Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kanadai vandorlelkek

Bagoly
Létrehozva: 2002. november 13. 15:31
Remelem, senkit nem tart vissza a baratsag fenntartasatol ez az uj forum-stilus. Minden csoda harom napig tart, majd ebbe is beleszokunk, csak talaljuk meg egymast!
  1. 2002. december 11. 15:20501.
    Clevelandban megoltek a szent Laszlo templom plebanosat, Gulasnak neveztek a hirekben, de bizonyosan Gulyas es magyar. Mindenki el volt szornyedve, azt mondtak, sokan szerettek es hianyolni fogjak. Na es, ki a bunos? Egy 37 eves papjelolt, aki eloszor agyonlotte, aztan ragyujtotta a lakast, hogy azt higyjek, a tuz olte meg. Lattam, mikor jajveszekelve mondta, mennyire igyekezett kimenteni a szegeny oreget. Masnapra letartoztattak. Semmi egyebet nem tudok, csak annyit, hogy a plebanos valamiert felmondott neki es a heten kellett volna elkoltoznie.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 11. 15:07500.
    Jo reggelt vandorlelkek! Bozsikem azt hiszem megiscsak a Nagyi lesz az aldozat gyerekmegorzesileg. Ha ilyen maceras az az utaztatas, akkor nincs mese Anyukamat kell megkerni. Nalunk egyebkent eleg "esos" napok vannak, ugyanis ma reggel a szemben levo asszony esett le a lepcson, (tegnap en) Egy feszekalja gyerekre babyszittyoz, ugyhogy en is bevallaltam mara a lanyom osztalytarsat. Nincs mit tenni, a szulok dolgoznak, es valakinek varni kell a gyereket a busznal. Ugyhogy en vagyok ma valaki. Bagoly, a fel par zokni a szaritogep csoveben lesz. A multkor kicsereltuk egy ujra (a csovet) es en is kikotortam belole 1 zoknit es 1 bugyit. Bozse milyen fajta a kutyus???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (494)
     
  3. 2002. december 11. 14:00499.
    Szerintem nem kéne elengedni, amilyen kondiban van a pasas, széthullana darabjaira- szóval vigyázznk ezzel a kilógatással, mert mindig egy csomó rajongója gyűlik az erkélye alá- szerintem odaterelik őket, mert különben honnan tudnák, hogy inkognitóban épp arra jár?- és azokra potyogna az a sok gusztustalanság. . . . br. . a Jackson-rajongók engem most megköveznek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (496)
     
  4. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 11. 13:59498.
    Szép napot minden kedves lelkecskének megint süt a napocska, és egyre hidegebb lesz. De nem baj, bent kellemesebb. Már voltunk sétálni a kutyussal most meg ideült mellém és a lábát rátette a kezemre, hogy őt simogassam ne a klaviaturát. Most már kiment, megharagudott gazdira, hogy nem vele foglalkozom. Szgénykém. Szörnyü féltékeny még a cicákra is.
    Képzeljétek az elhagyással és a rumlival kapcsolatban tavaj tavasszal vettem mindenféle zöldséget a kertbe ültetni, oly annyira elrámoltam hogy az idén ujat kellett venni mert foglalmam nem volt hova tettem. Erre hetekkel ezelőtt a speizban tettem-vettem és a kezembe akadt egy zacsekban. Majd megütött a guta. És nem az első eset.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2002. december 11. 13:58497.
    Még szép, hogy jó!:)) Jó csapat tagjának lenni még akkor is jó, ha csak tiszteletbeliek vagyunk- de mit gondolsz, nem válalhatnánk közösen a gyerekeket? Küldenek kettőnkért egy fűtött varázsszőnyeget, és hipp-hopp, már ott is leszünk mint a Helikoffer.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (495)
     
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 11. 13:56496.
    Kakukk, egyet értek Jakson ur egy piperkőc gyagyás krapek, bár leesne megint az orra darabokra. Nem komplett a pasas. Kilógatta a gyereket az erkélyen láttátok? Hát őt kellene kilógatni féllábbal aztán véletlenül elengedni.
    előzmény:
    donnaBe (473)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 11. 13:53495.
    Köszönöm a befogadási nyilatkozatot, alkalom adtán élni fogok vele. Milyen jó is nekem és Bölcssalinak.
    előzmény:
    Bagoly (475)
     
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 11. 13:50494.
    Hali itt vagyok, jókat vigyorgok hogy gyermekmegőrzést vállalhatok. Csak a baj az utazás mikéntje. Hm?Tulajdonképpen ide is lehetne hozni a srácokat de az ut akkor 4x. Egyszerübb lenne ha én mennék 1 helyre az összes gyereket odavállalnám és az csak oda-vissza. Jó buli lenne. Csak akad egy fölösleges nagyi aki bevállalja a srácokat?
    előzmény:
    donnaBe (474)
     
  9. 2002. december 11. 08:26493.
    Elment kempingezni, olyan helyeken nézted már? Valahol felverte magát és lakóra vár. . . . Erről jut eszembe, bár csak lazán kapcsolódik. Kollégáim mesélték, nem járnak erre, de azért megváltoztatotm a neveket.
    Kiküldték a konyhába Gizikét, a legkevésbé használható de roppant szolgálatkész munkatársat, ugyan tegye már fel a kávét- hagyományos kotyogó, bekészíted és alá kell gyújtani a tűzhelyen. Nos, eltelt már fél óra, kávéillat sehol, na Józsi csak kiment megnézni, tán nem öntött az az ügyes Gizike vizet a főzőbe. De a tűzhelyen nemhogy kávéfőző, láng sincs. Órákig keresték, mi történhetett és főleg hol a kávéfőző, mikor végre Jolánka benyúlt a konyhaszekrénybe, ahol gondosan bekészítve ott állt a kávéfőző a csészék és a cukortartó mellett a tálcán. Még tej is volt mellé készítve az ínyenceknek. Azóta modnjuk is egymásnak, majd főz nekünk kávét a Gizike, abszolut koffeinmenteset. . .
    előzmény:
    Judithdb (489)
     
  10. 2002. december 11. 08:21492.
    Nem, ez valami pénzügyi dolog. Azt hiszem, MJ úgy van vele, mindegy hogy mit, csak írjanak már róla valamit a lapok- ha mást nem, hát azt, hogy nem tud cipőt húzni a pókcsípte tapitijére. . . .
    előzmény:
    donnaBe (487)
     
  11. 2002. december 11. 00:51491.
    Ez meg csak nagyon tetszik:

    "Két módon lehet feljutni a tölgyfa csúcsára. Az egyik, hogy ráülsz
    egy makkra és vársz. A másik, hogy felmászol rá. "
    - Kemmons Wilson
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2002. december 11. 00:48490.
    Uzenet a tolvaj moso es szaritogepeknek es hazaknak:
    "Nem dicsősége a sasnak, ha legyőzi a galambot. "
    - Boccaccio

    galamb == mindennel ami eltunt :))
    előzmény:
    Bagoly (488)
     
  13. 2002. december 11. 00:28489.
    Donnabe:Anyososm kedvenc mondasa is ez:amit a haz elvesz elo is adja. . . Hat en nem irom ezt ala, mert mar 2 eve keresem az Ikeabol vett gyereksatrat es a mai napig nem kerult elo. . . pedig eleg szines. . . ketto:Nem kuldtem haza se nem adtam oda senkinek, de akkor hol van?

