Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Placido Domingo rajongók

Hóanyó
Létrehozva: 2005. július 3. 13:34

Kedves Ancsám!
Neked nyitottam ezt a topicot,a közelgő Névnapod alkalmából!
Kedves idelátogatók!Egy nagyon jó barátomnak szeretnék örömöt szerezni azok álltal,akik szintén szeretik a komolyzenét:))
Hamarosan lesz a nagy koncert és még előtte,cserélhettek eszmét,és kötődhet a zene kapcsán uj ismeretség ,barátság!
Érezzétek Magatokat nagyon jól ezen a felejhettlen,szivet-lelket gyönyörködtető esten!
  1. 2010. március 6. 01:4012001.

    Kedves Zenekedvelők !

     

    Ahogy ígérteM:

     

    Veszprémi unnepi Játékok:

    2010 julius 28- augusztus 1.:

     

    07.29 Chick Corea es Freedom Band

     

    07.30. Komlósi Ildikó és Jose Cura

     

    07.31. Earth, Wind and Fire featuring the Al McKay All Stars

     

    08.01. Khaled "King of rai"

     

    Kísérőrendezvény: Munkácsy képek Amerikából a Csikász galériában.

     

    (Veszprém nevének származása: a "azánkban ideiglenesen állomásozószovjet csapatok"annakideén szép számmal voltak jelen

    a városban és környékén, és aktív csere és hagyományos kereskedelmet is folytattak mindennel ami mozdítható és eladható volt: Tovaris vesz búvárszivattyú ? vesz fúrógép? Mamika vesz szőrmesapka Gyevuska VESZ PRÉM ??? ....)

     

    udv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11962)
    2010-02-23  11:53
  2. 2010. március 5. 23:1812000.
    Ancsa drága!Pankának Boldog Születésnapot kívánok!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2010. március 4. 16:3311999.

    Boldog születésnapot Pankának!

     

    előzmény:
    Tsancsa (11996)
    2010-03-04  10:00
  4. 2010. március 4. 13:2711998.

    Sok boldog szülinapot Pankának!!

     

    Ugye a születésnapi képekből a tortával majd láthatunk egyet-kettőt.

    előzmény:
    Tsancsa (11996)
    2010-03-04  10:00
  5. 2010. március 4. 10:1411997.

    Kedves Ancsa!

     

    Olyan jó, hogy megint itt vagy velünk!!!!

    "Tettő" éves Kis Pankának boldog szülinapot!!

     

    Végre valami hír, mégpedig JÓ HÍR..Domingoról. Este nálunk aludt öt éves kis Fanni unokám, és azt mondta..  Éma, a Domingóért is imádkozzunk!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Tsancsa (11996)
    2010-03-04  10:00
  6. 2010. március 4. 10:0011996.

    Mivel tegnap én eleve hitelesnek fogadtam el az ismerősünk által írt hírt Domingo sikeres műtétjéről ..... de Őt nem mindenki ismeri .... most már azt is tudjuk, hogy a 

     

     

    SIKERES !!!! műtétről és javuló állapotáról szóló hír 

     

     

    Placido Jr.-tól származik .... így talán mindenkinek hihetőbb, elfogahatóbb az információ!

     

     

    és talán ugyanezen a módon a továbbiakban is a sajtónál kicsit előbb kaphatunk híreket Róla!

     

     

     

    Mert az aggódás közös, és hiszem,hogy együtt sokkal elviselhetőbb is!!

     

     

    Este leszek, Panka ma "tettő" éves!!!!

     

     

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11995)
    2010-03-04  03:40
  7. 2010. március 4. 03:4011995.

    Akkor meg turelmesnek kell egy ideig lenni. A fontos az, hogy a nehezen tulvan. Talan a holnapi ujsagok irnak valamit rola.

    Joejszakat Mindenkinek!

    előzmény:
    Tsancsa (11993)
    2010-03-03  22:11
  8. 2010. március 3. 22:1611994.

    Szervusz Árpi!

     

     

    Köszönjük szépen, a felvételeket, -tényleg szép!- és azt is, hogy eljöttél felénk, megosztottad velünk.

    Amennyire tudom merre éltek, de jó is lenne, ha Domingo egyszer tényleg ott énekelne .... oda még mi is eltudnánk jutni!

     

     

    További szép napokat, szép, örömteli felvételeket kívánok Nektek:
    Ancsa 

    előzmény:
    otata (11992)
    2010-03-03  19:34
  9. 2010. március 3. 22:1111993.

    Nem Katóka!

     

    Arról nem szól a fáma .... sajnos!

    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11991)
    2010-03-03  19:17
  10. 2010. március 3. 19:3411992.

    Szia kedves Ancsa és mindenki!

    A múlt évi képek között keresgélve, ráakadtam a gyermekeim egyik kirándúlús albumára, amelyben a következő jópofa kisfilmek voltak:

    YouTube - Dinikéék a hegyekben 167.avi 

     YouTube - Dinikéék a hegyekben 168.avi

    YouTube - Dinikéék a hegyekben 170.avi 

     YouTube - Dinikéék a hegyekben 256_2.avi 1.avi

    Tulajdonképpen azért küldöm el Neked, hogy gyönyörködj az utólsó felvételben, amit igazán amatőr templomi kórustag barátaink énekelnek, milyen gyönyörű lenne, ha Domingó énekelne ott. Elnézést, ha zavartam, kivánok jó éjszakát mindenkinek.

    előzmény:
    Tsancsa (11990)
    2010-03-03  19:10
  11. 2010. március 3. 19:1711991.

    Ez csakugyan jooooo hir!!!

     

     Az kiderult MI volt a baj??

    előzmény:
    Tsancsa (11990)
    2010-03-03  19:10
  12. 2010. március 3. 19:1011990.

    Most kaptam Svájcból !

     

     

    Dear Ancsa!

     

    ...... 

    Did you hear already, Placido did have his second surgery yesterday and everything went fine. Now he needs a rest for 4 weeks. I'm so happy he's fine!!!!!!!

