Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2021. január 15. 14:5748401.

    A Sinovacot nem forgalmazzák Európában és nem is fogják. Ugyanis a Sinopharmot fogják ide behozni, az pedig egy másik vakcina.


    A Fluart  - Vaxigrip összehasonlításban pedig nem az volt a lényeg, hogy hány komponensre hat, hanem az összetételében.


    Mindenesetre én CSAK Pfizert adatok be magamnak - továbbra is -, amely 72 óra múlva kiürül a szervezetemből (miután már hat), úgyhogy nekem édesmindegy, hogy milyen technológiájú vakcinával oltatják be magukat mások. 


    Mert én nem.


    Amúgy ezek a Sino- kezdeti nevű vakcinák elég elavult technológián alapulnak, a Sinovacé kifejezetten első generációs, holott a világ már a harmadik generációs vakcináknál tart.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48394)
    2021-01-15  11:37
  2. 2021. január 15. 14:5448400.

    Látom, továbbra is mellékvágányon akarsz haladni és nem törődsz azzal, hogy százmilliárdokkal rövidítették meg az embereket, amit el lehetett volna költeni hasznos célokra, az emberek üdvére és nem Mészáros Lölő bukszájába. 


    Mindig találsz valamit, ami szerinted felmenti ezt a bagázst az ilyen bűnök alól.


    Ez a te véleményed, mások véleménye pedig teljesen más.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48399)
    2021-01-15  13:07
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 15. 13:0748399.

    Bárcsak hinnék, hinni tudnék akár egyetlen politikusnak is!


    A közhatalom átláthatósága is nagyon fontos, de én jóval átfogóbb dologra gondoltam. A 90-es években, a "megszorítások" és "csomagok" idején már azt mondtam, semmi ilyenre nem lenne szükség, egyszerűen meg kellene oldani, hogy az emberek a jövedelmük után fizessék be az adót, illetve a közterheket. Ebben igazán hatékony lépések (online pénztárgépek széleskörű bevezetése, számlaadási kötelezettség bevasalása, stb.) ennek a kormánynak a nevéhez köthetők.


    A szakmunkában vannak még sötét foltok, de minden abba az irányba megy (még ha döccenőkkel is), hogy ezek is ki legyenek fehérítve. Ezért kell pld. a támogatásból végzett szakmunkát számlával igazolni. Az már más kérdés, hogy ez a szakmunka oldaláról milyen problémákat hoz felszínre.)


    Húsz éve pld. alig ismertem nyaralótulajdonost, aki számlát adott a vendégeknek. Most olyant nem ismerek, aki ezt ne tenné meg - persze biztos van még ilyen, de az arányok megfordultak.

    előzmény:
    pannacotta2 (48392)
    2021-01-15  00:24
  4. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 15. 12:2048398.

    "Hoztam" neked valamit: Kukorelly új könyvéből (Egy belga revolver) kis rész. Észrevenné-e a világ, ha Magyarország egyik napról a másikra eltűnne a Föld színéről? ITT


    EZ pedig Frank Füredi szociológus cikke. Miért lett Magyarország a Nyugat kedvenc céltáblája?


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48391)
    2021-01-14  21:48
  5. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 15. 12:0648397.

    Az is gáz, hogy idekörmölted az "apróbetűt" az adatkezelésről, ha valaki jelentkezik központilag vakcinálásra - de gondosan elfelejtetted azt közölni, hogy amikor Karácsony Gergely Szilveszter (csak mert végtelen humorosnak gondoltátok annak idején, hogy Orbán Viktor teljes neve Orbán Viktor Mihály - nos Budapest dísze pedig ezt a nevet kapta nem humortalan szüleitől) felajánlott öt ezer ingyenes tesztet a fővárosiaknak, gyakorlatilag ugyanezeket az adatokat kellett a jelentkezőknek megadni.


    Ja, az nem volt baj.

    előzmény:
    LANIAKEA (48384)
    2021-01-14  16:57
  6. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 15. 11:5848396.

    Átlátható, korrupció nélküli főváros?! Ezt most komolyan? Ja, mint a cserdi csoda...


    Hát nincs most időm, de ezt azért részletezni fogom.

    előzmény:
    pannacotta2 (48392)
    2021-01-15  00:24
  7. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 15. 11:4748395.

    Jó reggelt! Máskor talán előbb kellene tájékozódni, legalább laikus alapon, mielőtt mást kritizálsz.

    előzmény:
    pannacotta2 (48393)
    2021-01-15  10:48
  8. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 15. 11:3748394.

    (közbevetőleg: emlékszel, amikor itt "elhangzott", hogy a vakcinák elölt vírusokat tartalmaznak? Nos, egyik sem tartalmaz ilyesmit. Ennyit a "szakértelemről").


    Gondolom, az én hozzászólásomra célzol.


    Na figyelj, "jól képzett", outsider "doktornő", ugyanis két esetben beszélhettem elölt vírusról:


    1. Influenza elleni 3Fluart:


    "Az éves szezonális oltóanyag előállítása az Egészségügyi Világszervezet (WHO) és az EU által, az adott szezonra vonatkozó ajánlásainak megfelelő H1N1, H3N2 és B vírustörzsekből történik.


     


    A 3Fluart – egy szezonális oltóanyag, ami elölt (inaktivált) teljes viriont tartalmazó alumínium foszfát géllel adjuvált trivalens vakcina. Az előállított influenza elleni oltóanyag minden vírustörzsből 6ľgHA/0,5 ml hatóanyagot tartalmaz."


    2. Covid elleni Sinovac:


    "A pekingi székhelyű biogyógyszerészeti vállalat (Sinovac) terméke az „inaktivált” vakcina, a CoronaVac. Ez a védőoltás elölt vírusrészecskéket tartalmaz,..."


    Másrészt próbáld csak meg felhívni a körzeti orvost Nagy Britanniában. Talán három nap múlva fel is veszik.


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48388)
    2021-01-14  21:20
  9. 2021. január 15. 10:4848393.

    Módosítom a tegnap leírtakat: a Sinopharm nevű kínai vakcina, amit ide behozatunk, éppenséggel pont elölt vírusos technológia alapján működik. Tehát nem ún. harmadik generációs vakcina, mint a nyugatiak. 


    Ez persze, önmagában nem jelent semmit. Hatékonysága egyesek szerint 78, mások szerint 86 %.


    Széles körűen tesztelték az Emirátusokban és Bahreinben (meg Peruban is, de ott visszavonták valamely, általam nem ismert okból).


    Nincs EMA-engedélye, az, hogy ugyanolyan biztonságos, mint amely vakcináknak van, hit kérdése. Bizonyíték nincs rá (ha lenne, akkor ennek is lenne EMA-engedélye).  


    Én úgy látom, felesleges kapkodni és szerintem ez az egész kínai vakcinabeszerzés messze nem is erről szól, hanem bizonyos elkötelezettségről, a kormányéról a kínaiak iránt. 


    Merthogy már februárra rengeteg vakcina lesz itthon is, mert nemcsak a Pfizer fog gyártani (február elejétől beáll egy új, németországi gyáruk is, most csak a belgiumi gyáruk dolgozik Európára), hanem az Astra, a Janssen és a CurVac is. 


    Ezek már mind az engedélyezés küszöbén állnak. 


    Természetesen lehet hörögni az EU-ra, bár nem érdemes: a vakcinaszállítások nem attól függenek, hogy az EU mikor kötött rájuk szerződést, hanem a gyártó kapacitásától. Bennünket itt, Európában senki nem előz be, merthogy kifejezetten egy külön gyárat tart fenn a Pfizer az európai szállításoknak. 


    Hogy a briteknél mi miért van, már írtam róla, itt is már 200 ezer ember lenne beoltva, ha felhasználták volna a betartalékolt második adagot, mint őnáluk. Csakhogy a britek nagyon rossz példát jelentenek: ott dühöng a mutáns vírus és ők kénytelenek ezt tenni, másutt viszont ez nem így van. 


    Ennyit a csúsztatásokról. 


    A Sanofi-GSK francia-brit konzorcium vakcináját visszavonták módosításra, az csak az ősszel kerül az EMA elé. Pedig az az egyik legígéretesebb vakcina, rekombinált fehérjealapú, mint a Sanofi Vaxigrip Tetrája (ez az az influenzavakcina, amit mi nem kaphattunk meg és persze, nemcsak aszerint különböznek az influenzavakcinák sem, hogy hányféle komponensre hatásosak), ez igencsak kíméletes módon fogja kiváltani a szükséges immunválaszt, amennyiben sikerül a kitűzött célt elérniük a fejlesztőknek.


    Ennyi.


    A Sinopharmot nem adatom be magamnak, de én az Astrát sem, ez a kettő lesz hamarosan itthon elérhető, mindkettő 70x %-os hatékonyságú amúgyis, míg a Pfizer vakcinája 95 %-os.      

  10. 2021. január 15. 00:2448392.

    Pedig benne van az ellenzék programjában, átláthatóság címszó alatt. 


    És a főváros már így is működik.


    Az ellenzék jó része - pláne koalícióban - még nem volt kormányon, így nem lehet velük tapasztalatod. 


    A bizonytalanság pedig belőled fakad, te túlságosan hiszel a fennálló hatalomnak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48391)
    2021-01-14  21:48
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 14. 21:4848391.

    Két dologra reagálnék, méghozzá hátulról kezdve:


    Nekem is nagy baj.


    Lehetne, illetve lehetett volna fehéríteni, de 20 éven keresztül senki nem tette.


    Ilyen dolgok miatt vagyok bizonytalan.

    előzmény:
    pannacotta2 (48390)
    2021-01-14  21:29
  12. 2021. január 14. 21:2948390.

    A korrupciót csak a fideszesek tudják lenyelni, senki más. Mert ők annyira "keresztények", hogy a "ne lopj" parancsa rájuk nem érvényes. 


    A gazdaság kifehérítését pedig nem lehet semmilyen párhuzamba hozni a korrupcióval, túlárazásokkal és hasonlókkal, ugyanis az utóbbi nélkül is ki lehetne fehéríteni a gazdaságot. Semmiféle összefüggés nincs a kettő között. 


    Az a szám, amit itt korrupciós veszteségként kiszámoltál, megrövidítette a magyar embereket. Lehet, hogy ez szerinted nem baj, de szerintem az, méghozzá nagyon nagy baj. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48382)
    2021-01-14  16:37
  13. 2021. január 14. 21:2648389.

    Azt veszik alapul, hogy a britek saját hatáskörben, mielőtt az EMA megtette volna, akkor még EU-tagországként engedélyezték a saját Astra Zeneca vakcinájukat.


    De ott egészen más a helyzet: versenyt futnak az idővel, mert ott már erősen dühöng a sokkal-sokkal fertőzőbb mutáns. 


    Ezért egészen elképesztő dolgokat is csinálnak: nem felezik a megkapott anyagokat, hanem mindenkit oltanak, kockáztatva azt, hogy a második oltásra nem is marad.


    A 21 napos időközre azt mondják, hogy az nem számít, fontosabb, hogy többen legyenek oltva - az ő sajátos helyzetük miatt, ami egyébként semmilyen más országgal nem is összehasonlítható, kifejezetten csúsztatás az, hogy ha valaki ezt megteszi -, és emiatt a 21 napos időközt is kitolták 2 héttel (hát, én nem tudom, de a tesztelés 21 napos szünetre vonatkozott és nem többre). 


    Mindezt azért, mert ott dühöng ez az új mutáns vírus, és ezért lóhalálában oltanak mindenkit, aki él és mozog. 


    Szóval, ott így és nekik ezért fontos és annyira sürgős minden lépés, ami előrehozhatja az új mutánsvírus által okozott károk megakadályozását.


    De ahogy írtam, ott egyébként simán be lehet jelentkezni háziorvosnál is, szóval, ebben legalábbis követhetnénk a példájukat   

    előzmény:
    LANIAKEA (48383)
    2021-01-14  16:47
  14. 2021. január 14. 21:2048388.

    Igen, így van, jelenleg legalábbis ez a rendszer. Központi regisztráció, majd lehet interneten időpontot foglalni és kész. Ami van akkor, azt adják.


    De visszautasíthatod. Hogy ezzel kiírod magad az állami rendszerből, az több, mint valószínű. 


    Ha háziorvosnál lehetne bejelentkezni - ahogy jobb országokban van, pl. a briteknél is -, ott meg lehetne beszélni. De nem, itt köponti és kötelező regisztráció van és csak az van. Ez itt Magyarország. 


    De még mindig ott lesznek a magánoltóközpontok, igaz, nem most, hanem várhatóan már a nyáron és ott beoltathatod magad a kívánt vakcinával. Csak addig kell már kibírni.


    Én is erre számítok, mert én vektoralapú vakcinát nem adatok be magamnak. Akár Astra, akár kínai, akár orosz, tökmindegy, nekem vektorvakcinát nem fognak beadni, az biztos, csak mRNS-vakcinát. Fizetni is hajlandó vagyok akár érte.


    (közbevetőleg: emlékszel, amikor itt "elhangzott", hogy a vakcinák elölt vírusokat tartalmaznak? Nos, egyik sem tartalmaz ilyesmit. Ennyit a "szakértelemről"). 


    De persze, ebben az országban nem veszik figyelembe azt, hogy a közvéleménykutatások szerint is igencsak csekély pl. az orosz vagy kÍnai vakcinákban való bizodalom és emiatt (kifejezetten emiatt) rengetegen fogják visszautasítani az oltást olyanok is, akik egyébként mennének oltásra. 


    Pedig a tömeges oltás közös érdek, fel kéne már ismerni és nem ráerőltetni regisztrációs módot, illetve bizonyos fajta vakcinákat az emberekre, mert akkor itt biztosan nem lesz nyájimmunitás. 


     

    előzmény:
    LANIAKEA (48384)
    2021-01-14  16:57
  15. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 14. 18:3048387.

    És szerinted az EU teljesítette a szerződésnek azt az oldalát, hogy megfelelő mennyiségben, lehetőség szerint gyorsan ellátja vakcinával a tagországokat? Ja, nem...


    Nem vagy köteles felvenni az oltást. Ennyi.

    előzmény:
    LANIAKEA (48383)
    2021-01-14  16:47
  16. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 14. 18:2748386.

    Ugyan... nem ez az érdekes. Az érdekes az, hogy Simicska!!!! (Ja, nem, már Mészáros!!!!)


    És a fő érv: O1G

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48382)
    2021-01-14  16:37
  17. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 14. 18:2448385.

    Az EU-n keresztül rendelt vakcinák gyakorlatilag a hét elejére elfogytak. Láss csodát, beadásra kerültek - milyen lassúságról beszélsz?! -, illetve hogy ne álljon elő az a helyzet, hogy a második adagot késve szállítsák Magyarországra, minden második ampullát félreteszik a második oltásra addig, amíg  nem jön a következő szállítmány. Szerbia észnél volt és már júniusban lekötött megfelelő mennyiségeket, ellentétben Brüsszellel, ahol fontosabb volt a magyar jogállamisággal foglalkozni, aztán novemberben felébredtek arra, hogy ja, az USA, az UK, Izrael már gyakorlatilag lekötötte nyáron a gyártókapacitásokat. (Amikor erre én hónapokkal ezelőtt utaltam, ki lettem kiáltva hazugnak, szemét, rossz embernek és orvosnak, aki kampányol a Szputnyiknak.)


    Ha elég vakcina jön be az országba, korlátlanul bővíthető az oltási kapacitás, ha az USA-ban tudják oltani a jelentkezőket, akik kocsival állnak be és ki sem szállnak abból, ha Angliában képesek szupermarketekben, stadionokban oltani, akkor nálunk is menne. Csak nálunk az a helyzet, hogy ahogy felmerül egy alternatíva, máris nyavalyogni kezd mindenki, lásd a háziorvosokat (is).


    Pedig fogalmatok sincs, máshol milyen igaziból a helyzet. Tegnap beszéltem egy angol barátnőmmel, ő mesélte, hogy hazafelé beugrott egy idős házaspárhoz, vitt nekik valamit, majd este felhívta a néni, hogy a délután még fertőzésmentesnek hitt bácsi estére belázasodott, bevitték kórházba, kiderült, hogy covidos, a feleségével pedig közölték, hogy legfeljebb csak oxigént kaphat orrszondán, lélegeztetésről szó sem lehet - és nem fogják újraéleszteni sem. Ennyi.


    A napokban volt náluk egy web-meeting, ahol kijelölték a határait az egyes pacienseknek "járó" terápiának. Mit mondjak? Nem részletezem, elég könyörtelen. (Az első hullámban Svédországban szivárgott ki ilyesmi a Karolinskából.) Hogy példát is mondjak, miért látták ennek szükségességét: a szakmai guideline-ok szerint covidos fertőzötteknek, ha csak elkerülhető, nem az intubálással járó invazív gépi lélegeztetést javasolják, hanem az un. CPAP lélegeztetést, aminek a lényege, hogy egy teljesen záró szájmaszkon keresztül, noninvazív módon pozitív nyomással juttatják be az oxigénnel kevert levegőt, így nyitva maradnak a légutak, a léghólyagocskák. (Csak azért írtam le részletesebben, mert Magyarországon állandó gúny tárgya a hozzá nem értők részéről, hogy sikerült olyan lélegeztetőgépeket vásárolni, amik alvási apnoe esetén jók csak. Ugyanis valóban erre is alkalmazzák otthoni használatra a CPAP/BiPAP üzemmódú egyszerűbb respirátorokat.) Nos, Nagy-Britanniában a precíz angolok most fogják a fejüket, mert kiszámolták, hogy CPAP üzemmód esetén percenként 70 liter oxigén fogy egy így lélegeztetett paciensnél. Egyszerűen nem tudják ennyi betegnél biztosítani ezt az agyonterhelt egészségügyi intézmények. Maradnak a farkas törvények. Mivel mi az első hullámban és nyáron felkészültünk, ilyen logisztikai gond nincs.


    Ami pedig az EU-t illeti: nyilván az emberélet számít a legjobban - és az is nagy ára lesz a késlekedésnek -, de ha hozzávesszük, hogy az EU képtelen biztosítani gyors tempóban a vakcinákat, így a megfelelő átoltottságot, tovább maradnak a korlátozások és gazdaságilag is lemaradunk, mint a borravaló. 


    Az oltópontokon nem unatkoznak - honnan a búsból veszel ilyen baromságot?! Viszont valóban nem hatóság, elég körülményes lenne ellenőrizni azt, hogy egy takinő rendelőintézetben dolgozik-e (mert bizony neki jár az oltás), vagy könyvelő irodában.... Elég baj, hogy képesek hazudni és pofátlankodni az emberek - de még el is dicsekednek vele. Egyébként nálunk minden fél csepp is felhasználásra kerül és én is azt mondom, ha akad maradék, az ne vesszen kárba, akár az utcáról is érdemes behívni valakit.


    Az egészségügyi törvény módosításában ott a lehetőség, hogy az egészségügyi miniszter elrendelheti bizonyos munkakörökben a kötelező vakcinálást. Nyilván kivárnak, ha alacsony lesz az oltottság, ezt szerintem meg is fogják lépni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48378)
    2021-01-13  18:01
  18. 2021. január 14. 16:5748384.

    A gáz azzal van, hogy ha itt lesz a tengernyi kínai vakcina, de valaki – mondjuk én – nem akarom egy 50%-os biztonságú vakcinával oltatni magam, viszont nincs épp EU-s, akkor mi van? Ha nem fogadom el, akkor kiírtam magam a rendszerből? Ez de gáz!

  19. 2021. január 14. 16:4748383.

    Máshonnan is kell vakcinát beszerezni, a kínai a Sinopharmmal gyakorlatilag meg is állapodtak, az első adag – ami akár egymillió is lehet – szállításának időpontja csak a magyar engedélyezés gyorsaságától függ – közölte Gulyás Gergely miniszter.


    Magyar engedélyezés?


    Szóljon valaki Gulyásnak, hogy az EU országai, így a mi hazánk is aláírtak, hogy külön nem tárgyalnak beszállítókkal. Mit akarunk engedélyezni?


    Majd ha lesz EU-engedély bármire, az jöhet. Addig semmi más se.


    Mi ez a tetűség már megint?

    előzmény:
    pannacotta2 (48381)
    2021-01-14  12:21
  20. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 14. 16:3748382.

    Egy kis játék a számokkal:


    A 100 leggazdagabb magyar vagyona az elmúlt 10 évben összesen mintegy 3500 milliárd forinttal gyarapodott. Legyünk nagyon rosszmájúak, és tételezzük fel, hogy ebből 2000 milliárd jogosulatlan előnyőkként jutott a milliárdosokhoz. (Elnyert, túlárazott pályázatok, támogatások, stb.) Legyünk megint rosszmájúak, és mondjuk azt, hogy ezzel 10 év alatt az államot 1000 milliárd forint kár érte. Ez van a mérleg egyik serpenyőjében, mint korrupciós veszteség. A másikba tegyük bele a gazdaság kifehérítéséből befolyt összeget, ami 10 év alatt minimum egy nagyságrenddel nagyobb összeg.


    Ha valaki le tudja nyelni a korrupciót, és csak a számokra hagyatkozik, ezen el tud gondolkodni bár kétségtelen, hogy ez faék szintű leegyszerűsítése a dolgoknak, és a korrupció nem bocsánatos bűn.

  21. 2021. január 14. 12:2148381.

    Ne aggódj, nyakunkon a kínai vakcina: https://24.hu/belfold/2021/01/14/koronavirus-kor manyinfo-oltoanyag-gulyas-a-kormany-megallapodott-egy-kinai- vakcina-szallitasarol/


    Lehet, hogy ez az, amiről kiderült, hogy csak 50,4 %-os hatékonyságú? Lehet. 


    Már megbántam, hogy regisztráltam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48378)
    2021-01-13  18:01
  22. 2021. január 14. 12:2048380.

    A nagy fideszes adakozások (és az ellenzéki irányítású önkormányzatoktól elvonások) között vajh érdemes-e megemlíteni, hogy Tiborcz István, a királyi vő, most mint biogazdálkodó (!), 250 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyert vidékfejlesztési úniós forrásokból?


    Merthogy ez történt. Bizonyára csak a véletlen műve. 


    Most éppen erdősítésre kapott támogatást. Jó is az, nem mondom.


    Csak az a baj, hogy amikor megkérdezték, hol is fognak erdősíteni, nem válaszoltak.


    https://telex.hu/gazdasag/2021/01/14/tiborcz-istvan-unio s-tamogatas-erdosites-vissza-nem-teritendo-215-millio-forint


     


     
    előzmény:
    pannacotta2 (48376)
    2021-01-13  17:31
  23. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. január 13. 18:1048379.

    Kibújt a szög a zsákból az SZFE ügyében is, a hallgatók feje fölül állítólag el akarják adni az épületeket, helyette a Duna TV régi székházába menne a filmes képzés, és valahova máshova a színházi... Aztán majd füstjelekkel kommunikálhatnak, ha szükségük van egymásra pl. vizsgafilmhez színész kéne... meg nyilván nem is nagyon fogják ismerni egymást ezek után...


    További fejlemény: az orvosképzéseket is alapítványi formába akarják átszabni, négy orvosegyetem, köztük a SOTE mehet  a levesbe!


    Minek ide kultúra, ha lehet helyette focizni? Barmoljunk szét mindent, és akkor lehet majd éhbérért szarvakarásra utasítani a 140-es IQ felettieket - mert az alatt nem olyan nagy élvezet!

  24. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. január 13. 18:0148378.

    A vírusok témájához:


    1. A szerbek azt is megadhatják a regisztrációkor, hogy melyik vakcinát hajlandóak beadatni maguknak, és melyiket nem.


    2. Állítólag egyes oltópontokon simán be lehet oltatni magadat, mert annyira unatkoznak, hogy regisztráció nélkül is fogadnak, és még arról sem kérnek igazolást, hogy egészségügyi dolgozó vagy (elhiszik a két szép szemedért).


    3. Ne gondoljuk, hogy csak koronavírus van a világon, ahogy a múltkor említettem, bármikor bármi jöhet: https://telex.hu/tech/2021/01/12/ensz-ebola-vakcin a-keszlet-halmozas


    4. A betegek nagyrésze a 65 év feletti korosztályból kerül ki, tehát igazából őket kellett volna/kéne otthon tartani, hogy a kórházakat ne terheljük túl. Ezzel szemben az alig veszélyeztetett gyerekeket, fiatalokat tartották otthon, és ennek meg is van a következménye. Csak a saját gyerekemről és tanárairól szólhatok: harag és apátia - ez a két jellemző tünet.


    5. Az idősotthonokban dolgozóknak csak kb. 40%-a hajlandó beoltatni magát - kérdem én, nem most kéne azt mondani, hogy nekik kötelező az oltás? Bár megértem, hogy most politikailag nem lenne jó, majd, ha nem lesz meg a 60%-os átoltottsági arány, akkor bekeményítünk... Bár az tutira nem lesz meg, mert olyan lassan oltunk, hogy ebben az ütemben két év alatt sem végzünk.

  25. Torolt_felhasznalo_756302
    Torolt_felhasznalo_756302
    2021. január 13. 17:3648377.

    Hát ez gyönyörű! És én még azt hittem naivan, hogy Mészáros csak a vagyonmentés miatt vált el!


    Ez a nő amúgy a Bochkor Gábor volt neje, úgy látszik, annyira bepánikolt, hogy már nem kell senkinek, vagy hogy a milliós fizujából éhen fog halni, hogy gyorsan leparkolt az első nagyobb bukszánál, ami szembejött. Vagy ki tudja, lehet meg is fenyegették, olyan jó fidesz-kdnp-s módra (in nomine patris), hogy ha nem akarja tisztességgel űzni az ősi mesterséget, akkor nincs jövője a magyar médiában?


    Gusztustalan világot élünk, és jobb lesz, amikor győz az anarchia, és végre szabadon beverhetjük az azt megérdemlők hájas fejét...

    előzmény:
    pannacotta2 (48373)
    2021-01-11  19:12
  26. 2021. január 13. 17:3148376.

    Ismét milliárdok landoltak fideszes kötődésű vállalkozóknál és önkormányzatoknál.


    https://telex.hu/gazdasag/2021/01/13/turizmus-allami-tam ogatas-milliardok-rokusfalvy-lazar-janos-fideszes-onkormanyz atok


    Most  a Magyar Turisztikai Ügynökség osztogatja a pénzt, ilyen sajátos szemlélet szerint (persze, a kormánynak ugyanilyen a szemléletmódja, nem kell csodálkozni).


    Az MTÜ 300 milliárdos keretösszegű turisztikai programjából kapott a Lázár János által irányított Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság, valamint Hotel Nonius (840 millió Ft), Mocsai Lajosék 60 mllliót a Bánó Birtok fejlesztésére, 400 millió Ft-ot Rókusfalvy Pál cége kapacitásbővítésre és fejlesztésre.


    De nem maradtak ki az osztogatásból egyes fideszes önkormányzatok sem, mint pl. Esztergom, amely összesen 6,1 milliárd Ft-ot kapott (élményfürdő és városháza), Csurgó (3 milliárd), Csorna (2,2 milliárd). 


    De Fellegi Tamás és Petneházy Dávid (korábbi Fidelitasos) is kaptak 1,5 milliárdot egy badacsonytomaji szálloda fejlesztésére.     

  27. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 13. 15:2348375.

    Maradjunk annyiban, hogy nincs elég jó számlaképes szakember, akik meg vannak aranyáron dolgoznak. Úgy gondolják, hogy az állami támogatás az övék, és nem értik miért problémázik az ügyfél az extrém áron (hiszen ingyen van - mondják ők). Az, hogy anyag is kell, meg mondjuk nem a legolcsóbb járólapot szeretné az ügyfél, őket nem érdekli.


    Személyes tapasztalat, hogyan lesz az első árajánlatból, ami 400 ezer, több hónap hitegetés után 1.2 millió  és egy flegma válasz: Inkább keressen mást.

    előzmény:
    fiú50 (48374)
    2021-01-12  23:44
  28. 2021. január 12. 23:4448374.
    "

    Előzmény:


     

     pannacotta2
    Senki itt nem írt lakásépítésről, csak te. 
    Lakásfelújítási támogatásról volt szó. Te meg jössz és offolsz, most meg nem bírod elviselni, hogy rávilágítottak erre. 
    Ennyi. Pont." 



     



    Reménytelen vagy!


    Ahhoz a beírásodhoz szóltam hozzá, amelyikben azt írtad, hogy miért csak szakemberek által számlával igazolt munkavégzést támogatnak a lakásfelújításoknál, amikor nincs elég szakember és a jó szakemberek régen elmentek külföldre dolgozni.


    Megpróbáltam elmagyarázni neked, hogy a lakásfelújítást ugyanolyan szakemberek végzik, mint akik a lakásépítéseket is, és mivel nagy számban épülnek lakások itthon, jó minőségben, ez bizonyítja, hogy van elég jó szakember Magyarországon. 


    Mivel erre nem tudtál mit mondani, azóta is azon rugózol hogy én offolok. 


    Te tényleg reménytelen vagy, ha ez neked offolás, akkor tényleg nem értessz semmit az egészből, csak benyögted ide a liberális mantrát.  


    végülis mit várjunk az olyanoktól, akik a mai napig azt hiszik, hogy a 2002-es választásokat a szocialisták nyerték meg. 


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48370)
    2021-01-11  00:41
  29. 2021. január 11. 19:1248373.

    Nemcsak a cégét jegyezte be oda, hanem gyakorlatilag saját magát is. 


    Együtt élnek, ez a csaj az új asszony. Sőt, gyereket is várnak. 


    Már van a Mészáros-gyerekeknek cégük, amelyek ugyanolyan előnnyel indulnak ma már közbeszerzési pályázatokon, mint a papa cégei, most legalább bővül a kör.  

    előzmény:
    LANIAKEA (48372)
    2021-01-11  17:59
  30. 2021. január 11. 00:4148370.

    Senki itt nem írt lakásépítésről, csak te. 


    Lakásfelújítási támogatásról volt szó. Te meg jössz és offolsz, most meg nem bírod elviselni, hogy rávilágítottak erre. 


    Ennyi. Pont. 

    előzmény:
    fiú50 (48368)
    2021-01-10  23:24
  31. 2021. január 10. 23:4348369.

    "....Jó, hát választások előtt közvetlenül azért érnek egy-két kiló krumplit,...."


    hát hogyne, ezt a krumplidolgot meg a jakab testvéredtől tanultad, mármint hogy a jobbik-libernyák oldalon kiló krumplikban mérik a demokráciát, és ráadásul a parlamentbe is beviszik, demonstrálva, hogy ők milyen hithű ellenzékiek? ha valaki elég krumplit visz be a parlamentbe, akkor a ferike (a gyurcsányi ha nem tudnád) majd megkínálja egy befutó hellyel a közös listán. 


    De felmondtad a libernyák mantrát te is, és ahogy látom nem sok ismereted van neked se arról, hogy kik, mikor és miért mentek el dolgozni külföldre, és hányan jöttek haza, és hányan dolgoznak úgy, hogy itthonról járnak ki küldöldre dolgozni, és akik külföldön dolgoznak, azok milyen körülmények között élnek, és az itthonival összehasonlítva milyen életszinvonalon. 


    Ha érdekel a téma, nézz utána, meg fogsz lepődni, de nincsenek illúzióim, a liberális mantra az, hogy menekülnek a szakemeberek itthonról, mert itt diktatúra van és nem lehet a becsületes munkából megélni. 


    Neked is nagy segítség lesz a liberális szocializmust olvasgatni, habár már most is olyanokat nyomsz ide, amik biztos benne lesznek abban is. 


    és te nem rettegsz az orbáni diktatúrától? hogyhogy? hát most majd az lesz a projekt, hogy itthon rettegnek az emberek és menekülni kell! 


    :-))))) 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756302 (48212)
    2021-01-05  15:13
  32. 2021. január 10. 23:2448368.

    Lakásfelújítási támogatásról beszélgettünk. Te meg jössz és beleszólsz mindenféle beruházásokkal, meg lakásépítésekkel.


    Magadnál vagy?


    Az offolókat sehol sem kedvelik, csak szólok.

    idézet:
    pannacotta2 (48209)
    2021-01-05 00:22:11

    tipikus libernyák tempó


    magas lóról beszóltál ide nagy marhaságokat, és amikor kiderült hogy a libernyák lózungokon kívül semmilyen információval nem rendelkezel a témában, akkor elkezdessz mellébeszélni, mert vitaképtelen vagy, de ezt egy igazhitű libernyák soha nem ismerné el, mert ők az élcsapat, a szürkeállománytól majd szét durran a fejük, és mindenki hülye földhözragadt fedesznyik, aki vitatkozni mer velük!


    szerinted a lakásfelújítás miból áll? nem falazásból, burkolásból, víz- és gázvezeték és egyéb épületgépészeti szerelésből, nyilászárócseréből és végül festés- mázolásból? 


    És a lakásépítés (amiből jelenleg sokmilliárdos beruházások vannak) az miből áll? nem ebből? 


    de ne csinálj gondot abból, hogy lejáratod magad ilyen megnyilvánulásokkal, vigasztalódj azzal, hogy a liberális nemzetközi elit a sorosgyuribácsi eszmei irányításával már készíti az ideológiai programotokat, amit a lenin elvtestvéretek a vérbajtól degenerálódott agyával  az "életműveként kidolgozott"  tudományos szocializmus továbbfejlesztéseként úgy fognak hívni, hogy: tudományos liberalizmus.


    Ahogy minden hithű kommunista a lenin összest vágta be szóról szóra, és minden felmerült kérdésre abból idézve válaszolt, "természetesen igen pártszerűen", úgy most majd nektek itt lesz a tudományos liberalizmus, amit majd - ha szerencsétek lesz nem 120 kötetben, mint a lenin összest - jól bemagolhattok, és akkor ilyen vidéki suttyó fideszesek nem fognak tudni fogást találni a megnyilvánulásaitokon. 
    Mondjuk ha a sorosgyuribácsi betüre vagy szótagra fogja fizetni a tudományos liberalizmus kidolgozásában részt vevő okostojásaitokat, akkor a liberális szellemi eliteteket ismerve sajnos, lehet, hogy még a lenin összest is meghaladó irodalmat fognak összehozni, lehet, hogy akár 200-300 kötetet is ki fog tenni a "szellemi termékük", és a nagy kusza összevisszaságban nem lesz könnyű nektek mezei libernyákoknak eligazodni, szóval nem irigyellek titeket, de végülis a tudományos liberalizmus (ami természetesen a nyitott társadalom eszmerendszerére fog épülni) meg fogja fogalmazni az emberiség számára a liberális észkombájnok által kitalált legszebb jövőért vívott osztályharc célját, vagyis az ember nélküli társadalmat!


    De addig még azért elég sok idő van hátra! Szóval kitartás!


    :-)))))     

    előzmény:
    pannacotta2 (48209)
    2021-01-05  00:22
  33. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 17:5148367.

    A másik oldal véleménye, amit letagadtam? Miről beszéssz?? Én itt elvesztettem a finalat, nem tudlak követni.

    előzmény:
    pannacotta2 (48365)
    2021-01-10  14:54
  34. 2021. január 10. 15:0648366.

    Egy beszámoló egy frontvonalbeli és ÁLLAMI kórházban dolgozó orvostól, aki - helyzeténél fogva - nem az újságokból és főleg nem a lakájmédiából tájékozódik, hanem a saját személyes tapasztalataiból (ami nyilvánvalóan nincs meg mindenkinek). És persze, az egészségügyisek oltásáról (miután már a Kamara alelnöke is tiszta káosznak nevezte az egészet korábban, de biztos van, aki nem dolgozik ilyen helyen, de jobban tudja).  


    https://telex.hu/koronavirus/2021/01/10/jarvany-korhaz-c ovid-osztaly-vezeto-orvos-szovodmenyek-tulora-felszereles-ad atok?fbclid=IwAR1bZuaPEF9zAzzDygIHSseDsTjWmUY9fWcAdtwsrjQG18 3uNnikmulFsQo


    Az orvos covid-osztályon dolgozik, állami kórházban.  


    Címszavak:


    - megkésett lezárások (már az ősz elején kellett volna, és erről is sokat írtunk itt, szintén praktizáló (!) orvosok véleménye alapján, persze, egy implantációs magánklinika más,


    - 80 % feletti ágykihasználtság és fásultság, rezignáltság (nem, nem a magánklinikán),


    - az ITO-kon elhelyezett betegek száma kissé csökkent, hála istennek. De még várják az újabb emelkedést.


    - nincs elég ruha minden egyes beöltözéshez, de ez világjelenség. 


    - kihasználják a maximális túlórakeretet, néhány idősebb szakorvos viszi a hátán az osztályt, 


    - a második hullám alatt nagyon sok kórházi dolgozó kapta be a vírust,  ami nagy baj, mert 10-12 napra kiestek a munkából,


    - sok kórházi dolgozó kérte az oltást, de csak kevesen kapták meg közülük,  az okát nem tudni, káosz van, 


    - szerinte az oltás kapcsán is lehet mutyizás, mert még a kórházi dolgozók közül sem mindig azok kapták meg az oltást, akiknél leginkább indokolt lenne (pl. nyugdíjasok, akik nem is dolgoznak és azok nem egészségügyis hozzátartozói is), 


    - sajnos, túl kevés szó esik a szövődményekről, a koronavírus véralvadási zavart okoz pl, ami stroke-ot vagy trombózist is okozhat és akár élethosszig is tarthatnak a szövődmények (tehát nem érdemes csak a halálozási számokkal vizsgálni a vírus hatásait, ezt már én teszem hozzá és korábban sokat írtam szövődményekről is, amiket ezek szerint nem könnyű kiheverni, ha nem is hal bele valaki),


    - még súlyosabb szövődmények alakulhatnak ki az internzív terápia vagy lélegeztetés kapcsán,


    - valószínűleg többen halnak meg koronavírusban, mint amit a hivatalos adatok közölnek, és a kódolás is sokat torzít az adatokon.


      


     


     

  35. 2021. január 10. 14:5448365.

    Unom az eszmefuttatásaidat, legfeljebb téged is átléplek.


    A "másik oldal" véleménye, amit eddig letagadtál? Érdekes. Most akkor már végre elismered? 


    De nem hazudtál korábban, dehogy. 


    És igen, talpnyalás, mert a Fidesz csak a talpnyalókat tűri meg a soraiban, már minden normális, önálló gondolkodású ember szakított velük az elmúlt 10 évben.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48364)
    2021-01-10  14:26
  36. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 14:2648364.

    Annyira nyakatekertek és egy intelligens vitához annyira méltatlanok ezek a válaszok, hogy most egy kicsit inkább mással foglalkozom. Szomorúnak és kiábrándítónak tartom (és ezt már általánosságban mondom), hogy a politika ennyire átveszi a vezérlést az emberek felett. Nem a műveltség, a tájékozottság és az intelligencia képezi a vélemény, a nézet és az álláspont alapját, nem azok formálják azokat, hanem az érzelmek kiszolgálóivá válnak. Eszközei lesznek a legnyilvánvalóbb elleni érvek felsorakoztatásának, csak mert az ideológia, és az érzelmek ezt követelik.


     


    Másrészt felmerül bennem a kérdés, hogy Ők valóban, őszintén így hiszik? Ilyenkor igennel válaszolok, de ez egy új kérdést vet fel: Akkor miért nevezik a másik oldalon megjelenő véleményt talpnyalásnak, meg birkaságnak? Ha magunknak megköveteljük, fogadjuk már el a véleményt őszinte meggyőződésnek a másik oldalon is!

    előzmény:
    pannacotta2 (48363)
    2021-01-10  14:08
  37. 2021. január 10. 14:0848363.

    Tehát  ha valaki  tahó,  azt te hisztinek nevezed.


    Hát, nem véletlenül vagy te fideszes. 


    Nem fogom megmagyarázni, mert ezt se érdemled meg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48362)
    2021-01-10  14:00
  38. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 14:0048362.

    Ja hogy a nőt a pozíciója teszi nővé! (Mert hogy a hiszti szerint a tudós asszonyt női mivoltában érte sérelem.)

    előzmény:
    pannacotta2 (48359)
    2021-01-10  13:42
  39. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:5648361.

    Szóval nem érdemeltem meg. Értem.

    előzmény:
    pannacotta2 (48358)
    2021-01-10  13:41
  40. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:5448360.

    Tudod komoly problémának látom (és ez a pécsi polgármester esetére is visszautalhat), hogy a kettős mérce mindkét oldalon megjelenik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48356)
    2021-01-10  13:28
  41. 2021. január 10. 13:4248359.

    Egy Nobel-várományos magyar tudós - akit annak idején tulajdonképpen kiakolbólintottak az országból, mert nem volt rá szükség, igaz, ez 1985-ben történt - más kategória, mint egy politikus.


    Fura, hogy még ezt is meg kell neked magyarázni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48356)
    2021-01-10  13:28
  42. 2021. január 10. 13:4148358.

    A te feltételezésed nem volt más, mint egy durva előítélet, amit már sokszor lehetett tapasztalni. 


    Ezért nem érdemelsz udvarias választ.


    Hogy Szikora mit ajánl neked és mit nem, az nem rám tartozik. Ezt az összehasonlítást amúgyis visszautasítom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48357)
    2021-01-10  13:33
  43. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:3348357.

    Szikorának valamiért nem esett nehezére olyan felületeket ajánlani, amiket érdekesnek tart. Mindamellett nem dolgoztattalak, hanem kértem. Egy kérést udvariasan is vissza lehet utasítani, és durván is.


    Sosem vagyok pökhendi, és csak feltételeztem. A feltételezésem alapja az volt, hogy minden ide vonatkozó ajánlást mereven elutasítottál azzal a lényegi alappal, hogy nem vagy rájuk kíváncsi.

    előzmény:
    pannacotta2 (48355)
    2021-01-10  13:19
  44. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:2848356.

    Amikor Balázs Péter a német kormányfőt terebélyes asszonyságnak titulálta, az ellenzéki politikus hölgyek vajon miért nem hisztiztek azonnal?


    Ha erre válaszolni tudsz, akkor elfogadom, a tahóság jelzőt. (Sajnos az üléspontról és az álláspontról leírtak itt is megjelennek.)

    előzmény:
    pannacotta2 (48347)
    2021-01-10  13:04
  45. 2021. január 10. 13:1948355.

    Nem gondolod, hogy pofátlanság valakit azért dolgoztatni, mert te nem ismered azokat az oldalakat, de azért korábban nagy pökhendien leírtad, hogy a másik ember (konkrétan én) csak baloldaliakat olvas és mást nem?


    De, pofátlanság.


    Ezért ilyen választ kaptál.


    Magad is képes vagy megkeresni, feltéve, hogy nemcsak a véleménybuborékban keresgélsz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48352)
    2021-01-10  13:10
  46. 2021. január 10. 13:1648353.

    A portfolio.hu cikkét hoztam, egy korábbira visszatérve (nem, a portfolio.hu nem baloldali, hanem gazdasági oldal, és nem is tulajdonolják baloldaliak), arról szól, hogy mekkora és milyen költéseket hajtott végre Orbán az óév utolsó napjaiban, a Gazdaságvédelmi Alap terhére. 


    Csak hogy látható legyen, mire használják fel, ahelyett, hogy arra tennék, ami a célja eredetileg.


    Tehát december 24-én (!) jelent meg a Közlöny amellyel az Orbán-kormány több százmilliárd Ft-ot mozgatott meg.


    Ezzel a kis akcióval 713,4 milliárd Ft-ot költöttek el az Alap terhére, egész éves viszonylatban 4.000 milliárdot egyébként, ebből 1900 milliárdot az utolsó másfél hónapban, ebből fedezte a sportlétesítmények fejlesztéseit, határon túli támogatásokat, állami vállalatok feltőkésítését.


    Az Alapot arra a célra hozták létre, hogy a járvány gazdasági hatásaival szemben védőpajzsként szolgáljon. Néhány költés ebből ilyen is volt, de messze nem az egész, a cikkben benne van az egész lista. 


    Többek között szerepel benne a Budapest-Belgrád vasútvonal beruházás, vagyonkezelő alapítványok támogatása, határon túli (!) gazdaságfejlesztési programok, nagyvállalati beruházási támogatások, MNV részesedések vásárlásai, kiemelt sportlétesítmény-támogatások. 


    Eközben Magyarországon az előzetesen kalkulált GDP-arányos deficit 8-9 %-os.



      

  47. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:1048352.

    Ez ám a válasz! 

    előzmény:
    pannacotta2 (48349)
    2021-01-10  13:05
  48. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:0948351.

    Mindegy, hogy minek nevezem, de hogy az ország többségét ez nem érdekli, az biztos. Nincs ebben semmi sértő.

    előzmény:
    pannacotta2 (48347)
    2021-01-10  13:04
  49. 2021. január 10. 13:0748350.

    Ezek sose tiszteltek senkit. Még anno, bizonyára emlékszel, a kommunistákat az agyagba akarták döngölni (Németh Zsolt a rendszerváltás környékén), és azóta is így állnak hozzá mindenkihez, ami nem bólogat, nem szalad, ha kolompolnak. 


    Ez a Fidesz és mindig is ez volt. 

    előzmény:
    LANIAKEA (48342)
    2021-01-10  11:28
  50. 2021. január 10. 13:0548349.

    Keressél magadnak, nem vagyok az anyukád. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48345)
    2021-01-10  12:43
  51. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:0548348.

    Igen. Az ilyenek miatt vannak a másik serpenyőben is komoly súlyok.

    előzmény:
    LANIAKEA (48342)
    2021-01-10  11:28
  52. 2021. január 10. 13:0448347.

    Te csalinak nevezed az évszázad tahóságát egy Nobel-várományos tudóssal kapcsolatban?



    Nem is vagy elfogult, dehogy :)  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48346)
    2021-01-10  13:00
  53. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 13:0048346.

    Az "asszonyságról" mégis valamit röviden:


    Amikor anno az angol nyelvvizsgámra készültem, a tanáraink melegen ajánlották a "peca módszert". Ennek az a lényege, hogy bármilyen tételt húz a vizsgázó, okos mondatokkal (ezt nevezik csalinak) az általa preferált témára tudja terelni a beszélgetést. Remekül működött. 


    Szerintem Orbán Viktor beszédeiben jól átgondoltan el vannak rejtve ilyen csalik, amik valamelyikére az ellenzék lecsap (mint az a bizonyos baromfi arra a bizonyos dologra). Ettől kezdve lehet az ilyen banális, lényegében, senkit nem érdeklő témákon rágódni, a fontos dolgokról pedig egy kicsit elterelődik a figyelem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48343)
    2021-01-10  12:06
  54. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 12:4348345.

    Tudnál mutatni (linkelni, vagy ajánlani) ilyen podcast-vitákat? Ha nem, akkor az érdekelne, hogy kik vitáznak ezekben a "műsorokban"? Szívesen megnéznék (meghallgatnék) néhányat.


    A facebook számomra egy olyan felület marad, amin nem akarok jelen lenni. Ez elvi álláspont, aminek megvannak az okai.


    A párom fent van, bűvöli is rendesen, és néha megmutat ezt-azt. Amit látok, az csak erősíti bennem a távolmaradást. Az emberek a legbanálisabb dolgokon is képesek egymásnak esni, és a legalpáribb formában veszekedni. Ezt tapasztaltam az internetes politikai portálokon megjelenő írások alatt is, ahol a komment lehetősége biztosított. Kétszáz ember veszekedése nem más, mint zűrzavar, amit jellemzően az érzelmek dominálnak. Lehet, hogy ezt kezelhető valamivé lehet formálni, de én inkább maradok a valódi, tájékozott, és nagy tudásbázissal rendelkező "szakemberek" (politológusok, történészek, elemzők, újságírók, stb.) vitájánál. (Az érzelmi alapon történő veszekedés, ellenségeskedés valóban közelebb áll a való élethez, már ami a társadalomban uralkodó szembenállást illeti. Sajnos.)


    A politikusok között biztos vannak szociológusok, de hidd el, az üléspont mindig meghatározza az álláspontot! Nem zárom ki az üdítő kivételt, de én még nem találkoztam ilyennel. Aki a hatalomért és a pozícióért harcol, az a legritkább esetben mond olyant (ha mond egyáltalán), ami a céljai elérése ellen hat.


    Ha Fodor Gáborra utalsz, nem értem hogyan jön ide az általánosítás.

    előzmény:
    pannacotta2 (48341)
    2021-01-09  19:05
  55. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 12:1548344.

    Erről csak annyit: Az ellenzéknek ez a dolga. Kritizálni mindent, amit a kormány csinál. Mindkét oldal a saját érdekei szerint kommunikál, aztán az emberek majd eldöntik, hogy mit (kit) tartanak hitelesnek, vagy hitelesebbnek. A tények ettől persze tények maradnak, de nincs az az esemény, amit ne lehetne két oldalról kétféleképpen látni, magyarázni, és értékelni. A politika - egy sajátos megfogalmazásban - az emberek hülyítésének művészete (is).


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48340)
    2021-01-09  18:59
  56. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 10. 12:0648343.

    Megmondom őszintén, Karátson Gáborról, és az Ő köréről soha nem hallottam. Most utánanéztem, és valóban, számomra nagyon szimpatikus dologgal találkoztam. A környezetvédelem, az ökopolitika nagyon fontos kérdések, és ilyen mélységben méltatlanul kevés szó esik róluk. Köszönöm az ajánlást!


    Ami a Politikai Hobbistát illeti az nekem valóban sok. Megnéztem egy-két részt és bár egy bizonyos határig vevő vagyok az ironizálásra, ez a műsor gyakran átlépi ezt a határt. Azt már nehezen tudom az ironizálás kategóriájába sorolni, amikor az ellenzéki összefogást egy gödörbe történő "szarásnak" nevezik, a tetején egy Dobrev Klára formájú koktélcseresznyével. Szóval ez nekem már erős. Az ÖT c. műsor némileg hasonlít ehhez (persze kormánykritikus emberek beszélgetésével), de ott azért jobban odafigyelnek a kulturált keretekre. Mindamellett szélesebb nézőpontból értékelik az eseményeket és ha úgy adódik, az ellenzéki oldal is megkapja a maga kritikáját.


    Amit a nővédő egyesület viselkedése kapcsán konklúzióként leírtál, azzal maximálisan egyetértek.


    Az "asszonyság" titulus kapcsán kirobbant politikai hisztéria nem más, mint hisztéria. Ahogy a hisztiző nőt nem veszi komolyan az ember, úgy az ezen hisztizőket sem. Szerintem szóra sem érdemes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48339)
    2021-01-09  18:46
  57. 2021. január 10. 11:2848342.

    Péterffy Attila, Pécs polgármestere nyilatkozott arról, hogy miként zajlott Orbánnál az a decemberi találkozó, ahol bejelentette az önkormányzatokat érintő újabb elvonásokat.
    Péterffy a fideszesek között egyetlen ellenzéki polgármesterként volt ott a Karmelitában - mint a Megyei Jogú Városok Szövetségének társelnöke. Orbán deklarálta a döntést. Szita „gyakorlatilag teljes egyetértéséről biztosította a miniszterelnököt”. majd miután Péterffy jelezte, hogy ezzel a döntéssel nem ért egyet Orbán lezárta a beszélgetést és “megkérte Rogán Antalt, hogy kísérjen ki engem. A fideszes polgármesterek maradtak.”


    Ez az ember 15 millió magyar miniszterelnöke? Szeretném emlékeztetni, hogy a polgármesterek - ha tetszik, ha nem - a polgárokat képviselik. Ellentétben a kormánnyal és a parlamenti képviselőkkel - főként a listásokkal - napi kapcsolatban vannak és a bőrükön érzik az állampolgárok gondját, baját. Ez a “kivezetés”, ez a különbségtétel a fideszes és az ellenzéki polgármesterek között a legotrombább megkülönböztetés a polgárok között. Olyan mérhetetlen tiszteletlenség, amit senki nem engedhet meg, mégha 2/3-ot is hazudik magának. Akkor is ott van még 1/3-ad.


    Egy ország szabadsága pedig csakis azzal mérhető, mennyire tiszteli a polgárai jogait. Hát ennyire! (J.L.)
  58. 2021. január 9. 19:0548341.

    Dehogyis. Csak éppen nem a TV-ben megrendezett ilyen vitákat követem, hanem rengeteg sajtóoldalt (ott pedig éppenséggel ilyen vitákról podcast-ek is vannak, lehet, hogy esetleg újat mondok?), valamint a Facebook-ot, ahol aká 0-24-ben lehet olvasgatni - ezúttal viszont névvel és címmel - eltérő véleményeket. Számomra ezek a minden oldalról való tájékozódás forrásai. 


    Megint kissé túlottan leegyszerűsítve, sztereotipiák szerint ítélkeztél. A TV-ben csak néhány ember szól hozzá kötött időben, a Facebook-on (pl. egy-egy podcast alatti hozzászólásban is akár) sok százan, néha akár kétezren is. EZ a valós vita, nem egy műsorvezető által felkínált témákból való, alig néhány ember részvételével zajló csevegés. 


    Egészen más minőség és egészen más közeg. Sokkal közelebb áll a való élethez. 


    A szociológus-politikus különbségtételhez azért sem szólok hozzá, mert pl. éppenséggel az ellenzék vezetői között van sok szociológus. Amúgy a politika nagyjából nekik is való, hiszen a szociológia annak egyik társtudománya. 


    Az illetőt nem láttam és nem is fogom megnézni, így nem nyilvánítok véleményt. De úgy látom, megint általánosítasz, ahogy szoktál.  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48337)
    2021-01-09  18:22
  59. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 9. 18:5948340.

    Pontosan azt próbáltam megmagyarázni már múltkor is, hogy akár orosz, akár hottentotta oltóanyag lesz, egyetlen kormány sem kockáztatná, hogy hatástalan vagy súlyos mellékhatásokkal járó anyagot erőltetne a polgáraira. Ugyanis ha hatástalan, az néhány hónap alatt kiderül, ha komoly és nagy esetszámban súlyos mellékhatásokat okoz - az is egyértelmű. Beláthatatlan bizalmi, következményesen politikai következményei lennének. Ezzel a Szputnyik vádaskodással azt sikerült elérni, hogy többen lettek vakcinálás ellenesek.


    Most meg megy a miért nem gyorsabb az oltás... Nagyjából két-három óra a menet. Regisztrálsz a tetthelyen, kitöltöd a papírokat, mész az orvoshoz, kikérdez, vérnyomást, lázat mér, engedélyez, megkapod az oltást, a fektetőben szintén kivársz. Nem lehet gyorsabban. Pedig a hétvégén is dolgoznak az oltópontokon.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48338)
    2021-01-09  18:35
  60. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 9. 18:4648339.

    Mint írtam már, mindenkitől el lehet vinni egy mondatot, valami jót, amiből lehet tanulni. Vagy rávilágít egy új nézőpontra. Az jutott eszembe éjjel, hogy neked valami olyan párt vagy mozgalom lenne szimpatikus, amit Schiffer neve fémjelez. Persze, maga is oda jutott, hogy nem, nem lehet más a politika... Ettől függetlenül én szívesen látnám a közéletben is gyakrabban, de aktív szerepet vállalhatna a politikában is. Bár bevallom, voltak vele kapcsolatban ambivalens érzéseim. Karátson Gábort is nagyon szerettem és úgy tudom, Schiffer tagja a Karátson Gábor Körnek.


    Én meg szoktam nézni a Politikai Hobbistát is - neked sok, nagyon szókimondó és egyértelműen nem pc. Viszont érdekes vendégek vannak a második részben, tegnap éppen a közelmúltban botrányt kirobbantó Krekó Péter volt. De láttam már a vendég fotelben Gulyás Mártont - és nem volt verekedés meg festék dobálás -, Forgács Istvánt - láttam, beszélgettetek a roma kérdésről. Nem baj, ha több oldalról tájékozódik az ember. Forgácsnak kifejezetten érdekes volt például az a sztorija, hogy egy magyar ismert nővédelmi szervezettel felvette a kapcsolatot, hogy tegyenek valamit a cigány nők védelméért, a családon belüli erőszak visszaszorításáért. Azzal utasították el, hogy nem vállalják, mert - figyelj! - nem akarják erősíteni a társadalmi sztereotípiákat! Szóval nem számít, hány nőt vernek agyba-főbe, ha roma, nem kelünk a védelmére, mert akkor megerősítjük a társadalom azon véleményét, hogy a cigány férfiak agresszív és hatalmaskodó emberek, akik nem tisztelik az asszonyaikat... Na ez az igazi kontraproduktív baromság.


    Ja, asszonyság. Megy a hiszti Orbán titulusa után. Pedig Merkelt nevezte már erős asszonynak. Nem beszélve Balázs Péter volt külügyminisztert (Bajnai kormány), aki egyenesen terebélyes asszonyságnak nevezte Merkelt. Senki nem visítozott, Szél, Kabul rózsája Szabó Tímea, stb. akkor meg sem mukkant.


    Viszlát!


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48335)
    2021-01-09  17:47
  61. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 18:3548338.

    Kivárom a soromat és elfogadom bármelyik vakcinát, amelyikre a hatóságok rányomják a bélyegzőt. Egyetlen európai szakmai szervről sem tudom elképzelni, hogy ebben a kérdésben felelőtlenül, az emberek éltét veszélyeztetve járnának el. Ezt az EU vezetői, és az államvezetők sem kockáztatnák meg. Több oknál fogva nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48336)
    2021-01-09  18:12
  62. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 18:2248337.

    Nem azért nézem a vitákat, vagy olvasom a véleményeket, mert követendő embereket keresek. Még nem találkoztam követésre méltó politikussal, és sajnos soha nem is fogok. Egyszerűen kíváncsi vagyok mások gondolataira, véleményére, mert ezekből is lehet építkezni. Ha egy vitában négyen vesznek rész, általában mind a négy mond olyant, amivel egyetértek, és olyant is, amit másként látok. Minél több ember minél több oldalról világít meg egy kérdést, annál objektívebb véleményt lehet formálni arról. Ehhez persze hozzá kell tenni még sok mindent, de az egyoldalú megközelítés biztosan hamis képet fog adni. Pontosabban nem is hamisat, hanem egy olyant, ami kizárólag abból a nézőpontból lesz igaz. Talán a más nézőpontok elutasítása okozza, hogy ennyire feketének látod azt, aminek még ezer színe van.


    Lehetséges, hogy liberális körökben Fodor Gábor lenullázta magát (ezt nem tudom), de hogy emberként nem, az számomra megkérdőjelezhetetlen. Őt tartom azon kevesek egyikének, aki megnyilvánulásaiban elsősorban ember, és csak másodsorban politikus. (Mindemellett őt sem követném. ) Soha nem zárhatjuk ki, hogy valamit rosszul látunk, de jelenleg ez a meggyőződésem.


    Nem "A", hanem egy szociológus véleménye számomra hitelesebb, mint egy hatalomért foggal-körömmel harcoló politikusé. Mindamellett nem az állítását vitatták, vele senki nem vitatkozott. Ott vita nem is volt. Az általa tett megállapítás okát, ha úgy tetszik hátterét magyarázta egy politikus. (Miért nem figyelnek oda az emberek egymásra?) A vita közöttünk van és arról szól, hogy a lelkiismeretünk Orbán Viktor kezében van -e? Én ezt vitatom, miközben te egészen másról beszélsz.


    A társadalom felelős azokért is, akik nem tudnak dolgozni. Ebben tökéletesen egyetértünk!

    előzmény:
    pannacotta2 (48334)
    2021-01-09  16:56
  63. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 9. 18:1248336.

    Újfent vakcina-kérdés.


    Olvastam, hogy néhány országban a második oltást időben halasztják, így akarnak időt nyerni ahhoz, hogy minél előbb átoltott legyen a társadalom. Tehát nem két, hanem három hét múlva kapnák az ismétlőt. A Pfizer mereven tiltakozik, ragaszkodnak az eredeti alkalmazási előíráshoz. Nem csodálkozom, nyilván azért tudják vállalni a felelősséget, amit szabályosan hajtanak végre. Úgy rémlik, a Pfizer is kötött valamiféle kártérítési záradékot az államokkal - vagy nem? Az is felmerült, hogy a hosszabb védettség miatt úgy építenék fel az oltási sorozatot, mint például a Hepatitis B-nél, de itt nem hat hónap múlva lenne a harmadik (utolsó) oltás időpontja, hanem egy év elteltével. Tényleg alaposan eltotyogta a rendeléseket az EU. Szerbia is időben ébredt, ott már dec. 24-óta oltanak a Pfizerrel, sőt engedélyezték az oroszt is. Jópofa, a kormányfőt Pfizerrel oltották be, a parlament elnökét a Szputnyikkal, az államfő lehet, hogy a kínait választja... Nagyon kevés információ szivárog a Pfizer mellékhatásairól, egyes források szerint hat anafilaktoid reakció volt, mások szerint 21(?). Szerintem az utóbbi fals hír. Még beszámolnak négy esetben Bell paresisről, ami arcideg bénulás. Nyilván múló, de ki szeretné, ha három hétig kifolyna a leves a szájából? Persze ez sem igazán megbízható információ.


    Nekem igazából bizodalmam volt abban, hogy valami Sanofi-Pasteur vakcina lesz a közeljövőben, de lemaradtak, mint a borravaló. Ha minden igaz, talán év végére ígérik. (A rossz nyelvek szerint éppen Franciaország presszionálta Brüsszelt, hogy ne rendeljenek Pfizert, Zenecat, várják meg a francia vakcinát, de mint sok minden ez is csak találgatás...)


    Viszont Merkel meg Putyin gondolkodnak valami orosz-német fejlesztésen. Majd meglátjuk.

  64. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 17:4748335.

    Nagyon jó viták voltak. Ahogy már korábban leírtam, a politikai iránt mérsékelten érdeklődő ember vagyok, és ennek oka a viták témájában szépen megmutatkozik. Amikor komolyabban odafigyelek, jobban belemegyek a politizálásba, mindig szembesülök valami nyugtalanítóval, valami frusztrálóval, valami sátánival. A politika hordozza magában az ember legsötétebb oldalát, és ezzel nem jó érzés "találkozni". Mindig elitéltem mindenféle erőszakot. A 2006-os zavargásokat éppen úgy, mint a Országház előtti 2018-as erőszakos tüntetéseket. Értem, hogy így működünk, de nagyon nehéz ezt újra és újra elfogadni.


    Minél karizmatikusabb politikai vezető kerül pozícióba, annál vastagabbá válnak a viharfelhők az emberség (mint az emberi értékek társadalmi szintű érvényesülése) egén. Egy jó elnököt vagy kormányfőt a jóléti társadalom tagjainak névről nem is kellene ismernie. Na de ez csak egy álom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48331)
    2021-01-09  16:36
  65. 2021. január 9. 16:5648334.

    Nem egyszer beszéltél TV-műsorokról, hanem követendő példaként állítottad azokat elénk, noha én semmiféle példát nem óhajtottam követni életemben, merthogy én nem vagyok egy automatikusan tekintélytisztelő ember, amit gondolom, már tudsz magadtól is. Egy tekintélyt, és azt, hogy hallgassunk valakire, ki kell harcolni, azért meg kell küzdeni, semmiféle pozicióval ez nem függ össze. Vagy ha esetleg mégis van valami összefüggés, az fordított: a pozicióval járó emberrel szemben magasabb az elvárás - különösen ha olyan melldöngető, hepciáskodó népvezérek vannak, mint nálunk -, így szigorúbban is kell őket megítélni.


    Még Fodor Gábort is felhoztad, holott - ahogy leírtam -  lenullázta magát a liberális körökben, amelynek megvolt a maga oka (egyébként sajnálom ,hogy így tett, rövidtávú előnyökért beáldozta a hosszútávúakat és nem ő az egyetlen).


    Az ATV által megkérdezett szociológus véleménye egy a sok közül. Vagy szerinted az szentírás? No látod, ezt kifogásolom, rendszeresen élsz ezzel. Szerinted tehát nála van a bölcsek köve? 


    A hazai szociálpolitika pedig egy nagy nulla, nem szociálpolitika. Egy ágazatot sem sújtott annyira az Orbán-kormány működése, mint azt. Pedig a társadalom felelős azokért is, akik már, még nem tudnak dolgozni. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48326)
    2021-01-09  16:03
  66. 2021. január 9. 16:5048333.

    Humor? Nem hiszem, hogy létezik nálad savanyúbb ember a világon.


    Így akarod mentegetni az örökös személyeskedésedet, azt, hogy 120 éves dolgokon lovagolsz és még most is durván, aljasul visszaélsz olyan infóval, amit más nem itt írt meg (és szándékosan nem itt)?


    Röhejes és egyben szánandó vagy, te szerencsétlen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48327)
    2021-01-09  16:04
  67. 2021. január 9. 16:4748332.

    Ó, nem 120 éves történetekről van szó, bár te megrekedtél a múltban. 


    Mostanában, amióta visszajöttél, éltél vissza másoknak nem e fórumon megejtett hozzászólásával. 


    És ez akkor is bűn, ha engem nem érint. Jellemző rád, hogy csak a saját orrodig látsz, csak a saját önérdeked nézed mindig, és el se tudod képzelni, hogy ezzel más másképp van. 


    Az ilyen undorító magatartás akkor is az, ha nem velem kapcsolatban követik el. Bár te nyilván másképp vagy vele, hiszen te csak saját magadat látod, senki mást nem érzékelsz. 


    No, most megszegtem a fogadalmam, de muszáj volt a tudomásodra hozni: nem vagy a szememben ember, egy visszaélő, hazug, kifejezetten a feszültségkeltés és mások ekézése miatt idetévedt troll vagy. Miután már többször kiregisztráltál, látható, hogy miért regisztrálsz vissza újra és újra, ott folytatod, ahol abbahagytad. 


    Semmit sem felejtettél és semmit sem tanultál. Kezdelek inkább már sajnálni azért, amilyen vagy. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48329)
    2021-01-09  16:30
  68. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 16:3648331.

    A Plusz-mínuszt ismerem, ha csak tehetem megnézem. Tényleg nagyon jó, de ez kimaradt. Meg is nézem...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48328)
    2021-01-09  16:21
  69. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 16:3148330.

    Nem tudunk mások lenni, mint akik vagyunk. Bocsáttassék ez meg nekünk!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48327)
    2021-01-09  16:04
  70. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 9. 16:3048329.

    L. ebben a fórumban írta le egészen részletesen, a gusztustalanságig menő részletekkel, hogy mit csinált. Nem máshol. És én voltam az, aki megakadályozta, hogy képernyőfelvétellel elküldjék ezt a kis -hm - akciót a családjának.


    De amúgy meg ez sem izgat engem. Ami zavar, az az álszenteskedés, erre hívtam fel a figyelmét. Téged ért tőlem valamiféle negatív kritika közben? Nem. Akkor meg?


    No mindegy, írj amit akarsz.

    előzmény:
    pannacotta2 (48325)
    2021-01-09  15:39
  71. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 9. 16:2148328.

    Van még, Plusz-minusz Kósa - őt is kedvelem, ellenzéki újságíró, de civilizált - kontra Kovács. Másról is esett szó, de érintik azt is, amit a napokban írtam a közvélemény kutatások eredményeiről. (És meg kell mondjam, Kósa nem reagált úgy, hogy nem olvasok lakájmédiát, hanem így:



    Kijózanítóként kellene, hogy hasson az ellenzékre ez az elemzés



    - véleményezte az elemzést Kósa András a Népszava újságírója.)


    Ezt pedig ma délután "hallgattam meg" Plusz-mínusz - Megrendezett volt az amerikai felkelés? (Nagy Attila Tibor - Nagy Ervin)


    (Magam ebben nem hiszek, de szerintem olyanok, akiket a cél nem is nagyon érdekel, de a rombolás, az anarchia jó hívó szó nekik, azok közül voltak ott. Egyet már biztosan azonosítottak: John Sullivan Utahban állt bíróság elé a nyári zavargásokban való részvétele miatt. A közösségi médián keresztül egyérteműen kiáll a BLM és az antifa mellett és emellett Trump-ellenes szlogeneket hangoztat.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48323)
    2021-01-09  14:09
  72. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 9. 16:0448327.

    Nyilván nem felejtem el, amik történtek, de az egész nem ér annyit, hogy háborúskodni akarjak. Ha megfigyeled, a legtöbbször nem is címeztem senki hozzászólására, amit írtam, csak nagyon direkt megszólításokra. Szóval abszolút értelemben részemről nem beszélhetünk ellentétről, legfeljebb ellentétes álláspontról bizonyos kérdésekben. Éjjel nagyon sok hozzászólásomat olvastam újra, és nem találtam semmi olyat, ami indokolná azt hangnemet, jelzőket, megállapításokat, amiket kaptam. Például karácsonyi ajándékba szemét, nyomorult, rossz ember, rossz orvos stb. Most meg miért nyitom ki a számat... De említhetném azt a jelenséget is, amikor megvádoltattam olyannal, amit nem is írtam: pl. én kampányolok az orosz vakcina mellett?! És borzasztóan fárasztó és kontraproduktív ezredszer is cáfolni, hogy nem így van. Sok-sok dologgal történik ez, és nem lehet nem észrevenni, hogy bárki - hangsúlyozom, nem csak én -, aki idejön, és csak árnyalatnyira is más véleménye van, már olyan nagyképű, kioktató, megcímkéző, degradáló, lenéző hozzászólásokat kap, hogy tényleg már a kívülállónak is kellemetlen, aki olvassa. Lehet pikírtnek lenni, ironizálni - de a másik emberbe belegázolni rutinszerűen, a semmiért ... hát... Persze, voltak a múltban asszók, de ha ezeket valaki nem tudja elfelejteni, félretenni, az nem alkalmas fórumozásra. És igen, minden kezdődött valahogyan... Én sokszor próbálom-próbáltam humorral feloldani konfliktusokat, de egyrészt humortalan emberrel szemben ez olaj a tűzre, és nem szabad elfelejteni, hogy elég átlátszó azzal mentegetőzni, hogy mer" a Pistike visszaütött. Tudomásul kell venni, hogy minél gyakrabban provokálnak valakit, annál inkább fog az illető akcióra reakcióval válaszolni.


    A szelektív memória pedig nem hasznos. Pontosan emlékszem, te - például - milyen körülmények között ejtetted meg az első hozzászólásaidat - de erről majd máskor. P.-re is emlékszem. Egy vitopmd nevű felhasználó indított egy topikot, oda kezdett írni p. Nagyon hosszan, nagyon sokat. Hozzáteszem, mi már akkor nem igazán írtunk át máshová, mert szó szerint elküldtek minket. Szóval p.-t senki sem kifogásolta, elolvastuk, meghallgattuk. Igen ám, csak közben egy másik topikban minket gúnyolt, de teliszájjal ám. Aztán vito egyszer kiakadt, hogy ma már a sokadik, végtelenített hozzászólást olvassa p.-től, és kezdi unni, hogy nem tudunk beszélgetni mi a saját topikunkban, csak görgetünk és görgetünk... Én pedig megjegyeztem, hogy ugyan nézzen már át az ő egyik beszélgetőhelyükre, tudniillik miközben mi tisztelettel hallgattuk, ő folyamatosan az ottaniaknak gúnyolt minket. Na, nyilván robbant a bomba. És ha még nem lenne elég, összeszedte a társaságát és ugyanezt csinálta az Indexen is. Ott heccelte őket, hogy most már tudjuk, hogy olvassák, írjatok csak róluk... Gyerekes, de itt felnőtt emberek vannak, és sokaknak nem túl jó érzés volt olvasni, hogyan figurázzák ki, milyen sértéseket záporoztatnak rá - akár csak azért, mert nagycsaládos. Mindennek van origója.


    Hát ennyit a "hogyan kezdődött"-re. Én ezen régen túlléptem, de ha egy ember képtelen uralkodni magán, és a másik ismereteit megalázó módon kétségbe vonja, személyét minimálisan sem tudja tisztelni, álláspontját ha nem is elfogadni, de legalább úgy nézni, hogy nyilván élettapasztalatából és elveiből fakad, és nem okvetlenül abból, hogy mely pártnak a lukából néz ki, és megpróbálni minél több dehonesztáló jelzőt aggatni rá, sértegetni valamiféle képzelt magas piedesztálról - hát ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.


    És nem kívánok többet ezzel foglalkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48322)
    2021-01-09  14:06
  73. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 16:0348326.

    "Megbocsáthatatlan..." Látod ez is egy személyiég sajátja. Van, aki mindent meg tud bocsátani, és van, aki semmit. Ez nem minősíti az embereket, egyszerűen ilyenek.


    Korábban valóban beszéltem már róluk, és ez akár propagálásnak is értelmezhető, de azt nézel, amit akarsz! Egy mosópor reklám sem kötelez arra, hogy azt a bizonyosat meg is vedd. :-)


    Nem szerintem fagytak meg azért, hanem az ATV által megkérdezett szociológus szerint, aki ismerte az esetek háttereit. Én csak őt idéztem, pontosabban az általa elmondottak alapján tette fel a kérdést a riporter. (Tényleg nem olvasol figyelmesen.)


    A jobboldali kormányoknak, és a baloldali kormányoknak is van szociálpolitikája, de a jobboldali szociálpolitika jobboldali szociálpolitika, a baloldali szociálpolitika baloldali szociálpolitika. Még ha a politikai terminológia nem is ismeri ezeket a kifejezéseket, a tartalmuk talán érezhető. Van némi különbség. Ha máshol nem is, nálunk biztosan. Én azt írtam le, hogy a FIDESZ szociálpolitikája nem baloldali szociálpolitika.


    Embertelen? Szerinted az, mások szerint nem az.

    előzmény:
    pannacotta2 (48325)
    2021-01-09  15:39
  74. 2021. január 9. 15:3948325.

    Szikorának leírtad, igen, láttam, csak alaposan tévedsz: nem a nézetek különbözőségéről szól a dolog, ezek személyes dolgok, amelyek nincsenek és nem is lesznek soha elfelejtve.  Megbocsáthatatlan dolgokat követett el, aminek semmi köze nem volt semmiféle "nézethez". Ő egy ilyen illető, akivel nem kívánok semmiféle kapcsolatot tartani, és tőlem azt írhat, amit akar. 


    Szikora él-hal a személyes információkkal való visszaélésért, a közelmúltban is volt rá eset (ott folytatja, ahol abbahagyta évekkel ezelőtt), nem erről a fórumról szerzett információkkal élt vissza, valamelyikünkkel kapcsolatban. Tehát érdemtelen arra, hogy emberszámba vegyék.


    Az ATV-s műsorokat már máskor is propagáltad, örülök, hogy neked tetszik, de engedtessék meg nekem, hogy azt nézzek, amit én szeretnék. Vagy már arra is kihat ez a rezsim, hogy mit kell nézni a TV-ben? 


    Szerinted azért fagyott meg 50 ember, mert nem figyeltek rá a szomszédok, bár úgy sejtem, az 50 ember szomszédjait nem kérdezték végig egyik műsorban sem. Akkor miért is állíthatod ezt ilyen határozottsággal?


    Ó, persze, dehogy azért, mert annyira megnyirbálták a szociális ellátásokat, hogy nem tudott szegény magának tüzelőt venni. Pedig így van. Ez a határozott véleményem. Igaz, szerinted mindenki jobban él, aminek köze sincs az igazsághoz.


    Csak szólnék, hogy a jobboldali kormányzású országokban is van szociálpolitika. Érdekes, hogy te ezt "baloldalinak" nevezed.


    Sőt, sokkal, ezerszer olyanabb van konzervatív irányítású országokban is, mint itt.


    Ez a kormány nem jobboldali, csak a duma és a blöffök szintjén. Ez a kormány a saját belső körének juttatottakat helyezi előtérbe és semmi mást nem. Ez a kormány kegyetlen és embertelen és többek között ezért fogjuk elpucolni őket (nem az ellenzék, hanem mi, választók). 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48324)
    2021-01-09  15:27
  75. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 15:2748324.

    Az ellenzék szót tágan értelmeztem, de nyugodtan helyettesítsd be más kifejezésekkel! (A kormány és a FIDESZ politikájával szembenálló, azt elutasító, stb.)


    Szikorával való rossz kapcsolatodat sajnálom, az ide vonatkozó gondolataimat a neki címezett válaszban leírtam.


    Nem ajánlottam neked műsort, és ezemben sincs rád tukmálni valamit! Leírtam, hogy Szikora jelenlétét, véleményét és gondolatait örömmel üdvözlöm, majd hosszasan értekeztem arról, hogy miért. Ezt egyszerűbben is megtehettem volna (Mert szeretem a többoldalú nézőpontokat, a különböző véleményeket azok egymáshoz való viszonyában és vitájában látni.), de igyekeztem a lehető legegyértelműbb lenni. Sajnos - ezek szerint - ez is félrement, nem a lényeget, az indokot láttad a példáimban.


    Sajnos 50 ember halálra fagyott, de azért, hogy a szomszédok elidegenedtek egymástól, megszűnt az odafigyelés, nehogy már Orbán Viktort tegyük felelőssé! Ez kizárólag rajtunk múlik. Városban élünk, de falun nevelkedtünk. A párom szülőfaluja és az enyém az ország két távoli pontján van, de rendszeresen hazalátogatunk. Mindenkit ismerünk a falvakban, elég jó rálátásunk van az ottani életre. Sajnos az egyikben el tudok képzelni ilyen tragédiát, míg a másikban elképzelhetetlennek tartom! Még csak méretbeli, szociális, vagy jelentős anyagi különbség sincs a két település, illetve a lakói között. Szerintem Bagóné sem hitt abban, amit mondott - erre utalt a kínos csend -, de azt kellett mondania.


    A jelenlegi hatalom szociálpolitikája nem baloldali szociálpolitika. Ezt ők nyíltan vállalják, a munka alapú társadalmat helyezik előtérbe. (A kommunikációban természetesen megjelennek olyan elemek, mint hogy "senkit nem hagyunk az út szélén", de ez nem jelenti azt, hogy az alapelvet az ilyen mondatok felülírják. Ez a propaganda.) A munka alapú társadalom elve számomra nagyon szimpatikus, noha tudom, hogy létezik a munkanélküliség. Az optimális egyensúlyt mindig nagyon nehéz megtalálni, de itt különösen az. Végtelenül szolidáris vagyok az emberekkel és a létminimum biztosítása alapvetés számomra, de elvárom egy kormánytól, hogy a létminimum fölött (vagy akár az alatt is) annak biztosítson juttatást, aki maga is tesz valamit a boldogulása érdekében! Teljesen mindegy, hogy mennyire hasznos vagy produktív az, amit valaki csinál, de dolgozzon! Ez a kormány még olyan áron is munkát (vagy annak látszó tevékenységet) biztosít az embereknek (már aki hajlandóságot mutat), hogy az az államnak pénzébe kerül. Amit csinálnak, nem hibátlan, számos elemében kifogásolható, de szűnjön meg az a gyakorlat, miszerint valaki vígan leéli az életét a segélyekből, a családi pótlékból befolyt pénzekből, és eszében sincs tennie valamit!


    Elszegényedés, és extrém gazdagodás. A társadalmi olló nyílik, és ez vitathatatlan tény. A FIDESZ a felső- és a középosztályt próbálja erősíteni, amitől azt várja, hogy azok magukkal húzzák az alsóbb osztályokat. Hogy ez mennyire sikerül, az egy kérdés, de a szándék és az erre irányuló törekvés egy másik. Számomra ezek, és az ehhez hasonló kérdések az alapvető kérdések, és nem hiszek az eredendő jóban, illetve a totális gonoszban. Az állam azért állam, a hatalom azért hatalom, hogy kényszerítse rá az embereket a társadalmi együttélés szabályainak betartására! Ne tűrje meg a potyautasokat, ugyanakkor mindenkinek biztosítsa a megélhetést és az emberi méltóság megőrzését! Ahogy már máshol utaltam rá, az "ördög" az arányokban lakozik. Na ezeket az arányokat kell megtalálni, és ezen arányokon múlik az, hogy ki, miként értékeli egy-egy kormány politikájának eszmei tartalmát, és az abból megvalósuló gyakorlatot! A bizonytalanok számára ezek a kérdések jelentenek dilemmát (amíg bizonytalanok).


    Isten soha, senkitől nem fordítja el a fejét. Még tőled és tőlem sem, aki nem vagyunk vallásosak!

    előzmény:
    pannacotta2 (48321)
    2021-01-08  23:56
  76. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 14:0948323.

    Nagyon köszönöm az ajánlásokat, meg fogom nézni ezeket a műsorokat!


    Az elmaradt reakciókat nagyon sajnálom, de remélem, hogy egyszer még olvashatom őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48320)
    2021-01-08  20:07
  77. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 9. 14:0648322.

    Sajnálom, hogy elment a kedved, de be kell látnom, hogy közöttetek olyan mély, kibékíthetetlen személyes ellentét van, ami feloldhatatlannak látszik. Ebben az esetben valóban jobb a párbeszéd kerülése. A legsajnálatosabb az, hogy - ha nem így éli meg - ennek mindenki vesztese. Maga a társadalom - és minden polgára - vesztes akkor, amikor a különböző vélemények nem vitában, hanem személyeskedő veszekedés formájában ütköznek egymással, és a más vélemény ellenfelek helyett ellenségeket teremt. A ti viszonyotok akár a társadalom lenyomata is lehetne - amihez persze mindig hozzátartozik a másik (fél) hibásként való megjelölése.


    Nem hiszek a hibásokban, és a hiba nélkül valókban. Ezt olyan általános érvényű igazságnak tartom, ami a házasságtól kezdve a magas politikáig mindenre igaz. A történéseket, viselkedéseket és kapcsolatokat az arányok határoznak meg, melyek az "istenadta" természetben (embereknél a személyiségben) gyökereznek. A személyiségben minden benne van, ami meghatározza a viszonyt a külvilággal, így embertársainkkal is. Amikor két ember nem tud szót érteni, kapcsolatukat a kölcsönös szembenállás és elutasítás jellemzi, akkor valójában két személyiség (ha úgy tetszik két egó) összeférhetetlenségéről van szó, de ez egyik embert sem minősíti. Egy nagyon leegyszerűsített hasonlattal: Minősíti -e a követ az, hogy olyan az alakja, a színe vagy a keménysége, amilyen?


    Az ember sokkal bonyolultabb létforma, mint egy kő. Tudata, öntudata van, képes például a személyiségét fejleszteni, de ennek a fejlődésnek a távlatokban éppen úgy megvannak a határai, mint a "most" személyiségének a cselekedetekben. Mint embert, mint létezőt ezért nem ítélhetünk meg és szerintem erről szól Jézus ide vonatkozó tanítása. Ugyanakkor nagyon fontos, hogy az ítélkezés szó tartalmát jól értelmezzük! A bíróságoknak természetesen ítéletet kell mondaniuk, és a társadalmi környezetben létező cselekedetek is megítélés alá esnek, de ezen ítéletek a cselekedetekre, és nem az emberekre irányuljanak! Jogosan felmerülő kérdés, hogy az ember elválasztható -e a cselekedeteitől? Nyilvánvalóan nem, és ezért viseli az ember a cselekedetei következményeit, de ha tudjuk, hogy a cselekedet egy személyiség szükségszerű megnyilvánulása, meglátjuk a másikkal (mindenkivel) való azonosságunkat, és mint önmagunkban az embert, a létezőt, úgy azt a másban is tisztelni fogjuk. Ennek a tiszteletnek lehet egy megértésen alapuló távolságtartás is a formája.


    A zárt topikra rá se ránts, amúgy sem szeretem az egyoldalú dolgokat! 


    Ezekkel a tapasztalatokkal és példákkal az a bajom, hogy mindenki azokkal érvel, melyek számára a vitában kedvezőbbek. Általános érvényű tendenciákat viszont nagyon nehéz megállapítani, mert a világon már lassan semmi sem objektív és nem tárgyilagos, minden adatt mögött megbúvik valamiféle érdek. Ezzel kell valahogy zöld ágra vergődni, ami olykor egyszerű, másszor szinte lehetetlen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48319)
    2021-01-08  19:36
  78. 2021. január 8. 23:5648321.

    Most újfent felhívnám a figyelmed arra, hogy én nem vagyok "az ellenzék", tehát a "tőletek" kifejezés ismét nem volt ideilló, és örülnék, ha leszoknál róla.


    Nem, nem fogok praxissal beszélgetni. Annak már vége, amikor új voltam a fórumon és nagy naivan bemutatkoztam és örültem neki, aztán - mint mindenki - jól megkaptam a magamét a véleményem miatt, aztán jött a végnélküli személyeskedés és gúnyolódás úgy, hogy nem is tud (mert nem tudhat) rólam semmit, egyetlen alkalmi hozzászólásból egész meséket kreált, és azzal is visszaélt.


    Meg a nevemmel is. Az én vezetéknevemmel azonos valakiket emlegetett állandóan nyílt fórumon, míg ki nem derült, hogy nem is ez az eredeti vezetéknevem (apám magyarosította egy hosszú és sokak számára rosszul kiejthető német névből, az 50-es években, és az új nevet egy magyar költő iránti tiszteletből választotta).


    És ez folyt itt évekig, úgyhogy kösz, én nem felejtem el. Az igazság az, hogy ritkán találkoztam az életemben még ennyire rosszindulatú emberrel, mint amilyen az általad említett hölgy. 


    Én nem nézek TV-t, úgyhogy tőlem akármilyen TV-műsorokat ajánlgathatsz, de vissza szoktam nézni ezt-azt néha az interneten - ugyanis ahhoz TV sem kell, bár van, csak minek -, és az általad említett emberek számomra nem tartoznak azok közé, akiknek a véleménye mérvadó lenne a számomra. Mint ahogy az ATV műsorai sem. Őket csak akkor nézem a neten - de csak ott -, ha tüntetés van, mert az ő közvetítéseik a legjobbak (nem véletlenül, TV-sek, tudják a riportereik, hogy kell egy ilyesmit megjeleníteni) és általában technikailag is legélvezhetőbbek. 


    Most rám akarod tukmálni, hogy nézzek olyan műsorokat, amilyeneket nem szeretnék? 


    Ami a Bangónéval kapcsolatos élményeidet illeti, nos, igaza volt Bangónénak, aki amúgy nem a szívem csücske. Talán nem tudod, de 2010. óta nagyon-nagyon jelentősen megcsapolták a szociális juttatásokat is, és persze, a nyugdíjminimumhoz  - amely még mindig csúfos 28.500 Ft - van szabva sok szociális juttatás, ahhoz kötődik, hogy ki kaphat és ki nem. Ez a nyugdíjminimum 12 éve van érvényben. Egy árva fityinggel sem emelték. Nos, ha megfagytak emberek a saját lakásukban, mert nem telik tüzelőre, akkor ez bizony, ennek a rezsimnek köszönhető, amelyik a "munka nékül" élőket jelentősen sanyargatja és elhanyagolja. 


    Ahogy írom,  az említett hölgyet nem kedvelem, de ha valakinek igaza van, akkor igaza van. Ez nem attól függ.


    Egyébként a KSH adatai szerint is - néha egyes lapok közzé is teszik, bár most nem keresem meg - lényegesen kevesebbet áldozott ez a kormány a szociális kérdésekre, mint az elődje, úgyhogy ez tény. Te megnézheted, ha esetleg érdekel, de magát a kérdésedet sem értem, nem tudom elhinni, hogy van, akinek kiszúrja a szemét ez az összefüggés, mégis értetlenkedik.


    Ami Orbán Viktort illeti, éppen az emberségét nem sikerült bebizonyítania. És nemcsak a szociális támogatásra szorulókkal, de zömében mindenkivel szemben ennyire kegyetlen és embertelen, nincs rajta mit tisztelni, sőt. 


    Mint talán tudod, a miniszter szó eredeti jelentése az. hogy az illető szolgál valamit, elsősorban persze, bennünket, akik nem alattvalói, hanem "főnökei" vagyunk egy olyan országban, ahol a miniszteri hatalom nem istentől való és örökletes, hanem választással jön létre. Ő pedig fordítva ül a lovon. Kénye-kedve szerint von el és ad, utóbbit persze a saját sameszeinek, haverjainak és a család sem marad ki. 


    Ami tehát a megfagyást illető, csak nagyon másodsorban függ attól, hogy nem figyelünk oda egymásra, hiszen aki esetleg oda tudna figyelni, annak sincs pénze tüzelőre, mert megvonták a segélyét, vagy nem is kap, hiszen átlépi a nyomorult összeget, ami megélhetésre sem elég. Könnyű ám egy fútött lakásból azon filozofálgatni, hogy miért nem figyelnek az éppen megfagyás alatt lévő valakire, vajon mi lenne, ha figyelnének, tudnának mit tenni ellene mások? Nem. Csak a hatóság, amelynek Orbánék megkötötték a kezét, azok az emberek, akik pedig szolgái kellene legyenek mindenkinek, azoknak is, akik valamiért éppen nem dolgoznak és nem tudnak tüzelőt venni. 


    Korábban sokat írtál Istenről (érdekes, aztán azt írtad, hogy nem is vagy vallásos), nos, ami Istent illeti, az elfordította a fejét ettől az országtól, amióta Orbánék itt vannak. 


     


     


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48318)
    2021-01-08  18:49
  79. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 8. 20:0748320.

    Most látom, hogy közben írtál.


    Pontosan arról van szó, amiről már beszélgettünk múltkor: ha egy Fodor meg egy Gerő beszélget Gajdics Ottóval és G. Fodor Gáborral, az jó, nézhető és élvezhető. És valóban, a partner viselkedéséhez idomul a másik is. Amit még tudok ajánlani, az M5-ön (20 óra) az Ez itt a kérdés. Nem feltétlenül politikai tárgyú mindig, de ott is civilizált embereket eresztenek össze. A PestiTV-n meg a Polbeat Pankráció - ez kicsit húzósabb, kettő-kettő ellen, illetve a Boomerlázadás. Ezeket általában felveszem - aztán vagy visszanézem, vagy nem.) A Csatt szintén nyerő - és én is járok úgy, mint te Bangónéval. Múltkor Vadai volt az egyik meghívott fél, valahányszor szót kapott, ezt mondta: szeretném megtudni, hogy Orbán Viktor mikortól vállalja át a digitális oktatásban résztvevők (tanárok, diákok) internet előfizetési díját... Mindenre ezt mondta. Na, a harmadiknál elkapcsoltam. Másnap bejelentették egyébként, hogy az említetteknek ingyenes.


    Nos, még elmaradtam karácsony előttről néhány reakcióval - tegnap szerettem volna, de hát...


    Majd máskor.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48318)
    2021-01-08  18:49
  80. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 8. 19:3648319.

    Én szeretek kutyával húzogatóst játszani, emberrel nem. Ott azért kicsit többet várok. S hogy maradjak a hasonlatnál, azért a kutya nem kezd el minden ok nélkül vicsorogni rád, sőt, nem próbál minden áron beléd marni.


    Tegnap nem vita folyt, hanem írtam valamiket és minősítgetést - na nem kell ismételgetni, szóval a szokásosat kaptam. Nem értem ezt a zsigeri gyűlöletet, a másik minden áron való letaposását - de hát istenem, nem véletlenül nem választottam sem a gyógypedagógus, sem a pszichológus, sem a pszichiáter szakmát. Húzogassa az ilyennel a lábtörlőt, akinek két anyja van.


    És van egy rossz hírem: nem tudlak én semmiféle zárt topikba felvenni, mert nem vagyok tag. Értelemszerűen, amikor megszüntettem a regisztrációmat a fórumon, nyilván megszűnt a tagságom is - nem gondoltam volna, hogy ezt is meg kell magyarázni egy ivarérett embernek. Szerintem évek óta nem ír oda senki. Amúgy az egy vicc topik volt, egymást szórakoztattuk. A neve BALFA.SZ (Baloldali Fanatikusok Szövetsége) Ha kattintasz, nagyjából olyan szövegek mentek, mint a nyitó hsz. EZ


    Ma kicsit akartam írogatni itt érdemi dolgokról is - de hát elment a kedvem. (Gondolom, ez a cél...) Inkább olvasgatok (Obertone: Gerilla - Franciaország végnapjai /utópia regényes formában formában/, meg tanulok.


    Ja, mégis azért egy információ: tegnap délután olvastam, hogy egy orvos megírta a tapasztalatait, hogyan nem sikerült időpontot kapnia covid elleni vakcinációra. Hát, én tegnap délután fél háromkor kikerestem egy budapesti oltópontot, a megadott e-mail címre bepötyögtem az adataimat és elküldtem. Azonnal kaptam egy automata válaszüzenetet, hogy feldolgozás alatt "vagyok". Ma délután négy órakor megjött a válasz a két oltási időponttal. Tényleg nem értem a permanens hisztit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48313)
    2021-01-08  15:25
  81. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 8. 18:4948318.

    Ha csak a politizálás kapcsán - egyszer, de legfeljebb kétszer és nem "számtalanszor", ami megint egy tőled megszokott retorikai eszköz - leírt megjegyzésemről lenne szó, még el is fogadnám amit mondasz, de számos más okkal is el lettem innen tanácsolva. (Csak zárójelben: Az sem az általad idézett szavakkal írtam le, és tartozott hozzá egy szövegkörnyezet.) Mindemellett hadd utaljak vissza az általad hozott, nem politikai témájú bejegyzésekre! A világon semmi bajom nincs és nem is volt velük, csak hát úgy tűnik, hogy amit neked szabad, azt másnak nem.


    Ami Szikorát (én így ismerem) illeti: Őszintén szólva a utóbbi napok közöttetek folyó vitáját kellő odafigyeléssel még nem olvastam végig, de amit tőle láttam, abban nem találkoztam olyannal, hogy megszabja valakinek, mit írhat le. Örülök a jelenlétének, és azt is megmondom miért:


    Jómagam tipikusan az a politika iránt mérsékelten érdeklődő (de érdeklődő) polgár vagyok, aki a "bizonytalanok" táborát erősíti, vagyis még nem tudja, hogy 2022-ben kire fog szavazni. Figyelem és olvasom a médiumokat, de egyre inkább csak azok a műsorok érdekelnek, melyekben a korány politikájával azonosulni tudó, és az azt elutasító vagy kritizáló felek vitáznak. (Az már csak hab a tortán, ha ezek a viták kulturált hangnemben, konstruktív módon folynak.) Az olyan egyoldalú, nyilvánvaló valótlanságokat tartalmazó megnyilvánulásokra, vagy lózungokra, melyeket - azonnali reagálás hiányában csak úgy belemondanak a képünkbe nem vagyok kíváncsi.


    (Ez oldaltól független, de a legutóbbi ilyen TV-elkapcsolós példa Bagónéhoz köthető. Az ATV reggeli műsorában arról volt szó, hogy 50 ember fagyott halálra és az is elhangzott, hogy ezen emberek jelentős része kistelepülésen halt meg. A TV által megkérdezett szakember azt is elmondta, hogy a mikrokörnyezet nagyobb odafigyelésével a tragédia elkerülhető lett volna. A riporter kérdése így szólt (szabadon idézve): Vajon mi az oka annak, hogy ennyire nem figyelünk oda egymásra? Bagóné a neki szegezett kérdés után egy pár másodpercig gondolkodott - szinte kínos volt a csend - majd megtalálva a válasz helyes felvezetését már fújta is: Orbán Viktor lelketlen rendszere... Na itt váltottam csatornát! Mi ezzel a bajom? Az ilyen süket dumára van másik csatorna, itt és tőlük valami mást várnék.)


    Szikorára visszatérve; őt - hozzád hasonlóan - egy jól felkészült, intelligens embernek látom. Az egyoldalú kommentek mellett vele megjelent itt egy másik vélemény is, ami számomra örömteli dolog. Annál sajnálatosabb, hogy a közöttetek folyó vita - hogyan is fogalmazzak? - nem a témára, hanem a hangnemre irányítja a figyelmet. Olyan jó lenne, ha odafigyelnétek egymásra, és kulturált módon tudnátok ütköztetni véleményeiteket! Talán éppen ez billente el valamilyen irányba, de hát ez legyen az én problémán, vagy kielégítetlen vágyam!


    Szót emelni kizárólag a korrektség, és az emberi méltóság tisztelete mellett nem valaki ellen szoktam. (Pld.: Orbán Viktor az ország demokratikusan megválasztott miniszterelnöke, és egyben ember. Lehet őt szeretni vagy nem szeretni, de az emberi méltóságát sértő megjegyzések nem őt minősítik, hanem a sértőt.) Ha valami konkrétat vitatok, azt is a korrektség érdekében teszem, és nem vagyok tekintettel a véleményalkotó személyére. (fiú50 és még néhány alkalmi hozzászóló írásaira nem azért nem reagálok, mert "nekik elnézem", hanem mert semmi értelmét nem látom a reagálásnak.) Igen, az ellenzéki megnyilvánulásokra érzékenyebb vagyok, mert tőlük (tőletek) azt várom, amit lépten nyomon hirdetnek: Valami egészen mást! Amíg ez a másság, ez a "jobbság" még csak a retorika szintjén sem jelenik meg, addig inkább kiábrándító, csalódást keltő minden, amit hirdetnek.

    előzmény:
    pannacotta2 (48317)
    2021-01-08  16:55
  82. 2021. január 8. 16:5548317.

    Csak szólok, hogy vélemény-nyilvánítási szabadság van, de ezen felül sincs joga senkinek kifogásolni azt, hogy mit ír a másiknak.


    Milyen jogon, honnan veszi a bátorságot ehhez, mégis? Kicsoda ő, hogy azt hiszi, megszabhatja mások számára, mit írhatnak és mit nem?


    Praxis egyébként erről híres, ő, aki úgy általában is a diktatúra híve, boldog lenne, ha mind a szavainkat, mind a gondolatainkat egy afféle rendőrség ellenőrizhetné, és csak az jelenhetne meg, amit ő maga jónak tart. 


    Látom, csatlakoztál, hát, nem is véletlen. 


    Ha nem tetszik, amit a másik ír - és ehhez meg nektek van jogotok -, akkor szépen átugorjátok, ahogy én is teszem fiú50 és most már praxis hozzászólásaival. 


