Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyűjtsük álmainkat!

klára13
Létrehozva: 2006. február 21. 21:43

          Gyűjteni nagyon jó! És bármit lehet! Szabad hirtelen, meggondolatlanul határozni, és azonnal, mintegy varázsütésre gyűjtővé válni! Varázspálca sem kell hozzá. De ha úgy gondolod, mégis kell, azonnal csapj fel varázspálcagyűjtőnek!

          Tegnap még nem voltál gyűjtő, ma gyűjtő vagy! Gyűjtsünk együtt! Én mindenféle kacatot gyűjtök. Babákat. Bohócokat. Kőtojást. Kőgolyót. Amarillisz t. Csigát.  Kavicsot.

De legesleginkább álmaimat gyűjtöm. És emlékeimet. Mindent megőrzök, amihez szeretet fűz. Ezért aztán gyűjtök mosolyokat, tekinteteket, sőt gyűjtök hangsúlyokat is. És érintéseket, kézfogásokat.

           Gyere velem! Legyél gyűjtő te is! Gyűjtsünk együtt! Mondd el, gyűjteményednek mi a legújabb darabja. Mi a legrégebbi. Talán egy mese. Talán egy versidézet. Egy gondolat, ami nem hagy békén. Egy színes kavics az udvarodról. Egy tojás, melynek rendellenes a formája, ezért megőrizni érdemes. Hangkazetta vagy fénykép. Gyűjtsünk együtt, fejtegessük együtt az élet titkait. Oszd meg velünk gyűjteményed legféltettebb darabját, így még inkább tiéd lesz, örömünk megsokszorozza örömödet.  Ha örömöt gyűjtesz, mondd el azt. Ha embereket gyűjtesz, mondd el őket. Ha barátokat, róluk beszélj! Hozd el ide gyűjteményedet!

   talán nem is tudod,hogy gyűjtő vagy! Fedezd fel a gyűjtőt magadban! Gyere, gyűjtsél velem! Remélem: velünk!

 

 

  1. 2016. március 24. 11:1563201.

    "idegen, nem magunk által tapasztalt dolgokról ez lehetetlen"


     


     ez igy igaz ...


    most ,hogy a orosz politikus Zs / orvendezik azon ,hogy hullanak az europaiak


     az ember kicsit elgondolkozik ,hogy talan ok bujtak a muszlim terrorista alarca moge ?


     vagy valaki mas ?


     vagy az igazsagnak egy morzsajat se kozlik ,amibol esetleg megsejthetnenk ,hogy mi zajlik itt a hatterben ....


    ki tudja ... epp most nezek egy dokumentum filmet a szeptember 11 .-ei merenyletrol ... leragott csont ,gondoltam  - de nem - annyi megdobbento uj teny van benne ....csak angolul ,sajnos

    előzmény:
    klára13 (63197)
    2016-03-23  23:13
  2. 2016. március 24. 06:1563200.

    A magyar multat orizni szeretnenk, de a magyar hazzal kapcsolatos tortenetek  kicsit visszavittek a multban az erzeseimet- írod . 


    Hus , ami miatt elmentél és a mai magyar jelen sem olyan , hogy magyarságtudatodat  növessze . Itt politikai dolgokra gondolok. Ami elfelejthetetlen a barátok, a szokások, a magyar művészeti emlékek, azok a szép lágy tájak, a régen még nagyon kedves emberek. Ez az a szép emlék, mely az ifjúsággal vegyítve megőrízheti a magyarságtudatot .

    előzmény:
    hus (63190)
    2016-03-23  15:57
  3. 2016. március 24. 06:0763199.

    Pál Feri egyik könyvében olvastam, hogy a mohamedánok azért a legvallásosabbak, mert a vallási ritusok gyakori használata naponta többször vérükké válik.- Ez így igaz. Ez a keresztények estén csak a szerzeteseknél van így.


    Kopp Mária is azt írja a könyvében , hogy lelkileg azok a legszerencsésebbek, aki  vallásosak,vagy szilárdan ateista hívők. Nem szerencsés, ha valaki a "maga módján " hisz Istenben .Ez így igaz, mert apukám korai halála után nagyon  megharagudtam , hogy ez nem igazságos, hogy ez történt velem, aki olyan rendes vallásos katolikus voltam .Utána nem jártam templomba, gyermekeimet sem járattam hittanra, de a tízparancsolat szellemében neveltem .Most már eljárok templomba,mert rájöttem , hogy ez a csapás pozitív hatással volt egész életemre . 

    előzmény:
    klára13 (63182)
    2016-03-23  09:10
  4. 2016. március 24. 05:5663198.

    Igen manipulálnak bennünket a médiumok, ki okosabban , ki butábban . Van olyan aki be is vallja. Én azóta nem hallgatom a ....rádiót, mióta bevallotta  .....rádió Budapest a szavak ereje . Azóta parasztvakítónak nevezem .- Férjem szokta hallgatni, és megsértődött emiatt . Sokszor, mikor egyedül dolgozik , lóg a füléből a zsinór .


    Ilyenkor eszembe jut egyik unokám . Büszkén jött haza az oviból és mutatott valamit. Férjem akkor közellátó  volt még, levette szemüvegét és megnézte-Utána jött hozzám , felvettem az olvasószemüvegem és megnéztem . Szegény gyermek tanácstalanul nézett  . Most a felnőttek felveszik, vagy le , ha valamit megnéznek.


    Már nem tanácstalan , de nézne, hogy és bedugom a fülem, hogy halljam, amit mondanak, férjem bedugja a fülét és nem hallja , ha szólnak hozzá !

    előzmény:
    klára13 (63180)
    2016-03-23  08:59
  5. 2016. március 23. 23:1363197.

      Mindnyájan a média lenyomatai vagyunk. Azon ösvényeken haladunk, amelyeket közöltek velünk. Önálló gondolkodás? Idegen, nem magunk által tapasztalt dolgokról ez lehetetlen.


