Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lányok a netes társkeresőn

AlFresco
Létrehozva: 2007. Április 23. 11:20

Miért fordul elő nagyon gyakran, hogy amikor az ember fia levelet ír egy netes társkeresőn egy lánynak, akkor egyetlen sorral, egyetlen szóval sem válaszolnak neki?
Merthogy ez elég gyakran előfordul.
Érthető persze ha valakinek nem tetszik a bemutatkozása, vagy nem tetszik a levél amit írt, vagy nem tetszenek a fényképei, vagy nem tetszenek az adatai amiket megadott... Ez teljesen érthető. De ilyen esetben is nagyon egyszerű lenne indoklás nélkül válaszolni valami olyasmit, hogy "ne haragudj, de inkább nem" vagy csak "bocs, de mégsem".

Ez a gesztus, vagyis hogy a megszólítottak semmit sem válaszolnak a levélre, szerintem kb azzal egyenértékű mintha a valós életben felhúzott orral vagy bután bámulva (kinek mire futja) szó nélkül elfordulnának.
Persze, van egy jó oldala is ennek a dolognak, mégpedig az, hogy aki egy szót sem tud válaszolni, az ezzel már minősítette is önmagát, és innentől kezdve már nem is érdeklődik utána az ember.

Szerintem ha valaki szükségesnek tartja hogy egy netes társkeresőn (is) próbálkozzon azzal hogy rátaláljon valakire, akkor az részben azért teszi ezt, mert máshol nem nagyon tud ismerkedni... De ha valaki természetesnek veszi, hogy egy hasonlóképpen a neten is társat kereső ember levelére egy szót sem válaszol, az gondolkodjon el rajta, hogy minden rendben van-e a kommunikációs módszereivel (meg talán az önértékelésével), és hogy talán pont azért nem talál magának társat, mert megengedi magának hogy szó nélkül elforduljon, akár a valós életben, akár a netes társkeresőn.


Biztosan vannak itt olyan lányok, akik regisztráltak valamelyik társkeresőn - Ti szoktatok válaszolni a nektek küldött levelekre?

  1. 2007. Április 23. 12:3751.
    Szia!Jöttem hülyeséget kérdezni Szal nem lenne jobb és könnyebb az életben ismerkedni?Társaság vagy tanfolyam vagy sport,stb.....Nekem pl sokkal könnyebben ment,mint a neten.Rögtön látni a reakciókat,ilyenre gondolok....
    előzmény:
    AlFresco (48)
    2007-04-23  12:33
  2. Torolt_felhasznalo_375334
    Torolt_felhasznalo_375334
    2007. Április 23. 12:3650.

    Még valami. Valahol igazad van, de úgy is vagyunk vele egy idő után, hogy kattintgatod ki a leveleket, és közben úgy kezdesz egyre rosszkedvűbb lenni, mikor olvasod, hogy nézd meg a bemoldalát, amiből aztán rohadtul nem tudsz meg semmit, meg látod, hogy ez a pasi már egy évvel ezelőtt is írt neked, meg azelőtt 3 évvel is... Ha néha jön egy tartalmasabb levél, igyekszem rá válaszolni, bár előfordul, hogy az illető annyira nem fog meg, hogy szinte fizikai fáradtság hull az emberre, és elteszi a fejében oda, hogy majd válaszolok rá, a válasz meg elmarad.

    Szóval, nem hinném, hogy felszínes lennék, és az életben bunkó sem vagyok. Hitem szerint...  

    Volt olyan, hogy egyetlenegy levélre válaszoltam egy hét alatt. Mert ez a levél az volt, amire vártam, amilyenre vártam.  

    Mondom, valahol igazad van, de a netes világost kezeld kicsit másképpen! Nagyon nehéz megfogalmazni, hogy ne haragudj, de nem jössz be, és az ember ódzkodik attól, hogy ilyen kellemetlen dolgokat mondjon másnak. Ez az emberi természet. Könnyebb akkor már nem válaszolni. Nem hinném, hogy ez felszínesség lenne, vagy az empátia hiánya. Amikor valakivel volt kapcsolatom, és nem akarom folytatni, akkor mindig nagy hangsúlyt fektetek arra, hogy leüljek vele szembe, és a szemébe nézve mondjam el, hogy mi a helyzet. Mert tartozom neki ezzel. Viszont a neten nem érzem, hogy annak, aki ír, tartozom valamivel. De lehet, hogy nincs igazam. Ő próbálkozott, mint ahogy még számtalan más nőnél próbálkozik, és nálam nem jött be. Ennyi.

