Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

MENEDÉKHÁZ Középkortól ..

Buriburi
Létrehozva: 2005. május 2. 13:38

Szervusztok régi és Új Barátaim, Ismerőseim!
Azt gondolom, hogy legalább egyszer az életében már mindenki érezte magát úgy, hogy szeretett volna elbújni egy kicsit a világ szeme elől.
Szeretett volna álmairól, titkairól beszélni valakivel, tanácsot kérni, vagy csak egyszerűen pihenésre vágyott.
Szeretett volna új emberekkel megismerkedni, segíteni másoknak, ha tud.
Szeretett volna mély fájdalmaira vígaszt találni, vagy valakitől jó szót, dicséretet, símogatás kapni.
A Menedékház befogad és oltalmaz Mindenkit, aki "jó szándékkal" érkezik. Az nem baj, ha valakinek más a véleménye! Itt, csak 1 szabály van: " nem szabad egymást megbántani!"
Sajnos a technika ördöge és a kelet-európai munkamorál megrtéfált, és a beígért időpontra nem tudtam kinyitni a HÁZ virtuális kapuját.
Így viszont több időm jutott a Vendégek fogadására! :)
Szépen feldíszítettem orgonával, violával és tulipánnal a házat, behűtöttem a pezsgőt, megsütöttem a krumplis pogácsát és a tortát, előkészítettem az esti gulyáspartihoz a bográcsot. Fát raktam a kandalló elé, ha kell, hát bedurrantunk! :)
Gondoltam az idősebbekre és a gyerekekre is, Nekik meleg takarót tettem a szobájukba.
A Menedékház ablakából messzire ellátni. A gyönyörű napsütésben mintha már látnék is valakiket felfelé kapaszkodni az eredei úton. Vajon kik ők? Rendszeres látogatók, vagy csak alkalmi kirándulók, akik eltévedtek? Netán egy "vihar" elől menekülő? Talán régi Barátok?
Akárkik is legyenek, szeretettel fogadom Őket! :))
A MENEDÉKHÁZ kapuja NYITVA áll!!
  1. 2019. szeptember 12. 16:36284701.

     


    Marika nagyon boldog névnapot kívánok az igazi napon is, jó egészséget.

  2. 2019. szeptember 12. 16:32284700.

    Szervusztok!


     


    Köszönöm szépen, hogy gondoltatok rám!

  3. 2019. szeptember 12. 16:22284699.
    Szervusztok

     


    Olyan szép idő van, hogy vétek a lakásban maradni, de itt vagyok, mert dolgom van. Pihenésképp jöttem hozzátok. Reggel a kormányablaknál kezdtem, inkább folytattam, mert tegnap másfél órás várakozás után csak egy nyomtatványt kaptam, amit ma kellett visszavinnem. Ez elég jól sikerül, negyven perc volt a várakozás. Ernő parkolási igazolványát intézzük. Nagyon jól kitalálták, 30 nappal a lejárat előtt lehet beadni, de az ügyintézés 6-8 hét.De legalább most már sínen vagyunk. Hogy én mennyire utálom az ügyintézést, főleg a várakozást.


     


    Marika névnapod alkalmából kívánok jó egészséget, boldogságot és minden létező jót!!!!!!! 


     


    Annyi mindent akartam írni nektek, de az agyam szita. Talán az a baj, hogy a telefonon elolvasom a hsz-eket és gondolatban máris válaszolok nektek. Azt hiszem újból jegyzetelni fogok.....


     


    Annuska jövő héten arra megyek felétek, ha neked is alkalmas, meglátogatnálak. Majd megbeszéljük......hívni foglak, jó?????


     


    További szép napot!!!!!

  4. 2019. szeptember 12. 16:22284698.
    Szervusztok

     


    Olyan szép idő van, hogy vétek a lakásban maradni, de itt vagyok, mert dolgom van. Pihenésképp jöttem hozzátok. Reggel a kormányablaknál kezdtem, inkább folytattam, mert tegnap másfél órás várakozás után csak egy nyomtatványt kaptam, amit ma kellett visszavinnem. Ez elég jól sikerül, negyven perc volt a várakozás. Ernő parkolási igazolványát intézzük. Nagyon jól kitalálták, 30 nappal a lejárat előtt lehet beadni, de az ügyintézés 6-8 hét.De legalább most már sínen vagyunk. Hogy én mennyire utálom az ügyintézést, főleg a várakozást.


