Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Közös kassza

Torolt_felhasznalo_292513
Torolt_felhasznalo_292513
Létrehozva: 2006. június 23. 09:52
Helló Mindenkinek!

Tegnapi napon a párommal egy elég kényes kérdésben vitáztunk össze, és kíváncsi lennék, másoknál ez hogyan működik.

A történethez hozzátartozik, hogy két éve jöttünk össze, másfél éve együtt is élünk. Mindketten elég szépen keresünk, de abból én kocsi- Ő lakástörlesztést fizet. Nem vagyunk közös kasszán, de igyekszünk mindenből felerészben kivenni a részünket (bevásárlás, szórakozás, stb.). Idén eljegyeztük egymást, és jövőre tervezzük az esküvőt. Namármost én az esküvő tervezése óta pánikolok, mert nem tudom, miből fogom a részemet kifizetni. Páromnak a havi keresete mellett évente kétszer van prémium, amiből Ő lazán állja a maga részét. Tegnap felvetettem, hogy nekem problémát okoz az esküvő anyagi része (megmondom őszintén, még annyi pénzem se lesz, hogy egy menyasszonyi ruhát kölcsönözzek, nemhogy lagzit tartsunk). Erre ő felajánlotta, hogy ő majd kifizeti, én meg majd "visszatörleszthetem". Na itt egy kicsit kiakadtam, mivel egy házassággal úgy gondolom, a vagyonközösséget is fel kellene vállalni, és vajon érdemes-e úgy férjhez menni, hogy utána törleszthetem a költségeket. Ő még nálam is jobban felháborodott, hogy én mit várok, hogy átutalja a prémiumát a bankszámlámra? Namármost tegnap délután óta nem szólunk egymáshoz.

A tapasztalatotokat várnám, ki hogy oldotta meg ezt a kérdést, hiszen bizonyára van több olyan pár, ahol az egyik fél kevesebbet keres, mint a másik... Várom véleményeteket!
  1. Torolt_felhasznalo_824708
    Torolt_felhasznalo_824708
    2006. június 23. 11:0076.

    Nekem ez egyáltalán nem furcsa, mert a párom mellett sajnos ezt kellett megszoknom - vagy megszöknöm..

    Amikor összeházasodunk, mindenki fizetni majd a maga részét és nek is problémát jelent még a ruha is, kaja a lehető legolcsóbban, mindegy mit nyújtanak érte, igazság szerint azt szeretné, ha otthon a kertben szendvicseznénk, vagy valami, a dekoráció meg egyáltalán szóba sem jöhet, pénzkidobás.

    Az egyetlen szerencsém, hogy nekünk nagyon kis esküvőnk lesz, így tényleg a ruha lesz a legmerterhelőbb.

    Azt viszont megbeszéltük, hogy a gyűrű a férfi dolga, elfogadta, viszont ha csináltatjuk, bele kell raknom a saját aranyamat,de  ez számomra természetes.

    Mi is úgy élünk, hogy minden feles. Minden. Elmegyek vásárolni, aztán otthon levonom azt, ami csak az enyém (újság, fogkefe, ...), a maradékot elosztom kettővel. Számlák detto. A házra csak én kell, hogy költsek, mert az enyém (lassan romba dől&nbsp 1-szer voltunk pihenni, ott is feleztünk mindent.

    Megmondta, hogy csak akkor "tart el", ha otthon leszek a gyerekkel, de akkor nekem fodrász (évente 3-szor járok...), ruha (az is ritkán), valószínűleg kocsi sem lesz, ha nem tudom kifizetni a GYES-ből.

    Szóval, van ilyen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (60)
    2006-06-23  10:53
  2. 2006. június 23. 10:5975.

    Akkor is meg lehet oldani. Pl. nálunk én keresek többet, igaz,nem a dupláját, mint a párom, de attól még nem fogok emiatt problémát csinálni. Ráadásul nekem van autóm, a páromnak nincs, ettől függetlenül a benzin, szerviz is közös. Persze, én adom oda az összeget a kutasnak, mert én tankolok bele, de ha ettől x ezerrel kevesebb lesz a hó végén az én számlámon a pénz, akkor egyértelműen azután az ő számlájáról vesszük a kaját, stb.

    Ha esetleg az egyik fél tényleg 2-3x annyit keres, mint a másik, attól ő még nyilván tehet félre magának arra az esetre, hogy "mi lesz ha..", de ez a mennyasszonyruha törlesztés akkor is abnormális....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394079 (34)
    2006-06-23  10:34
  3. Torolt_felhasznalo_342976
    Torolt_felhasznalo_342976
    2006. június 23. 10:5974.
    Ez mindig így van a szeréynyebben élők mindig adnának, adnának...

    Az én mamikám a nyugdijából él de folyton mindig csak adna,küldené a pénzt az unokáinak ám a családunkban élő 1-2 jómodu emberke soha egy fillért nem adna ki a kezéből a családjára.
    édesegyetlenkismamikám
    előzmény:
    HJuice (65)
    2006-06-23  10:55
  4. Torolt_felhasznalo_872200
    Torolt_felhasznalo_872200
    2006. június 23. 10:5973.

    Ezt nem hiszem el!!!

    Szerintem gondold át az életed hátralévő részét, mert én ebbe belebetegednék...

    És nézd csak meg a Baross u-i Nőgyógyászati Klinika árlistáját (azoknak készítették akinek nincs TB-jük), mi a tarifája egy szülésnek, aztán már előre közöld vele a gyerekszülés költségeit, hátha nem is tudja vállalni.

    Már ne is haragúdj, de ez a megaláztatás első foka! Ez az ember hülyére vesz! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (60)
    2006-06-23  10:53
  5. 2006. június 23. 10:5872.

    Még a jeggyűrűnket is én vettem, mert ő a fizetését leadta az anyjának, ő meg nem volt hajlandó "beszállni" az esküvőnkbe.  

    előzmény:
    rnegabi (8)
    2006-06-23  10:06
  6. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2006. június 23. 10:5771.
    No igen, ezen azért elgondolkodtam... OK, hogy a házimunka vagy a betegápolás számszerűsíthető értékű, de mi az értéke a napi 10-12 szoptatásnak, fejésnek? Mi az értéke egy jókedvű gyereknek? Mi az értéke egy gondosan előkészített családi bulinak (mondjuk egy meghitt karácsonynak vagy egy kirobbanó hangulatú szülinapnak)?...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_872200 (55)
    2006-06-23  10:50
  7. 2006. június 23. 10:5670.

    Szerintem ott, ahol már az anyagiak problémát okoznak ily' módon, meggondolandó, hogy érdemes- e a kapcsolatba belemerülni.

    Én 17 éve vagyok egy sváb gyerek felesége, akik híresek a fukarságukról. .. Ő is ilyen, de közös a kassza, minden nagyobb kiadást megbeszélünk.

    Nem szoktunk ünenpekre nagy dolgokat kitalálni, csak jelképes a köszöntés. Viszont amikor szükségünk van valamire, közösen döntünk  közös pénzünkből.

    Nem örülnék, ha külön kasszáznánk, ebből sokszor lettek volna már gondjaink, ha visszagondolok, hogy miken mentünk keresztül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. június 23. 10:5569.

    Ezzel nem értek egyet. Szerintem a lakás már komolyabb dolog. Nekem anyuék még mielött férjhez mentem, vettek egy lakást. Az anyuék pénze és ezzel akárták bitosítani a jövőmet és tudom, hogy ez sokba került nekik így soha nem lesz közös senkivel. Ha eladom és beleforgatom egy nagyobb lakásba ami a férjemmel közös, akkor a szerződésben le lesz írva, hogy mennyi az enyém és mennyi az ővé. Ezzel szerencsére a férjem is tök egyetért