     

    Have a nice day!

     

     

     

     

    Kedves Ancsa 

     

    ......  

    Hallottál már Placidónak tegnap volt a második sebészete és minden jó lett. Most neki szüksége van egy pihenésre 4 héthez. Én annyira boldog vagyok, hogy ő jó!!!!!!!
    Legyen szép napod!

     

     

    Ez ugyan nem hivatalos hír, de hiszek fanatikus svájci Domingo rajongó ismerősömnek!!!!!

    Ha találok hivatalosat valahol, természetesen, hozom, írom!
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11989)
    2010-03-02  18:12
  13. 2010. március 2. 18:1211989.

    Szia! csakugyan jo, hogy itt vagy!!

    talan 2 napja hallottam egy ariat Villazonnal es a bemondo emlitette Domingo most nem fog follepni jo oar hetig. de rogton hozzatette a publiciszta mindenkit megnyugtat (gondolom naponta) hogy semmi komoly es a maestrot ismerve meg a mutobe igyekezve is dolgozni fog-valamin, valamikepp, es labadozas kozben is.

     

    Ez igy is lesz, de en azt mondom most egy ideig semmi valodi hir nem lesz.

     

    Tegnap este lattunk egy Broadway produkciot. megpedig a Jezus Krisztus Szueprtart..Turneznak...Nagyon jo eloadas volt, a zene meg mindig fantasztikus..

    Csupa fiatal, tehetseges szereplo...kiveve..kiveve..a foszereplo, cimszereplo! Ugyanaz az enekes lepett fol Jezuskent aki ezelott 36 evvel a filmben jatszott!!

     

    Ted Neeley akkor ugyan fiatal volt, talan TUL fiatal a szerepre...most viszont...haaaaat....kicsit izgultunk mikor enekelnie kellett. De azert helyt allt....

    előzmény:
    Tsancsa (11986)
    2010-03-01  22:00
  14. 2010. március 2. 10:0211988.

    Szia!

     

     

    Köszönöm, igen, tudom hogy sajnos a közelmúltban Neked is hasonló fájdalmas veszteséget kellett tudni feldolgozni.

    a hasznos munka valóban sokat segít .... most próbálom -családi ráhatásra is- elfoglalni magam .... nekem az újság van, ahol szívesen várják és fogadják a cikkeimet .... amikhez persze napokig is eltartható kutatással szedem össze az anyagot.... és közben a LEGSZEBB HANG énekel a fülembe!!!

     

     

    Gyuri!

    köszönettel elmennék, ott lennék 6-án, élnék a megtisztelő ajándékoddal .... Baráttal mennék, ott pedig a zene és a friss élmény talán legalább néhány órára elfoglalja a gondolataimat.

    Ha még mindig él a lehetőség, írj, -priviben, vagy a megadott emailre- mikor? hol? találunk meg 6-án!

     

     

    Köszönöm szépen az együttérzésedet:
    Ancsa 

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11987)
    2010-03-02  02:13
  15. 2010. március 2. 02:1311987.

    Kedves Ancsa !

     

    Örulök, hogy újra itt vagy, a "Domingós társadalomnak" nagy szuksége van Rád, te vagy a lelke és motorja ennek a spontán "kultúrbolond" társaságank, (messze túl a Mónika és Győzike sókon....meg az ilyen olyan helyszinelőkön....) Sok erőt kívánok a továbbiakra.... A hasznos munka sokat tud segíteni, ezt saját magamról tudom sajnos......

    /Mikor az én Anyum elment.....nekem egy hét múlva volt egy csoportom , és sokat töprengtem elvigyem e vagy oldjam meg valahogy a helyettesítésem ? Aztán hallottam a "királyi tv" egy persze éjszakai műsorában egy interjút Román Sándorral, aki épp arról mesélt, hogy mikor a Revansot írták, próbálták, akkor vesztette el az édesanyját, és ezért írta bele a darabba Törőcsik Marit mint Matyi anyját, és így mutatták be az előadást, amit  én is láttam, és nagyon megható volt az a része....na ez az interjú döntötte el bennem a kérdést hogy végzem tovább a dolgom minél hamarabb..../

    Bízom benne, hogy mielőbb jelzel, hogy döntöttél a 6.-a ugyében, és talán lesz módunk végre személyesen is találkozni.

    Sok vígasztaló zenét kívánok, Veled vagyunk!

     

    udv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11984)
    2010-03-01  21:37
  16. 2010. március 1. 22:0011986.

    Itt vagyok Katinka!

     

     

    igyekszem. igyekszem .... persze ez nem megy most aztán végképp Domingo hangja nélkül!!!

    Jó lenne tudni róla valamit! tudni, hogy jól van!!

     

     

    Talán nem meglepő, hogy most nem a vidám felvételeit hallgatom .... Andi legújabb videóját hallgatom, immár többedszerre .... a fordító program igazán jól fordítja a jobb oldali széljegyzetben a szöveget is .... más aprópóból ugyan, destimmel a szomorkás hangulatomhoz a dallam   

     

    Egyre szebb videókat rak össze a Kicsi Lány .... tetszik, hogy nem a megszokott Domingo fotók váltakoznak sorjában ... belevitt egy kis egyénit is és ez jó, ez tetszik!

     

     

    Jó éjszakát Mindenkinek ..... nyugodt békés, pihentető éjszakai álmot ... az éjszakák a legrosszabbak most!
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11982)
    2010-02-27  12:48
  17. 2010. március 1. 21:4511985.

    Ma hivatalosan is elkezdődött a CHOPIN ÉV !!!!

     

     

    Sajnos a most legfontosabb helyről nem érkezett, nem találtam semmi hírt .... remélem azért hamarosan előkerül valami újság!

     

     

     

    Egyébként egy érdekesnek tűnő programot találtam:

     

     

    Ünnepel a Klasszik rádió

     

     

    .... Február utolsó szombatján indult útjára a Klasszik Rádió 92.1 új magazinműsora, a Fidelio Klasszik. ... A műsort minden héten pénteken 17 órától nyilvános felvételen rögzítik a Magyar Állami Operaház Székely Bertalan termében. .......

