Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki mennyit keres?????

Torolt_felhasznalo_941717
Torolt_felhasznalo_941717
Létrehozva: 2004. június 22. 19:09
Had legyek indiszkrét!
Tudom ez mindenkit érdekel!
Ki mivel foglalkoziik és mennyit keres?
Szerintem nevetségesek a bérek magyarországon. Jó diplomával többéves tapasztalattal netto 150-et kapok mint project manager.
  1. 2004. június 23. 12:03126.
    Biztos.
    Már most is abbahagyhatnám örökre, mert megteremtettem rá a fedezetet, csak akkor kb a mostani szintet konzerválnám életem végéig (32nm lakás, alacsony költségek)
    De az a 9 év rengeteg mindenre elég. Mohamed is 10 év alatt vált üldözött páriából az akkori világ felét meghódító összes arabok vezetöjévé, nekem csak a saját kis világomat kell megváltani:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_995239 (124)
     
  2. 2004. június 23. 12:00125.
    hm. . . hát igen, így kijön az ötven. én nem egyedül vagyok, tehát a kajapénz máris legalább a duplája, vagy még több mint neked (pláne, hogy szeretünk enni), pedig én is piacon válogatok, és minden nap főzök én is. a mi rezsink jelenleg 25 körül van (plusz télen a fűtés kb. 15 eFt/hó), plusz 55 eFt albérlet! mennyivel jobb, ha a közösbe benne van a víz is? mert aug. -tól átmegyünk egy másik albiba, és ott a 9 eFt közösbe benne van a víz is, mert nincs vízóra. a mostani víz+csatorna kb 3 eFt/hó. ja, és hol van 290 Ft-os mozijegy? a Kossuthba? kocsit mi se luxusból tartunk, hanem kaptuk anyósjelöltéktől, de szeretnénk eladni, mert nem tudjuk fenntartani :-( (csak eddig még senkinek nem kellett) nekünk is van biciglink, és nagyon szeretünk biciglizni, de itt pesten elég gáz, egyedül nem is merek sehova se menni! a párom meg csak este ér haza, mert neki egyetlen szórakozása van, a gyúrás, ami havi 3. 300 Ft! ruhát, tavaly nyár óta nem vettem magamnak, (akkor is kb. 2 db-ot) szeretnék szoliba is járni, mert engem a nap nem fog meg, de valahogy mindig kimarad a költségvetésből. hát ennyit az ötvenről :-( bocsi ha hosszú voltam :-)
    előzmény:
    syrakusai (122)
     
  3. Torolt_felhasznalo_525026
    Torolt_felhasznalo_525026
    2004. június 23. 11:56124.
    Biztos vagy te ebben? Hogy örökre abbahagyhatod??
    Legyen úgy!
    előzmény:
    syrakusai (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_928082
    Torolt_felhasznalo_928082
    2004. június 23. 11:48123.
    Ez egy allami ovoda (inkabb iskolahoz lehet hasonlitani, mart mar 5 evesen irni, olvasni, szamolni tanulnak), ami definicio szerint ingyenes. Mi fizetunk az iskola alapitvanyaba eves szinten 30 eurot + ha kirandulni, mennek, fenykep . . .
    Hozza kell tennem, hogy ez nem altalanos Franciaorszagban. Vannak nemzetkozi ovodak/iskolak termeszetesen fizetosek kb 4-500 Euro/ho.
    Nekunk viszont a lakokornyezetunk a szerencsenk, mivel rengeteg a kulfoldi, igy hozza vannak szokva a tanarok az ovodaban/iskolaban, hogy ketnyelvuek a gyerekek es amikor bekerulnek esetleg egy szot sem tudnak franciaul. Ez itt nem okoz problemat, sot peldaul legutobb az evzaro bulin a lanyomek nemet dalt is eloadtak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (117)
     
  5. 2004. június 23. 11:48122.
    Nem, nem számoltam bele mindent, az anyámnak küldött havi 30ezret nem számoltam bele.

    Lakás saját. . . erre vonatkozott a 2-3év.

    Rezsi 17500, ha mindent felfelé kerekítettem (áram, fütés, UPCtv, közösköltség, amiben van víz, szemét stb)

    Kaja 18-20 ezer. Semmi junk meg étterem, magam fözök minden nap, a cégeimhez is viszem dobozkában a kaját, nincs jobb a házikosztnál:) Hétvégén nyomom a válogatást a piacon, élvezem.

    Bérlet. . . mivel diák vagyok 1300 ha jól emlékszem.

    Kocsim lehetne, de minek. A belvárosban lakom, minden 10 percre van BKVval vagy 20 percre gyalog, sétálni meg imádok.

