Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Elvesztettem a kisbabámat

Torolt_felhasznalo_736777
Torolt_felhasznalo_736777
Létrehozva: 2003. január 4. 20:54
Augusztusban 24 hét 3 napra megszületett a kisfiam, 17 napot élt. Nem kaptam magyarázatot arra, hogy miért történt mindez és nem is tudom túltenni magam a történteken. Szeretnék, ha hasonló cipőben járók-de bárki más is- hozzászólna a témához. Talán könnyebb lenne együtt.
  1. Torolt_felhasznalo_909915
    Torolt_felhasznalo_909915
    2003. január 6. 18:4326.
    A bölcsőhalálhoz szeretnék még annyit hozzátenni, hogy a boncolások során szinte kivétel nélkül (a vizsgált babáknál) egy baktérimot találtak a babákban. Ez a baktérium a felnőtt emberekben mindenféle következmény nélkül él. A doki, aki ezt a cikket írta elmondta, hogy egyet tud tanácsolni, hogy az anyuka ne a szájából etesse a babát, mert így tudja gyorsan átadni. Nem ez okozza, de hatással van rá. Ez a cikk egy komoly orvosi folyóiratban jelent meg. Nem tudom mi az alapja. . . egy próbát megér. . . . nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2003. január 6. 14:0525.
    Mindig megnyitom ezt a topikot, elolvasom, de olyan nehéz mondani bármit is. . . Nekem "csak" veszélyeztetett terheségem volt, azt mondták, hogy elhalt a magzatom, törödjek bele. . . Befeküdtem a korházban abortuszra, hogy kivegyék, de mütét előtt véletlenül úgy döntöttek, hogy elküldenek egy ultrahangra. . . És ott kiderült, hogy él a babám és nincs semmi baja. Alig birtam felfogni ép ésszel, hogy mit mondanak. . . Ez már 4 éve történt, de azóta is felháborit, hogy majdnem elvették a fiamat, aki tavasszal lesz 4 éves és imádnivaló gyerek!

    Nagyon együttérzek Mindenkivel. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2003. január 6. 10:1924.
    Nekem "csak" egy vetelesem volt a tizenkettedik heten. Nagyon fajdalom, de ossze sem hasonlithato a tietekkel. Erdekes hogy az emberek nem szivesen kerdeznek errol, inkabb elkerulnek hogy ne kelljen rola beszelni, pedig nekem is pont arra volt szuksegem hogy beszelhessek. . . Egy meleg vigasztalo olelest kuldok minden szomorkodonak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_671962
    Torolt_felhasznalo_671962
    2003. január 6. 02:0323.
    Segit az ha együttérzünk veletek???
    Talán. . .
    Engem is nagyon felkavart, és csak hálás tudok lenni a sorsnak, hogy mi szerencésebbek voltunk.
    előzmény:
    kysslina (22)
     
  5. 2003. január 6. 01:3222.
    Nem tudom igazan mit is lehet ezekhez hozzaszolni. . de megis muszaj, mert nem lehet szo nelkul hagyni.
    En kezdo apolonokent nogyogyaszatii osztalyon dolgoztam, lattam, hallottam en is borzaszto eseteket. Mind megrazo, de foleg akkor erzi at az ember ezeket, ha maga is vart mar gyereket es vegigaggodta a rehesseget, es az elso idoszakot.
    A fiam koraszulott volt, de szerencsere a tudoerlelo idoben be lett adva. Lattam a koraszulotton nagyon-nagyon beteg babakat, es a noverek-orvosok kuzdelmet ertuk. . . tobbek kozt az enyemert is. Soha nem tudom nekik meghalalni, hogy vegul is egeszseges a fiam, es most lesz 10 eves.
    Nem tudom ep esszel kibirtam volna-e, ha nem igy tortenik.
    Nagyon nagy tiszteletem a tietek, es nagyon felkavart mindaz, amit itt olvastam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2003. január 6. 00:1121.
    Még azzal kiegésziteném a hozzászolásodat, hogy nem elég a légzésfigyelő monitor, az újjáélesztést is meg kell tanulni.
    Csak igy van értelme!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (19)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. január 5. 23:5620.
    Kisfiú volt, hason fektettem, párna nélkül, nem dohányzunk, nagyobb testvérek voltak, igen, és halvány komplikáció is volt a szülésénél, amennyiben vérzéssel indult. Igazából azonban nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy az utolsó éjszakai etetésnél aludt el örökre. Keveset evett, és hiába próbálkoztam, egyszer csak nem vette a cumit a szájába. Úgy gondoltam, elaludt. Lefektettem, és a szájához tettem a cumiját, azt mindíg bekapta. Akkor nem. Nem tudom, de lehet, hogy már nem élt. A kislányomat aztán amikor megszületett, állandóan lestem, hogy veszi-e a levegőt. És érdekes, amit mondtál, mert nekem a kórbonctanon az az egy vígaszom volt, már ha ilyen lehet egyáltalán, hogy voltak szülők, akiknek 4 meg 12 éves gyerekük halt meg. Balesetben, betegségben. Nekem csak pár hetem volt a piciből, de a nagyobb gyerekek mennyire oda tudtak nőni a szülőkhöz. Azzal, hogy sajnáltam a másikat, valahogy az én gyászom kissebbnek tünt. De nem szünt meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_431002 (19)
     