     


    Marika névnapod alkalmából kívánok jó egészséget, boldogságot és minden létező jót!!!!!!! 


     


    Annyi mindent akartam írni nektek, de az agyam szita. Talán az a baj, hogy a telefonon elolvasom a hsz-eket és gondolatban máris válaszolok nektek. Azt hiszem újból jegyzetelni fogok.....


     


    Annuska jövő héten arra megyek felétek, ha neked is alkalmas, meglátogatnálak. Majd megbeszéljük......hívni foglak, jó?????


     


    További szép napot!!!!!

  5. 2019. szeptember 12. 13:39284697.

    Szervusztok!


    Én is minden jót és szépet kívánok Marikának. 


    Ma lekvár főzéssel kezdtem a napot. Nagyon finom lett de minden ragadt, jó nagy takarítás kellett utána. ma megfőztem a gulyás levest holnapra, azt ebédeltem, holnap Timi és Melinda ezt fogja ebédelni ha megjönnek. Timi felmegy Pestre a rokonokért és megvárják Melindát, együtt jönnek haza...egyenesen a szállodába viszi őket Zsuzsi, átadja a staféta botot , a rokonokat, a sógornak. ma begyúrom a sósnak valót, holnap azzal kezdek. A fülem lassan de biztosan gyógyul.  

  6. 2019. szeptember 12. 13:29284696.

    Kedves Marika!


     


    Boldogságos névnapot kívánok neked minden széppel, jóval, jó egészséggel megáldva. 

  7. 2019. szeptember 12. 10:24284695.

    Sziasztok!


    Annuska kérdezte tett-e kárt nálunk a vihar? Személy szerint nálunk nem, a lányomék kertjében egy kicsit megtépázta a fákat de nincs nagyobb kár. Mondjuk előtte napokban vettek az IKEában egy szép virágot..azt derékba törte.


    Viszont letarolta Szegedet. Még ma is mindenütt kidőlt fák, letört ágak az út mentén. Éppen  az előbb mentem a zöldségeshez és két akkora fa gyökerestől kidőlve, voltak vagy 40 évesek. Annyira sajnáltam..mert kopasz lesz az a rész ..olyan jó árnyékot adott.


    Most éppen csepereg az eső..pedig megy a mosógép, azért remélem beszárad az erkélyen a ruha.


    Ildikó köszi, letöltöttem a 13.részt.


    A második kép azért érdekes mert visszafelé hullámzik a Tisza a nagy szélviharban.


    (sajnos nem tudom idetenni)

  8. 2019. szeptember 12. 10:11284694.

    Marika itt is boldog névnapot kívánok!

  9. 2019. szeptember 12. 07:08284693.

    Marika .....nagyon sok szeretettel köszöntelek névnapodon! minden-minden jót kívánok!


     


     


     


     


     

  10. 2019. szeptember 11. 18:18284692.

    Sziasztok. Hegyen voltunk Anikóval, így nem írtam onnan. 


    Jó meleg idő lett, nem végeztünk sokat, de jót beszélgettünk. 


    Aztán a hazajövetben jól elfáradtunk,  a lábunk nem akarta bírni a menetet. 


    A plusz képekért ne haragudjatok, próbáltam azt tenni, ami a papucsosnál nem sikerült. 


    Szóval belőttem hogyan kell, mert elfelejtettem.


    Julika, írtam neked a diófa alá. Nézd meg az iméledet, hátha a visszaigazolásnál ott lesz amit keresel. Persze, ha a telódon törlöd, akkor már nem fogod megtalálni, fontos dolgokat a számgépen kell csinálni, és törlés után ott megmarad egy darabig. 


    Annuskám, holnap megyek az orvoshoz, majd holnap megírom, igazán nem tudom  mi ujság.  Csak találgatok.


    Magdi megnéztem tegnap a bef. részt a Beforenál. 


    Julika, lesz majd egy jó sorozat, de még 3 rész hátra van. azt is szereted majd. Majd küldöm, de még várni kell a folytatásra. 


    Valamikor keresek neked valamit, amit megnézhetsz, vagy letölthetsz. 


     


     

    előzmény:
    M12345678 (284691)
    2019-09-11  16:00
  11. 2019. szeptember 11. 16:00284691.

