Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Friss jogsisok!

Torolt_felhasznalo_167294
Torolt_felhasznalo_167294
Létrehozva: 2005. július 14. 14:54
sziasztok!
igazából tanácsot szeretnék kérni. 5 hónapja kaptam meg a jogsimat és nem merek vezetni. azóta jó ha 10x ültem a volán mögött. nem tudom megmondani mitől félek, de valamitől nagyon. pedig az oktatóm szerint jól csináltam, és nem is nagyon cseszegetett, tehát elvileg önbizalmam lenne hozzá. pedig a családom sokat bíztat és oda is adnák az autót, de nem merek. ez mindenkivel így volt, vagy csak én vagyok ilyen "speciális" eset? vagy nincs mese erőltetni kell? vagy mi erre a recept? mert nagyon jó lenne vezetni, nem szeretném, h a jogsim a polcon porosodjon!
  1. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 25. 13:02151.
    aha, láttam:-) Majd este megnézem szerintem. . Basszus de közel van az a szerda:-))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (145)
     
  2. 2005. július 25. 12:16150.
    Akkor azért csak lesz ott is egy "normális" oktató! :-))) Remélem, jól kijöttök majd egymással.

    Amúgy csak kiváncsiságból: aki azt mondja, hogy idióta, türelmetlen, stb. az oktatója, az mit takar pontosan? Ordítozik veletek, ha elrontotok valamit vagy mi? És miért nem külditek el ilyenkor a búsba??? Mit képzel az ilyen pali/nő? Nyilván nem jó összeveszni az oktatóval, hiszen elég sokat kell elviselni a másikat, de azért csak megmondanám a véleményem! Hála az égnek, az én oktatómmal kapcsolatosan eszembe se jutott eddig ilyesmi, nagyon jófej! De sajna nyaralni Ő is megy majd. :-)))
    előzmény:
    Lokkah (147)
     
  3. 2005. július 22. 11:06149.
    Na látod ezt én sem tudom:)remélem most kisebb autón mint a seat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148989 (148)
     
  4. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 22. 10:38148.
    min fogsz tanulni? örülök, hogy alakul a helyzeted:)
    előzmény:
    Lokkah (147)
     
  5. 2005. július 21. 21:40147.
    Jajj, köszönöm mindenkinek, nagyon kedvesek vagytok, de remélem nem haragudtok hogy csak érdeklődtem csigavéresekről. Párom betelefonált a multkor már a suliba és elkérte a legtürelmesebb oktatót, akihez a legjobban szeretnek járni és ma fel is hívtam, de csak augusztus végén ár rá. Aztz mondta nincs hely meg most fog szabira is menni. De nem baj, ha jó oktató akkor nekem megéri várni, úgysincs még mindig kedvem vezetni a bukták miatt.

    Doo-doo én is örülök, hogy jól sikerült, csak így tovább:)
    Ja és tényleg van autopályán vezetés forgalmi vizsgán. 5 útvonal van megadva (mi végig ezeken gyakoroltunk) és mikor a vizsga előtt vagy ki kell húzni egyet (1-5ig vannak számozva).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 21. 20:37146.
    láttam azt a vectrát. én szept elején kezdtem:)
    előzmény:
    kukujka (141)
     
  7. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2005. július 21. 17:10145.
    neten van elég sok teszt, gyakorlásnak nem rossz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297045 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 21. 16:27144.
    de jóó:-) Gratula az első sikeres forgalomban tört. vezetéshez. Ez azért meghozza az ember kedvét. . Én csak a jövőheti kersz miatt izgulok mert elég sok hibapontot produkáltam a tegnapi utolsó órán(tesztlapokat oldogattunk). A kollegámnak csak egy hiba pontja volt nekem meg 10-12 között:-(( Az meg nem jó. De attól nem félek, hogy újra kéne járnom az órákat.
    Viszont egyre inkább várom, hogy vezethessek(főleg az ilyen sikerélmények hallatán:-)
    előzmény:
    doo-doo (142)
     
  9. 2005. július 21. 08:19143.
    Ja, és megkérdeztem: fogok autópályán vezetni és benne is lesz a "vizsgatételek" között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148989 (140)
     