    Bagoly-szerintem a szarito a bunos a felpar zokni ugyben.

    Ti sem tudtok egy available Nannayt/potnagyit szilveszter ejszakajara?

    Judithdb
    előzmény:
    donnaBe (484)
     
  14. 2002. december 10. 23:26488.
    O ja? Akkor hol van az a sok fel par zokni? Mar evek ota keresgetem oket. De lehet, hogy nem a haz kleptomanias, hanem a mosogep.
    előzmény:
    donnaBe (484)
     
  15. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 10. 21:37487.
    Csak nem meg mindig a gyereklobalas miatt?
    előzmény:
    Bölcssali (485)
     
  16. 2002. december 10. 21:34486.
    :-))
    A mi lakásunk se kivétel. . .
    előzmény:
    donnaBe (484)
     
  17. 2002. december 10. 21:30485.
    Jacksont perelik most valamiért, de nem tudtam odafigyelni, hogy mi is az igazi indok, csak hogy MJ mezítláb jelent meg a tárgyaláson, mert megcsípte a lábát egy pók. . .
    előzmény:
    Bagoly (482)
     
  18. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 10. 21:29484.
    Hat ez biztos. Annyi ismeretlen es eltuntnek hitt dolgot szoktam talani. Kedvenc mondasom: amit a lakas elvesz, elo is adja. Csak sajnos sosem akkor amikor keressuk. Nalunk egyebkent ragyogo ido van, + 4 fok, ugyhogy Bagoly nemsokara indulhatsz setalni. En is mennek, ha nem estem volna fel a lepcson egy elhagyott kisautoba. Csak a terdemet vertem be, de azt alaposan.
    előzmény:
    Bogie (478)
     
  19. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 10. 21:25483.
    Nem rezdult annak mar masa sem Bagoly.
    előzmény:
    Bagoly (482)
     
  20. 2002. december 10. 21:17482.
    Latom, mindenki sziporkazik es repdesnek a talalo megjegyzesek. Mar mindegyit elolvastam ketszer, nagyon jok!!! Ez a szerotonin hatasa! Szegeny M. J. -t en is lattam a napokban, attol feltem, az orra minden pillanatban megvalik az arcatol. Vajon pereli az orvosat?Vasarnap meg egy 2 orast musort kozvetitettek a Playboy magazin tulajdonosarol, a Hefirol, nem neztem, csak idonkint ra-rakattintottam. Undotito volt, ahogy a gusztustalan ven kecsket a keves ruhaju, de annal tobb szilikont tartalmazo ifju lanyok ossze-vissza nyaltak, faltak, csokolgattak, annak meg egy ranca sem rezdult.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2002. december 10. 20:53481.
    Sziasztok! Itt gyonyoru ido van!!! Sut a nap, es +3 fok a homerseklet. Ma reggel, mikor felebredtem, tiszta tavaszi hangulatom volt. Persze a jokedvemhez az is hozzajarul, hogy vege a tanevnek, es mar csak egy vizsgam van. Most eppen a papirhalmaimat rendezgetem, hogy megtalaljam a jegyzeteimet. :)))Remelem, masoknak is jo napjuk van!!
    előzmény:
    Bölcssali (480)
     
  22. 2002. december 10. 20:41480.
    Ahogy mondod!:))Ezt ellophatom? Már viszem is. . . :))
    előzmény:
    Bogie (479)
     
  23. 2002. december 10. 20:30479.
    "Az ember nem annyi, amennyi, hanem annyi, amennyi tőle kitelik. "
    - Örkény István

    előzmény:
    Bölcssali (476)
     
  24. 2002. december 10. 20:19478.
    A rendetlenség egyik előnye, hogy az ember állandóan új dolgokat
    fedez fel. "
    - A. A. Milne
    :-))))))))))
    A verebek megjottek, tomes alatt allnak :)))) ja a dukabor megint nosul :)))))))
    sziaaaaaaaaaa
    előzmény:
    donnaBe (473)
     
  25. 2002. december 10. 19:55477.
    Azt hallottátok, amit Boy George mondott Michael Jacksonról? ( Na, ez a Boy se igazán boy, nem is egy nagy művész, de néha mindenki mondhat találót)
    Michael Jackson eleven példa arra, hogyan lesz egy szegény néger kisfiúból gazdag fehér nő. . . .
    előzmény:
    donnaBe (473)
     
  26. 2002. december 10. 19:31476.
    Szervusztok! Először is megköszönném tiszteletbeli kanadaiságomat, ez megtisztelő számomra, gyorsan vállalok is két gyereket, csak most vagy engem visztek ki, vagy őket ide- lehet választani! :))
    Császár Előd? Egy hangtalan magyar énekes, olyan langyos kis izéket döngicsélt, mközben mértéktelenül ivott és narkózott, de voltak rajongói, akik igencsak gyászba broultak, amikor Elődke belőve karambolozott egy rendőrautóval, egy fiatal rendőrtiszt meghalt- két gyereket hagyott árván, Elődke meg lelépett, majd másnap sírva-ríva beismerte, hgoy lehet, hogy igen, hogy talán de mégse ő a hibás, hanem minek volt ott másik autó amerre ő járt. Mire a tárgyalások lezajlottak még az is kiderült, hogy a karambol után első dolga volt a totálkáros autóját visszadátumozott papírokkal biztosítani, így aztán még csalóként is szerepelt a bíróságon. Na, hát ember az ilyen? Ez már visszaélés és rombolás- mert a rajongói lelkét igencsak megcincálta, a jellemükről nem is beszélve.
    előzmény:
    donnaBe (473)
     
