Szabadidő

Kapás Boglárka hatalmas úszással világbajnok 200 pillangón!

150 méternél még a negyedik volt, szenzációsan hajrázott.

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón a dél-koreai Kvangdzsuban zajló vizes világbajnokság úszóversenyeinek csütörtöki versenynapján.

Kapás nyolcadikként érte el az első falat, majd fél távhoz érve az ötödik helyen haladt, írja az Nso.hu. A táv második részén aztán rákapcsolt, 150 méternél már a negyedik volt, szenzációs hajrával pedig világbajnok lett.

A döntőben versenyzett Szilágyi Liliána is, ő 2:07.68-as idővel a hatodik helyen zárta a finálét.

(Kiemelt kép: Kapás Boglárka a női 200 méteres pillangóúszás elődöntője után, a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 24-én. Fotó: MTI/Kovács Tamás)