  8. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. január 5. 23:4019.
    A bölcsőhalál egy váratlan dolog!
    előre látható tünete nincs, és a csecsemő 8 hónapos koráig beszélhetünk róla. Leggyakrabban 3-6 hónapos kor között fordul elő.
    Leggyakrabban hason fektetésnél fordul elő, mikor a csecsemő egy igen pici párnán (!) fekszik, és akaratlanul befordítja arcát a párnába, és nem tud levegőt venni álmában. De állítólag háton fekvő babáknál is előfordul ugyanolyan számban, de itt a nyelv hátracsúszása az ok.
    A bölcsőhalál hátterében egyébként a legtöbbször valamilyen rejtett fejlősési zavar áll fenn, amit nem vesznek észre. pl. a felső légút rövid kicsiny szűkülete, , valamilyen vírus okozta gyulladás, és nagyon sokszor a szülés hatására egy icipici vérrög lehet az agyban( amit nem látnak, mert semmilyen idegrendszeri problémát nem okoz) ami a későbbi életkorban bejut a légzés központjába és azt blokkolja. Ezt elég megtenni 15-20 másodpercre. éjszaka nem vesszük észre és már kész a baj.
    Kb. ez lehet az oka a mai könyvek szerint.
    Ezért én úgy tudom hogy rengetegen vesznek, vagy kölcsönöznek az első 6 hónapra légzésfigyelő monitorokat. Ami megelőzi ezt a problémát.
    Remélem mindent jól és pontosan írtam le nektek.
    előzmény:
    Ágibogi (14)
     
  9. 2003. január 5. 23:2318.
    Én ugyan nem vesztettem el a babámat, de a 11. héten elkezdtem vérezni és irány a kórház!
    1 hetet töltöttem ott ebből az első 3 nap maga volt a pokol. Ultrahangon láttam, hogy a baba jól van de van melette egy nagy hematoma! -ugy írtam ahogy ejtem-
    Az orvosom nem mondott semmit, de az arcán láttam, hogy gond van:-((
    De túléltük ! A szülésznő aki az osztályon volt azt mondta 24 órából 23 feküdni kell!Igy aztán sikeresen helyre jöttünk! És idöre születtet a kislányom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2003. január 5. 23:1317.
    A bölcsőhalál tulajdonképpen egy hirtelen fellépő légzés kimaradás miatt bekövetkező-nem tudom ez-e a megfelelő szó-fulladás. Nincs semmi tünete!! Rizikó csoportok vannak, de ez sem törvényszerű.
    Pl. a csecsemő környezetében dohányoznak, általában a fiúknál fordul elő valamint nagyobb számban , azok a babák akik a téli hónapokban töltik a 3 hónapos életkorukat, általában van nagyobb testvér is, születéskori komplikáció, 2-5 hónap között a leggyakoribb, hasonfekvő babáknál.
    Eddig magyarázták a túlmelegedéssel
    .
    előzmény:
    Ágibogi (14)
     
  11. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. január 5. 23:0616.
    Sziasztok!