  27. 2002. december 10. 17:51475.
    Jo napot kivanok minden kedves kanadainak es kedves otthoni lelkeknek! Bolcssali es Bozse, ti vagytok a tiszteletbeli tagok! DonnaBe, orulok, hogy elokerultel, remelem, nem dolgoztal tul sokat. Lehet, hogy elzavarom a ferjemet, nezze meg a kenyersuto gepet, itt ugyis ajanlottak, hogy a B. @ D. jo gyartmany, koszonom, hogy gondoltal ram. A hasznos dolgokat en sem szeretem ajandeknak, tehat ez semmi keppen nem kerul a fa ala - esetleg a doboza! --- Milyen gyonyoruen sut a nap, megnezem, mennyi a homerseklet es ha 8 folott van, elmegyek csavarogni. (ez vicc volt)
    előzmény:
    donnaBe (474)
     
  28. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 10. 16:08474.
    Bozsikem, elfogadsz meg 2 gyereket Szilveszterre? Nalunk is problema ez, mar evek ota nem voltunk sehol. Csak az oda-vissza utat kellene megoldani valahogy:))))
    előzmény:
    donnaBe (473)
     
  29. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 10. 16:05473.
    Szep jo reggelt kivanok! Nem vesztem el, csak osszecsapott a fejem felett a hazimunka. Most igy Karacsony elott egy kicsit illett nar osszedobni a lakast, bar nem sok latszatja van, mert en felviszem a jatekokat, a gyerekek pedig lehozzak, igy aztan allandosul a rendetlenseg. A Nap ragyogoan sut, es ha nem lettem volna mar kinnt, akkor azt hinnem, hogy jo ido van kinnt. Bolcssali, emlitetted a Csaszar Elodot. Ki o, es mit csinalt? Sidonia, jo, hogy ilyen konnyen megusztatok a balesetet, lehet, hogy akkor en is lattam a Tv-ben? Lehet, hogy Ti voltatok. Bagoly, a Canadian Tire-ben lattam kenyersuto gepet, ha meg aktualis, $89, 99 volt az ara. Black&Decker. De szerintem kerd Karacsonyra. Habar nalunk az a jelszo jarja, hogy ajandeknak: SEMMIT AMIVEL DOLGOZNI KELL!!!!!Tegnap este lattam a TV-ben a Michael Jacksont, haaaaat mit mondjak, ilyen rondat mar regen lattam. Muszempilla volt neki felteve( amit rezegtetett), es persze tobb kilo festek, de nem hasznalt neki. Ugy nezett ki, mint egy ronda oreg no. Valahogy az erzesem az volt, hogy fehernek nem feher, feketenek nem fekete, ferfinak nem ferfi, nonek nem no.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (472)
     
  30. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 10. 13:43472.
    Milyen baleset volt és MO-n? Mert itt is van ám folyton. Ujabban nagyon sok. Most már jön majd a hav aztán csuszni is fog, hát ezért nem vezetek én, isten ments, hogy feldobjam a pacskert? Igaz, gyalog is balhé lehet. Nem?
    előzmény:
    sidonia (467)
     
  31. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 10. 13:40471.
    Drága Juditkám - Isten éltessen sokáig- ellőttem az előző választ de neked szólt. Én szivesen vállalnám őket, de nagyon messze vagyok hozzátok. Nagyon szivesen elfogadnám őket, ám a távolság hatalmas, hacsak, galambpostával el nem repülök vgy ide nem küldöd a gyerekeket Jézuskával. Na mit te szólsz hozzá?
    előzmény:
    Judithdb (466)
     
  32. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 10. 13:38470.
    Hopp, nem oda kellett volna cimeznem. Bocsánat
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (469)
     
  33. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 10. 13:37469.
    Drága Sidonia, én szivesen vigyáznék srácaidra, de attól tartok kicsit messze vagyok tőled. Nyugdijas az mindenre ráér, és imádom a gyerekeket, főleg ha kicsik, annyira aranyosak. Mit szólsz ajánlatomhoz?
    előzmény:
    Judithdb (466)
     
  34. 2002. december 10. 01:50468.
    Megint én jelentkezek
    mi nem törtük áta korlátot csak esetleg megrongálódott a nagy ütéstöl. Sidónia .
    előzmény:
    Bagoly (465)
     
  35. 2002. december 10. 01:46467.
    Kedves Hölgyek. . .
    Gagoly ha November 30. rol volt szó akkor me voltunk délután Fél ötkör volt a balese, Hála Istennek semmi bajunk nincs. Minden jót az ólvasóknak Sidónia.
    előzmény:
    Bagoly (465)
     
  36. 2002. december 9. 21:42466.
    SZiasztok Kanadai Vandorlelkek,
    egy kis segitsegre lenne szuksegem. A barataink akik Ontario/Saint. Catharinesben laknak meghivtak bennunket a ket unnepet toltsuk veluk. Mar majdenm 10 eve nem voltunk ott es most nem szeretnenk kihagyni, csak egy gond van. Visszuk a gyermekeinket is. Ez meg nem lenne baj, de 31-en szeretnenk kimenni szilveszterezni, de nincs se potnagyi, se egy olyan szomszed akire szamitani lehetne. Ha valaki tud egy olyan szemelyt, aki egy majdnem 3 eves kislanyra, egy 4 eves kisfiura vigyazna kerlek jelezzetek vagy iranyitsatok hozzam. Este 9-kor legkesobb mar alusznak, ugyhogy nyugodtan lehet tevet nezni. Jo fizetes!
    Segitsegeteket elore is koszonom, udvozlettel Connecticutbol, Judithdb
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2002. december 9. 16:20465.
    Szidonia, csak nem az emlitett balesetet lattam a TV-n egyik este? Emlitettek, hogy nem tortent senkinek semmi baja, 2 szemely volt az autoban, attortek a korlatot.
    előzmény:
    sidonia (461)
     
  38. 2002. december 8. 16:08464.
    Na, azert nem mindenki gonosz! Egyszer csavarogtam a csarnokban, s egy tolokocsis bacsi is ott lofralt, lattam, nagyon unatkozik, odaszoltam neki: bele ulhetek az olebe? egy nagyot nevetett, aztan nehany baratsagos szot valtottunk. Neha eleg egy kis mosoly, hogy az ember jo kedvre deruljon. Itt, ugy vettem eszre, eleg baratsagosak az emberek, de tudom, hogy miert. Boseges a hely es keves az ember. Ahol tul sokan vannak, ott hamar osszeroffennek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  39. 2002. december 8. 14:17463.
    Valahol meg is értem őket, azt hiszem, a segítők ellen irányuló dühük nem más, mint elkeseredés- de mert a közömbösre hiába is öntenék, annak nem fájna, hát öntik ránk, akik próbálnak úgy viselkedni, ahogy szerintem legalábbis- mindenkinek kellene. Mert tényleg, valahol megalázó, hogy nincs abban a közintézményben egy rámpa, amin könnyebben közlekedjen, és nincs olyan kialakult rend, amit nem kellene szívességnek vennie. Mindenesetre elszomorítanak az ilyen esetek- de azt hiszem, nem eléggé ahhoz, hogy ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülök, ne próbáljam meg ismét az egyszer már félresikerültet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (462)
     