      Janka, az estét Mondrian és az orosz avantgard tanulmányozásával töltöttem. Legkedvesebb témáim.

    előzmény:
    csinomjank (63195)
    2016-03-23  21:39
  6. 2016. március 23. 21:4063196.

    Ez igy van ! 

    előzmény:
    hus (63192)
    2016-03-23  16:22
  7. 2016. március 23. 21:3963195.

    hat -mert ,hogy azt irtad tobbszor is ,hogy" nalatok ezt meg azt irjak "


    mintha -az en velemenyem a helyi media lenyomata lenne

    előzmény:
    hus (63189)
    2016-03-23  15:42
  8. 2016. március 23. 21:3363194.

      " aki megol egyetlen embert is -az olyan ,mintha az egesz emberiseget olte volna meg  ""aki megment egyetelen embert is az olyan ,mintha az egesz emberiseget mentette volna meg"


    ---


    " Isten nem tiltotta meg nektek ,hogy jok legyetek es baratsagban eljetek a nem muszlim emberekkel . Isten szereti az igazsagos embereket " 'Csak azok ellen  kell harcolnotok , akik kiuztek benneteket  lakhelyeidrol  es uldoztek benneteket a vallasotok miatt "


    ____________________________ ezek  az idezetek a Koranbol


    " Old meg a hitetleneket" = azokat ,akik ratamadtak a muszlimokra= honvedo haboru kotelesseg 


     teljesen egyertelmuen le van irva ,hogy a "hitetlenek "  szo = azokkal ,akik ratamadtak egy  bekes kozossegre  es  nem a masvallasuakkal egyenlo


     azon felul "  nincs kenyszer a vallasban " " ha Isten ugy akarta volna ,akkor mindenkit muszlimma tett volna ,kulonbozosegeitek egy vizsga szamotokra"


     


     ezek a Koran szavai  -  hogy mikor es hol es hogy ertelmeztek az evszazadok soran -az  egy mas tortenet ...


    ____________


     en azt nem mondom ,hogy a jelenlegi gyakorlat az iszlamban a fentiek szerint halad - 

  9. hus
    hus
    2016. március 23. 16:3363193.

    Szomoru dolgokat hirdet sokszor az a bekes iszlam vallas es szomoru cselekedetek jonnel letre annak hatasara.


    Remelem egyszer el jon majd az ido es megnyugszanak a nyugtalanok,  kulonbozo vallasoktol elteroen,   hogy bekeben is elhetnek vallasos emberek  egymas mellett.


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (63178)
    2016-03-23  06:01
  10. hus
    hus
    2016. március 23. 16:2263192.

      Janka eppen ideje, hogy segitseget fogadj magadnak, mert a kisfiad kibeszel. 


    Erdekes modon mutatkozik meg a tanarok  kulonbozo velemenye okos kisfiadrol, ahogy irod.

    előzmény:
    csinomjank (63177)
    2016-03-23  05:34
  11. hus
    hus
    2016. március 23. 16:0663191.

    Az ilyen "jo cselekedeteknek" nem tudok en sem orulni.


    Es senki ne probalja nekem megmagyarazni, hogy ez  megfelelo viselkedese a  muzulman vallasuaknak. Ezek az emberek meg a sajat vallasukra is segitenek ranyomni a belyeget. Buszkek erre  csak a  hasonloan gondolkodok lehetnek es a betegesen gondolkodo  szuleik esetleg.

    előzmény:
    klára13 (63173)
    2016-03-22  18:59
  12. hus
    hus
    2016. március 23. 15:5763190.

    Klaram, erre "Többször töprengtem már, hogy idegenben mi a jobb: őrizni-e a múltat, mint a lengyelek teszik tudtommal, vagy beolvadni?"


    ...  csak az a valaszom, hogy mindketto , orizni a multat, amit soha nem lehet elfelejteni es beleolvadni az uj kornyezetben.


    Hiszen ugy lenne ez, ha mon. egyik megyebol a masikban koltoznenk, beolvadni a jelenben a multra pedig orommel emlekezni vissza.  Mi akik eljottuk orszagot is valatottunk.


    Nekunk  canadaiaknak kicsit tobb, mert tobb orszagbol erkezo emberek koze  keveredunk. Erdekes, jo tudni szokasaikrol,  orszagukbol hozott szokasaikat latni, emlekeiket hallani. Ossze jon itt a vilag.


    Kapcsolatot pedig ugy is azokkal tartunk, akikel akarunk, barataink lettek a vilag minden reszerol erkezett emberek.


    A magyar multat orizni szeretnenk, de a magyar hazzal kapcsolatos tortenetek  kicsit visszavittek a multban az erzeseimet. 


    Egy-egy osszejovetelre szeretnek elmenni majd, egyenlore nem tudok idot szanni ra. Megszaporodtak az intezni valok nalunk, remelem tul leszunk  mindenen. 

    előzmény:
    klára13 (63172)
    2016-03-22  18:52
  13. hus
    hus
    2016. március 23. 15:4263189.

     Na most megleptel. 


    "Hus letettem rola ,hogy  barmirol is meggyozzelek  - latom azt hiszed ,hogy a vilagtol elzart ,vallasi tebolyban elo tarsadalomban elek - ahol nem ismerik az internetet , ahol csak arabul tudnak  es csak helyi sajtot olvasnak ."


    Draga Janka, hiszen rolad szo sem volt, nem rolad beszelgettunk, en a radikalis iszlamrol es USA-rol beszeltem veled egy jot. Ugy ereztem.


    Tudod mi a furcsa, hogy meggyuzodessel irod azt, hogy en rolad mit feltetelezek. Ez mind a te negativ megitelesed,  feltelezesed rolam, ami szerencsere  nem ugy van. 


