Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

DOLCE VITA

Torolt_felhasznalo_199772
Torolt_felhasznalo_199772
Létrehozva: 2006. június 9. 15:57

Mit szólnátok egy kellemes csevegéshez?
Beszélgessünk a mindennapi életünkről, cseréljük ki egymás közt a már kipróbált és bevált receptjeinket, sok-sok képpel körítve, vagy csak számoljunk be egymásnak a napunkról, az élményeinkről, a családunkról.
Mindenkit szeretettel várunk.

  1. 2007. december 31. 11:3910301.
    Sziasztok Lányok !

    Most csak egy gyors beköszönés erejéig jöttem (már megint ).
    Nagyon jó bulizást kivánok mindenkinek és nagyon-nagyon boldog, sikeres 2008-as évet, jó egészséget és persze nagyon jó recepteket!
    A betegeknek gyógyulást és sok puszit mindenkinek !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. december 31. 11:2810300.
    Késszen vannak a malackák.

    Sajna a közeli kép életlen,....én fényképeztem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2007. december 31. 10:5210299.

    Sziasztok!

    Köszönöm mindenkinek! Szegény nagyim 80éves volt, és már nagyon rossz volt az egészsége, és már alig látott.   Azt hiszem job ez így neki, mert már csak szenvedett.

    Klári - szenzációsak ezek a fogadalmak!!  sose szoktam, de most nagyon el kell gondolkodjak rajta!!!  

    Erika - nagyon jól néz ki a salid - jó ötlet így kehelyben tálalni!

    Vicus - de jö ötlet a krumpli leves, már nagyon régen nem ettem. És a pala is guszta!

    sherpa - szép volt az asztalod!

    Tegnap előtt csirkés-zöldséges pitét gyártottam. Ma lesz közkívánatra pizza, túrófelfújt (barátnőm mindig túrósat kér tőlem), guacamole, kis falatkák mozarrela-olivabigyó-paradicsom. A többit még meglátjuk!

    Most rohanok, BÚÉK mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. december 31. 09:0210298.
    Szia Klári!!
    Én már jobban vagyok,bár még mindig köhögök.
    Reggel a piacon,szép malackarajt kaptam.
    Megvettem a káposztát is levesnek.

    Lencsét is főzök,mert én nagyon szeretem.
    Már sülnek a sütimalacok,kiváncsi leszek milyenek lesznek.
    Nagyon jók a fogadalmak!
    Látod a vendégünknek is tetszik!
    előzmény:
    latsia (10296)
    2007-12-31  08:15
  5. 2007. december 31. 08:1610297.
    előzmény:
    latsia (10296)
    2007-12-31  08:15
  6. 2007. december 31. 08:1510296.
    Sziasztok Lányok!

    Jó készülődést Mindenkinek estére!
    Nálunk nagyon jól sikerült a tegnapi vendégség, a férjem volt a kóstoló, mert én semmilyen ízt nem érzek /a legjobbkor /, úgyhogy miatta lettek jók a kaják!
    Továbbra is beteg mindenki, csak szerencsére Anyum nem!

    Később visszaolvasok, csak most össze kell írnom amiket még meg kell vennem estére.

    Addig is hoztam egy pár újévi fogadalmat, csak hogy megkönnyítsem a dolgotokat!

    1. Igenis meg fogok hízni.
    2. Abbahagyom a testedzést, úgyis csak időpocsékolás.
    3. Minden eddiginél jobban fogok halogatni minél több dolgot.
    4. És többet is fogok inni.
    5. Sőt, dohányozni is többet fogok. Ha eddig nem tettem, rászokom.
    6. Sokkal kevesebbet fogok olvasni.
    7. Többet fogok tévézni, úgyis egy csomó jó műsorról már lemaradtam.
    8. Sokkal több időt fogok a munkahelyemen tölteni.
    9. Temérdek pénzt fogok elkölteni nőre/ruhára.
    10. Nagyon fontos kultúrtörténeti jelentőségű helyekre látogatok el szabadságom alatt, például megnézem, hol élnek Berényiék barátok közt.
    11. Nem viszek magammal otthonról ebédet, inkább hozatok valamit az irodába.
    12. Nem áldozok időt és pénzt jótékony célokra.
    13.
    14. Elkezdek hinni a babonákban.
    15. Sötét fóliát teszek a kocsi ablakaira, szőrmét a kormányra és gettódöngető hagosítóberendezést az autórádióhoz.
    16. Monoton hangon fogok beszélni, lehetőleg egyszótagú szavakat használva.
    17. Csak két számmal kisebb farmert fogok hordani.
    18. Visszahozom a diszkókorszakot.
    előzmény:
    eva0812 (10295)
    2007-12-31  06:42
  7. 2007. december 31. 06:4210295.
    Szia Rágica!!!

    Én ezt a lencse levest főzöm meg.

    Lencseleves
    25 dkg lencse, 15 dkg gyökér, 15 dkg sárgarépa, 3-4 gerezd fokhagyma, 1 ek zsír, 3 dkg liszt, jó késhegynyi pirospaprika, só, cukor, ecet, 1 babérlevél.
    A csipetkéhez: 10 deka liszt és egy tojás, valamint pici só.
    Előző este beáztatom a kiválogatott lencsét. Másnap 2 liter sós vízben felteszem főni a lencsét és a megtisztított gyökeret, valamint a sárgarépát és a babérlevelet.
    A lisztből, tojásból és pici sóból csipetkét gyúrok és belecsipkedem a levesbe. A zsírból, lisztből, fokhagymából a pirospaprikával rántást készítek és berántom vele a levest. A csipetke megpuhulásáig (kb 10 perc) főzöm még a levest, cukorral, ecettel ízesítem, majd tálalom.
    Füstölt kolbászt, vagy más füstölt húst is főzhetek bele. Jöhet mellé ecet, tejföl, erőspaprika és puha kenyér.

    Gyere csak sűrübben,nem kell foglalkozni az irigyekkel!!!
    előzmény:
    rágica (10289)
    2007-12-30  20:24
  8. 2007. december 31. 06:2410294.
    Ágikám szia !!!

    Én is kivánok neked,nagyon boldog,békés Új Esztendőt!!!!
    Éva
    előzmény:
    micheleke (10291)
    2007-12-31  05:44
  9. 2007. december 31. 06:2310293.
    Jó reggelt,pedig még nem is ittam!!
    előzmény:
    eva0812 (10292)
    2007-12-31  06:22
  10. 2007. december 31. 06:2210292.
    Sziasztok Jó rggelt az év utolsó napján!!!
    Indulok a piacra,malacot venni.
    Prosecco szia !
    Gyönyörűek lettek a malacok.
    Már én is kikészitettem a hozzávalókat,délelőtt megsütöm.
    Nagyon jó ötlet a köménymag.
    előzmény:
    prosecco (10290)
    2007-12-31  01:02
  11. 2007. december 31. 05:4410291.

     Aranyos Dolces tunderkek,

         Kivanok mindannyiotoknak nagyon boldog, bekes, szeretetben gazdag  Ujesztendot!

                        szeretettel:Agi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199772 (1)
    2006-06-09  15:57
  12. 2007. december 31. 01:0210290.

    Sziasztok!

    Most üt meg a guta! Visszaolvastam jó messzire,hogy Mindenkihez hozzá tudjak szólni és képben legyek.Megirtam egy hosszú levelet,volt még kereken 6 karakterem és ekkor az egész levél elszállt.

    Mostmár se idöm,se energiám másikat irni. Ezért kivánok ezúton minden kedves DOLCE VITÀSNAK :


    NAGYON  BOLDOG,SZERENCSÉS,EREDMÉNYEKBEN GAZDAG

    ÚJ  ESZTENDÖT !!!           B     U     É      K     !
    ! !

    Bort,búzát,békességet, sötétségben fényességet.
    Ùj esztendö újat hozzon,régi jótól meg ne fosszon.
    Ki barát volt az maradjon,ki elindult az haladjon.

    U.i.:-Megsütöttem a Klári-féle parmezános kekszet.Nagyon finom lett.Ime....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. december 30. 20:2410289.
    Sziasztok!
    Szép estét Mindenkinek!
    Szerettem volna az elmúlt időben többször is jönni, de valahogy nincs kedvem! Ha kinyitom a lapot, mindig valami rossz érzés fog el, vajon mit kell olvasnom?!
    Örülök, hogy Ti azért kitartóak vagytok.
    Holnap lencselevest szeretnék főzni. (Kissé pironkodva vallom be, hogy még sosem főztem! ) Kérnék Tőletek kipróbált receptet! A lencsét már beáztattam. Persze az "kikötés" lenne, hogy ne legyen finom füstölt húsos, mert van egy vegetáriánus gyermek is a barátnővel együtt.
    További szép estét és napot kívánok !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2007. december 30. 19:2910288.
    OKÉ!
    Remélem,holnap lesz kedvem.
    Ma már én sem csinálok semmit.
    Béla levágta,én befestettem a hajam.
    Legalább,ez meg van már.
    előzmény:
    alchri (10286)
    2007-12-30  19:15
  15. 2007. december 30. 19:2110287.
    még egy tipp, legközelebb friss salátát használjál és gusztusosabb lesz az egész.
    előzmény:
    alchri (10286)
    2007-12-30  19:15
  16. 2007. december 30. 19:1510286.

    Szép estét Lányok!

    Lili, ügyes a párod, hogy segített, különben tényleg nem lehet egyszerre sokat megsütni mert hamar megkeményszik a tészta. Nekem a múltkor, abból az adagból amit beírtam, több is lett mint 12. Ma már nem állok neki, hogy holnap sikerül-e párat sütnöm, nem tudom.

    Posecco, szuperül hangzik a recept, köszönöm! BUÉK Nektek!!!

    Évi, majd mutasd meg a malackákat, ügyes vagy, hogy ilyesmire vállalkozol !

    Szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. december 30. 15:5510285.
    Szia Lilikém!

    Én sósat szeretnék sütni,a malackákból.
    Sós sajtos tésztáját.
    25 dkg liszt,25 dkg margarin,25 dkg túró,pici élesztó.
    Összegyúrom,pohárral kiszaggatom a fejét,fülét, orrát, sütis fórumon már sütöttek, édes malacokat,megpróbálom én is sósan.
    Úgy is szeretnék sajtos rudat sütni,ugyan ebből a tésztából.
    előzmény:
    litita (10280)
    2007-12-30  15:19
  18. 2007. december 30. 15:5010284.