  40. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 8. 13:27462.
    Szervusztok drága lelkecskéim, ilyen történetem nekem is akad nem is 1. Közértben fordult elő, hogy tolokocsis nénit előre engedtem, de nagyon kellemetlen lett a segitségem, mert lehordott a sárga földig, hogy ő nem nyomorék, és mit képzelek én róla, nem kell a segitségem, ő is ugyanolyan ember mint én. A pofám majd le szakadt. Máskor meg a bevásárlóközpontban segitettem volna felső polcról levenni valami öblitőt és mosóport. Ott is elküldtek melegebb éghajlatra. Aztán már nem szóltam, de megnéztem hogy hogyan kapja meg az árut. Levetette az áruház eladójával. Ennyi. Azt gondolom hogy ez a gyülölet nem azért szállt felém mint egészséges felé, hanem mert kissebbségi érzése volt, hogy ő nem az. Volt kolleganőm is csipőficamos és neki is rengeteget segitettem, mig ráébredtem sok-sok év multán, hogy miért volt velem annyira gonosz, iszonyu gonosz. Ezért. Nem bántom én érte őt sem, és másokat sem. De a lelkem fáj, hogy emberek igy reagálnak a segitségre és a szeretetre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  41. 2002. december 8. 03:05461.
    Hello. . . . Megtaláltam az oldalt töbször kerestem. Még csak ha a járdán van bal eset. Nekünk a 11es
    en jöttünk egy hete haza Barrie-böl hirtelen meg fagyott az ut és nagyon fujt a szél ami meg nyomta a vánunkat ami igen meg csuszott a railingnek ahol az elsö kerék leesett és ujra meg pördültünk az uton senki más nem volt a közelbe,
    Csak az tudtam mondazi Isten segits
    és nekünk nem lett semmi bajunk. Hogy készültök karécsonyra?
    Sidonia
    előzmény:
    Bagoly (458)
     
  42. 2002. december 8. 03:05460.
    Hello. . . . Megtaláltam az oldalt töbször kerestem. Még csak ha a járdán van bal eset. Nekünk a 11es
    en jöttünk egy hete haza Barrie-böl hirtelen meg fagyott az ut és nagyon fujt a szél ami meg nyomta a vánunkat ami igen meg csuszott a railingnek ahol az elsö kerék leesett és ujra meg pördültünk az uton senki más nem volt a közelbe,
    Csak az tudtam mondazi Isten segits
    és nekünk nem lett semmi bajunk. Hogy készültök karécsonyra?
    Sidonia
    előzmény:
    Bagoly (458)
     
  43. 2002. december 7. 17:32459.
    Én is tapasztaltam már hasonlót- fröcsögő gyűlöletet, amikor segíteni akartam és meg is tettem amit csak tehettem érte. Hogy értségtek:Adott egy járókeretes ember, ugye nem tud feljönni a lépcsőn. Adot egy hivatalos épület, ahol nincs segítség a mozgáskorlátozottak számára- de erről a tisztviselő ugyebár nem tehet. Én, mint ügyintéző felajánlottam, hogy lemegyek a földszintre, és leviszem amiért a bácsi jött. Ennek érdekében be kellett csuknom 5 másik ügyfél előtt, akik megértettek, sőt, egyikük még meg is hatódott. Mit tesz a járókeretes? vöröslő fejjel üvölt, hogy már 2 perce vár, és hogy szégyelljem magam, amiért így megalázok egy szegény beteg embert, és vegyem tudomásul röhögni fog rajtam, ha majd engem is bottal lát közlekedni. Szerencsére ez egyetlen eset volt, de nagyon fájt!
    előzmény:
    Bagoly (458)
     
  44. 2002. december 7. 16:35458.
    Egy szep nyari napon igyekeztem haza, s a tavolban feltunt egy motoros tolokocsi. A jarda keskeny, eppen hogy elfer ket ember egymas mellett, igy jo elore elhuzodtam a jobb oldalra. Latom am, hogy a tolokocsi is ott jon. . . es jon. . . jon. Atleptem a baloldalra. A tolokocsi szinten. S egyre kozeledett. Az a furcsa erzes fogott el, hogy becelzott, mert amikor ujra a jobb oldalon mentem, megint szembe kerultem vele. Eskuszom, hogy el akart utni! Az utolso pillanatban ugrottam felre, a jarda mellett levo gyepre, s a tolokocsi elvagtatott mellettem. Hirtelen lelki szemem elott megjelent egy ujsagcikk: "Nagymamat elutotte a tolokocsi. Eletveszelyben van. Tolokocsis tagad mindent. " Neha meg mindig eszembe jut, vajon tenyleg egy gyilkos szandeku pasassal talalkoztam volna, akinek szorakozasa, hogy beceloz gyanutlan jarokeloket?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_450656 (457)
     
  45. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 7. 15:24457.
    Sziasztok lelkecskéim, bizony Gobbi Hilda nagyot alakitott abban a filmben is, ráadásul meg a süketet is játszotta. Sokat nevettem rajta. Képzeljétek, van egy topic, ahol egy tolókocsis trabantot loptak el 1 hölgytől. Undoritó. De ez is csak azért, mert a régi használt kocsikért jó pénzeket fizetnek MO-n, ésha valaki épp rá van szorulva, mert hajléktalan, szegény mint a templom egere, akkor még erre is képes, hogy beteg ember alól kivegye a kocsit, aki mozdulni nem tud nélküle. Ez a világ nagyon nagyon csunya lett.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  46. 2002. december 7. 14:55456.
    Sziasztok, visszaterve a hiressek, gazdagok stb. Nekem a kedvenc viccem/bolcsessegem: Nagy Sandor udvaraban akasszak a kalozt. Az el az utolso szo jogaval es mondja NS-nak: Nekem egy hajom van , tehat en kaloz vagyok , neked sok tehat nagy hadvezer, hodito vagy, de az eredmeny ugyanaz.
    Mintha ma is aktualis lenne. Udv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  47. 2002. december 7. 12:41455.
    A számból vetted ki a szót! IDeál mindenkinek kell, és én személy szerint örülök, hogy az én gyerekem olyasvalakit talált, akinek minden nyilatkozatában arról van szó, hogy " bízz magadban" és hogy " mosolyogj és a világ visszamosolyog rád". A sztárságba meg sokan beleroppantak már, van aki másokat bánt vele, és ezeket az embereket nem szeretem. Mert ha lenézi azt, akiből olyan jól él anyagilag, pláne ha tör-zúz maga körül, netán még gyilkol is ( magyar példa: Császár Előd) akkor ördögi célokra fordítja a népszerűséget, és ez bűn. De aki igyekszik adni, visszaadni abból, amit kap a sztárság révén, azokat becsülöm. És ha önmagukkal kerülnek konfliktusba, ha nehezen viselik a felfelé vagy lefelé vivő utat, még sajnálom is.
    Ezeknek az embereknek drukkolok, hogy sikerüljön visszatalálniuk önmagukhoz.
    Bocs, ha hosszú voltam. . . .