    Mi rosszat tudnek en gondolni rolad es ottani  eletedrol?  Barhol elnel a vilagban engem nem befolyasolna,  szeretetet erzek  veled szemben. 


    Inkabb nevess egyet Janka es ne  velem szemben legyel erzekeny,  en, aki   soha nem bantottalak meg gondolatban sem. 


     

    előzmény:
    csinomjank (63175)
    2016-03-23  05:19
  14. 2016. március 23. 14:3763188.

    Rousseau egy annyira csodalatos -sokoldalu tehetseg lett volna ,ha nem rontotta volna az egeszet ezzel ,hogy minden gyereket arvahazba adta .


    Egy onzo szornyeteg volt .Valahol  regebben olvastam ,hogy  egyszer probalta felkutatn oket -de nem talalta oket . Valoszinuleg mind meghaltak ...akkoriban a megszuletett gyerekek 10-40 % -a az arvahazakba kerult  a nyugat-europai varosokban ... borzaszto adat ...


    egyszer tanulmanyoztam az olasz csaladneveket - a 4 . leggyakoribb csaladnev  az Esposito - ami azt jelenti ,hogy kitett gyerek  


    ___________


    kisfiam zenei tehetsege gondolom a tananyag konnyed elsajatitasaban


    nyilvanul meg


    itthon szokott imporvizalni a szintetizatoron - nagyon tetszik - de hat en az anyja vagyok ,elfogult ...

    előzmény:
    klára13 (63186)
    2016-03-23  11:59
  15. 2016. március 23. 14:2463187.

    A torkom már nem fáj, de még náthás vagyok, ezt azért már jobban elviselem, majd csak kilábalok belőle.


    Nekem mind a három gyerekem sportolt, teniszezett. A régi helyen ahol laktunk, a szomszédban volt a teniszpálya, mindennap voltak edzésen. Gyurival már egy kicsit nehezebb volt, mikor idejöttünk lakni, mert itt nem sportoltak a gyerekek, szívesebben maradt volna az itthoni játszótéren, vagy lógni a porolón. De nem hagytam, utólag hálálkodott nekem, hogy milyen jól tettem.

    előzmény:
    klára13 (63184)
    2016-03-23  09:25
  16. 2016. március 23. 11:5963186.

      Hát a zsenik is esendők, gondolkodásuk szűk és téves lehet.
      Rousseau élő példája annak - holtában is -, hogy az életmű számít, az életmódnak nincs nagyobb jelentősége. Ugye megírta nagy gyereknevelési könyvét az Emilet, " a test és a lélek összhangját mutató ember kialakítása érdekében a növendék számára elegendő csupán a neveléshez szükséges megfelelő környezetet megteremteni," és ők Thérčse  élettársával mind az öt gyermeküket lelencházba adták.
      Ez nagyon tanulságos történet.

    előzmény:
    csinomjank (63185)
    2016-03-23  10:37
  17. 2016. március 23. 10:3763185.

    Pont most olvastam egy interjut errol . Azt olvastam ki belole ,hogy  a Horthy  Istvan  Sharif anyukaja is muszlim lett . 


    Napoleont is nagyon erdekelte a Koran  es a keleti gondolkodas mod .Muszlimnak mondta magat es katonait ,mikor  bevonultak Egyiptomba ...


    Voltaire ezzel ellentetben nagyon ellensegesen velekedett az iszlamrol . Irt is egy darabot Mohamed cimmel . Napoleon azt nyilatkozta rola , hogy az csak  egy velemeny ,aminek semmi koze a valosaghoz .


    Voltaire -nak es  tobb felvilagosodott  gondolkodonak elkepesztoen rasszista  gondolatai voltak . Ezekrol csak mostanaban hallottam -  az iskolaban nem tanitottak . A szabadsag ,egyenloseg , testveriseg  eszmejet csak a feher emberre ertettek . A negereket alacsonyabb rendu fajnak titutlalta - es gunyt uzott az egyhaz tanitasabol miszerint mind egy partol szarmazunk .Es nem volt egyedul ,


     


    Diderot ,  Montesquieu is ugyanugy velekedett ...Jean-Jacques Rousseau -nak pedig elkepesztoen lealacsonyito velemenye volt a nokrol .

    előzmény:
    klára13 (63182)
    2016-03-23  09:10
  18. 2016. március 23. 09:2563184.

      Köszönöm, átadtam neki, boldogan mosolygott. Tiéteket is köszöntöttétek? Vagy majd e hét végén?
      Torkod meggyógyult-e? Nagyon súlyos volt, hogy ilyen sokáig tartott. Remélem, túl vagy rajta.
      Beni nagyon aranyos kiskamasz. Vidám, és nagyon igyekszik jól viselkedni. Nekem mindig szívesen segít, felhozza, amit kell, akár tüzelőt is. Szépen vállasodik, a heti három karate edzés és két másik, amikor valami kötéllel bajlódnak (saját maga választotta azt is), és Bazsi szerint igazán nehezek a gyakorlatok, megteszik hatásukat. Rengeteget eszik, nagyon hosszú, de kicsit sovány mégis.

    előzmény:
    Kusza (63160)
    2016-03-21  22:26
  19. 2016. március 23. 09:1663183.

      Nagyon tetszett nekem az a könyv! Zsuzsa, kedvenc könyvem volt.
      A keresztes hadjárat volt igazi terrorista esemény.

    előzmény:
    szizsuzsóka (63179)
    2016-03-23  06:09
  20. 2016. március 23. 09:1063182.