    Igen, a mandulás receptet, mert féltem, hogy a nálad levő mennyiségek nekem nem elegek, de hát persze maradt egy csomó tészta, azt odaadtam az unokahugomnak, ő majd csinál a holnapi vendégeknek (meg a két db sütőpapirt is odaadtam, amire a körök vannak rajzolva, én két tepsit tettem be felváltva). Hát mogyoróm persze nem volt, volt egy pici darált dió, azt tettem be.

    De jól néz ki ez a citromtorta! Meg fogom én is egyszer csinálni.

    Nagyon szép helyen jártattok. A gyerekek nagyon kedvesek, jó rájuk nézni.

     

    előzmény:
    alchri (10281)
    2007-12-30  15:40
  19. 2007. december 30. 15:4710283.
    Még pár kép.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. december 30. 15:4410282.

     

    Sziasztok,

    még nem volt idöm visszaolvasni,de ma este talán sikerül.

    Most csak egy szilveszteri lencsevariációt irok be,hátha megtetszik valakinek. A  TV-fözöcskében láttam,nagyon dicsérték a kostolgatók és nagyon jól is nézett ki. Megcsinálom én is holnapra.

    Lencse curryhabbal és bélszinnel /4 személyre

    Lencséhez:16 dkg piros lencse(még szebb 2 fajtából),só,1 kicsi hagyma,2 babérlevél,2 szegfübors,-esetleg kis barnitott vaj.

    Curryhabhoz: 750 ml zöldséglé,1 ek.tejszin,1 cikk fokhagyma,1 szelet friss gyömbér,1 kk.curry (mild),1 dkg vaj,só,csipös paprika.

    A lencsét sós vizben a szegfüszeggel megspékelt hagymával és a babérlevéllel nem egészen puhára fözzük,majd szitán leszürjük a levét.Esetleg tálalás elött lehet barnitott vajon megmelegiteni.

    A zöldséglevet a tejszinnel,fokhagymával,gyömbérrel, és curryvel felforrósitjuk,hozzáadjuk a vajat és a botmixerrel habosra pürésitjük.Ha szükséges,kicsit utánasózni,csipösözni.

    A bélszint (ha van bárány) sóval, borssal olivaolajon megsütjük és srégen kb.2 cm-es darabokra szeleteljük.

    A lencsét melegitett tányérokon elosztani,köré a curryhabot és a lencse tetejére a husit.

    Most fözöm a kocsonyát és a hidegtálhoz valókat holnapra.

    Virtuálisan küldök egy szerencsesütit a kritizálós vendégünknek,direkt neki szóló üzenettel: 
    "Az irigység a legnyiltabb formája az elismerésnek."
    "A szánalmat megkapjuk ajándékba,de az irigységet ki kell érdemelni." 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. december 30. 15:4010281.

    Lili, ezek szuperek lettek . A mandulás receptet sütötted meg, ugye? Mi csak tulajdonképen viszonozzuk azt a rendkívül kedves vendéglátást és gondoskodást, amit Chri kapott összel 2 hétig Dalmáéknál . Meg egy ilyen pozitív beállitottságú emberkével minden együtt töltött perc élmény, komolyan mondom, töle csak tanulni lehet, tüneményes egy kis nöszemély .

    Délelött a  gyerekek végül csak felmentek a tévétorony tetejére mert jobb lett az idö. Most az operában ülnek és a Jancsi és Juliska operát nézik meg, amiben 10-15 éve a gyerekeink is énekeltek.

    Dalmától megkaptam a képeit, mutatok párat, a musical színházban fotózott , na meg a csokimousseról is ö készített képet.

    Citromos sütemény / alchri:

    3 tojás, 20 deka barnacukor, 11 deka vaj, 20 deka liszt, 1 zacskó sütöpor, 2 citrom reszelt héja, fél citrom leve, csipet só

    A mázhoz: 1 citrom leve, 20 deka porcukor

    A tojásokat a cukorral habosra kevertem, majd hozzáadtam a vajat. Pár percig együtt kevertem. Utána a sütöporral elkevert lisztet szórtam bele, a csipet sót, majd a 2 citrom reszelt héját és a fél citrom levét. Jól összekevertem és kizsírozott, lisztezett kerek csatos formában, 180 fokon, 30 percig sütöttem. Még melegen bevontam a mázzal. Máz: a 20 deka porcukrot a citromlével fényesre kevertem.

    Kellemes délutánt még!

    előzmény:
    litita (10279)
    2007-12-30  14:32
  22. 2007. december 30. 15:1910280.

     

    Évike, Neked még nem válaszoltam a multkor. Nem vettem sajtos rúdakat, mert nem láttam (ezek szerint mégsem volt elég nekem az az egy óra, amit ott töltöttem), de másnap ment az unokahugom és mondtam neki, hogy van ílyen, hát most hozott nekem, pedig nem is magamnak kértem, csak felhivtam a figyelmét, mert hozzá is vendégek jönnek szilveszterre (meg hozzám se). Majd megkostoljuk. A dunakeszi piacra ritkán megyünk, inkább az újpestire szoktunk. Disznóságokat most már jó pár éve nem eszünk, el is szoktunk tőle (legfeljebb sonka, szalámi, felvágott, virsli meg ilyasmi), ezért nem is kérem el annak a szuper hentesnek a címét.

    Sherpa-Andi, nagyon jó nézni ezeket a karácsonyi ünnepi képeket, köszönjük szépen.

    Évike, nem szeretnék minden ötletet lenyulni, de megmondanád, hogy csinálod ezeket a malackákat, hátha nekem ehhez is megjön még ma a kedvem?

    Erika, jöttek a gyerekek reggelire? Mert ha nem, nekem az ott jó lesz holnap reggelire is. Főleg ha adsz hozzá abból a finom mozarella-paradicsom salátából is. El tudom képzelni, miket fog Dalma otthon mesélni, milyen kényeztetésben volt része.

    Vica, ez a nagyon egyszerü ebédetek nálunk nagyon bejönne. Nagyon aranyosak ezek a malacsütik, nagyon gondolkodóba ejtettél. Még jó, hogy nem tudok németül, de még lehet, hogy bevetem a férjemet a cél érdekében
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2007. december 30. 14:3210279.

    Sziasztok.

    Kisültek a szerencsesütijeim, megkostoltam, az ízük is nagyon jó. Négyesével raktam a tepsibe és férjemmel együtt hajtogattuk és rakosgattuk bele a cetligurigákat. Tényleg gyorsan kellett dolgozni, már azért is, mert nagyon forró volt a süti. Remélem lesz sikere.

    Közben megcsináltam az ebédet és megebédeltünk, brassói volt, amihez átsütöttem a maradék héjában főtt krumplit. Csalamádéval eettük.

    Most felteszem a képeket és visszaolvasom a mai napot, mert eddig még nem volt időm.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. december 30. 14:0010278.

    Sziasztok!

    Andi! Köszönet a karácsonyi képekért, s hogy általuk kicsit mi is vendégek lehettünk nálad...én szívesen mentem volna személyesen is 

    Éva! Nagyon kellemes szilveszterezést kívánok nektek, ahogy olvasom vigyázol rá, hogy nasi nélkül ne maradjatok 

    Klári! Mindenképpen beszámolok majd, csak képeket nem fogok hozni...nem merem elvinni, félek, hogy baja esik  Valahol láttam malacka süti receptet, csak nem tudom hol...na megtaláltam (ha jól emlékszem tudsz németül):
    http://www.bastel-elfe.de/modules.php?name=News&file=article&sid=4107
    A recept hozzá: http://www.bastel-elfe.de/modules.php?name=Rezeptdatenbank&action=viewrecipe&recipeid=735

    Ma nagyon egyszerű ebédet főztem, burgonya levest és almás palacsintát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10266)
    2007-12-29  21:18
  25. 2007. december 30. 11:4710277.

    Szeretettel küldöm Nektek ezt a gyönyörü dalt ! Napok óta ezt hallgatom egy cd-röl, Chri énekelt nemrég egy gyerekkórussal Svájcban és fel is vették cd-re.

    Többek között ez a dal is rajta van, nem tudom láttátok-e a "Kóristafiú" cimü filmet, ott hallottam elöször.

    Gyönyörüen énekel ez kis "kölyök" ezen a youtube felvételen, szerintem nincsen szebb egy csengö, kristálytiszta fiúhangnál  .

    ördögüzö, üdv a körünkben, gyere máskor is, férfiú még úgysincs a közöttünk !

    KELLEMES ZENEHALLGATÁST!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  26. Torolt_felhasznalo_162317
    Torolt_felhasznalo_162317
    2007. december 30. 11:1810276.
    Eddig nem nagyon értettem, hogy mit keresnek a Dolce Vita topic fórumozói a Moderátor topicban. Most olvastam mogyórocska beírásait, és nagyon megnevettetett. Ne foglalkozzatok vele, a képek alapján úgy ítélem, nagyon szépen süttök-főztök, ízlésemben bátran megbízhattok. Én fele ennyire sem vagyok képes.
    Nagyon boldog új esztendőt és kipróbálandó új ízeket kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  27. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. december 30. 09:5210275.
    Tudod, ez az organza nagyon hasznos ám!  A barna-narancs abroszt tavaly varratta Lili nekem. Tavaly középen volt az adventi koszorú és a viasz ráfolyt a terítőre. Vasalóval megpróbáltam kiszedni, de a folt benne maradt... Idén az organza nagyon jó szolgálatot tett! 
    előzmény:
    alchri (10274)
    2007-12-30  09:24
  28. 2007. december 30. 09:2410274.

    Nagyon szép! Az angyalka meg cuki! Látom Te is organzával terítettél !

    Gorgonzola isteni finom, imádom én is! Próbáld meg a datolyát azzal tölteni! Tavaly csináltam Szilveszterre hasonlót, akkor zöldfüszeres krémsajttal töltöttem meg, de most jött az ötlet a Gorgonzolával, nem lehet rossz !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10273)
    2007-12-30  09:16
  29. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. december 30. 09:1610273.

