Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Most kezdjük a lombikot..

maci-mano
Létrehozva: 2004. december 4. 10:48
Tudom, hogy több fórum is fut jelenleg a lombikról, azonban annyi információ van rajta, hogy én például nem találtam meg azt, amire kiváncsi vagyok. Mi már túl vagyunk a vizsgálatokon és hétfőtől kezdődik a gyógyszeres kezelés. A konkrét kérdésem az lenne, hogy mennyire fájdalmas a petesejt leszívás altatás nélkül, mivel nekem a doki ezt javasolta. Tudom, hogy egyszerűbb lenne az altatás, de minden "zavaró" tényezőt ki szeretnék zárni - amit lehet - , hogy minden esély meg legyen arra, hogy elsőre sikerüljön a gyermekáldás amire már nagyon rég óta várunk.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Maci-mano
  1. 2008. május 12. 19:1428851.

    Most már kezdek aggódni, Sarahról még mindig senkinek semmi híre???

     

    Zita: épp valamelyik nap gondoltam rátok, hogy mi lehet veletek. Nic hatalmasat nőtt! Még mindig az Anyósodnál dolgozol, vagy találtál más állást? Kistestvéren gondolkoztok - tudom mondtad egyszer hogy lombik újra szóba sem jöhet, de talán spontán már edzetek. :)

     

    Hajni:

    a te fiaid is hatalmasak! Kemény lehet most így élni, nálunk is történt a páromnál munkahely váltás, így az eddigi fél 6-os hazaérkezés helyett fél 8-8 a leghamarabbi időpont. Kicsit nehezen viselem, de tetszik neki ez a munka és ez a lényeg. Meg így nyáron talán könnyebb, sokáig kint lehet lenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_613418
    Torolt_felhasznalo_613418
    2008. május 9. 17:4228850.

    Sziasztok!

    Nagyon reg jartam erre,de olvasgatni szoktam.Orommel olvasom,hogy Adri spontan babat varsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Szuper!Meglatod,minden rendben lesz!!!!!!

     

    Nyuszika,Sarah,ratok is sokat gondolok,kivanok rovid szulest!

     

    Maci,hogy repul az ido,mintha tegnap irtad volna,hogy babas vagy....

     

    Hajni,elhiszem,hogy nem konnyu,foleg,hogy semmivel nem jelent tobbet anyagilag...........fel a fejjel.Legalabb van munkahelye ferjednek,mar az is valami.

     

    Paris,nagyon szep lett Lena,jol megnott o is.

    Mi is megunnepeltuk a 2.evfordulot,pedig tenyleg mintha tegnap szuletett volna Nic.

     

    Ujaknak mielobbi babasodast kivanok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. május 9. 08:4528849.

    Kedves Fórumlakók!

     

     

    Szeretettel meghívunk holnapi, a Születés Hete programsorozat keretein belüli

    SZÁRNYASZEGETT GÓLYÁK - Ha nem jön a baba c. előadásunkra és ahhoz kapcsolódó beszélgetésünkre

    TARTALOM: Hazánkban is rohamosan növekszik a meddő párok aránya. Ma már minden ötödik(!) pár kényszerül felkeresni valamilyen meddőségi szakembert. Előadásunk és azt követő beszélgetés célja a meddőséggel kapcsolatos felvilágosítás és ismeretterjesztés az alábbi témák mentén. Mit tehetünk, ha nem jön a baba? Hova fordulhatunk, mik legyenek az első lépések? Ajánlott vizsgálatok. Betegjogi kérdések.
    Meddőségi helyzetkörkép. Problémák és lehetséges megoldási módok. A belgyógyászati konzílium, elsősorban az endokrinológia szerepe a meddőségi kezelésekben. A PCOS és inzulinrezisztencia, mint meddőséget okozó rendellenességek.
    Az életmódváltás szerepe a meddőségi kezelésekben.

    Meghívott vendégelőadónk Dr. TŰŰ LÁSZLÓ belgyógyász, endokrinológus szakorvos.