    Az hiszem mindekettőtöknek óriási nagy kitartásra és önfegyelemre van szüksége. Mindkettőtöknek óriási lelki problémát jelenthetett a dolog, de bocsánatot kérek előre , szerintem st. bleu neked nagyobb volt a gondod talán annyival hogy fizikai értelemben érezted valójában a gyermekedet, tápláltad, gondoztad őt. Szerintem (ez saját vélemény) ez sokkal rosszabb érzés lehet.
    Természetesen téged meszesné ugyanúgy tudlak sajnálni, hisz te is vártad és érezted kisfiadat.
    Röviden mondom el, nem gondolod hogy műhibát követtek el nálad a terhesség alatt?
    Ha a 21 héten látta a z orvosod a méhszáj nyíltságát kötelessége lett volna szigorú agyba rendelni, valamint méhszáj összezáró "kis műtétet" végezni. Legalábbis úgy tudom, hogy nálunk ezt igen gyakran csinálják ilyen esetekben. A szigorú ágynyugalom pedig nem azt jelenti hohy mindenhová kihívogatnak hanem teljesen az ágyban végeznek mindent ( kivétel max. a tisztálkodás).
    Az egyetlen jó ötlet volt tőlük hogy átküldtek a klinikára, ahol működött a PIC. Ezzel adtak egy esélyt a babának. De elvették tőle azzal hogy a "tüdőérlelő" steroidot az indulás előtt adták meg neked. ( de meggyőződésem csak azért, hogy ne legyen rájuk panasz. )
    De azt hiszem ha panaszkodunk azzal neked nem lesz jobb és nem kapod vissza a kisfiad.
    és remélem hogy a következő soraim nem bántanak meg, de csak annyit szeretnék még mondani, hogy nem tudom ott mikor mérték meg a súlyát, de valószínű hogy a szülőszobai ellátás után. Akkor már volt köldökcsattja, és pici tubus a szájában vagy orrában. ha ezt a két dolgot levonod akkor már csak 460-470 grammos súlya volt, ami nagyon pici esélyt ad neki a túlélésre. ( 500 gramm vagy alatta 90%-os a halálozási arány a koraszülötteknél). Egy baba életben maradása pedig igazán nem a korától és súlyától függ- persze ez befolyásolja - hanem attól hogy a tüdeje milyen állapotban , illetve a szeme zárt -e még.
    Nem akarok nagyon szakmai oldalra átjutni, de ha érdekel titeket a pontos téma, akkor leírom nektek.
    Addig is legyetek erősek, és kitartóak. Gondoljatok arra, hogy a következő babát fokozott figyelemmel, megfelelő helyen és megfelelő orvosnál vállaljátok. Ez nagyon fontos.
    És persze mindenkivel igazán együtt érzek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. január 5. 22:4715.
    Senki nem tudja az okát. Állítólag a csecsemők 2 ezreléke hal meg így. És erről seni nem beszél. Nem találtak nála semmit. Egészséges volt, elvileg. Tudod, utána rendőrségi vizsgálat (mert otthon halt meg), boncolás, megalázottság, szörnyű volt.
    előzmény:
    Ágibogi (14)
     