    Hűűű Erikám!!!

    Én is jövök reggelire! De, ha nem érek oda, akkor mindjárt eszem egy friss zsemlét Gorgonzola-val. A nyári olaszországi nyaralás óta vagyog megveszve érte, a lányom meg a Mortedellát imádja! Most voltam boltban és hoztam mindkettőt! Akarok sütni valami sósat holnap, de még nem tudom mit...  Viszont még egy-két kép a karácsonyról! 

    előzmény:
    alchri (10272)
    2007-12-30  09:06
  30. 2007. december 30. 09:0610272.

    Sziasztok!

    Andi, nagyon szép volt a terítésed, meleg, hangulatos színekkel díszitetted a fát is és az asztalt is! Csodaszép tortákat sütöttél! Szép, élénk színü lepedöket kaptál a székekre !

    Évi, hú, Ti malacot esztek ! Szerettem volna én is venni, de férjem elsején mindenáron Brassóit enne, jó sok fokhagymával .

    Klári, jobban vagy már? Szép ez a részlet amit bemásoltál!

    A gyerekek tegnap délután az állatkertben voltak, de ilyenkor télen kicsit csalódás, mert az állatok bent vannak és az nem olyan szép és látványos, mint amikor a szabadban legelésznek. A pálmaház az viszont ilyenkor is gyönyörü.

    Ma a tévétoronyba szerettek volna felmenni, de nem érdemes, mert borús az idö, nem látni semmit.

    Délutánra bejelentkeztek kedves,magyar barátaink, akik már ismerik Dalmát is, a nyár végi nagy szülinapi buliról, ahová hivatalosak voltunk a Margitszigeten. Sütök egy citromos sütit, meg nagy adag párizsisalátát készítek, hátha ök is velünk esznek.

    Kellemes vasárnapot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. 2007. december 30. 08:2210271.
    Szia Klárikám!

    Én csak jókat nevetek,a hülye beszólásokon.
    Szegény,biztos nagyon egyedül van,önbizalma semmi!! OOOOOOOOOOO
    A fogorvos,jövőre,menint drágább lesz!!
    Azt hiszem,neki már mindegy!!!
    előzmény:
    latsia (10269)
    2007-12-30  07:44
  32. 2007. december 30. 07:4610270.
    Évikém szia!

    Korhelyleves nálunk is kötelező! És tk. kár is, hogy csak ilyenkor főzzük...
    Sütimalacot én is tervezek, láttam egy olyat, ami 1 nagy, csak ott felejtettem az újságot így asszem több kicsike lesz
    Kérdés megtartja-e majd a formáját sütés után?
    előzmény:
    eva0812 (10268)
    2007-12-30  07:34
  33. 2007. december 30. 07:4410269.
    Sziasztok szép napot Mindenkinek!

    Látom már mindenki készülődik az Óév búcsúztatására, én is lassan kivándorolok a konyhámba Igaz, nekem még a mai vendégségre vannak teendőim, egy kis Gulyásleves, Sültcsirke, Gulyáskrémes spagi elkészítése várat magára, na meg valami édesség.....

    Vica, jó nagy buliba mentek, érezzétek jól magatokat, aztán mesélj!

    Andi, finomakat készítettél, és nagyon szép a terítésed, igazán elegáns és hangulatos!

    Lányok, ezt a szerencsesütit én nem is ismertem, és tök jó! Lementettem a receptet én is!
    Itt Újévre sütünk Vasilopita-t, abba sütünk bele egy pénzérmét és aki megtalálja, az nagyon szerencsés lesz....különösen ha nem harap rá


    A dilissel ne foglalkozzatok, az utolsókat rúgja, nemsokára megváltozik az NLC fórumozás és akkor már nem oszthatja az okosságait sem itt, sem a többi topikon, ahová bejár
    Addig meg csak nevessetek rajta, ahogy már mindenki teszi, aki meglátja!

    Kellemes készülődést kívánok Mindenkinek ezzel a kis részlettel:

    "Már csak néhány nap és az évnek vége,
    Az elmúlt napokat tegyük el emlékbe.
    Trombitaszó harsan, durran a sok pezsgő,
    Hóként hull fejünkre a konfetti eső.
    Vidáman és reménykedve várjuk az Új Évet,
    Én is kívánok hát Neked mindenféle szépet.
    Kívánom, hogy legyen örömöd végtelen,
    A szeretet, mi körül vesz, az legyen önzetlen.
    2008-ban ezer áldás érjen,
    Öröm és szerencse utadon kísérjen.
    Bú és a bánat messzire kerüljön,
    Gondolatod, vágyad, álmod teljesüljön.
    Szilveszterkor nem kívánok Neked egyebet,
    Lépteidet kísérje óvó szeretet.
    Költözzön szívedbe béke, a lelkedbe nyugalom,
    Légy boldog a következő 365 napon."
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  34. 2007. december 30. 07:3410268.
    Sziasztok,jó reggelt mindenkinek!
    Én ma is dolgozm,itthon,délig.
    Utána,hajvágás,festés lesz.

    Még mindig van a töltöttkáposztából,kicsit még pihentetjük.
    Ma tejszines gombás tésztát főzök.
    Azt hiszem én túrós tésztát fogok enni.
    Süti malackákat szeretnék ma még sütni.
    Holnap egy közeli étteremben szilveszterezünk.A mi társaságunk 10 főböl áll.
    Szeretném őket meglepni egy-egy sütikével.
    Valami sósat is sütök,mindenki visz egy kis rágcsálni valót.
    Holnap reggel,irány a piac,malachúst és káposztát szeretnék még venni.
    Korhely leves 1-én nálunk, kötelező.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  35. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. december 29. 21:2110267.
    Még képek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. december 29. 21:1810266.

    Sziasztok Kislányok!

    Visszakaptam a gépemet! Bár még minden máshol van rajta, meg sok minden másképp funkcionál, azért megpróbálok képeket mutatni a karácsonyunkról!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2007. december 29. 20:2910265.
    Lili! Egy 600 négyzetméteres háromszintes házban leszünk, amit ilyen fajta házibulikhoz lehet bérbe venni. A képek alapján nagyon klassz és direk bulizásra van kialakítva...kiváncsi leszek. Természetesen majd beszámolok, hogy milyen volt. Fotókat nem merek ígérni, mert mixer fiú is lesz, és ugyan nem vagyok alkohol rajongó, de a koktélokat kedvelem  
    előzmény:
    litita (10263)
    2007-12-29  20:00
  38. 2007. december 29. 20:0310264.
    Én kinyomtattam nagy vastag betükkel, hogy ne keljen mindenkinek azonnal a szemüvegét keresni, vékony csíkokra vágom, feltekerem és úgy próbálom majd betenni a sütibe.
    előzmény:
    alchri (10262)
    2007-12-29  19:56
  39. 2007. december 29. 20:0010263.
    Micsoda??? Nyolcvanan? A sportcsarnokban rendezitek? Mert nem tudok elképzelni egy olyan lakást, ahol ennyi ember kényelmesen (vagy nem kényelmesen) elférne.
    előzmény:
    KicsiVica (10260)
    2007-12-29  19:49
  40. 2007. december 29. 19:5610262.

      Lili, ezek nagyon jók ! Ezekböl válogatok én is valamit, köszi . Te kinyomtatod vagy kézzel írod?

    Vica, gyuszták ezek a sajtos krokettek ! Hát 80 embernek ne is gyártsál kekszet !

     

    előzmény:
    litita (10258)
    2007-12-29  19:22
  41. 2007. december 29. 19:5510261.
    Kösz, most már lementettem az utmutatást és ha aktuális lesz, megpróbálom én is (ha megtalálom az utmutatást).
    előzmény:
    alchri (10259)
    2007-12-29  19:36
  42. 2007. december 29. 19:4910260.

    Sziasztok!

    Végülis sajtos kroketett készítettem vacsorára.

    Annyira csábítotok ezzel a szerencse sütivel. De nem vállalom be, mert nagyon sokan leszünk szilveszterkor...ha jól tudom 80-an, ennyi főre nem szeretnék gyártani  De legközelebb valami családi eseményre összedobom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  43. 2007. december 29. 19:3610259.

    Küldd el Lili, kiváncsi vagyok !

    Úgy másolod be, hogy beírod pl. azt, hogy ITT nézzétek meg. Tehát nagy betükkel, vagy vastag betüvel emeled ki, amit megszeretnél mutatni.

    Utána a bizonyos oldalt, mint most pl. a citatum oldalát bejelölöd, másolod, majd az ITT szót is bejelölöd. Utána felül a link szóra kattintasz, kinyilik a kis ablak és az URL sávba bemásolod a citatum linkjét, de elötte ezt a http:// beírást kitörlöd.

    Utána ok. Elvileg sikerülnie kell .

    SOK SIKERT!

    előzmény:
    litita (10258)
    2007-12-29  19:22
  44. 2007. december 29. 19:2210258.

    Nagyon szépen köszönöm. Kész. Eldöntöttem, holnap megcsinálom (eddig még hezitáltam). Az idézeteket innen válogattam

    http://www.citatum.hu/kategoria/Humor/

    Erröl jút eszembe, hogy elfelejtettem, hogy is kell azt csinálni, hogy pl. az innen szóra megnyiljon az az oldal. Ti ezt olyan jól csináljátok, egyszer régen már nekem is sikerült, de azóta elfelejtettem, hogy csináltam.

    Ha gondolod, szivesen elküldöm Neked priviben azt a 13-at, amit én kiválasztottam.

    előzmény:
    alchri (10257)
    2007-12-29  19:06
  45. 2007. december 29. 19:0610257.
    Lili, itt van pár kép a készítéséröl is:
    előzmény:
    litita (10255)
    2007-12-29  18:37
  46. 2007. december 29. 18:3910256.
     Meg! Egész finom, legalábbis nekünk ízlett . Tudod mit? Én is sütök párat meglepetésnek Szilveszterre!
    előzmény:
    litita (10255)
    2007-12-29  18:37
  47. 2007. december 29. 18:3710255.

    Erika, Évike, köszönöm szépen, nagyon aranyosak, segitőkészek vagytok. Jó köztetek lenni!