    HELYSZÍN: Aranytíz Művelődési Központ (1051 Budapest, Arany J. u. 10.) Leonardo terem

    IDŐPONT: 2008. május 10. 16.00-17.30

     

    Minden kismamának örömteli pocaknövesztgetést és minden még "úton levőnek" nagyon sok sikert!

     

    Zsazsah

    www.lombikbaba.civil.co.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. május 7. 22:4328848.

    Sarah jelentkezz!! Még mindig egyben vagy? Megvárjátok, hogy beinduljon a szülés vagy a doki megindítja?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2008. május 2. 20:5828847.

    Köszi a gratulációt! Léna tiszta anyjaMekkorát nőtt, nagyon édes!

    Maci! Hát sejtettem, hogy nem könnyű pocakosan egy kisgyerekkel. Remélem bírni fogom a strapát. Az a lényeg, hogy egészségben megszülessen a kistesó, aztán a többit megoldjuk.

    Marcsi! Neked is köszi! Megkaptam a képeket a lányokról, csak szarakodott a net. Aztán meg elfelejtettem reagálni. Hogy vagytok? Lányok?

    Mindenkinek jó pihenést a hosszú hétvégére!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_876022 (28846)
    2008-04-30  08:16
  6. Torolt_felhasznalo_876022
    Torolt_felhasznalo_876022
    2008. Április 30. 08:1628846.

    Sziasztok Anyukak !

     

    Bocsanat hogy az utobbi idoben én is ilyen passziv vagyok. De belestem a forumra es milyen meglepetés vart.

    Eloszor is szeretnék gratulalni Samunak, tényleg csodalatos hir.

     

    Kismamak kitartas mindjart itt vannak am a babok.

    Maci nagyon szép nevet valasztottatok es Brumival biztosan szuper lehet beszélgetni a kistesvérrol, es gondolom mar nagyon varja.

    Készen vagyotok mar mindennel? Babaszoba?

     

    Hajni : gyonyoruek a fiaid, hatalmas baba Marci, es nagyon kis aranyos. Imadni valok a képen. Nem irigyellek hogy most otthon egyedul vagy.  Remélem gyorsan eltelik ez a 3 honap.

     

    Nyuszi es Ti hogy vagytok? Milan hogy van, varja O is a kistesot?

     

    Mi koszonjuk szépen megvagyunk, én nagyon faradt es elfoglalt vagyok, sok a munkam plusz ugye Léna meg csak 7 honapos baba. Rakok is képet, nagyon megnott . Most voltunk 70 cm-erek es 8530 grammok. Két kis fogunk van, 6 es fél honaposan jottek ki.

     

    Tényleg elnézést kérek, hogy nem tudok jonni, de proballak azért am olvasni bennekeket, olyan jo lenne ha a forum fellendulne, néha annyi tanacs kellene. Sajna nekem nincs itt kint anyu meg a csalad is messze van es igy nagyon nehéz, plusz a munka, de birom meg.

     

    Marcsi, Te lanyaid hogy vannak? Képet nem raknal fel, biztos annyit valtoztak mar es nagyok gyonyoruek.

     

    Zita Te hogy vagy? Es a tobbiek?

     

    Sarah neked jo szulést es kitartast kivanok, jelez mindenképp ha itt a picur.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2008. Április 29. 07:4328845.
    Hát ez eléggé rossz, hogy nem is látjátok és nem is kap több pénzt. Kéne kérni egy kis "nemlátomaférjem" pótlékot. Két gyerek után pedig a "nemlátjukazapukánkat" pótlékot.
    előzmény:
    h.perlaki (28843)
    2008-04-28  20:47
  8. 2008. Április 29. 07:4028844.

    Hú, ha most 10 hónapos, akkor nem lesz túl nagy amikor megérkezik a tesó. Brumi nagyon várja Samut (Benedek Sámuel lesz a hivatalos neve), de azért most egy hete nagyon "furcsa". Állandóan anyázik, aztán látni sem akar. Nagy pocakkal nagyon nehéz (legalábbis nekem) cipelni emelni, hogy más napi dolgokról ne is beszéljek. Brumi "csak" 11 kiló, de ez is sok. Egyik nap elmenetünk sétáni, elesett és vihettem őt is, meg a motort is. Azt hittem megszülök. Sokszor akar mellém bújni, de a hasamtól nem tud. És ez mindkettőnket "zavar". De sokszor odajön és megpuszilja a hasam, azaz Picurkát.