     

     

    A teljes cikket a www.gportal.hu/komolyzenekedvelok portálon olvashatjátok >>>>>>>>>>> a Klasszik rádió logoját keressétek! 

    előzmény:
    sangrila (11907)
    2010-02-08  15:05
  18. 2010. március 1. 21:3711984.

    Sziasztok!

     

     

     

    Mindenkinek köszönöm szépen a vigasztaló szavakat!!

    Megpróbálom összeszedni magam, bár ma még elképzelni sem tudom, hogyan????

     

    Ancsa 

    előzmény:
    felkaiferencne (11983)
    2010-02-28  09:56
  19. 2010. február 28. 09:5611983.

    Éreztem, hogy Ancsával valami nagyon nincs rendben...de halálesetre azért nem gondotam...

     

    Ancsám!   Isten nyugosztalja szegény "Zanyudat!"

    előzmény:
    MPiggy (11982)
    2010-02-27  12:48
  20. 2010. február 27. 12:4811982.

    Termeszetesen! Ezt a beirast fel oraval Eszter levelenek megerkezese elott irtam be, csutortok delelott...., rosszat sejtven.

     

     

                   Nyugodjek bekeben Edesanyad Ancsa! 

     

    Vigyazzatok egymasra es jelentkezz amikor eleg eros leszel hozza. Mi nagyon sokat gondolunk rad es lelekben veled vagyunk....

     

    Kata

    előzmény:
    Tsancsa (11981)
    2010-02-27  12:39
  21. 2010. február 27. 12:3911981.

    Vagyok, vagyok .... de most még inkább magamban, a családdal >>>>>>>

     

     

     

    Majd jövök, ha kicsit enged a szorítás, a keserűség .... 

    előzmény:
    MPiggy (11979)
    2010-02-25  15:59
  22. 2010. február 27. 02:1911980.

    Kedves Domingosok !

     

    Hamarosan megírom a Veszprémi Unnepi Játékok Programját röviden ide.

    Helyszín a Veszprémi Vár (monszun esetén az Aréna, (Győri irányában a "gazdaságos" áruház mögött a börtönnel majdnem szemben....)

    Plusz ajánlom még a Lord of the Dance-t májusban annak aki az ír táncot szereti, bár ők lesznek Pesten is utána pár nappal.

     

    udv

    Gy.

    előzmény:
    MPiggy (11979)
    2010-02-25  15:59
  23. 2010. február 25. 15:5911979.

    Hol vagy  merre vagy Ancsa? Minden rendben?????????????

    előzmény:
    Tsancsa (11973)
    2010-02-23  19:33
  24. 2010. február 24. 17:0911978.
    Úgy utálom, hogy a bulvár elkezdte csócsálni a témát.........!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. február 24. 05:0511977.

    Kedves Ancsa !

     

    Bécs ugyében előásom egy régi kapcsolatomat a Vereinigte Buhne "mamutcég" jegyértékesítőjével, mert ha nem a Staatsoperben, hanem a Volksoperben lesz esetleg az emlegetett előadás, akkor nyert ugyunk lehet, ui. ők ellentétben a másik rablóbandával, akik eladták a februári jegyeinket másnak....igen normálisak voltak velem mikor két éve négy csoporttal mentem Tutanhamunt nézni. De nekik a Staatsoperrel nincs szerződésuk (sajnos....)

    Tudva a bécsi féléves jegyelővételeket, a nyomozást már most el kell indítani....(illetve Hédit, a bécsi magyar idegvezetőmet is megkérdezhetem hátha hallott valamit....)

    A Vpi un jétékokon más érdekességek is várhatók, ha többet és biztosabbat tudok, majd jelzek mint a sipolós tejforraló.....

    Remélem holnap egy munkatársam átveheti a BB jegyeinket, azért vagyok frászba, mert hetek óta nem tudok kapcsolatba lépni az o/a ház értékesítőivel, mondjuk nem igazán kommunikatív fajták, általában 10 napra szoktak válaszolni e mailre, a telefont meg mellérakják, hogy ne zavarják őket az ugyfelek....de be szokták tartani amit igérnek......azért nyogodtabb lennék ha már kezemben lennének a jegyeink.....ha átvettuk azért itt is jelezni fogom, illetve

    elkuldom majd a maroktelefonom számát, hogy mikor begördulunk a busszal tudjunk találkozni hogy átadjam a jegyeket.

    Amugy megyek egyet most vasárnap is a Madachba egy remélhetöleg jo vígjátékra a Sors bolondjaira.

     

    Domingonak mielobbi gyogyulást kívánok !

     

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11962)
    2010-02-23  11:53
  26. 2010. február 24. 02:2311976.

    Meg egyszer vegigbogarasztam az internet hireit- de mind ugyanazt mondja, akar Los Angeles Times, akar New York Times.

     

    Dehat ez igy is van rendjen, hiszen senki sem tudja mirol van szo- semmi mas teendo nincs mint turelemmel varni, szoritani, legjobbakat kivanni a Maestronak. Folteheteon rafer egy kis szusszanas, pihenes.

    előzmény:
    Tsancsa (11975)
    2010-02-23  22:09
  27. 2010. február 23. 22:0911975.

    ezt most találtam:

     

    Notizziario Italiano cikke: 

    a fordítás szerint lényegében ugyanazt írják .... alhasi fájdalom, megelőző műtét .... hat hét pihenés ... 

     

     

     

    Monsters and Critics.com - ‎3 óra ezelőtt‎

    Placido Domingo sebészeten keresztülmenni
    Washington - Placido Domingo, a világ,-híres spanyol tenor, karmester és operai vezető, egy a honlapjáról való közlemény szerint nem részletezett hastáji fájdalomért kell sebészeten keresztülmennie.