    előzmény:
    kirandulas (454)
     
  48. 2002. december 7. 12:13454.
    Az embereknek szukseguk van idolokra. Emlekszem amikor az iskolaba jartam, nekunk is meg kellett nevezni valakit akit a peldakepunknek tekintettunk:)) Termeszetesen nem azt mondom hogy ok kulombek lennenek, toled, vagy barki mastol! Csak egyszeruen mink emberek csinalunk beloluk sztarokat, lessuk minden pillanatukat es bizony nem sok star tudja kezelni ezt a helyzetet. Nem tudom en hogyan kezelnem ha minden egyes percem a nyilvanosage lenne?! Biztos fraszt kapnek ha lesipuskasok tomkelege azon faradozna ejjel-nappal, hogy elcsipjen egy szamomra kellemetlen pillanatot, es utana masnap az osszes sajto cimlapjan lathatnam viszont magam.
    előzmény:
    Bogie (445)
     
  49. 2002. december 7. 12:05453.
    Jo reggelt vandorlelkek! Nem tudom hogy Ryder kisasszony, kleptomanias-e vagy csak az ugyvedje talalta ki az egeszet, de a kleptomania nem ugyanaz a tolvajal. Az elso nem elore megfontolt szandekal "lop" egyszeruen nem tudja megallni, hogy ott hagya a dolgokat es penzt sosem lop el. Olyan targyakat emel el amire semmi szuksege sincs, vagyis semmi haszna az egeszbol. A tolvaj pedig hasznot huz a lopasbol: vagy hordja azokat ruhazat eseten, penz eseten elkolti, vagy targyak eseten azokat ertekesiti.
    előzmény:
    Bagoly (450)
     
  50. 2002. december 7. 10:03452.
    Szia Bagoly!
    Örülök, hogy felvidított a gyerekszájam- már érdemes volt leírni:)
    A kérdéseidre viszont nem olyan egyszerű a válasz- erre nincs történetem:))Egy biztos, hogy szerintem aki szegény és lop az szerencsétlen, elkeseredett, mindenre elszánt. Viszont ugyanez gazdagban már undorító számomra- mert ha beteg, kezeltesse magát, van miből. Ugyanez vonatkozik a bolondok fogalomkörbe sorolható egyénekre is. a szegény bolond nem tud mit tenni, legfeljebb bezárják egy iszonyatos helyre ahol még rosszabb lesz- a gazdagnak viszont vannak lehetőségei, meg tudja őket fizetni ha nem ő maga, de a családja. Feltéve, hogy akarja. . .
    előzmény:
    Bagoly (450)
     
  51. 2002. december 7. 05:40451.
    Hat, Bagoly, ezek egesz jo kerdesek. Valaszolni mar nem olyan egyszeru rajuk.
    előzmény:
    Bagoly (450)
     
  52. 2002. december 7. 00:08450.
    Nagyon aranyos a torteneted, egeszen felvidultam tole. A Beetlejuice c. filmbol kb. 4 percet lattam, aztan az agyam szurke kis sejtjei kezdtek fajni tole. --- En a kleptomanias oreg grofnore emlekszem a Magnas Miskabol, de nem tudom, ki jatszotta, regen volt mar, s szinhazban lattam. Miert van az, hogy aki gazdag es lop az beteg, de ha szegeny, akkor tolvaj? Es miert van az, hogy ha gazdag es furcsan viselkedik, akkor excentrikus, de ha szegeny, akkor bolond?
    előzmény:
    Bölcssali (444)
     
  53. 2002. december 6. 22:46449.
    Nem élhetek muzsikaszó nélkül- a Gobbi Hilda film, amire gondolsz. Egyszerűen csúcs volt benne! :))
    előzmény:
    donnaBe (448)
     
  54. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 6. 22:40448.
    Ne is emlegesd a porszivozast Bagoly! Most vegeztem vele, talaltam a garazsban egy ocska porszivot (az enyem a korhazban van, 40 napon tul gyogyulo serulessel), azzal kinlodtam vegig a lakast. A legjobban talan soprogetesre lehetett volna hasznalni. A Winona Ryder jatszott az az Ollokezu Edward cimu felejtheto alkotasban is. Szegeny lany kleptomanias, egyszer meselte, hogy akarmennyi penze van, egyszeruen nem tud ellenallni a lopasnak, szenvedelyeve valt. Egyszer regen lattam egy szindarabot a Gobbi Hilda jatszott benne egy kleptomanias oreg holgyet azota mindig o "ugrik" be nekem ha meghallom ezt a szot. Olyan remekul jatszott, ezust evoeszkozokre specializalta magat, de elemelt barmit ami a keze ugyebe kerult. Aztan amikor felallt potyogtak ki "belole" a kesek, villak, cigarettas dobozok.
    előzmény:
    Bagoly (441)
     
  55. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 6. 22:30447.
    Hat persze , hogy azok. Foldi halandok. Valoszinuleg Russel is azert torte ossze a kocsmat. Mint ahogy mas is megteszi. De mivel egy szinesz, ezert aztan beszelnek rola. Szerinetem ilyen a vermerseklete es kesz. A baj csak az amikor egy O. J. Simpson "kepes" meguszni ket gyilkossagot, csak azert mert rengeteg penze van (volt).
    előzmény:
    Bogie (445)
     
  56. 2002. december 6. 21:05446.
    Szia Bogikám!:))
    Na látod, lényegében egyet is értünk ebben a dologban. Számomra minden ember annyit ér, amennyit " letesz az asztalra" - egy színész pl annyit, amennyi kellemes percet szerez a világnak, és persze ebbe beleértem magamat is. Ha nekem valakinek a játéka tetszik, a dalai szebbé teszik a napomat, akkor nyert ügye van. Akkor igenis értékelem, ha untat a munkája, pláne ha ellenszenvet ébreszt, akkor nem tudom becsülni. Hogy ki milyen ember, azt úgyis csak ismerve tudjuk eldönteni, de az agressziót pl elítélem, legyen bárki aki elköveti.
    előzmény:
    Bogie (445)
     