    Hát pár napig már biztos nem fog nálam száradni, de lehet, hogy holnap délelőtt megcsinálom. És ezt meg is lehet enni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  48. 2007. december 29. 17:3210254.

    Az igazság az, hogy a keksz maga nem nagy munka, gyorsan is megy, nekem is a belevaló okozott nagyobb gondot, de azóta kaptam én is pár jó mondást------------>

    Évi is jókat írt be látom.

    előzmény:
    litita (10248)
    2007-12-29  17:06
  49. 2007. december 29. 17:2610253.

    Lilikém itt van amit én készítettem:

    Szerencsekeksz/alchri:

    2 tojásfehérje, 1 csipet só, 6 deka porcukor, 2,5 deka olvasztott vaj vagy margarin, 4 deka liszt

    A fehérjét habosra, de nem keményre verjük. Beleszórjuk a sót, a cukrot, majd a lisztet és a végén az olvasztott margarint. 10 percig pihentetjük. A sütöt 180 fokra melegítjük.

    Egy tepsire sütöpapírt teszünk, 3 karikát rajzolunk rá egy 8 cm-es átméröjü pohár segítségével. Ezekbe a karikákba 1 és fél teáskanálnyi masszát kenünk, szép kerek formát. A sütöben kb. 5 percig sütjük, amikor a széle barnulni kezd, kivesszük és azonnal egy lapos, széles pengéjü késsel óvatosan leszedjük a papírról öket. Rögtön beletesszük a cetlit és összehajtjuk, a széleit összenyomkodjuk.

    Ez azért megy könnyen, mert még lágy a tészta. A domború részét egy pohár szélén kicsit benyomjuk, hogy a tipikus szerencsekeksz formát kapja meg.

    Tortarácson hagyjuk kihülni, de úgy, hogy beszorítjuk két rács közé, mert kihülés közben szétnyílik. Pár napig száradni hagyjuk.

    Maximum 3 darabot szabad egyszerre megsütni, hogy még melegen meglehessen tölteni!



    előzmény:
    litita (10248)
    2007-12-29  17:06
  50. 2007. december 29. 17:1810252.
    Írd rá ezeket a cetlikre:

    * A sors keveri a kártyákat, de a játékos te vagy!
    * Az állmodozáshoz és a küzdelemmhez is ugyan az kell: BÁTORSÁG!
    * Könnyen itélkezel, de vigyázz, mert szavaidnak nagy súlya lehet!
    * Humorérzéked a legjobb társad. Ne hagyd el soha.
    * Egy igaz baráttal az oldaladon egyetlen akadály sem létezik számodra!
    * Mindenkinek vannak jó tulajdonságai. Figyelj ezekre, és lépd túl a rossz tulajdonságokon!
    * Meglepetés vár rád!
    * Csak türelem, hamarosan érkezik a szerencse!
    * A legjosszabb utazás is egyetlen kis lépéssel kezdődik! Ne félj elindulni!
    * A barátok olyanok, mint a csillagok: nem mindig látod őket, de mindig jelen vannak.
    * Tartsd nyitva a szemed, hogy észrevedd, ami eddig rejtve maradt előtted!
    * Egy tett sokkal többet jelent, mint ezer szó!
    * Az élet csodálatos, ha a megfelelő szemüvegen keresztül nézed!
    * Ma van a szerencse napod. Dőlj hátra és élvezd minden pillanatát!
    * A szív felismeri azt, amit az ész nem ért meg!
    * Itt az idő, hogy valami újba kezdj!
    * Néha jobb, ha nem gondolkodsz hosszasan!
    * Ne problémázz a jövőn, éld meg a jelent!
    * Aki hibátlan barátot keres, magányt talál.
    * Élj úgy, hogy az életedre örömmel nézz majd vissza.


    előzmény:
    eva0812 (10251)
    2007-12-29  17:17
  51. 2007. december 29. 17:1710251.
    Nézd csak Lilikém!
    Éppen ma nézegettem,én is.

    Készíts szerencse sütit


    Fogadjunk, hogy ilyesmivel még sohasem próbálkoztál! Nem a cukrásztudományodat mutathatod be a barátaidnak, hanem boszorkányos képességeidt is!

    Hozzávalók:
    105 g liszt
    50 g darált mandula
    csipetnyi só
    3 nagy tojás (csak a fehérje)
    200 g porcukor
    100 g lágy vaj vagy margarin

    Elkészírési mód:
    Vágd ki a szerencsehozó sütikbe való kis cetliket! A sütőt melegítsd be 180 fokra. Egy edénybe olvaszd meg a vajat. Egy másik talban verd ki kemény habá a tojásfehérjét, add hozáá a porcukrot és a sót is. Kanalanként add hozzá a lisztet és a mandulát is, maj legvégül kövekezhet az olvasztott vaj. Az egészet alaposan keverd össze. A sütőt béleld ki sütőpapírral. kanalazz rá egy kis tésztát. Formázz belőlle vékony korongokat. ügyelj arra hogy a tészta tényleg vékony legyen. 5 percig süsd a sütit majd vedd ki a sütőből. Amíg meleg tegyél a korongok közepébe egy-egy cetlit. Hajtsd félbe, majd hajlítsd meg hogy egy kis "C" alakra hasonlítson.

    VIGYÁZZ:
    Ha kihűlt a keksz, már nem tudod formázni, ezért inkább kis adagonként süsd ki, és gyorsan dolgozz! A legjobb ha ezt a műveletet a barátnőddel csináljátok!
    előzmény:
    litita (10248)
    2007-12-29  17:06
  52. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2007. december 29. 17:1310250.

    Nagyon sokat írtatok,képtelenség visszaolvasni,de láttam gyönyörű terített asztalokat ,és szeretettel készített finomabbnál ,finomabb falatokat,nagyon ügyesek vagytok mindannyian,hát én nem tudom mikor jövök képekkel ,de fényképeztem! Először is jobbulást Klári nektek,és Évikém neked is ,vigyázzatok magatokra tombolnak a vírusok!Klári:Nagyon örülök,hogy a "kis-mikulásotok"elindult,ennél ténleg nincs szebb ajándék! Nagyon aranyos ahogy bontogatja az ajándékokat!Erika:Látom te is sok időt töltöttél a konyhában,na meg mindenki,nagyon szép minden!Dalmának nagyon klass programokat csináltatok! Vicus:Nagyon tetszik a hajad,helyes vagy így!Szép az asztalod és az ételek stb,de ez mindenkire vonatkozik,nem is írom le többet!! Rágica:isteni sütiket alkottál,nem unatkoztál te sem!Prosecco:Gyere gyakrabban ha időd engedi,és nagyon ügyesek voltatok a mézesekkel nagyon szép!!Lilikém:Örülök,hogy jól éreztétek magatokat,szép  a táj,gyönyörű havas minden!a barhesz jól néz ki! Zita:Öszinte részvétem,sajnálom!Gratulálok a bérlethez tök jó ötlet!! Kriszta:Nem olvastalak,de neked is puszi,Island,meg mindenkinek,Ágikám neked is üdv,vigyázzatok magatokra most mennem kell,de amint tudok jövök!Tündikém,neked is boldog ünnepeket!Andikám:látom be vagy havazva,voltál,még nem tudsz írni ,akkor azért nem válaszoltál a privire!?De amiket láttam azok nagyon jól néznek ki,remélem jól telt a karácsonyotok!Na ténleg vonultam,mindenkinek üdv!Ildikó képeket várunk!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  53. 2007. december 29. 17:1310249.
    Szia Flixikém!
    Köszönöm szépen !
    Jó látni,téged!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978680 (10245)
    2007-12-29  15:43
  54. 2007. december 29. 17:0610248.
    Erika, (vagy bárki más), Te már gyártottál szerencsesütiket? Ha igen, elmondanád, hogy készülnek? És valami ötletnek is örülnék, miket kell oda beirni, nekem számszerint 12 kellene. Ha nem, akkor lehet, hogy lemondok erről az ötletről. Azt sem tudom, hol kell elkezdeni keresni az ötleteket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  55. 2007. december 29. 16:0510247.

    Erika, ezeket a csokis gyümölcsöket én is megcsinálom, lehet, hogy még ma este, annyira tetszenek.

     

    előzmény:
    alchri (10244)
    2007-12-29  12:39
  56. 2007. december 29. 15:5510246.

    Sziasztok!

    Lili! Ez a barhesz, nagyon éhes lettem.

    Erika! Nagyon jól hangzik ez a szilveszteri menüterv, a programról nem is beszélve.

    Voltunk kicsit császkálni a városban, megnéztük az Aréna Plázát...hát nem mondom, hogy kicsi, de azért annyira nem is nagy, mint amilyennek beharagozták. Üzletekben szerintem szinte semmiben sem különbözik a többitől.

    Még nem tudom mit eszünk ma, nagyon gondolkodom rajta. De majdcsak megszáll az ihlet.  

    előzmény:
    litita (10241)
    2007-12-29  09:41
  57. Torolt_felhasznalo_978680
    Torolt_felhasznalo_978680
    2007. december 29. 15:4310245.

    sziasztok lányok!

    Először is utólag szeretnék Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket,de inkább már Boldog Új Évet kívánni lassacskán!     Boldog névnapot a névnaposoknak,neked is Évikém!!Végre meggyógyultunk,bár Martin most megint fájlalja a torkát!Beadattam neki az influenza oltást ,még egy oltás,nem tom jól tettem -e,de azt mondta a gyerek orvos nem lesz semmi baj!??Én ma is dolgoztam és holnap is hétfőn is! Karikor 3 napra betelepedtem a konyhába és sütöttem ,főztem ,gondolom ti is! A lakás úgy néz ki ,mint a játék bolt,már nem tom a játékokat hova pakolni lassan!Na mindjárt írok bővebben ,Attila hazajött adok neki enni!Puszi! Amúgy jól telt a karácsony,jó is már hogy vége állandóan jöttünk,mentünk! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  58. 2007. december 29. 12:3910244.

    Sziasztok!

    Tegnap este gyártottam 2 banánból és 2 mandarinból csokis gyümölcsöket, Dalma kedvence, mire hazaért, megleptem vele.

