Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Újszülött fürdetése

Torolt_felhasznalo_407737
Torolt_felhasznalo_407737
Létrehozva: 2006. Április 30. 11:55

Sziasztok!

Gyakorló anyukák, lenne egy kérdésem. Még két percig vagyok itt, mert kissé sok a dolgom, de aztán szeretném elolvasni a válaszotokat....

Hogy kell megfürdetni egy gyereket??? A köldökcsonk miatt még nem tehetjük nagy vízbe, csak kicsibe. Eddig úgy csináltam hogy fürdés elött babaolajjal bekentem a hajlatait (boka, csukló, nyaka mögött és babaolajos vattával letöröltem a combja hajlatát, popiját, kukacát: így lejöttek a szennyeződések. Ezután vittük a kis kádjába, amibe ilyen fürdető krém van, ezt a védőnő írta fel. Ezzel lelötyköltük egy kicsit a fejét, karját, popiját, combját.

De hogy lesz tiszta pl. az arca??? Azt nem csinálhatom a fürdetővízzel, mert nem leforrázott és ha belemegy a szemébe begyullad...

Jól csinálom az egészet egyáltán? Szóval hogy kell fürdetni, hogy mindene tiszta és jól ápolt legyen?

  1. Torolt_felhasznalo_854441
    Torolt_felhasznalo_854441
    2006. Április 30. 15:4230.
    Szia.Bár én még nem vagyok anyuka,vannak ismerőseimnek rokonaimnak babái,és hát azt kell,hogy mondjam én nem is értem ezt a nagy aggódást az arcmosással,stb....szóal simán fogd meg a gyermekedet és fürdesd meg az arcát is Szóval nem kell aggódni,csak fürdetni.Az ismerőseim simán megfogják aztán már fürdik is a baba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407737 (1)
    2006-04-30  11:55
  2. 2006. Április 30. 15:3629.
    Sziasztok!

    Én is leírom, hogy csináltam és hogy megy most.
    Újszülöttként: Egy sima tetra pelusba csavarva tettem bele a vízbe. Így nem félt, ez néhány hétig elmaradhatatlan kelléke volt a fürdésnek. Én ezzel a vizes pelussal mostam meg az arcát. Nekünk is olyan formatervezett kiskádunk volt, imádtam. Nem is kellett tartani benne, két kézzel mosdathattam. kép mellékelve.
    Egy éves koráig csak a gyógyszertári fürdőkrémmel mosdattam, pedig én is utáltam, de valahogy megszoktam.
    Most tavasszal kezdődött az igazi játszóteres időszak, kisfiam olyan mocskos, hogy egyszerűen a fürdetőkrém nem szedi le a homokot, maszatot a térdéről. Még a kukaca is csupa homok!
    Úgyhogy most már babafürdetőt használunk. A dm-es babylove-ot választottam, mert jó eredményei vannak az öko-teszten, nincs benne kőolajszármazék, se tartósító, semmi káros anyag. Lehet kapni kis mintát, esetleg próbáljátok ki magatokon, mielőtt a babára kenitek. Nekem nagyon bevált.
    Hajára újszülött kora óta Gabi-sampont használok, eleinte a fehéret, az teljesen illatmentes, később a sima rózsaszínt. Lehet, hogy ha elfogy ez a flakon, ebből is kipróbálom a babylove-ot. Van akinek ilyen pici korában még nincs is haja szinte, az én fiamnak volt, és sajnos koszmó is volt a fején, amivel eleget küzdöttünk.
    Egy dologra viszont nagyon kell figyelni, mindenhol teljesen szárazra kell törölni fürdés után!!!!!!!!! Nekem utálta pl. amikor a fülét töröltem, a füle mögött nem voltam elég alapos, be is gyulladt a bőr. Hintőporozástól elmúlnak az ilyen kipállások.
    Száraz bőrre nekünk a védőnő a Linola fett fürdőolajat javasolta, gyógyszertárban lehet kapni, tényleg nagyon jó, de egyébként sima babaolaj is megteszi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. Április 30. 15:0828.
    Te milyen zseni vagy!!!! Nagyon jó ötlet ez a kotyvasztásos, m. én mindig utáltam azokat a gusztustalan darabokat a vízben. A legközelebb már én is így fogom csinálni!!! Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!

    P.
    előzmény:
    aja3 (25)
    2006-04-30  14:35
  4. tdi
    tdi
    2006. Április 30. 15:0727.
    Szia!

    Van egy 3 és egy 8éves fiam,a vizet soha nem forraltam,sőtt nem kenegettem fürdés előtt olajal se.Babaápolókat használtam(fürdető,sampon,testápol&oacuteés soha semmi bajuk nem volt,a kicsinek kell néha testápoló,mert szőke kékszemű és nagyon fehérbőrű,ezért állítólag szárazabb érzékenyebb a bőre,de ez csak télen van így.
    Ne félj majd ráérzel te magad,hogy mi a jó a babádnak.
    Sok örömet és egészséget nektek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407737 (1)
    2006-04-30  11:55

Címlap

top