Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajléktalanok

nocciola
Létrehozva: 2004. augusztus 13. 17:24
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hajléktalanszálló épül pontosan mellettünk, egy nyugis, szép lakótelep közepére, általános iskola mellé, óvodák és bölcsödék közelébe. Várom a hozzászólásokat, hogy mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Ha ellepik a környéket a hajléktalanok, esetleg "beköltöznek" a lépcsőházakba. Ki hogyan "bánt el velük" ???
Amilyen tapasztalatokról már hallottam, hát nem sok jóra számíthatunk...

Okay, gonosz vagyok meg minden, biztosan nekik is kell valahol lakni, meg sajnálom, meg egyebek.....de iszonyatosan ki vagyok akadva!

Szerintem jó a téma, hajrá! :o)
  1. 2004. augusztus 13. 18:3926.
    Sztem nem a saját, hanem a közös lakásból teszi ki a feleség (remélem), -minden lehetősége megvan rá.
    Találkoztam már olyan fiatal hajléktalannal is, akit nehezen tudtam az olvasmányából felrázni, hogy vinnék már tőle egy újságot. . .
    Szörnyű ez a jelenség, de talán vannak közöttük bőven olyanok is, akiknek megfelel ez az életforma. Nem hinném, hogy elítélendő volna, ha ez az egyetlen lehetőség. Nagyon megrázott a rencervátás idején (89-90 ?), amikor a Déli pu-rra költöztek be. (Ha jól emléxem, NBA akkoriban volt a szószólójuk, akkoriban halt meg egy költő közülük). Láttam őket a váróteremben befészkelődve a kis hajléktalan motyójukkal-nem tűntek különösebben elesetteknek.
    Őszintén szólva jobban rettegnék, ha a közelünkbe költözne (sajna, van már ilyen) egy sötét család millió gyerekkel, százmillió követeléssel, joggal, szvsz azok sokkal büdösebbek meg elviselhetetlenebbek, mint egy hajléktalan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (19)
     
  2. 2004. augusztus 13. 18:2625.
    Ez kétségtelen!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:2224.
    Szerintem azon se kell csodálkozni, ha iszik.
    Aludtál már mínuszokban egy szál kabátban a téren? Kilátástalan a helyzetük.
    A rendezett háttérrel rendelkező emberek is sokszor nem találnak munkát. Gondolj bele, hogy akkor őket hova veszik fel?
    Nem akarnak tenni ellene? De igen, szerintem akarnak. És sokáig próbálkozik is a többség. De lássuk már be, hogy nekik sokkal sokkal nehezebb még életben maradni is.
    előzmény:
    nocciola (20)
     
  4. 2004. augusztus 13. 18:2223.
    Igen, ezt tudom . . . . de lakás az közös, ilyenkor osztott lakáshasználatot szoktak "rendelni"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:2022.
    Tudod a gyereket álltalában a nőnek ítélik. És ha van lakás, akkor sokszor azt is, de ha nem akkor sem szokták a férfiak a volt nejet a gyerekkel az utcára rakni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (19)
     
  6. 2004. augusztus 13. 18:1921.
    Ez a szálló konkrétan a MÁV munkásszállója volt anno évekkel ezelött. Aztán évekig állt kihasználatlanul. Volt lakossági fórum is, mindenki puffogott, kértük, legyen inkább átmeneti szállás fiatal házasoknak, akik lakáshoz szeretnének majd jutni. Hát nem lett. .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (19)
     
  7. 2004. augusztus 13. 18:1720.
    Nos, éncsak leírtam, hogy mitől tartok. Amíg suliba jártam ill. dolgozni a városba (most gyeden vagyok) volt egy nénim akinek mindig adtam pénzt. Ennyi az én segítségem, nemis biztos, hogy hajléktalan volt, csak ült a lépcsőn a Ferencieken. Sajnálom az én segítségem csak ennyi, nem vagyunk milliomosok, örökbe nem fogadhatom őket. Ellenben itt a környéken is van egy. Mindig ****részeg, borzalmasan néz ki, nő és állandóan leszólít. Neki nem adtam, voltak akik adtak, ment is azonnal a kocsmába. Én az "ilyenek" elszaporodásától tartok!
    Persze a koldus és a hajléktalan nem feltétlenül ugyanaz.
    előzmény:
    gerbera24 (15)
     