    Ma ebédre a tegnapi maradékot esszük, mivel 6 rolád lett, ma tésztát fözök hozzá.

    Vacsorára bruschetta lesz és paradicsom-mozarella saláta. Holnap Hawai rakottast készítek, vacsorára pedig párizsisaláta lesz.

    Szilveszterre meg vettem party kenyérkéket, egészen sötét kenyérböl vannak kb. 3-4 centis átméröjü kerek formákra kivágva. Gondoltam, hogy tonhalkrémet csinálok rá mert kiderült,hogy Dalma imádja, meg talán tojáskrémet és kaviáros krémsajtot. Kaszinótojást is csinálok.

    Társasjátékozni fogunk Dalma kérésére , mi amikor a gyerekek kicsik voltak, minden Szilveszter este játszottunk, ha vendégeink voltak, akkor velük együtt. Rengeteg játékunk van, majd kiválasztja,hogy melyiket szeretné.

    Talán ólmot is öntünk, még nem vettem meg hozzá a dolgokat, de hétfön beszerzem.

    Már meséltünk neki a minden évben megismételt kedvenc tévémüsorunkról is, a "Dinner for one"-ról, kiváncsvá tettük, így azt is megnézzük .

    Klárikám, gyógyulj meg sürgösen!

    Évi, inkább sótlan legyen mint túl sós . Biztosan nagyon finom, mi is szeretnénk fözni megint valamikor, de nincsen itthon hozzá láb.

    Lili, gyönyörü a barhesz  !

    Kellemes délutánt Mindenkinek!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  59. 2007. december 29. 10:3910243.
    Szia Klárikám!

    Már jobban vagyok,bár éjjel sokat köhögtem.
    Gyönyörű, a kis mikulásod!!!
    Én sem influenzás voltam,csak nagyon megfáztam.
    Viszont, én idén is beadadtam az oltást,nekem tavaly is jó volt.
    Nagyon sok emberrel van kapcsolatom,félő hogy megfertőznének.

    A lazac krémet,hol találom?
    Te is kitettél magadért karácsonykor.
    előzmény:
    latsia (10227)
    2007-12-28  07:43
  60. 2007. december 29. 10:3210242.
    Szia Lilikém!
    Nagyon szivesen,jól feltankoltam én is a virslikből.
    Sós rudakat vettél,az is nagyon olcsó és isteni finom.
    Én szeretem a Lidl-t, hetente 1-szer szoktunk, ott vásárolni.

    Szoktál Dunakeszin a piacon vásárolni?
    Szombat reggelenként,vidékről hoznak isteni disznóságokat.
    Én rendszeresen kijárok,minden nagyon finom náluk.

    Jújj,de jól néz kia barhesz!!
    Én még sose sütöttem,jövőre, biztos kipróbálom.
    Én 9-én kezdek el dolgozni,addig bizti lesz időm.
    Hát,a cigivel, én is igy vagyok!!!
    előzmény:
    litita (10241)
    2007-12-29  09:41
  61. 2007. december 29. 09:4110241.

     Sziasztok

    Tegnap ebédre rántott csirkemáj volt nálunk hagymás krumplival, vacsorára meg vettem Évike tippjére a Lidlbe finom bécsi virslit és ahhoz barheszt sütöttem. Köszönöm Évike, hogy elmondtad, a baj csak az volt, hogy a férjem lerakott a Lidlben és elment ügyekete intézni, aztán egy óra mulva hazafelé felvett engem,volt egy csomó időm, fel is vásároltam a fél boltot.

    Prosecco, gyönyörüek a mézeseid, nagyon ügyes vagy.

    Klári, olyan szép képeket tettél fel, hogy tegnap is többször, meg ma is már többször megcsodáltam őket. Gyógyuljatok meg mielőbb!

    Te kérsz szendvicskrémrecepteket? Szerintem, ha nekem van is valami, mind Tőled van. De azért délután szétnézek a recepttáramban, mert most mindjárt el kell mennem.

    Ildikó, az új géppel biztos hozol nekünk sok szép képet, már várjuk.

    Erika, ügyesek vagytok, hogy ennyi programot készitetettek a vendégnek házon belül és kívűl egyaránt, nem unatkozik és biztos nagyon jól érzi magát. A srtésroládod nagyon finom lehetett, a kép is nagyon szép, ahogy a napocska itt-ott rásüt.

    Zita, fogadd részvétemet, nagyon sajnálom. Nagyon szép a fátok, meg finomakat is készitettél. Ahhoz, hogy szilveszterre ötleteket adjak, valamit még mondjál, csak meleg kaja kell-e, vagy hidegtál is, esetleg desszert? És ha hús akkor milen, vagy hal?

    Örömmel látom, hogy a topikunk már kábitószer egyesek számára, utál minden beirást, de nem bír elszakadni tőlünk. Én így vagyok a cigivel, ezért meg tudom érteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  62. 2007. december 29. 09:1910240.
    Sziasztok jó reggelt!

    Erika,én is hasonló roládot készitettem karácsonyra,csak nem volt hozzá mártás,és pulykából készült.
    Tegnap, jól sikerült a vendégeskedés.
    Csirkemellet készitettem,őzgerinc formában,baconnal,sajttal.
    Hidegen tálaltam,krumpli salátával.
    Szép tiszta lett a kocsonyám,de szerintem picit sótlan.

    Mindenkinek köszönöm a névnapi jókivánságokat!


    Ma János napra kellene mennünk,kezd fárasztó lenni,az év vége.
    előzmény:
    alchri (10232)
    2007-12-28  15:02
  63. 2007. december 28. 22:2810239.

    Sziasztok!

    Erika! Mentettem a receptet, ki fogom próbálni valamikor.

    Zita! Őszinte részvétem a nagymamád halála miatt.

    Tükörökör! Én szívesen megnézném a képet a karácsonyi finomságaidról, és a receptet is szívesen elolvasom. Sőt ha nem kell hozzá nagyon szétszedni a bacont, akkor még ki is próbálom  Amúgy meg szerintem nem annyira furcsaság, hogy kész bacon szalonnát használok, de ha tudsz baconszalonnához is készítési leírást, azt is szívesen veszem.

    Klári! Remélem sikerül hamar kilábalnotok a betegségből. Köszönöm a receptet, igazándiból nem én fogom kipróbálni. A sógornőm kért meg, hogy keressek neki receptet, mert most csak a Tükörökör által is bemásolt képen látható verzióból készítette, mert nem talált receptet. De megkérem majd, hogy mesélje el hogyan sikerült. Én is kipróbálnám, mert nekem nagyon tetszett, de a páromnak nem jött annyira be  Egyedül meg nem tudok megenni egy egész tortát 

    előzmény:
    alchri (10232)
    2007-12-28  15:02
  64. 2007. december 28. 21:0610238.
    Vicám, megtaláltam Neked! Ha megsütöd, referálj!
    Jó éjt!

    Vakondtúrás torta / Dumalady

    7 tojás
    7 evőkanál liszt
    7 evőkanál cukor
    3 evőkanál keserű kakaó
    3 banán
    400 ml tejszín
    fél csomag főzés nélküli banán ízű pudingpor
    50 g csokoládédarabka

    1. A kakaós piskótatészta elkészítése:
    A tojás sárgákat és a cukrot keverjük ki habosra. Ezután rakjuk bele a kakaót és a lisztet, majd kavarjuk jól el.
    Verjük fel a tojásfehérjét, majd óvatosan forgassuk bele a masszába.
    A tésztát kikent kerek tortaformába beleöntjük és sütőbe helyezzük.
    Sütés után a tortát a tortaformából kivesszük, és hűlni hagyjuk.

    2. Tészta formázása
    A kihűlt tésztát egy tortalapra helyezzük. Egy kanál segítségével kb. 1/2 cm mélyen a torta közepét kivájjuk, úgy hogy a torta szélén 1 cm-es peremrészt hagyunk. A kivájt tésztadarabokat egy edénybe morzsoljuk.

    3. Krém elkészítése és formázás
    A banánokat meghámozuk, majd hosszában kettévágjuk. Vágott felületel lefelé a torában kivájt mélyedésbe helyezzük. A hideg tejszínt kemény habbá verjük.
    A főzés nélküli banán pudingport elkészítjük, és beleforgatjuk a felvert tejszínt, végül a csokidarabokat is belekeverjük.
    A krémet a tésztára öntjük és felkúpozzuk.
    Végezetül a kúpra rászorjuk a szétmorzsolt tésztadarabokat.
    Fogyasztás előtt a tortát 1 órán keresztül hűtőben tároljuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  65. 2007. december 28. 20:3710237.
    Szép estét Lányok!

    Mi ma szinte gyógyszereken éltünk, és hogy csak szinte legyen, ettünk egy kis húslevest is. Jó lenne, ha holnapra jobban lennék, mert vásárolnom kellene, vasárnapra vendégek jönnek és már ciki lemondani, csak ha nem gyógyulunk meg, akkor mégis meg kell tennem, mert nem szeretném, ha mások miattunk betegednének le.
    Azért ma sétáltunk egyet a napsütésben, hogy legalább friss levegőt szívhassunk, de a gyerek szinte egésznap aludt.....

    Erika, finomat készítettél, tudod, a kibicnek semmi sem drága...
    Persze sosem tudhatjuk, lehet, hogy egy igazi konyhatündérrel van dolgunk akitől csak tanulhatunk, méghozzá sürgősen, mert nemsokára már nem lesz alkalma itt oktatni, bye bye lesz neki végleg !

    Ildikó gratula a géphez, most aztán készülhet a babaalbum!
    Remélem már jobban vagy!

    Vica, köszi, megcsinálom a vöröslencsét!

    Zita, finomakat készítettél, a látvány magáért beszél, részleteznéd a sonkatekercs melletti tál tartalmát?
    Fogadd részvétemet a Nagymamádd halála miatt, nagyon szomorú, amikor elmegy egy kedves szerettünk, és a Nagyik olyan közel állnak hozzánk, nekem is Ők hiányoznak a legjobban.....olyan kár, hogy nem lehet visszafordítani az időt....szerencsés, akinek még élnek a nagyszülei Én azért nagyon bízom benne, hogy egyszer majd még beszélhetünk Velük....legalább ebben lenne igazam, ha másban nem is.

