Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 18:02401.
    Szep jo napot mindenkinek. Vegre en is le tudok egy cseppet ulni a gephez. Amint latom a Stirlitz meg mindig nem kerult elo, lehet, hogy szegeny mar az orok vadaszmezokon szovogeti a halojat. Aki nem tudna Stirlitz az egy Szovjet filmsorozat "A tavasz 17 pillanata" fohose volt. A sorozat kb. 250 reszes es rendkivul unalmas volt. Mindenki hangosan gondolkodott benne. Tehat ennyi Stirlitz biography-ja.
    előzmény:
    Bogie (400)
     
  2. 2002. december 4. 17:45400.
    Szia susukeseju :))) Legy udvozolve :)))))
    Tobbnyire Kanadaban elo magyarok irnak ide, de van otthon elo kedves forumtarsunk is itt, Bozse, Bolcssali es masok is :)
    Errol jut eszembe BUCOKAAAA HOL VAGY ???????????
    előzmény:
    süsükesejű (399)
     
  3. 2002. december 4. 17:30399.
    Elnézést a zavarásért, csak érdeklődnék ez egy külhoni belhoni fórum?:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2002. december 4. 17:25398.
    Bagoly ez a Stirlitz II (2). . . mert ujra beirta a forumot, a masik az eltunk , mert valaki irt oda. Rafinalt ez a Stilitzes, most akkor veget nem ero Stirlitzre kell szamitanunk ? :((((((
    előzmény:
    Bagoly (396)
     
  5. 2002. december 4. 17:16397.
    Palyinkast :))))
    Tegnap "elinteztem" a Karacsonyt, na mar ami az ajandekozast illeti.
    Nem irom ide mit vettem a lanyoknak, mert ok is olvassak ezt a forumot, megha nem is irnak. szoval jobb a bekesseg :))))))Tegnap adtam fel otthonra is a lapokat, stb. , lehet elkestem ezzel, mert olyan forgalom van a postan , hogy ihaj . Ha valakit erdekel, a szemem is jobb ma vegre mar nem ragadt be, es lement a piros duzzadas is rola. Az arcomrol tovabbra sem erdemes beszelni, a krater nem lett kisebb egyenlore.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2002. december 4. 15:57396.
    Hehe, tul koran beszeltel, visszajott a Stirlitz, nem teged akarnak bosszantani? Jegyzem, valami oknal fogva nekem is szurja a szememet, mi a csudaert nem jelentkezik mar es kulonben is, remelem, valaki elintezte!!! A nap megint nem kelt fel, szehetem az orbancfu tablettat, hogy termeljen egy kis szerotonint es jobb kedvre deruljek.
    előzmény:
    donnaBe (394)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 4. 13:36395.
    Uff most én beszélek, Na kérem kezd jókedvetek lenni, hajrá csak igy tovább. Kicsit kezd a napocska előbujni, annyira hiányzik, és pedig nagyon hosszu lesz a tél. Megyek megnézem a vicceket. Én is tudok egy csomót, de elfelejtem őket. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 3. 20:14394.
    Hurraaaa!!! Eltunt a Sirlitz!!! Ugy latszik valaki irt egy valaszt .
    előzmény:
    Bogie (393)
     
  9. 2002. december 3. 16:56393.
    Jo reggelt , jobb kedvu lelkek :))
    Donna , amiota az uj modi van itt, irto nehez felkerulni "frissnek". Viszont az uj tema , mindaddig amig valaki nem szol hozza ott diszeleg !! Ugyanez volt a "babszinhazzal" is, amig mergemben nem irtam oda harom sort es akkor eltunt vegre :))) Na tihozzatok kepest itt meleg nyar van (plusz 5 fok korul). Nemcsoda, hogy olyan morozusok voltatok !!!
    előzmény:
    donnaBe (391)
     
  10. 2002. december 3. 15:43392.
    Én meg azt hittem, hogy A tavasz 17 pillanatának a főszereplőjét keresik, hogy is hívták eredetileg? Na mindegy, de egy pók. . . . :((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 3. 15:39391.
    Talaljak mar meg ennek a Stirlitz-nek a gazdajat, mert mar 2 napja itt diszeleg a friss forumok kozott. Most azert irok ilyen sokat, hogy felkeruljunk vegre. Ahogy olvasom ez a Stirlitz egy pok!!!! Brrrrrrrr.
    előzmény:
    donnaBe (390)
     
  12. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 3. 15:37390.
    Hogy szaporitsam a "jo hireket". Most hallom a TV-ben, hogy a "Little Italy-ban" felrobbantottak egy ettermet, amit most nyitottak meg ujra. Az elozo tulajdonost lelottek 2 evvel ezelott.
    előzmény:
    donnaBe (389)
     
  13. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 3. 15:34389.
    Ez jo!!! Az Eszaki Sarkra koltozni. Ott maximum a Santaval kartyazhatnank, de felo, hogy neki is lenne nehany kellemetlen tortenete. Pl. hogy legutobb, hogy szorult be a kemenybe.
    előzmény:
    Bogie (382)
     
  14. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 3. 15:31388.
    Jo reggelt Mindenkinek! Orommel olvastam Bagoly, hogy mukodik a torles, igy aztan en is megszabadultam egy csomo felesleges elavult tematol. Amint latom Kanadaban sehol sem jobb a helyzet, tobzodunk a kellemetlen tortenetekben. Tenyleg lehet valami a levegoben. Meg a gyerkocok is olyan idegesek, turelmetlenek . Nalunk nagyon hideg van, -25 C a szellel egyutt, ahogy lattam megint megkezdik az extra halozsak osztogatasat a homeless-ek kozott, es megprobaljak rabeszelni oket, hogy menjenek be a menedekhelyekre. A legtobbje nem akar, koszoni szepen jol elvan az utcan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (387)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 3. 15:08387.
    Hölgyeim, csókolom. Mi van veletek, hogy mindenki ilyen depressziós és sikertelen? hm? Ja már tudom, tegnap este az edusóSzilárd azt mondta, hogy Európában melegfronti hatás, a skandináv országokban pedig esik a hó. Na és a hidegfront is ártalmas lehetett nektek, mert nekem a melegfronttal volt bajom. De kialudtam. A fürdőkádcsapon tulszaladt a menet fürdés közben, és persze nem keverte hozzá a hidegvizet. Usztam a szappanos létől. Na ennyi mára. . . továbblépek, lapozzak és vidámságot kérek, mert a lappföldi mikulás elhuz, mint a vadliba. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2002. december 3. 15:02386.
    Ah, jo hir! Mukodik a torles es megszabadultam egy csomo elavult kedvenctol. Sut a nap, ezaltal mukodesbe lepett agyamban a jokedv-hormon. Vicceket olvastam a "Nevessunk - mondj egy viccet" rovatban es pletykalkodtam. Mi kell meg mas?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. december 3. 05:04385.
    Sziasztok! Hogy jobb legyen azert en is leirom, hogy a tegnap bedoglott a kocsink, es most hasznalhatatlan. Azert remelem, hogy a ferjem meg tudja javitani, mert o nagyon ugyes :)))). Ezen kivul meg ma volt az elso napunk a korhazban es be kellett mutassuk, hogy milyen ugyesen tudunk vert venni egymastol (meg mielott odaengednenek a betegekhez). Hat. . . egyikonknek sem sikerult egy kicsi vert sem venni, mind elszurtuk. Pedig nekem minden alkalommal sikerul eddig. Valahogy midegyikonknek eltunt a venaja, de annyira, hogy egyaltalan nem lehetett erezni :))))). Remelem holnap jobb lesz, mert mar igazi pacienseken fogunk "dolgozni". Na nem bosszantalak benneteket tobb rossz dologgal. Fel a fejjel, semmi sem tart orokke, meg a rossz sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2002. december 3. 00:26384.
    Naaaaaa haaaaat maaaaar teeeee isssssssssss :)))))))))))
    előzmény:
    rvic (383)
     