    Marad költeni 10-12ezer havonta, amiböl igazán lehet 2-3 havonta ruhát venni, tankönyvre félrerakni. Ruhát mondjuk nem plazaból, de pl a BÁV boltokban vadiúj öltönyök vannak 18K-ért.

    Sportolni ott a bicajom, imádom, minden nap ingyen van.
    Igen, lehetne 50ezres fitness bérletem, de minek.
    Felépülve egy sportbalesetböl lassan újrakezdem a boxot is, az kemény 4-5ezer lesz havonta, edzésszámtól függöen. Az egyik legnagyobb custom költségem lesz:)

    Mozizom, minden héten az akciós napokon, 290-ért.
    Szinház 2-3 havonta 2-3ezer, arra lehet félrerakni.
    Ami marad, az könyv, könyv, bár azt befektetésnek számít, nem is kiadásnak:)
    Ezeket számolom a havi költségnek.

    Nem tudom mennyit keresek havi leosztásban, de talán változóan kb 5-7-8-10x annyit, mint amit költök, tényleg nem számolom sosem. Ez megy mind befektetésre, államkötvény, tözsde, cégalapítások. 35 éves koromra minden munkát abbahagyhatok örökre, nyugdijastul. Jöhet a családdal foglalkozás 100%idöben.
    Nem tudnám máshogy csinálni.
    előzmény:
    L-é-n-a (118)
     
  6. Torolt_felhasznalo_861605
    Torolt_felhasznalo_861605
    2004. június 23. 11:42121.
    Szia!

    Engem érdekelne a pro és kontra a külföldi élettel, munkával kapcsolatosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (111)
     
  7. 2004. június 23. 11:41120.
    Bocs, de Te valami varázsló vagy? 50. 000, -ből kajástol, rezsistől, és még ruhák is, no meg a csajok. Hát gratulálok, de áruld már el hogy csinálod, kéne tanulnom ezen a téren. (Már nem a csajokra gondolok. )
    előzmény:
    syrakusai (116)
     
  8. 2004. június 23. 11:40119.
    Hát igen, ezen én is elcsodálkoztam, nekünk egy 53 nm lakás rezsije nyáron kb. 25 eFt- télen meg vagy 40 eFt!! és akkor kaja, kocsibizti, tankolás, 2 mobil, amit kb. 2 havonta töltünk 3 eFt-os kártyával! és akkor a ruhát még nem is mondtam! ja, 10 eFt fundamenta, és 10 eFt fényképezőgép törlesztés. és még 9 eFt BKV bérlet. ha jól számolok, csak a rezsi funda-fényk-bkv nyáron 54 eFt!!!!!
    előzmény:
    L-é-n-a (118)
     
  9. 2004. június 23. 11:22118.
    Ne haragudj, nem tudom, hogy elég Neked havi 50000 mindenre? Mit számolsz arezsibe pl. Kaja az is benne van? Telefon, esetleg ha kocsid van, üzemanyag?
    előzmény:
    syrakusai (116)
     
  10. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2004. június 23. 11:15117.
    Es mennyibe kerul az ovoda/napkozi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_928082 (115)
     
  11. 2004. június 23. 11:07116.
    Lehet benne valami:)

    Én sohasem számoltam ki, hogy egy hónapban mennyit keresek, nem is tudnám pontosan kiszámolni sem, leosztani sem.

    A másik oldalt figyelem, és nem nagyon szoktam a havi költségeket 50. 000Ft fölé engedni. Kb ennyi, amiböl elég jól el lehet lenni Budapesten rezsistöl, kajától, csajoktól, ruháktól, mindenestül. Persze ehhez kell egy-két alap dolog, de nem olyan, amit nem lehetett 2-3 alatt összerakni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390061 (114)
     
  12. Torolt_felhasznalo_928082
    Torolt_felhasznalo_928082
    2004. június 23. 11:03115.
    Nyugat Europaban inkabb megszokott, mint Franciaorszagban. Itt az emancipacio miatt is megvaltoztak ezek a dolgok. Sok no csak szul 1 (max 3) honap a bebivel otthon, aztan vissza dolgozni. Egyesek ra vannak kenyszerulve a penz miatt, masok meg inkabb a karriert tartjak fontosabbnak a gyereknel.
    Amugy, ahova a lanyom jar iskolaba, ott rengeteg a kulfoldi (sved, nemet, brazil, mexikoi, amerikai, angol . . . ) es jellemzo, hogy az asszonyok otthon vannak es hozzak-viszik a gyerekeket reggel, delben es delutan.
    előzmény:
    cherie (82)
     