    Na megyek is, további kellemes estét Nektek!
    előzmény:
    alchri (10228)
    2007-12-28  09:07
  66. 2007. december 28. 20:2410236.
    Belül??? Miután felszeled belül is piros??? Hát ezt szabadalmaztatnod kéne .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464360 (10239)
    2007-12-28  20:19
  67. 2007. december 28. 18:5610235.

    Zita, fogadd öszinte részvétemet nagyid elvesztése miatt, nagyon sajnálom ! Hány éves volt?

    Csinos kis fátok van és guszta volt az ünnepi vacsorátok !

    Mi Szilveszterkor raclettezünk, de készítek hideg harapnivalókat is.

    előzmény:
    szzita (10233)
    2007-12-28  18:20
  68. 2007. december 28. 18:5110234.

    A fött sertésrolád ------->

    Belül hogyan lesz neked piros? Érdekelne, hogy te hogyan készíted a roládokat .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464360 (10236)
    2007-12-28  18:39
  69. 2007. december 28. 18:2010233.

    Sziasztok Lányok!

    Remélem mindenkinek jól telt a karácsony, és sok szép ajándékot kaptatok!   A férjemtől egy masszázsbérletet kaptam, már alig várom, hogy mehessek, csak nagyon nehéz időpontot egyeztetni.

    Ne haragudjatok, hogy nem jelentkeztem, de sajnos 26-án meghalt a nagymamám....és valahogy nem volt kedvem semmihez, ráadásul tegnap is, ma is dolgoztam  .

    Szilveszterre barátok jönnek, igaz nem sokan, mert mindenki utazgat. Van valami jó ötletetek, hogy mit csináljak? Egyszerűt, és könnyen melegíthetőt szeretnék, vagy többféle falatkákat. Csak most valahogy nem jön az ihlet!  

    Erika - nagyon szép lett a roládod, biztos fini is! A mousse-ról is kérjük a képeket!!!  

    Vicus - jó lett a hajad! és büszke lehetsz magadra, hogy kibírtad azt a hosszú időt!! Én tuti nem bírnék annyit egy helyben ülni!  

    Ildikó - akkor jöhetnek az új képek! Remélem már jól vagy!!

    Klári - nagyon helyes a kicsi Mikulásotok!  És emgint csodákat műveltél!

    Lili - csodaszép helyen jártatok!

    Mindenkinek jó pihenést, ha tudok, akkor majd jövök ám!

    puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  70. 2007. december 28. 15:0210232.

    Sziasztok Lányok!

    Ildikó, szegény,  kellemetlen lehetett a betegséged , remélem már jobban vagy! Erröl a "nem ajándékozásról" láttam a tévében egy riportot, hogy nagyon sok pár egyezik meg Karácsony elött abban, hogy nem ajándékoznak egymásnak semmit, aztán a legkülönbözöbb meglepetéseket találják a fa alatt egymástól .

    Vica, mindjárt írom a receptet, nagyon finom lett a rolád. Dalma egy tünemény, megható volt ahogyan élvezte a musicalt tegnap, hatalmas élmény volt neki. Sajnos nagyon rövid az idö amíg itt van, szeretnénk rengeteg helyre még elvinni, valóban nem unatkozunk .

    A recept:

    Sertésrolád baconnal,sajttal töltve, hagymás,répás szósszal/alchri:

    4 szelet vékony sovány sertéshús, 12-16 szelet bacon, 4 nagy szelet sajt, pesto, bazsalikom, olaj, só, bors, 6 hagyma, 4 nagy répa, leves, 20%-os tejföl, petrzselyem

    A húsok egyik felét bekentem a pestoval, majd beborítottam a baconnal, rátettem pár bazsalikomlevelet, erre jött a sajt, utána feltekertem, fogpiszkálóval összetüztem.

    Egy serpenyöben olajon minden oldalon pirosra sütöttem, sóztam, borsoztam, majd kivettem. A hagymát és a répát apróra vágtam és a serpenyöbe dobtam, kicsit piritottam. Felöntöttem 1-2 deci levessel, egyszer felforraltam és visszatettem a husokat. Lefedve 35 percig pároltam.

    Utána kivettem  a husokat, a szószt kicsit botmixerrel püréztem / nem muszáj/, megszórtam petrzselyemmel és belekevertem a tejfölt. Egyet forraltam rajta, majd visszatettem bele a husokat. Krumplipürével tálaltam.

    Édességnek csokimousse volt, most pohárba adagoltam, mint egy fagyit, jó képet Dalma lött róla, majd késöbb mutatom .

    Kellemes délutánt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  71. 2007. december 28. 13:4710231.

    Régen olvasgatlak Benneteket és most jöttem rá, hogy miért érzitek, hogy egyesek kötekszenek Veletek.

    Ti nem egymással beszélgettek mint más topicokban, hanem csak úgy mindenkinek írva és amit leírtok az bizony az egyszerűbb embereknek dicsekvésnek tűnik.

    Azt hiszem nem véletlen a topic címe sem..............édes élet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  72. 2007. december 28. 13:4610230.

    Szép napot!

    Prosecco! Ezeknek a mézeseknek én is örültem volna, nagyon szépek lettek gratulálok hozzá, és unokád sikeres előadásához is.

    Klári! Hát valóban nem éheztünk, de ahogy láttam a képeket ti sem...meg ajándék nélkül sem maradtatok 

    Szendvicskrémnek ajánlanám neked a vöröslencse pástétumot...én újévre fogom készíteni. Ime a recept:
    A vörös lencsét annyi vízben megfőzzük, amennyit felvesz. Majd apróra vágott hagymával, vajjal, sóval, borssal összeturmixoljuk. Friss kenyérre kenve paradicsomkarikákkal isteni finom.

    Erika! Látom Dalma nem unatkozik. Kiváncsian várom, hogy milyen fajta roládot készítesz.

    Én ma nem főzök, a tegnapi indiai maradékát esszük meg. Csak a naan-t sütöm frissen, de még nem vagyunk éhesek, mert jó későn reggeliztünk 

    előzmény:
    prosecco (10226)
    2007-12-27  23:31
  73. Torolt_felhasznalo_771225
    Torolt_felhasznalo_771225
    2007. december 28. 13:3410229.

    Sziasztok! 

    Örülök, hogy békésen telt a Karácsonyotok! Szépen terítettetek és finomakat sütöttetek-főztetek! 

    Szegény Lányok, Évi, Klári, jobbulást Nektek! Én is végigszenvedtem az ünnepet! Valószínűleg elkaptam valami vírust a gyerekektől, 24.-e éjjel és 25.-e egész napját végighá..tam.  Így 25-én csak Rolika és Apuci mentek a sógoromékhoz. 26-án, erőt vettem magamon, elmentünk a húgomékhoz, ahol Anyukám és a Nagypapa is ott voltak. Nagyon készültek, nem hagyhattam cserben Őket! Volt húsleves, k.püré, rizs, rántott husik, sültek, savanyúságok, bejgli, lekváros-rácsos linzer és vittem aprósütiket. Rolika jókat játszott a 3 gyerkőccel!  Mindenkitől szép ajándékokat kapott! Igaz, h. mi megbeszéltük a párommal, h. a kiskutyi lesz az ajándék, de azért meglepett egy fényképezővel, aminek nagyon örülök! 

    Ma kínai kaja lesz, wokban készítem el.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  74. 2007. december 28. 09:0710228.

    Sziasztok!

    Évi,örülök, hogy jobban vagy!

    Lili, gyönyörü fehér Karácsonyod volt ezek szerint, nagyon szép helyeken jártál!

    Klári, kis Mikulásotok tüneményes, sugárzik róla a boldogság! Anyósodék "szalonja" nem semmi ! Finomakat készítettél és nagyon szép volt az asztalod!

    Prosecco, gyönyörüek a szívek !

    A musical csodálatos volt, ITT találtok belöle egy kis ízelítöt. Dalma fotózott, én inkább filmeztem, hogy a végén össze tudjunk egy dvd-t állítani Dalma anyukájának.

    Ma este a WICKED  cimü musicalt nézi meg, de ma egyedül megy, mert férjem nem kapott kedvezményes jegyeket erre és 1 darab annyiba kerül, mint tegnap a négyünk jegye összesen. De neki mindenképpen látnia kell, mivel musical énekesnö szeretne lenni. 

    Ma sertésroládot fözök,már találtam pár jónak hangzó receptet, már csak döntenem kell.

    Kellemes napot Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  75. 2007. december 28. 07:4310227.

    Szép napot Mindenkinek! 

    Itt 7ágra süt a nap és jó meleg van, ki is ülök mindjárt egy kicsit a teraszra, hátha gyógyít a napsugár....

    Prosecco, nagyon szépek a kis névtáblák!  
    Én is csináltam, csak én az asztalra "ültetőkártyának", de sajnos nem volt időm saját sütésű mézesre, így azt készen vettem, csak a neveket írtam én rá és a masnikat kötöztem.
    Persze nem olyan szép, mint a Tieid.

    Évikém, hogy vagy?
    Kezet foghatunk akkor, hogy nem volt a legkönnyebb Karácsonyunk?
    Remélem Te már jobban vagy, én asszem most süllyedek a legjobban, és már nagyon sajnálom, hogy nem adattam be az influenza elleni védőoltást, már ha ugyan ez az....mindenesetre ma reggelre a férjem is rosszul van és a legrosszabb, hogy éjszaka el kellett menni egy szirupért, mert sajnos bárhogy próbáltam vigyázni, a gyerek is nagyon köhög már...vissza is ment aludni, csak 1 órát volt fent  asszem nem a legszebb lesz az óév búcsúztatónk, már csak abban reménykedem, hogy anyukám nem kapja el....
    Látom közben, hogy már jobban vagy, hála Istennek! És Gina?
    A kocsonyádért irígyellek, az nekem itt biztosan nem készül.


    Lili, ez igen! Ezek a csodálatos havas képek....hát ez az igazi karácsonyi hangulat! Szeretnék egyszer én is így ünnepelni, hogy ilyen csodás havas fenyőfákat látok!
    Mostanában ez nem jött össze, régen mindig a Magas-Tátrában töltöttük az Ünnepeket, ott garantált volt ez a szépség.

