Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss jogsisok!

Torolt_felhasznalo_167294
Torolt_felhasznalo_167294
Létrehozva: 2005. július 14. 14:54
sziasztok!
igazából tanácsot szeretnék kérni. 5 hónapja kaptam meg a jogsimat és nem merek vezetni. azóta jó ha 10x ültem a volán mögött. nem tudom megmondani mitől félek, de valamitől nagyon. pedig az oktatóm szerint jól csináltam, és nem is nagyon cseszegetett, tehát elvileg önbizalmam lenne hozzá. pedig a családom sokat bíztat és oda is adnák az autót, de nem merek. ez mindenkivel így volt, vagy csak én vagyok ilyen "speciális" eset? vagy nincs mese erőltetni kell? vagy mi erre a recept? mert nagyon jó lenne vezetni, nem szeretném, h a jogsim a polcon porosodjon!
  1. 2005. július 18. 19:36126.
    Majd ha vezetsz forgalomban, akkor rájössz, hogy a forgalom ritmusát felvenni egyáltalán nem tűnik szabálysértésnek. Magadtól rá fogsz állni a dologra.

    D@lma: A Suziku 200-ig van számozva:))) 140-nél képtelenség többel menni vele. Szóval a gyorshajtás nálam szinte teljesen kizárva:( Na de a következő autóm egy nagy dög lesz, az tuti.
    előzmény:
    doo-doo (122)
     
  2. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 18. 18:55125.
    én ott tanultam.
    előzmény:
    Lokkah (116)
     
  3. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 18. 16:35124.
    egyetértek:-)
    előzmény:
    doo-doo (122)
     
  4. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 18. 16:34123.
    Pedig a Suzuki is jól fut állítólag. Könnyű karosszéria bivajerős motorral(persze vannak nála jobbak)Attól én még maradok a kis Twingo szerelmemnél:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (121)
     
  5. 2005. július 18. 12:58122.
    Nem tudok érdemben nyilatkozni, mindenesetre így, hogy még nem vezettem forgalomban, én azt az elvet vallom, hogy a szabályok nem véletlenül vannak (és nem kifejezetten azért, hogy megszegjük őket). Persze vannak hülye esetek, de alapvetően a gyorshajtásnak nem vagyok híve. Nem mintha nem lenne jó dolog egy klassz kocsival száguldani, de általában inkább értelmetlen vagánykodásnak tartom az ilyesmit. A gázpedált tövig nyomni nem nagy művészet viszont adott szituban egy kisgyerek vagy egy kutya előtt idejében megállni onnan, az az! Nekem fontosabb a biztonság. Most kövezzetek meg! :-)

    Különben ez az egyik, amit kifejezetten rühellek, hogy ha a sok "hülye" szabályt sért és gyorsan hajt, akkor nekem is azt kell tennem, különben még engem csesznek, ordítanak, dudálnak le! Ezt utálom!!! Hogy képzelik a többiek ezt??? Attól, hogy valaki hülye, nekem még nem kell utánaugranom a kútba, ugye? :-) Természetesen nem személyeskedni akarok, akinek nem inge, ne vegye magára! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (121)
     
  6. 2005. július 18. 12:31121.
    Persze. Például a rakparton is lehet 100-zal menni, ma reggel is így volt. Az átlagsebesség Pesten 70-80 km/h. Ha mindig mindent betartasz és tökölsz, annak tutira baleset lesz a vége, mert akadályozod a forgalmat, és valai előbb-utóbb belédmegy.