    Nagynéném is kapott a szüleitől egy lakást. Ő közös névre iratta a férjével, bár könyörgött neki mindenki, hogy ne tegye. 14 év és 2 gyerek után a férje lelépett és elvitte a lakás felét. Nagynéném meg ott maradt az utcán 2 gyerekkel meg egy lakás árának a felével. Pedig senki nem gondolta volna a nagynéném férjéről, hogy egy ekkora tuskó, barom  

    Soha nem lehet tudni!

    előzmény:
    csibelány* (46)
    2006-06-23  10:45
  9. Torolt_felhasznalo_191153
    Torolt_felhasznalo_191153
    2006. június 23. 10:5568.
    En is epp erre gondoltam, hogy be kellene tevedjen egy kis fejmosasra

    előzmény:
    vivetta (53)
    2006-06-23  10:49
  10. Torolt_felhasznalo_342976
    Torolt_felhasznalo_342976
    2006. június 23. 10:5567.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (60)
    2006-06-23  10:53
  11. 2006. június 23. 10:5566.

    Én nem olvastam végig a többi hszt, de megdöbbentem, azon, amit írtál. Már bocsánat, de ha gyereket szülsz és elmész gyesre (jelenleg kb. 20 ezer forint) akkor 3 évig hitelből fogsz élni? évekig törleszteni fogod a párod felé a rezsi, a koszt, a gyerek költségeinek rád eső részét, ha egy cipőt kell venned, kölcsön kérsz a férjedtől? Vagy bankhitelt veszel fel? És ha ne adj Isten, de munkanélküli lesz, akkor Te fogsz neki hitelezni? Ez elég nagy baromság. Mi fizetéskor kirakjuk a pénzt az asztalra, elosztjuk és a maradékból mindenki annyit vesz el, amire szüksége van. Nincs enyém, tiéd. Én a jutalmamat is mindig beadtam a közösbe. Eszembe sem jutott volna, hogy "eldugjam" a férjem elől... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (1)
    2006-06-23  09:52
  12. 2006. június 23. 10:5565.

    Valahogy az az érzésem támadt, hogy ilyesmi csak annak jut eszébe, akinek eleve több van, mint ami kéne...

    Miért van az, hogy aki szerényebben él, az nem problémázik ilyesmin?!

    Na jó, nem általánosítok.

    Mi a férjem lakásában lakunk (ő kapta a szüleitől ajándékba), de pl. az illetéket vagy a felújítást nem tudtuk volna állni, ha nem keresnék 2,5-szer annyit, mint ő. (Tegyük hozzá, most éppen!)

    Az egyetem alatt ő "tartott el", ez időnként zavart is, de mindig azt mondta, lehet még a fordítottja is a helyzet, és lám!  

    Nagy-nagy közhely, de jóban-rosszban, nem?

    És: mi még mindig inkább azon szoktunk veszekedni vásárlásnál, hogy a másiknak (vagy a lányunknak) nagyobb szüksége lenne új cipőre/akármire, szóval a mai napig győzködjük a másikat, hogy költsön magára többet a KÖZÖSBŐL!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2006. június 23. 10:5464.

    Nem, nem értem, hogy mit nem értesz.  

    Anyós és Após dolgozik. Közösen élnek meg abból a pénzből. Nem nyomorognak, normálisan megélnek belőle. Ettől függetlenül van az Apósnak külön számlája, amire a nyugdíja megy. Azt teszi félre az unokáknak, és azt tőlÜK kapják. Nem olvastál figyelmesen elsőre? Oda is ezt írtam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_144985 (54)
    2006-06-23  10:49
  14. Torolt_felhasznalo_880857
    Torolt_felhasznalo_880857
    2006. június 23. 10:5463.

    Bocs, nem olvastam vissza -- de gondolom, nem csak nekem fura a házasságban (kapcsolatban) a külön kassza.

