Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, te lúzer vagy!

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. szeptember 28. 10:52

Tegnap jó nagy csetepaté volt nálunk otthon. 21 éves főiskolás lányom bejelentette, hogy ő jövőre külföldi egyetemen szeretne tanulni angol nyelven mint a barátnője. És kitalálta, hogy ha nem sikerül ösztöndíjat kapni, vagy csak a tandíjra, akkor a többi pénzt fizessük mi. Férjemmel gyorsan kiszámoltuk, hogy ez 1,5-3 millió forint összeget jelentene.

 

Mondtam neki, hogy 6 milliós svájci frank alapú jelzálog van a házunkon. Van két testvére. Én most tanárként dolgozom, az apja fizetése meg erre nem elég.

 

Ugyan van egy zöldségtermelő kisvállalkozásunk is, de az hol bejön, hol nem.

 

Nem bírjuk már a lányom fizetős főiskoláját is fizetni, meg a két kisebb különóráit, stb.

 

Nagylányom elkezdett hisztizni, a végén közölte: "Anya, te egy lúzer vagy!" Mert a barátnőinek a szülei sikeres vállalkozók, Ausztriában síelnek, valami egzotikus helyre mennek nyáron, a lányok a ruhatárat csak Párizsból és Milánóból veszik, stb. és most mehetnek külföldre tanulni. Ő meg nem.

 

Kiszámoltam neki, hogy 21 évesen mennyibe kerül nekünk tandíjjal, kajával, ruhatárral, telefonszámláival stb. együtt. Ez olyan kb. 110 000 forint. (Másnak egy havi nettó fizetése ennyi).

 

Olyan csúnya veszekedés lett belőle a végén, hogy felszólítottam Őnagyságát, hogy fel is út, meg le is út, most boldoguljon egyedül. Vegyen fel diákhitelt, dolgozzon és menjen el levelezőre, mert én többé egy fillért sem adok neki, aztán nézze meg, hogy ő maga mire megy, ha már as "lúzer" anyja nem vitte semmire. 

 

Pedig nem élünk rosszul Síelni nem megyünk, de minden nyáron 10 napra vagy Balaton, vagy valamelyik tengerpart, a gyerekek Nike, Adidas, Puma és egyéb sportcuccokat kapnak, és minőségi ruhákat. Még hála Istennek soha nem volt gond, hogy elmenjenek fagyizni, mozizni, bulizni, osztálykirándulásra. De ennyit bírunk, többet nem. Luxusra nem telik. 

 

A férjem próbál csitítgatni, de nem  fogok hajlani. Igaz, a lányom sem kért bocsánatot.

  1. 2011. október 8. 10:061001.
    Hogy fogadtak otthon? Mire jutottatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (992)
    2011-10-06  15:08
  2. 2011. október 8. 09:461000.
    Ha az derulne ki a valasjkor, hogy a feleseg nem volt szerelmes, csupan szerette a pasit, az ugyved is rabolintana, hogy nagyon helyes. De valaskor az ilyesminek abszolute semmi jelentosege nincs. Mindeni azert hazasodott, amiert. Maganugy. A hazassag meg nem kotelezo.
    előzmény:
    gerbera24 (998)
    2011-10-08  09:29
  3. 2011. október 8. 09:41999.

    Nem, nem egeszen a lelepes a megoldas. Lagalabbis egybol,az megfutamodas.

    Ami nalatok alakult ki, az mindenkeppen mokuskerek, korhinta, ami sehova nem vezet, csak korben forog. Tehat elso lepeskent igenis jol tetted, hogy kiszalltal a hintabol, mert azt csak igy lehet megallitani.

    Masik: ne haragudj, de te felsz a ferjedtol. Ugyan mersz szolni, de azt mar nem mered megtenni, ha semmi sem valtozik, hogy valtoztass. Remelem, most ennek eljott az ideje.