  19. 2002. december 3. 00:22383.
    Sziasztok! Ugy latom, mindenki szornyu hangulatban van. Megnyugtatasul irom, hogy en is szerencsetlenkedem az utobbi idoben. Az elmult honapban sutes kozben letort a suto ajtaja, igy szegeny baratnom ott allt a kezeben a forro ajtoval. Mivel a sutot mar csak futesre lehetett volna hasznalni, vettunk ujat. Azert azt a penzt masra is tudtuk volna hasznalni. . .
    Ezenkivul egy honapon belul mar otodszor veszitettem el a kulcsomat. Eddig mindig megtalaltam masnap, de most teljesen felszivodott. Kb egy honapja pedig harom napon belul ketszer zartam ra a kocsiajtot a bal mutatoujjamra. Csoda hogy nem tort el! Szoval, nem vagytok egyedul! Valami lehet a levegoben. . .
    előzmény:
    Bogie (382)
     
  20. 2002. december 3. 00:08382.
    Na mostmar aztan eleg beloletek mara :-)))) Nekem ragad a csipatol a szemem, egy krater van az arcomon es itt rohogok rajta, ti meg itt tele vagytok bubanattal:((
    Donna, te neked mama semmihez nem szabad nyulni, mert ugy latszik ahova lepsz ott fu nem terem tobbet :)))) Bagoly, te meg koltozz el Torontobol, add el a TV det, kompjuteredet es a radiot is. Javasolnam vagy az Eszaki Sark, vagy a Deli, ott semmi es senki nincsen, legfeljebb a pingvinek, azok meg nem vetitetenk neked , HULYE, DEPRESSZIOS FILMEKET :))))))Na, jol kimergelodtem magamat, mindjart megjobb a kedvem is :)))Ha semmi a fentiek kozul nem felel meg, csinlajal egy jo adag forraltbort es mindjart jobb kedved lesz :)))Fel a fejjel lelkecskeim, nemsokara itt a tavasz :)))))))
    előzmény:
    donnaBe (381)
     
  21. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 2. 22:11381.
    Na tessek! A porszivom csove eltorott, rohantam vele vissza a boltba (majdnem uj) mondtak, oh , ja hagyja csak itt, visszakuldjuk a gyartohoz, es azok majd telefonalnak (40 napon belul) ha elkeszul. De azert biztos ami biztos, kellemes unnepeket kivantak. Puff neki Karacsonyi nagytakaritas. Van ugyan egy keziporszivom de hat azert amikorra azzal vegig takaritom a lakast, valoszinuleg 40 napon belul nem egyenesitenek ki. Raadasul megmostam a hajamat, gyanutlanul bekapcsolom a hajszaritot, es nem mukodik. Most itt allok (ulok) vizes hajjal es varok valamire. Haat ezen tenyleg mar nem segit mas csak a Bernat (OK, kutya is lehet, de akkor hegyi) no meg a kulacs. Egye fene rum is johet. Bagoly, valts csatornat. Vagy tegyel be valami jo kis "rohogseges" filmet!Ha igy folytatjuk megvaltoztathatjuk a cimunket, mondjuk "ha sirni akarsz itt a helyed", vagy "Bubanatos torteneteket kerunk" avagy a "Vilagfajdalom vandorlelkei".
    előzmény:
    Bagoly (380)
     
  22. 2002. december 2. 21:41380.
    Nincs vidam tortenet! Raadasul egy filmet neztem, igaz torteneten alapul, tengeralattjaro rosszul jar, elsullyed, szep, derek fiatal matroz felaldozza eletet, na eppen, ez hianyzott. A hirekben bemondtak, hogy mindenki ovakodjon beteg emberektol, mert valami jarvany van. Az iraki vizsgalobizottsag velemenye nem szamit semmit, mert akar talalnak valamit, akar nem, Bush haborut akar. Utazoknak felhivjak figyelmet, hogy nagyon vigyazzanak, lepten-nyomon veszely leskelodik rajuk. Itt mar csak egy segithet: szent Bernat a nyakaban logo kulaccsal.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2002. december 2. 16:47379.
    Ja szolgalok Donna :))) Jobb is lett volna ha nem nyilik ki teljesen a szemem, mert most latom leesett a masik seb is es egy krater van a kepemen a helyen!! Nincs a vilagon olyan make up ami ezt eltakarja, a tobbirol nem is beszelve :)))) Ne olvassatok, nezzetek mar ennyi remtortenetet!! Nem csoda, hogy ilyen buval beleltek vagytok :((( Remelem a kis csibed hamarosan rendbejon, fel a fejjel :))))))
    előzmény:
    donnaBe (378)
     
  24. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 2. 16:40378.
    Jo reggelt Vandorlelkecskeim! Ugy latom mindenhol eleg borus a hangulat. Valahogy nekem is ilyen buvalbelelt kedvem van, a kicsi beteg, a reggelt mi is az orvosnal kezdtuk. Valami virust szedett ossze, amitol megy a hasa, es hanyt is. A doktor azt mondta, hogy nem komoly, de en nagyon megijedtem mert egesz Torontoban valami ilyesmi virus tombol, meg a korhazakban is bezartak napokra a ER-t. Hogy szaporitsam a remtorteneteket, tegnap hallottam, hogy egy Nigeriai anya menedekjogot kert Canadaba, (Vancouverben van) mert otthon a lanyain (4) vegre akarjak hajtani a korulmetelest. A TV-ben mutattak is egy reszletet amint egy gyanutlan kislanyt keszitenek elo. En meg ugyebar mint lanyos anya, majdnem egesz ejjel nem aludtam raadasul pont most olvasom ezt a Hercegnos konyvet is. Na ebben is vannak szep szammal megindito tortenetek. Ezennel befejezem a buskomorsagot, remelem valaki szolgal egy vidam tortenettel.
    előzmény:
    Bogie (377)
     
  25. 2002. december 2. 16:27377.
    OK de hol maradt a vidam tortenet Bagoly ?????
    Na mondok egyet, ma reggel fel voltam teljesen ebredve es nem birtam kinyitni a szemem !!! El nem tudtam kepzelni mi lehet, amig a rengeteg eszemmel rajottem, hogy valami miatt nem nyilik ki a szemem. Jo magyar szokas szerint megnyalaztam aztan resnyire kinyilott a bal szemem, bebotorkaltam a furdoszobaba, hat mindket szemem begyulladt es a csipatol nem birtam kinyitni. Jelenleg kamillazok, de ugy nezek ki, mint egy csipas vereb, ugyhogy irany a dokiiiii. Na ez vidam is meg nem is, de inkabb csak nevessetek rajta, mint sirjatok :)))
    előzmény:
    Bagoly (376)
     