  13. 2003. január 5. 22:4114.
    Az ápolónő lehetőleg minél hamarabb írjon, hogy a leírtak alapján mi a véleménye!!! (Bocsánat, de mi az a bölcsőhalál? Mitől hal meg a baba?) Részvétem mindkettőtöknek. . . Nagyon szomorú. . . :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2003. január 5. 22:4013.
    :-( nem tudok mit mondani. . . csak azt kitartás . . persze mi ffiak bizonyos dolgokat sajnos fizikai korlátok miatt sohasem fogunk megérteni. . . de majd megszakad a szívünk nekünk is. . . nagyon sajnálom . . . nem tudlak titeket - egyikőtöket sem - mivel vigasztalni. . . együttérzek. . ennyi :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705070 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_705070
    Torolt_felhasznalo_705070
    2003. január 5. 22:1912.
    Köszönöm, hogy volt bátorságod ezt a témát leírni ide. Ha mást nem tud tenni az ember legalább itt ki tudja magából beszélni. Szörnyű dolog egy gyereket elveszíteni. Én a temetésén úgy éreztem ott halok meg. Hogy ez nem jó így, nekem kellett volna előbb elmennem. Az enyém rendesen megszületett, és 6 hetesen egyszerre csak holtan találtam őt reggel a kiságyban. . . Azt mondták, bölcső halál. Nem tudom, nem értem. Nem tudtam lelkileg összeszedni magam sokáig. Aztán a munkahelyemen mondta az akkori személyzetis, hogy szerinte engem egy újabb gyerek tudna rendbetenni. Alig mertem vállalni, de megtettem. És igen, valóban jobb lett a lelkemnek. Nem volt könnyű, de már sokkal jobb. Tudod ezen igazából csak az idő tud valamit segíteni. ÉS küzdeni sem érdemnes a fájdalom ellen, mert csak nagyobb lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736777 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_736777
    Torolt_felhasznalo_736777
    2003. január 5. 21:5311.
    Másnap délután mindenelölről kezdődött: vérzés, fájások. Az ügyeletes most már meg is vizsgált( előző nap senki)és közölte, hogy meg kell szülni a babát, mert nagyon kinyíltam és a burok is előre van boltosulva. Irány a szülőszoba. Nagyon sírtam, hívtam a férjem. Bevittek, jött a saját orvosom. Azt mondta, hogy választhatok: vagy megindítja a szülést és egy órán belül túl leszek rajta, bár a babával itt nem sok mindent tudnak kezdeni, vagy átvitet Debrecenbe a klinikára, ott a babának legalább több az esélye. Átvitettem magam.
    Ott nagyon rendes volt velem mindenki. Indulás előtt adtak egy tüdőérlelő injekcíót, ezt nagyon sérelmezték a klinikán, hogy miért nem kaptam meg hamarabb. Erőssebb infúziót kaptam, azt mondták, hogy megpróbálják még egy két napig visszatartani a szülést, amíg hat a tüdőérlelő. Két óra múlva megrepedt a burok, elfolyt a víz, megcsászároztak.
    Lalika aug 24-én született, 500 g súllyal. 24 órán át nem mehettem le a szülőszobáról, csak a férjem látta. Hihetetlen erő volt bennem amikor levittek, mint akinek kutya baja, úgy vágtattam az újszülött osztályra. Amikor megláttam összeomlottam. Napokig azt hittem, hogy fel fogok ébredni. Hihetetlen, hogy mennyi szeretet munkál az emberben egy ilyen baba iránt, és közben érzi, hogy el fogja veszíteni. A nővérek és a gyerekorvosok nagyon rendesek voltak, mindenre válaszoltak, de nem biztattak.
    17 napig élt. Nem tudom túltenni magam a születésén és a halálán, és azon, amikor meg kellett mondanom a hatéves lányomnak, hogy mi történt. Mert soha nem fogom megérteni, hogy MIÉRT.
    Most nem tudok többet írni. Nagy szeretettel gondolok rátok, köszönöm, hogy elmondhattam. Holnap jövök és új erővel beszélhetünk. Írjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_736777
    Torolt_felhasznalo_736777
    2003. január 5. 21:2710.
    Először is mindenkinek szívből köszönöm a hozzászólását és a biztató szavakat. Nem is tudjátok elképzelni, mennyit jelent ez nekem. Engem is elkerülnek a barátaim, hiába viselem felemelt fejjel. Soha nem sírtam senki előtt-kivéve a férjemet és azt a szörnyű temetést- mégis úgy érzem, hogy nagyon egyedül hagytak. Most nagyon tudnék sírni.
    Elmesélem nektek az egész történetet, talán tanulhattok belőle. Meg jól is esik végre.
    Az első terhességem problémamentes volt, két héttel a kiírt időn túl, 4250 g-al, császárral szültem a gyönyörű lányomat, hat éves volt november 1-én. Két éve volt egy vetélésem, kb hat hetes volt a baba. Ennyi az előzmény.
    Tavasszal nagyon boldog voltam, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. Bár rosszul indult, mert bár a teszt pozitív volt és a labor is, az ultrahangon az orvos nem találta a babát. Méhen kívüli terhesség gyanújával azonnal kórházba vitettek, ahol négy nap pihentetés után az ultrahangon megvolt a baba. Ott dolgozik az az orvos, akinél a lányomat szültem, be is jelentkeztem hozzá. A terhességem alatt mindig volt valami probléma-nagyon hamar fáradtam, kimerült voltam, fájt a hasam, mindig olyan érzésem volt, hogy meg fog jönni. Bután hangzik, de tényleg így volt. Kb a 15. hét után meg egyenesen úgy éreztem, mintha a baba ki akarna pottyanni. Mindig mondtam a férjemnek, hogy olyan, mintha tartani kellene. Az orvosom állandóan pihenést javasolt. Én pihentem is amennyit csak tudtam, de úgy érzem nem eleget. Könyvelő vagyok, javarészt otthon dolgozom, ülő munka.
    A 21 héten a vizsgálaton szólt az orvosom, hogy eléggé ki vagyok nyílva, 2 1 1 0, 5 volt az érték. Vagyis a belső méhszáj is nyitva volt. Szigorúan pihenjek, szóljak ha gond van. De nem fektetett be. Mg szedését javasolta, ezt szedtem is.
    A 24 héten elmentem hozzá, hogy most már tényleg gond van, mert olyan, mintha fájásaim lennének, kb 2-3 naponta és kétszer vettem észre világos rózsaszín folyást. Ez volt szerdán. Azt mondta, hogy jó lenne ha befeküdnék, jobban szemmel tudna tartani, de nem olyan sürgős, ha van még otthon intéznivalóm is, mehetek hétfőn is.
    Éjszaka már teljesen kiborultam-addig is eléggé ki voltam az állandó bizonytalanság miatt-így úgy döntöttem, hogy már reggel bemegyek. Be is mentem a kórházba. Felpolcolták az ágy lábát, pihenjek szigorúan. Aztán legalább ötször hívtak ki a szobából-ebéd, adatok, vérvétel, ultrahang, stb. Muszály menni, kibírja kismama. Délután négy óra felé felálltam, hogy kimenjek a mosdóba, és a papucsomig csurgott a vér. Iszonyúan megijedtem. Hívták az orvosom, jött az ügyeletes is, adtak mg infúziót. A vérzés megszűnt nagyjából reggelig( a felemelt végű ágyon nehéz is lett volna)de a fájások nem. mert ezek már konkrétan azok voltak.
    Másnap felkelhettem. Hiába kérdeztem, hogy mi történt, csak kitérő válaszokat kaptam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2003. január 5. 15:469.
    Nekem egészségesek a gyermekeim és nagyok. De a nagyobbik gyermekemmel nagyon sok hetet kínlódtam végig a terhesség alatt, hogy megmaradjon és időben szülessen meg. Én is csak azt tudom mondani, ne vádold, vádoljátok magatokat, a miérteket csak akkor keresd, ha orvosi indok van rá. Pihenj sokat, kapcsolódj ki, ha kell és úgy érzed igenis beszélj a dologról és vedd rá a párodat, hogy beszéljetek a babáról. És amint az orvos engedi, ha már elég erős a szervezeted, próbáljátok meg újból a babát. A terhesség alatt, pedig pihenj sokat, ne törődj senkivel csak magaddal és a babával. Szívből kívánom, hogy egészséges babáknak legyél az anyukája.
    előzmény:
    seym (7)
     