    Batortalan vagy, pl a grillcsirkes eset. Amikor foztel 9 fogast es ebed kozben felkialt az egyik gyereked, hogy nem ennenk inkabb mondjuk grillcsirket. Ferjed meg erre, hogy mi az neked, egesz napi fozes, tanitas, kapalas, foliazas meg 9 fogas megfozese utan szepen abbahagyod az evest, szaladsz csirket vasarolni, csipp csupp adakeszited, es megsutod. Milyen konnyu a mas kezevel dolgozni meg masnak utasitast adni uldogelve sorrel a kezeben.

    Masik: nehogy azt hidd, hogy ezta  robotot te siman meg fogod uszni, ha nem allsz le. Lelkileg maris anyon vagy gyotorve, de szerintem testileg is. Idosebb is leszel es az egeszseged elobb utobb erre ramegy. Tul hajszolod magadat a semmiert, jobb lenne meg most leallni, mig megvan az egeszseged. Ha nem lesz, azt mar nehez lesz visszaforditani. Azolo az elso, amirol le lehet mondani. Mi is ott hagytukla szoloskertet, az allam atvette. Vagy muvelje vagy muveltesse meg az urad.

    Irod, a lanyaidat esetleg ra lehet venni, hogy a kisebb segitsen, a nagyobb meg ellassa magat, de a ferjedet nem. Miert? Veded ot vagy felsz tole. O ugyan nem segit, csupan a sajat hazaban vegzi a kotelezo!!! teendoit. Kutya is eltakaritja a piszkat, nem szalad, hogy kutyane tegye.  

    Elvalni, hat nem kell egybol. Azt csak akkor kell, ha mar minden torik szakad, es tenyleg jobb egyedul, mint egy rossz kapcsolatban.

    A babas eset. Elkepzelem, a lanyok ferjhez mennek, apa azt is allja anyagilag. Utana lakas, auto kell, apa azt is allja nyagilag. Utana nyaralni mennek, apa azt is allja, jon a gyerek, azt is. Ennek soha vege nem lesz. Soha.

    Mielott leulsz beszelgetni, eloszor jol ismerd magadat, mit akarsz, mit mersz. Ha nem mersz, valoban vesztes es nem luzer vagy, azt hagyjatok meg a hulye amerikaiaknak. En is "avvagyok", na luzer, az nem. De a magyarok szerint hulye, mint az egesz junajted sztetsz., haha. Aki ilyet kijelent, az aztan nagyon jol ismer mindent meg mindenkit Amerikaban. Az amerikaiak pedig nagyon szpen beszelnek a magyarokrol,de hat a magyarok mar csak ilyenek.

    Itt van egy megoldas, ugy hivjak, hogy legally separated. Azaz nincsnek torvenyesen elvalva, de mindenki onalloan kezeli az eletet, anyagi helyzetet, sajat maga dont, mire kolt, ja es nem kell elturnie, hogy egy pasi, tortenetesen a ferj obele uritsen, ronda szo, de igaz, sajnos. Ez, mondjuk, ha nem sikerul megsem dulore jutni, egy enyhebb megoldas, mint a valas. De nem kivanom ezt sem. Ne hagyd magadat, turtel eleget, hany evet is? Igazan eljott vegre a "te idod". Szoval ne fELJ hanem ELJ.  Ha nem leszel onkentes rabszolga, rajossz, milyen is az elet valojaban. Kis izelitot gondolom, kaptal a Balatonnal. Bizzal bennem, kemenyebb vagyok a vasnal, a konel, a szeretet remenyeben.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (992)
    2011-10-06  15:08
  4. 2011. október 8. 09:29998.

    Szia!

    Tudod az emberi érzelmek annyiféle fajtája létezik, hogy nem lehet jól megfogalmazni.

    Szerintem- mondom szerintem- mindenki érzett hirtelen fellángolást és úgy gondolta ez a szerelem.