  26. 2002. december 2. 16:11376.
    A mai napon masrol nem beszelek, csak szep, vidam, kellemes dologrol, mert nem akarom, hogy itt szomoruak es kedvetlenek legyunk. . . na, szervusztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 2. 15:52375.
    Kezüket csókolom a lelkecskéknek, tegnap be voltam havazva és ma délelőtt is. Lehortam a padlásról 6 dobozt mert mióta ideköltöztem, nem foglalkoztam velük. Kirámoltam sz összes szekrényt, rendrakás volt, és válogatás, szortirozás, selejtezés. Na és tegnap abban a pocsék nyálkás időben elégettem az üres dobozaimat. Huh. . . Csakhogy kész vagyok. De még nincs ám a vége, jön a takaritás, mert mindjárt jön a jézuska. Persze előbb a Mikulás. . . FKezdhetitek pucolni és fényesre suvickolni a csizmáitokat, mert Mikulás nem tesz bele semmit, ha piszkos. Én már beszéltem az én Mikimmel, de azt mondta, hogy nagyszáju asszonynak nem fog hozni a virgácson kivül semmit. Na és akkor telefonált az anyukám, hogy a keresztfiam mikulása rra járt és lerakta a csomagot. Ha-ha-ha. . . A lappföldi télapónak toll a fülébe. . . . Nagyszáju, mikor olyan csendben vagyok, hogy a szunyog zizegését is hallani, ha volna szunyog, mert már megfagytak a hidegben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  28. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 2. 15:47374.
    Szia Drága Donnám, de még mindig ezen az ablakügyön filózok és rágódom. Ők tudják miért nem pucolják meg, én szeretek kilátni.
    előzmény:
    donnaBe (356)
     
  29. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 2. 15:45373.
    Szia salika, az sem rossz ötlet, hogy kiüssük az ablakot, mert akkor tényleg még a levegő is zudul be s tuti biztos kilátás lesz.
    előzmény:
    Bölcssali (355)
     
  30. 2002. december 2. 00:23372.
    Ebben egyetertunk, vagyis az itteni bunteto eljarasban. Vegtelenul felhaborit az, hogy az igazi gyilkosok itt ulnek bekessegben Kanadaban es elik vilagukat. A disznofarm az egy kulon tema, de gondoljad el mar kozel 70 a nok szama, szinte naponta emelkedik, ki tudja, hogy valojaban mennyi not olt meg. Arra mar gondolni sem merek, hogy mi lett azutan, na gondolhatod egy disznofarmon !!!!!!!!A masik amin kiakadtam, hogy egy kozismert arab terrorista szervezetet a mi kormanyunk nem tett a terrorista listara es megengedte egeszen tegnapelottig, hogy "jotekony" penzek keruljenek a bankszamlajukra. Aztan tegnapelott kiderult, hogy megiscsak terroristak, van valami kozuk a mostani Kenyai bombazashoz !!!!Ilyenektol megall az eszem mindig es egyhelyben toporog !!!
    előzmény:
    Bagoly (370)
     
  31. 2002. december 1. 23:55371.
    Oo, erre az esetre is emlekszem, valami magyar szarmazasu amerikai pasas volt, de elfelejtettem a nevet, pedig arrol ismertem ra. Nem tudod veletlenul, itt, vagy Amerikaban volt a targyalas? (ha egyaltalan meg volt).
    előzmény:
    gabici (366)
     
  32. 2002. december 1. 23:50370.
    Emlekszem az esetre, bevallom, erdekelnek az ilyen tortenetek, mert kivancsi vagyok, mifele ember az, aki kepes ilyesmire. Visszaterve az indiai lanyra, a tettesek kozonseges bunozok voltak, akik penzert csinaltak, - de milyen az az anya, aki vegighallgatja a lanya rimankodasat, aztan azt mondja, oljetek meg! A disznofarmrol is egyre nagyobb szammal jonnek elo a meggyilkolt nok maradvanyai, majd evek mulva, ha rakerul a sor a perre, kiderul, hogy a rendorok valamit elfelejtettek mondani a vadlottnak es felmentik a nyomorultat.
    előzmény:
    Bogie (365)
     
  33. 2002. december 1. 22:24369.
    Szia! Mi van veled? Reg nem hallottam rolad.
    előzmény:
    gabici (366)
     
  34. 2002. december 1. 22:19368.
    Az elso kenyer olyan lett mint a ko :)))). Jo nehez, de az ize jo volt. azutan meg csinaltam mast is es mind jo lett.
    előzmény:
    Bagoly (361)
     
  35. 2002. december 1. 18:16367.
    elhejezes = elhelyezes
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2002. december 1. 18:15366.
    Sziasztok, jo reggelt. Ezek a gyilkossagok szerintem nem kultura fuggoek. Ha csak az utolso par honap termeset nezem, Hamilton es kornyekenek, pl nyaron Grimbsby-ben jol meno vallalkozot, feleseget, ket leanyat es unokajat olte meg a nagyobbik leany ex baratja, az ex fel ev mulva megerkezett es a lany csaladjat teljesen kiirtotta, vagy Oakwille elokelo negyedeben, fenyes nappal az utca kozepen delben az exferj lelotte a volt feleseget, a haza elott gyerek elhejezesi vita volt. A gyerekek bent a hazba voltak. Kb. egy hetig neztunk egy szoke kislany zokogo anyukajat a tv-ben, hogy ki tudja mi lett a kislannyal. Kozbe csak az edesapukaja vitte el. Szinten nem tudtak kiegyezni, de senki sem kereste nalla. Mind igazi angoloszasz kanadaiak voltak. Szerintem szeretni, gyulolni, terrorizalni, fenyiteni, gyilkolni igazan csak csaladon belul lehet. Szoval valogasd meg, hogy kit fogadsz el csaladnak. A lenyeg egyik kulturaban sem jobb a helyzet csak mas a korites. Udv mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2002. december 1. 16:23365.
    OK , felkeltem na :-)) Ez a gyilkossag Bagoly kb ket eve tortent, mindenki tudja, hogy valoban a lany anyja es nagybatyja volt aki "elrendezte" a dolgot, es megsem tesznek semmit. Indiaban nehany embert letartoztattak, de lehet azota mar azok is szabadlabon rohangasznak. A legszemetebb az volt az egeszben, hogy a lanyt mikor mar elfogtak a "rokonok" Indiaba, felhivta cell phonon az anyja es a bacsika es kozoltek vele, hogy most meg fog halni!!! Es ugy is lett !!! Tudod itt is el kell telni nehany generacionak ahhoz, hogy ne tortenhessen ilyesmi. Naluk tovabbra is a szulok dontenek , hogy kihez megy hozza a leany. Itt a mi varosunkban nehany eve tortent a legnagyobb verengzes egy Husvetkor. A ferjhezadott lany, hazajott a szuleihez, mert nem birta tovabb es a volt ferj idejott es az egesz csaladot lemeszarolta. Azt hiszem 13 aldozat volt, koztuk gyermekek. Huu de nehez dolgok ezek koran reggelre . . . . . . . .
    előzmény:
    Bagoly (364)
     