  13. Torolt_felhasznalo_778911
    Torolt_felhasznalo_778911
    2004. június 23. 10:54114.
    Talán azért vannak ilyen rossz fizetési átlagok, mert aki sokat keres, nem ér rá a neten fórumozni munkaidőben:)))))))))))))))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. június 23. 10:40113.
    Itt is 16 ezer egy konyhaszek. Igaz, fenyofabol van. . . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (111)
     
  15. Torolt_felhasznalo_537048
    Torolt_felhasznalo_537048
    2004. június 23. 09:51112.
    Igen, ez igaz. Biztos nem mindenkinek sikerül mgcsinálni, de a környezetemben csak jó példát látok. Pedig tényleg baby-sitternek, bolti eladónak vagy ilyesminek mentek ki. Persze gondolom az sem mindegy hogy ki melyik országba megy. Meg ugye az is biztos, hogy sehol sem olyan könnyű az élet, de van ahol egy kicsit könnyebb van ahol meg nehezebb. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (110)
     
  16. 2004. június 23. 09:18111.
    Tudnek meselni olyanokrol akik idegenben vannak (ki igy ki ugy), meger egy miset a valosag es a ltszat kozti kulonbseg. . . (:-((
    előzmény:
    Myrababa (109)
     
  17. 2004. június 23. 09:16110.
    Ha sok baratod van, nagy tarsasagi eletet elsz es errol nehezen mondasz le, akkor felejtsd el. . .
    előzmény:
    Myrababa (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_537048
    Torolt_felhasznalo_537048
    2004. június 23. 09:14109.
    Igen én tudom ezt. . . Nehéz lesz, de meg fogom csinálni:)) Sok ismerősöm van aki csak mondjuk eladónak ment ki a boltba (de azért nem rendezkedett be ottani életre) és annyit hozott haza hogy abból házat, meg autót vett itthon. . .

    65 év? Szerintem igenis nagyon sok:( Még 20 év lett volna az apukámnak is. . . Amúgy ez, hogy azt írjátok hogy lehet hogy nem is lesz nyugdíj az nagyon ijesztő. . . De például, az apukám igen jól keresett és rengeteget adózott belőle. Miután meghalt éppen hogy csak megkaptuk az árvaellátást a minimálbér alapján mert hogy csak kevés bedolgozott éve volt. . . És akkor kapjuk ezt a kis pénzt néhány évig, ami tényleg csak töredéke annak amit ő több mint 20 év alatt adózott. . . Ráadásul most pl nem is kapok mert ugye még nem vagyok beiratkozva az egyetemre, most érettségiztem úgyhogy ez a pár hónap most nagyon nehéz lesz. . . De mindegy, valahogy átvészeljük:) Szeretsz külföldön élni? Én annyira vágyom arra hogy kimehessek. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (104)
     
  19. 2004. június 23. 09:12108.
    hehe én már minden topikba beírom, a fizetésem kemény bruttó 86. 500 forint. 8 órát poshadok egy irodában, épp most nézek valami normális állást. . . . mert ez igy gáz. egyébként még tanulok.
    mondjuk így jó, de akinek családot kell ennyiből eltartania, az mit csinál? nekem csak havi 3000 ft a kutyám kajája. . . . :-)))) a többiből baromságopkat veszek +taxi + bulik. . . . ha albérletbe megyek úgyse tudok ruhákat venni addig felhalmozok egy csomót:-)))
    előzmény:
    yeehaw! (1)
     
  20. Torolt_felhasznalo_258658
    Torolt_felhasznalo_258658
    2004. június 23. 09:11107.
    Sziasztok, most ugyan hivatalosan nem dolgozom, de tavalyig egy 10 fős szolgáltató cégnél voltam (hulladék újrahasznosítás). Otthoni fősulival (itt nem ismerik el), 3 idegen nyelvtudással 34 évesen 225 ezer nettó, igaz 14 hónapra, de napi 9-10 óra, szombaton is. Nagyon gyatra pénz, ha albérletet kéne fizetni, éhendöglenék. Szóval, itt sincs kolbászból. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (104)
     