    Az a véleményem, hogy  a topicindító kapcsolata talán nem volt olyan lángoló, mint az első "nagy szerelem"

    De szerelem volt, vagy nevezzük olyan mély érzésnek, ami arra indította, hogy ehhez az emberhez hozzámenjen.

     

    Talán a házastársak kapcsoltata azért nem olyan harmónikus, meg egymásra támaszkodó, mert a férj érzi, esetleg tudja,hogy felesége a kezdetek óta nem volt belé szerelmes.Ismertem a vőkhöz húzó anyákat, meg ismertem olyan anyósokat, akik a fiaik védelmében  mindent kitálaltak a gyereküknek.

     

    Ezeket az előzményeket azért írtam le, mert tudom, hogy az utólagos "gyónásoknak" semmi pozitiv hozadéka nincs.

     

    Ha a házasság felbontására kerül sor és előtte  jön a nagy vallomás, mérget lehet rá venni, hogy a férj- ügyvédje is - fel fogja a felesége ellen használni a válás során,meg tisztességgel ellene fogja hangolni a 3 gyereket a válás után.

    Ha valaki mazoista, akkor a válással ezt nyerheti.De ha nem, már bo-

    csánat de"fogja be a száját " és ne mondjon olyan, amit később nagyon megbánhat.

     

     

    Ám az a nagy lángoló akármi, amit rózsaszínű köd borít, elmúlik és ha nincs meg a másik emberi értékének felismerése, akkor nincs tartós házasság. Miért is van annyi válás kishazánkban?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (984)
    2011-10-06  08:52
  5. 2011. október 6. 19:41997.
    Jó döntés!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (992)
    2011-10-06  15:08
  6. Torolt_felhasznalo_128012
    Torolt_felhasznalo_128012
    2011. október 6. 18:14996.
    Ez elég szomorú. A kezdeteknél rontottad el a dolgot. Ha nem írtad volna le a korodat és azt, hogy három gyereked van, azt hittem volna, Te vagy az anyósom. Olyan mint Te. Ráadásul a férje még külön kasszázik tőle, úgy hogy anyósom kiszolgálja és kiszolgálta mindig is amióta házasok. Anyósom alíg költ magára, mindent megvon magától, holott sokkal többet megengedhetne magának anyagilag még így is. De ha belegondolok, a mai 40-es, 50-es korosztály házas női szinte mind ezt csinálják amit Te is. És sajnos a gyerekeik ezt látták. Az én férjemet művészet volt arra nevelni a kapcsolatunk elejétől, hogy egyenrangúak vagyunk, egyformán vesszük ki a részünket a házimunkákból is. Ez volt ám a produkció! De sikerült. Sok sikert kívánok neked is a továbbiakhoz a családoddal! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (741)
    2011-10-03  15:24
  7. 2011. október 6. 17:40995.

    Okos. Csak átgondoltan és higgadtan. Továbbá: érezzék, h szereted őket, "mindössze" a kizsákmányolás és a semmibe vétel ellen van kifogásod - és ezt a továbbiakban nem fogod eltűrni. 

    Drukkolok Neked-Nektek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (992)
    2011-10-06  15:08
  8. 2011. október 6. 16:38994.
    Ő már nagykorú, Te felnevelted.Pont.Sajnos a lehetőségeink végesek.Itt az ideje megmutatni ő mire képes?!Az idő pedig mindig orvosság, csak legyen elég erőd és türelmed kivárni, hogy megváltozzon a rólad kimondott véleménye!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  9. 2011. október 6. 15:15993.

    ÉLJEN! ÉLJEN!!

     

    Nagyon drukkolok, hogy helyre álljon végre a családi béke és sikerüljön új szabályokat lefektetni! Mondjuk nem lesz kis munka betartatni őket, azt már tényleg következetesen kell majd.

     

    Nem hiszem, hogy a nyílt házasság lenne a megoldás a problémádra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (992)
    2011-10-06  15:08
  10. Torolt_felhasznalo_586479
    Torolt_felhasznalo_586479
    2011. október 6. 15:08992.

    Néha nagyon kiakadok rajta. De 42 éves vagyok, 3 gyerek anyja. Ha lelépnék a családom kiztálni - a lányaim meg a férjem biztos - a kisfiam meg megsínylené.

     

    Lehet, hogy nyílt házasságban kellene élnem, de abból még jó nem sült ki.

     

    Ma utazom vissza a Balatonról. Holnapra úgyis elromlik az idő. Mindenestre megbeszéltem a férjemmel telefonon, hogy szeretném ha leülnénk, előbb kettesben aztán agyerekekkel és átbeszélnénk az egészet.

     

    előzmény:
    Sissi52 (991)
    2011-10-06  10:49
  11. 2011. október 6. 10:49991.
    Neked akartam mondani B. szabadulj mar meg ettol a buntudattol, hogy nem voltal langoloan szerelmes. Na es? Szeretted, azt mondod, ma is szereted. O meg? Szerinted o mit erez irantad, ha meg a nevden sem szolit, cselednek tekint, szavazati jogot sem ad neked, a szexrol ne is beszeljunk, lerendezi magat par perc alatt. Miert nem szolsz, te hol vagy ilyenkor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (950)
    2011-10-05  16:29
  12. 2011. október 6. 10:42990.
    Ahol nincs veszekedes, ott a bomba nagyon melyre el an asva, es sok- sok ido utan egyszer csak nagyot robban, lasd ez topik. Tisztelet itt is termesztesen a kivetelnek. (Van, ahol mindent szepen idejeben meg lehet beszelni, de  nincs olyan, hogy ket ember mindig mindenben ugy tokeletesen egyetert, "mintha szambol vetted volna ki a szot". Vagy lehet, meg ilyen is van.
    előzmény:
    kivi39 (947)
    2011-10-05  15:47
  13. 2011. október 6. 10:34989.

    Azt gondolom, ha mar melyre kell asnunk, hogy B most hozza szoba, hogy nem volt szerelmes a ferjebe. En ugy latom, hogy emiatt ot buntudat gyotri mind a mai napig. Talan itt a problema gyokere, hogy emiatt enged. Szerintem meg, ha nem is volt langoloan szrelmes, de SZERETTE ezt az embert,akkor semmi bunt nem kovetett el. EZt kellene megertenie. De sok ferfival talalkoztam, aki azt nyilatkozta, hogy a mai eszevel soha nem kotne szerelembol hazasagot, megvarna, mig a szerelem lelohad es mi marad, szeretet, vagy semmi, biztos alapokra tenne a parkapcsolatat. Persze, igy magaban santit az otlet, hiszen egy parkapcsolathoz kell a szerelem jo esetben. De ha valaki csupan szereti a masikat, akkor buntudatnak nincs helye.

    Masik dolog, B ferje nem tekinti ot egyenranu partnernek, hazicseledkent kezeli ugy nagyjabol, nonek, akinek nincs szavazati joga, nem nezi felnottnek, akivel legalabb minimum meg lehetne dolgokat vitatni, a hata mogott egymaga dont. Kerdesem, hogy lehet ilyen szituacioban felszabadultan szexelni egy pasival, egy nonek, aki ember es nem birka? Masik kerdesem, mit erez egy ilyen ferfi, aki igy banik a felesegevel? Ez szeretet,vagy mi? Az biztos, hogy nem tisztelet. Es akkor meg B-nek van lelkifurdalasa? Annak, hogy o annak idejen nem volt szerelmes, ma mar nincs jelentosege. Ha szeretik egymast, rendbe kellene hozni a dolgaikat, foleg, hogy a kicsi meg olyan kicsi.

    Erdekes,a kicsi gyerek egeszen mas. Ezt irtam, a nagylany is lehetne mas, de o nem, sot a masik lany sem a jelek szerint. A kicsi fiu segit, a kozepso lany nem segit. Ok meg gyerkek. De a ferj otthon nem segit, meg a nagylany sem, hiszen ok felnottek es otthon a sajat dolgukat vegzik, ahogy az anya, ill feleseg.

     

    előzmény:
    gerbera24 (941)
    2011-10-05  13:29
  14. S.
    S.
    2011. október 6. 10:10988.
    Ha valóban pont így történt, akkor a lány inkább van 14, mint 21 éves szinten.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 6. 10:02987.
    Egy biztos, penz az van ott dogivel. Van mar pasid, aki kivisz? Pl a tengerparton majd ucsoroghetsz fekete lepelbe tekerve. Nem furodhetsz, napozhatsz.
    előzmény:
    Sabirah (967)
    2011-10-05  19:18
  16. 2011. október 6. 09:59986.
    Orvos is csak ferfi beleegyezesevel vizsgalhatja meg. Sajat tapasztalat.
    előzmény:
    hus (965)
    2011-10-05  18:43
  17. 2011. október 6. 09:56985.
    Ezert szidtak itt engem a topikban, eppen egy ferfi, csak nem jelezte, mi a baja velem ezzel. Ja, egy nonek pofa be? Hat en meg mertem, merem mondani, hogy nem.
    előzmény:
    Jyll (961)
    2011-10-05  18:24
  18. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. október 6. 08:52984.

    Szia!

    Elgondolkodtam azon amit  irtal es lehet hogy neked van igazad.

    Talan azert is adtam ezt a tanacsot mert nagyon egyutt erzek a topicinditoval  abban hogy ennyire keves tekintelye van a gyerekek elott amiert a ferj mindig mindent igy rendez le. Valahogyan arra gondoltam hogy ra kell ebreszteni a ferjet hogy ne legyen annyira magabiztos hogy az o szava szent es a felesege meg nem erdekes.

     

    Viszont ha B rendbe akarja hozni az eletuket es nem akar gyokeres valtozast (marmint valast) akkor lehet hogy nem kell megmondani neki a dolgot.

     

    Vegulis ezt akkor is megmondhatja  utolso esetben ha a csaladi eletuk vegkeppen kudarcot vall es a ferje meg mindig nem veszi eszre magat.

     

     

    előzmény:
    gerbera24 (941)
    2011-10-05  13:29
  19. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 5. 23:14983.
    Hűha, nem gondoltam, hogy akad még olyan fiatal férfiú aki akár süt és főz is magára és meg tud köszönni a szüleinek dolgokat! Úgyhogy már csak arra kell vigyázni, hogy olyan "kislányt" találjon (ha még nem talált), aki  mindezt észreveszi és meg is becsüli a fiatalemberben. Mert ez bizony ritkaság. Értékes fiút neveltetek, ahogy az írásodból számomra kitűnik. Bár ezek után azt is valószínűsítem, hogy a hasonlóan értékes lányok körében keresgél és nem a "Milyen kocsid van? Mennyi pénze van a szüleidnek?" - kategóriában.. Szerencsés/-ek vagy/-tok az egyetlen gyermekkel :) És ő is veletek. A túlaggódás természetes, de gondolom azért megbíztok benne annyira, hogy kialakult a helyes értékítélete. Mégegyszer: hajrá! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117030 (982)
    2011-10-05  22:20
  20. Torolt_felhasznalo_117030
    Torolt_felhasznalo_117030
    2011. október 5. 22:20982.

    Igen én is így látom ....

     egyetemista, és készül párhuzamosan egy másikra ... jó képességű, szorgalmas, de életre való "kölyök", süt-főz magára, szinte tényleg önálló étetet él. Egyedüli gyermekünk, aki nem él vissza a lehetőségeinkkel. Számunkra mint szülők elsődleges a jó tanulás, ösztöndíj, aztán ha nem fog menni mást kell kitalálnunk ....