    Domingo, aki előadásokat töröl Londonban és Zurichban, reméli, hogy körülbelül hat hét alatt visszatér a színpadhoz a nyilatkozat szerint, amit hétfőn feladtak a honlapon.
    Domingónak alacsonyabb hastáji fájdalma és testi kényelmetlensége Tokióban levő legutóbbi előadások alatt voltak miközben arra ösztönözte őt, hogy térjen vissza New Yorkhoz egy teljes testi vizsgáért.
    A doktorai megállapították, hogy neki orvosilag ajánlott megelőző sebészeten kell keresztülmennie, mondta a nyilatkozat.

    Már március végén visszatérhetne Simon Boccanegra nehéz címszerepéért annál a Staatsoper Unter Lindennál, amit  Berlinben, egy szóvivőnő, elmondott The New York Times-nak.

    A cikk további része a két opera igazgatásáról, problémáiról és arról szól, hogy mindezek ellenére Domingo vonzza, hozza a támogatókat, és a közönséget. 

     

     

    Telegraph.co.uk. - 11,06-kor 

     

     

    Esetleg még azzal tudok segíteni azoknak akiknek gondot okoz a fordítás, hogy www.webfordítas.hu link még a legközelebbi érthető fordítást adja ... legalábbis angol nyelven!!!!!

     

     

    Még kb. fél óráig fönt leszek, ha addig érkezik valami, hozom, teszem!

     

    Együtt drukkolunk, csak gyertek .... úgy könnyebb ...

    Ancsa 

    előzmény:
    moty (11896)
    2010-02-04  18:42
  28. 2010. február 23. 20:2711974.

    Ancsa!

    Meglep ez az újabb Cura vonás. Amikor először volt Pesten nem sokkal a híres Traviátája után, olyan szimpatikusnak tűnt. Készítettek róla egy filmet, ahogy járta Pest lepusztult részeit, fényképezett rengeteget, a kint tátoskodó gyerekekke lepacsizott...De a siker úgylátszik a fejébe szállt... A lányaim mesélik, hogy vannak sportolók is, akik a pályájul elején olyan jó fejek, kedvesek a szurkolóikhoz.... aztán a jelentős sikerek után igen "nagy lesz az arcuk"

     

    Milyen más a mi emberünk!!!!!!!!!!!

    Aggódva olvasom a híreket valahogy eszembe se jutott, hogy Ő is lehet beteg... Pedig egypár éve is volt valami komolyabb.. valakitől... hallottam, hogy  meg volt ijedve szegény, de hála Istennek kijött belőle. 

    előzmény:
    Tsancsa (11963)
    2010-02-23  12:18
  29. 2010. február 23. 19:3311973.

    a további cikkek >>>>> ezekszerint szöveg alá téve olvashatóak!

     

     

     

    Times online cikke: 

    http://entertainment.timesonline.co.uk/tol/a rts_and_entertainment/stage/opera/article7037836.ece 

     

     

     

    Bild.de Operation! Startenor Placido Domingo ..... 

     

     

     

    pure people >>>> lapozható fotógaléria az integető Maestroról! 

     

     

     

    CIRCIUTOMATOGROSSO cikke 

     

     

    Nem másolok többet .... a fordítás szerint nagyjából ugyanazt írják! 

    előzmény:
    sangrila (11862)
    2010-01-19  19:53
  30. 2010. február 23. 19:2511972.

    Azota sikerult bejutnom egy masik opera hiroldalra, ahol ismet  szukszavuan csak annyit kozolnek, Placido Domingo  publicistaja  tegnap bejelentette az enekesnek "megelozo kisebb hasmutet javasoltak egy alapos kivizsgalas utan."

     

     A beavatkozas New Yorkban fog tortenni.

     

    En azt gondolom, a hir ennyi..az osszes tovabbi cifrazas pedig...csak cifrazas. Talalgatas...szenzaciohajhaszas.   

     

    Az embervalamennyi ujsag tobbet akar tudni mint a masik.  Valamirol, ami egyelore meg tobb nem tudhato....

     

    A sajat weboldal meg mindig csigalassusaggal (sem) nyilik-vagy a latogato sok, vagy az en gepem lassu. De nem hiszem, hogy ezenpillanatban ennel tobb lenne a kozlemeny.

     

    Majd meg probalom.

     

    előzmény:
    Tsancsa (11968)
    2010-02-23  18:56
  31. 2010. február 23. 19:2311971.

    utoljára próbálom!

     

     

     

    a Covent Garden közleményét akkor tán szövegbe rejtve átviszi? 

     

     

    nem fog kifogni rajtam: itt a teljes cikk egyenesen az EPE-oldaláról:

    Plácido Domingo no podrá cantar "Tamerlano" en Londres por problemas de salud

    Londres, 23 feb (EFE).- Londres no podrá escuchar finalmente este mes de marzo a Plácido Domingo en el papel de Bajazet, de la ópera de Händel "Tamerlano", debido a los últimos problemas de salud del cantante.

    Así lo ha informado la Royal Opera House de Covent Garden después de que la representante del cantante, Nancy Seltzer, comunicase que el cantante se someterá, por recomendación médica, a "cirugía preventiva".

    Durante sus actuaciones en Tokio, Domingo se quejó de malestar físico y dolores abdominales, por lo que decidió volar a Estados Unidos para un chequeo médico.

    "Después de la operación habrá un diagnóstico más fiable acerca de la fecha de regreso de Domingo a su calendario de actividades. Se espera que eso se produzca en unas seis semanas", seńaló la representante del cantante en su comunicado.

    Domingo visitó recientemente Tokio con "Gala Domingo", una selección operística en la que da vida a algunos de los personajes que han marcado su larga carrera, como el "Otello" de Verdi o el don José de "Carmen", justo después de interpretar con su nueva voz baritonal a "Simón Boccanegra" en el Metropolitan de Nueva York.

    En Londres, donde debía actuar en "Tamerlano" los días 5, 8, 11 y 20 de marzo, Domingo será sustituido por el tenor estadounidense Kurt Streit, que cantará en todas las funciones en lugar de limitarse a las de los días 13 y 17 de marzo, como estaba previsto.

