<b>10. J. K. Rowling</b> (10 millió dollár/év)<br><br>
Rowling, a gyakorta munkanélküli tanárnő filléres gondokkal küzdött, amikor a 90-es évek elején írni kezdte Harry Potter, a varázslóinas történetét. 2004-ben, az ötödik folytatást követően már a világ első író-milliárdosaként ünnepelték. Mint tudjuk, a hét Harry Potter-könyv mindegyikéből film is készült (az utolsó még bemutatás előtt áll). Rowling mesés meggazdagodása közben sem felejtette el, hogy honnan jött: rengeteget adakozik. Jóllehet a könyv hetedik részét három éve dobták piacra, a hatodik rész moziváltozata tavaly jött ki, ám a jogdíjakból mind a mai napig szépen csordogál.
Fotó megosztása:
<b>9. Nicholas Sparks</b> (14 millió dollár/év)<br><br>
A romantikus bestsellerek szerzőjének kedvenc témái mik is lehetnének mások, mint a szerelem, a csalódás, a tragédia és a sors. A 44 éves Sparks eddig 15 regényt jelentetett meg, amelyekből 55 millió példány kelt el. Legfrissebb műve, „Az utolsó dal” 2009 szeptemberében került a boltokba. Hat könyvét filmesítették meg (2010-ben kettőt is bemutattak), és bár az adaptációk finoman szólva nem a filmművészet csúcsai, azért 300 milliós bevételt hoztak.
Fotó megosztása:
<b>8. John Grisham</b> (15 millió dollár/év)<br><br>
Elsősorban jogi témájú krimiket ír, de kedvelt témája az amerikai Dél vidéki élete is. Az 1992-ben megjelent „A Pelikán ügyirat” az évtized legkeresettebb könyve volt az USA-ban, és az egyetlen, amely átlépte a 10 milliós példányszámot. Grisham is halad a korral, ugyanis műveit terjesztik a világhálón. Ez év márciusában a Random House kiadó bejelentette, hogy a szerző 23 sikerkönyve már megvásárolható e-könyv formájában.
Fotó megosztása:
<b>7. Janet Evanovich</b> (16 millió dollár/év)<br><br>
Állandó hősnőjének, Stephanie Plum szingli fejvadásznak köszönheti, hogy a 10 legjobban kereső író között van. Krimisorozatának rajongótábora elsősorban nőkből áll. Sikerének titka a könnyed, vicces előadásmódban és a szabadlábon védekező, de megszökött bűnözőket előkerítő lökött fejvadász csaj figurájában rejlik. Evanovich 1994 óta folyamatosan termeli komolytalanságával hódító regényeit, a huszadik folytatás idén júniusban jelent meg. Magyarországon eddig a széria négy darabja látott napvilágot.
Fotó megosztása:
<b>6. Dean Koontz</b> (18 millió dollár/év)<br><br>
A 65 éves írót sokan egyszerűen horrorszerzőnek tartják, pedig sokkal inkább horrorisztikus elemekkel megbolondított pszichothrillereket ír. Magánéletébe is beköszönt a horror: apja kétszer is meg akarta ölni. Történeteinek főszereplői egyszerű, hétköznapi emberek, akik nagy hőstetteket hajtanak végre. Koontz eddig több mint 70 regényt írt, közülük 41 került fel a New York Times bestsellerlistájára. A „The Husband” című regényéből hamarosan film készül.
Fotó megosztása:
<b>5. Ken Follett</b> (20 millió dollár/év)<br><br>
Follett „A katedrális” című regényét az utóbbi 60 év legjobb könyveit összegyűjtő szavazáson az olvasók a második helyre sorolták. A „The Pillars of the Earth” című regényéből Donald Sutherland főszereplésével tévésorozat készült, amelyet júliusban mutattak be. Follett a történeteinek helyszínéül gyakran választja lakókörnyezeteit. Hogy miért ez a többes szám? Azért, mert az írónak van néhány otthona. Többek között Stonehenge közelében, Londonban, Antigua és Barbudán, valamint Dél-Afrikában…
Fotó megosztása:
<b>4. Danielle Steel</b> (32 millió dollár/év)<br><br>
A százkötetes Steel, a romantikus regények koronázatlan királynője idén négy új könyvvel jelentkezett, amelyek egyenként 7 millió dollár körüli bevételt hoztak. Az írónő jó érzékkel ismerte fel, hogy a könnyű olvasmányok kedvelői is egyre nehezebben vesznek nyomtatott szöveget a kezükbe, és ennek megfelelően az elektronikus könyvé a jövő. Az interneten már 71 regénye érhető el.
Fotó megosztása:
<b>3. Stephen King</b> (34 millió dollár/év)<br><br>
A világ talán legtermékenyebb és legsikeresebb horrorszerzőjének 51. könyve tavaly novemberben jelent meg, és eddig 600 ezer példányban kelt el. King rendszeresen publikál magazinokban, novellái, kritikái, versei jelennek meg. Vérfagyasztó novellái, regényei a „Ragyogás”-tól a „Titkos ablak”-ig a hollywoodi rémálomgyár legkeresettebb alapanyagai. 2009 őszén az író „The Colorado Kid” című írásából készült 13 részes sorozat indult a SyFy sci-fi csatornán.
Fotó megosztása:
<b>2. Stephenie Meyer</b> (40 millió dollár/év)<br><br>
2003. június 2-án azt álmodta, hogy egy mezőn egy halandó lány beszélget egy vámpír pasival. Másnap elkezdte írni a később „Alkonyat” címet kapó történetet, amellyel akkora sikert aratott, amekkorát álmában sem gondolt volna. 30 éves volt akkor, és azt megelőzően még egy sort sem írt le soha. A regénysorozat eddigi négy folytatásából 40 millió darabot adtak el Amerikában és 100 milliót világszerte. Idén júniusban a harmadik Twilight-film a bemutatás utáni első hetet figyelembe véve a legnagyobb bevételt hozó mozi volt 2010-ben.
Fotó megosztása:
<b>1. James Patterson</b> (70 millió dollár/év)<br><br>
Évente átlagosan hét könyvet ad ki. Ez úgy lehetséges, hogy Patterson társszerzők egész csapatával dolgozik. „Rendes” írónak nem is nevezhetjük, inkább menedzsernek, aki a regénygyár vezetőjeként a beérkező szövegeket végső formába rendezi. Az elmúlt két évben thrillerei és gyermekkönyvei 500 millió dollárt hoztak a kiadójának. A külföldi eladások jogdíjaiból évi 10 millió dollár folyik be az író kasszájába, tévés, képregényes és játékgyári bevételei is vannak, és az e-könyvekből származó jövedelme sem elhanyagolható.
Fotó megosztása: