmánt,
    annyira belefeledkeztem a filmembe hogy elfelejtettem volna.
    Veronika, akkor jól sikerült a vásárlás. A múlt hónapban én is váltottam be
    kedvezményes bónuszt. Volt két szülinaposom meg két névnaposom így jól jött.
    Jó éjszakát kívánok.
    előzmény:
    Picivirág1 (219856)
    2014-07-09  18:37
  44. 2014. július 9. 20:10219858.
    Ma Szulejmán...már akit érdekel. Én most vettem észre. 
  45. 2014. július 9. 19:27219857.
    Ezt ismertem, de gyönyörű történet!
    Nálunk ma egész délelőtt esett, de sikerült kivárnunk, amíg elállt, mert mentünk az Intersparba vásárolni. Ma volt az utolsó nap abból az akcióból, hogy 4 terméket 20%-kal olcsóbban adtak, de nagyon sok más is le van értékelve. Vettem egy szép darab rövidkarajt csont nélkül, felszúrattam, és itthon lókolbásszal töltve megsütöttem, mellé dobtam 2 nagy egész édesburgonyát héjastól, aztán ketté vágtam őket, meglocsoltam a pecsenyalével, megborsoztam, és tettem rájuk kis parmezán forgácsokat. Én élvezettel ettem, Laci csak a húst értékelte, pedig igazán finom volt a köret is. Mellé nagy házi kovászos uborkák is kerültek.
    Ez a mai vásárlás mindenképpen soron kívüli volt, péntelken már beváltottunk egy ilyen akciós dolgot, de az egyik szomszédnak nem kellett, és kidobta a lépcsőházi papírkosárba, mi pedig magunkévá tettük. Azért nem mindegy, hogy mennyiért vásárolunk, ugye?
    előzmény:
    Picivirág1 (219856)
    2014-07-09  18:37
  46. 2014. július 9. 18:37219856.
    Ez a férfi 80 éves és minden reggel reggelit visz a feleségének. Kérdezték tőle: Miért van az Ön felesége öregek otthonában? Ő azt válaszolta: Mert Alzheimer kórban szenved. Ekkor azt kérdezték tőle: Az Ön felesége foglalkozna azzal, ha Ön egy reggel nem hozna reggelit neki? A férfi azt válaszolta: Ő nem emlékszik... Nem tudja azt sem, hogy én ki vagyok. Öt éve nem ismer már meg.
    Meglepetten mondták neki: Milyen csodálatos dolog! Ön még mindig viszi a feleségének a reggelit annak ellenére, hogy ő már nem is ismeri meg Önt?
    A férfi elmosolyodott, a szemeibe nézett, megszorította a kezét, aztán azt mondta: "Ő nem tudja, hogy én ki vagyok, de én tudom, hogy Ő kicsoda!"



    Lehet, hogy ismeritek, és is láttam már. de ez akár rólam is szólhatna.  
  47. 2014. július 9. 18:28219855.
    minek oda a bokámra
    Még jó hogy oda, és nem a fejedbe
    Persze, hogy arra kékül az ég...itt vannak a felhők, a sűrű, fekete felhők. Szegény Timim tudta, hogy miért ment busszal a Tecoba dolgozni. Így 9 kor ér haza, de ki tudja, addig milyen idő lesz? 
    Beszéltem Sacival. 
    Annyira tettszik, ahogy levezényelték az unokatestvér nyaralást, találkozót. kaptam ötltet is tőle...Saci lánya nagyon kreatív. 
    Magdika"eldicsekedett" milyen jól megfér a kutya meg a macska. Persze, Paca jól elfér Győző hatalmas kosarában. győző meg az asztal alól figyeli mikor szabadul fel a helye. Majd akkor, ha én lefekszem és a cica rajtam fog tobzódni
    előzmény:
    franci47 (219853)
    2014-07-09  17:59
  48. 2014. július 9. 18:02219854.
    Pici én is sírok a közös sétákért, legjobban a hegyi  kirándulásokért, mert  az volt igazán szép.

    Menjen, aki még teheti.
    Fáj a szívem nekem is.
    Azért ne sírjunk, mert a két szemünket kisírhatjuk, akkor is így van.

    Nagyon szép sétákat, beszélgetéseket kívánok mindenkinek.
    előzmény:
    Picivirág1 (219852)
    2014-07-09  16:42
  49. 2014. július 9. 17:59219853.
    Jönnek-mennek a felhők.
    Most ez is elvonul felettünk,vagy sír itt egyet nem tudom.
    Hajtanám Magdikáék felé.
    Legylezgetek.

    Én aztán tiszta bolond vagyok. Itt a sok filmem, de most hirtelen beleszerettem a Lie to Me-be.
    Anikó, tudom, hogy láttad, mondtad is, hogy jó,  de nem kértem.  /Pöttyös orru/.
    Lányok már ti is láttatok vele filmet, most nem tudom a címét.
    Most töltöm az Ázsia torrentről, vidám, azt fogom nézni.

    Julika örülök, hogy jobban vagy, talán egy kicsit én is.
    A lábam még gyűjti a vizet, hogy minek oda a bokámra? Nahát.

    Már É-Nyon kékül az ég, lehet, hogy mégis sikerült, bár betájolni nem nagyon tudom magam, hogy kihez is megy a felhő.


  50. 2014. július 9. 16:42219852.
    Megírtam egy levelet Erikának és nincs meg!
    Azt írtam, hogy irigylem a közös sétákért. Menjek is minnél többet, legyenek sokat együtt. 
    Azt is írtam, hogy én nem szeretek piacra menni, sokan vannak, és sok az árú, nem tudom melyiket vegyem meg. ha megveszem azt látom, a szomszéd standon olcsóbb. A turiba sem találok magamnak ruhát, el vannak dugva a nekem valók
    előzmény:
    erry (219848)
    2014-07-09  15:06

Címlap

top