    Streit debutó en la Royal Opera House en el papel de Ferrando de "Cosě fan tutte", de Mozart, en 1992, y ha cantado también aquí muchos otros papeles como Tamino, de "La Flauta Mágica", Cassio, de "Otelo" o Don Achise, en "La finta giardiniera", pero éste será su estreno como Bajazet.

    El resto del elenco se mantiene y, así, Christianne Stotijn cantará el papel principal de Tamerlano, Christine Schaefer, a Asteria, Sara Mingardo hará de Andronico y Renata Polupic, de Irene, todos ellos bajo la dirección de Ivor Bolton, que estará al frente de la Orchestra of the Age of Enlightenment.

    előzmény:
    Tsancsa (11970)
    2010-02-23  19:17
  32. 2010. február 23. 19:1711970.

    most kezd idegelni az nlc is??????

     

     

    hát a linket meg nem vitte át???? azaaannnyyaaa mindenit!!!

     

     

    Tehát a Tamerlanoval kapcsolatos Covent Garden közlemény, ki-ki fordítsa magának:

     

     

    előzmény:
    Tsancsa (11969)
    2010-02-23  19:07
  33. 2010. február 23. 19:0711969.

    és érkeznek sorban:

     

     http://www.fn.hu >>>> 7 órával ezelőtt

    Megműtik Plácido DomingótMűtétnek kell alávetnie magát az elkövetkező napokban Plácido Domingo világhírű spanyol tenornak, aki egészségi állapota miatt londoni fellépéseinek lemondására kényszerült.Az orvosok által javasolt megelőző jellegű beavatkozásra egy New York-i kórházban kerül sor - közölte az énekes szóvivője. Tájékoztatása szerint az előírt - várhatóan hathetes - pihenőt követően a 68 éves művész folytatja világkörüli turnéját. Domingo a napokban tokiói fellépésén kezdett altesti fájdalmakra panaszkodni.

    Az énekes betegsége miatt lemondta londoni fellépéseit. A tenor a Covent Gardenben Händel Tamerlano című darabjában játszott volna, összesen öt alkalommal. A művész helyettesítésére Kurt Streit amerikai énekest kérték fel, aki az eredeti tervek szerint márciusban Domingo "párjaként" két előadáson szólaltatta volna meg Bajazetet.

    A londoni királyi opera Domingo visszalépése miatt úgy döntött, hogy a jegyek árának 20 százalékát visszatéríti a vásárlóknak, "tekintettel arra, hogy egy ilyen kivételes művész lépett vissza, és egy ritkán előadott műről van szó" - indokolt a dalszínház.----------------------------------------------  Tudom idegesítő a fordító program szövege .... inkább a linket és ki-ki fordítsa magának:

    előzmény:
    sangrila (11907)
    2010-02-08  15:05
  34. 2010. február 23. 18:5611968.

    A google-hírek érkeznek folyamatosan a már feltett és a gportálon is olvasható mellett:

     

     

    http://www.storyonline.hu/vilaghir/mute t_var_legendas_tenorra/22474/

    7 órával ezelőtt !

     

    Súlyos hasi fájdalmai miatt .... Aggódnak az operarajongók, ugyanis a legnagyobb énekest, Plácido Domingót valamilyen titokzatos betegség gyötri. A spanyol tenor múlt héten, tokiói koncertje alatt lett rosszul először, és a szűnni nem akaró hasi fájdalmai miatt New Yorkba utazott orvosához. A vizsgálatok után egyből kiderült, hogy meg kell műteni, méghozzá sürgősen. Ezért még a héten elvégzik a beavatkozást, amit pontosan nem neveztek meg, ahogy a betegségét se. Csak annyit tudni, hogy nincs jól, és az operáció után hat hetet kell majd pihennie, de teljesen fel fog épülni.

    ------------------------------------------------- ---- 

     

     

    hazipatika.com >>> a hír forrásaként a www.placidodomingo.com oldalt jelöli meg!

     6 órával ezelőtt tették fel!

    Placido Domingo világhírű operaénekest a hét második felében megműtik, miután hasi fájdalmakra panaszkodott az elmúlt napokban. A 69 éves művész Tokióban lett rosszul, de New Yorkban műtik majd meg.

    "Egy teljes kivizsgálást követően úgy döntöttek az orvosok, hogy érdemes lenne egy megelőző műtétet végrehajtani Placido Domingón" - mondta az operaénekes szóvivője, Nancy Seltzer, ám további részleteket nem volt hajlandó elárulni. A művész világ körüli turnéjának egyik állomásán lett rosszul. Szóvivője szerint Domingo a műtétet követően biztosan visszatér majd a színpadra, ám hat hétig mindenképpen pihennie kell. A spanyol tenor jelenleg a turnézás mellett két operaházat is igazgat.

    ------------------------------------------------- ------- 

    előzmény:
    MPiggy (11967)
    2010-02-23  18:29
  35. 2010. február 23. 18:2911967.

    Igen, eppen-pontosan-ez volt a MET hirleveleben is, ma reggel erkezett.  Se tobb, se kevesebb. Egy bekezdesnyi-csak en nem forditottam le teljessegeben.

     Megneztem volna Domingo sajat weboldalat is de nem nyilt ki.

     

    A  dolgok mibenlete vegtere is maganugy. Ugyanakkor elore senki sem akar josolgatni...talalgatni.

     

    Talan kesobb tobb is kiderul. De a fontos valojaban az, hogy siman atkeruljon a beavatkozason es hamarosan folepuljon. Ha hat hetnel tovabb pihen, az sem baj!!

    előzmény:
    Tsancsa (11966)
    2010-02-23  18:06
  36. 2010. február 23. 18:0611966.

    Szia Kata!

     

     

    Sajnos nálunk is megjelent már a hír .... sőt a facebookos Lányok hajszállal többet is .... hiszen a francia Dan tette fel az újságkivágást (ezt küldtem emailben), és szép sorban becsatlakoztak a többiek .... Svájcból Yvonne, az olasz Linda .... és így tovább .... és mindenki hozzáteszi amennyi náluk megjelent .... sajnos az amerikaiak még csak időeltolódás miatt ezután kerülnek elő, de egészen biztos hogy Ők is felteszik amit csak találnak.