    Erika, finomakat készítettél, mint mindig, milyen volt a színház?
    Tudod, ez a fajta, meg gondolom még sok másfajta blöki is, nagyon eleven kölyökkorban...nekem több kutyám volt, de a rti, az 7ördög!
    Aztán ahogy betöltötte az 1. szülinapját teljesen megváltozott, egy nagyon nyugodt kutyus lett....de addig többször kertrendezést tartott, mert bizony ez vadászkutya is, nemcsak családi kedvenc, és a vérében van az ásás! És már akartam írni, hogy biztosan nagyon jól érzi majd magát a tengerparton, mert a reti vizivadász, úgyhogy lesz nagy pancsolás!

    Vica, régen én lementettem ha jól emlékszem egy receptet ehhez a tortához, olyat, amit meg is sütött már valaki, megpróbálom előkeresni...
    Látom Ti sem éheztetek! 

    Rágica
    , szépek a sütis tálak, gondolom rohamosan fogytak róla a finomságok!
    Nagyon kedves az asztalotok!

    Andi1976 csodásak a sütik, a 4-es képen lévő gesztenyés?

    Lányok, szívesen vennék kis kanapé, szendvicskrém, mártogatós stb. receptet a szilveszterre, mert az idén itthon leszünk és szeretnék a Korhelyleves elé ilyen kis finomságokat gyártani.
    Legalábbis remélem, hogy lesz hozzá erőm, mert most szinte semmi.... 

    Jó egészséget Mindenkinek, mert most hallom a tévében, hogy Mo-on is tombol a betegség és még nem késő beadatni az oltást....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  76. 2007. december 27. 23:3110226.

    Sziasztok,szép estét!  

    Nagyon kellemesen,békésen teltek el a karácsonyi ünnepek nálunk is.Persze rengeteg finomságot ettünk-ittunk,ajándékokat adtunk-kaptunk,sokat beszélgettünk,zenét hallgattunk.  

    Rengeteg finomságot sütöttetek-föztetek az ünnepekre.Olyan tökéletesek,gyönyörüek az étel-és süteményfotóitok,hogy én itt labdába nem rúgok.Inkább nem mutatom meg öket.A bejglijaim mind kirepedtek,a Mozart golyóknak nem volt fényük,és igy tovább. Az izzel nem volt baj,csak a kinézettel.  

    1 képet azért mégis megmutatok Nektek,de tartozik hozzá egy kis történet is:
    A 9 éves unokám  elöadást kellett tartson az iskolában a magyar karácsonyi szokásokról. Minden gyereknek az osztályából készitettem hozzá egy mézeskalács szivecskét a nevével,amihez csatoltunk egy szaloncukrot is és a mézes receptjét,amiben pár szót magyarúl írtunk,mint :mézeskalács,karácsony,ünnep.

    Nagy sikere volt ,a gyerekek kis rajzokkal,aláirásokkal köszönték meg.Kis unokám nagyon boldog volt.  

    Puszilok Mindenkit,a betegeknek mielöbbi gyógyulást!   

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  77. 2007. december 27. 21:1010225.

    Sziasztok!

    Éva! Le a kalappal, hogy betegen nekiálltál kocsonyát főzni, biztosan finom lesz. Mielőbbi gyógyulást kívánok neked 

    Lili! De jó, hogy újra itt vagy köztünk. Azért remélem hogy nagyon jól éreztétek magatokat. Köszönöm a köszöntést és a szép virágot is.

    Csirkelábbal! A kanapén ülve ettünk. Másként nem tudom megoldani, mivel nincs étkezőnk, nem igen férne el a lakásunkban...de hát korábban olvashattál a lakásunkról bőven, így nem részletezem jobban 

    Klári! Gyógyulj meg hamar  Nagyon jók a képek.

    Ma is vendégeink voltak, egyik kolleganőm és kedves párja jöttek meglátogatni minket. Tikka masala csirkét és naant készítettem a párom kedvéért, de náluk is nagy sikert aratott. El is kérte a receptet...azt hiszem ennél nagyobb dícséret nem is kell  Fénykép nem készült most

    előzmény:
    eva0812 (10220)
    2007-12-27  16:33
  78. 2007. december 27. 20:4110224.

    Erika, nagyon szép a szűzpecsenyéd a leveles tésztában, meg a narancsos csirkéd is. Ez az ünnepi asztalod nagyon tetszik nekem, el tudom képzelni a családot, barátot, amikor meglátták. Örülök, hogy ilyen szépre sikerült az ünnepi vacsora, Te mindent megtettél.

    Klári, gyönyörüek a díszeid a karácsonyfán! Gratulálok a lánykád elindulásához!!! Sajnálom, hogy az egészséged kicsit megzavarta az ünnepséget, de a képeken ez nem látszik, nagyon szép minden.

    Andi, de jól néz ki ez a karácsonyfatortád! Meg a Mozart golyók is.

    Évike, utólag kivánok Neked nagyon  Boldog Névnapot!

    További gyógyulást Neked. Kösz a virsli infót, én is szeretem a bécsi virslit, lehet, hogy holnap, ha a férjem időben hazajön, elmegyünk venni. Ugye jól emlékszem, hogy 9-ig van nyitva este?

    Andi1976, de szép sütiket gyártottál!

    Vicus, minden elismerésem a Tiéd. Vitathatatlan, hogy nagyon szép lett a hajad, de 15,5 óra! Finom lehetett az ünnepi vacsitok. Neked is kivánok utólag Boldog Névnapot!!! Nagyon sok finomsággal vártad a vendégeket, ügyes vagy, gratulálok! A teritett asztalod és szép ünnepi.

    Rágica, Nálad is gyönyörü a teritett asztalod! A kajáid is nagyon guszták! És ennyi gyönyörü süti, torta láttán nem csodálom, hogy ünnepek elött egy perc szabad időd nem volt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  79. 2007. december 27. 20:2810223.
    Még egy pár kép /anyósom sütijei/ és mentem is, ma már nem tudok visszaolvasni, jó éjt Mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  80. 2007. december 27. 20:1710222.
    Szép estét Lányok!

    Most is csak beköszönök, de remélem később vissza tudok majd olvasni....
    Gondolom kellemesen telt a Karácsony Mindannyiotoknál, és sok időt töltöttetek a Szeretteitekkel.
    Nekünk nagyon szép Ünnepünk volt, meghitt, békés, igaz a betegség közbeszólt, de próbáltam egészségesnek látszani, sikerült is máig, ma kidőltem, nagyon szarul vagyok, köhögök, lázam van...áááá nem egy élmény.

    A legszebb ami történhetett, hogy Szenteste tette meg a kislányom az első lépéseket segítség nélkül, ez csodálatos volt....
    Ha már az éjféli misére nem mehettem, mégis volt ez a kedves ajándékom!

    Szenteste anyukámmal voltunk itthon, másnap anyósomékhoz mentünk át, és 26-án ők jöttek hozzánk.
    Szenteste rántott halat készítettem majonézes burgonyával, mást nem főztem, mert ebédeltünk a nagynéninél.
    25-én töltött pulykát ettünk, itt mazsolás-fenyőmagos rizzsel töltik, meg valami gyümölcsszósszal, nagyon finom volt, és anyósom a szokásos Christmas cake-et süti, és datolyás kevert sütit, valamint aprósütiket.
    26-ára elkészítettem a már jól bevált füstölt lazacos szendvicskrémet, amit baguettel ettünk, aztán egy nagyon finom hallevest, főételnek pedig gesztenyés-áfonyás kolbászos tekercset, krumplival.
    Fotózni hol tudtam, hol nem, de ezutóbbi étel nem ízlett nekem, sajnos a kolbászok /magyar és ciprusi/ túl aromásak voltak, így mintha nem is lett volna benne más, és annyi töltelék lett, hogy a felét le kellett fagyasztani....na szóval majd egyszer újra megcsinálom, de akkor semlegesebb ízű kolbásszal, mert így kár volt bele a többi.
    Megsütöttem a bejglit is, az isteni lett, mi inkább ezt a jó töltelékest szeretjük, de nagyon megszenvedtem vele, mert igencsak más itt a liszt.
    Elkészítettem a Karácsonyi gyümölcsszeletet is, amit már korábban is "próbasütöttem", de ezt meg most megkentem egy krémmel, ami miatt a hűtőbe kellett tennem a sütit, így kicsit szárazabb volt, mint kellett volna...szóval egy szó mint száz, volt ami jó lett, volt ami nem lett tökéletes, de ez már csak így szokott lenni, ha nagyon készülök.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  81. 2007. december 27. 18:5110221.

    Sziasztok.

    Megjöttünk a telelésből. Nagyon kellemes volt és a havas táj csodálatos!!! Felteszek pár képet és visszaolvasok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  82. 2007. december 27. 16:3310220.
    Szia Erika!

    Köszi,igen jobban vagyok.
    Még nincs kész a kocsonya,mert elugrottunk vásárolni,addig elzártam.
    Kóstolgattam,az ize jó,remélem az állaga is az lesz.
    előzmény:
    alchri (10219)
    2007-12-27  15:56
  83. 2007. december 27. 15:5610219.

    Sziasztok!

    Rágica, gyönyörüeket készítettél !

    Vicus, nagyon jópofa a belsö udvar ! Ügyesen megoldottad a vendégvárást ezen a pici helyen, csinos asztalt varázsoltál ! Gusztákat ettetek!

    Évi, biztosan finom lett a kocsonyád! Jobban vagy már?

    Ma a férjem túróscsuszát kért tepertövel. A túrót fetával helyettesítettem. A gyerekek a városban csatangolnak, vásárolgatnak, hatalmas leértékelések vannak már ilyenkor . Ök penne carbonárát kapnak, hozzá madárbegysaláta lesz.

    Utána indulunk a musicalszínházba, "A három testört" nézzük meg. Még mi sem voltunk ott soha, nem nagyon rajongunk a musicalekért, kiváncsiak vagyunk a színházra meg az egész produkcióra.

    Szép estét Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  84. 2007. december 27. 10:0510218.
    Sziasztok,jó reggelt!