    Ha egyedül megyek valahová, akkor azt mondja "vigyázz a Picurkára, ki ne essen". Ezt ő találta ki.

    Sőt most beszélgettünk róla, hogy megyünk a CTG-re és megnézzük Samut, hogy mikor lesz kész. Elmeséltük, hogy vele is jártunk és mindig azt mondta, hogy "még nincs kész". Erre Brumi: "de mikor kész lettem kimásztam apához". Hogyan talál ki ilyeneket?

     

    Szóval összefoglalva nagyon strapás, ha nagy a hasad a végén. Én kb. 3 hónapja érzem ezt és még 1 hónap hátra van.

    Egyébként jól vagyok. Most szerencsére fejjel lefelé fekszik. Mert eddig faros volt. Illetve fejes volt, de megfordult és 3 hétig faros volt, majd most fejes megint. Remélem nem forog tovább.

    A cukrommal 1x volt gond, és azóta hetenként megyek a diabetológiára (7-re majd reggeli után 1,5 órával újra). Ez annyira nem hiányzik. Jelenleg +16 kilónál tartok sajnos. Remélem nem megy feljebb. Kezdek vizesedni, de a sóra nagon figyelek és így szinte alig vizesedik a bokám.

     

    Puszi mindenkinek.

     

    előzmény:
    samu2003 (28841)
    2008-04-27  21:27
  9. 2008. Április 28. 20:4728843.
    Samu a négy hónapos koráig Marci csak szopizott és 9500 gramm volt. (Doki néni szerint anyatejes babát nem lehet túl etetni!) Azóta már kap gyümölcsöt és már sütőtököt és krumplit is kapott. Kézbe nem sokat van, a derekam nem bírja, meg hát van egy bátyja is. Valószínű a találka akkor elmarad. Mi 3-ra megyünk, de sietünk haza apához, reméljük addigra ő is hazajön. Ezzel a németországi melóval sajnos nem jövünk ki jobban anyagilag. Nem kap több fizetést, sőt (nem lesz mozgóbér és nem lesz túlóra sem), de "muszály" volt menni.
    előzmény:
    samu2003 (28841)
    2008-04-27  21:27
  10. 2008. Április 28. 14:3228842.

    Samu ,ez csodálatos :))))

     

     

     

     

    előzmény:
    samu2003 (28841)
    2008-04-27  21:27
  11. 2008. Április 27. 21:2728841.

    Sziasztok! Köszi mindenkinek a gratulációt, remélem minden rendben lesz.

    Esz! Igen spontán baba, épphogy Domi abbahagyta a szopit és a következő hónapban bekaptam a legyet

    Hajni! Hogy milyen hatalmas Marci! Domika most volt mázsáláson és 10 kg, de ő 10 hónapos és mindenki nagynak tartja! Akkor  tiéd?Mit csinálsz vele? 

    Nem semmi, hogy egyedül maradtál a fiúkkal. De gondolom anyagilag nem mindegy! Kitartás! Szuper, hogy jöttök Keszthelyre. Jó lenne, találkozni, de nem tudom, hogy mikor mert nekem meg Zeg.-re kell mennem dokihoz!

    Nyuszika! Kislányotok lesz? Jól emlékszem?

    Maci! Samu baba Sámuel, vagy csak Samu? Így a 35. héten hogy érzed magad? Nem vagy fáradt? Kisfiaddal tudsz rendesen foglalkozni? Én ettől nagyon félek, hogy bírom a végét. Domi ne érezze hátrányát. Sőt még attól is, amikor kórházba kell lennem, Domit meg nem én fogom lefektetni. Úgy fog hiányozni, nem is akarok rágondolni

    előzmény:
    h.perlaki (28840)
    2008-04-27  07:53
  12. 2008. Április 27. 07:5328840.