  57. 2002. december 6. 20:55445.
    Szia Salikam :)Tolem ugyan az egesz hollywoody bagazsia a feje tetejere allhat :))En szerintem ugyanolyan foldi halandok, mint te vagy en, es semmi nem hatalmazza fel oket arra, hogy "kulonlegesnek " legyenek kezelve, vagy annak kepzeljek magukat. Abszolut semmivel nem tesznek tobbet az asztalra, mint egy tanar, vagy eppen egy tisztviselo, es megis, nagyon sok ember felteszi oket valami elkepzelt polcra es isteniti oket es ott a baj !!Ilyenkor fordul az elo, hogy ok torvenyek felettinek gondoljak magukat, pedig nem !!!!Egy jo szineszi teljesitmeny engem is szorakoztat, de attol meg az en szememben egyik sem tobb, mint te vagy en. . . . . egyszeruen foldi halando es kesz.
    előzmény:
    Bölcssali (443)
     
  58. 2002. december 6. 20:09444.
    Tudod, Bagoly, messze van ám az a világgá!Én ezt már jóideje tudom.
    A családi legendárium szerint úgy 4 éves lehettem, amikor a dédapámmal elindultunk világgá. Mentünk már vagy negyedórányit, amikor elfáradtam, és feladtam a dolgot. Állítólag azt mondtam: " Atyukám, menjünk inkább haza, messze van az a világgá!"
    Mindamellett nekem se valami remek ma a hangulatom, de állítólag hidegfront jön, azt meg nem bírom. Szóval szerintem ne menjünk inkább sehová, jobb itthon a meleg szobában:))
    előzmény:
    Bagoly (441)
     
  59. 2002. december 6. 20:03443.
    Nem tagadom, és tudom is, hogy senki sem szent, de azért más elismerni, hogy bajok vannak és kezeltetni, mint szétverni minden útbaeső csehót, meg néhány fotós fejét:))
    előzmény:
    Bogie (439)
     
  60. 2002. december 6. 19:42442.
    Konyvem nekem sincsen uj :((( Hamubasultet esetleg csinalhatok neked, , , , , , csak kell egy kis hamu.
    Van egy ket jo filmje a Winonanak, nekem tetszett a "How to make an american quilt" talan megnezhetned te is :)))A Bettlejuicet is ajanlanam, bar nem vagyok benne biztos hogy tetszene. . . bar ki tudja, a Lord of the Ringet kedveled, maybeeee . . . . . well I like it :))))))))
    előzmény:
    Bagoly (441)
     
  61. 2002. december 6. 18:44441.
    Aah, ne is keressetek, elmennek vilagga, ha jobb ido lenne es volna hamuban sult pogacsam. Nincs kedvem. Nincs konyvem. Befejeztem egy csomo zokni koteset. Ma nem is fozok, megmelegitek valami fagyasztott hogyishivjakot, (lasagna). Mar megint porszivozni kellene, ugy remlik, nem olyan regen is kellett volna, vajon porszivoztam? A hirekben mast sem hallani, mint Winona Ryder iteletet, de meg mindig nem itelkeztek, othagytam oket. Mint kiderult, nem az elso eset volt, hogy lopkodott, csak eddig elhallgattak. Aztan a taskajaban 8, igen, nyolc fele kulonbozo es illegalis gyogyszert talaltak. Ez a no komoly bajokkal kuzd! Nem hiszem, hogy valaha lattam volna filmet vele, ha nem mutattak volna a birosagi targyalasat, nem tudnam kicsoda. Most megnezem, mi ujsag mashol, s talan meg jelentkezem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2002. december 6. 16:26440.
    Hol vagy Bagoly?? Nem jo az "egyensuly" :))) Neked kellett volna elobb irni :)))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. 2002. december 6. 16:24439.
    Jo reggelt lanyok :-)))
    Aaaa hat egy sem egy szent ott Hollywoodban Salikam tudod te ezt nagyon jol (neked is van kedvenced, ugyanazzal a problemaval). De a Beautiful mind, nagyszeru film es nagyszeru szineszi munka azt meg kell adni :)
    Itt nagyon "karacsonyos" a hangulat akarmerre megyek, gondolom nalatok is :)) Ma van Mikulas :)) Eszembe jutott mikor a szomszedneni volt a Mikulas, haaat mar nagyobbacskak voltunk es persze megismertuk, es mikor fenyegetozott a virgaccsak, akkor Ocsikem mondta neki, hogy "ugyan mar Maria neni, mit bohockodik itten ", , , , na gondolhatjatok mit kaptunk Anyuektol :(((((
    előzmény:
    donnaBe (438)
     
  64. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 6. 15:32438.
    De gondolom ez ot a legkevesbe sem zavarja:))))))))))))
    előzmény:
    donnaBe (437)
     
  65. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 6. 15:31437.
    A Russelt nem szerettem egeszen addig amig nem lattam vele a "Beautiful mind" cimu filmet. Azota egy kicsit jobban tisztelem, foleg miota hosszu a haja. Ugy latszik minden szinesznek hosszu hajat kellene noveszteni, hogy megkedveljem:)))) Hiaba mindig is a gyengem volt. Azt olvastam rola, hogy abbahagyja az ivast (!), es tobb idot szentel a baratnojenek, akinek ugyebar nyomorusagos perceket okozott. Nem ertettem a Meg Ryan-t, hogy hogy volt kepes elvalni ezert a pasasert, de ahogy mostanaban a fenykepeken a szemebe nezek, haaaat valahogy mar kezdem kapisgalni. Egyebkent tenyleg nem sok igazan ferfias szinesz szaladgal Hollywoodban. En ezt a mostani 007-est sem kedvelem tulzottan.
    előzmény:
    Bogie (435)
     
  66. 2002. december 6. 10:16436.
    Crow? Most olvastam, hogy rettegnek tőle a szórakozóhelyeken, mert szétver mindent ami elébe kerül, ez férfias?
    előzmény:
    Bogie (435)
     
  67. 2002. december 5. 23:07435.
    Hali :-)))Hat en ugy vagyok vele, hogy o olyan , mint a jo bor, minel oregebb annal jobb :-)) Csak nem valamelyik mostani nyalas szaju kolok tetszene jobban?? Mind torpek , es semmi ferfias nincsen bennuk. . . . . talan Russel Crow :-)) az egyetlen akit annak lehet nevezni. Eljen az "oreg" 007 :-)
    előzmény:
    Bagoly (430)
     
