Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tésztagép - hol, mennyiért

Torolt_felhasznalo_735231
Torolt_felhasznalo_735231
Létrehozva: 2005. szeptember 24. 23:18

Sziasztok!

Érdekelne, hogy hol lehet manapság (Budapesten leginkább) tésztagépet vásárolni, tudjátok, amolyan nyenyeréset, és hogy nagyjából milyen árban van.

Főként cérnametélt-spagetti-hosszúmetélt kiegészítőkkel érdekelne. Kutakodtam a neten, de semmi használhatót nem találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

nad

  1. Torolt_felhasznalo_716830
    Torolt_felhasznalo_716830
    2005. november 19. 22:2676.

    Khm, khm...
    Nem tudom zavarhatok-e?   Ígérem jól fogok viselkedni (különben sem szeretnék szégyent hozni a Veron(i)kákra!  

    Nad!

    Gratulálok a keresztlányod születéséhez! És neked is  a közreműködéshez!  
    Bubusnak, Ágónak pedig gyors gyógyulást!  

     

    Ugye, olvasgathatlak titeket?!    leszek!

    Olyan jót röhögtem pinky motivációs módszerén!     (végül is kapott kaját?    )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 19. 21:3675.

    Én mint topikgazda, höhöhöhöhöhö. Na vigyázzatok, kimutatom ám minnyá' a fogam fehérjét és kiúúúútálom magamat!

    Bubusom felsírt tegnap 11 körül éjjel, köhögött és fájt neki a torka piszkosul. No meg 39 fok körül lehetett ő is. Kapott pohár vizet, kúpot, fölvettem, elkezdtem ringatni, mire elhaló hangon (kicsit rekedtesen, de a megszokott bájjal) közölte: Most...már...menjünk...vissza...aludni...

    Hüpp-hüpp... Ágostonnak meg elég volt eszébe juttatni, hogy milyen rosszul volt a minap, amikor lázas volt, rögtön békénhagyja a nagyhugit... "Bubus, és akkor te is mész majd ülőfürdőbe!" pedig nem is ülő, hanem hűtő...

    Nno, elrakom magamat holnapra (és félóra múlva úgyis kelek, mire pont elaludnék...)

    Jaj, jaj, és megszületett a keresztlányom... ))) és gyönyörű és egyáltalán... hihetetlen, hogy sokkal jobban "megviselt" érzelmileg ez a szülés, mint bármelyik sajátom - kívülről szemlélve egészen más, le a kalappal az apák előtt!!!!!! A saját fájdalmát sokkal jobban elviseli az ember, mint a szeretteiét.

    Cupp, Nad

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 19. 21:2274.

    Hahóóóó!

    Olyan jó volt visszaolvasni - tök jókat röhögtem a tésztagépem feletti találgatásokon... Hogy feloldjam a feszültséget és tudjatok aludni most már - legalábbis ne miattam virrasszatok - VAN tésztagépem, és nem tud spagettit. Viszont iiiiisteni tésztákat tudok csinálni rajta. Ég és föld a házitészta meg a bolti száraz.

    Cookie: Hajrá Petra! Go-go-go! (de azért gogogirl ne legyen...)

    Kornyik, nem szabad orrot szájat betakarni, én is a Cookie-féle verziót ismerem.

    Pinky, jó ez a mászásra nevelő módszer!!!! Duda a csali, mi?

    Ada! Fogzás Én sem voltam (sőt nem is vagyok még most sem) híve az egyágybanalszikazegész család módszernek, főleg azért, mert én használhatatlan leszek tőle, nem tudok aludni akkor, egyáltalán. Illetve Bubussal tudok, Ágostonnal és Veronkával egyszerűen nem lehet, ők szelíden végigdekázzák a belső szerveimet, hátha valamelyik megreped, de hálistennek vesém-lépem még bírja a strapát. Ágoston mélyalvó, ha ő egyszer bealudt, ugrálhatsz körülötte, nem ébred. Mégis volt olyan korszaka, hogy kiságyastul hajnali 1-kor vittük át magunkhoz, az ágyunk mellé állítottuk. Bubussal fogzáskor-náthakor együtt aludtam (apuci nagyszobában), mert különben nem aludtunk volna. Viszont amint vége volt a probléma okozójának (kijött a fog, elmúlt a takony), rögtön elfogadta a kiságyat. Ha jön a nyavalya, mégiscsak az anya közelsége ad elég biztonságérzetet az elviseléséhez. Ha nem lehetett a saját kiságyába lerakni elaludni (elaltatni), tudtuk, hogy fog jön meg pár húzós hét. Minden más alkalommal szépen elaludt. Summa summárom: be kell látni, hogy elsősorban gyerekünk van és csak másodsorban elveink. Sokszor az a legjobb megoldás, ha engedünk a rugalmasabb elvekből...