    Dalma: akkor nézz meg engem:))) Én imádom a sebességet. Csak a Suzukimmal ez lehetetlen esemény:)))) De egyszer a fenekem alá került egy Lancer. Hát helyből 210-re álltam be. Iszonyú jó érzés.
    előzmény:
    doo-doo (115)
     
  7. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 18. 10:54120.
    akkó' Kresz(de valamiért duplázni van kedvem mindig:-))
    Sajna rám jellemző a bizonytalanság meg a kishítűség. Már én is unom nagyon. . Tutira megtudnám oldani az adott forgalmi szitut de addigra bealudna a többi résztvevő. . vagy pedig puskával kergetne meg:-)))))
    előzmény:
    doo-doo (119)
     
  8. 2005. július 18. 07:49119.
    Tök normális, hogy egy kezdő ilyen esteben bizonytalan. Ha akkor hallod először mindazt, amit más már gyakorlatból tud, akkor még jó, hogy nem vagy olyan magabiztos, mint Ők! Nem?

    Off: a KRESZ-t simán rövid "sz"-szel írják! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (118)
     
  9. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 17. 16:51118.
    hihi. . pénteken volt kressz és diafilmeket mutatott az oktató(kereszteződésekben jobbkézszabály stb)és nekünk kellett megoldani a forgalmi helyzetet. Egy kivételével jókat mondtam de azt is olyan bizonytalanul, hogy rám szólt az oktató, hogy bátrabban. . Nem néztem meg a könyv azon részét szóval tökre csak az öt percel azelött elmondottakra támaszkodhattam. . egy biztos ez a bizonytalanság baromira nem lesz jó. . remélem hamar túlleszek rajta:-/(de becsukni a szemem és sikongatni karambol elött juszt sem fogok:-)

    ui:nálunk azért szoktak száguldozni(XV. ker. körvasút sor. . igaz hogy van kb egy kilométere ahol kiélheti magát aztán satufék na de akkor aztán tövig nyomja:-/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (114)
     
  10. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 17. 16:48117.
    Azért én még nőt száguldozni nem nagyon láttam:-)) Biztos van de nagy átlagban inkább a ffiak hajlamosabbak erre(na meg a kivagyiságra. . versenyre hívás stb. . . a versenyszellem jobban bennük van mint a nőkben. -szerintem:-))Az mondjuk hülyeség, hogy a piros autósok agresszívebbek stb. Az autó színvel kapcs. egyetértek(hüleség. . ha valakinek a sárga testzik akkor az irígy?:-)))
    előzmény:
    Sztelli (113)
     
  11. 2005. július 15. 20:57116.
    Sziasztok!
    Ne haragudj, hogy én nem ehhez a témához szeretnék hozzászólni. Engem csak annyi érdekelne, hogy tanult e valaki a csigavérnél mostanában?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. július 15. 20:25115.
    100-nál többel???? Városban???? Pláne Pesten. . . (Kivéve a gyorsforgalmit, bár ott is van valami, talán 80-as tábla, nem?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (114)
     
  13. 2005. július 15. 17:40114.
    Igen, csak az a bibi, hogy a férfi vezető esetén nagyob eséllyel kerülitek el az ütközést, mert a pasi gyorsabban dönt és talán jobban is. Ha meg nővel ütközöl, az tuti sikít és becsukja a szemét:)))

    Egyébként ha tempósan vezetsz, kisebb az esélye a karambolnak, mint a tötymörgésnél.

    Amúgy meg a száguldozás, mint fogalom, nem is értelmezhető pl. Budapesten. Lehetetlen 100-nál többel menni, egyszerűen nincs rá hely és alkalom. Ha csak nem hajnalban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (112)
     
  14. 2005. július 15. 16:49113.
    Nemtom, én vezetek már pár éve, de nem általánosítanék, hogy a női vezetők ilyenek, a férfiak olyanok. Vannak normálisak, bénábbak, bunkók, nem hiszem, hogy ez a nemtől függne. Bár én azt sem értettem sose, amikor autómárkaként próbálták beskatulyázni őket:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (112)
     
  15. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 15. 16:38112.
    a női vezetők(még csak látásból ismerem őket)néha valóban tötymörögnek és nem mernek dönteni(ami szintén veszélyes lehet) a pasik viszont száguldoznak . . Így ha már karamboloznom kéne valakivel(remélem nem fogok soha)inkább egy női tötymörgő vezetővel mint egy pszichopatkó száguldó manusszal szeretném:-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (110)
     