  38. 2002. december 1. 16:08364.
    Jo reggelt kivanok minden vandorleleknek, lassan meg a nyugati parton is ebreszto van, na, usgyi, ki az agybol! Tegnap este egy musort lattam, Vancouverben elt egy indiai, de kanadai allampolgar leany, aki latogatoba ment Indiaba es megismerkedett egy szegeny, legennyel. A leany rokonai ezt persze nem neztek jo szemmel, s mindenaron hozza akartak adni egy gazdag, 60 eves bacsihoz. A leany visszament Indiaba es titokban ossszehazasodott a fent emlitett ifjuval. Persze, minden kiderult, a szerelmes part felkutattak es berelt gyilkosokat szabaditottak rajuk, akik az ifju ferjet osszekaszaboltak, ( eletben maradt) a lanynak pedig elvagtak a torkat. A holttestet ott talaltak meg a falubeliek az arokban. Mindenki tudja, hogy a felbujto a nagybacsi volt, valoszinuleg a lany anyjanak a beleegyezesevel, de senki nem tesz semmit a bunosok ellen. A kanadai kormany mossa kezet, pedig egyik allampolgaranak a meggyilkolasarol van szo. Kivancsi vagyok, ha lesz folytatasa az ugynek, kapnak-e igazsagszolgaltatast?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2002. december 1. 14:59363.
    Sziasztok, joreggelt mindenkinek! Elfelejtettem, hogy a tepsibe amielott a husszeleteket lerakjatok, kis margarint tegyetek! Udv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  40. 2002. december 1. 03:17362.
    Sziasztok, van egy receptem amit ma probaltam ki es nekunk nagyon izlett. Az eredeti recept csirke mellet ker de az en ferjem nem nagyon ugrik a csirke mellert igy szeletes disznohusbol keszitettem. A szeletek egy kicsit vastagabbak, ki kell verni oket, sozni, borsozni. Unsalted crackerbol prezlit csinaltam. A husszeleteket tojasba, majd a cracker prezlijebe forgattam es olajon kozepes tuzon szep rozsaszinure sutottem. Uvegtepsibe raktam a husszeleteket, elozoleg aproravagott hagyman szeletekrevagott gombat dinszteltem soval borssal fuszerezni. A husszeletekre egy fel szelet black forest sonkat tenni, rateriteni a dinsztelt gombat, majd betakarni egy-egy szelet swiss cheese-zel. Elomelegitett sutobe - 350 - 20-25 percet sutni. Probaljatok ki, erdemes! Bozse meg egy mondat az ablakpucolashoz, itt is bevalik, a vilag masik felen ha megpucolod az ablakot biztos, hogy fog esik az eso.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. november 30. 23:47361.
    Na es milyen lett a kenyer?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (360)
     
  42. 2002. november 30. 22:10360.
    Sziasztok!
    Ma fel 11-kor keltem fel vegre!!!!! Eddig csak irigykedve neztem a ferjemet, amikor aludt :(((. Egesz jol erzem most magam, egy kicsit lustalkodok, aztan irany a draga kis takaritas :((((. Es persze a fozes, mert nagyon regen nem foztem mar. Ja, vettunk kenyersuto gepet. Azert irom, mert egyszer beneztem a forumra es pont es volt a tema es jokor jott, mert mar egy par hete gondolkodtunk azon, hogy vegyunk-e vagy sem, es sehogy sem tudtuk eldonteni. Aztan mikor annyi jot irtatok rola, akkor gyorsan elementunk es vettunk egyet, foleg, hogy elotte egesz hetvegen nem volt kenyerunk es nem volt idom elmenni venni (egy kicsit messze van tolunk) mert tanulnom kellett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2002. november 30. 18:51359.
    Sunny :-))) Orom volt latni, hogy irtal :-)) Biztosan sikerult az a franya vizsga , remelem lesz kis idod szusszanni egyet :-))
    Itt is nyavajas szurkeseg van, ho nelkul egyenlore es majdnem fagypont koruli homerseklettel. Nem baj, sutok valami finomat, aztan begubozunk es nezunk filmeket estere:-))) Jobb otletelem egyenlore nincs.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  44. 2002. november 30. 17:36358.
    Udvozlok mindenkit ezen a kisse borus, de csendesnek igerkezo napon. A ho elolvadt, most mar csak a napsugar hianyzik. Elolvastam a szokasos szombati ujsagot, van egy melleklet konyvekrol, kisse elszedultem, mikor az arakat meglattam: atlag $39. 99 - kinek van olyan duzzado erszenye, hogy annyi penzt adjon egy regenyert? Meg a puhakotesu (paper-back) is l5 dollar, nem csodalom, ha az emberek nem olvasnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  45. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 30. 17:01357.
    Sunny! De orulok, hogy megvagy. Ha faradtan is, de azert elokerultel!Nagyon szoritok Neked, hogy sikeruljenek azok a franya vizsgak!!!!Utana azert lehet egy kicsit lazitani???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (351)
     
  46. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 30. 16:58356.
    Sziasztok Lanyok! Van egy percem, gondoltam benezek, mert aztan surusodik a hetvegi program. Bozsikem! A Kanadaiak egyaltalan nem pucolnak ablakot. Nem zavarja oket, hogy nem lat ki. Van aki alufoliaval tapasztja be, az ablakot, nem kerdezd, hogy miert nem tudom. Van aki egy hatalmas bokrot vagy fat ultet az ablaka ele, igy aztan semmi feny nem jon be. Kivetelt kepeznek az Europabol jott nepek, azert ok pucolnak. Olaszok, Lengyelek, Magyarok. De a Kanadaiak nem. Sot az ablakok nagyresze is ugy van csinalva, hogy nem lehet szetszedni, vagyis a kulso reszet egyaltalan nem lehet tisztitani. Hat ennyit az ablakpucolasrol. Azert amikor nekikezdek, nagyon csodalkoznak, egyszer meg is kerdezte az egyik szomszedom, hogy mire jo ez??? Ok meg kinyitni sem szoktak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (354)
     
  47. 2002. november 30. 14:08355.
    Amilyen idő most van, szerintem nem is lenne baj, ha nem látnánk i, de tényleg: mit csinálnak ott az ablakkal, ahol nem pucolják? Nekem egyszer mondta egy tréfás szomszéd, hgy üssem ki, majd nem lesz piszkos, de azért bizonyos hőmérséklet alatt nem igazán éri meg- nyáron meg bejön a sok nyuszog, amit szintén nehezen viselek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (354)
     
  48. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 30. 13:19354.
    Hali-gali donnaBe, hogy hogy nem pucoltok ablakot és meddig, milyen sürün nem? Nem értem. Nem divat kérdése ez, hanem hogy kilátok vagy nem a piszoktól. Magyarázd már meg, akkor kik pucolják, vagy mi van??????????Tudtam hogy igy járok megpucoltam szép tiszta volt tegnap, csak ugy ragyogott a napocska be, ma meg esik ez a fránya eső. De az bizti, hogy tavasznál előbb nem lesz csiszatolás, akár kilátok, akár nem.
    előzmény:
    Bogie (350)
     
  49. 2002. november 30. 11:23353.
    Akkor lehet, hogy én is arrafelé lakom, csak nem tudom a pontos földrajzi koordinátákat? A nappali ablakát ugyanis nem lehet kinyitni, ezt így építették, ez benne a csel- még jó, hogy van erkélyajtó, és mivel ki lehet menni, hát meg lehet pucolni az ablakot. Én a jövő héten akartam, de jellemzően mától elromlott a szép tavaszunk. :((
    előzmény:
    Bogie (350)
     