    előzmény:
    AlFresco (46)
    2007-04-23  12:25
  3. 2007. Április 23. 12:3549.
    Sziasztok!
    Úgy látom, hogy a pasik és nők közt nincs különbség annyiban, hogy mindegyik tud bunkó lenni és kedves is. Én is fent voltam kb. fél évig különféle társkeresőkön. Én is rendesen kiakadtam, ha nem válaszolt valaki. Hogy ez is egyfajta válasz? Igen, persze. De nem mindegy, hogy napokon át lesed, várod bizonytalanságban, hogy kaptál-e választ, vagy egyből tisztázzátok a dolgot, és másra fordíthatod az energiádat. Szerintem is mindenki ki tudna bökni annyit, hogy bocs de nem... Az én szememben a nem válaszolás annak a jele, hogy lenézünk valakit, még csak válaszra se méltatjuk. Persze itt most ne nézzük azokat, akik egyből obszcén módon bepróbálkoznak. Ilyenekre én se válaszoltam. Na szóval, természetes hogy az ember elvárja, hogy válaszoljanak neki. De őszintén szólva egy idő után már hozzá lehet szokni, és én se csináltam ügyet belőle.
    Viszont engem annyi rossz tapasztalat ért, hogy totál megcsömörlöttem a netes kereséstől. Én már belefáradtam abba, hogy állandóan lefussam a kötelező köröket, ami ezzel jár. Én már csak a való életben vagyok hajlandó ismerkedni. Számomra semmi nem pótolhatja a személyes kontaktus erejét. Igaz, így kevesebb a lehetőség, többet kell munkálkodnom, hogy emberekkel találkozzam, de eközben legalább hús-vér pasikat látok, hallok, érzek...
    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  4. 2007. Április 23. 12:3348.

    Szerintem az sincs rendben ha 'csesztetnek hogy milyen bunkó vagy' amiért nem válaszolsz, és az sem reális ha elvárják hogy naponta ötször válaszolj. Nem, ezek sincsenek rendben - és még mindig úgy gondolom hogy ha valaki egyébként belefér abba a kategóriába, akit keres a másik, és személyre szóló levelet is ír, akkor tényleg dukál legalább egy rövid "nem" :-)

    előzmény:
    Nesinesi (47)
    2007-04-23  12:28
  5. 2007. Április 23. 12:2847.

    Szia,

     

    Én mindig igyekszem válaszolni, ha mást nem is, de annyit hogy "Bocs nem" (nem szó szerint ezt persze, csak ez a lényeg sokszor).

    DE sokszor elfelejtik ám megnézni, hogy mikor léptem be utoljára, aztán csesztetnek hogy milyen bunkó vagyok hogy nem válaszolok...

    Meg sok srác elvárja hogy naponta 4-5-ször is válaszoljak (már ha beindul a levelezés), és meg vannak sértve, ha mondjuk egy héten egyszer érek rá benézni.

    Ettől függetlenül igyekszem mindenkinek válaszolni

    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  6. 2007. Április 23. 12:2546.

    Rendben, az tény hogy hapsiként nem kaptam napi ötven levelet, vagyis nem tapasztaltam meg azt hogy megunja az ember a válaszolgatást, vagy talán képtelen is rá, ezt elfogadom.

    Nem arról van szó hogy jól esik-e egy visszautasító válasz (bár mivel olyan valakitől jön, aki tulajdonképpen idegen, nagyon nem esik rosszul) - a lényeg azon lett volna, hogy hogyan kommunikálunk egymással. De lehet hogy én eddig a Holdon éltem.

    Ezzel együtt, csak egy megjegyzés, szerintem az igazai udvariasság nem egyenlő az üres udvariaskodással. Az udvariasság az embert magát minősíti.
    előzmény:
    boszorka79 (44)
    2007-04-23  12:19
  7. 2007. Április 23. 12:2245.

    pff

    tudom értelmezni a szöveget,csak magát a problémát nem értem.

    mármint ilyen dolgoból minek problémát csinálni?

    előzmény:
    AlFresco (43)
    2007-04-23  12:19
  8. Torolt_felhasznalo_991573
    Torolt_felhasznalo_991573
    2007. Április 23. 12:1944.

    Szia.

    Elolvastam a topikot és megfogalmazódott bennem néhány gondolat. Van (sajnos) némi tapasztalatom a netes társkereséssel kapcsolatban. Egyetértek wazzuppal és aranyemberercskével. Kezdetben én is baromi kedves és lelkiismeretes voltam, irkáltam a válaszokat szorgalmasan, DE! egy idő után a következő tapasztalatokat szűrtem le:

    - ha finoman céloztam rá, h nem hinném, h lehetne folytatása a dolognak, nem vették az adást. Ha kerek-perec megírtam, h köszi, de nem, akkor rögtön beképzelt, bunkó, felszínes, stb. p..a lettem...