  16. Torolt_felhasznalo_727968
    Torolt_felhasznalo_727968
    2005. július 15. 13:45111.
    Én csak annyit mondok, hogy majd 11 év után mi is ilyen szupik leszünk mint te:-))
    Gondolom azért te is fejlődtél a 11 év alatt, nem? Neked se ment minden simán!!?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (110)
     
  17. 2005. július 15. 12:54110.
    Elszállva nem vagyok, csak ennyi megtett km után igazán élvezem a dolgot. Azt meg bevállalom, hogy a francba kívánom a női vezetőket sokszor. Azt meg tudom, hogy nem vagyok egy tipikus nő. Nem is azzal az agyféltekémmel dolgozom, amivel a nők.

    Amúgy persze én is bénázok el néha dolgokat, van, hogy nem sikerül szépen leparkolni, vagy korrigálni kell. És olyan is van, hogy ha nem tudom, hogy hol vagyok, esetleg az utolsó pillanatban döntöm el, hogy kanyarodni kéne. Persze. Ilyet mindenki csinál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 15. 10:02109.
    Nyuszedli te nagyon el vagy szállva. . már nem is gurulsz az autóval hanem repülsz:-) Az, hogy mindenkiben (oké földi halandókban)van némi tartás az első forgalomban vezetetett órákon vagy némi kétely, hogy tényleg jól megtudja-e oldani a helyzetet szerintem normális. Bár hajlamos vagyok alábecsülni a képességeimet(ez mondjuk rossz szokás)azt tudom magamról, hogy ha gyakorlok(bár lenne mivel:-( akkor átlagon felül tudok teljesíteni. . csak ehhez sok sok idő kell. Szóval jogunk van aggodalmaskodni, hogy megérezzük -e mikor kell váltani vagy hogy jól paroltunk-e be. .
    Egyik barátnémnak(idősebb nálam)10 éve van jogsija és láss csodát ő is baltázott el már parkolást. . jót röhögtünk aztán annyi.
    Még valami:kevésbé aggódnék, hogy meg tudok csinálni valamit ha a bizalmi elv valóban élne. . de sajnos egyre kevésbé látom, hogy az udvariasság , a kressz szabályok betartása valóban ténylegesen reális lenne mert egyre több öntörvényű ember van. . na emiatt is aggódok. . betarthatom a szabályokat ha egy nagyfejű nekem tart be:-((

    De nyugi, nem adom fel és úgy fogok vezetn-mint az elöttem felszólalók többsége:szuperül(és Schumi, Alonso, Montoya sírva fog könyörögni nekünk egy pótóráért:-)))))))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (94)
     
  19. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 14. 22:25108.
    végigrágtam magam a topicon. néha jókat mosolyogtam rajtatok. :)
    a vezetéstől nem szabad félni, mert akkor hibázol.
    nekem február óta van meg, sokat vezetek, csináélok néha hülyeséget, de ki nem? ahhoz, hogy szeress vezetni, el kell menni párszor egyedül, érezni kell, hogy te mit tudsz, és csak utána próbálgasd az autó erejét, akkor kevesebb hülyeséget csinálhatsz:) azt hiszem, Nyuszedli írta, hogy 5-10000 km után tud az ember vezetni. ez igaz, de az is hozzátartzozik, hogy nem mindegy, hogy ez 1-2 év alatt, vagy 10 év alatt jön össze. . . . .
    rutin, forgalom, parkolás: én ford fiestán tanultam, amin volt szervó, majd a kezdet kezdetén suzukit, meg opelt vezettem, mert a családban főleg ez van. majd a párom megkapta a céges ford focus c-maxját. közölte, hogy nem nagyon fogom vezetni. mivel nagyon szeretek vezetni, majd sírva fakadtam. aztán láss csodát, már egyedül mehetek vele:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) úúúgy örültem neki:) semmi gázos dolgot nem csinálok, de figyelek is, meg élvezem is. azért néha előjön, hogy egyedül nem szívesen, pedig annyira jó amikor hallod az autó hangját, amikor érzed, hogy ezt a járgányt te irányítod. . . . inkább nem is folytatom;-) szóval csak rá kell kapni az ízére. én akartam vezetni, ez igaz, így könnyebb, azt is elismerem, hogy volt olyan, hogy a kocsiból sírva ugrottam ki, mert a párom szekálkt. . . . (nem vagyok egy érzékeny fajta) :))) de ez is kellett ahhoz, hogy élvezzem. . . . kívánom nektek, hogy ti is érezzétek, mennyire jó dolog.
    de: arra figyeljetek, hogy ne akadályozzatok, hanem vegyétek fel a ritmust, és az agresszív vezetésnek (baltás) nem hiszem, hogy jóü vége lenne:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. július 14. 22:08107.
    És ez miért szörnyű? ;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (106)
     