  68. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2002. december 5. 22:42434.
    Hali lányok, én is pösze vagyok, mert nem tisztán ejtem az sz. . . betüt, vicces
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  69. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 19:34433.
    Vagy csak uj fogsora van.
    előzmény:
    Bagoly (430)
     
  70. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 19:32432.
    Nem isz vettem eszje, hogy posze.
    előzmény:
    Bagoly (430)
     
  71. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 19:31431.
    Nekem bejott ez is, es stilusosan elolvastam a Santa Claus-rol szolo reszt. Marmint a theskeptic's. Jot nevettem, a Santa mint azonositatlan repulo targy:))))
    előzmény:
    Bagoly (430)
     
  72. 2002. december 5. 19:04430.
    Semmi skot kiejtes! Azok kemenyen, ferfiasan beszelnek, ropogtatjak a szavakat. Az emlitett filmet nem lattam, eppen azert, mert ki nem allhatom ahogy poszeskedik. Pedig valaha szerettem a Bond filmekben, persze, akkor 40 evvel fiatalabb volt. Moszt mar nem tud olyan sepen beselni, szerti a fujemet.
    előzmény:
    donnaBe (427)
     
  73. 2002. december 5. 18:59429.
    Sajnos, en borzaszto analfabeta vagyok a szamitogeppel kapcsolatban, orulok, ha fel tudom kapcsolni meg le tudom oltani. En majdnem mindenre a Google-t hasznalom, probald meg ott. Most megneztem (en is mindent felrakok a Kedvencre, kulonben elveszitem, aztan egy ido mulva kiselejtezem oket) Igy szol:
    http://www. unexplained. info/directory
    remelem, sikerrel jarsz. Egy masik nagyon erdekes: www. theskeptic's dictionary
    ha elolvastad az unexplained, feltetlen nezz be a skepticre.
    előzmény:
    gabici (425)
     
  74. 2002. december 5. 17:30428.
    Sziasztok!!!!
    En Magyarorszagon elek, de imadom Kanadat. A tesom es a szuleim is ott elnek. Altalaban evente ketszer meglatogatjuk oket. Most is megyunk karacsonyra. Nagyon szeretem az ottani legkort, es azt, hogy imadjak a gyerekeket. Mindenkinek van egy jo szava hozzad. Es a karacsony! Fantasztikus!!!!
    Majdnem minden haz ki van dekoralva ez nekem nagyon tetszik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 17:04427.
    Jaj Bagoly, hat a Medicine Man????Olyan jol nezett ki benne hosszu hajjal. Lehet, hogy csak erosebb lett a Skot akcentusa:)))))
    előzmény:
    Bagoly (424)
     
  76. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 16:48426.
    Nem tudom mi lehet a gond, nekem sikerult, igaz csak a Google-n, a Yahoo-n nekem se ment. Sok minden furcsasag van egyebkent, mert peldaul van, hogy egyszer sikerul valamit kintitni, viszont soha tobbet utana. Azert aztan gyorsan mindent berakok a Favorites-be, keznel van ha kell.
    előzmény:
    gabici (425)
     
  77. 2002. december 5. 16:18425.
    Sziasztok, jo reggelt es napocskat. Utalom az ilyen idot. Bagoly en ezt nem tudom kinyitni, latom Donnanak sikerult: www. unexplained. info/directory . Szerintetek mi a gond?
    Udv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  78. 2002. december 5. 16:11424.
    Mi az, hogy jobb lesz? Hiszen a ven kecske mar csak mekegni tud, alig erteni a szavat, selypit, mint egy csecsemo! Jo, valamikor o volt a ferfiak disze, de az regen volt!
    előzmény:
    donnaBe (423)
     
  79. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 16:03423.
    Az bizony az Ernyei. Olyan jokepu pasi volt, orommel hallom, hogy most is az. Vannak akiknek nem lenne szabad megoregedni, de van olyan aki csak meg jobb lesz. Peldaul Sean Conerry.
    előzmény:
    Bölcssali (422)
     
  80. 2002. december 5. 15:58422.
    Az Ernyei miatt, ugye? Hú, de jól nézett ki akkoriban! És most se rossz ! Épp tegnap láttam a tévében, hát mit ne mondjak, csak a ráncai szaporodtak, de az még jól is tud állni egy pasinak!:))
    előzmény:
    donnaBe (421)
     
  81. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 5. 15:56421.
    Szebb jo reggelt kivanok mindenkinek. Ugy latom az ido mindenhol egyforma, otthon se jobb. Mar napok ota cseszegetem a ferjemet, hogy diszitsuk fel a hazat, mar mindenhol egnek a lampak, csak nalunk nem. De erre ugyebar azt mondta, hogy nem gondolhatom komolyan, hogy minusz 20 fokban kicipeli a letrat es aggatni fog. Amikor jobb ido volt akkor pedig azt mondta, hogy meg korai. Szerintem csak siman nincs kedve . A konyvet kiolvastam, most szenvedek, mert nincs konyvem (uj), ( a Danielle Steel-en kivul) de tanulmanyozom azt az oldalt amit ajanlottal Bagoly, nagyon sok erdekes dologrol van benne szo. Tegnap a Bermuda haromszogrol olvastam . Hal Istennek van tema eleg, de azert a konyv megiscsak mas. Valami remlik a Kloss kapitanyrol, de mar nem tudom mirol szolt, meg volt valami Orion urhajo is, de akkor meg tenyleg kicsi voltam. A Bors Matera is emlekszem de szerintem csak a Sztankay miatt, es a Princ a katonara is.
    előzmény:
    Bagoly (420)
     
  82. 2002. december 5. 15:43420.
    Tegnap este elkeszitettem az ajanlott vacsorat, nagyon finom volt, johet a kovetkezo recept. Couscoust adtam hozza, meg ceklat. --- Helyi idojaras jelentes: - 2 C fok van, nem rossz, ha osszehasonlitjuk az elmult napokkal, de en ki nem lepek a hazbol! Azt hiszem, sutok valami aprosutemeny, hogy legyen mit majszolgatni. Es ti mivel toltitek az idot? DonnBe, befejezted a konyvet?
    előzmény:
    WestHill (362)
     
  83. 2002. december 5. 06:34419.
    Szia, Csipogó!?)) Én már fenn kukorékolok, nálunk most azt mondják , reggel van, de szerintem éjszaka-nyúlós, nyálkás, vaksötét. Nem szeretem, pedig az óra szerint fel kell kelni:(( Szerintem küldjél valamicskét abból a hidegből, monjuk egy -5 fokot, akkor még marad Nektek is elég, és itt talán valamivel egészsésgesebb lesz a levegő, mert ez ami most van. . . . A ködöt ki ne felejtsem, az is van rendesen. . .
    szegény Kloss kapitány, hát tényleg!:)) Olyan is volt, csak már kezdett a feledés homályába merülni, de boldog lehetne ha tudná, hogy Te még mindig dédelgeted az emlékét!:))
    előzmény:
    csipogo (418)
     