    (hopp, párhuzamosan olvasok vissza, most látom, hogy ez a Cookie már megint megelőzött... ilyet!!!!)

    Na és most rólunk: Ágoston 3 nap Q magas láz, egy nap láztalanság és még két nap enyhe hőemelkedés után még mindig csúnyán köhög, holnaptól antibiotikumot kap, ha nem oldódik a váladék, nem szeressem, de MOST van itt az ideje, erre találták ki a gyógyszert. Bubus talán jobban van, neki ez a harmadik magaslázas napja, szegénykém... De neki mintha oldódna a köhögése. Brekinek hőemelkedése volt most este, de csak 37.2, hát remélem, hogy a foga miatt, mert az megint nyomul mint áááállat. Első ébredésétől fogva ott alszik velem a nagyágyban. Ez van. Lenyeltem a békát. No nem Brekit, ne féljetek.

    Egyébként ritka helyesek... Ada, tényleg Ágostonotok lesz? Hű, vigyázz, a név kötelez ám!!!! Nem lesz ilyen "jódolgod", mint Bogyóval!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (64)
    2005-11-19  14:06
  4. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 19. 17:1573.

    Mi is elkezdtük feladni a "gyereknek a kiságyban a helye éjjel" elvünket :-( De alvás még viszonylag tűrhető mennyiségben jut :-) Éjfélkor feküdtünk le és egy 3 órási és egy fél 6-os etetéssel és egy ágyban alvással vettük az éjjelt. Majd fél 7-kor végképp fel kellett kelnünk, mert Félix is felébredt :-(

    Kismamabörzén én is egyszer voltam. Pontosabban az három volt: először-utoljára és soha többé  

    Sütireceptet elküldöm ha gondolod, nagyon pikk-pakk ám! Nem is kell hozzá sütnitudás :-) Ez a kedvenc receptem: összedobálom a dolgokat, formábaöntöm, megsütöm, rákenem a túrós krémet ééééés kész :-)))) Kb fél óra :-)

    Petrának ami nem izlik, azt le sem engedi a torkán :-( egyszerűen kiköpködi (reszelt alma rostja, banán)

    Kornyik! Biztos, hogy el fog indulni és akkor megállíthatatlan lesz :-)

     

    előzmény:
    ada007 (69)
    2005-11-19  16:35
  5. 2005. november 19. 16:5372.

    Ja, és még annyi, hogy Bogyesz megkóstolta a krumplit (vízben főzve, frissen fejt anyatejjel tálalva) és uuuuuuuuuuuuuuuutálta. Nemes egyszerűséggel addig öklendezett, amíg ki nem bukta azt a három kanálhegynyit amit adtunk neki. Szóval holnap megpróbáljuk almával keverni....hátha...ha meg nem, hát, így veszett....majd jön a répa, meg a sütőtök (és vettem a börzén köleskását, meg rizsizét......azok nekem is joban ízlenek és gluténmentesek &nbsp

    Valaki átdobná nekem Nad táblázatát a kajákról? Én elvesztettem.

    Pusszancs, mostmár tényleg mennem kell (ene).

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. november 19. 16:4771.

    Nnnna, végeztem.

    Petra nagy hősnő, meg jó kis tekerőgép....elteker mindenért, amiért csak lehet?! Ismerős. És ez nem igazság, hogy én ennyire nem komálom a sütisütést....pedig de jól esne egy túrómicsodás kakaómicsoda.......

    Kornyik: én még anno anyukámtól tudom, hogy tilos bekötni szájat orrot, mert tutter megfázás...nekünk soha nem engedte (tudod, összeleheli a gyerök, kihűl, hideg és hűt).....

    Pinky: galád mummy....cicivel motiválja a gyereket?! pfujjjjj (nem mintha nem próbáltam volna ki én is &nbsp

    Nad: Te, mint topikgazda feljogosíthatsz minket erre, meg arra      , mert ez így szokás  

    És nagyon várunk és pussz a csipetcsapatnak (mondtam már, hogy ketteskegyártás végett megrendeltem magamnak egy Ágostont? mármint ha fiú lesz, nagy valószínűséggel a fiad druszája leend.....mert az eredeti egyeske alternatív tervben így szerepelt, dehát Bogyót nem engedték fiúnévvel anyakönyvezni, így  mostmár mindenképpen Ágostont kérek.....a jézuskától &nbsp

    Krisztaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi újság?????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????