  21. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. július 14. 17:08106.
    aha. emléxel, h írtam?:))
    hát durván jó pasi. . . :))csupa izom, szép szem, szép arc, szép mosoly, jófej, szép nevetés. . . igazi jó pasi:) szörnnyűűű:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (105)
     
  22. 2005. július 14. 17:01105.
    És neki vannak olyan szívdöglesztő szemei? :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (104)
     
  23. Torolt_felhasznalo_827659
    Torolt_felhasznalo_827659
    2005. július 14. 16:57104.
    :)))
    télleg kár a paráért, mondjuk nem paráztam, hanem idegeskedtem hogy ha nem akar vlmi összejönni. de félni, h nekimegyek valakinek v valaminek, az nem volt, nyugisan, csak közbe ideges vok a hülye fejemre, h nem figyelek eléggé, nem megy minden simán. . . de hát mit fecsegek. . . még csak 4 forg ótám volt, megy majd ez simábban is:)
    plusz ott a supi oktatóm, aki mondjuk megmondta h nem fog belenyúlni, mert nem akarja önbizalamm elvenni, meg akkor nem korrigálnék soha ha kell, ezért hagyja h tegyem a dolgom, de azért megnyugtató h ott ül mellettem, mert nagyon oda tud nyúlni, ha kell:)))))))
    a kormányhoz!!:))meg a pedálokhoz:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (103)
     
  24. 2005. július 14. 16:53103.
    Hát remélem is! Hogy el fogtok.

    Nekem csak ez a para fura, én nem paráztam az elején. Megkaptam a jogsit, megvettem az autót és elindultam. Akkor volt csak egy pici para, amikor rá kellett szoknom, hogy feljárok Pestre, aztán meg amikor ide is költöztem. Végül rájöttem, hogy Bp-en vezetni lényegesen egyszerűbb, mint vidéken, mert itt sok sáv van, van egy rakás menekülő útvonal, minden ki van táblázva, amúgy meg a térkép egy óriási találmány. Jó, mondjuk én havi 1000 km-t levezetek simán. A wc-re is kocsival járok:))))))))))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_827659 (101)
     
  25. 2005. július 14. 16:52102.
    Én sem mondtam, hogy félek. Most megyek majd forgalomba, és tartok tőle, hogy milyen lesz, de nem félek. Szerintem én is meg fogom tudni oldani, mint Te vagy bárki más annak idején. Persze nem hasonlítom magam egy ruinos vezetőhöz, de amagam módján. . . Aztán majd kialakul. Szerintem van hozzá érzékem, és az oktatóm is azt mondogatja, mikor elégedetlenkedem (mert nem érzem, hogy 100%-ot teljesítettem volna), hogy nem kell aggódni, nem lesz semmi gond, jól fogok vezetni. Majd elválik. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (100)
     

Címlap

top