Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldön élö magyarok

anita106
Létrehozva: 2002. november 25. 13:38
Münchenben élek a férjemmel és 6 hónapos kisbabámmal. Senkit nem ismerünk itt és nagyon szívesen megismerkednénk olyan magyar házaspárral, akiknek szintén van kisbabájuk és Münchenben élnek, nincs barátuk, nincs ismerettségük, és szívesen megismerkednének.
anita106
  1. 2003. január 14. 09:4976.
    Szia Csatka,
    Legnagyobb elmenyem az itteni kotelezo orvosi vizsgalat volt! Igaz mar egy ideje dolgoztam, mikor eszebe jutott a titkarnonek, kellene mar egy munkavallalasi engedely nekem. Elvitt a legkozelebbi dokihoz, aki par szaz baht elleneben egy szeles iroasztal tulso felerol megkert, hogy nyissam ki a szam, es egy nagyobb elemlampaval onnan a tuloldalrol kb. 3 masodpercig belevilagitott a szamba. Es ezzel meg is allapitotta, hogy makkegeszseges vagyok! Meg azt sem vette eszre, hogy akkor mar terhes voltam. . . :)
    előzmény:
    csatka (73)
     
  2. 2003. január 14. 09:4875.
    Szia Csatka,
    Legnagyobb elmenyem az itteni kotelezo orvosi vizsgalat volt! Igaz mar egy ideje dolgoztam, mikor eszebe jutott a titkarnonek, kellene mar egy munkavallalasi engedely nekem. Elvitt a legkozelebbi dokihoz, aki par szaz baht elleneben egy szeles iroasztal tulso felerol megkert, hogy nyissam ki a szam, es egy nagyobb elemlampaval onnan a tuloldalrol kb. 3 masodpercig belevilagitott a szamba. Es ezzel meg is allapitotta, hogy makkegeszseges vagyok! Meg azt sem vette eszre, hogy akkor mar terhes voltam. . . :)
    előzmény:
    csatka (73)
     
  3. Torolt_felhasznalo_609883
    Torolt_felhasznalo_609883
    2003. január 14. 09:0374.
    sziasztok van koztetek valaki arab orszagokbol
    előzmény:
    ttkriszti (64)
     
  4. Torolt_felhasznalo_422733
    Torolt_felhasznalo_422733
    2003. január 13. 13:5773.
    Szia Thaiföld es persze Többiek!

    Nem volt idöm vegigolvasni a topicot, csak az utolso oldalt ugy-ahogy. En Konstanzban voltam diak, es szerencsere nekem mar oda nem kellett eü. igazolas. Viszont egyik telen, mikor a Mekiben volt csak munka, oda kellett es a doktornö ram se nezett. Eletem legsulyosabb köhögesi rohamait eltem meg epp, egy elegge elhuzodott makacs köhögös idöszak volt. Adott par homeöpatias golyocskat es alairta a papiromat szo nelkül, es a penzt is lenyulta.
    A gyerekeimet is itt szültem. A 3 eves fiam 5-szörös oltast kapott, a lanyom (14honapos) 6-szorost, ebben mar a Hepa-B is benne van. Megsem lazasodtak be, az oltas napjan talan kicsit faradtabbak voltak. Azt hiszem, ttkriszti irta, hogy a babak gyengek a többszörös oltasra (ha felreertettem valamit, bocs) de ez nem veszelyes a babakra.
    előzmény:
    thaifold (66)
     
  5. Torolt_felhasznalo_802606
    Torolt_felhasznalo_802606
    2003. január 13. 12:2872.
    Szia Kriszti!
    Megkaptam a levelidet, de az elmult 1-2 napban könnyebb volt olvasgatni, mint válaszolni. Közben én is rádtaláltam a California topicban amit azóta sikeresen el is veszitettem. Délután még itt volt a friss fórumok között, most éjszaka pedig már nincs itt. A fiamról mégis inkább itt irok, mert hátha lehet másnak is hasonló problémája a későbbiekben. NMálunk a születés után semmi gond nem volt, hathónapos kora után viszont elkezdődött a horror. Egyik napról a másikra iszonyatos gyomorfájdalmai lettek, ami egyre sürübbé vált, a végén pedig mndennap kb 6 hónapon keresztül. Az elején még csak egy két óra volt naponta a végén 4-5-6. Az orvosok tehetetlenek voltak, többször voltunk kivzsgáláson röntgenen, de ez itt ne molyan egyszerü mint Magyarországon. Néha heteket vártunk az appointmentekre. Eredmény semmi. Elkezdtem megvonni tőle bizonyos ételeket, de ne változott semmi. Olyankor inkább több tápszert adtam neki, de mivel semmi ne vezetett eredményre a végén már csak tápszert adtam. Abból is kipróbáltunk mindenfélét. Akkor voltak már napi 5-7 órás fájdalmai. Aztán egy napon ugy döntöttem, hogy nem adom neki a következő tápszert amit a doki adott, átállunk szójatejre. Addigra már az egész család ki volt borulva, a baba örjöngve sirt, görcsösen fetrengett, és mind a tizkörmével karmolt, időnként a fáradtságtól egy egy percre ajulásszerü álomba merült, de egy- két perc mulva sikoltozva sirt tovább. Miután szójatejet adtam neki másnaptól kezdve megszünt minden fájdalma, soha tóbbet nem fájt a hasa. persze a horror ezután másképpen folytatódott, de nem szeretnélek benneteket egyszerre ennyi mndennel terhelni, holnap folytatom. Ezt is igazából csak azért irtam le mert többen vagytok akik babát vártok most. Nagyon fontos, hogy ameddig csak tudjátok szoptassátok a picit mert az anyatejnél jobbat ne találtok. A tehéntej káros még ilyen pici korban, a tápszer pedig - bármilyen steril körülmények között is készül - mégiscsak egy mesterséges anyag, aminek ráadásul az esetek nagytöbbségében tehéntej az alapja. Az anyatej a legjobb, legegészségesebb, védelmet nyujt a betegségek ellen, nem kell üveget mosni, mindig kézzél van, nem kell felmelegiteni, nem romolhat meg. . . És a legfontossabb: anya és gyermeke között a magzatzsinor elvégésa után a leggyönyörübb, legközvetlenebb kapcsolat ami ha egyszer elmulik sohatöbbet nem hozható vissza. Drukkolok nektek, hogy szép egészséges nagy babátok legyen és sokkal tovább tudjatok szoptani mint én.
    Csak ennyi, sziasztok, holnap visszajövök.
    előzmény:
    ttkriszti (70)
     
  6. 2003. január 12. 18:4271.
    Koszi a valaszt Kriszti! Nahat, nem is gondoltam volna, hogy ennyi ideig hasznalhato a sling. Gondoltam kb 6-7 honapos korig kenyelmes. De mar ketevesen eleg nehez a baba, nem? Nem tul komplikalt a sling "viselese"? Mar ugy ertem konnyen bele lehet jonni, a megkotesebe/bogozasaba? Szoval meg egy olyan ketbalkezes is megtanulna mint en? :))
    Kulonben itt az araboknal most nincs hetvege, az errefele csutortokon es penteken van. A het szombattal kezdodik, tehat ezt a napot utalom a legjobban. . . :)

    Ez az oltasos dolog elegge rosszul hangzik. Nem tudom errefele mit adnak, majd utanaerdeklodom. De ilyen rengeteg sok mindent kell megkapjon egy egesz pici baba? Mennyi ido alatt? Minden honapban egy, vagy hogy megy ez? S tenyleg muszaj?
    előzmény:
    ttkriszti (70)
     
  7. 2003. január 12. 09:2570.
    Szia Jomadar!

    A multkor elfelejtettem arra valaszolni, hogy mennyi ideig lehet a babat a slingben hordani.

    En ket eves koraig hordtam benne es egy eves koratol altalaban acsipomon viseltem, de ha aludni akart, akkor elol hordtam es szinte mint egy cicamica osszegombolyodott a slingben es edesen aludt.

    Kellemes vasarnapot, ti mar biztosan fent vagytok es meg meg csak most megyek aludni!
    előzmény:
    jomadar (67)
     
  8. 2003. január 10. 21:2869.
    Szia Thaifold,

    Nem akarok hulyeseget mondani, de szerintem azert nem adnak harmas Di-Per-te-t mert a babak meg nagyon gyengek, az immun rendszer meg nincs kifejlodve, es csak azok az antitestek vannak a szervezetukben, amit az anyatol kapnak a placentan at es az anyatejbol, foleg az elotej.

    Altalaban ket eves korra fejlodik ki az immunrendszer, de ha van testver, aki hazahoz mindent az ovibol, akkor hamarabb. N Alunk Andris egyaltalan nem volt beteg 2 eves koraig. AMikor elkezdte a bolcsit fel even at kethetente volt valami virus fertozese, kozepfulgyulladas, kotohartyagyulladas es meg sorolhatnam. De mostanra talan mar megegrosodott valamennyire.
    előzmény:
    thaifold (66)
     
  9. 2003. január 10. 21:2268.
    Szia Jomadar!

    Tehat:
    BCG: immunizacio a Tubercolosis ellen

    Di-Per-Te: Diphteria-Pertussis-Tetanus ami a Torokgyik-Szamarkohoges-Tetanus

    HIb: Haemophylus Influenza b tipus

    Polio: Jarvanyos gyermekbenulas
    Ezt adhatjak cseppben vagy szuriban. Itt nalunk mar regota szuriban adjak, bevontak a cseppeket, mert a cseppek ugy dolgoznak, hogy a legyengitett virus a betegseget hozza letre a szervezetben. A szajon at adott cseppek a jarvanyterjedeset akadalyozzak meg egyik emberrol a masikra. Mivel itt az USAban mar szinte lehetetlen a betegseget megkapni, ezert szurit adnak.

    Hepatitis B. B tipusu fertozo majgyulladas megelozese.

    MMR: Measles, Mumps es Rubella

    Es itt mar oltjak a gyerekeket a baranyhimlo ellen is, mert ez a betegseg is sajnos vegzetes lehet, ha a veset tamadja meg.

    Szoval, borzaszto nezni, mikor a sajat gyerekunket szurjak, dehat inkebb ez, mint a betegseg.
    Sajnos az immunizaciotol is lehetnek szornyu mellekhatasai, de sokkal kisebb ra az esely. Sokan eppen emiatt nem akarjak beadni a vedooltasokat, de sajnos a gyerekbetegsegek is vegzodhetnek tragikusan. Nehez a dontes, de en megis csak az immunizacio mellett dontottem.
    előzmény:
    jomadar (67)
     
  10. 2003. január 10. 17:5167.
    Hat nekem ezek az oltasok nem mondanak semmit. Fogalmam sincs mire jo a BCG meg a Di-per-te. De majd biztos elmagyarazzak nekem is az orvosok ha eljon az ideje. Orulok, hogy teged is erdekel ez a hordozo kendo, Thaifold. En it pont a nok lapjan talaltam egy hirdetest rola, keppel egyutt. Azt hiszem be fogok egyet szerezni, mert praktikusnak tunik. Meg a baba szerintem kevesbe lesz nyugos es kevesebbet sirdogal, ha erzi a testkozelseget. Szerintem nem lenne gond a babat 35 fokos melegben hordozni. Itt is nagyon meleg van nyaron, 45 fok korul. Ttkriszti, szerinted hany honapos korig vagy kilosig lehet hordozni a babat? Thaifold, te mar tudod a baba nemet? Nekem a 18. heten mondtak meg, hogy fiu lesz. Most a 21. hetben jarok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2003. január 10. 10:1966.
    Szia Ttkriszti, ]
    A BCG-s sztorit ismerem, Munchenben a tartozkodasihoz kell egy egeszsegugyi teszt. Ez ugy mukodott, amikor cseh, lengyel, szlovak es egyeb diaktarsaimmal elmentunk, hogy a felvevo neni orszagonkent sorolt be minket: magyarok, csehek, szlovakok rontgen, lengyelek vervetel (negyedannyiba kerult, onkoltseges a vizsgalat), cseheknel plusz HIV szures. Mint a vagohidi marhak. . . Ok is jol tudtak, hogy agyon vagyunk oltva TBC ellen, es nincs az a mutans TBC baci ami meg megmaradna bennunk, de azert a papir az papir maradt, meg jo kis befektetes.
    Engem a terhessegem elott beoltatott a nemet nogyogyaszom a harmas Di-Per-Te-vel meg volt a koktelban tetanusz is. Babaknal ezt miert nem tudjak emgoldani? Megiscsak egy szurassal kevesebb! El tudom kepzelni, hogy uvolthetett szegeny.