    Szervusztok


     Köszönöm Ricsinek küldött jókivánságokat, ha igaz szombaton személyesen is át tudom adni.


    Ildike, milyen lett a labor eredmény? Hogyan tovább?


    Julika, biztos egyre jobb lesz a füled. Nyugi.


    Magdika, jóidőt josólnak .Jó lett a szilvalekvár?


    Erika, ez a szokásos kontroll?


    Borsikám birkozól a kutyukkal?


    Pötyike, borzalmas lehetett nálatok az a 12o km/ó.-s vihar és felhőszakadás. A lányodék  simán meguszták?


    Nálunk  csend és nyugalom.


     

    előzmény:
    harangvirag08 (284690)
    2019-09-11  13:37
  12. 2019. szeptember 11. 13:37284690.

    Sziasztok!


    Szép napfényes...olyan kora őszi idő van ....nekem kedvező.Csak tartson ki még holnapra.Tómalomra kellene mennem ....még vár rám egy fűnyírás.


    Reggel voltam a piacon. Vettem szilvát.Már fől a szilvalekvár / de minek? /. Hazafelé bekúszott a Radnóti verssor"a béke méhe zöngne,míg hűl a szilvalekvár"...azóta magamban verselek.Közben megakadok ....és rájövök mennyit felejtettem.Tegnapelőtt a templomban  elgondolkoztam azon , milyen érdekes, hogy amit gyerekkorban megtanultunk milyen élesen "meg van " még mindig. Amíg templomba jártam addig mi mindig német misére jártunk ....nálunk a faluban csak ez volt.Negyedikes koromban  1 évig magyar misére jártam ....és most szinte ismerősek voltak a templomi énekek....még majd hibátlanul tudom a szövegüket.


    Már végeztetek a Beforéval? Én a 11-nél tartok.


    Julika nekem a Sb-on nem kell mindig bejelentkeznem.Valamikor régen regisztráltam ....gőzöm nincs, hogy hogyan....de simán be tudok lépni.


    Megyek megnézem a lekvárt.....kiderült" mi alig eszünk  lekvárt".....akartam küldeni ....hát akkor ne egyetek .Majd ha nem lenne  akkor...

  13. 2019. szeptember 11. 08:53284689.

    Szervusztok!


    Nagyon frappáns, nem a megszokott befejezés. Szerintem jó így...tovább lehet gondolni


    Ragyogó idő van...ágyneműt húztam az "újból"..teregettem, most meg a kispárnákat újítom fel mert már olyan laposak, hogy nem is lehet párnának hívni. A műv. házból hoztam egy zsák tölteléket, most jól jön, itt alszik Melinda és Kriszti, majd csodálkoznak, mi történt? Eddig a díszpárnákat is be kellett vonni.


    Olyan mérges voltam magamra. Elfelejtettem a Sorozat barát belépésére a jelszót...csak a felhasználó nevet írtam le. Az Ázsiásnál megvan, ide meg adta ideiglenes jelszót. Azért inkább tőled várok új film linket. Vagy vezesd a kis kezünket , hol találjuk meg. 


    A fülem még vacakol, a közérzetem sem 100 as, csak abban bízom, hogy péntekre jobb lesz. Már kis javulás van de 3 hetet jósolt a doki. Kellemetlen ez az állapot, hívtak telefonon de nem tudok beszélni. Annyi eszem nem volt, hogy felvegyem és azt mondjam nem tudok beszélni, csak sajnáltam magam.Sajnos az illető nincs fenn a FB. oda írhattam volna.


    Kávézzatok!

  14. 2019. szeptember 10. 21:47284688.

    Megnéztem a Before..... utolsó részét. Kicsit mást vártam, de így is jó. 


     


    Elfelejtettem válaszolni a vitamin főzésre. 


    Paradicsom, paprika, babérlevél, fokhagyma, vöröshagyma, bors, vegeta, étolaj keveréke. 


    Főzzük, kb 2 óra hosszáig, utána mixelés,  még főzés. /tavaly tettem bele sárgarépát és fehér répát is, az idén nem./


    üvegben tesszük el.  Nem dunsztoltam, üvegben lévő tetejére dobtam egy kis tartósítót. 


    Az arányokat nem tudom,  egy  dunsztosüveg és két kisebb üveggel lett. 


    Jó éjt. 


     

  15. 2019. szeptember 10. 19:28284687.