      S tudod, ki lett nagyon hitbuzgó mohamedán?
      Az "ország Istvánkája", Horthy Miklós árván maradt unokája. Azt mondta, hogy nagyon jó, hogy kereteket ad az életnek a sok imádkozás, amit mindig tisztálkodás előz meg. Lelki békéjét ebben a vallásban találta meg.
      Egy magyar professzor is él valahol  az iszlám világban, neki három felesége van és nagyon boldog. Elmondta, hogy a Korán pontos eligazodást ad az élet minden területével kapcsolatban, azt is pontosan megszabja, hogy feleségeivel hogyan kell bánnia. Hogy évente egy új ruhát kell kapniuk, és hogy mindig mindenből azonos jár nekik. Érdekes olvasmány volt a hosszú cikk életükről. Jó régen volt.

    előzmény:
    szizsuzsóka (63178)
    2016-03-23  06:01
  21. 2016. március 23. 09:0363181.

       Hiszen a kis táltos csecsemőkora óta hódít. Szerencsés alkat, mert a tehetségektől sok esetben éppen hogy eltávolodnak az emberek, érte pedig rajonganak.
       Zenei tehetsége miben nyilvánul meg?

    előzmény:
    csinomjank (63177)
    2016-03-23  05:34
  22. 2016. március 23. 08:5963180.

      Hár így manipulálnak bennünket a médiumok - tudom, hogy teszik, de amikor ennyire nyilvánvalóvá válik, azért arcul üt.
      Janka, persze, hogy nem tudod meggyőzni a másik embert, ez természetes. Kár is ilyesmire törekedni bárkivel és bármivel kapcsolatban. Hiteink között élünk, és azok alakulnak, bár néha észrevétlenül, de alakulnak. És éppen hogy az új ismeretek által. Hasznos olvasni soraidat bárkinek, nekem nagyon. Tájékozott vagy, több nyelven olvasol és több oldalról láthatod megvilágítva a dolgokat.
       Látom, nagyon megkedvelted az arab embereket - úgy általában. Örülök neki, mert ez könnyebbé teszi a távoli életet.
     

    előzmény:
    csinomjank (63174)
    2016-03-23  05:15
  23. 2016. március 23. 06:0963179.

    No és terrorizmus volt a 19. század második felében is . Csak akkor politikai vezetők ellen irányult , és a terrorista igyekezett megúszni.


    Érdekesen írja le ezt Gary  a Lady L című könyvében .Csak akkor anarchistáknak hívták őket . 

    előzmény:
    szizsuzsóka (63178)
    2016-03-23  06:01
  24. 2016. március 23. 06:0163178.

    Vallási nézetek Európában is megosztották a népeket. Itt is voltak vallásháborúk, de mögöttük mindig a hatalomért folyt harc volt. Ez van most a muzulmán országok között is. Amit nem tudok megérteni , az az értelmetlen , önmagáért való gyilkosság. Saját magukat is képesek megölni, hogy másokat megölhessenek. Pedig az emberi élet egy és megismételhetetlen . Nincs olyan gyilkosság , mely indokolt lenne, kivéve az önvédelmet és családot védelmét .


    Az iszlám önmagát toleráns vallásnak tarja , mely szeretetet és emberséget hirdet . Valószínűleg ez így is igaz, különben sem Bem József, sem Germánusz Gyula nem tért volna át. Elsősorban az muzulmán vallási vezetők feladata lenne, hogy ezek ellen a gyűlölettel áthatott terroristák ellen harcoljon. Nem fegyverrel, hanem a vallás erejével. Ha bebizonyítják, hogy az iszlám vallás nem azonos a terrorizmussal ,  a terroristákat meggyőzik arról, hogy viselkedésük árt a vallásuknak , és elítélik őket , nyugodtabb lenne a világ ott is és Európában is.

    előzmény:
    hus (63166)
    2016-03-22  06:42
  25. 2016. március 23. 05:3463177.

    Tegnap  szuloi ertekezleten voltunk . 


    A kisfiam fogalmazasa az anyukajarol .


     " Azert szeretem anyukamat , mert mindig elmosogat ,ha epp nincs tiszta tanyer ...hogy ehessunk "  " Azert is mert kedves es jol foz . Es tanit engem a magyar tortenelemrol " 


     Hat ez utobbin jol meglepodtem ,mert meselek en nekik a magyar tortenelemrol , de eddig nem vettem eszre ,hogy valamit is felfogtak volna belole ! 


    _______


     kedves amerikai tanarok  meg a kanadai tanarbacsi is  - mind azt mondjak ,hogy legszivesebben magukkal vinnek ezt a fiut a tengerentulra  - nagyon meg tudta szerettetni magat veluk ... olyan lelkiismeretesek - " ennek a fiunak egy tehetseg gondozo programban van a helye " " otodikes - hatodikos anyagot lehet neki tanitani "" zenei tehetseg "  csak a  pakisztani rajztanarno  szidta kicsit " nem eleg gyors - tul sokat gondolkozik " :(

  26. 2016. március 23. 05:2363176.

      hat az a celjuk ,hogy rettegjunk ...


      hogy utaljuk a masfeleket  ,hogy ne utazgassunk , ne ismerjuk meg a vilagot a maga valojaban  -csak a virtualis vilag torz tukreben


     es milyen sikeresek  ! 


     mar en is felek - annyit mondogatjak  az elmult napokban ,hogy Katar a vilag masodik legbiztonsagosabb orszaga ,hogy attol tartok itt lesz a kovetkezo robbantas  ...

    előzmény:
    klára13 (63173)
    2016-03-22  18:59
  27. 2016. március 23. 05:1963175.

     Na hat hagyjuk a politikat ... lehet hagyni a politikat ?


     Hus letettem rola ,hogy  barmirol is meggyozzelek  - latom azt hiszed ,hogy a vilagtol elzart ,vallasi tebolyban elo tarsadalomban elek - ahol nem ismerik az internetet , ahol csak arabul tudnak  es csak helyi sajtot olvasnak .


     Tenyleg beszelgessunk inkabb masrol ! 

  28. 2016. március 23. 05:1563174.

     amit a palesztinokrol irt - meg aznap cafoltak 


     egyszeru machinacio volt - archiv felveteleket jatszottak be az onkormanyzati valasztasokrol   - ez teny  - nem elmelet 

    előzmény:
    klára13 (63169)
    2016-03-22  13:08
  29. 2016. március 22. 18:5963173.