    Arra mar en is gondoltam, hogy max. csak pelusban fogom beletenni a baby slingbe, szerintem a babaruhavasarlas is jofoman csak kis polokra fog korlatozodni, meg egy ket rovidnadragocskara, szegeny baba az esos idoszak kozepen a paras melegben fog megerkezni.
    előzmény:
    ttkriszti (64)
     
  12. 2003. január 10. 10:1965.
    Szia Ttkriszti, ]
    A BCG-s sztorit ismerem, Munchenben a tartozkodasihoz kell egy egeszsegugyi teszt. Ez ugy mukodott, amikor cseh, lengyel, szlovak es egyeb diaktarsaimmal elmentunk, hogy a felvevo neni orszagonkent sorolt be minket: magyarok, csehek, szlovakok rontgen, lengyelek vervetel (negyedannyiba kerult, onkoltseges a vizsgalat), cseheknel plusz HIV szures. Mint a vagohidi marhak. . . Ok is jol tudtak, hogy agyon vagyunk oltva TBC ellen, es nincs az a mutans TBC baci ami meg megmaradna bennunk, de azert a papir az papir maradt, meg jo kis befektetes.
    Engem a terhessegem elott beoltatott a nemet nogyogyaszom a harmas Di-Per-Te-vel meg volt a koktelban tetanusz is. Babaknal ezt miert nem tudjak emgoldani? Megiscsak egy szurassal kevesebb! El tudom kepzelni, hogy uvolthetett szegeny.

    Arra mar en is gondoltam, hogy max. csak pelusban fogom beletenni a baby slingbe, szerintem a babaruhavasarlas is jofoman csak kis polokra fog korlatozodni, meg egy ket rovidnadragocskara, szegeny baba az esos idoszak kozepen a paras melegben fog megerkezni.
    előzmény:
    ttkriszti (64)
     
  13. 2003. január 10. 09:4764.
    Szia Thaifold,
    Viki a kovetkezo szurkat kapta:
    polio, Hib, Di-Per-Te es pneumococcal.
    Itt masabb az imunizacio mint otthon Magyarorszagon. Peldaul itt nincs BCG vakcinacio hanem a korhazban Hepatits B injectio-t adnak. BCG-t azert nem adnak, mert a betegseg azt mondjat most nincs az USA-baan es jobban megeri jarvany eseten gyorsan mindenkit vegigszurni stb, meg antibiotikummal lehet gyogyitani. En meg szenvedek a BCG oltasommal, mert a suliba mielott elkezdhetem kell egy TB test es az nekem allandoan pozitiv a BCG miatt igy mennem kellett mellkas rtg-re stb. Pedig az orvos is tudjam hogy a pozitiv reakciom a vedooltas miatt van, de nem kozkaztathat. A masik csattanoja a dolognak, hogy a radiologus meg azt mondja, hogy annak ellenere lehet TBC-m, hogy a filmen nem mutatkozik, es szedhetek antibiotikumot. Es o is tudja, hogy a BCG oltas miatt vagyok ilyen kalamajkaban.

    Szerencsere Viki nem lazasodott be, es Andris sem volt soha sem lazas a szuriktol.

    Nem tudom, en kanikulaban meg nem hasznaltam a kendot, mert itt nalunk nemigan van kanikula, a tengerpart is altalaban eleg huvos, szeles itt mifelenk. A viz olyan hideg, hogy kivorosodik tole a labam, tehat meg soha nem mentem bele az oceanba terdnel melyebbre, meg itt vannak capak, feher capak.

    Amugy ha meleg volt, akkor csak a pelus volt Andrison meg egy polo es ugy raktam bele es vittuk a ferjemmel. Ha ketten voltunk akkor mindig o hordozta. ANdris meg csak aludt-aludt. Viki is kepes lenne az egesz napot ataludni, ha benne van. Sokszor nem is alszik, csak szunyokal es latszik rajt amilyen jol erzi magat.
    előzmény:
    thaifold (63)
     
  14. 2003. január 10. 04:4863.
    Meg valami, szerintetek 35 fokban nem tul meleg a babanak ez a kendo (meg nekem. . . )? Milyen melegben probaltad (pl. tengerparton)?
    előzmény:
    ttkriszti (61)
     
  15. 2003. január 10. 04:4662.
    Ugy orlulok, hogy vegre megtudtam, hogy hivjak ezt a cieplos kendot, otthon valami mas neven fut, itt meg neztek ram mint a bocik az eladok, nem ertettek mit akarok, pedig mar kendot is vittem magammal. Hiaba, a logikajuk valami egeszen mas, mint a mienk. .
    Miert kellett szegeny Vikinek negy oltast elviselnie egy nap, nem lehetett volna elosztani ket hetre? Miket kapott?
    előzmény:
    ttkriszti (61)
     
  16. 2003. január 10. 02:2761.
    Szia Jomadar!