  8. 2004. augusztus 13. 18:1419.
    Hogyan tudta kitenni a saját lakásából a felesége? Ez azért érdekes, nem?
    Egyébként én is adtam már pénz hajléktalanoknak, általában nőknek, sőt gyereknek is adtam már (nem pénzt, kaját), és cigit is szoktam nekik adni (nem a gyerekeknek), beszéltem is már hajléktalannal.
    Biztos vannak kivételek, akik valóban önhibájukon kívül kerültek az utcára, de én sok olyat is láttam, aki nagyon is tehet arról, hogy ott van, és semmit nem tesz azért, hogy ne ott legyen. Régebben is sok ember (főleg ffi) került az utcára, csak akkor még ott voltak a nagyvállalatok munkásszállásai, amelyek, míg munkájuk volt, befogadták őket . . . aztán megszűntek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. augusztus 13. 18:1318.
    nagyon sok igazság van abban amit irsz, de laikusok számára a hajléktalanságból csak az látszik, ami az aluljárókban és az utcákon van és lehet, hogy ez riasztó. szerintem sem kell félteni a gyerekeket, mert érzékenyebbek lesznek a mások gondjaira, ha látják, hogy nem mindenki él védetten, szeretetben. Hű, ez nagyon cikis lett, mármint a vége. . Bocsi!
    előzmény:
    gerbera24 (15)
     
  10. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:1117.
    Teljesen egyetértek
    előzmény:
    gerbera24 (15)
     
  11. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 18:0916.
    Szerintem "ilyen" ahogy írod ugyan olyan gyakorisággal fordúl elő közöttük, mint a dolgozó emberek között.
    Hogy ismerek-e sokat?
    Nem, igazából nem ismerek, de időnként szoktam nekik pénzt adni, és el szoktam velük beszélgetni az utcán. És olyankor mesélnek. Én meg sokszor csak tátom a számat.
    Pécsett van egy férfi aki mérnök, és amikor a felesége bepasizott és elvált, kitette őt az utcára. Nem volt hova mennie így lett hajléktalan szépen lassan felélte a tartalékait. És sose láttam részegen, se koszosan. De azt is elmondta, hogy felemészti az egész napját az élelem beszerzése, és a tisztálkodás. Dolgozni meg nem veszik fel sehova, mert nincs bejelentett lakcíme
    előzmény:
    nocciola (13)
     
  12. 2004. augusztus 13. 18:0915.
    Tudod, bárkiből lehet hajléktalan. Különösen most, hogy alapos meggondolás nélkül, hitelre megvásárolták a lakásokat, a részleteket meg nem tudják fizetni, csak a szerencsésebbje.
    Hajléktalan lehet az is, akinek évekig a vállalati munkássszállás volt az otthona, mert nem ment minden héten haza a Nyírség legtávolabbi zugába.
    Nem szóltam eddig még azokról a hajléktalanokról, akiket a tv-ben te is láttál tüntetni a lakásmaffia miatt.

    Ide sorolandók azok az elvált férfiak inkább, de néha nők is, akik a vállás során valamit kaptak és a volt családjuknak hátrahagyták a lakást.
    Azután vagy egy réteg, akit a saját gyerekei löktek a lakásából az utcára és telepedtek be a lakásba. ha csenget, be sem engedik.
    A felsoroltak koránt sem a teljességet jelentik.
    Örülni kell annak, hogy ilyen szállások épülnek.
    Lehet, hogy kellemetlen az aluljáró, de ne jelentsd ki ilyen határozottan, hogy nem tisztálkodnak. Még mindig jobb az aluljáróban elviselni ezeket a szerencsétlen sorsú embereket, mint hideg reggeleken kihült testük elszállítását látni.
    Te személy szerint -mint ember - és nem mint adófizető polgár - mennyivel illetve mivel járultál hozzá a sorsuk jobbra fordításához ?ezrek helyet az elítélő megjegyzések helyett azon gondolkozz tudnűál-e segíteni és hogy hogyan.
    Üdvözlettel: gerbera24
    előzmény:
    nocciola (9)
     
  13. 2004. augusztus 13. 18:0514.
    Köszi :o)
    előzmény:
    kárpát (12)
     