  50. 2002. november 30. 06:00352.
    Szerbusztok. Szep joestet, es ejszakat mindenkinek. Csak koszonoken is mert en is kivagyok, minta liba. Most van egy kis megallasom. Almos is vagyok. Remelem azert Toronto fele minden oke. Most jon a parom onnan. Es mondja milyen nagy a ho arrafele. Itt meg lassan el is olvad. tegnap meg az ejjel, es reggel meg plusszok voltak. Most mar persze itt is hideg van. Szerbusztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_641658 (351)
     
  51. 2002. november 30. 03:22351.
    Sziasztok! Megvagyok en is. Ma befejeztem az utolso vizsgamat (het vizsgam volt ezen a heten) is valahogy, meg nem tudom, hogy atmentem-e mindenbol. Hetfon megyek a korhazba, gyakorlatra. Na megyek most, mert nagyon faradt vagyok. Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  52. 2002. november 30. 00:52350.
    Orulok, hogy jol vagytok GFH, a TV ben is azt mondtak, hogy enyhe volt a renges es csak tanyer es pogar csorgest okozott leginkabb. Az adventi csomagocskakra nincsen sok otletem, de talan a dollar boltokban lehet sok apro kis ajandekot osszeszedni olcson. 24 kis csomagocskarol van szo ha jol ertem igaz??? En meg tavaly is vettem a felnott culaknak (lanyok) azt a telapo szerut amin 24 kis ablak van es mindennapra egy pici csoki van benne :-))))Bozse, itt tenyleg csodajara jarnak ha kinnt pucolod az ablakot :-)) Az igaz viszont, hogy en sem tudom elnezni ha koszos, de ahogy Donna is irja , nem olyan egyszeru itt ablakot pucovalni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376055 (347)
     
  53. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 29. 19:07349.
    Bozsikem, azt hiszem Teged itt az ablakpucolassal igencsak megneznenek, ugyanis itt nem divat ablakotpucolni. Meg az ablakok is ugy vannak csinalva, hogy ne lehessen kivulrol megtisztitani. Amikor (nagyritkan) nekiveselkedek, mert azert szoktam, bizony igencsak ramcsodalkoznak a szomszedok. De olyankor egeszen biztos hogy aznap, de legkesobb masnap esik az eso.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (346)
     
  54. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 29. 18:58348.
    Szia GFH, tenyleg reg jartal erre. Orulok, hogy nem tortent semmi komoly. Hogy vannak a Lanyok?Nalatok is olyan kellemesen pocsek ido van mint nalunk? Sotet, borongos, esos hideg. pfuj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_376055 (347)
     
  55. Torolt_felhasznalo_376055
    Torolt_felhasznalo_376055
    2002. november 29. 18:38347.
    Bogie

    Koszi az aggodast. Szerencsere semmi nem tortent. En fel se ebredtem rengesre csak ferjem, en csak utana par perccel. El se akartam hinni neki hogy volt valami. Reggel ellenoriztem a foldrengeseket nyilvantarto weboldalon hogy almodot vagy tenyleg volt e valami. Szerencsere azert ezek a fa hazak sokat kibirnak.
    En jol elvagyok keszulodessel Vasarnap mar advent kezdodik es me otletem sincs mit tegyek gyerekek adventi csomagocskaikba.
    előzmény:
    Bogie (344)
     
  56. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 29. 17:12346.
    Sziasztok kislányok, megjövék mert egész délelőtt takaritottam -és még nincs vége, mert a szekrények hátra vannak, de a nyugdijamba belefér-, függönyöket mostam, ablakot pucoltam ez utolsó tavaszi napon. Tuti holnap esni fog és akkor nézhetek majd a lukon nem az ablakon kifelé, mert megint koszos lesz. De már pedig tavasznál előbb nem fogom ujra pucolni. Hogyisne. Örülök hogy elvagytok mint a befőtt, és nekem meg megint korog a gyomrom mert ledolgoztam a kaját délután. Most odébb állok, mert megnézem még a holnapi mentü a topicon és azt is, hogy mit dudolok ma. Holnap veletek ugyanitt
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  57. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 29. 17:08345.
    Hu-hu Bagolykám, itt vagyok csak végig kellett azért rohangálnom a topicokon is, és nagyon le vagyok maradva tőletek. Tavasz, hol van az már, már mostanság jön a hideg, de biztos hogy a te kezed is benne van, hogy ne lófráljak a kertben. Tüzoltó? Nem tudok róla. Nem nem volt ilyen a családban, apukám nem mondta. Mi van ott már nagyon esik a hav?
    előzmény:
    Bagoly (304)
     
  58. 2002. november 29. 16:22344.
    A hajnalon foldrenges volt Vancouver kornyeken, (enyhebb) pontosan ott volt a kozeppont ahol a GFH lakik, remelem jol vannak es nem potyogott a fejukre semmi :-(( Irjal GFH :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2002. november 29. 16:16343.
    Majd kesobb Bagoly, meg csak reggel 7 ora van, elobb kell a kave hasson, utana johet az utopia:-))) Na donna te szerencsesebb vagy, mert en csak azt hallottam, hogy Zsa-zsa komaban van semmi tobbet. Ja, ha a pletyka beindul :-))
    előzmény:
    Bagoly (341)
     
  60. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 29. 16:07342.
    Most lattam az itteni hirekben, hogy a Zsa Zsa komaban van, az otthoni hirekben pedig mar azt olvastam, hogy csak keztorese volt es sosem volt komaban. Most aztan ki tudja mi az igazsag. Ahanyszor csak mikrofonkozelbe kerult, mindig elmondta, hogy Magyar. Nem egy idosebb kanadaival talalkoztam aki miutan meghallotta, hogy Magyarorszagrol jottunk, csak annyit mondott: OOh, ja, a Zsa Zsa Gabor.
    előzmény:
    donnaBe (339)
     
  61. 2002. november 29. 16:02341.
    Egy nagyszeru temat talaltam a www. unexplained. info/directory cim alatt, ha veletlenul nem jon igy be, szoljatok. Erdemes bongeszni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2002. november 29. 16:00340.
    Szep jo reggelt igy unneplos lilaban mindenkinek :-))))
    A frissito mukodik Bagoly, de a torles meg mindig nem :-(((( Csak nyomogatom, nyomogatom aztan semmi :-( Vajon mire is emlekeztet ez engemet :-)))))))))
    Juj de rossz napom volt tegnap :-(( kellett fizessem a billeket, olyankor mindig merges vagyok :-)))Talan megsem olyan rossz Saudi hercegnonek lenni . . . . neki ilyen gondjai nincsenek :-))))
    előzmény:
    Bagoly (338)
     
  63. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 29. 15:58339.
    Nekem meg nem mukodik, pedig mar nagyon tele van a kedvencem.
    előzmény:
    Bagoly (338)
     
  64. 2002. november 29. 15:50338.
    En is sokszor felsohajtok, hogy ha mar egyszer meg kellett szuletnem, legalabb jo helyen vagyok! Mukodik mar a "frissito" gomb? Meg akarok szabadulni nehany tematol, de csak gyulnek, egyre gyulnek.
    előzmény:
    donnaBe (337)
     