  84. 2002. december 5. 04:39418.
    Szerbusztok lanyok. Ha hideg kell kuldoken. Ram szamithattok. Kifelejtettekek a KLOSS KAPITANYt. Na orulok neki, hogy itt mar nem kell oket nezni. Ha a parom veletlenul haborus filmre teved. En mar megyek is arrebb. Lattam en eleg haborus filmet otthon. Emlekszem egyszer a Voroscsillag moziban volt az evnyitok. Es a Csillagosok Katonak cimu csodas filmet adtak. Anyukammal alig mertunk meglogni. Mert ot is nagyon erdekelte. Alig vartuk, hogy kintlegyunk. Mondta is, ha tudja elnem jon. En beszeltem ra, es akkor ilyen erdekfeszito filmel akartak szorakoztatni. Itt amugy -28-fpok volt az ejjel. Rvic nem fagytal meg? Vigyazz magadra.
    előzmény:
    Bölcssali (417)
     
  85. 2002. december 4. 21:14417.
    Szia Bogie!
    Nem mind szovjet, de egykutya!:)) És nem azért nem felejtjük el, mert olyan jók voltak, hanem mert ezek voltak és nem volt más!:))
    De nekem most el kell mennem, viszont ha éjjel felriadok mert rémeket álmodok, mondjuk az Apa vagy a Szállnak a darvak okán, akkor majd reggel megírom. . . . Meg én, hátha jobb kedvetek lesz tőle. meg attól, hogy itt esik a esső és brrr a időjárás. . . . olyan szomorkás, jobb lenne a hideg!:))
    előzmény:
    Bogie (416)
     
  86. 2002. december 4. 21:08416.
    Szia nekezd :-)) hogy vagy ???
    Sali a fene essen beleje, ezeket a filmeket a budos eletben soha nem fogjuk elfelejteni :(( Talan jo uzlet lenne specialis pszihomokusnak kitanulni, cegunk reklamja ; "Hogyan felejtsuk el a szovjet filmmuveszet remekeit " :)
    előzmény:
    nekezd (405)
     
  87. 2002. december 4. 21:07415.
    Mar tele van a haz az adventi koszoruimmal, de csak azert, mert ahanyat meglat a haziasszony, mindet lenyulja. azert az itteni ismeroseimnek megmentettem 1-et, mert az meg nekem is tetszik :-)))
    A kockas ingeknek annyi
    ;-)))
    előzmény:
    donnaBe (408)
     
  88. 2002. december 4. 21:00414.
    Meg a Bors! Majdnem elfelejtettem:((
    előzmény:
    Bölcssali (413)
     
  89. 2002. december 4. 20:58413.
    Azt nem is csodálom!:)) Meg az " ott vagyunk minden kilóméterkőnél" vagy mi, meg volt egy olyan is, hogy A négy páncélos meg a kutya, jaj és ki ne felejtsem, de ez már magyar: Egy óra múlva ittvagyok!
    Csúcs!:))
    előzmény:
    donnaBe (411)
     
  90. 2002. december 4. 20:57412.
    Hát attól legyen jó a kedved, hogy jókedvű akarsz lenni- én legalábbis szoktam magamat ilyennel noszogtatni, hogy ejnye már, ne csináld, hát mivel jobb az neked, ha lógatod az orrod? Aztán néha meg tudom magam győzni- máskor meg nem, de inkább igen. :))
    előzmény:
    donnaBe (409)
     
  91. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 20:56411.
    Jaj, hat en ezt lattam eredetiben, akkor meg otthon eltem. Kitorolhetetlen emlekeket hagytak bennem ezek a filmek.
    előzmény:
    Bölcssali (410)
     
  92. 2002. december 4. 20:54410.
    Igazam van, de neked is mert a kettő majdnem mindegy volt pláne akkor amikor ez készült és amikor nálunk adták az egyetlen tévécsatornán, és még a nevezett színész is akkora sztárnak számított hogy no!:))
    előzmény:
    donnaBe (406)
     
  93. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 20:54409.
    Stirlitz orosz kem, a Muller meg nem tudom.
    előzmény:
    Bagoly (403)
     
  94. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 20:52408.
    Igen mostmar kicsit kezdunk helyreallni az utobbi napok buskomorsaga utan. De hat mit csinaljon az ember lanya amikor kinnt ropkodnek a minuszok, sotet van a napnak se hire se hamva, es a tavasz meg fenyevnyire van???? Csinaltal uj Adventi koszorut???? Hany kockas ing banja mar?
    előzmény:
    nekezd (405)
     
  95. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 20:49407.
    Atcsinaltam a jelemet.
    előzmény:
    donnaBe (406)
     
  96. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 20:48406.
    Nem orosz? Lengyel??? Lehet, hogy igazad van.
    előzmény:
    Bölcssali (404)
     
  97. 2002. december 4. 19:56405.
    Sziasztok! Ma vegre megint mukodik a gep, igy en is beszallhatok a tarsalgasba. Orulok, hogy mindenki meg van. Egyebkent a szerotonin feltoltest en pl. itt szoktam kapni, amikor jo hangolatu cseveges folyik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2002. december 4. 19:12404.
    Szép napot, bár nálunk már este van:)) Csak azt szeretném közbevetni, hogy a Stirlicz lengyel sorozat volt, de amúgy minden stimmel- unalmas, és állandóan hangosan gondolkodott mindenki. Stanislaw Mikulsky játszotta benne a főszerepet, és most rém büszke vagyok magamra, hogy végre eszembejutott a neve!
    előzmény:
    donnaBe (402)
     
  99. 2002. december 4. 18:57403.
    Na es vegul kik voltak???
    előzmény:
    donnaBe (402)
     
  100. Torolt_felhasznalo_688827
    Torolt_felhasznalo_688827
    2002. december 4. 18:46402.
    Talaltam egy Stirlitzes viccet, a film kb ugyanilyen "gordulekeny" volt es kb. igy is mukodott. Stirlitz es Muller kezenfogva setalnak az utcan. Muller, gondolja Stirlitz. Stirlitz, gondolja Muller. Stirlitz es egy nemet kem, gondolja a KGB. Stirlitz es egy orosz kem, gondolja a Gestapo. Homokosok, gondolja a viragarus neni.
    előzmény:
    donnaBe (401)
     

Címlap

top