    Annuska!


    Gratulálok Ricsinek!


    Sok szerencsét a továbbiakboz!


     


    Erika minden szépet és jót kívánok Nikinek!


     


     

  16. 2019. szeptember 10. 17:13284686.

    Minden rendben? Szisztok, hiányoztatok, ..szeretlek Titeket. Váúúú...megint van net, gyorsan írok. Amit meg elküldenék, azt biztos hogy félre nyomom. A másolást alkalmazom. Kész. Amióta leírtam, ...azóta a két eb már egy keskeny széken nyomorog,  ..ha elmegyek innen, ők is utánam sunnyognak. : - )))


    Sziasztok, az egyik kezemmel írok, a másikkal Colát hárítom, egy széken ketten nem férünk el, a jobb lábammal a sárga tacsinak rugom a tenisz lasztit. A bal lábam pihen. Most közben kávézom. Már kora de. voltam boltban, mert elfogyott ez-az. Többek között túrót is vettem. Most olvasom Ildikét, adott ötletet a túrógombóchoz. Már milyen jó! Mennyi túró kell, mondjuk 16 - 20 gombóchoz? Mekkorához? Ugye egy illedelmes túrógombóc akkora lehet mint egy ringló. A ringló meg akkora mint egy közepes sárgabarack. A sárgabarack meg akkora, mint egy ping-pong labda?! ...Sort vesztettem. Ildike ne is törődj a találgatásommal, ...az agyamra ment a szobafogságom.


    Csinálok róluk egy fotót, hátha nem veszik észre.

  17. 2019. szeptember 10. 16:37284685.

    Szervusztok!


     


    Először is szeretném megköszönni Nikimnek küldött jó kívánságokat, szombaokoton átadom.


    Másodszor Annuska Ricsijének egy nagy gratuláció, ügyes fiú, de ezt tudtuk.


     


    Most tanulási fázisban vagyok .....van egy laptopom....A telki szomszéd szanált dolgokat és felajánlotta. Így lett kenyérsütőm, CD,DVD lejátszóm és a laptop. A laptop kis javításra szorult, az unokám javította. Már csak egy aksi hiányzik és akkor zsinór független leszek. Aksi megrendelve...


     


    Magdi az orvos még szabin van, de Ernő megtudta, hogy kihívtam, hallani sem akar arról, hogy kijöjjön. Annyi van, hogy most erősen dolgozik a szobabiciklin és a súlyzókkal. Újra jár sétálni is. 


     


    Saci nagyon csini voltál a képeken, és ugye ott a szokott sál is....


     


    A tegnapi csúnya esős idő után kihasználva a mai kellemes időt, elmentem elintézni a rezsiutalványt. Kellemes meglepetés volt, mert az egész öt percig tartott. A tegnap napom a telefonálás jegyében telt, elkezdődött a kontroll vizsgálatok ideje. Két időpont meg van, októberre (ettől elájultam) A többit csak jövő héten lehet kérni.


     


    Most megyek gombát pucolni, holnapra megfőzöm a levest, mert ismét menőkés napom lesz, hogy én ezt hogy utálom....


     


    Vigyázzatok magatokra!


    Remélem sikerül elküldeni.....


     


     

  18. 2019. szeptember 10. 13:04284684.

    Szervusztok.


    Annuska nagy gratuláció Ricsinek,  sikerüljön minden kívánsága szerint.


    Julika jól megkínoz ez a fülfájás, gyógyulj meg mielőbb.


    Sacikám nagyon elegáns vagy, nagyon szép ez a zöld összeállítás. Gyönyörűek a virágok, öröm ilyen helyen sétálni.


    Pötyi láttam a TV.-ben milyen ítéletidő volt nálatok, jó hogy nem akkor volt a sétaidő. A kutyusok szenzációsak.


    Ildi talán a mai szél megszárítja a diót. Jók a mai idézetek.


    Erika, Nikidnek sok boldogságot kívánok.


    Délelőtt elmentem receptet íratni, ezzel mindig elmegy a délelőtt. Alig hazaértem, jött végre az óraleolvasó, már 1 hete mindenki leste a környéken.

  19. 2019. szeptember 10. 12:52284683.

    Erikám ...Nikinek boldog névnapot kívánok!


    Merre vagy? Voltatok az orvosnál ? Hiányzol!!!