     

    Jó látni, és érezni, mikor amit adunk , mint szülők nem hálátlanul kapjuk vissza, hogy: kösz anya, apa. Mikor láthatjuk, hogy a szerény hétköznapok eredménye egy jó vizsga, és boldog tőle mindenki!!!

    Nekem mint túlaggódó anyának ennél most több nem is kell! 

    Viszont azt is tudom, hogy bármi rosszabbra fordulna a helyzetünk, biztosan tudná, hogy mit kell tennie - mint ahogy azt Te is tetted!

     

    Jó pár napja nem olvasom már el az összes hozzászólást, mert nagyon megosztott lett a vélemény, de mikor ilyet olvasok, mint amit Te/Ti írtok tudom, hogy nem hiába lesz az az fajta "áldozat" amit érte/értetek teszünk!

     

    Köszönöm a biztatást, igyekszünk - közösen, mint ahogy eddig is tettük!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (979)
    2011-10-05  21:57
  21. 2011. október 5. 22:17981.

    Az még elszomorítóbb, hogy minden társadalomban rendre kitermelődnek azok az emberek, akik olyan felvilágosultnak tartják magukat, hogy az eszüket nem használva, a legkevésbé sem fanatikus módon azonosulnak a média által szándékosan ellenpropagandált bizonyos népcsoportok elleni hadjárattal.

     

    Tudod én egy olyan országban élek, ahol rengeteg náció él együtt. A lakosság fele külföldi. Itt nem az a divat, hogy kritizálják vagy erőszakkal rákényszerítsék a "vendégekre" az anyaország kultúráját és szokásait, hanem az, hogy próbálnak tanulni a másikéból és gazdagodni a másból, valamint nem hírdetik fennhangon, hogy a másik rosszul/igazságtalanul/diszkriminative csinálja, amit csinál. Sajnos Magyarország és a magyar emberek ettől fényévekre vannak. Csak a saját hülyeségüket szajkózzák, de azt rendesen. Persze csöppet sem fanatikus módon....

     

    Elmondom még egyszer, mert úgy látom, hogy szövegértési problémáid vannak: a muzulmán vallás és kultúra NAGYON más, mint az európai, az amerikai, a zsidó, a hindu stb. Ez viszont nem jelenti azt, hogy rosszabb, csak MÁS. Bizonyos népcsoportoknak az az érdekük, hogy negatívan propagálják őket és - amint a mellékelt ábra mutatja - ez sikerül is nekik. Nyilván ők sem makulátlanok, de egy csöppet sem rosszabbak mint bárki más.

      

    Egyébként meg örülök, hogy a szaudi király ilyen haladó eszméket vall, annak meg különösen, hogy minden információt Szaud-Arábiáról első kézből szereztél meg. Legalábbis erre utal, hogy ilyen járatos vagy az ottani helyzetet illetően.

    előzmény:
    Jyll (977)
    2011-10-05  21:37
  22. 2011. október 5. 22:16980.

     

    tokeletesen egyetertek!

    előzmény:
    Jyll (977)
    2011-10-05  21:37
  23. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 5. 21:57979.

    Köszönöm szépen, kedves tőled. Gondolom édesanyaként olvasva találtad kicsit szívszorítónak a történetem, de igazából tényleg hálás vagyok, hogy így alakult, mert nagyon jó időket éltem meg. Úgy az egyetemen, mint a nyári munkák alkalmával. Igazán felhőtlen, de ugyanakkor a felnőttes felelősségvállalásba erősen belekóstoló fiatalként. És úgy érzem, sőt, úgy látom, hogy jóval talpraesettebb lettem ahhoz a barátnőmhöz képest, akinek mindent a csinos popója alá tettek a szülei. Nyilván szeretetből tették és azért, mert meg is tehették. De a lány a mai napig is számtalan téren alkalmatlan a felnőtt életre. Semmit nem kellett magának csinálnia vagy előteremtenie. Sosem tanulta meg, sosem hagyták neki,hogy megtanulja. Elhiszem, hogy szülői szeretetből jót akartak/-nak, de nem jót tesznek ezzel. Most, hogy elkerült a szülőktől a lány, kapcsolatfüggő és mindent a párja intéz..