    Fől a kocsonyám,holnap vendégeim lesznek,szeretném őket megkinálni,ha jól sikerül.
    Ma már kinyitottam a boltot,mindennap délig nyitva leszek.
    Lányok !
    Nagyon jó árban van a bécsi virsli,a Lidl-ben.
    2x200 gr. 399Ft.
    Én ezt a fajtát szoktam venni,mert ez még tényleg finom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  85. 2007. december 26. 21:0410217.

    És még egy kép A sógornőm által készített vakondtúrás tortáról. Apropó nincs ehhez receptetek?

    Erika! Nagyon jól néz ki ez a narancsos fincsiség.

    Rágica! Le a kalappal a karácsonyi gusztaságok előtt.

    előzmény:
    alchri (10210)
    2007-12-26  15:22
  86. 2007. december 26. 21:0110216.

    Kellemes szép estét mindenkinek!

    Mára is végetért a vendégjárás. Ma két turnus is volt. Ebédre anyósomék jöttek, a sógornőmmel és a barátjával, vacsorára pedig még egyik barátunk is csatlakozott a menyasszonyával. A barátunk mellesleg a sógornőm főnöke  Kellemesen éreztük magunkat. Karácsonyra nagyon eltalált és hasznos ajándékot kaptam: vezeték nélküli vasalót - már régóta ránk fér egy normális vasaló és pont ilyenre vágytam 

    És hogy mit ettünk: hát ebédre hamis májgombóclevest ettünk, majd  Erika egyik receptjét készítettem el - szűzpecsenye hagymával és baconnal átsütve - csak csirkemellből adtam elő. Volt még rántott sajt is. Burgonyapürével tálaltam. Sógornőm készített vakondtúrástortát. Vacsorára fehérboros krémes pulykát készítettem rizzsel.

    Tegnap a szüleim és a bátyámék voltak a két gyerekükkel. Ebédre ReaMami javát, lilahagymával és fokhagymával sült csirkecombot (szintén alchri recept), rántott sajtot, rántott cukkínit készítettem. Köretnek rizs és hasáb volt. Savanyúságnak pedig cékla, amit az anyukám készített. Desszertnek joghurtos eper "torta" volt.

    Az ételekről viszonylag ritkán készültek fotók, mert hát éhesek voltunk  Mind a két nap lehetett csemegézni a sütistálból. Illetve anyu még meglepett sajtos tallérral is.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  87. 2007. december 26. 20:1110215.
    nagyon szép és gusztusos minden. gratulálok neked.
    előzmény:
    rágica (10212)
    2007-12-26  19:07
  88. 2007. december 26. 19:1410214.
    A születésnapi torta, tojás nélkül!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  89. 2007. december 26. 19:1310213.
    Ezek pedig a sütik:
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  90. 2007. december 26. 19:0710212.
    Szépjóestét kívánok!
    Sajnos az ünnepek előtt percnyi időm sem volt, de remélem mindenkinek békés, szeretetteljes ünnepe volt!
    Szenteste mi 10-en voltunk. Sikerült megint többfogásos menüt összeállítani.
    -halászlé
    -rántott hal, majonézes krumplival
    -óvári sertéssült
    -sertéssült sajtzsebekkel
    -ananászos pulykamell
    -gyömbéres-narancsos csirkecombok
    -vajastészta alatt sült zöldségek
    -sajtszószos-zöldséges tészta
    -tejszínes-sajtos krumpli
    -mandulás-mazsolás rizs
    -krumplipüre

    Készült még születésnapi torta is a régi gyermeknek. (21-én született.) és egy gesztenyés algút is. No meg a sok-sok előregyártott aprósüti, bonbon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  91. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. december 26. 18:5310211.

    Szia Erikám!

    Nagyon szépséges a narancsos csirke!!! Receptet már írtál ehhez, ugye?

    előzmény:
    alchri (10210)
    2007-12-26  15:22
  92. 2007. december 26. 15:2210210.

    Ma ezt ettük:

    Narancsos csirke vagy pulykamellfilé/alchri:

    50 deka csirkemellfilé, 2 nagy narancs, 2 deci narancslé, 3 ek. olaj, 2 ek. mustár, 2 deci 24%-os tejföl, só, bors, esetleg egy kevés keményítöliszt

    A narancsokat egy nagyon éles késsel meghámoztam és filéztem.

    A csirkét kockára vágtam, egy kevés olajon megpiritottam, félretettem. Ebben a serpenyöben a mustárt, a tejföllel összekevertem és a narancslével felforraltam. Füszereztem és szükség szerint sürítettem. Visszatettem bele a csirkét és hozzáadtam a narancsot. Vadrizzsel tálaltam. alchri: nekem elég sürü lett keményítöliszt nélkül is. Nagyon finom !

    Most megyek kicsit kikapcsolódni, gyönyörü zenét hallgatni, méghozzá a fiam elöadásában .

    Újdonsült topictársainknak sem ártana néha elmerülni a zene világában, talán segítene valamit a lelki beállitottságukban .

    Kellemes délutánt!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  93. Torolt_felhasznalo_423407
    Torolt_felhasznalo_423407
    2007. december 26. 12:3110209.
    Kedves akárki !

    Boldog Békés Karácsonyt Kívánok Neked is !

    előzmény:
    julisska (10206)
    2007-12-26  10:14
  94. Torolt_felhasznalo_854739
    Torolt_felhasznalo_854739
    2007. december 26. 11:1810208.
    Szép Napot Kedves Dolcevita!

    Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok a topic minden írójának és olvasójának!
    Töltsétek kellemesen a hátralévő pár órát.

    További szép Ünnepet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  95. 2007. december 26. 10:3210207.

    Boldog névnapot a fiadnak, ha ma ünnepli !

    előzmény:
    julisska (10214)
    2007-12-26  10:08
  96. 2007. december 26. 10:1410206.
    .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946299 (10212)
    2007-12-26  07:44
  97. 2007. december 26. 09:3910205.

    Sziasztok Lányok!

    A tegnap este kicsit viharos volt nálunk . Alexék nem ebédre jöttek, hanem vacsorára és hozták a kutyust. Ehhez tudni kell, hogy férjem kijelentette, hogy ha bármikor elhozzák amikor ö itthon van, ö elmegy.

    Nagyon vicces volt, mert vagy 3 x elment mellette úgy a kutyi, hogy ö nem látta . De a végén csak észrevette. Nem ment el itthonról miatta, egészen nyugodt is maradt, annak ellenére, hogy a kutyus többször is bepisilt a konyhámba, amit eleinte nem vettünk észre és mindenki belesétált és széthordta  , aztán egyfolytában felugrált az asztalhoz ahol már felterítettem a vacsorára és a csúcspont az volt amikor felrúgta a vizestálat amit neki készítettem ki. Egyszóval fél perc megállásom nem volt, mert a fiatalokat etettem és a kuytus után mostam fel szünet nélkül a konyhát.

    Alex belátta, hogy tényleg hiba volt elhozni és gyorsan visszavitte a lakásába. Utána nyugalomban még társasjátékoztunk, meg megnéztük a filmet amit Szenteste forgattam.

    Chriék színházba mentek, egy zenés darabot néztek meg.

    Alexék ma hajnalban elrepültek Mallorcára, ahol egy strandházat bérelt a barátja, direkt a tengerparton, ott aztán kinyúzathatják a kutyát . Csak Szilveszterkor mennek pár napra egy elegáns hotelbe, kíváncsi vagyok mit szólnak majd ott a kutyához.

    A németek nagyon kutyabarátok, még a legelegánsabb étterembe is bevihetik az ebeiket, a spanyolokat nem ismerem ebböl a szempontból.

    Ma reggel fertötlenítettem a konyhát, olyan szag van mint egy uszodában , mindjárt be is gyújtok egy illatos mécsest, hogy mire reggelizni jönnek a gyerekek, kellemes illat legyen.

    Ma ebédre narancsos csirkemellfilét fözök, meg maradt még egy kis adag Székelykáposzta is.

    Délután elutazunk egy közeli városkába ahol Chrinek koncertje lesz.

    Vica, várom a képeket!

    Évikém, javulást az egész családnak, Ginát is beleértve !

    Szép Karácsonyt Mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  98. 2007. december 26. 06:5210204.
    Sziasztok Jó reggelt!

    Megint,nagyon hideg van nálunk.
    Szegény Gina kutyim,is nagyon köhög.
    Holnap főzöm a kocsonyát,28-án Éva napozunk, a barátainkkal.
    Ma,már sokkal jobban vagyok,csak egy kicsit köhögök.
    Vacsorára, megkóstoljuk a káposztát.
    puszi mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  99. 2007. december 25. 18:0010203.
    Sziasztok Lányok!

    Vica,klassz lett a hajad!
    Jól telt a tegnap esténk,bár még mindig beteg vagyok,és a kisebbik unoka is lázas volt.
    Tyúkból készült leves.Pulykamell szeleteket töltöttem,apró gombával,sajttal,baconba tekerve sütöttem meg.Tetejére is szórtam a sajtból.
    Jázmin rizs,krokett,krumplisaláta, volt a köret.
    Sikere volt a sütiknek,és az apró bonbonoknak is.
    Reggelire,muffin formában sütöttem tojásokat,sajttal,hagymával,baconnal.
    Nem tudom kinek a receptje volt,köszönet érte.
    Délutántól csak pihenünk,holnap megyünk Apukámhoz,halászlé,rántott hal lesz az ebéd.
    Szép estét mindenkinek.
    Éjszaka,pici hó is esett,végül még is fehér lett a karácsonyunk!
    előzmény:
    KicsiVica (10202)
    2007-12-25  11:20
  100. 2007. december 25. 11:2010202.

    Szép napot!

    Még nem érted ide a vendégek, így gyorsan írok pár sort.

    Erika! 3 hónapot maradhat így elvileg a hajam, de függ a hajnövesztési tempómtól. Nem árt a hajnak, mert a saját hajam teljesen be van borítva a műhajjal. Én még azt hittem, hogy nálunk sok az ajándék. Remélem nálunk is ilyen jól sikerül a karácsony, mint nálatok.

    Majd jövök és hozok pár képet is.

    előzmény:
    alchri (10200)
    2007-12-25  06:54

Címlap

top