      Szörnyű. És nincs mit tenni. Lehet produkálni valamiféle védekezésfélét, aminek szerintem annyi az értelme, hogy biztonságérzést ad annak, aki elhiszi, de több nemigen. Nincs az érkezők sapkájára írva a rossz szándék. Lehetetlen kiszűrni az ártani érkezőket, szerintem. Legfeljebb a vak véletlen segíthet, hogy éppen az ő autóját kutatják át.

    előzmény:
    hus (63171)
    2016-03-22  15:45
  30. 2016. március 22. 18:5263172.

      Hiszen tudtam ám, csak mondom kicsikét kiszorítom belőled a vallomást.
      Többször töprengtem már, hogy idegenben mi a jobb: őrizni-e a múltat, mint a lengyelek teszik tudtommal, vagy beolvadni? Utóbbi mintha hasznosabb lenne, mert nem jó idegennek maradni. Ám a honfitársakkal összetartani az is ad talán valamiféle biztonságérzést. 
      Vajon melyik jobb?  Te éled ezt a szituációt, Hus. Mi a meglátásod?


     


     

    előzmény:
    hus (63170)
    2016-03-22  15:41
  31. hus
    hus
    2016. március 22. 15:4563171.

     Igen Klaram, jo reggelt  Brusszelnek is. Nem tudom az az orszag  es az ott elo emberek kiknek artottak.

    előzmény:
    klára13 (63169)
    2016-03-22  13:08
  32. hus
    hus
    2016. március 22. 15:4163170.

    Klara, erre valaszoltam Jankanak:


    hus meglepsz - miota vagy ilyen nagy amerika barat -azt hittem kanadai vagy  ... "


    Nem azt akartam mondani ezzel, , hogy tagadom buszke magyarsagom, mert soha nem fogom elfelejteni, hanem canadai es nem amerikai vagyok, mit Joanka jol tudta. Nem tudom miert tunik furcsanak, ha amerikat nem gyulolik politikajaert, mert figyelembe veszem, hogy mas orszagnak is van eroszakos lepese.


    Amerika minden nem megfelelo  politikai  cselekedete mellett is messzemenoleg emberibb tobb orszagnal, akik ugyan vegtelenul elitelik oket. Csupan korul kell nezni a vilagban.


    Kozben eszre is kell venni azt, hogy mekkora dobogast ad a vilagunknak.


    Klara, ha onzo orszag lett  volna, akkor nem kotott volna szabadkereskedelmet annyi orszaggal, hogy munkat tudjon adni nekik es jobb letet az ott elo emberek reszere. Megtortent, valoban nagy valtozasok mentek keresztul az orszagokon, szerintem oriasi problematol huzta ki az adott orszag vezetoit.


    Most, hogy nem birjak tovabb tartani ezt es munkat szeretnenek visszahozni, mert az emberek orult sokat dolgoznak a megelhetesert, most rosszak lesznek megint. Nekem igy jon vissza a viszhang. 


     Veszelyeztetni fogja ezzel a vilagbeket. Nem azt nezik, hogy hosszu evekig hozzajarult a bekehez es a sajat mindennapi eletukert van most erre szukseguk. Es igen, valoban ez problemat fog okozni. De mit csinalnak ezert az orszagok vezetoi, hogy sajat orszagukban  megprobaljak az embereket ugy iranyitani, hogy minel kevesebb problemat okozzanak sajat maguknak, orszaguknak.


    Megertem en az arab vilag  felmelegedett gondolkozasat is, cssak azt nem ertem, ha haboruznak egymassal, akkor miert kell szetverni az emlekeket, porra zuzni tobb ezer eves szobrokat, tobb ezer eves kulturanak meg csak a nyomat is eltuntetni? Kiket bant a mozdulatlan szobor peldaul?  Milyen gondolkodasmod ez? 


     


    Na eldugulok mar, igaza van Jankanak is, hogy artatlanul szenvednek emberek millioi, de azokat nem  USA  szaporitotta petricseszeben.


    Ha viszont az amerikaiak probaljak megmagyarazni, hogy kellene elni adottsagaik mellett a   tapasztalatuk alapjan, es abban segitenek is,  akkor jon az , hogy ne szoljanak bele, mert mint a vasarnapi csirket, lefejezik oket.


     


    Mi emberek, keressuk gondolatban az igazsagot, a mindenki szamara megfelelo eletet. 


     

    előzmény:
    klára13 (63168)
    2016-03-22  12:38
  33. 2016. március 22. 13:0863169.

       Oriana Fallacit remek írónak tartom. És most az üzletben belebotlottam "A harag és a büszkeség" könyvébe, mintha beleszólni akarna polémiátokba, Janka és Hus.

        "A halál szaga beáradt az ablakokon, a rendőrautók, a tűzoltóautók, a mentők a helikopterek és a város felett köröző katonai repülőgépek kínzó hangjától kísérve. A tévékészülék egyre csak ontotta azokat a képeket, amelyeket el akartam felejteni... Hirtelen elindultam kifelé. Taxit kerestem, nem találtam, gyalog indultam a Tornyok irányába, amelyek már nem létezek, és...
      ... a tévé képernyőjén megjelenek a palesztinok, akik örültek a mészárlásnak és tapsoltak. Éljeneztek, azt hajtogatták, "győzelem, győzelem!"


       Na, megvan a közös platform. Mint már oly sok esetben.

  34. 2016. március 22. 12:3863168.

      "Kanadai vagyok, amerikabarát vagyok" - talán azért kicsikét még mindig magyar is, Hus?

    előzmény:
    hus (63164)
    2016-03-22  06:14
  35. hus
    hus
    2016. március 22. 06:4863167.