    Úgy tűnik a hosszú hétvégét velünk tölti apa! Nekem is nagyon hiányzik, de főleg Máténak. Ha kimegyek a szobából azonnal kiabál, hogy anya hol vagy, mit csinálsz. Nehogy én is elmenjek.

     

    A szüleim itt laknak a közelbe. Anyukám főz és reggel, este besegít. Apu is lefoglalja néha Mátét. Anyósomhoz megyünk minden vasárnap ebédre. Ő sajnos hétközben nem ér rá. Nyugdíjas és amellett két munkahelye van.

    előzmény:
    maci-mano (28839)
    2008-04-26  08:42
  13. 2008. Április 26. 08:4228839.

    Milyen nagyok lettek a fiúk!!!!

     

    Ez nen lehet könnyű. A férjed nélkül. Persze a gyerekeknek sem, de a férjednek sem. Van valami segítséged?

     

    előzmény:
    h.perlaki (28837)
    2008-04-25  15:53
  14. 2008. Április 25. 16:1428838.
    Egy kép a fiúkról...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. Április 25. 15:5328837.
    Samu gratulálok!!! 30-án megyünk Keszthelyre ballagásra!

    Maci és Nyuszika nálatok is mindjárt itt a tesó!

    Sarah drukkolok, hogy a kicsi lány önként kibújjon a hétvégén!

    Nekem nagyon hiányzik a topic pörgése, a jó kis beszélgetések. Most már lassan két gyerekes topicra lehetne átnevezni.

    A fiaim nagyon tüneményesek. Marci igazán jó fiú. Ő tegnap volt 5 hónapos és 9.850 gramm.

    Sajnos szalma vagyok. A férjem min. 3 és fél hónapig Németországba dolgozik, talán két hetente hétvégére hazajöhet. De a nyarunk így tellik el .
    előzmény:
    samu2003 (28831)
    2008-04-23  22:34
  16. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. Április 25. 07:4828836.
    sziasztok!

    még mindig egyben vagyunk. Nyuszi lementettem a számod, írok, amint túlleszünk a nagy eseményen. azért remélem, h ez megtörténik a 7végén spontán. bár ma már péntek és semmi jel, nyákdugó megvan :-( legalább már az ment volna el...
    előzmény:
    maci-mano (28834)
    2008-04-24  22:30
  17. 2008. Április 24. 22:3228835.
    Nyuszika, te is lassan szülni mész! Készülsz már? Lelkileg, testileg?
    előzmény:
    Nyuszika75 (28833)
    2008-04-24  21:15
  18. 2008. Április 24. 22:3028834.
    Sziasztok,

    Mi is jól vagyunk. Már a 35. hétben vagyunk. A doki szerint a méhszájam annyira zárt és kemény, és hátul van, hogy akár 10 hétig elhordhatnám a babát.
    Már nagyon izgulok, hogy milyen lesz Samukánk. Elkezdetem összepakolni a kórházi csomagot, szóval kezd nagyon valóságos lenni a dolog.

    Sarah-ról remélem kapunk hírt ha megszült!

    Samu gratula a kistesóhoz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2008. Április 24. 21:1528833.
    Sziasztok,

    jelentem a 32 hét és 4. napon tartok, de a mai 4D-s uh-n 33 hetesnek felelek meg. :) Pár nappal idősebb csak a koránál.

    Samu:
    nagy-nagy gratula!!!


    Sarah:
    telefonszámomat elküldtem! Várom mihamarabb az sms-t! :))


    Többiekkel mi lehet, tényleg nagyon kihalt ez a fórum és ezt nagyon sajnálom! :(

    előzmény:
    samu2003 (28831)
    2008-04-23  22:34
  20. Torolt_felhasznalo_245019
    Torolt_felhasznalo_245019
    2008. Április 24. 15:3128832.
    Micsoda jó hír!

    spontán????? Csak nem??????

    Sarah, hajrá, várjuk a jó hírt!
    előzmény:
    samu2003 (28831)
    2008-04-23  22:34
  21. 2008. Április 23. 22:3428831.
    Sziasztok!