  19. 2003. január 5. 14:528.
    Minden érintettnek sok-sok erőt, kitartást, és sok gyermekkacajt kívánok!!! (Én csak ennyivel tudok hozzájárulni)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2003. január 5. 10:037.
    Nem tudom, hogy az a történet, amelyet leírok fog-e segíteni, azért megpróbálom. Egy nagyon erős nőről szól, aki terhes lett, de sajnos elvetélt. Kisfia lett volna. Nemsokára ismét teherbe esett, de halva született gyermeke lett, szintén kisfiú. A harmadik terhessége élveszületés volt, kisfiú, de néhány hét múlva meghallt. Nem adta fel, hitte, hogy van remény. Meg is született a negyedik kisfia (aki azóta már elmúlt 40). Tíz évig dédelgetett egy álmot, hogy legyen még egy kisbabája. Ötödik gyermekként megszületett a kislánya.
    Nem tudom, honnan vette az erőt a folytonos újrakezdéshez, de nagyon büszke vagyok rá. . . ő az édesanyám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_658320
    Torolt_felhasznalo_658320
    2003. január 5. 00:296.
    Szia!
    Nagyon nekiültem, hogy néhány bíztató szót tudjak küldeni Neked, de csak nézem a monitort. Én olyan szituációban vagyok, hogy bármelyik pillantban elveszíthetem a kislányomat. Én is kerestem a miérteket - nekem mindenki azt tanácsolta, hogy ennek nincs értelme, mert attól nem változik semmi, ha megtudom a választ. Ez nem igaz. Nem fog kevésbé vagy jobban fájni, ami történt, de könnyebb elfogadni és feldolgozni.
    Bízom benne, hogy nagyon sokan állnak melletted, akik segíteni tudnak!
    Nem írtad le, hogy milyen körülmények között történt a dolog. Ha jól esne róla írni, akkor csak bátran! Ha van valami kérdésed, vagy bármi, amiben segíthetnék, akkor csak írj!
    Szeretettel: Bociangyal
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736777 (1)
     