    - sok pasi (tisztelet a kivételnek) valami miatt a nemleges választ is igennek veszi. Ezt komolyan nem értem. 

    - ha valaki egyáltalában nem felel meg az elvárásaimnak (ami természetesen publikus és azt hiszem, egyáltalán nem irreális), annak nem válaszolok, hiszen azt feltételezem, tud olvasni az illető pasi... 

    Szóval valamennyire meg kell védenem nőtársaimat. Bár azt hiszem, a pasik közt is van bőven, aki nem válaszol...

    Amúgy azt komolyan gondoltad, h Neked jól esne egy olyan válasz, h "bocs, de kaptam 50 levelet és majd később válaszolok neked"? Mert szerintem ez elég furán jönne le. Elvégre mindenkinek arra van ideje, amire időt akar szakítani, nem igaz? Ha meg nem fogta meg az illető csajt a leveled, akkor nem fog neked válaszolni sem másnap sem egy hét múlva... Így meg ez a levél nem más, mint üres udvariaskodás, nem?

    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  9. 2007. Április 23. 12:1943.
    Olvasd el még egyszer a topikindítómat, akkor talán megérted.
    előzmény:
    Balázs1 (41)
    2007-04-23  12:17
  10. 2007. Április 23. 12:1842.
    Ez még elmegy, vannak ilyenek, az ember tudomásul veszi. De azt még mindig nem értem, ha 6-7 levélváltás után úgy eltűnik valaki, mint a zsebóra!
    Annyira azért megtisztelhetne, hogy legalább egy "Mostantól le vagy szarva!" levelet küldhetne.
    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  11. 2007. Április 23. 12:1741.

    nem értelek

    az,hogy nem válaszol a megkeresésedre az is egy válasz.nem érdekled.

    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  12. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2007. Április 23. 12:1040.
    Ebben igazad is van, a személyre szóló levelekre mindig is válaszoltam, sajnos ezekből van a kevesebb.
    előzmény:
    AlFresco (37)
    2007-04-23  12:07
  13. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2007. Április 23. 12:0839.
    Leveleztem pár olyan fickóval aki levelezés közben köd előttem köd utánam eltűnt és nem írt többé, pedig határozottan szimpik voltunk egymásnak és egész jól alakultak köztünk a dolgok...ez már netes társkeresőn is előfordult velem, na meg itt az nlc-n is, a fórumon. Mondjuk én nem társat keresni jöttem ide, de az illető igen, és így keveredtem vele levelezésbe.
    előzmény:
    bóbita62 (35)
    2007-04-23  12:04
  14. 2007. Április 23. 12:0738.

    Szia!

    Teljesen igazad van, illik minden levélre válaszolni, amiben érződik, hogy nekem szól, tartalma van. DE a mai világban kevés emberbe szorult empátia, nem számítanak egy vadidegen ember érzései, minimális illemet sem tanultak.

    Sajnos változtatni ezen a felfogáson nem tudsz. Valójában azzal a nővel egyébként sem lenne sok közös bennetek, aki egy válaszlevéllel sem tisztel meg, tehát nem is veszítettél semmit!

    Kitartás!

    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  15. 2007. Április 23. 12:0737.
    Igen, érthető hogy ha nem válaszolsz akkor ha valaki kifejezetten kalandot keres, pedig te konkrétan megítad hogy komoly kapcsolatra vágysz - de mondom, ez egy másik kategória - más ha neked szól a megszólítás, és más ha csak úgy általában kapsz egy levelet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_751114 (31)
    2007-04-23  11:59
  16. 2007. Április 23. 12:0536.

    Nem arról van szó hogy nem tudom elviselni a netes társkeresésnek ezt a részét - mondtam hogy aki nem képes válaszolni, azok pont azok, akikkel én sem akarok beszélgetni.
    De ezzel együtt, furcsának tartom azt a hozzáállást ha valaki szóra sem méltatja a személyre szóló megszólítást.

    előzmény:
    Ditte2 (32)
    2007-04-23  12:00
  17. 2007. Április 23. 12:0435.
    Igen..viszont ne hidd hogy a férfiak,tisztelet a kivételnek,különbbek....
    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  18. 2007. Április 23. 12:0234.