    És volt hó az A pavilon mellett is, legalábbis láttuk, hogy össze volt ott lapátolva...mármint a börzén...de mi azt hittük, hogy valami műhó  

    És mi is láttuk, hogy nagy pelenkabiznisz megy, de engem felháborított kicsinység, hogy képesek voltak egy bazinagy börzén 150 ft árkedvezménnyel kiszúrni a mamák szemét....ezek a szemét !!!!!!   Meg amúgy sem akartunk cipekedni...meg amikor bevásárolunk egy nagy adag pelust...na, mindig akkor kell cserélni vagy a méret, vagy valami egyéb nemmegfelelőség miatt....ez a Bogyólány szivatja ám a szüleit, de istenesen.

    Na, befejeztem a pofázkodást, mert Fészekrakunk :-)

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. november 19. 16:4470.

    Igen Cookie, kemény 30 percig esett a hó , mikor elállt a hóesés  volt is  nagy visítozás! Most bealudt ...mostanában elég sokat alszik ...szerintem a téli álmát húzza. 

    Pinky! Nagyon találékony vagy!!!!  

    Nálunk még nincs ilyen mászásveszély bibibiiiiii...., ahova lerakom bizti 1/2 méteren belül marad.   Furcsa is olvasni amit írtok, ránézek malackára és hihetetlen hogy előbb-utóbb elindul ő is. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (68)
    2005-11-19  16:09
  8. 2005. november 19. 16:3569.

    Hello Tésztacsapat!

    Mindjárt visszaolvasok, csak adós vagyok még a tegnapi nappal is, szóval inkább írok előbb, ki tudja....

    Hiába kértem az égieket, úgy ítélték, nem kell nekünk az a pár nap pihenő.....Bogyónak áttörés előtt az ötöske (bal felső egyes) és bedurranva a hatoska......aludni már rég elfelejtettem...nem is tudom hogy kell    .....Nad üdvözölhetsz a klubban  

    Tegnapi iccaka úgy nézett ki, hogy elaludt a kis Botrányhősöm fél 8-kor csont nélkül.....10-kor ébredt visítva, kivettük, ill. kivettem( Viknél tolja el magát, szóval a tehermentesítés nem igazán megoldható, pedig nagyon akarja VikApi, de a lány annyira nem pártolja a dolgot)....azonnal visszaaludt a vállamon...eddig szép a történet, node innentől....HORROR. 12× próbáltam meg visszarakni az ágyába, rövidebb-hosszabb idő elteltével....de egyszerűen nem megy. Így jött a mi ágyunkba......ájjjájjjájjjjj....nem szeretném, ha ideszokna, de nyugtat Nad azon mondata, hogy meglásd elmúlik és akkor megint szuperül alszik a saját kis kuckójába. De mindezt úgy képzeljétek el, hogy tizenharmadjára már Vik parancsolt rám, hogy ne kínlassam magunkat, jöjjön az ágyikónkba.....letettem, és elaludt....nem hittem a szememnek....Persze mellettünk is vergődik, meg egész éjszaka cicin lóg, de legalább néhányszor 20 percet tudunk aludni és már az is értékelendő teljesítmény  

    Ma pedig kint voltunk a Kismamás börzén....hát, oda biza én nem megyek többet....ezren vannak, átláthatatlan és agyontaposnak a szuperfigyelmes anyukák, illetve pocakosok.....botrányosan nagy tumultus volt.....Mindenesetre lőttem néhány zoknit, meg egy harisnyát....persze amiért kimentünk azt nem találtunk....no sebaj (pelenkaszemetes....már nem bírjuk a szagát a termésnek....kicsi a lakás &nbsp

    Na, befejeztem a pofázmányt, olvasok vissza.

    Csók, aDa

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 19. 16:0968.

    Gödöllő, hóesés????

    Csepel nem hóesés :-( Itt Petra székalámászás, padlóról apró fecnik felvadászása és szájba tömködése :-)

    Pinky! Jó a motivációs készséged  

    előzmény:
    kornyik (66)
    2005-11-19  15:47
  10. 2005. november 19. 15:5467.

    Hiya Pastagirls!

    Nad, remelem Kids Ltd. jobban van mostmar, gyogyuljanak, gyogyuljanak!!  NEked meg, ha mindenki ok, sok  -t.  