    És lassan te is beállsz ebbe a sorba. Hüledezni, felháborodgatni (persze, műfelháborodással) mások véleményén azért, mert azt nem helyesled, nagyon komoly gőgre, önteltségre és szereptévesztésre utal. 


    Senkinek nincs jogában másnak előírni, hogy mit  ír és hogyan ír, ha nem értesz vele egyet, adj neki hangot, de látom, te is egy afféle önjelölt "népnevelő" vagy, aki azt hiszi, hogy csak az általa kedvelt írások a megfelelőek, ez a szemlélet nem másból, mint határtalan pökhendiségből adódik. 


    Én át szoktam ugrani, amikor te itt jogot formálsz arra, hogy rádörögj másokra az írásai miatt, de ezentúl nem teszem és jobb lenne, ha elgondolkodnál ezen és visszafognád magad, mert ilyen hozzáállásokkal nem leszel itt népszerű.


    Esetleg kérj bebocsáttatást praxisék zárt topikjába, ott a helyed. Ott bizonyára lehet a tiétektől eltérő stílust, mondandót, stb. fikázni, mert láthatod, hogy praxis, amióta visszajött, csak ezt csinálja, ez a célja, és él-hal azért, hogy a mondanivalónkat itt szétcincálja. 


    Lelked rajta, ha neked ez megfelel. Másoknak éppenséggel van toleranciájuk, ami nektek nincs.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48313)
    2021-01-08  15:25
  83. 2021. január 8. 16:4548316.

    Próbáljak megértőbb lenni, amikor azt írod, hogy ne foglalkozzunk politikával? Nincs kedvem visszakeresni a számtalan ilyen hozzászólásodat, de nem egyszer leírtad.


    De, foglalkozunk politikával továbbra is, egy politikai topikban. 


    És ez a jövőben is így lesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48314)
    2021-01-08  15:32
  84. 2021. január 8. 16:4448315.

    Mert ez politikai topik, ahol elég nevetséges azt írni, hogy "félre a politikával, ne foglalkozzunk vele!" :DDD


    A téma attól még politikai, hogy ki ír ide.


    Praxis is, meg mások is évekre elhagyták ezt a topikot - amire amúgysem volt semmiféle tulajdonjoguk -, így mostanra már ez az egy működik valójában, a többi ment a levesbe. Ezért nem fogunk innen elmenni, különösen, hogy mi magunk tartjuk életben, őhelyettük.


    Amit nyilván nem tudsz: van nekik zárt topikjuk, ahol csak egymás között írogathatnak, és ahová csak az mehet, akiket ők szeretnének, és nem is látja senki azt kívülről. 


    Nem értem, mi akadálya, hogy ott jól érezzék magukat és egymást. 


    Tehát még egyszer és lassan: ez politikai topik, ahol politikai témáknak van helyük. Az a felszólítás, miszerint ne politizáljunk, vicces.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (48314)
    2021-01-08  15:32
  85. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 8. 15:3248314.

    Akkor miért tanácsoltál már többször el innen arra hivatkozva, hogy itt ti miről beszéltek? Szerintem az általános emberi viselkedésnek, a mélyebb összefüggések keresésének több köze van a politikához, mint a tacskókeresésnek, vagy a gyömbérrecepteknek.


    Ezzel nem bántani akarlak, csak arra hívom fel a figyelmedet, hogy próbálj megértőbb, nyitottabb lenni! Ne légy ennyire kirekesztő (főleg ha a kirekesztés ellen küzdesz)!

    előzmény:
    pannacotta2 (48311)
    2021-01-08  15:21
  86. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. január 8. 15:2548313.

    Én már régen beláttam az értetlenkedés, - szándékosságból vagy felületességből fakadó - félreértelmezés miatti szájbarágó magyarázás hiábavalóságát. Néha tényleg úgy érzem, hogy a magyar nyelv értő olvasásában az ideológia zavarokat okoz. Ezért intéztem el az általad említett dolgot egy "hagyjuk" szóval.


    Ez a jelenség egy ideig bosszantó volt, de már csak mosolygok, és a fejemet csóválom, amikor ilyennel találkozom.


    Most is értetlenül olvastam a lakájmédiára vonatkozó kioktatást, amit válaszul kaptál a forrásaidra (24.hu, stb.) való hivatkozás után. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48308)
    2021-01-08  14:21
  87. 2021. január 8. 15:2348312.

    Nem lehet, sajnos, legalábbis Windows-on nem, mint látod, Mügének sikerült Linuxon. De csak ő látta :)


    Sok képfeltöltő oldal van (pl. kepkezelo.com, vagy kepfeltoltes.eu és hasonlók), oda felteheted a képet és lekéred róla a linket, ide beteszed és ha ráklikkelünk a linkre, már láthatjuk is.    

    előzmény:
    LANIAKEA (48306)
    2021-01-08  12:53
  88. 2021. január 8. 15:2148311.

    Nem léteznek topik-tulajdonjogok. Megint hülyeséget írtál. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48309)
    2021-01-08  14:50
  89. 2021. január 8. 15:2048310.

    Soha nem értettél szót senkivel. MIndig te voltál a feszültségek generálója mindenütt, kivéve abban a topikban, ahol hasonszőrűek gyalázkodtak. Ott érezted jól magad és ott fényezhetted magad. 


    Az összes többi megint nem igaz.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48309)
    2021-01-08  14:50
  90. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 8. 14:5048309.

    Egyetlen egy dolgot szeretnék leszögezni: felőlem mindenki ír oda, ahová akar. De elvárom, hogy nekem se szólogasson be senki, hogy jártatom a szám.


    A múltban sok politikai topik volt, én elég jól szót értettem mindenkivel, aztán felhígult a társalgásban résztvevők minőségi összetételének változásai miatt és elmérgesedett a helyzet - nyilván voltak komoly emberi csalódások a háttérben, stb. Gyakorlatilag ha un. balos topikba ment volna társalogni az ember, akkor éktelen visításba kezdtek, fordítva pedig simán írtak a mi topikjainkba. EZ a topik a miénk volt, jobboldali szimpatizánsoké. Laniakeának, dvitnek is volt topikja (amit közösen "üzemeltettek" pannacottával). A hangnem a végén itt teljesen átalakult, a beszivárgók szerint mindenki hülye lett, Fidesz nyalonc, képzetlen, hazug, stb. Szép csendesen gyakorlatilag mindenki elszivárgott, akinek elege lett ebből. Hogy ezek után ki troll, meg ki nem, ki mérhetetlen erőszakos, ki nem, az nem is vitás.Tehát azt javaslom, aki nem bírja, hogy az eredeti topikunkban MI véleményt akarunk időnként nyilvánítani, az vonuljon szépen át a saját régi helyére. Én egészen biztosan nem fogok senki után menni, sőt, ígérem, nem fogom innen kigúnyolni sem, hogy milyen baromságokat ír odaát, stb.


    Remélem, világos.

  91. Torolt_felhasznalo_472959
    Torolt_felhasznalo_472959
    2021. január 8. 14:2148308.

    Akkor miért írtad a 444.hu, a 24.hu-ról idézett cikkek kapcsán, hogy nem olvasol lakájmédiát??? Én tájékozódom ellenzéki sajtóból is, sőt, külföldi sajtóból is. Ha te nem, az a te dolgod.


    A büdös életben nem írtam, hogy Ungár elveszítette a pert Kocsissal szemben, sőt azt írtam le legalább ötször az évek során, hogy Kocsis veszített, de akkor számomra érthetetlen, hogy miért veszített Rácz Terry? Na, mindegy, hagyjuk... tudod néha nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érted, vagy megjátszod, hogy nem érted. (Karácsony táján ugyanúgy nehéz felfogásúnak minősítetted Adagiot, holott nem ő, hanem te nem érted meg, hogy nem Tusk rokonságának náci vagy nem náci volta a lényeg - hiszen azt már letárgyaltuk, tudomásul vettem, hogy hamisak voltak a hírek - , hanem az, hogy ő büntetlenül vont direktben párhuzamot egy náci és Orbán Viktor között. Erre írta nekem Adagio, hogy ő is megérdemelte volna a felelősségre vonást.


    Mikor írtam én olyasmit neked, hogy jobban tennéd, ha befognád a szád? Nem lenne okosabb befejezni már a sértegetést?


    Nyugodtan ugorj.


     

    előzmény:
    pannacotta2 (48302)
    2021-01-08  00:36
  92. 2021. január 8. 12:5348307.

    hát, úgy tűnik nem.

  93. 2021. január 8. 12:5348306.

    Nem tudom lehet-e már képet csatolni, de te jutottál eszembe.

    előzmény:
    pannacotta2 (48303)
    2021-01-08  00:37
  94. 2021. január 8. 00:5848305.

    És hogy a mai témához is kapcsolódjak, egy másik hír: https://telex.hu/belfold/2021/01/07/ii-kerulet-frank el-leo-utcai-rendelo-epitese-tatabanya-csokkentes


    Az év végén döntött úgy a kormány, hogy 3 ellenzéki fővárosi kerület egészségügyi fejlesztésre (!) már megítélt támogatását 10 milliárd forint értékben elvonja, ezzel egyidejűleg pedig 8,8 milliárd Ft-tal megemelte két fideszes kerület támogatását.


    Tehát elvette az ellenzéki kerületektől, hogy odaadja a fideszeseknek. Igaz, kicsikét többet vett el, mint amit a sameszoknak adott.


    Emellett annak idején, amikor még Láng Zsolt volt a II. kerület polgármestere, megígértek nekik 6,8 milliárdos állami támogatást egy Frankel Leó úti rendelő építésére, és a korábbi polgármester ki is írt egy feltételes közbeszerzést, de az sikertelenül zárult. Az új II. kerületi vezetés úgy döntött, hogy kicsit átalakítja a koncepciót és kisebb rendelőt épít. 


    Emiatt megkérték a korábbi - és a kormány által korábban aláírt - támogatási okirat módosítását, amire nem kaptak választ.


    December 31-én (!) jelent meg a Közlönyben, hogy a korábban megállapodott és aláírt 6,8 milliárd Ft helyett csak 672,5 millióval száll be az állam a rendelő építésébe (ha esetleg valaki nem tudná, az egészségügy a kormányra tartozik). A kerületnek 1,2 milliárd Ft önerőt kell biztosítania ehhez. 


    Hasonló helyzet következett be az ellenzéki vezetésű III. és XV. kerületekben, e három kerülettől összesen tehát 10 milliárd Ft-ot vontak el.


    De a XII. és XVII. kerületben - mindkettő fideszes vezetésű - 8,8 milliárd Ft-tal emelték meg a szakrendelők fejlesztésének támogatását. 


    Ahogy írtam volt itt, egyértelműen tendenciózus megvonásokat, illetve a másik oldalról támogatásokat hajt végre az a kormány, amelynek pedig ugyanolyan polgárai azok is, akik nem a Fideszre szavaznak, és a pénz, amelyet osztogatnak, valamennyiünk közös pénze, pártállásra tekintet nélkül.


    Tehát úgy, ahogy a fővárosban is elegünk lett a fideszes visszaélésekből, így nincs más lehetőség, mint ezt az elfogult és a hatalmával visszaélő kormányt le kell váltani.


    Minél előbb. 


     

  95. 2021. január 8. 00:4548304.

    Ha valakit érdekel, hogyan csalnak, lopnak az úniós pénzekkel, érdemes elolvasni ezt a vallomást, a Boldog István-ügy (még mindig országgyűlési képviselő, holott vádat emeltek ellene) koronatanújának interjúja: https://telex.hu/belfold/2021/01/07/boldog-ist van-vademeles-korrupcio-nagy-szilard


    Az illető szintén volt fideszes polgármester, de sokan érintettek benne. 


    És ez csak egyetlen ügy a rengeteg közül. 


    Ennek kell véget vetni, méghozzá sürgősen. Ugyanez folyt a fővárosban, amihez Tarlós asszisztált - noha ő maga nem volt benne - és többek között ezért  is váltottuk le. Döglött oroszlánt nem rugdosok, elég erről ennyit. 


    Mindenesetre azóta sok ügy borult a fővárosban is, és ez még csak a jéghegy csúcsa.  

  96. 2021. január 8. 00:3748303.

    Az ilyen megjegyzések és stílus az, amik elárulják, hogy nem vagy más, mint egy troll.


    Nem is olvasom tovább és ezentúl egy hozzászólásodat sem fogom elolvasni. Bőven elég ebből fiú50, te sem vagy különb semmivel.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48300)
    2021-01-07  19:48
  97. 2021. január 8. 00:3648302.

    Ezek szerint nem vagy tisztában a lakájmédia jelentésével. Az a lakájmédia, amit az állam kitöm közpénzzel - mint pl. a Mediaworks-öt - és ők ezt hálálják meg olymódon, hogy a kormány szája íze szerint írnak. Ez a lakájmédia.


    Az általad leírtak nem működnek semmiféle közpénzből (hála istennek). Így nem érdekük és nem megélhetési kérdés számukra a hazudozás.


    Egyébként egyezzünk meg valamiben: ha te nem tudsz valamit, vagy valamiről, az attól még nem hamis hír. 


    A te régi stílusod az, hogy ezzel elintézed a neked nem tetsző dolgokat, és befogod a füled, szemed (sajnos, a szád nem). 


    Ezt a stílust ma már itt nem szokás használni. Hozz érveket, de ne olyanokat, minthogy pl. Ungár Klára elveszített egy pert, amikor fölényesen megnyerte. 


    És ne is olyat állítólagos hatalmas rongálásokról - amit a tegnapi amerikai eseményekkel óhajtasz összehasonlítani, ahol még halottak is voltak -, amelyek miatt még a bíróság sem szabott ki büntetést, olyan jelentéktelen ügy volt.


    Aki itt hamis híreket hoz, az éppenséggel te vagy. 


    És erre itt semmi szükség. Ahogy mások hozzászólását is át lehet ugrani szó nélkül, úgy akár a tiéidet is át lehet. 


    Amúgy arra sincs szükség, hogy még címkézd is a mondandódat. A te dolgod, ha alternatív valóságban élsz és sok évvel ezelőtti állapotokról fantáziálgatsz, de az idő halad, te meg megrekedtél egy elképzelt múltban, ami soha nem is létezett.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472959 (48301)
    2021-01-07  19:56

Címlap

top