  65. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 29. 15:38337.
    Ez volt az. A cime The Princess. Eleg jol haladok vele, mar a masodik kotetet "vegzem" ki, haaat mit mondjak, csak halat adhatok a sorsomnak, hogy a vilagnak nem azon a tajan szulettem. Igen a vizbefojtas es a megkovezes nem kulonleges esemeny arrafele, bar az irono (valamint a Hercegno) is mondja, hogy nem minden Iszlam orszagban annyira rossz a helyzet mint naluk Saud Arabiaban.
    előzmény:
    Bagoly (336)
     
  66. 2002. november 29. 15:27336.
    Mondtam ugye, hogy jon a hovihar? Jollehet, nem annyira ho, mint valami nedves csapadek, de kegyetlenul veri a szel az ablakot, jajaj, nem lesz ennek jo vege. Ezt mondta a kis barany is, amikor meglatta a szakacsnot kozeledni az elesre fent kessel! DonnaBe, olvasod mar a konyvedet? Valamikor regen olvastam valami irani (azt hiszem) hercegno emlekiratait, meselte, hogy mennyire kiveteleztek a fiu testvereivel, s egy reszre kulonosen emlekszem, egy baratnojere, akit belefojtottak az uszomedencebe - lehet, hogy ez volt a konyv?
    előzmény:
    donnaBe (335)
     
  67. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 29. 15:08335.
    Szep jo reggelt minden vandorleleknek! Jelentem Torontoban tenyleg beallt a tel, esik a havas eso, ami meg nem is lenne annyira kellemetlen, ha nem tarsulna hozza szelvihar ami felkavarja az ut szelere kirakott ujsagpapirt. Szemetes nap leven ugyebar ott diszeleg minden haz elott a fekete zsak, es a kek doboz. Mit szoltok milyen lila lett minden???Stilusosan a lilara fagyott kezre, fulre es orra utalnak vele. Ajjaj Bogie, a szamokkal tenyleg hadilabon allok, ez bizony igaz. Ezert aztan nem is tudok megjegyezni egyetlen telefonszamot, evszamot, hazszamot sem. A legeslegjobban a szuletesi evszamomat szoktam elfelejteni. Bagoly azon a messzelaton valoszinuleg nagyon soteten latta a helyzetet a Bush. Ennel mar csak az a jobb, amikor videofilmet akartam forgatni es elfelejtettem levenni a lencserol a fekete kupakot. Egyebkent lemondott az a no aki elkovette azt a vegzetes hibat. Valoban gondolkodoba ejtett, hogy egy noi ruhaba oltozott ferfirol van e szo, vagy tenyleg no.
    előzmény:
    Bogie (330)
     
  68. 2002. november 29. 12:46334.
    Kucc! Erre szoktam mondani, hogy " több tiszteletet"- de azért az ember nem tud megálljt parancsolni az emlékeinek!:))
    Az este azon gondolkodtam, milyen madár is az, akihez Bagoly az én " messzelátómmal" leginkább hasonlít, de nem jöttem rá. Nem vagyok ugyanis ornitológus, de azt tudom, hogy "jól csak a szívével lát az ember"
    előzmény:
    Bagoly (333)
     
  69. 2002. november 29. 00:22333.
    Tele vagyok joindulattal. --- Emlekszik meg valaki arra a felhaborito esetre, amikor az amerikai elnoknek azt mondta valaki, hogy hulye? Na nem akarom forszirozni a dolgot, de ma egy kepet lattam, Mr. Bush egy messzelatoval a szeme elott, katonai oltozekben, nyilvan seregszemlet tartott - es a messzelatorol elfelejtette levenni a vedo lemezt. Ehhez nem kell hozzafuzni semmit.
    előzmény:
    Bölcssali (332)
     
  70. 2002. november 28. 23:06332.
    Meg én is, bár számolni azt tudok- kell is, különben kész ráfizetés lenne a munkám- de én Bagolyt nem érzem olyan vészmadárnak, legalábbis ezt az egyet itt a fórumon:))
    előzmény:
    Bogie (330)
     
  71. 2002. november 28. 23:06331.
    A legeroteljesebben tiltakozom! Ahogy egy fecske nem csinal nyarat, ugy egy bagoly, vagy kuvik sem hozza a telet!
    előzmény:
    Bogie (330)
     
  72. 2002. november 28. 23:00330.
    A kuvik a veszmadar ami koztudott, hogy nagyon kozeli rokonsagba all a Bagollyal ! Namarmost, ha 50% rokonok, akkor a Bagoly 50% ban felelos a telert :-))) Donna, most aztan rajta , szamoljad ki !! Ja azert neked kell, mert te allsz hadilabon a matekkal :-))))
    előzmény:
    donnaBe (320)
     
  73. 2002. november 28. 22:49329.
    Ez jo volt! Nekem bernathegyi kutyarol mindig a Svejk jut eszembe (tudjatok, a jo oreg katona) mikor a ket reszeg pap azon vitatkozott, melyik szentet szeretik a legjobban, s az egyik azt mondta, szent Bernatot, mert az kulaccsal a nyakaban jar felkutatni az eltevedt utasokat. --- Valamit kifelejtettem az amerikai halaado unneppel kapcsolatban. Hivatalosan beiktattak nemzeti unnepnek 1827-ben, a pilgrimeseknek eleg sokat kellett varni. Persze, egy unatkozo asszonysag otlete volt, biztos csak igy tudta osszehozni a csaladtagokat.
    előzmény:
    donnaBe (327)
     
  74. 2002. november 28. 22:19328.
    Köszi! A recept meg jól hangzik! Bár áfonyát én még élőben nem is láttam, csak adalékként ízű-szörpökben.
    előzmény:
    Bagoly (326)
     
  75. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 20:24327.
    Nalunk nagyon kozkedvelt az afonyaszosz pulykahoz, de csak ugy "siman" is. Megmondom oszinten en a konzerveset veszem, de ez olyan jol es egyszeruen hangzik, hogy megprobalom. Ha meg vorosbor is van benne, akkor az mar kimondottan JO lehet. Ez a forraltbor receptjere is hasonlit, abban is van szegfuszeg, cukor, bor. Es egy vicc a bernathegyi kutyusrol: Ket reszeg latja, hogy egy nagy bernathegyi kutya jon veluk szembe, a nyakabol log egy rumoshordo. Megszolal az egyik: nezd ott jon az ember legjobb bartatja. Mire a masik: ja, meg egy kutya.
    előzmény:
    Bagoly (326)
     
  76. 2002. november 28. 19:45326.
    Pontosan l620-ban a Mayflower nevu hajo hosszas kuzdelmek utan megerkezett Amerikaba, az utasok alig alltak a labukon, a bennszulotek aztan partfogasba vettek oket, nagy lakomat csaptak, ahol volt sult vadpulyka, meg egyebek. Ennek emlekezetere minden tisztesseges hazban pulykasult van, tok-kremes lepeny, (jobb, mint az ember gondolna, ) edeskrumpli, kukorica, meg az afonya, ami elmaradhatatlan. Na most, ennek van egy titka. A fozesi utasitas ugy szol, kb. 45 dkg afonya, 1 pohar viz, 1 pohar cukor. Ne igy csinald!!! 1 pohar vorosbor, 1 pohar cukor, fahej, szegfuszeg. Addig kell fozni, amig szetpattannak a bogyok. En a maradekot felhasznalom muffinhoz.
    előzmény:
    Bölcssali (325)
     