    Cook, hu de fincsi lehet a csoki turoval. Jujjujjuj!!!!  

    Ada? Feszekkero? Milyen volt?

    Krisz, mi Pamperst hasznalunk, itt nem is lehet Liberot kapni. Mikor a tesomeknal voltunk latogatoban, akkor Liberot vettunk, oszinten, nekem jobban tetszett. Sokkal jobb a gumis resze.

    Mi mar megjartuk a piacot, ajandekot vettunk, mert mi  meg keresztelore megyunk ma, Alex szundabandal, mi meg epp befejeztuk a "bistro" ebedunket. Finom baguette, meg mindefele salata, fincsiiiiiiiiii! Vettem Alexnek edeskomenyt, meg brokkolit a biopiacon, holnap megy a munka vele  

    Heh, a maszasrol jut eszembe, nalunk is minden veszelyben, kandallon "extrasafe" racs, stb., Alex maszik, mint akit puskabol lonek. Reggel ott nyavog a foldon, mert lusta, mondtam neki, gyerunk Alex, gyere a mamihoz, nez, nyavog, kinyujtottam fele a kezem, na erre 4kezlabra allt, es ugy nyavogott tovabb. Bedobtam az utolso cselt,   felhuztam a polom es megmutattam a "kajat", 2 masodperc alatt ott volt      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. november 19. 15:4766.

    Cookie! Hmmm..az finom lehet!! 

    Még jó hogy nem kötöttem be, 2 órát aludt kinn .. a végén megsajnáltam a fűtött szobából és behoztam.   

    Nálunk meg esik a hó...gondolom ott is. Prüntyőt kiültettem az ablakba , prüntyög és visongat a hónak.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (65)
    2005-11-19  15:29
  12. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 19. 15:2965.

    A lányom birtokba vette a nagyszobát  

    Semmi sem maradhat a földön :-( Mindent megcsócsál :-(

    A jó hir: egy vödörbe összeszedjük a játékait (esténként) és elmászik érte (hozz&aacute és kiborítja magának és kiszedegeti belőle a cuccokat   Önkiszolgáló lett  vagy inkább   mert mindenre nagyon oda kell figyelni....

    MOst éppen Bene papucsát rágcsálja  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 19. 14:0664.

    Egyszerű kakaós lepény egy szuper túrókrémmel a tetején :-) Tortaként fog funkcionálni, mert a "hagyományos" tortákat nem szeretjük.

    Szájat, orrot nem szabad bekötni -tudtommal- mert ott meleg lesz és a bacik elszaporodnak és azt lélegzi ki és be. Vagy valami hasonló.......

    Kriszta! Petra puszit átadtam :-)

    Nad! De jó, hogy nem kergetett el a topikgazda :-))))) Betegségeseknek jobbulást, neked sok alvást kivánok!

    Félix alvás, Bene verstanulás, éneklés, majd egységesitett hajvágás következik :-)

    Pusszancs: Cookie

    előzmény:
    kornyik (61)
    2005-11-19  10:38
  14. 2005. november 19. 12:5763.
    Gyógyuljatok meg gyorsan, megy a sok gyógypuszera +++++++
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735231 (60)
    2005-11-19  09:17
  15. 2005. november 19. 12:5462.

    Sziasztok!

    Cookie, nagy pusza Petrának, szuper volt, le a kalappal előtte

    Most jöttem meg a bababörzéről, vettem megint pelenkákat, májusban eldöntöttem, hogy bevásárlókocsival megyek (az, amit húzni lehet magunk után, és ált. 50-60 felett visznek magukkal a nők ), tegnap is a fejemben volt, tuttora elfelejtettem és cigőlhettem... Sajna a libero nem adott ajándékot hozzájuk, de olcsóbb mint boltban, a pampers viszont adott sokmindent hozzá, noha mi libisek vagyunk

    Na császtok, megyünk sétálni Picurral

    Nálunk ma mákosguba volt, haminyami imádom 

    pusza, Kriszta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. november 19. 10:3861.

    Jó reggelt tésztások!!

    Baromi hideg van kinn , Prüntyő 1.5 órája a teraszon horpaszt. Alaposan felöltöztettem , csak az orra van kinn...vagy éppen azt kellett volna egy sállal bekötnöm?? Help!!! Mi a módja ennek??

    Cookie! Mi jót sütögetsz?? Hadd csorgassam a nyálam.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_735231
    Torolt_felhasznalo_735231
    2005. november 19. 09:1760.

    HELLLLLOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

              

    Csak bekoszontem, betegek vagyunk haromezerrel, gepunk is megtert az arnyekchipvilagba, szerda hajnal ota nem nagyom alszom, csak olyan 10-15 perceket.

    Ha meggyogyultunk es be lesz allitva az uj gep, jovok!!!!!!!!!

    Welcome, evribodri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    cupp, maris mennem kell

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 19. 08:1359.

    Kajcsik    

    Most sütiket sütök ezerrel, mert egész hétvégén szülők, tesók ünnepe lesz, be kell hoznom a lemaradásaimat :-(

    Pusszancs: Cookie

    előzmény:
    pinkcork (57)
    2005-11-18  21:31
  19. 2005. november 18. 21:5758.

    Jóccakát....holnap bővebben is leszek  

    Ada

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. november 18. 21:3157.

     Csipet csapat!

    Alex holnap csulkot kap Pekne modra    Ez reggeli! Vacsorara pedig porkolt lesz nokedlivel!

    Mar o is alszik 40 perce. En most itt kuszom-maszom, miutan benyomtam egy doboz fagyit  

    Jo ejszakat Tesztacsapat!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (56)
    2005-11-18  20:56
  21. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 18. 20:5656.

    Petra már régesrégen alszik :-)

    Kihúztuk az új kanapénkat és sorban ül rajta a (maradék) család (Ati éppen sósmogyorót bont) és nézik a Domino day-t :-)

    Kornyik! Krumplistészta rulez :-) Majd egyévesen  

    A mai hozzákóstolás elmaradt, mert programtúltengésünk volt :-(

     

     

     

    előzmény:
    pinkcork (54)
    2005-11-18  20:12
  22. 2005. november 18. 20:5055.

    Cookie! Ez még sokszor a felnőtteket is megviseli , nemhogy egy félévest.. 

    Nálunk a szokásos krumpli volt mellé egy "kis" banánt kevertem , elnyámmogta de hiányzott belőle az a  régi tűz.  Após szerint krumplistésztát kéne inkább adnom Prüntyőnek... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (53)
    2005-11-18  19:53
  23. 2005. november 18. 20:1254.

    Hosno a lanyzo!!!! De ezt mindig tudtuk!!  

    Alex az elobb felult!! Meg kicsit bice-bocas, 4kezlabrol atteszi a feneket, de aztan eluldogelt egy darabig irto buszke fejjel vadul cumizva, merthogy mar faradt. Meg kicsit hagyom a vacsit lecsillapodni a pociban es visszuk furdeni. Jelentem a hazi csirkuszleves trumisszolva nagy sikert aratott.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239017 (53)
    2005-11-18  19:53
  24. Torolt_felhasznalo_239017
    Torolt_felhasznalo_239017
    2005. november 18. 19:5353.

    Halihó!

    Petra istennő volt :-) másfél órát vártunk -egyeztetett időponttal!- a dokira szinte egy nyekkenés nélkül. Majd jött a fránya dokibácsi és nővérke a tűjével és minden türelem ellentételeképpen karbabökték a lányt nagy nehezen :-( Volt ordítás nagyon, nagyon :-((((( Ezután úgy elfáradt, hogy ott a váróban elaludt a vállamon, lábamon, ahogy éppen forgattam. Fél óra alvás után kész lett a lelet, dokibácsi megvizsgálta, megnézte az eredményt és MINDENT A LEGNAGYOBB RENDBEN TALÁLT :-))))

    Tehát nem kell hozzá mennünk már :-)))))))

    Komolyan mondom: olyan békés volt a lány, hogy leirhatatlan :-)

    Hazafelé beváltottuk a Rossmannos HIPP kuponunkat (1 ü Hipp bébiétel és 1 ü kecskeméti bébiital, előke és etetőkanál) Ez tényleg megérte :-) Bene előkéjét rommá használtuk már, de alig látszik rajta, hogy már 7 éves. Sőt az ajándék kanalak közül is a HIPPes a legjobban kézreeső :-)

    Ja és találtam egy boltot a körúton majdnem a Borárosnál, ami ma volt nyitva utoljára, bevásároltam Kenguru Gold rugikat a lánynak 30 % engedménnyel.

    Szóval ma sikernapunk volt :-)))

    A képeitek isteniek :-)

    PUsszancs: Cookie

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. november 18. 19:0552.
    Fuuu, tenyleg!! A CUKI!!!!! Na majd sutizunk meg fagyizunk egyet egyutt es akkor megmutatom a pocakomat is  
    előzmény:
    GyDkriszta (50)
    2005-11-18  18:59

Címlap

top