  22. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2003. január 4. 22:535.
    Sziasztok!

    nem tudom mennyire fogadod el a véleményemet, mert én annyira érzek veled együtt hogy egy ugyan olyan osztályon dolgozom ahol a kisfiad volt. ( Hidd el nekem, nem mi vagyunk az anyukájuk , de nekünk ugyanolyan lelki problémát jelent) mert erre tettük fel az életünk, erről szól a munkánk. Az jelent örömet, ha minnél több kisbetegünkkel 1-2-3 év múlva újra találkozhatunk.
    Nem írtad le mekkora súllyal született és milyen felvilágosítást kaptál közvetlenül a szülés előtt és után, illetve mit mondtak el neked a baba állapotáról. ha gondolod és szeretnéd elmesélni, nagyon szívesen beszélgetnék róla veled mondjuk anyai és szakmai szempontból is itt a fórumon hogy mindenki egy kis tapasztalathoz jusson akinél ez a szörnyűség előfordult.
    Továbbra is kitartást, addig is
    Sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2003. január 4. 22:474.
    Szia! Teljes mértékben átérzem a féjdalmadat, 4 éve lesz március 31-én. hogy 22. héten halva születtek az ikerfiaim. Írhatnék fölösleges okos tanácsokat, csak az idő fogja enyhíteni a benned- bennetek dúló haragot, fájdalmat. Én még mindig ingadozó hangulatokat élek át, de már egyre ritkábban okolom magam. Kérlek te se tedd, próbálj meg megnyugodni és higgyj abban, hogy hamarosan egészséges kisbabád lesz. Szívből kívánok neked- nektek egy boldogabb, nyugodtabb, örömtelibb Új Évet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736777 (1)
     
  24. 2003. január 4. 22:173.
    Nagyon együttérzek Veled, bár szerencsére soha nem volt ilyen megrázkódtatásban részem. Az én gondom az volt, hogy öt évig nem lett gyermekünk - azóta szerencsére hárman is vannak - és emlékszem jól én is, hogy senki nem hallgatott meg szívesen és senki nem tudott tanácsot adni. De tudom, hogy jó ilyenkor kiönteni a szívedet, és csak biztatni szeretnélek, ha jól utánajártok(jó orvos, teljes vizsgálatok, stb. ) legközelebb már egészséges kisbabát ölelhetsz Magadhoz. Szívből kívánom ezt Neked és a párodnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736777 (1)
     
  25. 2003. január 4. 22:042.
    Szia! Nagyon szomorú dolgot írtál, és szívből Veled érzek. Én is átéltem ezeket, sajnos velem is megtörtént. Én is szerettem róla beszélni, és ami a szörnyű volt, hogy senki sem beszélt szívesen erről mert mindenki úgy gondolta, hogy azzal többet ártanának, pedig ez nem így volt. Szívesen meghallgatlak és beszélgethetünk róla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736777 (1)
     

Címlap

top