    Kellemes jo reggelet kivanok nektek, a  fincsi kavet es finomsagot ne nelkulozzetek. Keszultok gondolatban a husveti mestermuvekre? 


    https://www.youtube.com/watch?v=AyZAJQgrXKk


    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  36. hus
    hus
    2016. március 22. 06:4263166.

    Zsuzsoka, kulonbozo keppen latjuk a helyzetet, szerintem is erdekes lehet olvasni az eltero es oszinte velemenyunket.


    Sajnos a vallasi nezetek  egyes orszagokban ott a felszigeten ranyomjak a  belyeget a teljes felszabadult gondolatokra es megfelelmiti az ottani emberek eletet. Igy latom. Keves kivetellel felelemben elnek es ez borzaszto lehet. Meg lehet azt egyaltalan szokni? Azt a lelki es testi  terrort?


     

    előzmény:
    szizsuzsóka (63163)
    2016-03-22  06:01
  37. hus
    hus
    2016. március 22. 06:3263165.

    " mikor is haboruztak egymassal az arabok es a perzsak ? nem emlekszem ..."


    Kik az arabok az arab felszigeten es kik


    nevezik magukat   pezsaknak?


    Ezt megtudva  mar  nincs is nehez dolgunk kikeresni az internetrol. 


    Tobb ezer evtol a mai napig kihagyasokkal ellensegeskedes volt kozottuk.


     


    Janka lehet, hogy Yemen nagy valtozasokon megy keresztul es evek kellenek meg ahhoz, hogy eldontsek melyik utat valasszak. Feldultak az emberek nyugalmat ott is.


     


    Meg valamit, nezd meg Jordaniat, akirol a tobbiek is peldat vehetnenek. Miert megy ott abban a muzulman orszagban minden sokkal simabban, mint mas arab orszagban?  Oka van. 

    előzmény:
    csinomjank (63161)
    2016-03-21  23:50
  38. hus
    hus
    2016. március 22. 06:1463164.

    Igen, canadai vagyok, sok sok eve, itt elek  USA  kozeleben, igen,  amerika barat vagyok,   a tapasztalataim alapjan.  Meg elfogult is vagyok, irtam ezt evek ota itt. Amerika barat, vagy emberbarat? Mert nagyon embersegesek az amerikaiak. Kivannek neked egy par evet , hogy megismerd az  itteni embereket. Megleppodnel te is, mint sokan masok. 


     Azert Canada a szivem csucske.   Janka, 


    Amiert most "harcolnak", az epp amit irsz is, hogy nem akarjak, hogy politikus legyen a kovetkezo elnok. Megertem oket, de azt ugy sem tudjak megtenni, hogy regi politikusok ne adjanak tanacsot es ne keruljenek vezeto szerepben az esetleges uj kormanyba, amit Trump akar letre hozni. Mert az lenne a legnagyobb marhasag. Kihagyni a gyakoarlott, tapasztalt szakembereket. Pont olyan lenne, mint divatszalont nyitni kezdo varronokkel. Mire az az uzlet beindulna, megnezhetne magat a vallalkozas, igaz? 


    Nem tudom miert nem mutatjak nalatok, amerikaiak mindig tuntetnek. Bekesen, nem bekesen, de tudtara adjak az emberek a  velemenyuket.


     


    Janka, igen olvastam amait irtal a menekultekrol, nem is arra gondoltam en, hanem a vegleges letelepedni vagyokrol. Nem hagyjak letelepedni a nem ott szuletetteket. Mitol felnek? Mitol feltik az aorszagot? Hiszen  es allitolag jol megy ott minden. 


     


    Szeretem Sanders gondolatai, igen sokkal egyet is ertek, mert nagyon jok az alapjaik. Csak a megvalositasnal lenne a problema. Pl. az ingyen iskolakrol a felso oktatasban. Az nem megy, nem ott. Szinte mar minden orszagban kell erte fizetni. A vendeg tanulokkal plane megfizettetik az oktatas arat.


    Az a hatalmas ceg es hatalmas adokedvezmeny, hat nem tudom. Amig az a hatalmaas ceg felepul, az hatalmas vagyonba kerul.


    Mindig a gazdagoktol akarnak elvenni mindent, ez nagyon jo politika. Az is lehet, hogy egyszer csak eljon az ido, hogy amerikaban is megteszik.


    Nekem furcsa, mert az amerikai allam azert a gazdagokra is epit. Mert azok nagyon sok penzt adomanyoznak kulonbozo celokra, amit  az orszag nem tesz meg.  Mindig csak gyujtenek , hol ennek, hol annak es a felso tizezer milloka, milliardokat adomanyoz.


    Megneznem en akkor ezt az orszagot, ha nem lennenek gazdagok, hogy a szegenyek mire jutnanak azok nelkul.


    Mert lassuk be, hogy pont amerikaban mindenkinek meg van a lehetosege gazdagnak csinalni magat. De ahhoz nem csak kolcson penz kell, ahhoz esz is kell valamilyen formaban, ha a illeto , aki letelepedik  az USA-ban csak annyit hoz sajat magaval, amennyi rajta van. 


    Ugy latszik az amerikai emberek bele faradtak varni a szep igereteket. 


     


    Ez a kep a mexicoi drog lord osszegyujtott penze. Nagyon sok elet fuzodik hozza. Hogy valoban meg tudjak-e szuntetni a bearamlasat a kabitoszernek, nem tudom, tobb  evtizede probaljak.

    előzmény:
    csinomjank (63161)
    2016-03-21  23:50
  39. 2016. március 22. 06:0163163.

    Szervusztok ! Bár nem szeretem a politikát, megcsömörlöttem tőle. ez a beszélgetés  Hus és Janka között nagyon hasznos volt nekem . Két merőben más körülmények között élő barátnőnk álláspontját olvashattam . Egy nagyon fontos következtetést levontam belőle, a háborúk feleslegességét , a profithajhászást mindenhol a szegény emberek szenvedik meg .