  10. 2005. július 21. 08:18142.
    Tegnap voltam életem első forgalmi óráján. Tökjó volt! :-)))) Nekem nagyon tetszett és egészen jól is ment. Féltem a váltásoktól, mivel eddig csak max. 2-esig váltottam fel a rutinpályán, de mikor mondta az oktatóm, hogy lassan jöhet a hármas, simán váltottam, oda se néztem, semmi. :-))) Úgyhogy ennek tökre örültem. Ja, és nem ám 50-nel "tötymörögtünk", hanem kimentünk egy olyan útra, ahol relatíve nem volt nagy forgalom, és 60-as, ill. 70-es tábla van kint. Aztán persze volt 50 is. :-) Mármint nem tábla, hanem megengedett max. sebesség. :-)) A piros lámpáknál kicsit izgultam, hogy nem tudok majd gyorsan elindulni, de nem volt gond, szerintem egészen jól siekrültek az indulásaim, egyet kivéve, mikor kapkodtam és lefulladt az autó. Pont akkor mondtuk, hogy tök szuper vagyok, egyszer sem fulladtam le. . . :-))) pedig amúgy sokszor kellett indulni, megállni, mert az egyik lámpa előtt jó kis sor torlódott fel.

    Összegezve: nekem nagyon tetszik ez a forgalom dolog, persze ezt csak az első élményem alapján mondom. A többi majd kiderül. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2005. július 20. 18:05141.
    Kb. 7-8 hónap alatt, de ebben benne volt az is, hogy csak szombatonként tudtam vezetni, az oktatóm beteg volt kb. egy hónapig, és egyszer buktam a rutinon (kézifékes indulás: elkezdett remegni a lábam :)), kétszer a forgalomban. . Ja, és egy vizsgám meg elmaradt, mert akkora dugó volt, hogy nem lehetett közlekedni a vizsgaútvonalakon. Szóval elég kalandos volt :). Egy méretes Opel Vectrán tanultam, parkolásnál tudtam értékelni.
    Lokkah, szerintem nem vagy béna, csak nem volt szerencséd, legközelebb menni fog!
    Egyébként az oktatóm mindig azt mondta, hogy ő csak abban tud segíteni, hogy jogsit szerezzek meg némi rutint, de vezetni nem fogok tudni. Tök igaza van :). Ma pl tök jó érzés volt, amikor próbáltam behajtani kétsávos körforgalomba, nagy volt a forgalom, mögöttem meg nekiállt dudálni valami barom. Pedig ha beledöglök, se tudtam volna előbb elindulni.
    Aki már vezet: kitettétek a T-t?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148989 (140)
     
  12. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 20. 16:21140.
    nem mindig rakják be az autópálxyát, meg vizsgabiztos függő. én az oktatómmal 1x voltam autópályán, a vizsgán kihúztam, és meglett:) pedig csak egyszer voltam ott, tök új útvonal, pedig mi begyakoroltuk az útvonalakat:)

    kukujka: te min tanultál? mennyi idő alatt lett meg Neked? nekem 5hónap, és ford fiesta. (2*3hét maradt ki. . . )

    Lokkah: átjöhetsz Budára, vagy mehetsz a Keletihez, vag ya vas utcába. ez a 3 iroda van. tudom ajánlai az én oktatóm, ha kell priviben:)
    előzmény:
    doo-doo (137)
     
  13. Torolt_felhasznalo_297045
    Torolt_felhasznalo_297045
    2005. július 20. 09:42139.
    Én még ugyan nem tartok a vezetés részénél de az oktatóm már megvan. A kolleganőm ajánlotta, fel is hívtam nagyon kis rendes volt. Persze tudom a tieid is annak tüntek. . de ő éppen azért lett szimpi mert mesélte a kolleganő, hogy mivel ő nagyon izgulós fajta(gondolom a gyomoridegtől az egyéb rohamokig)addig tologatta neki a vizsgaidőpontot(a forgalmit)amíg lelkiekben fel nem készült rá. De sosem ordibált vele(remélem velem sem fog)
    Ha esetleg érdekel meghadhatom priviben a nevét és a számát hátha. . . . Amúgy Toyota Corollája van(tök cuki kis autó:-)
    előzmény:
    Lokkah (135)
     
  14. 2005. július 20. 08:12138.
    Szia! Igen, kell vezetni autópályán, és én azt is húztam a vizsgán, tavaly szeptemberben volt.
    előzmény:
    doo-doo (137)
     