    Mindig 9 ora az eltolodas, mert mi is allitjuk az orat elore es hatra attol fugg, hogy teli vagy nyari idoszamitas.
    Lehet, hogy a vedonos topic mar lejart, mert azt hiszem ha 60 napig nincs hozzaszolas akkor torlik.
    En is probaltam azt a magyar nok/lanyok topicot, de ott mar mindenki ismer mindenkit es nekem is nehez volt kovetni.

    A baby slingre ha rakeresel akkor arra kattints, hogy over the shoulder baby carrier. EN ezt sokat hasznaltam a lakasban is. Tudod a babak nagyresze este szokot kicsit nyugosebb lenni es csinalhatsz barmit csak sirnak. Ha beleraktam Andrist, akkor rogton megnyugodott. Kell a babaknak a testkozel. EMlekszem, harom es fel eve kezdtem hasznalni, akkor szuletett Andris, a nagyszulok nem nagyon ertekeltek, nem tartottak jonak. Most a tesom gyogypedagogiai foiskolara jar, es gyermek pszichologiabol most tanulta, hogy nagyon jo dolog a baba "viselese", mert igenyli a gyermek az anya testkozelet, es megnyugtatja, stb. Mondtam is nekik, marmint a szuleimnek, hogy akkor meg kulonleges madarnak tartottatok, amikor en is ezt mondtam.
    A slinggel jartunk kirandulni is, hegyekbe az ocean partra, stb. A setalashoz babakocsit hasznaltam. Szerencsere nekunk van a hazunknak kertje is igy ott is tudtam a babat levegoztetni. Van egy hordozhato kisagy - amit jarokakent hasznalok es a nyaron hazavittuk mikor meg ANdris kicsi volt es a nagyszuloknel abban aludt- es ha szep ido volt akkor kiraktam a kertbe a babaval.

    Kulonben nekem is vannak problemaim a noklapja web oldallal, van hogy nagyon lassu, nem toltodik be stb.
    Szegeny Viki ma negy vedooltast kapott, mindket comba kettot-kettot. remelem nem lazasodik be, Andris sem volt soha lazas.
    előzmény:
    jomadar (60)
     
  17. 2003. január 9. 23:3560.
    Ttkriszti, a baby sling engem is erdekel es azon torom a fejem , hogy mennyi ideig kenyelmes a babat vinni benne. (hany kilosig nem szakadsz meg bele :) Egyszer voltunk kirandulni egy harom gyerekes hazasparral, a legkisebb gyerek 7 hetes volt. Baby sling-ben vittek, sot en is atvettem kb fel orara, ugy setaltunk erdon at, dombon fel - volgyon le. Az a baba csak aludt, sirni nem is hallottam (3 napig voltunk egyutt) es nagyon praktikusnak talaltam. Azt nem tudom, hogy utcara vinnem-e igy, mert megiscsak szukseg van a ket szabad kezemre, mondjuk vasarlaskor. A babakocsi ilyenkor kenyelmesebb. De Kriszti ird meg, neked mik a tapasztalataid. En is fogok utazni a babaval kontinenseken at tobbszor is, talan hasznos lenne es erdemes nekem is beszerezni.

    Az idoeltolodassal kapcsolatban nyelv-vedonek is igaza van, ha most a teli idoszamitaskor 9 oraval vagytok "minuszban" Mo-hoz kepest, akkor a nyari idoszamitaskor (marcius vegetol okt vegeig) csak minusz 8 orat kell szamolni.