    Nálunk van a közös kassza, amibe mindenki beletesz egy -- a fizetésével arányos -- fix összeget, és ha kell, azon felül is. Ezt esetenként megbeszéljük. Mivel a férjem aránytalanul jobban keres (GYES, ihaj-csuhaj) , így esélytelen lenne ugyanannyit beletenni. De ha számszerűsítenénk a gyerekneveléssel, takarítással, főzéssel stb. töltött időm értékét, lehet, hogy én keresnék jobban  Nota bene, váláskor lehet kiszámolni a háztartásbeli feleség keresetét, erre vannak sztenderdek, tehát attól, hogy ő nem kap fizetést, még számszerűsíthető értékű munkát végez.

    Na, de a lényeg: mindkettőnknek van saját bankszámlánk, amit a másik nem firtat. De soha nem csináltunk gondot abból se, ha valami nagyobb kiadás tervezgetésénél arról kellett beszélni, kinek mennyi "dugipénze" van. Inkább arra való ez az összeg, hogy
    - legyen biztonsági tartalék
    - legyen a meglepetésekre olyan pénz, ahol a költség megjelenése a bankszámlán nem rontja el a meglepit
    - legyen egy kis saját tartalék az érzés kedvéért, amit nem muszáj megbeszélni a másikkal ---

    Megjegyzem, a közös kasszáról menő költségeket se szoktuk mind előre megbeszélni, mert nincs erre szükség. Felnőtt, jól kooperáló emberek vagyunk. Hol kopogjam le?...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (1)
    2006-06-23  09:52
  15. Torolt_felhasznalo_325982
    Torolt_felhasznalo_325982
    2006. június 23. 10:5462.

    Nagyon önzőnek tartom a hozzáállását. A férjemmel 3 éve vagyunk együtt, ő kb. 3x annyit keres, mint én. Lakásra együtt spórolunk, ugyanazt az összeget adjuk be a közösbe minden hónapban. De ha elfogy a fizum - nekem van időm költeni - akkor szó nélkül ad, amennyit szeretnék. Persze havi kb. 10.000Ft-nál még nem kértem többet, de ez nem okoz konfliktust, és jó érzés, hogy szívesen adja. Persze mindíg hozzáteszi, hogy jó lenne, ha be tudnám osztani a pénzem, de nem haragszik egyáltalán....A nagybevásárlásokat is mindíg ő fizeti, én meg a frissáru beszerző vagyok hét közben saját zsebre. Aszem szerencsés vagyok !

    Szülők nem szállnak be az esküvői költségekbe ?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (1)
    2006-06-23  09:52
  16. Torolt_felhasznalo_872200
    Torolt_felhasznalo_872200
    2006. június 23. 10:5461.

    Ez a hozzászólás jó!!!

    Lehet, hogy vele menne a földkörüli útra, csak a lány első osztályon, 5 csillagos hotelben, ő meg a csomagtérben a szálloda kerti padján aludva... 

    Vagy...törleszthetne élete végéig a lánynak... 

    Lottózz!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_295321 (47)
    2006-06-23  10:46
  17. Torolt_felhasznalo_292513
    Torolt_felhasznalo_292513
    2006. június 23. 10:5360.
    Tudjátok, mi a legnevetségesebb, már az eljegyzést is csak azért tudtam vállalni, mert váratlanul jutalmat kaptam! Ha nem jön az a plusz pénz, még most is törleszteném a jegygyűrűt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_342976
    Torolt_felhasznalo_342976
    2006. június 23. 10:5359.
    "Mindenki adja be a házasságba amilye van. /Szív, lélek, tehetség, lelkesedés, pénz, stb./ Ebből lesz egy kerek gömbölyű csoda, de ahogy valaki feltételeket szab, félig teszi csak oda magát, megette a fene az egészet..."

    Ámen...

    Ez teljesmértékig igy van

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797178 (57)
    2006-06-23  10:51
  19. 2006. június 23. 10:5258.

    Így van.

    Nekem 2 ilyen kapcsolatom volt. Az első 4 évig. És igen, önző pasi volt.