  21. 2004. június 23. 09:10106.
    Sziasztok!
    Fura dolgokat olvastam össze! Én nyugdij előtt állok és arra keresünk, hogy a nyugdijat kitudjuk egésziteni és a gyerekeinket tudjuk segiteni. A mi kezdésünk sem volt könnyű, de talán a szerény életvitel megismerése és megszokása hozzásegitett, hogy az igényeket igyekezzünk ne emelni. Ami fájó, hogy korábban pl. sok könyvet vettünk, ma ez luxus. Mi örülni fogunk, ha a lakásunkat felujitjuk és a rezsit tudjuk fizetni, valamint egy kocsit fentartani. Amiért egy külföldi munka jó, ott kevésbé vannak üresjáratok a munkában (állandó magyarázkodás, helyezkedés a nem hozzáértők tanácsainak kivédés stb. ) csak a munkára kell koncentrálni. Ha nálunk is ilyen munkalehetőségek lesznek, akkor a szemlélet is változik. Az pedig, hogy a nyugdijat fizetik vagy nem nagyon elszomoritó. Én egy önkéntes nyugijbiztositónál vagyok nyolc éve de már négyszer változott a cég. Egy a lényeg higgyétek el az egészség! A nyugdijasoknál sajnos az egészségügy romlás a sokmindent megold! Morbid de igy van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_528098
    Torolt_felhasznalo_528098
    2004. június 23. 09:08105.
    Lehet sokat keresunk, forintra atszamolva, de a penz ugyanugy elmegy. Itt pl. egy eves kombinalt berlet ara 627. 000 forintnak megfelelo osszeg.
    előzmény:
    Myrababa (103)
     
  23. 2004. június 23. 09:04104.
    A kulfoldi allomkereset es megtakaritas a 22-es csapdaja. Bar relative jol keresel, de valamilyen szinten alkalmazkodnod kell a korulmenyekhez, tehat ugyanannyit koltesz el, igy a Nagy Magtakaritas csaloka! Elvegre nem vehetsz 3. 60-as kenyeret, es nem lakhatsz atmeneti szallason. . .
    Orvoskent sem lehet par ev alatt felkapaszkodni. Egyreszt barhova mesz a szamarletrat be kell jarni, s az orvosi kaszt itt is (mashol is) a nagy tomegbol all, akik keveset keresnek es sokat dolgoznak, valamint a kivalsztottakbol akiknel ez forditva van. Sajnos.
    Papaddal kapcsolatos dolgaid miatt sajnallak, 45 nem kor, jesszus 3 ev mulva pont annyi leszek. . .
    Ma ha jol tudom ferfiaknak 65 ev a korhatar. Mar ha van turelmuk es lehetoseguk kivarni. . .
    előzmény:
    Myrababa (103)
     
  24. Torolt_felhasznalo_537048
    Torolt_felhasznalo_537048
    2004. június 23. 08:47103.
    Nagyon elkeserítő amikről írtok. . . Furcsa, de az én szüleim is sokszor modnták hogy ilyen életvitel, munkatempó mellett még lehet hogy a nyugdíjaskort sem érik el. . . És az apukám meg is halt 45 évesen:( A 72 az nagyon durva. . . Mo-n most mennyi is? Szerintem már amúgy ez is sok. Palanta: egy női fodrász itt is simán van 5-6000 forint tehát kb. a harmada mint nálatok a fizetések viszont nem a tiéd harmadrészei:) De nagyon sokat dolgozol érte, nem tudom, hogy én tudnék-e vállalni egy ilyen életet. . . Amúgy orvosira készülök és én is szeretnék majd külföldre kimenni dolgozni ha nem is sok időre csak egy pár éve hogy utána itthon vehessek magamnak egy lakást, autót, nyithassak magánrendelőt mert amúgy ezekre esélyem sincs. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_257414 (102)
     
  25. 2004. június 23. 08:36102.
    Erdekes kerdes a nyugdijkorhatar emeles is.
    Ugyanis ez egy ugymond egyoldalu szerzodesmodositas. Ebben az esetben joggal felmerul a kerdes, mennyivel tobb eselyem van "itt a piros, hol a piros"-ban kifosztani a jatekvezetot, mint elvezni a munkavallalokori befizetesekbol eredo megtakaritasokat nyugdijas koromban. Ma Magyarorszagon a varhato elettartam 71. 3 ev. Tehat The City altal irtak alapjan logikus, hogy a nyugdijkorhatart 70 ev fole kell emelni! Csak kevesebb nyugdijas lesz magyarorszagon, mint sivatagi hoparduc!
    Aki maganak ma nem sporol ossze / kuporgat felre / rabol bankot / orokol / erdekhazasodik / sikkaszt (megfelelo alahuzando), az ne szamitson masra, mint a kesobbiekben karacsonykor egy tal meleg etelre a szegenykonyhan. Ha szerencseje van, akkor atlag alatti es erre sem lesz gondja. . .
    Nem akartam pesszi lenni - bar igy utolag olvasva ugy hangzik - remelem tevedek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_528098 (98)
     

Címlap

top