    A vedonos topicot meg nem talaltam meg, de meg keresem. Az elejen emlitettetek a magyar nok/lanyok topic-ot hat oda irtam vagy fel eve, de nagyon gyorsan folynak ott a dolgok, rengetegen irnak, en azt nem tudom kovetni.
    előzmény:
    ttkriszti (59)
     
  18. 2003. január 9. 08:4359.
    Bocsanat, idoeltolodas az egy szo:-))
    előzmény:
    ttkriszti (57)
     
  19. 2003. január 9. 08:4258.
    Szia Metti,

    Orulok, hogy jelentkeztel! Egyaltalan nem "oregfiu" a babad. Az en kisfiam harom es fel eves, a kislanyom meg kilencediken lesz 2 honapos.
    Nagyon kivancsiva tettel, milyen rossz dolgok tortentek veletek? Ha gondolod ird meg vagy nyugodtan irhatsz privibe is.

    Mi Sunnyvale-ben lakunk a san franciscoi obolben, kozel san Josehoz.
    Szeptemberben voltunk Concordon a vizi parkban, nagyon jol ereztuk magunkat, vagyis inkabb a fiuk, a fiam meg az apukaja. En egy kicsivel tobb, mint het honapos terhes voltam, de azert en is furodtem, de a csuzdazast kihagytam. AMin megdobbentem, hogy borzaszto hideg volt a viz.
    A masik erdekes ami tortent velunk az , hogy a ferjemrol leszedettek a furdogatyat es vennie kellett ezt az amerikai stilusu, felcombig ero gatyot. Hat nem furcsa? Magyarazatot nem nagyon adtak, hogy miert, csak azt, hogy ez a szabaly.

    előzmény:
    Metti (55)
     
  20. 2003. január 9. 08:3357.
    Kedves Nyelv-vedo!

    Nem kukacoskodol egyaltalan, de az ido eltolodas megis csak kilenc ora. Nezz utanna:-)))).
    Szia, Kriszti.
    UI. Most mikor ezt irom nalunk fel tizenketto van, otthon meg fel kilenc.
    előzmény:
    nyelv-vedo (56)
     
  21. 2003. január 9. 07:2656.
    Kedves kaliforniaiak!
    Nem kukacoskodni akarok, de csupan 8 ora az idoeltolodas Magyarorszag es CA kozott!
    előzmény:
    Metti (55)
     
  22. Torolt_felhasznalo_802606
    Torolt_felhasznalo_802606
    2003. január 9. 07:0055.
    Szia ttkriszti!
    a 9 óra elmaradásra kaptam fel a fejem, pedig amióta indult a topic folyamatosan olvaslak benneteket. Ahogy visszanéztam utána láttam meg, hogy Te is Californiai vagy, nem tudom , hogy kerülhette el a fogyelmemet. Merre laksz? Én San Franciscotól nem messze Concordon. Csak azért nem szóltam eddig hozzá, mert az én babám már öregfiu a csapatban 18 hónapos. Nagyon sok jót leirni nem tudtam volna, velünk inkább rossz dolgok történtek, riogatni meg nem akartam senkit.
    Mindenkinek nagyon sok örömet kivánok a szüléshez, és bátorság!
    előzmény:
    ttkriszti (53)
     
  23. 2003. január 9. 02:5554.
    Szia Thaifold,

    A vedonokrol olyan szemelyes tapasztalatom van amit akkor lattam, amikor a tesomnak volt kisbabaja. Szegenyek allandoan szenvedtek , mert a baba nem akart enni, semmi tnacsot nem tudott adni, csak azokat mondta, mait konyvekben is lehet talalni. A vedononek semmi szemelyes tapasztalata nem volt, hiszen nem is szult. Soha nem volt ott idoben, rengeteget kesett es szerinte a kismama raer egesz nap varni ra, hiszen nem dolgozik. Kulonben volt egy ilyen topic is kb. oktober kornyeken, hogy szukseg van-e vedonokre es ot a lanyok szemelyes tapasztalataikrol szamolnak be. A legtobb mind negativ volt. A vedonok nem voltak felkeszulve, sokszor a kismamak tobbet tudtak, mert interneten utana lehet nezni dolgoknak. Volt olyan is aki arra panaszkodott, hogy elvarta hogy kaveztassa, sutemennyel kinalja stb.