    Sarah! Már a finishben vagy? Hogy megy az idő!!! Drukkolok neked nagyon, hogy minden rendben legyen.
    Nyuszika! Te hol is tartasz? Teljesen elvesztettem a fonalat.
    Kár, hogy nem nagyon ír ide senki.
    Velünk minden rendben, Domikám múlt héten volt 10 hónapos, imádom! Decemberre várjuk a kistestvérét. Örülök nagyon, de kicsit félek is, hogy minden rendben menjen és remélem, hogy fel vagyok készülve erre a terhességre lelkileg.
    Jó lenne, ha nem halna ki a fórum!
    Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (28830)
    2008-04-23  14:53
  22. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. Április 23. 14:5328830.

    Nyuszi, küldd majd el priviben a számod.

    egyébként jelentem, még egyben vagyunk, pici lányunk nem kapkodja el a világraj övetelt. a mai nst ok volt, de a méhszáj zárt. pénteken megyek ismétlésre és akkor lesz uh is.

    a jövő 7et nem szeretném megérni, mert akkor már befektetnek.

     

    amúgy miért ilyen kihalt a topik?

    Viko meggyógyultál?

    többiek? merre vagytok?

    előzmény:
    Nyuszika75 (28829)
    2008-04-19  20:44
  23. 2008. Április 19. 20:4428829.

    Jesszus már HÉTFŐN???? Akkor már csak 2-t kell aludni!! Hogy fogjuk megtudni, hogy megszültél? Tudod valakinek a számát? Ha nem akkor írj és majd priviben átküldöm az enyémet és értesítem a fórumozókat. :)

    Könnyű, gyors szülést kívánok neked!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (28827)
    2008-04-19  06:03
  24. 2008. Április 19. 08:2228828.

    Szia!

    Igen megmondták az árakat! Alapesetben a lombik 200000, plusz hozzá jön a fagyasztás, ha van olyan amit le lehet fagyasztani 35000, na meg persze a gyógyszerek.

    Mi már 3 éve próbálkozunk, és túl 6 inszemináción, és még sok más dolgon, szerencsére a nagyon akaráson, a kiborulásokon már túlvagyunk. Na meg persze azt hiszem az is sokat segít, hogy már van egy 5 és fél éves fiunk. Ő természetes úton sikerült, bár ő is elég nehezen, 2 év után... Azt gondolom, hogy ebből a szempontból előnyösebb pozícióbol indulunk. Én most már úgy vagyok vele, hogy ha sikerül nagyon boldog leszek, mert teljesül az álmom, és legalább két gyerekes anyuka lehetek. De ha nem, akkor is már van egy gyerekem, és ezért is hálásnak kell lennem! Számomra ő a világ legszebb gyereke!!!:-))

     

    Gratulálok Neked a babádhoz, és kívánom, hogy legyen könnyű és zökkenőmentes szülésed!:-)))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_309452 (28827)
    2008-04-19  06:03
  25. Torolt_felhasznalo_309452
    Torolt_felhasznalo_309452
    2008. Április 19. 06:0328827.

    Szia!

    és mennyibe fog ez így kerülni, ha mindent ti fizettek??? azt is megmondták?mert nem lesz kevés...

     

    szerintem, egyébként az agyban dől el sok minden. igaza van Maci-manónak, hogy egrészt nem szabad túlzottam rágörcsölni, de az is fontos, h minden más is ok legyen az életedben. úgy értem, h légy kiegyensúlyozott. mi 3,5 évig próbálkoztunk és 3.ra sikerült, a baba itt van a pocakomban és papírforma HÉTFŐN jár le a terminus! :-))))))

    én az első 2 lombikot vigyázállásban végigfeküdtem, a harmadiknál nem voltam hajlandó. az elején kímélni azért kímélt a család, porszívózni, takarítani más is tud:-), de jöttem-mentem, sőt végül a 33.hétig dolgoztam. persze, szerencsére minden rendben volt. kop-kop-kop. most már csak egy kérésem van: olyan szülésem legyen, mint amilyen a terhességem volt:-))))))))))))

    előzmény:
    tancsika80 (28825)
    2008-04-16  16:23

Címlap

top