    Ugyanakkor olyat is látok a környezetemben, nem is egyet, hogy jócskán megtehetné a szülő, hogy mindent a gyerek alá pakoljon (lakás, autó, utazás), mégsem teszi. Előbb bizonyítani kell. Autót akarsz? Amíg suliba jársz, nem kell az neked. Majd ha meg lesz a diplomád  akkor kapsz, mert a legtöbb munkához már kell. Külföldre mennél utazni? Segítesz kimeszelni a házat. Egyszóval: dolgozz meg érte. Szerintem ez tök rendben van. Ez a gyerek is megtanulta becsülni a dolgait, nem beszélve a szülőjéről, akihez nem rohan félóránként, hogy ez kéne meg az kéne ész nélkül. Hanem elővezeti, hogy jó lenne ez meg az, szerinted hogy juthatnék hozzá? Azóta ő is ezt adja tovább a saját gyerekeinek.

     

    Sok sikert a fiadnak az iskolához (3ad éves, de nem írtad hol. Felsőoktatás?) és az élethez :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_117030 (975)
    2011-10-05  21:11
  24. 2011. október 5. 21:51978.
    Teljesen igazad van. Én saját magamon érzem, h milyen jót tett gimnazista koromban a gürizős-talpalós 10 órás nyári munka. Valahogy jobban megtanulja becsülni az ember azt, amit kap és amije van.
    előzmény:
    czege (976)
    2011-10-05  21:35
  25. 2011. október 5. 21:37977.

    Nem jelenti azt, hogy rosszabb a nők helyzete, hogy nem vezethetnek pl. autót, hogy nem mehetnek az utcára (a külföldi nők sem) férfirokon nélkül, és meg sem műttethetik magukat szintén férfirokon beleegyezése nélkül? És még folytathatnám az alapvető emberi jogok hiányát, ami ott a nőket nem illeti meg. Az előszobájában sincs annak Szaud-Arábia, ami a "Napnyugati országokban" már természetes. Nem véletlen a modernizáció emlegetése, mert a szaudi király veled ellentétben tudja, hogy megérett már az idő a változtatásra, a nőelnyomás legalább lazítására.

     

    A szaudi általános nőelnyomást összemosni a Napnyugati országokban élő bizonyos női csoportok helyzetével úgy, hogy Szaud-Arábiában még az előszobájában sincsenek annak, ami pl. hazánkban is már megvalósult, gyakorlatban is működik, ha nem is mindig úgy, ahogy kellene, olyan vallási fanatikusok szokták megtenni, akik nem látják a fától az erdőt. Volt szerencsém nem egy ilyen "hölgyhöz", akik többek között a gyermeklányok clitoriszának kimetszése mellett is lelkesen tudtak "érvelni".

     

    Elszomorító, hogy minden korban és minden társadalomban rendre "kitermelődnek"  az embert nemi/vallási/életkori stb. alapon negatívan megkülönböztető, és/vagy emberellenes cselekedeteket kisebbítő, és/vagy ezeknek lelkesen tapsoló, és/vagy önként borzalmakat végrehajtó (vallási fanatikus) eszementjei. Ezen személyek az áltudományos maszlagtól kezdve a "kultúrára", Istenre/Allahra stb. hivatkoznak. Na ez a gáz, és a jó ég mentsen meg minden jóérzésű, rendes embert attól a mételytől, amit magukban hordoznak, és amit nem szégyellnek terjeszteni is.

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (974)
    2011-10-05  20:43

Címlap

top