    Nalam itt volt anyukam kb. 5 hetig mind a ket babanal es segitett. A legjobb ha tenyleg osszebaratkozol fiatal anyukakkal esegymasnak adtok tanacsokat tapasztalat alapjan. Ha tudsz angolul akkor ajanlanam Dr. Sears: The Baby Book cimu konyvet. O egy gyerekorvos es a felesegevel, aki nover, egyutt irtak a konyvet tapasztalat alapjan. Nyolc gyereket hoztak a vilagra es neveltek fel, kozuluk az egyik Down koros. NAgyon jo egyszeru tanacsok vannak benne. En nekem, ha kerdesem volt mindig fellapoztam a konyvet es ott kerestem meg a valaszt. Az egyik legjobb otletet, am nagyon bevalt, innen vettem. Az az, hogy hallgass az osztoneidre es a babadra es nem fogsz semmit sem elrontani. Az o tanacsa alapjan vettunk mi is egy baby sling-et, Magyarorszagon kendonek hivjak es ebben "viseltem" vagyis hordoztam es hordozom a babakat. Keresre interneten, hogy baby sling. Ez nem olyan, mint a kenguru, nem log a hasadon a baba, hanem ebben tobb felekeppen tudod hordani a babat. Tudd benne fekudni, ulni, sot amikor nagyobb akkor a csipodon is tudod ot hordani. Nekem ez nagy segitseg volt utazasnal a repuloteren. Van, ha nyugosebb a baba akkor belerakom es elalszik, akkor csak kiakasztom a nyakambol es lerakom az agyra, fel sem ebred ra. Majd utanna nezek en is web oldalaknak es elkuldom neked ha erdekel.
    Kulonben es nagyon sok mindent otthon, Magyarorszagon veszek meg a nyaron, mert az igazat mondva tobb szebb dolgot talalok mint itt.
    Ha barmi kerdesed van akkor nagyon szivesen valaszolok neked is es Jomadarnak is csak irjatok, es kerdezzetek batran.
    előzmény:
    thaifold (45)
     
  24. 2003. január 8. 22:0753.
    Sziasztok LAnyok,

    Eppen most neztem am a topicot az elejetol kezdve es tenyleg mindenki eltunt.
    Koszi szepen, hogy minden kerdesemre valaszoltok. Annyira jo, hogy amikor kinyitom ezt a topicot es talalok toletek valaszt es sok erdekes dolgot az Azsiai eletrol. Priviben elkuldom nektek az e-mail cimemet, hogy ha barmi masrol akartok irni, akkor nyugodtan irhattok oda is.
    Jomadar, nagyon erdekes, amit az arab orszagbeli eletedrol irtal, ne tarts attol, hogy csak rolad szol a topic.
    EN meg nem is hallottam a malna tearol, de nem hiszem, hogy mar valaha ki fogom probalni. Szerencsere nekem sem a teherbeesessel sem a baba kihordasaval nem volt semmi gondom. Az elso babanal a masodik probalkozasra terhes lettem a masodiknal a harmadikra. EN mindig is ket babat szerettem volna es hogy lett egy fiu meg egy lany igazan orulok neki. Babakent meg nincs kulonbseg koztuk, kivancsi vagyok hogy mi lesz mikor nagyobbak lesznek.

    A ferjem bent volt mind a ket baba szuletesenel es nagyon jo volt, hogy ott volt. Mindig is ott akart lenni, de az igazsag az, hogy nem tudom miert de nalam az egyik baba sem volt veres mikor megszuletett, hanem csak feher, mazgzatmazas. Thaifold, ha a ferjed a fejednel all es fogja a kezed, meg teged nez akkor nem lat semmi vert. A ferjem meg mindig nagyon buszke arra, hogy ot volt a babukak szuletesenel es hogy O volt az elso aki meglatta oket.
    A vajudasnal is jo, hogy ott volt. En EDA-va. epiduralis erzestelenitessel szultem mind a kettot es erre os rabeszelt engem, bar en eredetileg is igy terveztem.