     

     

    Sokszor elmondtam, most egy sajnálatos aprópóból újra itt a bizonyosság: Domingo közvetlen emberi vonásai, ritka egyénisége bizony visszahat a rajongóira is. A fent írt gyorsan gyarapodó levelek az aggódás mellett, egyöntetűen azt "üzenik" a Maestronak, hogy Vele, Mellette leszünk minden pillanatban és ezt éreznie kell, mennyien szeretik és lesik, várják vissza a színpadra.

     

     

     

    A magyar origo.hu-n délelőtt 11-kor tették fel:

     

    "Megoperálják Placido Domingót

    A világhírű operaénekest még a héten megműtik, miután hastáji fájdalmakra panaszkodott egy tokiói fellépése alattPlacido Domingo szóvivője szerint "megelőzés céljából, orvosi javaslatra" operálják meg a 69 éves spanyol tenort még a héten egy New York-i kórházban, de további részleteket nem árult el az egészségi állapotáról. Ha minden jól megy, akkor az operáció után hat héttel Domingo folytathatja a beavatkozás miatt megszakított világkörüli turnéját – az énekes Tokióban szakította meg a koncertsorozatot hastáji fájdalmak miatt. Placido Domingo - aki tavaly augusztusban Pécsen lépett föl - nemcsak operaénekesként tevékenykedik, hanem karmesterként is, és ő a Los Angeles-i és a washingtoni operaházak igazgatója is."

     

     

    előzmény:
    MPiggy (11964)
    2010-02-23  16:16
  37. 2010. február 23. 17:5311965.

    Minden külön kommentár nélkül:

     

     

     

    A Cinema City négy mozikomplexumában a londoni Királyi Operaházból (ROH) közvetít különleges előadásokat a CineMaestro operafilmprogram keretében.

    Győrött, Miskolcon, Pécsett és a fővárosban (Cinemy City Aréna) februárban lesz az első operafilm-premier, amelyen Figaro házassága című Mozart-operát láthatják az érdeklődők. Ezt követően hónapról hónapra újabb klasszikusokat élvezhetnek különleges körülmények között az operabarátok, akinek a látvány mellett olyan zenei élményben lehet részük, amilyet egy kiváló akusztikájú koncertteremben vagy az operaelőadás helyszínén élvezhetnének.

    A Cinema City úgy állította össze az idei operafilm-programot, hogy az a legigényesebb operarajongóknak maradandó élményt nyújtson, ugyanakkor az érdeklődőknek, a műfajjal ismerkedőknek is vonzó legyen. A CineMaestro esti előadásain kívül délutáni vetítések is lesznek, a Cinema City e programmal, a gyerekekre fokuszálva, bővíteni szeretné az opera-, illetve komolyzene-kedvelők táborát. Ehhez - Leonard Bernstein, a világhírű karmester után „szabadon" - az előadásokat megelőzően rövid, érdekes zenetörténeti és az opera keletkezéséhez kapcsolódó színes, hasznos információkat is kapnak a nézők, de az előadás készítésének kulisszatitkaiba is bevezetést nyernek.

    15 fő feletti iskolás csoportok kedvezményes jegyáron tekinthetik meg az előadásokat.

    A CineMaestro sorozat, amelynek védnöke Szinetár Miklós, a következő előadásokkal várja a közönséget:Figaro házassága (február), Álarcosbál (március), Carmen (ápr ilis), Rómeó és Júlia (május), Don Giovanni (június).

    előzmény:
    felkaiferencne (11960)
    2010-02-23  07:49
  38. 2010. február 23. 16:1611964.

    A MET hirlevele szerint, Angela Georghiu lemondta Carmenkent valo follepeset. Eredetileg ot kertek meg a szerepre, aztan lemondta a valasra hivatkozva, de az utolso 2-3 eloadasban o lepett volna fol a megegyzes szerint. Kauffman Don Jose-ja mellett.  Most megis ugy dontott, mivel nem tudott eleget probalni, nincs kelloen folekszulve.

     

    Ugyanezen hirlevel tudosit Pla'cido Domingo hat hetes tavolmaradasarol. Az elmult hetekben hasi fajdalmakrol panaszkodo maestrot alapos kivazsagalas utan orvosai egy "megelozo" kisebb mutetre beszeltek ra.

     

    Remeljuk semmi komoly.  Mielobbi teljes javulast Maestro!

    előzmény:
    Tsancsa (11958)
    2010-02-22  22:32
  39. 2010. február 23. 12:1811963.

    Szia Éva!

     

     

    Így egyben a két leveledre ha nem bánod:

     

     

    A Veszprémi Ünnepi Játékokról mióta Gyuri velünk van, mindig kapunk friss híreket, és az idén úgy tűnik a legkedvesebb hangot nem ünnepelhetjük majd idehaza. Ezért lehet hogy valami egyéb, nívósabb program szóba jöhetne .... 

     

     

    A Veszprémi Ünnepi Játékokban igazából Miklósa Erika lett volna a vonzóbb -ez az én véleményem!-, Cura hangját tv-ből (MEZZO), rádióból, és a YT-ról ismerem .... 

    Tudom rossz szokás, de Vele kapcsolatban a bécsi hazafelé vonaton mesélte el valaki igen negatív viselkedésének történetét, amit Ő személyesen élt át .... addig csak egy énekes volt a többiek közül, akihez Domingo neve mentén jutottam el .... persze ennek a rajongóit igencsak ledegradáló viselkedésének élét, akkor is -az átélő szavai szerint- a hál'Istennek jelenlévő Placido Domingo simította el .... de a kultur-idegenvezetésből élő hölgy, nagyon-nagyon elmarasztaló véleményét döbbenten hallgatva, ma már inkább ez kerül elő a fejemben a neve hallatán, mint hangjának színvonala.