     A vallásvitával kapcsolatban annyit , hogy az európai népesség életével rácáfol a keresztény értékekre . Ez a muzulmánoknál kevésbé van  így , ezért most itt kiéleződött a két álláspont. Mivel az európai kultúra alapja a zsidó- keresztény hagyományrendszer a biblia és tízparancsolat , ennek semmibe vétele a kultúra hanyatlását is maga után vonhatja. A tízparancsolat az én gondolatrendszeremben mindazt tartalmazza, amely a legfontosabb együttéléshez szükséges. Az egyéni életelv és annak külsődleges megnyilvánulása mindenkinek személyes joga, , de nincs joga másra erőltetni.Sajnos  az európai liberalizmus azt gondolja , hogy semmi joga korlátozni más emberek cselekedeteit , jogait Ez parttalansághoz vezet !


    No , ennyit az én utolsó ilyen jellegű hozzászólásomhoz.


    Maradjunk meg a kellemes beszélgetéseknél, mindennapi apró gondjainknál, örömeinknél.


     

    előzmény:
    csinomjank (63162)
    2016-03-21  23:53
  40. 2016. március 21. 23:5363162.

    erdekes cikk -de azt olvastam belole ki ,hogy egy finn anyuka kezdemenyezte a kereszt levetelet ...hogy ez az egesz ,nem menekult kontra oslakos problema ,hanem szekularizalt es  vallasos europai emberek vitaja  

    előzmény:
    Kusza (63159)
    2016-03-21  22:10
  41. 2016. március 21. 23:5063161.

    hus meglepsz - miota vagy ilyen nagy amerika barat -azt hittem kanadai vagy  ...


    ________


      - igen az amerikai kulpolitika nagyon ellenszenves  -mint mar irtam maskor is - kulon valasztom magamban azoktol a rendes amerikai emberektol ,akiket megismertem es szeretek tisztelek


    nemcsak nekem - mikor a lanyom washingtonban volt 2 es fel eve -es arrol szamolt be ,hogy hatalmas tomegek tuntetnek naprol napra a beke erdekeben


    persze a sajto altal agyonhallgatva  -de ugy tunik sok amerikai se birja  a sajat kormanyat


    --------


     mint mar irtam ,az arab orszagok mar megteltek a menekultekkel


    katarban minden 5 .sziriai libanonban minden negyedik ember menekult


     ugy hogy egyszeruen nem ertem ,hogy mirol irsz


    a gazdag obol allamok etetik a taborban eloket


    ____________


       nem ertek az amerikai gazdasaghoz ,de amit sanders irt az nagyon elgondolkoztato - "mikozben a kisembereket igencsak  megadoztatjak ,addig a hatalmas cegek hatalmas adokedvezemenyeket kapnak "  -ugy hogy szerintem lenne mibol adni ...ha amerika ugy dontene ,hogy a tarsadalomban kiterjeszti a szolidaritas eszmejet


     


     mikor is haboruztak egymassal az arabok es a perzsak ? nem emlekszem ...


     


     jemennek  kb 30 evig volt egy darab amerikaiak altal tamogatott elnoke -  a forradalom utan uj elnok lett valasztassal ... az ember annyit varna el  a demokraciarol papolo   nagy hatalomtol ,hogy tisztelje  a nep valasztasat  ...  s  ne a restauracios torkeveseket tamogassa ... 


    _________


      

  42. 2016. március 21. 22:2663160.

    Benedeket szeretettel köszöntöm a névnapján, az Isten éltesse sokáig!

    előzmény:
    klára13 (63140)
    2016-03-20  22:36
  43. 2016. március 21. 22:1063159.

    Janka azzal kapcsolatban, hogy helyes-e kitenni a keresztet Olaszországban az iskolában, ezt a cikket találtam.


    http://mindennapi.hu/cikk/egyhaz/szabad-a-feszulet-az-isk ola-falan/2011-03-22/2170

    előzmény:
    csinomjank (63141)
    2016-03-21  03:57
  44. hus
    hus
    2016. március 21. 17:4363158.

    Klaram elnezest a mai politik erinto i hozzaszolasaimhoz, valahogy kikivankozott, mert itt jott fel rola a szo.


    Raadasul nem tudtam szo nelkul hagyni. 

    előzmény:
    klára13 (1)
    2006-02-21  21:43
  45. hus
    hus
    2016. március 21. 17:4063157.

    Janka, idezem magam:


     


    "Tudni kellene az embereknek nagyon jol, hogy USA es Canada oriasi tomegeket enged be evente. Nekik ez adott volt idaiag is, nem mostani  eredetu ez a bevandorlasi hullam."


    Ugyan akkor tudni kell azt is, hogy szamtalan arab orszag nem ad beutazasi es vegleges letelepedesi engedelyt a sajat vallasu es szomszedos orszagokbol erkezo  "testvereinek"  meg akkor sem, ha azok ehen halnak.


    Tehat ezert nem ertem ezt az amerikai gyuloletet es leszolast allandoan.


    Vagy nem gyuloletet, hanem ellenszenvet. 


    Azok az orszagok a sajat belugyeit mentve , magukat  vedve tesznek terhet a nyugati vilagra.


    Most a kiveteleket hagyjuk ki. 


    Az arabok egymassal szembeni es  a  perzsak  elleni  harca tobb ezer eves, valaha vege lesz?  


    Dontse el a biro? De ki az! 

  46. hus
    hus
    2016. március 21. 17:2563156.

    Nem tudom elhinni, hogy Hillary es Trump osszejatszanak. Azt el tudom hinni, hogy jo baratsagban voltak. Nem is tagadja Trump. Hillary errol nem beszel semmit. Legalabb is nem hallottam. 