    Az orrszivo porszivo tenyleg nagyon jo, a baba orraban sem sziv erosen, kiprobaltam magamon, mikor meg voltam fazva. Es tenyleg a rendes porszivorol mukodik. Ki kell hizni a gegecsovet a muanyagbol es oda bedugni az uvegcsovet. A hangossagot en ugy oldom meg, hogy elokeszitem a babucit -szegeny epp most kapta el a tesojatol a virus fertozest, de mar jol van- a porszit bedugom es athuzom egy tavolabbi szobaba, majd ott bekapcsolom es szep lassam visszaviszem a babahoz, igy van ideje hozzaszokni a hanghoz. Amikor szivom az orrat nem sirt, a dragam meg akkor is mosolygott. Amugy o egy nagyon konnyu baba, nincs siras csak akkor ha ehes vagy nem tud elaludni. Minden gyerek maskeppen reagal a hangokra. A kisfiam mar nagy volt, mikor poersziztam az orrat, mert amig kicsi volt o egyaltalan nem volt megfazva es beteg sem volt, mert nem volt gyerekek kozott. Es a masik, hogy anem is hallottam orszivorol mig haza nem mentem a nyaron. A tesomtol kaptam egyet. Az o kisfkia nagyon felt a porszivotol, de mindin hangos dologtol. MEg mindig, pedig mar ot eves lesz ket het mulva. De jo kiszivni a valadekot, mert lerakodhat a mellekuregekben, bakterium megel benne, kozepfulgyulladast is lehet tole kapni, stb.

    Amugy en igazan le vagyok toletek maradva, mert mi 9 oraval vagyunk hatra Magyarorszaghoz kepest.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2003. január 8. 20:3952.
    Sziasztok! Hat tenyleg ugy latszik, mas mar nem is nez be ide es csak harman maradtunk, a vilag harom kulonbozo tajarol. Na de nem baj. Thaifold, hat sajnos hiaba vartal, hogy felkeljunk, en 8kor kelek, de 9re dolgozni megyek, igy hat nem tudunk nagyon "talalkozni". . . :( Koztunk kb 4-5 ora elteres lehet, ttkriszti elegge "le van maradva" mogottunk, nem tudom hany oras lehet az elteres, de jo sok. Itt a magyarorszagi idohoz kepest +2 orat kell szamolni.

    Ttkriszti, koszi a magyarazatot a betegbiztositassal kapcsolatban. Valami hasonlo van Ausztraliaban is. (ott van az igazi otthonunk ugyanis, a ferjem ausztral). Itt viszont nekunk szinte minden orvosi dolog ingyenes, viszont a terhesgondozasert, szulesert 100%os arat fizetunk. Ez attol fugg, hogy mi all az itt dolgozo kulfoldi ferj munkaszerzodeseben. Bar en is dolgozom, hivatalosan a ferjem munkaltatoja a "szponzorom".

    Te, ez az orrszivo-porszivo egyuttess nekem nagyon bizarrnak tunik! Tenyleg az igazi porszivoval kombinalva mukodik? Marmint amit a szonyeg porszivozasra hasznalsz???

    Thaifold, nem olyan remes itt a diplomata negyedben lakni, nem bortonszeru, bar sok a fegyveres or korulottunk a kovetsegek miatt. A varosban csak elvetve vannak fegyveres orok, es en nyugodt szivvel ki szokatam jarni. Gyakran megyek bevasarolni, setalni vagy baratnot latogatni oda is, es eddig soha nem ereztem magam veszelyben. Bar azert mas itt az utcan jarni es mas egy "normalis" orszagban. Itt kevesen jarnak az utcan, mindenki autoval kozlekedik, na es a nok teljesen feketeben vannak, csak a szemuknel van egy res, (van akinel meg az sem, hannem kendo boritja a fejet teljesen). Nekem is fekete kontos-szerusegben kell jarni, a nyari 46 fokban is. Es ha jon a vallasos rendorseg, akkor a fekete fejkendomet is fel kell tegyem. Bar hihetetlennek tunik, azert sok elonye is van az itteni eletnek, nem bantuk meg eddig, hogy kijottunk. Onkent jottunk, nem kuldte senki ide a ferjemet, mi dontottunk ugy, hogy itt vallal munkat. Oriasi szerencsemre en is talaltam munkat, pedig itt a noknek ez is szinte lehetetlen.

    A malnalevel teat en is beszereztem es a terehesseg elejen ittam. Segit a meh megerositeseben es a terhesseg megtarasaban. Az elso 12 het utan nem ajanlatos inni csak a terhesseg vegefele ujbol. De azt mar elfelejtettem, hogy akkor miben segit, majd utananezhetek es megirom. Egyebkent nagy hive vagyok a gyogynovenyeknek sok apro es nagyobb bajomat kuraltam ki vele sikeresen. Viszont a tejelvalaszto tearol meg nem hallottam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top