    Én soha nem vártam és várnám el h eltartsanak, de egy igazi kapcsolatot nem így képzelek el.

    Az okés, h pl. külön lakásokról, egyéb vagyonról szerződést írni. De a közös életet fillérezéssel elrontani...

    előzmény:
    csibelány* (43)
    2006-06-23  10:42
  20. 2006. június 23. 10:5157.

    Dehogy Őt bántom, a pasira vagyok baromi mérges, hogy lehetnek ekkora kretének??? Képesek a legszebb napot is csípőből elrontani...

    De vegyünk egy szemléletes ellenpéldát. X úrnak ne adj' isten valami baja történik és gondozásra szorul, akkor meg a kedves nej nyújtsa be a számlát az ápolásért?

    Nem így megy ez szerintem.

    Mindenki adja be a házasságba amilye van. /Szív, lélek, tehetség, lelkesedés, pénz, stb./ Ebből lesz egy kerek gömbölyű csoda, de ahogy valaki feltételeket szab, félig teszi csak oda magát, megette a fene az egészet...

     

    Most légy okos, kedves topicindító...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_342976 (44)
    2006-06-23  10:43
  21. Torolt_felhasznalo_342976
    Torolt_felhasznalo_342976
    2006. június 23. 10:5056.
    Erre mondják hogy az ember soha nem ismeri ki eléggé a másikat.

    De még mindig jobb hogy ez esküvő elött derült ki minthogy esküvő után a babakocsirészletet kéne fizetned neki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_872200
    Torolt_felhasznalo_872200
    2006. június 23. 10:5055.

    Végig olvastam a hozzászólásokat és nekem is az a véleményem, hogy DURVA!!!

    Ő akar elvenni téged, neked az a dolgod, hogy csinos, szép legyél és a kedvében járj aznap...

    A jövőben pedig megszüld neki az utódokat. A család fenntartás az ő dolga, akkor meg végképp ha jóval többet keres mint te.

    Igaza volt valamelyik csajnak. Ha majd beteg lesz, akkor is felesben megy minden??? A gyerek témáról nem is beszélve...

    Mentségére legyen mondva: Rekkenő hőség van, biztos egy kicsit megsütötte a nap!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (1)
    2006-06-23  09:52
  23. Torolt_felhasznalo_144985
    Torolt_felhasznalo_144985
    2006. június 23. 10:4954.
    na jó, de nagypapi és nagymami elmennek együtt a külön-külön kasszájukkal közös csokit venni...??? ugye, érted, h mit nem értek...! ha együtt élek valakivel, akkor mégis mire spórolok külön? ha meg külön spórolok, akkor minek mentem hozzá?
    előzmény:
    hopparezim (49)
    2006-06-23  10:47
  24. 2006. június 23. 10:4953.
    küld el ide! helyre tesszük! vagy mutasd meg neki a hozzászólásokat! Hátha segít!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (50)
    2006-06-23  10:48
  25. Torolt_felhasznalo_191153
    Torolt_felhasznalo_191153
    2006. június 23. 10:4952.
    Szia,



    En meg nem tapasztaltam ilyent (szerencsere), de a szuleimnel tok normalis az, hogy mindenki leteszi a fizeteset (apu lenyegesen tobbet keres, mint anyu) es a kozos penzbol mindenki annyit vesz el, amennyi neki kell es meg sose volt vita ebbol (kozel 22 ev alatt)

    Szerintem nagyon nem szep a parodtol ez a hozzaallas (ha nekem lenne penzem akkor termeszetesen gondolkodas nelkul fizetnem az egesz lagzit - torlesztesrol szo se lehet!!! )

    Nagyon nehez a helyzeted, es ha tortenik veled valami, amiert nem tudsz dolgozni, akkor mi lesz???
    Remelem a parod atgondolja a dolgokat, jo lenne ha O is kibeszelni valalkivel

    Sok szerencset!!!! Szoritok Neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_292513 (1)
    2006-06-23  09:52

Címlap

top