    Itt Bernie sikereit nem hallgatja el a media, orulnek neki, mert igy Hillary nem szendereg el beszede kozben.  Most egy kicsit tuloztam, tudod jol, de nem ertek egyet azzal, hogy Bernie sikerei titokban tudnanak maradni, amikor a valasztasoknal most az utolsonal is talan 1000-rel lett kevesebb a  Berniere  szavazok szama.


    A sajat velemenyem pedig az, hogy nagyon jo a Bernie fele akarat es indoklas, amivel ujja szeretne tenni az orszag problemait. Igazabol mondom. Csak lehetetlen sok esetben azt a rengeteg ingyen adast a mai helyzetben. Talan  kesobb, talan, ha Trump helyrerazza es megerteti az alapopkat az anyagiakkal  kapcsolatban az emberekkel.


    Ha van egy halom penz, amit majd fel lehet osztani, akkor igen, akkor johet minden ingyen, olcson. De lesz ilyen? Kerdezlek teged. Okos, ertelmes vagy. Fel tudod fogni, hogy amikor nincs, abbol nem lehet ingyen osztogatni, vagy kolcsonre. Hiszen te es en magyar foldon eltunk es tudjuk, hogy ez igy nem mukodott. Osszeomlott.


    Bernie szavazoi kozott nagyon sok fiatal van, akik a jelenlegi rendszerben jol eltek gyermekkorukban, mert mama, papa, az oarszag adottsaga hozzajarult ehhez.  Elertek odaig, hogy az orszag azt mondja, rengeteg az adossaga. Igaz? Nem? 


    A legvegen bejon az altalad is elismert igaz az, hogy nem lehet a vegtelensegig segiteni, mert akkor elveszik az emberekbol a kuzdes.


    Pedig apuka pici sejtje is csak akkor ad teljes eletet, ha gyors, ugyes es kitarto. Nekem az erosebb kutya alapon valo elet is mervado.

    előzmény:
    csinomjank (63143)
    2016-03-21  04:14
  47. hus
    hus
    2016. március 21. 17:0363155.

    Pedig ez  :  tudod engem sokszor idegesit  az amerikaiakban , hogy, mondod   -  " mi nem kertunk es kaptunk soha semmilyen tamogatast ,minden centert megdolgoztunk "  -   igen ritka esetben igaz voalt ez akkoar amikor te otthon dolgoztal, ez arra az idore megy vissza, igazam van? 


    Meg nem tudom mondani neked az itteni emberek velemenyet, akik ugy jottek el a haboru utan europabol, hogy bizony semmilyen tamogatast nem kaptak. Es mit gondolsz  kik adjak a szorgalmas munkajukat a mai napig? Ok. De hallani kellene az elkeseredettseguket, amikor latjak azt, hogy teszik tonkre a kornyezetuket, milyen  korulmenyet teremtenek maguk korul.


    De mirol is beszelek? A mai napig rengetegen ugy jonnek ide, hogy nem tamogatja oket Canada. Vagy Amerika. 


    Peldanak okaert, a kinaiak egy resze ugy johet ide, hogy $ 250.000.00 kell letenniuk az itteni bankban, hogy a 10 eves itt tartozkodasukat fedezzek.


    Rengeteg Indiabol ide erkezo  ugy jon ide, hogy mar elore hazat vesznek maguknak, penzt hoznak.  Sot mindenki johet ide, akinek penze van es el tudja magat tartani, nem az orszagra szorulnak.


    Van egy olyan reteg is, aki segitseget kap az ide erkezeshez, azok pedig az allam tudta nelkul evekig dolgoznak ingyen, laknak kellemetlen korulmenyek kozott, hogy egyaltalan aitt elhessenek.


    Akkor szerintem azokbol  az arab arszagokbol, vagy perzsaktol erkezok igen is ingyen kapnak megelhetest, eltartja oket az oarszag, azonkivul az emberek azt sem tudjak, hogy mit adjanak nekik ajandekban. 


    Tudni kellene az embereknek nagyon jol, hogy USA es Canada oriasi tomegeket enged be evente. Nekik ez adott volt idaiag is, nem mostani  eredetu ez a bevandorlasi hullam.


    Szegyelhetik magukat, ha sirnak eltartasuk miatt, buncselekmenyeket es csalasokat kovetnek el. Nem art tisztan es igazsagosan latni dolgokat meg akkor sem, ha legnagyobb erenyunk a raszorulokon valo segitseg.


     

    előzmény:
    csinomjank (63143)
    2016-03-21  04:14
  48. hus
    hus
    2016. március 21. 16:4363154.

    Ebben van valami. Az embereknek a gondolataiban kell valami legyen, ami orok. Nem hisznek rengetegen  az elet utani semmibe, a porra valasban. 

    előzmény:
    klára13 (63136)
    2016-03-20  11:04
  49. hus
    hus
    2016. március 21. 16:3963153.

    En nyitottam a topikot Houstonkamnak, jol latod.  Eldontottem, hogy soha nem fogok topikot nyitni, mert arra nincs idom, hogy egy topikhoz megfeleloen midig itt tudjak lenni es vezetni.


    Bizony a rokonom is ezt mondja a jelenlegi olasz helyzetrol, pedig o itt el, csak az olasz adot nezi. Nagyon elkeseritonek tartja azt, hogy a helyiek oriasi segitsege mellett  meg a helyzetuk is katasztrofalis, a rengeteg bunozes mellett, amit a befogadok kovetnek el. Itt van az, amikaor Jankanak is az a velemenye, hogy nem mindig jo a segitseg, mert azzal vissza is elnek.  


    Latod, max. segitseget kapnak meg is rabolnak, gyilkolnak a kapzsisag es gonoszsag csak lassan tavozik el beloluk, ha eltavozik.

    előzmény:
    Kusza (63135)
    2016-03-20  08:38
  50. hus
    hus
    2016. március 21. 16:2463152.

    A viragaid pedig gyonyoruek! 

    előzmény:
    klára13 (63131)
    2016-03-20  07:36

Címlap

top