     

     

     

    Visszatérve Veszprémre, aztán azt is Gyuritól tudjuk, hogy igencsak "zsebbenyúlós" árai vannak ezeknek a veszprémi koncerteknek .... tehát Miklósa Erikáért még talán .... de Komlósi Ildikót csak az ominózus milánói Aida-előadáson történt Alagna-perpatvarból ismerem, ill. a YT-on hallottam a hangját.

    Természetesen ez nem ok arra, hogy Őt ne akarjam meghallgatni, de azért nem is olyan nyomós ok, amiért vonatra szállnék, zsebbe nyúlnék, mélyen és még mellé szállást stb.stb. kergessek.

     

     

    Remélhetőleg ki-ki lehetőségeihez mérten azért talál erre a nyárra is valami szép, emlékeztes koncertet, előadást .... én a magam részéről, Curát inkább kihagyom még Pesten is.

     

     

    Olvastad a gportálon a CineMaestro-vetítésekről feltett cikket? mindenki számára természetesen, de azt hogy GYŐRBEN is!!!!! a Cinema City moziban akár Te is megnézheted bármelyik előadást, azt kifejezetten Neked, Miattad hangsúlyozva másoltam oda! :o))

     

     

    Baráti társaságunk életében már volt erre példa, hogy ha földrajzilag távol is, de ugyanakkor és ugyanazt hallgattuk .... rádióból és közben a neten folyamatosan "beszélgettünk" chat-segítségével .... tehát némi túlzással mondhatni, hogy együtt voltunk azon a koncerten, vagy előadáson is :o))

     

     

    Mindenkinek kellemes, békés, vidámabb napot, mint ami az ablakból látható ... szürke, csöpögős ... hideg, rideg, nyomasztó:
    Ancsa 

     

    Ui: A Villazonra vonatkozó hír, éppen arról szól, hogy a sikeres hangszál-műtét után idén márciusban visszatér a színpadra ..... ne tűnjön el, persze, dehogy .... az egyetlen fiatal tenor fickó, akit Domingo után és mellett eltudok képzelni :o)) de csak mert nem vagyok elfogult a szép, sármos spanyollal szemben :o))

    előzmény:
    felkaiferencne (11960)
    2010-02-23  07:49
  40. 2010. február 23. 11:5311962.

    Szia Gyuri!

     

     

     

    Ha most Te is a föntebb bemásolt Neruda postása operára céloztál, ahol Nerudát a költőt a legszebb hangú tenor fogja énekelni, akkor gondolatolvasóóóóóóó vagí!!!

     

     

    Az a színtiszta igazság, hogy ha most szeptemberben lesz a premier (23-án) Los Angelesben, és Párizsba és Bécsbe is ... már Európában .... akkor max. 2011 második felére tippelnék .... de a bécsi jegyeket illetően nemcsak nekem !! rögtön Te jutottál eszünkbe :o)))

     

     

    A mostani hírek szerint kórházba megy ugyan szívem-Csücsöke, de valami olyan kisebb beavatkozásra, amitől már néhány után -Ő ígéri!- újra színpadon lesz ... ÚGY LEGYEN! 

     

     

     

    Ha bármi érdekes hírt, ill. programot hallasz, változatlanul várunk, írj, hátha valakinek pont az az időpont, vagy énekes, vagy előadás a régóta várt esemény ... akkor viszont Téged keres majd.

     

     

    sikeres szép napokat:
    Ancsa 

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11959)
    2010-02-23  01:37
  41. 2010. február 23. 07:5411961.
    Sajnálatos lenne, ha eddig tartana a karrierje...  Szimpatikus művész..
    előzmény:
    Tsancsa (11899)
    2010-02-05  19:08
  42. 2010. február 23. 07:4911960.

    Szia Ancsa!

     

    Itt vagyok....Olvastam, hogy a Veszprémi ünnepi Játékok fényét emelendő, elmenetek Jose Curát meghallgatni...Pesten már láttad?  Sterintem nagyon jó...

    előzmény:
    Tsancsa (11899)
    2010-02-05  19:08
  43. 2010. február 23. 01:3711959.

    Kedves Ancsa !

     

    Megyunk Bécsbe......kinyomozom mikor és hol, meg mennyi....

    aztán nekilátok.....remélem nem az a bizonyos ugynokség adja a jegyeket.......aki most átvert...de gyanítom ez már az ősz vagy a következő tél lesz....

     

    udv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11958)
    2010-02-22  22:32
  44. 2010. február 22. 22:3211958.

    Halihó domingo rajongók!!!

     

     

    Az ajándékozásban az a legjobb, amikor adhatsz és bizton tudod, hogy valóban és őszintén örül az akinek megpróbáltad elejtett szavaiból összerakni mi lenne igazi meglepetés .... ha ez sikerül, az valóban hatalmas öröm!

     

     

     

    Ami a zenét illeti, nagyon-nagyon tetszett tegnap délután a Beethoven-maraton sorában hallgatott Egmont-kísérőzene .... a cikk elkészült, ha átmegy a rostán, felteszem a gportálra.

     

     

     

    de amiért ezen a késői órán visszajöttem, egy NAGYON-NAGYON JÓ HÍR PLACIDO DOMINGO magyar rajongóinak!

     

     

     

    A történelmi hűséghez hozzátartozik, hogy a mostanában hozzánk csatlakozott Felkai Éva találta és írta fel a gportál chat-ablakába .... köszönet érte!

     

     

    25. szezonját kezdi szeptemberben a Los Angeles-i Opera. ..... A legnagyobb érdeklődés az eredetileg idénre tervezett .....Il postino című opera ősbemutatóját övezi, amelyet egy mexikói zeneszerző, Daniel Catán komponált .....a magyar mozik Neruda postása címen játszották.

     

     Az Il postino címszerepét, a Pablo Neruda versei iránt rajongó postást Charles Castranovo alakítja, A CHILEI KÖLTŐ SZEREPÉBEN PEDIG DOMINGO LÉP FEL!.