    Miért kérdezed ezt? Nem, egyáltalán nem húztam fel magam, de szerintem nem is írtam semmi olyasmit amiből azt gondolhattad volna hogy felhúztam magam.
    előzmény:
    Ditte2 (32)
    2007-04-23  12:00
  19. 2007. Április 23. 12:0033.
    Igen, erről van szó, a férfiak nem tudnak olvasni, tök hülyék, de nem tudnak ellenállni a vonzerődnek
    előzmény:
    TriNiTy (30)
    2007-04-23  11:57
  20. 2007. Április 23. 12:0032.
    Most komolyan ennyire felhúztad magad ezen a dolgon?

    Tényleg sosem fordult elő veled hasonló? Úgy értem, hogy egy lánynak valamiért nem válaszoltál mondjuk az első levélre, vagy a 6.-ra, vagy mondjuk egy randit úgy fejeztél be, hogy aztán csak várta, hogy hívd?

    Szerintem ezek bárkivel bármikor előfordulhatnak.
    Ha nem tudod ezt a részét elviselni a netes párkeresésnek, akkor próbálkozz máshogyan.

    előzmény:
    AlFresco (26)
    2007-04-23  11:55
  21. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2007. Április 23. 11:5931.
    Volt egy srác aki kiírta az üzenőfalra hogy van egy meghívója, akinek kell az szóljon! Nos, én szóltam neki privát üzenetben. Azt hiszed válaszolt? nem. Utána törölte magát a wiw-ről, aztán néhány hét múlva újra regelt és megint megjelölt. No comment.

    Aztán a másik figura: régi jó barátnőm férje. Mivel a barátosnőm nincs fenn a wiw-en, a fickótól próbáltam érdeklődni felőle hogy mi van vele mióta nem találkoztunk. Nem válaszolt és nem is igazolt vissza. Pár nap múlva visszavontam a jelölést erre mégiscsak megjelölt, akkor felbátorodván megint írtam neki hogy úgy látszik mégis megismert, akkor mi is a helyzet xy-nal? megint csak nem válaszolt.

    A fene sem érti ezeket az ürgéket??? (a női ismerőseim általában válaszolni szoktam az irományaimra, de még köztük is előfordul olyan aki nem)

    Gondolják jelölgetni nem kerül túl nagy fáradságba, egyetlen mozdulat az egész, de a levéíráshoz már gépelni kell, sőt ne adj isten kitalálni hogy mit is írjon...
    egyébként voltam én is netes társkeresőn anno, de aki olyan levelekkel keresett meg hogy "szia, nagyon szimpi vagy, bevállalnál egy kis kalandot?" amikor pedig én azt írtam a bemutatkozó oldalamra hogy komoly kapcsolatot keresek, na azoknak pl. én sem válaszoltam és még lelkiismeretfurdalásom sem volt miatta...
    előzmény:
    Veréna (25)
    2007-04-23  11:53
  22. 2007. Április 23. 11:5730.

    Lehet, hogy illene, de nem kötelezheted rá. Lehet, hogy megnézte a te lapodat, és valami nem tetszett neki. Amúgy szerintem egyáltalán nem bunkóság az, ha nem válaszol. Régen fent voltam egy ilyen társkeresőn, mert egy barátommal ott leveleztem, ki írtam, hogy nem keresek senkit, mégis napi 10-20 levelet kaptam. Ilyenkor azért elgondolkozik az ember, hogy a férfiak nem tudnak olvasni??????

    előzmény:
    AlFresco (26)
    2007-04-23  11:55
  23. Torolt_felhasznalo_894908
    Torolt_felhasznalo_894908
    2007. Április 23. 11:5729.
    Szia!

    Én nem vagyok regisztrálva, de így is meg szoktak találni Igaz, nem kifejezetten társkeresés, de udvarlás céljából.

    Ilyenkor illik annyit visszaírni, hogy bocsi, nem aktuális, vagy megköszönni, hogy egyáltalán az említett fiatalember fárad az üzenetet begépelni.
    Főleg, ha tényleg egy társkereső oldal regisztráltja a hölgy.

    Úgyhogy igazat adok neked! De hát ez minimális intelligenciát igényel és empátiát a másik iránt....no comment.

    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20
  24. 2007. Április 23. 11:5628.
    Igen, erre mondtam hogy egy gesztussal minősíti magát az, aki nem válaszol, úgyhogy igen, játsszon üveggolyókkal.
    előzmény:
    23 (24)
    2007-04-23  11:53
  25. 2007. Április 23. 11:5627.

    Sziasztok!

    Én is regisztrálva vagyok egy társkeresőn, de olyan levélre, hogy írj válasz emilt, erre és erre a címre, ha ismerkedni akarsz, na ilyenre helyből nem válaszolok.

    előzmény:
    AlFresco (1)
    2007-04-23  11:20

Címlap

top