  77. 2002. november 28. 19:30325.
    Szóval ma? Ez volt a vita tárgya lányom meg köztem, én 30-ra emlékeztem, Ő meg csak azt tudta, a hónap vége. Mesélnél valamit a szokásokról? Kíváncsi vagyok, hát hamar megöregszem!:))
    A nóta-beli Bell amúgy rumot lopott az elsősegélyhordójából, mind megitta aztán jól berúgott!
    Brr, a rumot végképp nem szeretem.
    előzmény:
    Bagoly (324)
     
  78. 2002. november 28. 19:25324.
    Hogyne, hogy aztan marakodjunk a palinkan!!! Ez csak vicc, kulonben nem iszom alkoholt mar evek ota, neha, ha nagyon meleg van, egy uveg sort, ugy tapasztaltam, az a legjobb szomjolto. Tudjatok, hogy ma van Amerikaban a Thanksgiving, nehany-szaz evvel ezelott vegre partra jutott Angliabol az elso hajo, s a joszivu bennszulottek (akiknek halvany fogalmuk sem volt, hogy meg majd mi var rajuk) megvendegeltek az ehes nepseget. Azota az amerikaiak unnepelnek. A bennszulottekrol nem szol a fama.
    előzmény:
    Bölcssali (323)
     
  79. 2002. november 28. 19:17323.
    Elküldjem neked Bellt, a részeges kutyát?
    előzmény:
    Bagoly (321)
     
  80. 2002. november 28. 19:15322.
    Volt egy versike " Megjöttek a kukások, narancssárga ruhások. . . . " Tovább már nem tudom, de az biztos, hogy az egészségügyi mérnökre nem rímel a narancssárga ruha. Nálunk egyébként is úgy hívják őket, hogy városüzemeltetési vállalat dolgozói - és csak a mellénykéjük narancssárga. Az időtől amúgy én is félek, túl jó ez már ilyenkor!
    előzmény:
    Bagoly (319)
     
  81. 2002. november 28. 19:11321.
    Ugy latszik, mas mar nem jut eszembe es ismetlodesekbe keveredem. Itt egy masik: keszuljetek fel, Torontoiak, hovihar jon, legalabb ket napos. Ilyenkor mindig sajnalom, hogy nincs bernathegyi kutyank, aki rumos hordoval a nyakaban mindig a nyomomban lenne!
    előzmény:
    donnaBe (320)
     
  82. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 16:53320.
    Ugy latom most a peanut butter halmozodott fel a raktaron, mert most azt kell enni. Meg jo, hogy nem szeretem sosem veszek, a gyerekeknek sem szabad vinni az iskolaba. Te Bagoly!!! A tavalyi telet is Te intezted el ezzel kutyaval ami nem eszi meg. Miota veszmadar egy bagoly?????
    előzmény:
    Bagoly (319)
     
  83. 2002. november 28. 16:46319.
    Mi az, hogy kukas? Azt politikailag korrekt neven Egeszsegugyi Mernoknek kell nevezni! Hallom, otthon megerkezett a tavasz, csak elvezzetek, amig lehet, mert a kutya nem eszi meg a telet es lehet, hogy a hofelhok maris tornyosulnak dicsekvo fejetek folott. (csak az irigyseg beszel belolem)! Orulok, hogy ilyen szep szammal megjelentunk, de azert mindig van, akit hianyolok, nyilvan akadnak olyanok is, akiknek sok az elfoglaltsaguk, ja, nem lehet mindenki otthonulo, pletykas venassszony. (Remelem, ezt nem magamra ertettem?) A tegnapi hirekben hallottam, hogy nem is olyan egeszseges a hal, emlekeztek, ugye, hogy mennyire eltettek, hat egy szo sem igaz belole, sot, inkabb art, mint hasznal. De talaltak egy masik etelt, ami igazan nagyon egeszseges es egyel minden nap egy kanallal: peanut butter. (mogyoro vaj?) Jo, hogy en nem torodom azzal, mit ajanlanak es mit nem, azt eszem, amihez kedvem van.
    előzmény:
    donnaBe (317)
     
  84. 2002. november 28. 15:50318.
    Tipikus eset! A lelgfiatalabbat, legtapasztalatlanabbat fogják a legkellemetlenebb munkára. De azért a hurka nem rossz! Csak az előzményeket ne hánytorgassuk!
    Ami meg a kukás szakmát illeti, nálunk kevésbé megbecsült- mármint anyagilag- pedig nagyon fontos dolog. De ugyanez annyi másról elmondható, hogy már fel se tűnik.
    előzmény:
    donnaBe (317)
     
  85. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 15:40317.
    En nem is, de Anyukam lanykoraban igen. O meselte, hogy mint nem szakertot beallitotta a Nagymamam belet mosni, de aztan elkuldtek mert semmi hasznat nem vettek. (csak a WC-re szaladgalt)Te, nalunk a kukas az egy nagyon jolfizeto "szakma" oriasi tuljelentkezes van ra. Ugyanis nagyon jol fizet, es nagyon jo a benefit.
    előzmény:
    Bölcssali (316)
     
  86. 2002. november 28. 15:27316.
    Nemrég a tévében volt róla szó, de ha agyonütnek se tudom megmondani, ki, azzal dicsekedett, hogy gyerekkori álma volt a kukás autó, és hogy azóta már nagyon sok emberrel beszélt, aki szintén ugyanezt mondta- de egyik ovos lett, a másik jogász, a harmadik színész, pedagógus, bármi csak kukás nem, viszont érdekes módon nagyon sok gyereknél ez az egyik szakmai álom, a pilóta és a vasutas csak ez után jön. Gusztus dolga!Te viszont most tromfolsz!:)) Méghogy bélmosás. . . . :(( És azt állítod, sose voltál disznótoron?
    előzmény:
    donnaBe (315)
     
  87. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 15:22315.
    Te nekem egy ismerosom kukas akart lenni???? Nem egyrol beszelunk, jaaa o nem lett orvos. (raadasul no)Annyira tetszett Neki ahogy a kukasauto hatuljan logtak. Nem eroszak a disznotor. Tenyleg kinek. Es a belmosasrol mar ne is beszeljunk:))))
    előzmény:
    Bölcssali (314)
     
  88. 2002. november 28. 15:14314.
    Ennyit a füstbement gyermekkori álmokról! Van aki kukás akar lenni és orvos lesz, van aki hentességről álmodik aztán felnőve a vegetarianizmussal szemezget:))
    Különben nem vesztettél semmit, a disznótor maga a horror- van egy mondás" nem erőszak a disznótor" de én ezt kiegészítem azzal" csak a disznó szemszögéből" És utána, mindennek a hegyibe, még a mosogatás!Amikor a plafon is zsíros!:))
    előzmény:
    donnaBe (313)
     
  89. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 15:10313.
    De meg mindennek a teteje, hogy gyerekkorom dedelgetett almai koze tartozott, hogy HENTES legyek. De aztan ez is szertefoszlott mint a vajar. ( banyasz)
    előzmény:
    donnaBe (312)
     