  15. 2005. július 20. 08:00137.
    Egy röpke kérdés: a forgalomban történő vezetéskor alapkövetelmény, hogy autópályán is vezessen az ember? Vagy ez csak papíron van így? És lehet olyat húzni vizsgán, hogy "autópályán való vezetés"??? Ma megyek majd először forgalomba, mer fogom kérdezni, csak gondoltam, előre informálódnék itt. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. július 20. 07:58136.
    Egyetértünk! :-)
    előzmény:
    kukujka (134)
     
  17. 2005. július 19. 21:59135.
    Mert béna vagyok:D Az elsőn nem sikerült kimenni az autópályára, nem gyorsultam fel eléggé és a második kihajtónál sem sikerült.
    A második vizsgán meg a járda mellé beparkolás nem sikerült, mert nekimentem a járdának. . .
    Reménykedek, hogy hátha jobb lesz egy másik oktató és gyorsan megtanítja azt ami még nem megy. Az előző már beadta a kártyámat a sulinak ugyhogy biztos hogy hozzá nem megyek már többet.
    Szal ez van. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2005. július 19. 21:55134.
    Végigolvastam a topikot. Egy hete van jogsim, és rohadtul féltem, mikor először indultam el a sajáttal. Azóta mindennap vezetek, most ott tartok, hogy addig félek, amíg el nem indulok. Szóval szerintem teljesen természetes, ha valaki nem Schumi az első időkben. Meg kell szokni a kocsit, a szitut, és az olyan autósokat, akik 100-zal mennek 60-as táblánál :).
    A forgalom ritmusát felvenni: sajna a rendőröknek ez nem érv. Száguldozni "üres" utakon: asszem, ha százzal megyek a falunkban a kertek alatt, ahol max a kutya jár, nem biztos, hogy meg tudok állni a két kissrác előtt, akik valahogy nem vettek észre és kiugrottak az útra a labdájuk után.
    Egyébként meg egyebekben igazad van, bár a forgalom akadályozása nem a kresz betartásánál kezdődik. Engem nem érdekel, előzgessenek, félrehúzódom, nem fogok lakott területen 80-100-zal menni, ha a nyakamba lihegnek se.
    A sebességmániát megértem, és vezetni is tök jó, de aki 200-on felül akar száguldozni, annak inkább a forma1-en a helye, mások biztonsága érdekében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (126)
     
  19. 2005. július 19. 21:37133.
    Át kell menni Budára :).
    Biztos, hogy most akarsz váltani, két forgalmi után? Gondolj bele, új kocsi, új hapsi :), garantáltan több pótóra fog kelleni. Miért nem sikerültek a vizsgáid?
    előzmény:
    Lokkah (132)
     
  20. 2005. július 19. 20:03132.
    Sajna én pont a pesti oldalon tanulok, ugylátszik a jobb oktatók budára jutottak:)Én tanultam egy renault meganon, a sedan vagy milyen tipusun nem az ujabbon és Rédai vagy Rádai Gábornak hívták az oktatómat. Az utóbbi egy seat cordoba, ahol Szabadosnak hívták a hapekot. Mind a kettő hirtelenharagú volt, az elsőt még az első rutin óra után lecseréltem a másodikkal két forgalmi vizsgáig is eljutottam de egyik vizsga sem sikerült:(
    Szal nem nyultak hozzám egy ujjal sem, sőt a renault-os tök rendesnek tünt, érdeklődött hogy hol tanulok meg ilyenek, de amikor elkezdett tanítani. . . . :(
    zsupimupinak meg kukujkának is válasz volt:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 19. 15:31131.
    :) azért az sem kevés;-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (130)
     
  22. 2005. július 19. 14:01130.
    Az enyém ezres, az nem megy 140-nél többet:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148989 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_148989
    Torolt_felhasznalo_148989
    2005. július 19. 11:36129.
    suzuki: én mentem vele 160-at. . . sima 1, 3-as 5 ajtós volt:) szóval nem is olyan lehetetlen vele menni, inkább csattanni nem kellene vele:) mi nemrég eladtuk egyébként, azóta fordozok:)

    Lokkah: min tanultál? privibne adok még infót.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_932643 (126)
     
  24. 2005. július 18. 21:10128.
    Szeretnék egy normális oktatót mert az a kettő akinél eddig tanultam nem jött be nekem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2005. július 18. 21:04127.
    Csak az érdekelne, hogy kinél tanultál vezetni és hogy milyen volt, hogyan viselkedett veled. Türelmetlen volt vagy nagyon megértő és kedves meg ilyesmik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_148989 (125)
     

Címlap

top