  20. 2019. szeptember 10. 12:20284682.

    Annuska, Ricsinek nagy gratulációt küldök, nagyon ügyes! 


    Erikám, Nikidnek gratulálok neve napja alkalmából.


     

    előzmény:
    M12345678 (284677)
    2019-09-10  09:46
  21. 2019. szeptember 10. 11:41284681.

    Annuska,  Ricsinek gratulálok, és kívánok neki  mindent, amit szeretne még elérni. 


     


    Erika, Nikidnek sok boldogságot kívánok. 


     


    Julika, gyógyulást, ha mást nem jobbulást kívánok, és bocsánat, hogy kimaradtál, pedig volt elég időm és olvastalak is.  /de azért a  13-as rész odaért./ 


     


    Magdi,ma már kész az eredmény, majd elmegyek érte. 


     


     

  22. 2019. szeptember 10. 10:39284680.

    Mikor lesznek meg a labor eredmények?


    Nekem a reumatológust kellene megkörnyékeznem. November elejére kaptam időpontot.Az nekem fürdeni járni már nem kellemes.Valahogy be kellene jutnom a fürdőbeutalóért.

    előzmény:
    franci47 (284676)
    2019-09-10  08:31
  23. 2019. szeptember 10. 10:36284679.

    Sziasztok!


    Annuska gratulálok Ricsinek a jó eredményhez....kívánom, hogy sikerüljön kedvére való munkát találni.


    Julika....nálam is káosz volt reggel....nem indult el a gépem.A monitoron megjelent egy angol szöveg ....se kép , se hang. Ilyenkor olyan bosszús leszek .......miért nem tanultam meg angolul .....igaz részemről " nem szeretem " nyelv.A fene se gondolta, hogy ilyen " uralkodó" nyelv lesz belőle.A kezdeti pánik után találtam a gépen valami kikapcsolót ....azután helyreállt a rend.


    Hirtelen felindulásomban elmentem a Lidlbe ....kicsit kifosztottam a bukszát ..már nagyon hiányosak voltak a készleteim.


    Tegnap végül mégis útnak indultam....templomban voltam.A Szomszédkata ....mióta meghalt a férje ...a vallás felé fordult / valamikor régen is járt templomba, meg a családja is vallásos /. Hozott nekem egy meghívót ....a templom ahova jár ....jubileumot ünnepel.Ez a templom nekem mindig útba esik ha megyek a piacra ....de akkor mindig zárva van.Nagyon szép belülről ....egy órát ott voltam , de aztán olyan görcs állt a hátamba.....nagyon kényelmetlen volt a pad.Összességében nem bántam meg, hogy elmentem.


    Ildikém ...köszönöm a feliratot.Tegnap nem néztem semmit .....ma filmezés lesz este.


    Milyen " vitaminkrémet" csináltál?


    Julika ...nagyon együttérzek veled...ez nagyon kellemetlen.Javulást kívánok.


    Megyek ....ma főznöm kell.Krumplileves lesz ....ahogy otthon főztük ...és diós/ mákos tészta.


     


     

  24. 2019. szeptember 10. 10:08284678.

    Annuska! Gratulálok Ricsinek..micsoda öröm!!!


    Nálunk is nagyot fordult az idő, reggel olyan köd volt mint novemberben szokott. Most olyan borongós, de nem hideg. nem tudom, hogy addig megjavul-e a fülem..most még a boltba sem tudok átmenni. 


    Ildi! Köszönöm a linket..én kimaradtam a felsorolásból.

    előzmény:
    M12345678 (284677)
    2019-09-10  09:46
  25. 2019. szeptember 10. 09:46284677.

    Szervusztok


     A tegnapi bus, esős nap utám ma ragyogó napsütés van. Jön megint az időváltozás, mert a térdem tropa. Na azért erölködöm ám. Ma már egy adag ki van teregetve. Körlet rend is kész. Nagyon boldog vagyok. Ricsi kiváló minősitéssel megvédte a diplomáját tegnap.


    Sacika, remélem az inj. hatása majd jelentkezzik és minden ok lesz.


      Julika,  gyógyulgas, hogy mire jön a vendég már tökéletes legyen a füled.


    Vigyázzatok magatokra.


    Erika, Nikinek sok boldogságot kivánok

    előzmény:
    franci47 (284676)
    2019-09-10  08:31

Címlap

top