  90. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 15:08312.
    Neeeeem koszonom szepen. Meg nem voltam sosem, de azt hiszem nem is leszek. :))))))
    előzmény:
    Bölcssali (311)
     
  91. 2002. november 28. 15:06311.
    Meghívhatlak egy igazi, hamisítatlan magyar disznótorra?:))
    Ne aggódj, vicc volt, én se bírom az ilyesmit, csak úgy gonoszkodásból jutott eszembe. :))
    előzmény:
    donnaBe (309)
     
  92. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 15:02310.
    Azt hiszem ezt nem lesz nehez megtartani, ahogy szemugyre veszem a megcsappant bankszamlankat. . . . .
    előzmény:
    gabici (308)
     
  93. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. november 28. 15:01309.
    Szebb melegebb reggelt kivanok! Vigyorog mint pek kutyaja a meleg kiflire. En meg ezt a variaciot ismerem. Jelentem tegnap igazoltan voltam tavol, ugyanis megvettuk az evi husfogyasztasunk jelentos reszet. Nem vagyok nagy hive ennek, de a ferjem uj maniaja, hogy vett egy hutoladat, es most addig nem nyugszik amig egy gyuszunyi hely marad benne. A baj csak az , hogy en ne birom nezni a hus trancsirozast, es ezert nem akartam bemenni oda "hatra" ahol ezt csinaljak. A hentes pedig annyira eroskodott, hogy egy asszony ( ez volnek en) az megiscsak jobban tudja, hogy mibol mennyit szeleteljenek, csomagoljanak stb. En meg csak mondtam, hogy aaaaaah neeeeem a ferjem az tudja, es en tokeletesen megbizom benne, hogy el tudja latni ezt a fontos feledatot. (csak mar keruljek kivul az uzletbol)Az meg csak vigyorgott, tudja, hogy velem nem mennek sokra. Vegul is lezajlott a vasarlas, az itthoni elrakassal mar nincs problema. Az evessel sincs, a sutessel sem, nem is ertem, hogy miert viszolygok ennyire ettol a latvanytol. Ilyenkor mindig megfogalmazodik bennem a vegetarianizmus gondolata, de az csak addig tart amig meg nem fozom a porkoltet.
    előzmény:
    Bagoly (304)
     
  94. 2002. november 28. 14:54308.
    Sziasztok, a helyzet az egy jjo frissen sutott kiflinek en is vigyorognek, amit reggel koran sut a sarki pek a reggeli melle, es en munka suli elott ropogosan melegen frissen vennem. Dehat ez is egy alom. A mai jo tudni rovatba : Szombaton Nov 29 "Buy Nothing Day".
    vagyis " Ne vasarolj semmit nap".
    Udv mindenkinek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2002. november 28. 14:30307.
    Vigyorog mint pék kutyája a meleg zsömlére- én így ismerem, a sarki pék szokta mondani, ő már csak tudja:))400 gramos szaloncukor magyar boltban 7-800 Ft, de az akkor már nagyon menő, a Stollwerck szerintem csak 500 de az 500 grammos. Jelentem, Magyarország délkeleti vidékein olyan + 16 a jelenlegi hőmérséklet, ezeregy ágra nevet a Nap. Abnormális dolog november végén, pláne hogy hetek óta ez megy, de én szeretem az ennyire abnormális dolgokat.
    előzmény:
    Bogie (305)
     
  96. 2002. november 28. 02:58306.
    Szerbusztok. Szep jo estet mindenkinek. Szia Rvic, ha olvasod. Remelem benezel. Lehet kapni szaloncukrot a Magyarhentesnel. $6. 99. 400-gr-os. Es Stollwerck-gyartmanyu. 6-fele isben volt mikor ma ottvoltam. Dios, gesztenyes. epres, bananos. Meg hagyomanyos. Meg nem emlekszem. Szelest a jovohetre igertek. En elojegyeztettem magamat ra, mert kulomben nem jut. Gesztenyeset vettem nagyon finom. Bozse mennyit kernek otthon ezert tudod. ?Csak kivancsi vagyok igy 1050Ft-ra jon ki az az ara ha atszamolod. De nagyon szeretem, es a csalad is. Igy minden evben vettem meg eddig. Torontoban is van. Istvan latta, mert ott volt par napja a Budapest hentesnel. O is igy valahogy latta az arat ott is. Ma odadatam a Mikulas alltal hozando Blay-Bladet. Kicsit korabban ugyan. De mar muszaj volt. Mert ugy vagyott ra, hogy mar sajnaltam. Persze a fa alatt is talal majd mert ebbol egy semmi. Meg vannak hozza meg tartozekok. Megvettem neki mindent hozza. Hat majd lessz legalab akkor is orome. Olyan jol halad a matekbol. Muszaj volt oromomben valamit adni. Hat ezt ma vettem ugy is. Igy ezt odaadtam. Itt ma csak -6-fok volt. Orom volt csellengeni piciket. Persze autoval. Mert amugy csuszik a jarda mindenhol.
    előzmény:
    Bogie (305)
     
  97. 2002. november 27. 17:14305.
    Ez a melegzsomle a sutoben nagyon jo :-))) En a pek kutyajat tudtam eddig a meleg kiflivel :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (303)
     
  98. 2002. november 27. 16:23304.
    Te Bozse, az osod nem tuzolto, hanem valami gyujtogato lehetett!!! Milyen tavaszrol beszelsz, ez nem igazsag, kulonben is, tessek mondani, mi az a tavasz, egyszer azt hittem, ide is jott, de nem az volt! Kiheverted mar a bulit? Ez a DonnaBe hol csavarog, manapsag alig latni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (302)
     
  99. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 27. 16:20303.
    Sziasztok lelkeim, képzeljétek ettől a meleg tavaszi időtőt ezek a fránya szunyogok nem bejöttek, itt röpköd az orrom előtt, na majd mindjárt elintézem egy kis spricnivel. Puff, már meghalta magát. Csodaszép az idő, de majd lesz még ennek böjtje. SZŐRŐS LÁBU KISMACSKA, HOL JÁRTÁL AZ ÉJSZAKA. . . . ez még mindig nagyon tetszik nekem, és vigyorgok rajta mint a melegzsömle a sütőben
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  100. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. november 27. 16:17302.
    Szia drága Bagolykám, csodálatos tavasz van, én meg délután összefüstölögtem az utcát mert megint még az utolsó eresztést amit összegerebléztem elégettem volna, ha nem lett volna nedves a levélmaradék. Erre öntöttem rá fáradt elhasznált háztartási olajat és belobbant, huhh, képzelt akkora pecsenyesütő tüz lett, hogy a szomszédbácsi kérdezte is talán bizony partit rendezek hogy ekkora parázs marad majd? Ennyi, imádok tüzelni, valami ősöm tuti tüzöltó lehetett mert ennyit még senki nem tüzelt mint én. Mostmár szürkület van és lassan sötét is, holnapra esőt jósolt az edusoszilárd meteorólógus. De majd meglátod karácsonykor mekkora hav lesz, és énekelhetem én is, hogy: Hull a hó és hózik, a bözsemaci fázik, hull a hó és hózik mici mackó fázik.
    előzmény:
    csipogo (292)
     

Címlap

top