     

    A Ron Daniels rendezte produkciót a premier után a párizsi, a BÉCSI !!!!!!!!!!  és a cincinatti közönség is láthatja.

     

     

     

    Talán a bajok tömegében megint -mint már olysokszor- most is felbukkan Domingo .... mint lehetőség, mint cél amiért lehet megint kapaszkodni, várni, és túlélni mindent?

     

    Mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát:
    Ancsa 

    előzmény:
    MPiggy (11957)
    2010-02-22  16:57
  45. 2010. február 22. 16:5711957.

    Nahat..milyen kedves szep csomag! Az ajandekbol SOSEM eleg...lett legyen az zene...mesekonyv...kulonleges teakeverek....avagy egy pihe-puha-meleg-sal a fazosaknak!!!

     

    Nem tudok vele betelni es nagyon szepen koszonom! Meg visszater a tel..egy-egy napra, mutatoba.

     

    Eppen egy honap mulva indulunk majd utnak hazafele- de magyar foldre csak egy hettel "kesobb" erunk at, Ausztriabol. Remelem meg akkor is olyan szep lesz a Habsburg szomszed hazataja mint gyuribacsi multkori kepein..csak kicsit melegebb. Vajon a szalagos fankot hol talalom majd meg..

    Ambar azota mar elkezdodott a nagybojt..majd jovore!! 

     

    Most Vivaldit hallgatok eppen-bar tudnam ki hegedul ilyen szepen???

     

    Ne feledjetek el megnezni  a ma esti mukorcsolya dontot!!

     

     A kanadai jegtancos par  olyan csurdungolsoen adta elo tegnap a flamengot, hogy meg a nem-spanyol-ver is folpezsdult tole!

    Remelem meg tudjak tartani pillanatnyi elso helyuket! (raferne egy kis javitas a kanadai eremtablazatra...hm.)

    előzmény:
    Tsancsa (11949)
    2010-02-18  12:11
  46. 2010. február 19. 17:2911956.

    Csak olyan zenekedvelőknek, akiknek ideje és kíváncsisága engedi a hosszabb olvasást is!!!!!

     

     

    http://www.leki17.hu/pdf/chopin.pdf

     

     

    hosszú olvasni való, pdf. program szükséges a gépeden hozzá, de MEGÉRI!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2010. február 19. 17:2411955.

    Szuper fotók!!!! gyönyörű helyeken jártatok .... és a kísérő szöveg sem utolsó, fanyar humorával :o)))

    Ancsa 

    előzmény:
    gyuribacsi68 (11953)
    2010-02-18  20:54
  48. 2010. február 18. 20:5711954.

    Azt mondta az öreg kocsis, de sok van ki csal is lop is.....

     

    Akkor még lóbuszos képek....

     

    udv

    Gy.

    előzmény:
    Tsancsa (11951)
    2010-02-18  12:50
  49. 2010. február 18. 20:5411953.

    Kedves Ancsa !

     

    A béremelés csak egy álom, elutaztunk lovasszánon......

     

    Gratulálok az önkéntes kituntetésedhez !!!

     

    udv

    Gyuri

    előzmény:
    Tsancsa (11951)
    2010-02-18  12:50
  50. 2010. február 18. 14:5011952.

    Tudtátok?

    az általános ismereteken felül, most meglepődtem, Ti tudtátok hogy Chopin életét feldolgozták az operaszínpadra is???

     

    2010. január 30-án mutatja be a wrocławi Opera Giacomo Orefice „Chopin" című operáját.

    A „Chopin” c. opera a nagy lengyel zeneszerző életének motívumain alapul, ősbemutatója 1901. november 25-én volt a milánói Teatro Lirico-ban. A mű nagy sikert aratott és a következő 30 évben számos európai országban, valamint Ausztráliában és Argentínában is műsorra tűzték.

     Giacomo Orefice (1865 – 1922) hivatása szerint zongoraművész és zeneszerző. ....A kizárólag Chopin-művekből összeállított és a nagy zeneszerző életét bemutató opera megírására is a lengyel zeneszerző iránti elkötelezettsége motiválta. A librettót Fryderyk Chopin eredeti zenéjéhez Angelo Orvieto írta. A több, mint 100 mazurka-, ballada-, szonáta-, scherzo-, noktürn- és etűdrészlet kiválasztását maga Orefice végezte. A kiválasztott zenei részleteket ezután egységbe fonta és hangszerelte.

    Giacomo Oreficének sikerült művében Chopin dallamvilágát az olasz bel-cantóval ötvöznie. A találó választásoknak köszönhetően sikerült megalkotni Chopin zenei képét – az érzékeny, kétségek között hánykódó, hazáját és otthon hagyott családját mélyen szerető géniuszét. ...

    Az opera Chopin életének 4 képét tartalmazza, amelyek a négy évszaknak felel tethetők meg:
    I – Fiatalkor Lengyelországban
    II – Párizsi tartózkodás – Párizsi Szalon
    III – Mallorcai tartózkodás – vihar
    IV – Visszatérés Párizsba – a zeneszerző halála
    Az operában a címszereplő mellett Chopin nővére – Ludowika, kedvese Geroge Sand, ifjúkori barátja – Elio és egy szerzetes is fellép.
    A wrocławi rendezésnek a nagy kihívást jelentő főszerepre sikerült Steven Harrison világhírű tenort felkérnie. Harrisonnak, aki zongoraművészként is fellép, kedvenc zeneszerzője Chopin. Ezért örömmel tett eleget a szerepfelkérésnek, melynek keretében a II. felvonásban (Párizsi Szalon) zongoristaként is fellép.
    További szerepek: Mariusz Godlewski (Elio –Chopin barátja), Evgenija Kuznetsova (Stella – Chopin nővére), Ewa Vesin (Flora – George Sand). Az izgalmas színpadterv Laco Adamik és Barbara Kędzierska munkája.
    Az opera plakátját Igor Mitoraj, világhírű lengyel képzőművész tervezte.

    előzmény:
    felkaiferencne (11932)
    2010-02-16  13:40

Címlap

top