  14. 2004. augusztus 13. 18:0413.
    Te ismersz sokat közülük?? Nekem eddig semmi (szerencsére) tapasztalatom velük, csak amennyit a városban, aluljárókban látok. Énis sajnálom őket, de jogosnak érzem a lakók felháborodását. Tudom, hogy sehol sincsenek jó helyen. . azaz egy ilyen létesítményt senki nem lát szivesen a "szomszédjában", játszótér és iskola mellett.
    Attl félek, hogy a lányomnak nem lesz olyan gyerekkora, mint nekem volt. Ez egy biztonságos környék volt eddig. Mert ok, nem mindegyik tehet róla, nem mindegyik alkesz. . . . és a többi?? Aki tehet róla, mert verte a gyerekét, feleségét, iszik stb. . ?? Elég ha 100-ból 1 ilyen. . . . de szerintebb több.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (10)
     
  15. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. augusztus 13. 18:0312.
    Az a cime, hogy nincstelenek, metróban élők és januárban a hidegben volt téma.
    előzmény:
    kárpát (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. augusztus 13. 18:0011.
    Bizom benne, ahol én lakom is van hajléktalan szálló, sőt kórház is, nincs ebből probléma. Mindjárt megkeresem neked mi volt a topik cime.
    előzmény:
    nocciola (7)
     
  17. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 17:5710.
    Amúgy a hajléktalanos zöme jámbor. em bántanak azok senkit. És ha gyerek látja, hogy ilyen is van, akkor talán szociálisan érettebb és érzékenyebb ember lesz, mint sokan
    előzmény:
    nocciola (7)
     
  18. 2004. augusztus 13. 17:569.
    Eh, pedig direkt megnéztem, hogy van-e ilyen topic. Csak egyet találtam "Hajléktalan" címmel és tökre nem erről szól. . . .

    Legyen igazad!

    Csak nekem annyira az aluljárós kép van a szemem elött. Nemis igazán a szállólakóktól tartok, hanem akik nem lakók, de idegyűlnek a hírre.
    előzmény:
    kárpát (6)
     
  19. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 17:558.
    Tudod nem értelek. Szerencsétlen embereken viccelődsz. Beszélgettél már egyel is? Tudod nem egy diplomás. És nem mind alkoholista. És sok teljesen kilátástalan helyzetben van, és az életbenmaradásért küzd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (5)
     
  20. 2004. augusztus 13. 17:547.
    Köszi, hogy leírtad :o))
    Tudomén, soxor önhibájukon kívül kerülnek ilyen helyzetbe, sokan dolgoznak is (azt hiszem ide a szállóra csak olyan jöhet, aki dolgozik). . . . de fentartásaim vannak :o) Remélem pozitív csalódás lesz. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (4)
     
  21. Torolt_felhasznalo_833845
    Torolt_felhasznalo_833845
    2004. augusztus 13. 17:536.
    Már a télen volt egy hajléktalan topik, ahol elég részletesen kibeszéltük a hajléktalanság okait és következményeit. Hidd el nem lesz még annyi problémátok sem a szállólakók miatt, mintha valódi turisták laknának benne. örülni kell annak, hogy a közpénzből ilyen létesítmények is épülnek, emberibb körülményeket teremtve pár embernek. A szálló az első lépcső a reszocializációhoz. (társadalomba való visszailleszkedés)
    előzmény:
    nocciola (1)
     
  22. 2004. augusztus 13. 17:525.
    bocs az offért:-))))
    Biztosan azért nem tapasztaltad a jelenlétüket, mert nem járnak mosakodni:-))))
    mégegyszer bocs:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_735739 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_735739
    Torolt_felhasznalo_735739
    2004. augusztus 13. 17:464.
    Na , hogy egy kis pozitív is legyen. :-))) Én 2 éve élek itt ebben a lakásban. (Budapest, belváros)
    És nemrég tudtam csak meg, hogy az utcában van egy hajléktalan fürdő és mosoda.
    Alig hittem el, mert nem tapasztaltam a jelenlétüket. :-)
    Ők is emberek, és sokszor nem tehetnek róla, hogy ott tartanak ahol. . . Nem mind tolvaj, vagy szélhámos. . .
    előzmény:
    nocciola (3)
     
  24. 2004. augusztus 13. 17:403.
    Tudom, de ezt itt általánosságban kérdezem most, a másik az konkrétan a XI. ker-re vonatkozik :o)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872520 (2)
     
  25. 2004. augusztus 13. 17:372.
    Ez a topic már volt délelőtt!:-))) Írjál bele sokat, akkor feljön az aktuálisok közé. . . .
    előzmény:
    nocciola (1)
     

Címlap

top